Lapkričio 21d. Ketvirtadienis

Mėnulio įtaka gydymo procesams

Peržiūrų skaičius: 71408
Mėnulio įtaka gydymo procesams

Astrologijos dėsniai teigia, kad Mėnulis turi daug įtakos gyvybės egzistencijai. Astrologinės medicinos specialistai priduria, kad net menkiausias kūno dalies arba organo, kurio ženkle yra Mėnulis (ypač jeigu jis tuo metu dylantis), sužeidimas yra labai pavojingas.

Mėnulis tiesiogiai ir labai stipriai veikia žmogaus emocijas bei nuotaiką. Juk ši planeta simbolizuoja pasąmonę. Astrologų akimis žiūrint, Mėnulis – tai mūsų įpročiai ir refleksai, tai visi mūsų organizme vykstantys fiziologiniai procesai ir ypač tie, kurie susiję su pasisavinimu. Dėl to astrologinėje medicinoje Mėnulis asocijuojamas su virškinamuoju traktu, ypač su skrandžiu, taip pat su limfine sistema bei oda.

Iš viso yra septyni pagrindiniai impulsai, kuriais Mėnulio įtaka perduodama gamtos reiškiniams bei visiems gyviems organizmams: tai keturios skirtingos Mėnulio fazės, Mėnulio pilnėjimas bei dilimas, ir septintasis impulsas – Mėnulio patekėjimas tam tikrame Zodiako ženkle.

Nematoma pusė

Mėnulio jaunatis būna tada, kai Mėnulis atsiduria tarp Žemės ir Saulės, o mes nematome į Žemę atsuktos jo pusės.

Tuomet mūsų planeta beveik visiškai uždengia savo palydovą, ir šis dvi tris dienas būna pačiame susidariusios astrologinės jungties viduryje, tai yra tarp Žemės ir Saulės. Kitaip tariant, tai yra planetų, žvaigždžių, Mėnulio ir Saulės regimoji tarpusavio padėtis dangaus sferoje.

Vadinasi, šiuo laikotarpiu Mėnulis, kaip ir Saulė, atsiduria tame pačiame zodiako ženkle.

Per jaunatį žmogų ir visą gamtą veikia labai stiprūs impulsai, kurie tarsi įkūnija visa ko pradžią ir naujų jėgų bei galių antplūdį. Žmogų toks energijos perteklius tonizuoja, skatina imtis aktyvios veiklos, įgyvendinti pribrendusius sumanymus.

Gamta per jaunatį taip pat atgimsta, tarsi prabunda naujam gyvenimui (nepaisant metų laiko). Žemė tarsi pradeda "įkvėpimo" ciklą, jos syvai aktyviai cirkuliuoja.

Žmonės, kurie jaunaties metu genėja sergančio medžio ar krūmo šakas, gali pastebėti, kaip jis po to akivaizdžiai greitai atsigauna ir sužaliuoja.

Per Mėnulio jaunatį ir žmonių, ir gyvūnų organizmui ypač palankus metas išsivalyti. Tai pats tinkamiausias laikas badauti (sveikatingumo tikslu). Šis laikotarpis taip pat labai palankus atsikratyti žalingų įpročių (pavyzdžiui, mesti rūkyti arba nebegerti alkoholinių gėrimų).

Reikėtų žinoti, kad šis trumpas laiko tarpas yra ypač tinkamas chirurginėms operacijoms (be abejo, priklausomai nuo konkrečių aplinkybių).

Priešpilnio fazė

Pasibaigus jaunačiai, siaurutis, į dešinę pusę atsisukęs Mėnulio pjautuvas įžengia į priešpilnio fazę. Ši Mėnulio fazė astronomų yra dalijama į dvi dalis – vadinamuosius pirmąjį ir antrąjį ketvirčius.

Per pirmąjį ketvirtį Mėnulis artėja prie Žemės, kol šiek tiek daugiau negu po septynių dienų tampa pusmėnuliu. Tada jis kerta Žemės skriejimo aplink Saulę orbitą ir ima vėl tolti nuo mūsų, kad skleisdamas (tiksliau, atspindėdamas) vis daugiau šviesos maždaug po 14 dienų užbaigtų antrojo ketvirčio fazę ir pasiektų pilnaties stadiją.

Priešpilnio fazėje sustiprėja visuotinio pakilimo požymiai, pvz., įkvėpimas, augimas. Dominuoja pozityvi nuotaika; aktyviai kaupiama ir gerai išsaugoma energija. Šiuo laikotarpiu paprastai labai padidėja gimimų skaičius, kuris savo kulminaciją (aukščiausią tašką) pasiekia per Mėnulio pilnatį.

Per priešpilnį organizmas lengvai ir veiksmingai pasisavina viską, kas jį stiprina, regeneruoja (atnaujina) bei gydo, ir ypač efektyviai kaupia naujas atsargas. Tai labai tinkamas laikas fiziškai bei protiškai pailsėti, atsipalaiduoti ir sutvirtėti (pavyzdžiui, sveikstantiems ligoniams).

Kūnas šiuo laikotarpiu intensyviai kaupia maistingąsias medžiagas, todėl žmonės, kurie turi problemų dėl antsvorio, per priešpilnį turėtų ypač kontroliuoti savo troškimus "šio bei to užkąsti".

Taip pat rekomenduojama atkreipti dėmesį į tai, kad Mėnuliui pilnėjant lėtėja žaizdų gijimo procesas. Dėl to, jeigu tik yra įmanoma, vertėtų atsisakyti net ir nesudėtingų chirurginių operacijų (šis patarimas ypač svarbus artėjant pilnačiai).

Švytintis Mėnulis

Kai Mėnulis yra tiesiai už labiausiai nuo Saulės nutolusios Žemės pusės, mes matome jo apšviestąją pusę. Toks apvalus, blyškia sidabrine šviesa švytintis Mėnulis danguje iš Žemės būna matomas vieną dvi dienas.

Per pilnatį visi Mėnulio mums bei gamtai siunčiami impulsai būna ypač stiprūs ir akivaizdūs. Sustiprėja jausmai, labai suaktyvėja ir teigiamos, ir neigiamos emocijos. Šiuo laikotarpiu ypač padidėja gimstamumas.

Deja, ši Mėnulio fazė turi ir savo tamsiąją pusę – per pilnatį visame pasaulyje užregistruojama daugiausiai įvairių nelaimingų atsitikimų bei smurtinės mirties atvejų.

Pilnaties metu gamtą veikia labai stipri Mėnulio įtaka, ji lemia gamtos reiškinių perėjimą nuo gebėjimo priimti prie gebėjimo atiduoti. Dėl to gamtoje susikuria ypatinga atmosfera.

Praktiniu požiūriu tai reiškia, kad pilnatis yra pats tinkamiausias laikas rinkti, pavyzdžiui, vaistažoles, nes jų gydomoji galia šios Mėnulio fazės metu yra ypač stipri.

Vaistingųjų augalų šaknis reikia kasti būtinai pilnaties naktį, kadangi dienos šviesa gerokai susilpnina jų gydomąsias savybes (tai ne koks nors prietaras, o moksliniais įrodymais pagrįstas faktas).

Žmogaus organizmą pilnatis veikia irgi ypač stipriai. Ko gero, visi pastebėjome, kad tuo metu pasireiškia nerimas, padidėja dirglumas. Jautresni žmonės blogai miega arba visai negali užmigti, o linkusieji į lunatizmą išlipa iš lovų ir išeina paklajoti po mėnesienos naktį.

Kai kurie žmonės per pilnatį sapnuoja įspūdingus, dažnai išsipildančius sapnus arba regi vizijas. Dėl to pilnatis – pats tinkamiausias laikas (ir gera galimybė) panaršyti po tolimiausius savo sielos užkaborius, spręsti dvasinius konfliktus, rasti kelią į savo pasąmonę.

Mokslininkai nustatė, kad labai dažnai raktas į paslaptingiausius mūsų pasąmonės klodus būna neįprasti, tik per pilnatį matomi sapnai, kuriems daugelis žmonių visiškai be reikalo neteikia reikšmės.

Per pilnatį žmonių aktyvumas bei emocingumas yra nepaprastai didelis. Po kurio laiko daugumai žmonių tai kelia nuostabą ir net baimę: "Kaip aš galėjau taip pasielgti (pasakyti, pagalvoti)?" Šiuo laikotarpiu žaizdos daug stipriau kraujuoja ir lėčiau gyja.

Pilnatis – labai netinkamas metas chirurginėms operacijoms, tačiau ypatingais atvejais jos neturėtų būti atidedamos.

Per pilnatį ypač išryškėja kai kurių ligų, pvz., migrenos, reumato, podagros simptomai.

Delčia skatina išsilaisvinti

Mėnulis tęsia savo kelionę aplink mūsų planetą, o tuo metu Saulės apšviesta jo pusė laipsniškai mažėja (iš dešinės į kairę). Praėjus maždaug 22 dienoms po jaunaties fazės, Mėnulis vėl kerta Žemės skriejimo aplink Saulę kelią. Tačiau dabar jis yra matomas tik perpus.

Dar po kiek laiko prasideda paskutinis ketvirtis – tada kairėje pusėje susidaręs Mėnulio pjautuvas sulig kiekviena diena tampa vis siauresnis, kol vėl įeina į jaunaties fazę, o tuomet visas šis ciklas prasideda iš naujo.
Per delčią Mėnulio impulsai skatina atidavimą (plačiąja prasme – iškvėpimą, išsilaisvinimą nuo sukauptos energijos).

Toks "pritvinkęs" Mėnulis, astrologų teigimu, išvaduoja nuo abejonių, baimių, depresijų ir padeda kaupti teigiamus potyrius bei jausmus greitai prasidėsiančiam naujam gyvenimo ciklui.

Žmogaus organizmas šiuo laikotarpiu paprastai yra geros formos. Ir dvasiniai, ir fiziniai malonumai yra lengvai, be ypatingų pastangų pasiekiami, numatomi tolesni tikslai.

Sąlyginis šios Mėnulio fazės šūkis – "Išplauti ir išvaryti su prakaitu!"

Akivaizdu, kad dabar pats tinkamiausias laikas šalinti susikaupusius toksinus, kitaip valyti organizmą. Delčia yra tinkamas metas chirurginėms operacijoms – gerai gyja randai bei žaizdos.

Hepatitas A

Hepatitas A

Hepatitas A yra virusinė infekcija, kuri pažeidžia žmogaus kepenis. Paprastai ji nėra grėsminga gyvybei. Bendras mirtingumo dažnis tarp hepatito A pacientų yra apie trečdalis procento. Tačiau Hepatito A dažnis ženkliai yra didesnis tarp žmonių,...


Nemalonus burnos kvapas

Nemalonus burnos kvapas

Halitozė, arba nemalonus burnos kvapas, retkarčiais pasireiškia daugeliui iš mūsų, o trys iš penkių žmonių šios nemalonios problemos negali atsikratyti ilgą laiką. Nemalonus burnos kvapas atsiranda dėl tarpdančiuose ir po dantenomis susikaupusių...


Kokios ligos paūmėja prieš atostogas

Kokios ligos paūmėja prieš atostogas

Psichologai tvirtina, kad paskutinės savaitės prieš ilgai lauktas atostogas — maksimaliai susikaupusio streso laikas. Žmogus jaučiasi esąs įrankiu, dirbančiu ribotu pajėgumu: dar truputis ir ... nutrūks. Dėl to kyla sveikatos problemų....


Stiprioji lytis kaustoma prostatos vėžio baimės

Stiprioji lytis kaustoma prostatos vėžio baimės

Europos urologų asociacija skelbia, kad rugsėjis prostatos vėžio mėnuo, todėl reikia tikrintis sveikatą. Tačiau Lietuvos urologai sunerimę dėl dažnėjančių susirgimų tikina, kad vyrai nuolat turi būti budrūs, o ne tik rugsėjo mėnesį. "Iš 400...


Emocijomis kalba ligos

Emocijomis kalba ligos

Kam nežinoma situacija, kai santūrus žmogus pratrūksta dėl niekų, ramiausias iš kolegų puola į isteriją, triukšmingas linksmuolis sėdi paniuręs ir atsisako bendrauti, o aukštas pareigas einantis pareigūnas staiga nebesugeba priimti elementaraus...


Išvengti depresijos padeda meilė sau

Išvengti depresijos padeda meilė sau

Neįprastai pilką, drėgną ir lietingą žiemą ne vienas esame apnikti liūdesio, apatijos. Gydytojai perspėja jei nėra priežasties, sukeliančios tokią nuotaiką, tai gali būti pirmieji depresijos požymiai. Gydytoja psichiatrė Laima Šėporaitienė...


Stiprinkite sveikatą Abromiškių reabilitacijos ligoninėje! (VIDEO)

Stiprinkite sveikatą Abromiškių reabilitacijos ligoninėje! (VIDEO)

Efektyvi reabilitacija ir sveikatinimo programos po operacijų, traumų, sergantiems lėtinėmis ligomis – kelias į visavertį gyvenimą. Stiprinkite sveikatą Abromiškių reabilitacijos ligoninėje!


Galvos smegenų kraujotakos ligos

Galvos smegenų kraujotakos ligos

Pasaulyje kasmet dėl galvos smegenų kraujotakos ligų miršta labai daug žmonų arba jie tampa neįgaliais visam gyvenimui. Jie nebesugeba būti aktyviais, aktyviai dalyvauti asmeniniame ir visuomeniniame gyvenime, būti savarankiškais.


Kaip malšinti skrandžio skausmus

Kaip malšinti skrandžio skausmus

Skrandžio skausmai gali kamuoti dėl įvairių priežasčių. Neretai jie pasireiškia dėl pernelyg didelės nervinės įtampos. Galima pabandyti juos malšinti naminiais vaistais. Bet jeigu šie vaistai nepadeda, reikia kreiptis į gydytoją, kad nustatytų...


Pasiligoję neatimkite gyvenimo iš savo vaikų

Pasiligoję neatimkite gyvenimo iš savo vaikų

Klaipėdietę Danutę Toleikienė (76 m.) į Vilnių atginė ligos, kurios užklupo kartu su garbingu amžiumi ir kirto taip, kad moteriai prireikė nuolatinės priežiūros. Padedant dukroms, Danutė jau ketvirtus metus gyvena slaugos namuose...


Būdas įveikti migreną

Būdas įveikti migreną

Ar žinote, kad migrena kamuoja 18 proc. moterų, 6 proc. vyrų ir 5 proc. vaikų? Jie gyvena bijodami, kad staiga prasidės stipraus pulsuojančio galvos skausmo priepuolis, kuris gali tęstis nuo 4 iki 72 valandų. "Tai laikas, išbrauktas iš...


Skoliozės gydymą stabdo klaidingi įsitikinimai ir mitai

Skoliozės gydymą stabdo klaidingi įsitikinimai ir mitai

Skoliozė – tai stuburo iškrypimas trijose plokštumose. Esant nežymiems pakitimams, žmogus ar aplinkiniai gali net nepastebėti matomų pokyčių. O esant ryškiems pakitimams, žmogaus stuburas yra iškrypęs į šoną, įgavęs C arba S formą, jis taip...


Mažiausiųjų sveikatai – mankštos ir masažai

Mažiausiųjų sveikatai – mankštos ir masažai

Rūpestingi tėvai žino, o gydytojai patvirtina – fizinis aktyvumas kūdikiams ir mažiems vaikams būtinas nuo pačių mažiausių dienų. Tai ne tik smagus laikas su vienu iš tėveliu, bet ir nauda augančiam organizmui. Reabilitacijos centro...


Jeigu greitai įskausta kojas

Jeigu greitai įskausta kojas

Kraujo apytakos sutrikimai kojų arterijose kankina daugelį žmonių. Gydytojai šiuos negalavimus vadina periferiniais kraujotakos sutrikimais, kadangi kalbama apie žmogaus kūno pakraščius, t.y. "periferiją". Tačiau kasdienėje kalboje šis...


Nugaros skausmų nėštumo metu galima išvengti

Nugaros skausmų nėštumo metu galima išvengti

Mažylio laukimas - ypatingas laikotarpis, tačiau laukimo džiaugsmą neretai aptemdo nugaros ir juosmens skausmai. Ar įmanoma skausmo išvengti arba bent sumažinti?


Pabandykime gyventi be strijų

Pabandykime gyventi be strijų

Strijos - tai siauri, šviesiai rožiniai ar melsvai rausvos spalvos, į randus panašūs odos ruoželiai odoje, atsirandantys dažniausiai ant šlaunų, sėdmenų, pilvo, krūtų ar pažastyse. Tik atsiradusios strijos būna ryškesnės, o bėgant laikui jos...


Ligos priežastis - kraujotakos sutrikimas

Ligos priežastis - kraujotakos sutrikimas

Širdies bei kraujagyslių ligomis neretai susergama dėl netinkamo gyvenimo būdo ir neteisingos mitybos Kojų venų veiklai gali pakenkti sutrikusi jų vožtuvų veikla. Nusilpus venų vožtuvams, kraujas ima tekėti priešinga kryptimi. Po oda, dažniausiai...


Ar kalcio vartojimas duoda stiprius kaulus?

Ar kalcio vartojimas duoda stiprius kaulus?

Daugelis stiprius kaulus sieja su kalcio vartojimu ir dažai teigiama, kad pieno produktai yra geriausias kalcio šaltinis ir automatiškai stipria kaulus, deja, tai labai toli nuo tiesos ir pienas kaip kalcio šaltinis yra labai išreklamuotas norint...


Nevalingi žmogaus kūno garsai

Nevalingi žmogaus kūno garsai

Kartais, dažniausiai pačiu netinkamiausiu laiku, pradeda gurguliuoti pilvas, trakšteli sąnarys arba ima kamuoti čiaudulys... Kodėl? Ką nori pasakyti organizmas, skleisdamas įvairius garsus? Kaip jį nutildyti? Aplinkiniams jis dažniausiai sukelia...


Skatina rūpintis ir vyresnių žmonių emocine sveikata

Skatina rūpintis ir vyresnių žmonių emocine sveikata

Spalio 10-ąją minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Psichologė Aušra Naujokaitė kviečia nepamiršti apie vyresnio amžiaus žmonių psichologinės būsenos svarbą. Kiekvienais metais spalio 10-ąją dieną Jungtinių tautų organizacija skatina...


Nagų ir odos grybelis

Nagų ir odos grybelis

Retas žmogus nekreipia dėmesio į savo rankų bei kojų būklę. Juolab atėjus vasarai, kai apnuoginame ne tik rankas, bet ir kojas. Nesveiki nagai atrodo negražiai. Patamsėję, sustorėję ar kitaip pakitę jie kelia rūpestį ne vienam. Dingteli mintis: ar...


"Redcord" - greitas būdas siekti sveikatos tikslų ir malšinti skausmą

"Redcord" - greitas būdas siekti sveikatos tikslų ir malšinti skausmą

Nenustebkite, jei vietoje įprastos mankštos ar treniruotės kineziterapeutas paįvairinimui ne tik jus supančios virvėmis ir diržais, bet ir pasiūlys pakyboti ant virvių. Laisvojo kybojimo pratimai visai nereiškia, kad specialistas jus ruošia...


Slaugant pagalbos reikia ir ligoniui, ir artimiesiems

Slaugant pagalbos reikia ir ligoniui, ir artimiesiems

Senėjimas – tai natūralus procesas, vykstantis visą žmogaus gyvenimą, kurio metu kinta visų žmogaus organų ir sistemų struktūra, funkcijos ypatumai ir adaptacinės galimybės. Nėra nustatyto tikslaus amžiaus senatvei, jos pradžia yra...


Kaip kovoti su žiemos alergijomis

Kaip kovoti su žiemos alergijomis

Netgi žiemą nesate visiškai apsaugoti nuo alergijos grėsmės. Dažnai būnate patalpose už sandariai uždarytų durų ir langų, todėl neišvengiamai tenka susidurti su patalpose esančiais alergenais! Vartokite vaistus palengvinti alergijos simptomams,...


Užteks prakaituoti!

Užteks prakaituoti!

Dažniausiai nuo jo kenčia jauni žmonės, kurie dažnai metų metais nedrįsta kreiptis į gydytojus pagalbos. Pacientai gėdijasi, visuomenei trūksta informacijos, todėl neturime tikslių duomenų, kiek žmonių kenčia dėl aksiliarinės hiperhidrozės. Dėl...


Įgėlimo skausmą galima numalšinti

Įgėlimo skausmą galima numalšinti

Vasarą visi skuba į sodus, paežeres, prie jūros. Mėgaujantis gamtos teikiamais malonumais kartais pamirštama, kad aplinkui yra įvairių vabzdžių ir jų įgėlimai gali būti labai pavojingi, ypač vaikams. Kaip nuo jų apsisaugoti ir ką daryti, jeigu...


Įdomūs faktai apie geležį

Įdomūs faktai apie geležį

Nors santykinai geležies kiekis žmogaus organizme sudaro vos vieną arbatinį šaukštelį, be jos neįmanoma jokios organų sistemos veikla. Kava mažina geležies įsisavinimą: jeigu po valgio praėjus mažiau nei valandai išgeriate kavos, geležies...


Klastinga liga nepasigaili nei jauno, nei seno

Klastinga liga nepasigaili nei jauno, nei seno

Visai neseniai pavyko išmokti kovoti su cukriniu diabetu – pavojinga liga. Tačiau ji išlieka klastinga – į užmarštį nusineša nemažai gyvybių, jai nesvarbu, ar žmogus jaunas, ar senas. Tik pasitelkęs žinias ir laikydamasis svarbių...


Atostogos - ne tik poilsiui

Atostogos - ne tik poilsiui

Tačiau neretai pamirštame, kad vaikui jau prieš kelis mėnesius ar net pusmetį buvo diagnozuota sutrikusi laikysena, kurios ištaisymui taip ir neradome laiko; nepastebime, ar nenorime pastebėti, kad mažylis išklaipė batukus, vakarais skundžiasi...


Mitybos sutrikimai gali baigtis tragedija

Mitybos sutrikimai gali baigtis tragedija

Valgymo sutrikimai gali turėti itin rimtų pasekmių sveikatai ar net baigtis mirtimi. Anoreksija, bulimija dažniausiai kankina paauglius, jaunas moteris, pramogų verslo atstovus, sportininkus. Žmonės neretai sąmoningai mažina svorį, badauja,...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9