Gudručio vaistinė

Skauda nugarą? Pats laikas pradėti mankštintis

Žmogaus stuburas – tai žmogaus centrinė ašis, kurią sudaro slanksteliai, tarp jų esantys diskai ir daug raiščių. Tarp kiekvienos  slankstelių poros  esantį  diską sudaro išorinis skaidulinis žiedas ir centre esantis drebučių konsistencijos branduolys. Stuburui judant šis branduolys nuolat spaudžiamas. Diskų paskirtis yra slopinti smūgius, saugoti stuburą  ir jame esančias nugaros smegenis nuo sukrėtimų.

Neteisingai paskirsčius krūvius  skirtingom kūno pusėm (pvz.,  nuolat nešiojant rankinę tik ant vieno peties),  netaisyklingai  sportuojant, sunkiai keliant, esant ydingai laikysenai,  atsiranda disbalansas tarp raumenų.  Spazmuotas raumuo sujaukia pusiausvyrą  šalia esančiose raumenų grupėse, o to pasekoje didelis krūvis tenka stuburui, diskams, raiščiams. Nerimas, depresija, panikos sutrikimai taip pat skatina raumenų įsitempimą, o vėliau  ir spazmą. Esant tokiai situacijai diskai būna nuolat traumuojami, jie praranda elastingumą, džiūsta.  Raukšlėjantis ir džiūstant diskams, juose atsiranda įtrūkimai, plyšiai. Kai skaidulinis žiedas pasislenka iš vietos, o diskas per susidariusį plyšį prasmunka į priekį, susiformuoja disko išvarža.

Diskų išvaržos pradeda spausti nervines šakneles,  jose kyla uždegimas, kuris vėliau gali išplisti ir į gretimas šakneles.  Priklausomai nuo to, kurioje stuburo dalyje susiformuoja disko išvarža, skiriasi ir ligos simptomai.

Esant kaklinės stuburo dalies patologijai, sutrinka jutimai rankose, nusilpsta rankų raumenys, atsiranda varginantys plaštakų, pirštų, peties skausmai.  Juosmeninės stuburo dalies patologijai būdingi nugaros skausmai, niežulys, tirpimas, trinka eisena, kojų skausmai, kojų paralyžiai,  gali atsirasti šlapinimosi ir tuštinimosi sutrikimai.

Nugaros  ir pilvo raumenys  turi labai svarbią reikšmę viso stuburo stabilumui. Jie  fiksuoja stuburą ir yra tarsi palaikantis karkasas. Gerai  treniruoti  nugaros ir pilvo raumenys neleidžia susiformuoti disko išvaržoms, silpni raumenys to padaryti negali.

BACK CHECK – tai diagnostinė treniruočių priemonė, skirta laikyseną stabilizuojančių  raumenų jėgos matavimui. Neseniai Abromiškių Reabilitacijos ligoninė įsigijo naują šiuolaikišką aparatūrą  BACK CHECK, kurios pagalba galimas greitas ir detalus  pacientų ištyrimas, o tai leidžia sudaryti adekvačią reabilitacijos programą.

Svarbūs duomenys apie testuojamus nugaros ir krūtinės, pilvo raumenis patikimai surenkami ir apdorojami programinės įrangos.  Ištyrus šia diagnostine priemone yra parodoma žmogaus raumenų būklė.  Popieriaus lape tai pažymima keliomis spalvomis, atspindinčiomis esamą problemą. BACK CHECK įranga, atsižvelgiant į rizikos veiksnius, testavimo rezultatus ir pageidaujamą reabilitacijos tikslą, per keletą sekundžių parenka kineziterapijos planą. Taip sutaupomas laikas, pacientas gali greičiau pradėti gydymą, o vėliau palyginti ir gydymo efektyvumą, atlikus pakartotinį ištyrimą BACK CHECK įranga.

Dėl detalaus  raumenų būklės ištyrimo ar kitų diagnostikos paslaugų į Abromiškių reabilitacijos ligoninės specialistus  gali kreiptis kiekvienas, besirūpinantis savo sveikata.

Pageidaujančius gauti daugiau informacijos ar užsiregistruoti tyrimams prašome skambinti nemokamu telefonu 8 800 00 656 arba registruotis internetu: www.abromiskes.lt, www.reabilitacija.eu.

Gydytoja Laura Vaišvylienė

Abromiškių reabilitacijos ligoninė, VŠĮ

TAIP PAT SKAITYKITE