Gegužės 25d. Pirmadienis

Mėnulio įtaka gydymo procesams

Peržiūrų skaičius: 71408
Mėnulio įtaka gydymo procesams

Astrologijos dėsniai teigia, kad Mėnulis turi daug įtakos gyvybės egzistencijai. Astrologinės medicinos specialistai priduria, kad net menkiausias kūno dalies arba organo, kurio ženkle yra Mėnulis (ypač jeigu jis tuo metu dylantis), sužeidimas yra labai pavojingas.

Mėnulis tiesiogiai ir labai stipriai veikia žmogaus emocijas bei nuotaiką. Juk ši planeta simbolizuoja pasąmonę. Astrologų akimis žiūrint, Mėnulis – tai mūsų įpročiai ir refleksai, tai visi mūsų organizme vykstantys fiziologiniai procesai ir ypač tie, kurie susiję su pasisavinimu. Dėl to astrologinėje medicinoje Mėnulis asocijuojamas su virškinamuoju traktu, ypač su skrandžiu, taip pat su limfine sistema bei oda.

Iš viso yra septyni pagrindiniai impulsai, kuriais Mėnulio įtaka perduodama gamtos reiškiniams bei visiems gyviems organizmams: tai keturios skirtingos Mėnulio fazės, Mėnulio pilnėjimas bei dilimas, ir septintasis impulsas – Mėnulio patekėjimas tam tikrame Zodiako ženkle.

Nematoma pusė

Mėnulio jaunatis būna tada, kai Mėnulis atsiduria tarp Žemės ir Saulės, o mes nematome į Žemę atsuktos jo pusės.

Tuomet mūsų planeta beveik visiškai uždengia savo palydovą, ir šis dvi tris dienas būna pačiame susidariusios astrologinės jungties viduryje, tai yra tarp Žemės ir Saulės. Kitaip tariant, tai yra planetų, žvaigždžių, Mėnulio ir Saulės regimoji tarpusavio padėtis dangaus sferoje.

Vadinasi, šiuo laikotarpiu Mėnulis, kaip ir Saulė, atsiduria tame pačiame zodiako ženkle.

Per jaunatį žmogų ir visą gamtą veikia labai stiprūs impulsai, kurie tarsi įkūnija visa ko pradžią ir naujų jėgų bei galių antplūdį. Žmogų toks energijos perteklius tonizuoja, skatina imtis aktyvios veiklos, įgyvendinti pribrendusius sumanymus.

Gamta per jaunatį taip pat atgimsta, tarsi prabunda naujam gyvenimui (nepaisant metų laiko). Žemė tarsi pradeda "įkvėpimo" ciklą, jos syvai aktyviai cirkuliuoja.

Žmonės, kurie jaunaties metu genėja sergančio medžio ar krūmo šakas, gali pastebėti, kaip jis po to akivaizdžiai greitai atsigauna ir sužaliuoja.

Per Mėnulio jaunatį ir žmonių, ir gyvūnų organizmui ypač palankus metas išsivalyti. Tai pats tinkamiausias laikas badauti (sveikatingumo tikslu). Šis laikotarpis taip pat labai palankus atsikratyti žalingų įpročių (pavyzdžiui, mesti rūkyti arba nebegerti alkoholinių gėrimų).

Reikėtų žinoti, kad šis trumpas laiko tarpas yra ypač tinkamas chirurginėms operacijoms (be abejo, priklausomai nuo konkrečių aplinkybių).

Priešpilnio fazė

Pasibaigus jaunačiai, siaurutis, į dešinę pusę atsisukęs Mėnulio pjautuvas įžengia į priešpilnio fazę. Ši Mėnulio fazė astronomų yra dalijama į dvi dalis – vadinamuosius pirmąjį ir antrąjį ketvirčius.

Per pirmąjį ketvirtį Mėnulis artėja prie Žemės, kol šiek tiek daugiau negu po septynių dienų tampa pusmėnuliu. Tada jis kerta Žemės skriejimo aplink Saulę orbitą ir ima vėl tolti nuo mūsų, kad skleisdamas (tiksliau, atspindėdamas) vis daugiau šviesos maždaug po 14 dienų užbaigtų antrojo ketvirčio fazę ir pasiektų pilnaties stadiją.

Priešpilnio fazėje sustiprėja visuotinio pakilimo požymiai, pvz., įkvėpimas, augimas. Dominuoja pozityvi nuotaika; aktyviai kaupiama ir gerai išsaugoma energija. Šiuo laikotarpiu paprastai labai padidėja gimimų skaičius, kuris savo kulminaciją (aukščiausią tašką) pasiekia per Mėnulio pilnatį.

Per priešpilnį organizmas lengvai ir veiksmingai pasisavina viską, kas jį stiprina, regeneruoja (atnaujina) bei gydo, ir ypač efektyviai kaupia naujas atsargas. Tai labai tinkamas laikas fiziškai bei protiškai pailsėti, atsipalaiduoti ir sutvirtėti (pavyzdžiui, sveikstantiems ligoniams).

Kūnas šiuo laikotarpiu intensyviai kaupia maistingąsias medžiagas, todėl žmonės, kurie turi problemų dėl antsvorio, per priešpilnį turėtų ypač kontroliuoti savo troškimus "šio bei to užkąsti".

Taip pat rekomenduojama atkreipti dėmesį į tai, kad Mėnuliui pilnėjant lėtėja žaizdų gijimo procesas. Dėl to, jeigu tik yra įmanoma, vertėtų atsisakyti net ir nesudėtingų chirurginių operacijų (šis patarimas ypač svarbus artėjant pilnačiai).

Švytintis Mėnulis

Kai Mėnulis yra tiesiai už labiausiai nuo Saulės nutolusios Žemės pusės, mes matome jo apšviestąją pusę. Toks apvalus, blyškia sidabrine šviesa švytintis Mėnulis danguje iš Žemės būna matomas vieną dvi dienas.

Per pilnatį visi Mėnulio mums bei gamtai siunčiami impulsai būna ypač stiprūs ir akivaizdūs. Sustiprėja jausmai, labai suaktyvėja ir teigiamos, ir neigiamos emocijos. Šiuo laikotarpiu ypač padidėja gimstamumas.

Deja, ši Mėnulio fazė turi ir savo tamsiąją pusę – per pilnatį visame pasaulyje užregistruojama daugiausiai įvairių nelaimingų atsitikimų bei smurtinės mirties atvejų.

Pilnaties metu gamtą veikia labai stipri Mėnulio įtaka, ji lemia gamtos reiškinių perėjimą nuo gebėjimo priimti prie gebėjimo atiduoti. Dėl to gamtoje susikuria ypatinga atmosfera.

Praktiniu požiūriu tai reiškia, kad pilnatis yra pats tinkamiausias laikas rinkti, pavyzdžiui, vaistažoles, nes jų gydomoji galia šios Mėnulio fazės metu yra ypač stipri.

Vaistingųjų augalų šaknis reikia kasti būtinai pilnaties naktį, kadangi dienos šviesa gerokai susilpnina jų gydomąsias savybes (tai ne koks nors prietaras, o moksliniais įrodymais pagrįstas faktas).

Žmogaus organizmą pilnatis veikia irgi ypač stipriai. Ko gero, visi pastebėjome, kad tuo metu pasireiškia nerimas, padidėja dirglumas. Jautresni žmonės blogai miega arba visai negali užmigti, o linkusieji į lunatizmą išlipa iš lovų ir išeina paklajoti po mėnesienos naktį.

Kai kurie žmonės per pilnatį sapnuoja įspūdingus, dažnai išsipildančius sapnus arba regi vizijas. Dėl to pilnatis – pats tinkamiausias laikas (ir gera galimybė) panaršyti po tolimiausius savo sielos užkaborius, spręsti dvasinius konfliktus, rasti kelią į savo pasąmonę.

Mokslininkai nustatė, kad labai dažnai raktas į paslaptingiausius mūsų pasąmonės klodus būna neįprasti, tik per pilnatį matomi sapnai, kuriems daugelis žmonių visiškai be reikalo neteikia reikšmės.

Per pilnatį žmonių aktyvumas bei emocingumas yra nepaprastai didelis. Po kurio laiko daugumai žmonių tai kelia nuostabą ir net baimę: "Kaip aš galėjau taip pasielgti (pasakyti, pagalvoti)?" Šiuo laikotarpiu žaizdos daug stipriau kraujuoja ir lėčiau gyja.

Pilnatis – labai netinkamas metas chirurginėms operacijoms, tačiau ypatingais atvejais jos neturėtų būti atidedamos.

Per pilnatį ypač išryškėja kai kurių ligų, pvz., migrenos, reumato, podagros simptomai.

Delčia skatina išsilaisvinti

Mėnulis tęsia savo kelionę aplink mūsų planetą, o tuo metu Saulės apšviesta jo pusė laipsniškai mažėja (iš dešinės į kairę). Praėjus maždaug 22 dienoms po jaunaties fazės, Mėnulis vėl kerta Žemės skriejimo aplink Saulę kelią. Tačiau dabar jis yra matomas tik perpus.

Dar po kiek laiko prasideda paskutinis ketvirtis – tada kairėje pusėje susidaręs Mėnulio pjautuvas sulig kiekviena diena tampa vis siauresnis, kol vėl įeina į jaunaties fazę, o tuomet visas šis ciklas prasideda iš naujo.
Per delčią Mėnulio impulsai skatina atidavimą (plačiąja prasme – iškvėpimą, išsilaisvinimą nuo sukauptos energijos).

Toks "pritvinkęs" Mėnulis, astrologų teigimu, išvaduoja nuo abejonių, baimių, depresijų ir padeda kaupti teigiamus potyrius bei jausmus greitai prasidėsiančiam naujam gyvenimo ciklui.

Žmogaus organizmas šiuo laikotarpiu paprastai yra geros formos. Ir dvasiniai, ir fiziniai malonumai yra lengvai, be ypatingų pastangų pasiekiami, numatomi tolesni tikslai.

Sąlyginis šios Mėnulio fazės šūkis – "Išplauti ir išvaryti su prakaitu!"

Akivaizdu, kad dabar pats tinkamiausias laikas šalinti susikaupusius toksinus, kitaip valyti organizmą. Delčia yra tinkamas metas chirurginėms operacijoms – gerai gyja randai bei žaizdos.

Ar kaltas skersvėjis, kai surakina nugarą?

Ar kaltas skersvėjis, kai surakina nugarą?

Dažnai klaidingai manoma, kad liaudiškai tariamas nugaros surakinimas ar perpūtimas gresia tik tiems, kurie kelia svorius arba tiems, kuriuos perpučia skersvėjis. Medikai turi kitą nuomonę. Anot jų, netikėtą ir staigų nugaros skausmą žmogus gali...


"Kompiuterinis virusas" kenkia vaikų nugaroms

"Kompiuterinis virusas" kenkia vaikų nugaroms

"Medikai, tikrindami mokinių sveikatą, vis dažniau užrašo: laikysena asimetriška arba ydinga. Specialistai linkę šią "epidemiją" vadinti kompiuteriniu virusu. Nei gydytojams, nei vaikų tėvams nekyla abejonių, kad ydingą laikyseną...


Jeigu greitai įskausta kojas

Jeigu greitai įskausta kojas

Kraujo apytakos sutrikimai kojų arterijose kankina daugelį žmonių. Gydytojai šiuos negalavimus vadina periferiniais kraujotakos sutrikimais, kadangi kalbama apie žmogaus kūno pakraščius, t.y. "periferiją". Tačiau kasdienėje kalboje šis...


Jodo svarba ir vėžio bei kitų ligų gydymas jodu

Jodo svarba ir vėžio bei kitų ligų gydymas jodu

Daugelis žino, kad jodas reikalingas gerai skydliaukės veiklai palaikyti ir apsaugoti nuo Strumos (Gūžys) - padidėjusi ir išvešėjusi skydliaukė. Bet jodas turi daug platesnę funkciją ir gali būti naudojamas gydant net tokias ligas kaip vėžį ar...


Mitai ir tikrovė apie venų operacijas

Mitai ir tikrovė apie venų operacijas

Lietuvoje kas dvidešimtas žmogus kenčia dėl išsiplėtusių poodinių kojų venų. Dėl to išsiplėtusių poodinių venų operacijos yra dažniausiai atliekama procedūra daugelyje kraujagyslių chirurgijos skyrių. Daug metų bendraujant su šia liga sergančiais...


„Atkūrus“ imuninę sistemą išnyksta diabetas

„Atkūrus“ imuninę sistemą išnyksta diabetas

"Naujo tyrimo rezultatai rodo, kad diabetikus tikriausiai galima visam laikui išgydyti vienkartiniu gydymo kursu, kuris atstato jų imuninę sistemą. Metodas, kurio metu naudojamos paties paciento kaulų čiulpų ląstelės, 14 iš 15 pacientų,...


Naminės priemonės nuo bronchito

Naminės priemonės nuo bronchito

Rudenį dažną užklumpa bronchitas, atsiranda dusulys, bendras nuovargis. O čia ir gripas gali su visomis savo komplikacijomis pasireikšti. Sumažinti kosulį ir bronchų uždegimą galima ir naminėmis priemonėmis. Stiklinę avižų ir vidutino dydžio...


Kova su klastingų parazitų armija

Kova su klastingų parazitų armija

Nykstančios jėgos ir krentantis svoris, sutrikusi kepenų funkcija, sunki devynias valandas trukusi operacija ir kasdienybė su vaistais. Tokią istoriją "Sveikatai" papasakojo 31-ų panevėžietis Dalius Kriaučiūnas, kovojantis su...


Kaip malšinti skrandžio skausmus

Kaip malšinti skrandžio skausmus

Skrandžio skausmai gali kamuoti dėl įvairių priežasčių. Neretai jie pasireiškia dėl pernelyg didelės nervinės įtampos. Galima pabandyti juos malšinti naminiais vaistais. Bet jeigu šie vaistai nepadeda, reikia kreiptis į gydytoją, kad nustatytų...


Pratimai pagal spalvą

Pratimai pagal spalvą (1)

Po stažuotės už Atlanto į gimtinę grįžęs sporto medicinos gydytojas – reabilitologas įspėja: „aklos“ pastangos naudos gali neduoti.


"Gemma" slaugos paslauga - profesionali ir nuolatinė pagalba

"Gemma" slaugos paslauga - profesionali ir nuolatinė pagalba

Vienintelis Rytų Lietuvoje slaugos centras Vilniuje „Gemma" rūpinasi, kad jūsų artimiesiems būtų suteikiama geriausio lygio priežiūra. Pagrindinės pacientų priežiūros sudedamosios:


Skausmas gali būti apgaulingas

Skausmas gali būti apgaulingas

Netikėtas skausmas gąsdina. Pirma mintis – kuo greičiau išgerti vaistų ir jo atsikratyti. Tačiau kartais neverta to daryti. Mat skausmas gali būti signalas, kad organizmui reikia pagalbos, ir vienintelis prasidėjusios ligos simptomas, o jį...


Ar topolių pūkai gali sukelti alergiją?

Ar topolių pūkai gali sukelti alergiją?

"Mūsų penkių asmenų šeima gyvena daugiabutyje. Vaikai dar nedideli, vienas metukų, kiti du — ikimokyklinio amžiaus. Didžiausia problema visuomet būna, kai ima žydėti topoliai, kurie auga tiesiai prieš mūsų langus. Nuo jų niekur...


Pagrindinės taisyklės vartojantiems geležies papildus

Pagrindinės taisyklės vartojantiems geležies papildus

Geležies preparatus vartokite su maistu; Pradėkite palengva: pirmąsias 3-5 dienas vartokite po 1 tabletę per dieną, vėliau – galite gerti 2 tabletes per dieną. Didinkite preparato dozę iki gydytojo nustatytosios. Jeigu užkietėjo viduriai,...


DUBENS DUGNO RAUMENŲ (DDR) VAIDMUO ŽMOGAUS FIZINEI SVEIKATAI

DUBENS DUGNO RAUMENŲ (DDR) VAIDMUO ŽMOGAUS FIZINEI SVEIKATAI

Ar dar pamenate kaip šokinėti per virvutę? O dar gebate peršokti kelyje pasitaikiusią duobutę ar tiesiog stryktelėti iš laimės? Jei šiuos ir panašius veiksmus atlikdavote tik vaikystėje, metas susimąstyti. Kada liovėtės tai daryti —...


Laukimas – mirties sąjungininkas

Laukimas – mirties sąjungininkas

Daugeliui susirgusiųjų širdies ir galvos smegenų infarktu medikai galėtų padėti išvengti invalidumo ir netgi mirties, jei pacientai laiku atvyktų į ligoninę. Dėl išeminės širdies ligos ir galvos smegenų insultų miršta daugiausiai ligonių....


Vakarų mediciną skverbiasi Rytai?

Vakarų mediciną skverbiasi Rytai?

Su Vakarų mokslininkais bendradarbiaujantis Pekine įsikūrusio "Kundavel" instituto direktorius, vienas garsiausių Šaolinio vienuolyno meistrų Siu Mingtang teigia, kad vakarietiška medicina gydo tik simptomus, todėl žmonės kasmet vartoja...


Dirbantiems sėdimą darbą: sužinokite kokie negalavimai gali jūsų laukti

Dirbantiems sėdimą darbą: sužinokite kokie negalavimai gali jūsų laukti

Nemažai žmonių visą darbo dieną praleidžia sėdėdami ir beveik nepakildami nuo kėdės. Taip pat keliaudami iš darbo sėdime automobilyje, o namuose skubame pailsėti priešais televizorių. Toks daugeliui įprastas gyvenimo būdas gali sukelti įvairiais...


Tiesus kelias į sveikatą ir grožį

Tiesus kelias į sveikatą ir grožį

Jūs norite būti liekna ir nusprendėte laikytis dietos? J.Tulčinos Žvėryno natūralios medicinos cntro specialistai pasirengę jums padėti. Žvėryno natūralios meicinos centro teikiamos paslaugos iš esmės skiriasi nuo kitų sveikatos ir grožio centrų...


Kokios ligos paūmėja prieš atostogas

Kokios ligos paūmėja prieš atostogas

Psichologai tvirtina, kad paskutinės savaitės prieš ilgai lauktas atostogas — maksimaliai susikaupusio streso laikas. Žmogus jaučiasi esąs įrankiu, dirbančiu ribotu pajėgumu: dar truputis ir ... nutrūks. Dėl to kyla sveikatos problemų....


Natūrali regėjimo terapija

Natūrali regėjimo terapija

Akys – vienas iš svarbiausių jutimo organų, suteikiantis bene daugiausia informacijos apie mus supančią aplinką. Mūsų kalboje susiformavę posakiai "Saugok, kaip savo akį", "Krito į akį" ir kiti pabrėžia regėjimo svarbą...


Paslaptingas gydymo adatomis poveikis

Paslaptingas gydymo adatomis poveikis

Vis daugiau žmonių renkasi natūralius gydymo metodus, vienas iš jų – akupunktūra, kai žmogaus kūne esantys taškai dirginami specialiomis adatomis. Kinijoje pradėtas taikyti akupunktūros metodas dabar populiarus visame pasaulyje, nes juo...


Kaip kovoti su pavasarine alergija

Kaip kovoti su pavasarine alergija

Kai kuriose vietose jau vasario mėnesį nematomos tokių medžių kaip ąžuolas, guoba, beržas, klevas, uosis, alksnis, akacija ir lazdynas žiedadulkės kelia didžiulę grėsmę alergiškiems žmonėms, bet kurioje pasaulio šalyje. Nereikia bijoti pavasarinių...


Kova su celiulitu – visomis įmanomomis priemonėmis

Kova su celiulitu – visomis įmanomomis priemonėmis

Kad ir kokį dailų apatinį trikotažą ar maudymosi kostiumėlį dėvėtume, neretai nuotaiką gadina odos nelygumai ant šlaunų, sėdmenų. Celiulitas būdingas beveik visoms moterims ir merginoms, nepriklausomai nuo kūno apimčių. Celiulitas išryškėja tada,...


Raumenų atvėsinimas – svarbus treniruotės etapas

Raumenų atvėsinimas – svarbus treniruotės etapas

Puikiai pasportavote? Po treniruotės jaučiate malonų virpulį raumenyse ir lengvą nuovargį visame kūne? Neskubėkite ilsėtis, nes po treniruotės svarbu nepamiršti tinkamai atvėsinti raumenis.


Minkštą fotelį reikia keisti judėjimu

Minkštą fotelį reikia keisti judėjimu

Po stuburo traumų, operacijų ar atsiradus skausmams stabilizuoti stuburą ir sutvirtinti jį laikančius raumenis padeda speciali mankšta. Šiaulių reabilitacijos centro kineziterapijos specialistas Vitalijus Savenkovas sako, kad minkštą fotelį reikia...


Reabilitacijos galimybės skaudančiai nugarai

Reabilitacijos galimybės skaudančiai nugarai

Kokios yra reabilitacijos galimybės laidai "Pasaulis pagal moteris" pasakoja reabilitacijos ir slaugos centro "Gemma" gydytojas Roman Machnin. Reportaže aptariamos ir bene labiausiai šiuolaikinį žmogų kamuojančios negandos -...


Ligonių slaugai patikimiausia – profesionali priežiūra

Ligonių slaugai patikimiausia – profesionali priežiūra

Suplanavote kelionę, jūsų laukia komandiruotė, o gal tiesiog laikas atsikvėpti? Kam paliktumėte slaugomą artimąjį? Sugedus dantims kreipiamės į odontologus, o ūminio apendicito šalinimo, tikriausiai, nepatikėtume geraširdei kaimynei....


Devyni testai, galintys išgelbėti gyvybę

Devyni testai, galintys išgelbėti gyvybę

Šie paprasti testai neatima daug laiko, bet jie padės įvertinti savo organizmo būklę ir laiku kreiptis į gydytoją. Tamsūs ratilai apie akis gali atsirasti dėl trijų priežasčių. Pirmiausia, dėl nuolatinio neišsimiegojimo. Antra, dėl amžiaus. Laikui...


Schroth metodas skoliozei gydyti - vienas efektyviausių

Schroth metodas skoliozei gydyti - vienas efektyviausių

Skoliozė – tai stuburo iškrypimas trijose plokštumose. Esant nežymiems pakitimams, žmogus ar aplinkiniai gali net nepastebėti matomų pokyčių. O esant ryškiems pakitimams, žmogaus stuburas yra iškrypęs į šoną, įgavęs C arba S formą, jis taip...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9