Kovo 2d. Antradienis

Nevalingi žmogaus kūno garsai

2013 Balandžio 18d.
Peržiūrų skaičius: 40824
Nevalingi žmogaus kūno garsai

Kartais, dažniausiai pačiu netinkamiausiu laiku, pradeda gurguliuoti pilvas, trakšteli sąnarys arba ima kamuoti čiaudulys... Kodėl? Ką nori pasakyti organizmas, skleisdamas įvairius garsus? Kaip jį nutildyti?

Pilvo gurgėjimas

Aplinkiniams jis dažniausiai sukelia juoką, o pačiam žmogui – gėdą. Bet kas gi čia ypatinga? Juk visi daugelį kartų per dieną išleidžia dujas iš žarnyno. Dažniausiai tos dujos pasišalina tyliai ir neskleidžia nemalonaus kvapo. Bet iš kur jų atsiranda?

Daug oro žmogus nuryja valgydamas. Viena jo dalis pasišalina pro burną (raugulys), o kita patenka į žarnyną. Nemažai dujų pagamina žarnyne gyvenančios bakterijos. Jos fermentuoja (raugina) cukrų, kurį organizmas negali arba nesuspėja panaudoti, – taip pasigamina dujos. Judant žarnų sienelėms, oro burbuliukai keliauja išangės link, kartais sukeldami gurguliavimą. Paprastai jis pasigirsta išalkus (organizmas ruošią vietą naujai maisto porcijai) arba jaučiant poreikį išsituštinti. Kartais dujų susikaupia tiek daug, kad tiesiosios žarnos sfinkteris nebeįstengia jų sulaikyti – tada ir pasigirsta garsas...

Kaip išvengti dujų susikaupimo?

Svarbiausia – nepersivalgyti ir vengti produktų, kuriuose yra sunkiai pasisavinamo cukraus. Pavyzdžiui, raugintų kopūstų, juodos duonos, žirnių. Beje, vidurius gali pūsti privalgius bet kokių kopūstų, nuo žiedinių iki brokolių, taip pat sojų, pupelių, saldžių vaisių – obuolių, abrikosų, išgėrus alaus, gazuoto vandens, pieno produktus valgant kartu su žaliomis daržovėmis ir kt.

Jei pavalgius minėtų produktų reikia vykti į svarbų susitikimą, patartina praryti keletą tablečių aktyviosios anglies, kuri "sugeria" dujas ir pašalina jas iš organizmo neatkreipdama aplinkinių dėmesio. Vietoje anglies galima vartoti kitokius dujų gamybą mažinančius vaistus.

Nedidelis vidurių pūtimas nepavojingas. Jeigu viduriai gurguliuoja pavartojus antibiotikų, tikriausiai išsivystė disbakteriozė, tad reikia kreiptis į gydytoją. O jeigu vidurius pučia nevartojus jokių vaistų, galbūt organizmas netoleruoja tam tikrų maisto produktų, pavyzdžiui, pieno laktozės. Pasitarus su gydytoju, reikia pakeisti mitybą. Kartais pilvo gurguliavimą sukelia stresai. Tai vadinama "dirgliojo žarnyno sindromu". Dėl šio sindromo taip pat reikėtų kreiptis į gydytoją ir dietologą, nors jie, deja, ne visada gali padėti. Šis sutrikimas dažniau pasireiškia jauniems žmonėms.

Skubi gydytojo pagalba būtina tuomet, kai ne tik pučia vidurius, bet ir sutrinka skrandžio veikla, pakyla kūno temperatūra.

Knarkimas

Kūnas net dieną vargiai leidžiasi kontroliuojamas, o naktį gali daryti ką panorėjęs. Pavyzdžiui, knarkti. Knarkimo priežastys gali būti įvairios: nosies pertvarėlės iškrypimas, adenoidų padidėjimas, lėtinė sloga, didelis nuovargis, girtumas. Galima knarkti ir be jokios priežasties. 60 proc. vyrų knarkia kartkartėmis, o 14 proc. – reguliariai.

Į knarkimą galima nekreipti dėmesio, bet galima su juo ir kovoti, pasitelkus naujausius medicinos metodus arba liaudiškus vaistus. Tačiau pirmiausia reikia pašalinti knarkimo priežastį, pavyzdžiui, padidėjusius adenoidus.

Knarkimas pavojingas tik tada, kai dėl jo kartkartėmis sustoja kvėpavimas (apnėja). Tokiu atveju reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Čiaudėjimas

Vieną kitą kartą sučiaudėti visiškai normalu. Bet kai žmogus pradeda čiaudėti be paliovos...

Čiaudulys – nevalingas nosiaryklės atsakas į nosies gleivinės dirginimą. Dirgikliai gali būti įvairūs svetimkūniai arba alergenai. Čiaudant stipri oro srovė pašalina dirgiklį, ir galima ramiai kvėpuoti toliau. Kadangi aplinkui sklando gausybė dirgiklių, tai nosiai ir imuninei sistemai tenka pasirinkti, kuriuos būtina pašalinti čiaudėjant, o kurių ne. Deja, neretai toji "pasirinkimo sistema" nuvilia. Tuomet visiškai nepavojingi katės plaukai sukelia čiaudulį, o nuožmūs gripo virusai – ne. Kadangi čiaudulio išvengti neįmanoma, tai galima pabandyti jį blokuoti. Sakoma, kad stipriai patrynus tarpuakį, čiaudulio galima išvengti.

Neretai čiauduliu prasideda infekcinės kvėpavimo takų ligos. Tokiu atveju nereikia čiaudulio stabdyti – tegu organizmas pats tvarkosi. Kai kurie žmonės linkę čiaudėti rytais, ką tik pabudę. Įdomu tai, kad jiems gali padėti į lovą patiekti pusryčiai. Šiuo atveju čiaudulys yra organizmo reakcija į rytinę vėsą. Išgėrus puodelį karštos kavos ta vėsa nebetrukdo.

Pernelyg dažnai čiaudint (daugiau kaip 10-15 kartų per dieną), reikia kreiptis į gydytoją. Tai gali būti alergijos požymis, ypač jeigu iš nosies gausiai skiriasi sekretas. Beje, alergija gali pasireikšti ne tik čiauduliu, bet ir bronchine astma.

Žagsulys

Su juo bandoma kovoti. Vieni žagsėdami čiulpia cukrų, kiti geria vandenį... Vienas iš efektyviausių būdų yra toks: reikia iš plaučių iškvėpti visą orą. Truputį palūkėjus, dar pūstelti, vėl palūkėjus – dar kartą. 0 tuomet reikia įkvėpti tiek oro, kiek tik telpa. Palūkėjus dar ir dar kvėptelti. Po keleto sekundžių reikia iškvėpti ir pradėti normaliai kvėpuoti. Žagsulys būna jau išnykęs.

Žagsulys – nevalingas diafragmos susitraukinėjimas, dažniausiai išsivystantis dėl mechaninio stemplės sudirginimo. Jis visiškai nepavojingas. Bet jeigu kamuoja ir nemalonūs pojūčiai ryjant, reikia kreiptis į gydytoją, nes tai gali būti stemplės auglio simptomai.

"Murkianti" širdis

Gulint ant nugaros, už krūtinkaulio gali pasigirsti garsas, tarytum ten murktų katė. Kas gi jį sukelia?

Jeigu dažnai kartojasi "murkiantys" garsai už krūtinkaulio, šalia kairiojo spenelio arba tarp raktikaulių, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją. Tai yra vienas iš širdies ydos požymių. Retas žmogus išgirsta tokius garsus savo krūtinėje, bet jeigu jau likimas lėmė išgirsti, delsti nevalia!

Sąnarių traškėjimas

Yra mėgėjų tyčia patraškinti savo pirštų sąnarius, nors niekas nesižavi tokiu jų įpročiu. Bet kai kuriems žmonėms sąnariai pradeda traškėti savaime. Vieniems traška keliai, kitiems alkūnės, treti išsižiodami girdi trakštelint kažkur už ausų. Kas sukelia tuos keistus garsus?

Sąnarių traškėjimas būdingas jauniems žmonėms. Mat augdami kaulai ir kremzlės ne visada atitinka vieni kitus. Dėl to neverta būgštauti. Suaugus traškėjimas išnyksta. Tiesa, traškančius sąnarius reikia pasaugoti (sumažinti jiems tenkamą krūvį), kad jie galėtų normaliai augti.

Sulaukus 30-ies metų, sąnariai gali vėl pradėti traškėti. Tai irgi nelabai pavojinga. Bet jeigu, be traškėjimo, pasireiškia ir skausmas arba uždegiminiai procesai, jeigu traškesys girdimas reguliariai, pavyzdžiui, keičiantis orams, reikia kreiptis į gydytoją.

Impotencija ir jos atsiradimo priežastys

Impotencija ir jos atsiradimo priežastys

Erekcijos sutrikimas (dar vadinamas impotencija arba erektiline disfunkcija) reiškia, kad vyras negali pasiekti ar išlaikyti varpos pakankamai standžios, kad lytinis aktas būtų įmanomas. Impotencija gali išsivystyti bet kokiame amžiuje (tik...


Sveikame kūne – sveika siela

Sveikame kūne – sveika siela

Liga dažnai paliečia ne tik mūsų kūną. Susirgę pastebime, kad daromės nekantresni, irzlesni, pykstame, kad ne viskas yra taip, kaip mes norėtume, arba kaip tik nusimename, prarandame viltį ir jėgas bei nebeturime noro ką nors daryti. Kartais...


Vasarą pavojingi ne tik saulės spinduliai

Vasarą pavojingi ne tik saulės spinduliai

Vasarą padaugėja žmonių, besikreipiančių į alergologus. Kai kurie jų atrodo, lyg būtų persikaitinę saulėje: yra išberti, kūnas nusėtas pūslių, niežti odą. To priežastis – ne per ilgas buvimas saulėje, o alerginė reakcija į saulės spindulius...


Kulnies skausmai

Kulnies skausmai

Įvairaus pobūdžio kulnies skausmus kenčiantys žmonės jų priežastimi dažniausiai laiko "ataugas" arba "pentinus" ir mano, kad būtent tų "ataugų nutirpinimas" ar "pentinų" chirurginis pašalinimas yra...


"Redcord" - greitas būdas siekti sveikatos tikslų ir malšinti skausmą

"Redcord" - greitas būdas siekti sveikatos tikslų ir malšinti skausmą

Nenustebkite, jei vietoje įprastos mankštos ar treniruotės kineziterapeutas paįvairinimui ne tik jus supančios virvėmis ir diržais, bet ir pasiūlys pakyboti ant virvių. Laisvojo kybojimo pratimai visai nereiškia, kad specialistas jus ruošia...


Nelaiku išgertas vaistas gali tapti nuodu

Nelaiku išgertas vaistas gali tapti nuodu

Mokslininkai nustatė, kad vienas ir tas pats vaistas, geriamas skirtingu paros metu, veikia irgi skirtingai. Anot mokslininkų, į vaistus reaguojantys žmogaus organizmo receptoriai aktyvūs anaiptol ne visada. Esą galima gerti vaistus kad ir tris ar...


Žmogus savo silpnybių pinklėse

Žmogus savo silpnybių pinklėse

Žodis "priklausomybė" sukelia tam tikras asociacijas. Priklausomi, pavyzdžiui, yra alkoholikai, "amžinieji ligoniai", neišeiną iš namų be visokiausių vaistų, taip pat narkomanai, rūkaliai. Tačiau yra ir kitokių priklausomybės...


Mažiausiųjų sveikatai – mankštos ir masažai

Mažiausiųjų sveikatai – mankštos ir masažai

Rūpestingi tėvai žino, o gydytojai patvirtina – fizinis aktyvumas kūdikiams ir mažiems vaikams būtinas nuo pačių mažiausių dienų. Tai ne tik smagus laikas su vienu iš tėveliu, bet ir nauda augančiam organizmui. Reabilitacijos centro...


Atostogos - ne tik poilsiui

Atostogos - ne tik poilsiui

Tačiau neretai pamirštame, kad vaikui jau prieš kelis mėnesius ar net pusmetį buvo diagnozuota sutrikusi laikysena, kurios ištaisymui taip ir neradome laiko; nepastebime, ar nenorime pastebėti, kad mažylis išklaipė batukus, vakarais skundžiasi...


Į lovą guldo Noro virusas

Į lovą guldo Noro virusas

Klaipėdoje medikai vis dažniau susiduria su neįprastu ligos sukėlėju - Noro virusu. Staigiai prasidėjęs vėmimas ir viduriavimas, pilvo skausmai, neaukšta temperatūra – simptomai, paguldantys į ligos patalą ištisas šeimas. Tačiau neilgam. Po...


KARDIOLOGINĖ REABILITACIJA – AKTUALESNĖ VIS JAUNESNIEMS

KARDIOLOGINĖ REABILITACIJA – AKTUALESNĖ VIS JAUNESNIEMS

Rugsėjo pabaigoje paminėję pasaulinę širdies dieną vis dar negalime pamiršti pastaruoju metu visuomenę sukrėtusių staiga įvykusių žinomų Lietuvos žmonių netekčių. Ir, deja, tai tampa dėsninga - beveik pusę visų mirčių dėl lėtinių neinfekcinių...


Slaugant pagalbos reikia ir ligoniui, ir artimiesiems

Slaugant pagalbos reikia ir ligoniui, ir artimiesiems

Senėjimas – tai natūralus procesas, vykstantis visą žmogaus gyvenimą, kurio metu kinta visų žmogaus organų ir sistemų struktūra, funkcijos ypatumai ir adaptacinės galimybės. Nėra nustatyto tikslaus amžiaus senatvei, jos pradžia yra...


„Gemma“ baseine – sveikesnė ir ekologiškesnė aplinka

„Gemma“ baseine – sveikesnė ir ekologiškesnė aplinka

Baseinui, kuriame maudomi kūdikiai ir mankštinasi besilaukiančios moterys, keliame ypač didelius saugumo ir kokybės reikalavimus. Baseine įdiegėme AFM filtravimo sistemą.


Ligoniams reikia profesionalios ir nuolatinės pagalbos

Ligoniams reikia profesionalios ir nuolatinės pagalbos

Paliktas verdantis puodas, įjungta dujinė viryklė, rasti senelio ar tėčio batai šaldytuve gali sukelti šypseną tik kartą. Kiti kartai, deja, gali būti liūdnai lemtingi ir gąsdinantys. Realybė tokia, kad pacientams, sergantiems senatvinėmis...


Nėštumas – ne kliūtis sportuoti

Nėštumas – ne kliūtis sportuoti

Mažylio laukimas – svarbus ir daug atsakingumo reikalaujantis moters gyvenimo laikotarpis. Šiuo laikotarpiu tiek besilaukiančiai mamai, tiek būsimam naujagimiui reikia ypatingo rūpesčio. Rūpinimasis savimi nėštumo metu tiesiogiai veikia ne...


Kaip hemorojus diagnozuojamas?

Kaip hemorojus diagnozuojamas?

Gydytojas gali diagnozuoti hemorojų iš užduotų klausimų apie jūsų sveikatos būklę ir apžiūrėdamas jus fiziškai. Jums gali nereikėti atlikti plataus patikrinimo, ypač jei jūs esate jaunesni nei 50 metų amžiaus, ir jei gydytojas mano, kad rektalinis...


Įgėlimo skausmą galima numalšinti

Įgėlimo skausmą galima numalšinti

Vasarą visi skuba į sodus, paežeres, prie jūros. Mėgaujantis gamtos teikiamais malonumais kartais pamirštama, kad aplinkui yra įvairių vabzdžių ir jų įgėlimai gali būti labai pavojingi, ypač vaikams. Kaip nuo jų apsisaugoti ir ką daryti, jeigu...


Druskų kambarys (haloterapija)

Druskų kambarys (haloterapija)

Haloterapija – gydymas dirbtinai sukurtu druskų kasyklos mikroklimatu. Druskų kambaryje – lubos, sienos ir grindys padengtos storu druskos kristalų sluoksniu, kuriame palaikoma pastovi drėgmė (45-55 proc), temperatūra (18-23oC) ir...


Nauja paslauga: vaikų sensorinių ir pažintinių įgūdžių lavinimas

Nauja paslauga: vaikų sensorinių ir pažintinių įgūdžių lavinimas

Vaikų sensorinių ir pažintinių funkcijų lavinimo paslauga skirta vaikams, turintiems raidos, suvokimo, dėmesio koncentracijos sutrikimų. Taip pat jeigu vaikui sunku socializuotis tokiose socialinėse grupėse kaip darželis, mokykla, tuomet ši...


Pirmoji pagalba žarnynui

Pirmoji pagalba žarnynui

Esant ūmiam ligos periodui, valgyti nesinori, o jam praėjus, sugrįžta ir apetitas. Tačiau skubėti prisivalgyti negalima. Pirmas dvi dienas būtina laikytis dietos. Galima krimsti nesaldžių džiūvėsėlių, valgyti trintos ryžių sriubos, ryžių nuoviro,...


Kineziterapija – ir intymioms ligoms gydyti

Kineziterapija – ir intymioms ligoms gydyti

Šlapimo nelaikymas gali sukelti socialinių, higienos, pasitikėjimo savimi bėdų ir diskomfortą. Šlapimo nelaikymą galima gydyti įvairiais būdais, vienas iš efektyvių neinvazinių ir nechirurginių būdų – kineziterapija.


Šalčio alergijos gniaužtuose

Šalčio alergijos gniaužtuose

Šalčio sukelta alergija nėra dažna liga. Tačiau pastaruoju metu ji kamuoja daugiau žmonių. Manoma, kad 15–20 proc. gyventojų nors kartą teko patirti šalčio alergiją – iš lauko atėjus į patalpą oda parausta arba ją išberia. Šia alergija...


Apsisaugojimas nuo rėmens

Apsisaugojimas nuo rėmens

Daugumos rėmens simptomų galima išvengti paprasčiausiai pakeitus gyvenimo būdo įpročius. Kontroliuodami, ką valgote ir kiek valgote, galite išvengti rėmens skausmų. Taip pat atkreipkite dėmesį į savo kūno padėtį po valgio. Negulėkite. Ribokite...


Kepenų suriebėjimo ligos simptomai

Kepenų suriebėjimo ligos simptomai

Kepenų suriebėjimo simptomus nėra taip paprasta diagnozuoti todėl, kad kepenų suriebėjimo liga paprastai nepasireiškia daugeliu simptomu ankstyvose stadijose. Dėl to daug žmonių su kepenų suriebėjimu nesupranta, kad turi problemų. Kai kepenų...


Jėgos pratimai su svoriais - traumų ir ligų profilaktikai

Jėgos pratimai su svoriais - traumų ir ligų profilaktikai

Viena efektyviausių priemonių nuo traumų – jėgos treniruotės. Anot reabilitacijos ir slaugos centro specialistų, pratimai su svoriais ne tik gerina sportinius rezultatus ar padeda įgyti gražias kūno formas.


„Atkūrus“ imuninę sistemą išnyksta diabetas

„Atkūrus“ imuninę sistemą išnyksta diabetas

"Naujo tyrimo rezultatai rodo, kad diabetikus tikriausiai galima visam laikui išgydyti vienkartiniu gydymo kursu, kuris atstato jų imuninę sistemą. Metodas, kurio metu naudojamos paties paciento kaulų čiulpų ląstelės, 14 iš 15 pacientų,...


Sportas vyresniame amžiuje - sveikatai palaikyti ir traumų profilaktikai

Sportas vyresniame amžiuje - sveikatai palaikyti ir traumų profilaktikai

Fizinei veiklai ir sportui amžiaus apribojimų nėra. Kol žmogus juda, tol, pritaikius atitinkamą krūvį, sportuoti galima ir net rekomenduojama. Dažnai klaidingai manoma, kad sportas ir aktyvus gyvenimo būdas tik jaunų žmonių prerogatyva....


Kaip išsaugoti sąnarių lankstumą?

Kaip išsaugoti sąnarių lankstumą?

Pagrindiniai sąnarių lankstumą lemiantys faktoriai yra šie: raumenų bei raiščių elastingumas ir kaulų sąnarinių paviršių lygumas. Išskyrus kai kurias paveldimas ligas, nulemiančias minėtų struktūrų blogą kokybę, pagrindinėmis sąnarių veiklą...


Ar girdite krentantį lapą?

Ar girdite krentantį lapą?

Atvėsus orams, padaugėja sergančiųjų ūmiomis kvėpavimo takų ligomis. Taip pat gerokai dažniau atsinaujina ir chroniniai susirgimai. Norėčiau atkreipti dėmesį į eksudacinį otitą - vidurinės ausies uždegimą, kurį dažnai sukelia nosies, prienosinių...


Į baseiną pasisemti nuotaikos ir sveikatos

Į baseiną pasisemti nuotaikos ir sveikatos

Kai gimstame, vanduo sudaro daugiau kaip 90 proc. mūsų kūno. Augant ir bręstant vandens organizme mažėja. Vandenyje galima atlikti daugelį gydomosios mankštos pratimų, taikomų salėje, tačiau kūnas palengvėja maždaug 10 kg, todėl daug lengviau...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9