Birželio 14d. Pirmadienis

Nevalingi žmogaus kūno garsai

2013 Balandžio 18d.
Peržiūrų skaičius: 40824
Nevalingi žmogaus kūno garsai

Kartais, dažniausiai pačiu netinkamiausiu laiku, pradeda gurguliuoti pilvas, trakšteli sąnarys arba ima kamuoti čiaudulys... Kodėl? Ką nori pasakyti organizmas, skleisdamas įvairius garsus? Kaip jį nutildyti?

Pilvo gurgėjimas

Aplinkiniams jis dažniausiai sukelia juoką, o pačiam žmogui – gėdą. Bet kas gi čia ypatinga? Juk visi daugelį kartų per dieną išleidžia dujas iš žarnyno. Dažniausiai tos dujos pasišalina tyliai ir neskleidžia nemalonaus kvapo. Bet iš kur jų atsiranda?

Daug oro žmogus nuryja valgydamas. Viena jo dalis pasišalina pro burną (raugulys), o kita patenka į žarnyną. Nemažai dujų pagamina žarnyne gyvenančios bakterijos. Jos fermentuoja (raugina) cukrų, kurį organizmas negali arba nesuspėja panaudoti, – taip pasigamina dujos. Judant žarnų sienelėms, oro burbuliukai keliauja išangės link, kartais sukeldami gurguliavimą. Paprastai jis pasigirsta išalkus (organizmas ruošią vietą naujai maisto porcijai) arba jaučiant poreikį išsituštinti. Kartais dujų susikaupia tiek daug, kad tiesiosios žarnos sfinkteris nebeįstengia jų sulaikyti – tada ir pasigirsta garsas...

Kaip išvengti dujų susikaupimo?

Svarbiausia – nepersivalgyti ir vengti produktų, kuriuose yra sunkiai pasisavinamo cukraus. Pavyzdžiui, raugintų kopūstų, juodos duonos, žirnių. Beje, vidurius gali pūsti privalgius bet kokių kopūstų, nuo žiedinių iki brokolių, taip pat sojų, pupelių, saldžių vaisių – obuolių, abrikosų, išgėrus alaus, gazuoto vandens, pieno produktus valgant kartu su žaliomis daržovėmis ir kt.

Jei pavalgius minėtų produktų reikia vykti į svarbų susitikimą, patartina praryti keletą tablečių aktyviosios anglies, kuri "sugeria" dujas ir pašalina jas iš organizmo neatkreipdama aplinkinių dėmesio. Vietoje anglies galima vartoti kitokius dujų gamybą mažinančius vaistus.

Nedidelis vidurių pūtimas nepavojingas. Jeigu viduriai gurguliuoja pavartojus antibiotikų, tikriausiai išsivystė disbakteriozė, tad reikia kreiptis į gydytoją. O jeigu vidurius pučia nevartojus jokių vaistų, galbūt organizmas netoleruoja tam tikrų maisto produktų, pavyzdžiui, pieno laktozės. Pasitarus su gydytoju, reikia pakeisti mitybą. Kartais pilvo gurguliavimą sukelia stresai. Tai vadinama "dirgliojo žarnyno sindromu". Dėl šio sindromo taip pat reikėtų kreiptis į gydytoją ir dietologą, nors jie, deja, ne visada gali padėti. Šis sutrikimas dažniau pasireiškia jauniems žmonėms.

Skubi gydytojo pagalba būtina tuomet, kai ne tik pučia vidurius, bet ir sutrinka skrandžio veikla, pakyla kūno temperatūra.

Knarkimas

Kūnas net dieną vargiai leidžiasi kontroliuojamas, o naktį gali daryti ką panorėjęs. Pavyzdžiui, knarkti. Knarkimo priežastys gali būti įvairios: nosies pertvarėlės iškrypimas, adenoidų padidėjimas, lėtinė sloga, didelis nuovargis, girtumas. Galima knarkti ir be jokios priežasties. 60 proc. vyrų knarkia kartkartėmis, o 14 proc. – reguliariai.

Į knarkimą galima nekreipti dėmesio, bet galima su juo ir kovoti, pasitelkus naujausius medicinos metodus arba liaudiškus vaistus. Tačiau pirmiausia reikia pašalinti knarkimo priežastį, pavyzdžiui, padidėjusius adenoidus.

Knarkimas pavojingas tik tada, kai dėl jo kartkartėmis sustoja kvėpavimas (apnėja). Tokiu atveju reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Čiaudėjimas

Vieną kitą kartą sučiaudėti visiškai normalu. Bet kai žmogus pradeda čiaudėti be paliovos...

Čiaudulys – nevalingas nosiaryklės atsakas į nosies gleivinės dirginimą. Dirgikliai gali būti įvairūs svetimkūniai arba alergenai. Čiaudant stipri oro srovė pašalina dirgiklį, ir galima ramiai kvėpuoti toliau. Kadangi aplinkui sklando gausybė dirgiklių, tai nosiai ir imuninei sistemai tenka pasirinkti, kuriuos būtina pašalinti čiaudėjant, o kurių ne. Deja, neretai toji "pasirinkimo sistema" nuvilia. Tuomet visiškai nepavojingi katės plaukai sukelia čiaudulį, o nuožmūs gripo virusai – ne. Kadangi čiaudulio išvengti neįmanoma, tai galima pabandyti jį blokuoti. Sakoma, kad stipriai patrynus tarpuakį, čiaudulio galima išvengti.

Neretai čiauduliu prasideda infekcinės kvėpavimo takų ligos. Tokiu atveju nereikia čiaudulio stabdyti – tegu organizmas pats tvarkosi. Kai kurie žmonės linkę čiaudėti rytais, ką tik pabudę. Įdomu tai, kad jiems gali padėti į lovą patiekti pusryčiai. Šiuo atveju čiaudulys yra organizmo reakcija į rytinę vėsą. Išgėrus puodelį karštos kavos ta vėsa nebetrukdo.

Pernelyg dažnai čiaudint (daugiau kaip 10-15 kartų per dieną), reikia kreiptis į gydytoją. Tai gali būti alergijos požymis, ypač jeigu iš nosies gausiai skiriasi sekretas. Beje, alergija gali pasireikšti ne tik čiauduliu, bet ir bronchine astma.

Žagsulys

Su juo bandoma kovoti. Vieni žagsėdami čiulpia cukrų, kiti geria vandenį... Vienas iš efektyviausių būdų yra toks: reikia iš plaučių iškvėpti visą orą. Truputį palūkėjus, dar pūstelti, vėl palūkėjus – dar kartą. 0 tuomet reikia įkvėpti tiek oro, kiek tik telpa. Palūkėjus dar ir dar kvėptelti. Po keleto sekundžių reikia iškvėpti ir pradėti normaliai kvėpuoti. Žagsulys būna jau išnykęs.

Žagsulys – nevalingas diafragmos susitraukinėjimas, dažniausiai išsivystantis dėl mechaninio stemplės sudirginimo. Jis visiškai nepavojingas. Bet jeigu kamuoja ir nemalonūs pojūčiai ryjant, reikia kreiptis į gydytoją, nes tai gali būti stemplės auglio simptomai.

"Murkianti" širdis

Gulint ant nugaros, už krūtinkaulio gali pasigirsti garsas, tarytum ten murktų katė. Kas gi jį sukelia?

Jeigu dažnai kartojasi "murkiantys" garsai už krūtinkaulio, šalia kairiojo spenelio arba tarp raktikaulių, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją. Tai yra vienas iš širdies ydos požymių. Retas žmogus išgirsta tokius garsus savo krūtinėje, bet jeigu jau likimas lėmė išgirsti, delsti nevalia!

Sąnarių traškėjimas

Yra mėgėjų tyčia patraškinti savo pirštų sąnarius, nors niekas nesižavi tokiu jų įpročiu. Bet kai kuriems žmonėms sąnariai pradeda traškėti savaime. Vieniems traška keliai, kitiems alkūnės, treti išsižiodami girdi trakštelint kažkur už ausų. Kas sukelia tuos keistus garsus?

Sąnarių traškėjimas būdingas jauniems žmonėms. Mat augdami kaulai ir kremzlės ne visada atitinka vieni kitus. Dėl to neverta būgštauti. Suaugus traškėjimas išnyksta. Tiesa, traškančius sąnarius reikia pasaugoti (sumažinti jiems tenkamą krūvį), kad jie galėtų normaliai augti.

Sulaukus 30-ies metų, sąnariai gali vėl pradėti traškėti. Tai irgi nelabai pavojinga. Bet jeigu, be traškėjimo, pasireiškia ir skausmas arba uždegiminiai procesai, jeigu traškesys girdimas reguliariai, pavyzdžiui, keičiantis orams, reikia kreiptis į gydytoją.

Stiprinkite sveikatą Abromiškių reabilitacijos ligoninėje! (VIDEO)

Stiprinkite sveikatą Abromiškių reabilitacijos ligoninėje! (VIDEO)

Efektyvi reabilitacija ir sveikatinimo programos po operacijų, traumų, sergantiems lėtinėmis ligomis – kelias į visavertį gyvenimą. Stiprinkite sveikatą Abromiškių reabilitacijos ligoninėje!


Ligų priežastis lemia ir charakteris

Ligų priežastis lemia ir charakteris

Žmones skirstyti pagal charakterių tipus kai kam atrodo tik paika laisvalaikio pramoga. Tačiau naujausi tyrimai rodo, kad charakterio bruožai kur kas svarbesni, nei lig šiol manyta, jie lemia žmogaus sveikatą. Charakterio savybės artimai...


Schroth metodas skoliozei gydyti - vienas efektyviausių

Schroth metodas skoliozei gydyti - vienas efektyviausių

Skoliozė – tai stuburo iškrypimas trijose plokštumose. Esant nežymiems pakitimams, žmogus ar aplinkiniai gali net nepastebėti matomų pokyčių. O esant ryškiems pakitimams, žmogaus stuburas yra iškrypęs į šoną, įgavęs C arba S formą, jis taip...


Kaip kovoti su visus metus trunkančiomis alergijomis

Kaip kovoti su visus metus trunkančiomis alergijomis

Ar alergijos jus kamuoja visus metus? Nereikia bijoti! Vartokite Claritine, jei norite 24 valandoms palengvinti alergijos simptomus, nesukeliant mieguistumo, ir pasinaudokite šiomis sezoninėmis nuorodomis ir kovos su alergija patarimais, kurie...


Ką daryti pajutus peties sąnario skausmą?

Ką daryti pajutus peties sąnario skausmą?

Petis yra pats judriausias sąnarys žmogaus kūne. Sveikas jo funkcionavimas yra būtinas normaliai rankos funkcijai bei pilnaverčio gyvenimo užtikrinimui. Vis dėl to, peties sąnario skausmas yra trečiasis dažniausiai sutinkamas judėjimo sistemos...


Ar operaciją atlaikys širdis?

Ar operaciją atlaikys širdis?

Tai palyginti dažnai aptarinėjama sveikatos tema. Žmonės dalijasi nuomonėmis, svarsto, ar geriau gyventi su įsisenėjusia ir galbūt chirurgijos reikalaujančia liga, ar ryžtis operacijai. Pacientų sveikatos šiandieniniai įstatymai, daugeliu atvejų...


Skausmingas rankos paspaudimas sveikinantis – įspėjimas apie specifinį negalavimą

Skausmingas rankos paspaudimas sveikinantis – įspėjimas apie specifinį negalavimą

Vadinamasis „tenisininko alkūnės“ sutrikimas gali pasireikšti ne tik žaidžiantiems tenisą ar kitus rakečių žaidimus, bet ir tiems, kurie atlieka pasikartojančius ir veiksmus esant apkrovai, pvz., dažytojams, santechnikams, dailidėms,...


KARDIOLOGINĖ REABILITACIJA – AKTUALESNĖ VIS JAUNESNIEMS

KARDIOLOGINĖ REABILITACIJA – AKTUALESNĖ VIS JAUNESNIEMS

Rugsėjo pabaigoje paminėję pasaulinę širdies dieną vis dar negalime pamiršti pastaruoju metu visuomenę sukrėtusių staiga įvykusių žinomų Lietuvos žmonių netekčių. Ir, deja, tai tampa dėsninga - beveik pusę visų mirčių dėl lėtinių neinfekcinių...


Sloga – darganoto oro palydovė

Sloga – darganoto oro palydovė

Sloga – viena dažniausių rudens ligų. Šis negalavimas vargina, nes dažnai tęsiasi keletą dienų, o netinkamai gydant gali trukti kelias savaites ir sukelti rimtų komplikacijų. Sloguoti dažniausiai pradedama, kai į nosies gleivinę patenka...


Laikas atsisveikinti su nugaros skausmais

Laikas atsisveikinti su nugaros skausmais

Ilgo sėdėjimo ir nejudrumo žala prilyginama rūkymo žalai. Sėdimas darbas gali sukelti nugaros skausmus. Kaip išvengti arba sumažinti nugaros, juosmens, stuburo skausmą vaizdo įraše pasakoja Gemma fizinės reabilitacijos gydytojas Roman Machnin. Pas...


Kas sumažina vaistų poveikį

Kas sumažina vaistų poveikį

Vaistai sąveikauja tarpusavyje. Jų efektyvumui įtakos turi maisto produktai, alkoholis, nikotinas. O kai kurie deriniai gali būti tiesiog pražūtingi... Organizmas linkęs kuo greičiau atsikratyti kiekvieno į jį patekusio svetimkūnio, net jeigu jis...


Atnaujintame slaugos skyriuje - dar daugiau komforto pacientams

Atnaujintame slaugos skyriuje - dar daugiau komforto pacientams

Po kapitalinės renovacijos atidarytas atnaujintas reabilitacijos ir slaugos centro „Gemma“ slaugos skyrius. Pagal pacientų ir jų artimųjų pageidavimus įrengti vienviečiai, dviviečiai ir liukso tipo kambariai.


Negalavimų priežastis – slapta maisto alergija

Negalavimų priežastis – slapta maisto alergija

Netikėtas atradimas: alerginė reakcija gali būti slapta. Tyrimai parodė, kad maždaug kas trečias žmogus kenčia nuo maisto alergijos. Kartais ji nepastebima, nors skundžiamasi bloga savijauta. Pirmą kartą apie slaptą alerginę reakciją prabilta 1930...


Kaip malšinti skrandžio skausmus

Kaip malšinti skrandžio skausmus

Skrandžio skausmai gali kamuoti dėl įvairių priežasčių. Neretai jie pasireiškia dėl pernelyg didelės nervinės įtampos. Galima pabandyti juos malšinti naminiais vaistais. Bet jeigu šie vaistai nepadeda, reikia kreiptis į gydytoją, kad nustatytų...


KŪNO SUDĖTIES ANALIZĖ – BŪDAS IŠVENGTI RIZIKOS SVEIKATAI

KŪNO SUDĖTIES ANALIZĖ – BŪDAS IŠVENGTI RIZIKOS SVEIKATAI

Žmogaus kūnas susideda iš vandens, riebalų, raumenų, baltymų ir mineralų. Didėjant riebalų ir liesosios kūno masės santykiui, - didėja pavojus sveikatai. Siekiant numatyti pavojų sveikatai, svarbu laiku nustatyti kūno sudėties pakitimus. Kūno...


Dirbantiems sėdimą darbą: sužinokite kokie negalavimai gali jūsų laukti

Dirbantiems sėdimą darbą: sužinokite kokie negalavimai gali jūsų laukti

Nemažai žmonių visą darbo dieną praleidžia sėdėdami ir beveik nepakildami nuo kėdės. Taip pat keliaudami iš darbo sėdime automobilyje, o namuose skubame pailsėti priešais televizorių. Toks daugeliui įprastas gyvenimo būdas gali sukelti įvairiais...


Natūrali regėjimo terapija

Natūrali regėjimo terapija

Akys – vienas iš svarbiausių jutimo organų, suteikiantis bene daugiausia informacijos apie mus supančią aplinką. Mūsų kalboje susiformavę posakiai "Saugok, kaip savo akį", "Krito į akį" ir kiti pabrėžia regėjimo svarbą...


Pratimai pagal spalvą

Pratimai pagal spalvą (1)

Po stažuotės už Atlanto į gimtinę grįžęs sporto medicinos gydytojas – reabilitologas įspėja: „aklos“ pastangos naudos gali neduoti.


Skausmas visada perspėja apie ligą

Skausmas visada perspėja apie ligą

Jeigu būtų sudaromas labiausiai paplitusių ligų dešimtukas, kolitas jame tikrai atsirastų. Galbūt nėra žmogaus, kuris nė karto nesirgo kolitu. Daugelis, kol nepakyla temperatūra, nepradeda skaudėti pilvo, net neįtaria, kad serga lėtine forma....


Sveikame kūne – sveika siela

Sveikame kūne – sveika siela

Liga dažnai paliečia ne tik mūsų kūną. Susirgę pastebime, kad daromės nekantresni, irzlesni, pykstame, kad ne viskas yra taip, kaip mes norėtume, arba kaip tik nusimename, prarandame viltį ir jėgas bei nebeturime noro ką nors daryti. Kartais...


Degtinė: alkoholizmas ar vaistai?

Degtinė: alkoholizmas ar vaistai?

Mūsų laikais daugeliui degtinė ko gero asocijuojasi su alkoholizmu, asocialumu ir kitomis negerovėmis. Tačiau pats gėrimas, kuris dažniausiai laikomas išimtinai vyrišku, dar niekada nepakenkė tiems, kurie moka save kontroliuoti ir jaučia saiką....


Minkštą fotelį reikia keisti judėjimu

Minkštą fotelį reikia keisti judėjimu

Po stuburo traumų, operacijų ar atsiradus skausmams stabilizuoti stuburą ir sutvirtinti jį laikančius raumenis padeda speciali mankšta. Šiaulių reabilitacijos centro kineziterapijos specialistas Vitalijus Savenkovas sako, kad minkštą fotelį reikia...


Opaligė apie save primena pavasarį

Opaligė apie save primena pavasarį

Opaligė dažniausiai kamuoja darbingo amžiaus žmones. Vieni serga dvylikapirštės žarnos opalige, kiti – skrandžio. Šią ligą neretai sukelia bakterija. Tačiau ne visi ja užsikrėtusieji skundžiasi negalavimais. Kodėl kai kurie žmonės nesuserga,...


Vanduo ir purvas grąžina jėgas

Vanduo ir purvas grąžina jėgas

Vaistai slopina ligos sukeltus procesus, o vanduo, gydomasis purvas skatina organizmo veiklą. Žinoma, kartais neįmanoma išsiversti be cheminių preparatų, bet pajutus nuovargį ar sergant kai kuriomis ligomis verta išbandyti natūralias priemones....


Ergoterapija vaikams – pagalba visai šeimai

Ergoterapija vaikams – pagalba visai šeimai

Tėvams labiausiai rūpi, kad vaikas džiaugtųsi vaikyste, aktyviai dalyvautų socialiniame gyvenime, susirastų draugų, kiekvieną dieną tobulėtų ir išmoktų vis naujų dalykų. Tačiau neretai vaikai susiduria su problemomis, kurios gali priversti mažiau...


Klastinga liga atsėlina netikėtai

Klastinga liga atsėlina netikėtai

Viena dažniausių ligų – hipertenzija, arba padidėjęs kraujo spaudimas. Nuo jos pasaulyje kenčia milijonai žmonių. Ši liga "jaunėja" – dabar hipertenzija nustatoma ir trisdešimtmečiams. Ji klastinga – ilgokai žmogus...


Reabilitacija norintiems jaustis geriau!

Reabilitacija norintiems jaustis geriau!

Abromiškių reabilitacijos ligoninė – tai senas tradicijas puoselėjanti reabilitacijos ligoninė, kurioje dirba savo srities specialistai profesionalai, padedantys pacientams kuo greičiau pasveikti, ieškantys naujų, efektyvesnių, įrodymais...


Naujiena Abromiškių reabilitacijos ligoninėje - raumenų testavimui ir treniravimui sistema BIODEX ir BACK CHECK

Naujiena Abromiškių reabilitacijos ligoninėje - raumenų testavimui ir treniravimui sistema BIODEX ir BACK CHECK

Pasaulyje vis daugėjant sąnarių operacijų ir sąnarių transplantacijos operacijų ar kitokių kojų traumų žmogus neretai susiduria su problema - negali greitai vystyti raumenų jėgos dėl sumažėjusios nervinės impulsacijos į raumenį. Kitaip tariant,...


Tuberkuliozė atsėlina klastingai

Tuberkuliozė atsėlina klastingai

Džiova yra lietuviškas tuberkuliozės pavadinimas, atskleidžiantis ligos pobūdį. Kadangi sergantysis tuberkulioze sudžiūdavo artimųjų akyse tikrąją šio žodžio prasme, iš čia ir kilo ligos pavadinimas. Paprastai taip vadinama tik destrukcinė, toli...


Slaugant pagalbos reikia ir ligoniui, ir artimiesiems

Slaugant pagalbos reikia ir ligoniui, ir artimiesiems

Senėjimas – tai natūralus procesas, vykstantis visą žmogaus gyvenimą, kurio metu kinta visų žmogaus organų ir sistemų struktūra, funkcijos ypatumai ir adaptacinės galimybės. Nėra nustatyto tikslaus amžiaus senatvei, jos pradžia yra...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9