Sausio 25d. Pirmadienis

Mėnulio įtaka gydymo procesams

Peržiūrų skaičius: 71408
Mėnulio įtaka gydymo procesams

Astrologijos dėsniai teigia, kad Mėnulis turi daug įtakos gyvybės egzistencijai. Astrologinės medicinos specialistai priduria, kad net menkiausias kūno dalies arba organo, kurio ženkle yra Mėnulis (ypač jeigu jis tuo metu dylantis), sužeidimas yra labai pavojingas.

Mėnulis tiesiogiai ir labai stipriai veikia žmogaus emocijas bei nuotaiką. Juk ši planeta simbolizuoja pasąmonę. Astrologų akimis žiūrint, Mėnulis – tai mūsų įpročiai ir refleksai, tai visi mūsų organizme vykstantys fiziologiniai procesai ir ypač tie, kurie susiję su pasisavinimu. Dėl to astrologinėje medicinoje Mėnulis asocijuojamas su virškinamuoju traktu, ypač su skrandžiu, taip pat su limfine sistema bei oda.

Iš viso yra septyni pagrindiniai impulsai, kuriais Mėnulio įtaka perduodama gamtos reiškiniams bei visiems gyviems organizmams: tai keturios skirtingos Mėnulio fazės, Mėnulio pilnėjimas bei dilimas, ir septintasis impulsas – Mėnulio patekėjimas tam tikrame Zodiako ženkle.

Nematoma pusė

Mėnulio jaunatis būna tada, kai Mėnulis atsiduria tarp Žemės ir Saulės, o mes nematome į Žemę atsuktos jo pusės.

Tuomet mūsų planeta beveik visiškai uždengia savo palydovą, ir šis dvi tris dienas būna pačiame susidariusios astrologinės jungties viduryje, tai yra tarp Žemės ir Saulės. Kitaip tariant, tai yra planetų, žvaigždžių, Mėnulio ir Saulės regimoji tarpusavio padėtis dangaus sferoje.

Vadinasi, šiuo laikotarpiu Mėnulis, kaip ir Saulė, atsiduria tame pačiame zodiako ženkle.

Per jaunatį žmogų ir visą gamtą veikia labai stiprūs impulsai, kurie tarsi įkūnija visa ko pradžią ir naujų jėgų bei galių antplūdį. Žmogų toks energijos perteklius tonizuoja, skatina imtis aktyvios veiklos, įgyvendinti pribrendusius sumanymus.

Gamta per jaunatį taip pat atgimsta, tarsi prabunda naujam gyvenimui (nepaisant metų laiko). Žemė tarsi pradeda "įkvėpimo" ciklą, jos syvai aktyviai cirkuliuoja.

Žmonės, kurie jaunaties metu genėja sergančio medžio ar krūmo šakas, gali pastebėti, kaip jis po to akivaizdžiai greitai atsigauna ir sužaliuoja.

Per Mėnulio jaunatį ir žmonių, ir gyvūnų organizmui ypač palankus metas išsivalyti. Tai pats tinkamiausias laikas badauti (sveikatingumo tikslu). Šis laikotarpis taip pat labai palankus atsikratyti žalingų įpročių (pavyzdžiui, mesti rūkyti arba nebegerti alkoholinių gėrimų).

Reikėtų žinoti, kad šis trumpas laiko tarpas yra ypač tinkamas chirurginėms operacijoms (be abejo, priklausomai nuo konkrečių aplinkybių).

Priešpilnio fazė

Pasibaigus jaunačiai, siaurutis, į dešinę pusę atsisukęs Mėnulio pjautuvas įžengia į priešpilnio fazę. Ši Mėnulio fazė astronomų yra dalijama į dvi dalis – vadinamuosius pirmąjį ir antrąjį ketvirčius.

Per pirmąjį ketvirtį Mėnulis artėja prie Žemės, kol šiek tiek daugiau negu po septynių dienų tampa pusmėnuliu. Tada jis kerta Žemės skriejimo aplink Saulę orbitą ir ima vėl tolti nuo mūsų, kad skleisdamas (tiksliau, atspindėdamas) vis daugiau šviesos maždaug po 14 dienų užbaigtų antrojo ketvirčio fazę ir pasiektų pilnaties stadiją.

Priešpilnio fazėje sustiprėja visuotinio pakilimo požymiai, pvz., įkvėpimas, augimas. Dominuoja pozityvi nuotaika; aktyviai kaupiama ir gerai išsaugoma energija. Šiuo laikotarpiu paprastai labai padidėja gimimų skaičius, kuris savo kulminaciją (aukščiausią tašką) pasiekia per Mėnulio pilnatį.

Per priešpilnį organizmas lengvai ir veiksmingai pasisavina viską, kas jį stiprina, regeneruoja (atnaujina) bei gydo, ir ypač efektyviai kaupia naujas atsargas. Tai labai tinkamas laikas fiziškai bei protiškai pailsėti, atsipalaiduoti ir sutvirtėti (pavyzdžiui, sveikstantiems ligoniams).

Kūnas šiuo laikotarpiu intensyviai kaupia maistingąsias medžiagas, todėl žmonės, kurie turi problemų dėl antsvorio, per priešpilnį turėtų ypač kontroliuoti savo troškimus "šio bei to užkąsti".

Taip pat rekomenduojama atkreipti dėmesį į tai, kad Mėnuliui pilnėjant lėtėja žaizdų gijimo procesas. Dėl to, jeigu tik yra įmanoma, vertėtų atsisakyti net ir nesudėtingų chirurginių operacijų (šis patarimas ypač svarbus artėjant pilnačiai).

Švytintis Mėnulis

Kai Mėnulis yra tiesiai už labiausiai nuo Saulės nutolusios Žemės pusės, mes matome jo apšviestąją pusę. Toks apvalus, blyškia sidabrine šviesa švytintis Mėnulis danguje iš Žemės būna matomas vieną dvi dienas.

Per pilnatį visi Mėnulio mums bei gamtai siunčiami impulsai būna ypač stiprūs ir akivaizdūs. Sustiprėja jausmai, labai suaktyvėja ir teigiamos, ir neigiamos emocijos. Šiuo laikotarpiu ypač padidėja gimstamumas.

Deja, ši Mėnulio fazė turi ir savo tamsiąją pusę – per pilnatį visame pasaulyje užregistruojama daugiausiai įvairių nelaimingų atsitikimų bei smurtinės mirties atvejų.

Pilnaties metu gamtą veikia labai stipri Mėnulio įtaka, ji lemia gamtos reiškinių perėjimą nuo gebėjimo priimti prie gebėjimo atiduoti. Dėl to gamtoje susikuria ypatinga atmosfera.

Praktiniu požiūriu tai reiškia, kad pilnatis yra pats tinkamiausias laikas rinkti, pavyzdžiui, vaistažoles, nes jų gydomoji galia šios Mėnulio fazės metu yra ypač stipri.

Vaistingųjų augalų šaknis reikia kasti būtinai pilnaties naktį, kadangi dienos šviesa gerokai susilpnina jų gydomąsias savybes (tai ne koks nors prietaras, o moksliniais įrodymais pagrįstas faktas).

Žmogaus organizmą pilnatis veikia irgi ypač stipriai. Ko gero, visi pastebėjome, kad tuo metu pasireiškia nerimas, padidėja dirglumas. Jautresni žmonės blogai miega arba visai negali užmigti, o linkusieji į lunatizmą išlipa iš lovų ir išeina paklajoti po mėnesienos naktį.

Kai kurie žmonės per pilnatį sapnuoja įspūdingus, dažnai išsipildančius sapnus arba regi vizijas. Dėl to pilnatis – pats tinkamiausias laikas (ir gera galimybė) panaršyti po tolimiausius savo sielos užkaborius, spręsti dvasinius konfliktus, rasti kelią į savo pasąmonę.

Mokslininkai nustatė, kad labai dažnai raktas į paslaptingiausius mūsų pasąmonės klodus būna neįprasti, tik per pilnatį matomi sapnai, kuriems daugelis žmonių visiškai be reikalo neteikia reikšmės.

Per pilnatį žmonių aktyvumas bei emocingumas yra nepaprastai didelis. Po kurio laiko daugumai žmonių tai kelia nuostabą ir net baimę: "Kaip aš galėjau taip pasielgti (pasakyti, pagalvoti)?" Šiuo laikotarpiu žaizdos daug stipriau kraujuoja ir lėčiau gyja.

Pilnatis – labai netinkamas metas chirurginėms operacijoms, tačiau ypatingais atvejais jos neturėtų būti atidedamos.

Per pilnatį ypač išryškėja kai kurių ligų, pvz., migrenos, reumato, podagros simptomai.

Delčia skatina išsilaisvinti

Mėnulis tęsia savo kelionę aplink mūsų planetą, o tuo metu Saulės apšviesta jo pusė laipsniškai mažėja (iš dešinės į kairę). Praėjus maždaug 22 dienoms po jaunaties fazės, Mėnulis vėl kerta Žemės skriejimo aplink Saulę kelią. Tačiau dabar jis yra matomas tik perpus.

Dar po kiek laiko prasideda paskutinis ketvirtis – tada kairėje pusėje susidaręs Mėnulio pjautuvas sulig kiekviena diena tampa vis siauresnis, kol vėl įeina į jaunaties fazę, o tuomet visas šis ciklas prasideda iš naujo.
Per delčią Mėnulio impulsai skatina atidavimą (plačiąja prasme – iškvėpimą, išsilaisvinimą nuo sukauptos energijos).

Toks "pritvinkęs" Mėnulis, astrologų teigimu, išvaduoja nuo abejonių, baimių, depresijų ir padeda kaupti teigiamus potyrius bei jausmus greitai prasidėsiančiam naujam gyvenimo ciklui.

Žmogaus organizmas šiuo laikotarpiu paprastai yra geros formos. Ir dvasiniai, ir fiziniai malonumai yra lengvai, be ypatingų pastangų pasiekiami, numatomi tolesni tikslai.

Sąlyginis šios Mėnulio fazės šūkis – "Išplauti ir išvaryti su prakaitu!"

Akivaizdu, kad dabar pats tinkamiausias laikas šalinti susikaupusius toksinus, kitaip valyti organizmą. Delčia yra tinkamas metas chirurginėms operacijoms – gerai gyja randai bei žaizdos.

Įveikti ligą padeda viltis pasveikti

Įveikti ligą padeda viltis pasveikti

Dėl ligos ir kančios smarkiai keičiasi žmogaus dvasinis pasaulis. Tada išryškėja vienos savybės ir nublanksta kitos, kartais sutrinka visa asmenybės harmonija, pasikeičia požiūris į save ir aplinką. Kas nori greičiau pasveikti, turi blaiviai...


Amžiaus rykštė – alergija

Amžiaus rykštė – alergija

Pavasaris kelia nerimą kenčiantiesiems nuo alergijos, nes žydintys medžiai, augalai didina įvairias organizmo imuniteto reakcijas į svetimkūnius. Mokslininkai alergiją vadina šio amžiaus rykšte, nes ji laikoma viena iš sparčiausiai plintančių...


Nuplikimo korekcijos: plaukų persodinimas ir kitos operacijos

Nuplikimo korekcijos: plaukų persodinimas ir kitos operacijos

Plaukų persodinimas yra chirurginė procedūra, pagrįsta faktu, kad plaukų folikulai iš galvos šonuose esančių vietų gali sėkmingai prigyti ir augti toliau, net jei jie persodinami į nuplikusias galvos sritis. Galvos odoje plaukai išauga nevienodai....


Kosulys – įvairių ligų pranašas

Kosulys – įvairių ligų pranašas

Kosulys – ankstyvas simptomas daugelio ligų, negydomos jos progresuoja. Nors daugelis mano, kad kosulį sukelia tik peršalimo ligos, virusinė infekcija, tačiau reikėtų žinoti, jog ilgą laiką kosulio kamuojami žmonės gali sirgti ir sunkesnėmis...


Ką byloja mūsų išvaizda

Ką byloja mūsų išvaizda

Kiekvienos ligos gydymo sėkmė pirmiausia priklauso nuo laiku nustatytos diagnozės. Šiuolaikinė medicinos diagnostikos aparatūra, atrodo, "mato" viską. Bet prityręs gydytojas kai kuriuos simptomus įžvelgia plika akimi. Žmogaus išvaizda...


Pirmoji pagalba žarnynui

Pirmoji pagalba žarnynui

Esant ūmiam ligos periodui, valgyti nesinori, o jam praėjus, sugrįžta ir apetitas. Tačiau skubėti prisivalgyti negalima. Pirmas dvi dienas būtina laikytis dietos. Galima krimsti nesaldžių džiūvėsėlių, valgyti trintos ryžių sriubos, ryžių nuoviro,...


Minkštą fotelį reikia keisti judėjimu

Minkštą fotelį reikia keisti judėjimu

Po stuburo traumų, operacijų ar atsiradus skausmams stabilizuoti stuburą ir sutvirtinti jį laikančius raumenis padeda speciali mankšta. Šiaulių reabilitacijos centro kineziterapijos specialistas Vitalijus Savenkovas sako, kad minkštą fotelį reikia...


Pabandykime gyventi be strijų

Pabandykime gyventi be strijų

Strijos - tai siauri, šviesiai rožiniai ar melsvai rausvos spalvos, į randus panašūs odos ruoželiai odoje, atsirandantys dažniausiai ant šlaunų, sėdmenų, pilvo, krūtų ar pažastyse. Tik atsiradusios strijos būna ryškesnės, o bėgant laikui jos...


Vaikų kolektyvuose plinta enterobiozė

Vaikų kolektyvuose plinta enterobiozė

Enterobiozė — viena labiausiai paplitusių parazitinių žarnyno ligų. Ją sukelia 3— 10 milimetrų dydžio kirmėlės, vadinamos spalinėmis. Enterobioze sirgti gali bet kokio amžiaus žmonės ir ne vieną kartą. Dažniausiai suserga vaikai. Apie...


Žmogus savo silpnybių pinklėse

Žmogus savo silpnybių pinklėse

Žodis "priklausomybė" sukelia tam tikras asociacijas. Priklausomi, pavyzdžiui, yra alkoholikai, "amžinieji ligoniai", neišeiną iš namų be visokiausių vaistų, taip pat narkomanai, rūkaliai. Tačiau yra ir kitokių priklausomybės...


Sportas vyresniame amžiuje - sveikatai palaikyti ir traumų profilaktikai

Sportas vyresniame amžiuje - sveikatai palaikyti ir traumų profilaktikai

Fizinei veiklai ir sportui amžiaus apribojimų nėra. Kol žmogus juda, tol, pritaikius atitinkamą krūvį, sportuoti galima ir net rekomenduojama. Dažnai klaidingai manoma, kad sportas ir aktyvus gyvenimo būdas tik jaunų žmonių prerogatyva....


Ligoniams reikia profesionalios ir nuolatinės pagalbos

Ligoniams reikia profesionalios ir nuolatinės pagalbos

Paliktas verdantis puodas, įjungta dujinė viryklė, rasti senelio ar tėčio batai šaldytuve gali sukelti šypseną tik kartą. Kiti kartai, deja, gali būti liūdnai lemtingi ir gąsdinantys. Realybė tokia, kad pacientams, sergantiems senatvinėmis...


Ar topolių pūkai gali sukelti alergiją?

Ar topolių pūkai gali sukelti alergiją?

"Mūsų penkių asmenų šeima gyvena daugiabutyje. Vaikai dar nedideli, vienas metukų, kiti du — ikimokyklinio amžiaus. Didžiausia problema visuomet būna, kai ima žydėti topoliai, kurie auga tiesiai prieš mūsų langus. Nuo jų niekur...


Kineziterapija – ir intymioms ligoms gydyti

Kineziterapija – ir intymioms ligoms gydyti

Šlapimo nelaikymas gali sukelti socialinių, higienos, pasitikėjimo savimi bėdų ir diskomfortą. Šlapimo nelaikymą galima gydyti įvairiais būdais, vienas iš efektyvių neinvazinių ir nechirurginių būdų – kineziterapija.


Nugaros skausmų nėštumo metu galima išvengti

Nugaros skausmų nėštumo metu galima išvengti

Mažylio laukimas - ypatingas laikotarpis, tačiau laukimo džiaugsmą neretai aptemdo nugaros ir juosmens skausmai. Ar įmanoma skausmo išvengti arba bent sumažinti?


Skoliozės gydymas Schroth metodu

Skoliozės gydymas Schroth metodu

Vienas efektyviausių skoliozės gydymo metodų Europoje ir JAV laikomas Schroth metodas, kurį pirmieji Lietuvoje pradėjo taikyti reabilitacijos centro „Gemma” specialistai. Daugiau apie gydymo metodą Schroth sužinosite pažiūrėję šį...


Tarptautinis reabilitologų bendradarbiavimas

Tarptautinis reabilitologų bendradarbiavimas

Tris rudens savaites Abromiškių reabilitacijos ligoninė tapo mokymų baze Ukrainos gydytojams, kurie persikvalifikuoja pagal fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo specializaciją. Projektą vykdo P. L. Šupik Valstybinis medicinos...


Neuralgija - liga kaip chameleonas

Neuralgija - liga kaip chameleonas

Maskuotė – puikus būdas išgyventi laukinėje gamtoje. Keista, tačiau tokios pat taktikos imasi ir kai kurios ligos. Jos meistriškai maskuojasi kitoms ligoms būdingais simptomais kankindamos ligonius ir ilgą laiką trikdydamos medikus. Viena...


Veido ir žandikaulio kineziterapija - alternatyva tabletėms

Veido ir žandikaulio kineziterapija - alternatyva tabletėms

Kenčiantys nuo stiprių galvos skausmų žino, kad skausmus gali išprovokuoti bet kas: maisto netoleravimas, stresas, ryški šviesa ir daug kitų dažnai nekontroliuojamų dirgiklių. Tam tikrais atvejais skausmus gydyti labai padeda veido ir žandikaulių...


Slaugant pagalbos reikia ir ligoniui, ir artimiesiems

Slaugant pagalbos reikia ir ligoniui, ir artimiesiems

Senėjimas – tai natūralus procesas, vykstantis visą žmogaus gyvenimą, kurio metu kinta visų žmogaus organų ir sistemų struktūra, funkcijos ypatumai ir adaptacinės galimybės. Nėra nustatyto tikslaus amžiaus senatvei, jos pradžia yra...


Į parduotuvę – tik išgėrus vaistų

Į parduotuvę – tik išgėrus vaistų

Daugybė pasaulio gyventojų kenčia nuo įvairiausių baimių, vadinamų fobijomis. Nepriklausomai nuo amžiaus ir lyties žmonės kažko bijo. Tačiau į specialistus dėl šio nepatogumo kreipiasi tik nedidelė dalis. Psichiatrai teigia, kad žmonės dažniausiai...


Paslaptingas gydymo adatomis poveikis

Paslaptingas gydymo adatomis poveikis

Vis daugiau žmonių renkasi natūralius gydymo metodus, vienas iš jų – akupunktūra, kai žmogaus kūne esantys taškai dirginami specialiomis adatomis. Kinijoje pradėtas taikyti akupunktūros metodas dabar populiarus visame pasaulyje, nes juo...


Cukriniam diabetui pažaboti būdų daugėja

Cukriniam diabetui pažaboti būdų daugėja

Diabetas, pasak specialistų, tapo epidemija. Gydytoja endokrinologė Aušra Sirutavičienė aiškino, kad ši lėtinė liga, kurios metu dėl insulino trūkumo sutrinka visų medžiagų apykaita, jau pažabojama, tačiau dar neišgydoma. Gydytoja A. Sirutavičienė...


Laikas atsisveikinti su nugaros skausmais

Laikas atsisveikinti su nugaros skausmais

Ilgo sėdėjimo ir nejudrumo žala prilyginama rūkymo žalai. Sėdimas darbas gali sukelti nugaros skausmus. Kaip išvengti arba sumažinti nugaros, juosmens, stuburo skausmą vaizdo įraše pasakoja Gemma fizinės reabilitacijos gydytojas Roman Machnin. Pas...


Skausmo be priežasties nebūna

Skausmo be priežasties nebūna

Nemažai žmonių kenčia galvos skausmą. Jis būna labai įvairus: aštrus, tarsi žiedu spaudžiantis, bukas, nuolatinis, apimantis išsyk visą galvą arba kai kurias jos dalis. Galvą gali įsiskaudėti dėl pervargimo, besikeičiant orams, sergant hipertonine...


Vakarų mediciną skverbiasi Rytai?

Vakarų mediciną skverbiasi Rytai?

Su Vakarų mokslininkais bendradarbiaujantis Pekine įsikūrusio "Kundavel" instituto direktorius, vienas garsiausių Šaolinio vienuolyno meistrų Siu Mingtang teigia, kad vakarietiška medicina gydo tik simptomus, todėl žmonės kasmet vartoja...


Baseinas nuo pirmųjų dienų

Baseinas nuo pirmųjų dienų

Medikai pripažįsta, kad vanduo teigiamai veikia mažylių emocijas. Plaukiodami jie patiria daug džiaugsmo. Išsipliuškenę vandenyje vaikai būna ramesni, pagerėja jų apetitas. Be to, vanduo grūdina mažylius. Tokie vaikai rečiau serga sloga ir kitomis...


Kas grąžina gaivų kvapą

Kas grąžina gaivų kvapą

Yra dvi neskanaus kvapo iš burnos priežastys: burnos ertmės higienos nesilaikymas ir virškinamojo trakto veiklos sutrikimai. Ir vienu, ir kitu atveju dėl prasto kvapo kaltos bakterijos. Jei kreipsitės patarimo į stomatologą, jis tikriausiai patars...


Didėjantis rūgštingumas prilygsta stichinei nelaimei

Didėjantis rūgštingumas prilygsta stichinei nelaimei

Gastroenterologai didėjantį skrandžio rūgštingumą prilygina stichinei nelaimei: sergančiųjų masiškai daugėja, amžius jaunėja, o sutrikimo priežasčių suvaldyti neįmanoma. Be to, simptomai tapo neįprasti: skaudanti, užkimusi gerklė bei...


Naminės priemonės nuo bronchito

Naminės priemonės nuo bronchito

Rudenį dažną užklumpa bronchitas, atsiranda dusulys, bendras nuovargis. O čia ir gripas gali su visomis savo komplikacijomis pasireikšti. Sumažinti kosulį ir bronchų uždegimą galima ir naminėmis priemonėmis. Stiklinę avižų ir vidutino dydžio...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9