Lapkričio 12d. Antradienis

Amžiaus rykštė – alergija

Peržiūrų skaičius: 37496
Amžiaus rykštė – alergija

Pavasaris kelia nerimą kenčiantiesiems nuo alergijos, nes žydintys medžiai, augalai didina įvairias organizmo imuniteto reakcijas į svetimkūnius. Mokslininkai alergiją vadina šio amžiaus rykšte, nes ji laikoma viena iš sparčiausiai plintančių ligų.

Vis dažniau galima išgirsti apie alergines reakcijas, kurias sukelia ne tik žydintys augalai, bet ir maistas, gyvūnai, vaistai, cheminės medžiagos, vabzdžių įkandimai, grybeliai. Jei pradėjote čiaudėti, kosėti ar net dusti, išbėrė odą be jokios aiškios priežasties, galima įtarti alergiją.

Žiedadulkės ir sloga

Prasidėjęs žydėjimas grasina alergija. Tie atrodytų gražūs lazdynų ar beržų žirginėliai daugybei sukelia didelių bėdų. Alergiškas žmogus suserga šienlige, dar vadinama polinoze: užgula nosį, bėga ašaros, kosėjama ir čiaudima. Alergiją sukelia maždaug 50 rūšių augalų. Tačiau dar neprasidėjus ir net pasibaigus žydėjimui, negalima nusiraminti.

Pasak gydytojos pulmonologės Loretos Karsokienės, alerginė sloga, dar vadinama rinitu, dažniausiai būna nuolatinė, o pavasarį ypač jaučiamas šienligės paūmėjimas. Šių ligų simptomai – nosies užgulimas, žmogui peršti ir ašaroja akys, čiaudima, pradeda varvėti iš nosies. Simptomai primena ūmios virusinės ligos požymius, tačiau tai gali būti ir alergijos pranašas.

Ryškiausias šienligės simptomas – vienodų požymių pasikartojimas kasmet tuo pačiu metu, žydint tam tikriems augalams. Intensyviausio žydėjimo ir didžiausios žiedadulkių koncentracijos ore būna gegužę, kai žydi medžiai, birželį, pražydus žolėms, ir rugpjūtį, kai žiedadulkes beria piktžolės.

Sloga, dažniausiai ir akių niežėjimas bei paraudimas, atsiranda pradėjus žydėti medžiams ar žolėms. Ligos požymiai sustiprėja išvykus į gamtą. Nukritus lapams ir prasidėjus šaltiems orams pasveikstama.

"Sezoninė, epizodinė šienligė paūmėja tam tikrais mėnesiais. Reikėtų žinoti, kam žmogus yra alergiškas – ar medžių, ar žolių žiedadulkėms. Kai žydi lazdynai, alksniai, beržai, tuopos, pušys, įvairios žolės, reikėtų laikytis tam tikrų rekomendacijų. Dar tik skleidžiantis pumpurams, kai nėra pirmųjų alergijos simptomų, reikėtų pradėti vartoti vaistus nuo alergijos. Ligoniams patariama mažiau būti lauke, grįžus nusiplauti rankas, veidą, pasikeisti viršutinius drabužius", – pataria L.Karsokienė.

Gydytoja tikino, kad šie žmonės net vėdinant kambarį turėtų atsižvelgti į paros laiką. Nepatariama praverti lango rytą ar dieną, nes augalų žiedadulkės yra mažos, sausos ir lengvos, todėl pakeliamos ir nešiojamos vėjo. Vakare, kai žiedadulkės nukrenta, galima vėdinti patalpas.

Alergijos simptomai ypač suaktyvėja esant karštam, sausam ir vėjuotam orui, tad sergantieji turėtų daugiau laiko praleisti namuose, vengti žydinčių pievų, ypač saulėtomis, vėjuotomis dienomis. Kambaryje kasdien reikėtų valyti dulkes.

Ligoniai dažnai išgirsta ir diagnozę – bronchinė astma. Šiuos ligonius kankina priepuolinis kosulys, dusulys. "Tai lėtinė liga, alerginis uždegimas, jį dažniausiai sukelia tam tikri alergenai. Bronchinę astmą gali sukelti žiedadulkės, naminiai gyvūnai, o jos gydymas yra ilgas ir sudėtingas", – teigia gydytoja.

Aplinkos alergenai

Alergiški žmonės dažnai skundžiasi sergantys ištisus metus. Sloga gali trumpam praeiti, dažniausiai ji tampa silpnesnė vasarą ir žiemą, tačiau asmenys dažnai pastebi, kad slogą sukelia dulkės, kai valo butą ar kloja lovą.

Reikia atkreipti dėmesį, kad kartais pamirštama apie nematomus alergenus. Slogos priežastis yra erkutės, esančios dulkėse. Būtina sutvarkyti namų aplinką: pašalinti kilimus, plunksnines pagalves, jei serga vaikas, reikėtų išnešti minkštus žaislus, nusipirkti nealerginę patalynę.

Viena iš priežasčių gali būti ir įvairūs grybeliai, jų sporų gausu atmosferos ore, dirvos paviršiuje, šiltnamiuose. Drėgnuose butuose, kai sienos apipelijusios, yra gausu grybelių sporų, jos dažnai alergizuoja čia gyvenančiuosius. Labai dažnai alerginio rinito priežastis yra įvairūs naminiai gyvūnai – dažniausiai katės ir šunys.

Kitas alergijos šaltinis – pramonės gaminiai, kurie supa buityje. Tyrimai rodo, kad alergiją sukelia net kvepalai, plaukų dažai, blakstienų tušas, dantų pastos, įvairūs plovikliai, netgi akinių rėmeliai, diržai, papuošalai. Taigi galima sakyti, kad esame patekę į alergijos spąstus.

"Jei žmogus jautrus tam tikroms medžiagoms, reikia derinti net ir kosmetikos priemones, koks muilas, šampūnas, kremas, kūno pienelis tinka. Daugiau alergizuoja priemonės iš natūralių produktų, jose yra daug komponentų, kurie gali sukelti tam tikrų reakcijų, – tikino L.Karsokienė. –

Dažnai susiduriama ir su kontaktine alergija. Gali alergizuoti drabužiai, diržai, auskarai, žiedai, laikrodis. Alergija metalui pasireiškia niežėjimu, perštėjimu, bėrimu. Nors pirmą dieną gali nebūti jokios reakcijos, tačiau daiktą dėvint dvi ar tris dienas gali atsirasti simptomų. Labai sudėtinga suprasti, kokiai medžiagai ar jos sudėtinei daliai alergiškas žmogus, tad tenka ilgą laiką stebėti organizmą, kad galėtum suvokti, kam esi jautrus".

Alergija cheminėms medžiagoms pasireiškia alerginiu kontaktiniu dermatitu – kontakto su alergenu vietoje oda parausta, paburksta, gali atsirasti bėrimas, tą vietą niežti. Sunkesniais atvejais reakcija gali išplisti, pasireikšti ne tik kontakto vietoje, nes alergenas pirštais gali būti perneštas ir ant kitų kūno vietų.

Kontaktinė alergija niekada neatsiranda susidūrus su alergenu pirmą kartą. Dažnai keletą metų vartojant kokį nors produktą jokios reakcijos nebūna ir tik vėliau pasireiškia simptomai. Ši liga dažna tarp kirpėjų, kurioms tenka kasdien dirbti mūvint specialias pirštines, dirbant su dažais, plaukų priežiūros priemonėmis.

Netoleruoja maisto produktų

Tam tikras alergines odos reakcijas sukelia ir maisto produktai. Pagrindiniai odos alergijos simptomai yra pasikartojantys bėrimai. Ir toliau vartojant alergiją sukėlusį produktą, bėrimai plečiasi, stiprėja niežulys.

Dažniausiai organizmo netoleruojami produktai – pienas, kiaušiniai, žuvis, tačiau alerginių reakcijų gali sukelti ir vaisiai, riešutai, grybai, pupos, pomidorai ar daugelis kitų produktų.

"Alergija gali pasireikšti jau nuo pirmųjų gyvenimo dienų. Kūdikiai dažnai netoleruoja karvės pieno, jo baltymo, tad ant skruostų ar kitų kūno vietų atsiranda raudonos dėmės. Vaikui augant šie simptomai gali išnykti, o suaugusiems žmonėms alergija gali atsirasti įvairiausiems produktams. Dažnai alergizuoja citrusiniai vaisiai, kakava, riešutai, šokoladas, kiaušinio baltymas, medus. Odos bėrimus gali sukelti pomidorai, iš jų gaminami padažai, pupelės, pupos ir visi produktai, kuriuose yra baltymo", – apie netoleruojamus maisto produktus kalbėjo pulmonologė.

Dažnai alergiją sukelia jūros žuvys – menkės, jūros lydekos, rečiau – silkės. Nereikia pamiršti, kad alergizuoti gali duonos ir pyrago gaminiai, nes juose taip pat yra alergenų: pieno, kiaušinių, mielių, prieskonių.

Svarbu nustatyti tikslias ligos priežastis, nes norintieji išvengti alergijos turėtų gerai žinoti, koks produktas ar priemonė sukelia neigiamą organizmo reakciją. Gydytojas gali suteikti tinkamą pagalbą tik tada, kai žino tikslią diagnozę, o tam reikalingi ypač kokybiški tyrimai. Laboratorijose atliekami hematologiniai, biocheminiai, imunofermentiniai, hormonų, kraujo, šlapimo tyrimai, jie padeda nustatyti ligos diagnozę.

Gydytojai mato tik išorinius ligos požymius, o laboratorijoje galima išsiaiškinti, nuo ko žmogus kenčia, tad žinant alergeną ne tik parenkamas tinkamas gydymas, bet ir pamėginama išvengti situacijų, kurios sukeltų alerginių reakcijų. "Pacientams skiriami gliukokortikoidų tepalai, tačiau žinant alergeną galima skirti dietą.

Ar liga liks visą gyvenimą, ar po kurio laiko bus išgydyta, dažnai sunku pasakyti. Tai lemia ir organizmo reakcijos, ir imunitetas. Jei pacientas laikosi dietos, ilgą laiką nevartoja produktų, kurie sukėlė reakcijų, po kiek laiko net ir suvalgius alergizuojantį maistą reakcija būna silpnesnė arba išnyksta. Žinoma, jeigu žmogus alergiškas pieno produktams, žuviai, o organizmo reakcijos į juos buvo itin stiprios, tad didesnė tikimybė, jog asmuo kentės visą gyvenimą", – sakė "Sekundės" pašnekovė.

Reakcijos į vaistus

Medikamentinė alergija sukelia nemaža įvairių organizmo pakitimų, kurie pasireiškia vartojant įprastas ar net minimalias vaistų dozes. Tai gali būti odos niežėjimas, bėrimai, veido pabrinkimas, karščiavimas, sloga.

Anot gydytojos L.Karsokienės, beveik kiekviename vaistų informaciniame lapelyje pažymima, kad galimos tam tikros alerginės reakcijos. "Dažnai alergija pasireiškia antibiotikams, taip pat vaistams nuo uždegimo, analginui, paracetamoliui, novokainui. Nors pirmą dieną gali nebūti jokios reakcijos, tačiau po kelių dienų, o dažniausiai antrą ar trečią vaistų vartojimo dieną gali pasireikšti bėrimai, niežulys", – apie galimas reakcijas kalbėjo gydytoja.

Itin dažnai alerginės reakcijos vaistams pasireiškia sergantiesiems bronchine astma. Jie gali netoleruoti penicilino, analgino, aspirino, B grupės vitaminų, jodo ir net kai kurių medikamentų nuo alergijos. Sergantiesiems šia alergijos forma itin svarbu įdėmiai perskaityti informaciją apie vaistą, jo sudėtines dalis, nes reakcija gali ne tik sukelti ašarojimą, odos paraudimą, kosulį, bet ir komplikacijų. Medikamentinė alergija gali pažeisti inkstus.

Alergiją vaistams diagnozuoti gana sudėtinga ir dažnai reikalauja gydytojo patirties, reikia atlikti specialių tyrimų, o svarbiausia gydymo priemonė – nebevartoti alergiją sukėlusio vaisto.

"Alergija – nenormali organizmo reakcija į normalius aplinkos veiksnius, ji gali atsirasti įvairaus amžiaus žmonėms, tad svarbu stebėti simptomus ir laiku kreiptis į specialistą", – tikino L.Karsokienė. Kadangi vis daugiau žmonių susiduria su šia opia problema, būtina žinoti, kad reikia atkreipti dėmesį į sparčiai augantį alergijos pavojų, suvokti pagalbos galimybes, formuoti vaikų įgūdžius, nes tik tinkamas gyvenimo būdas, pagalbos formos, dieta, saugi namų aplinka gali palengvinti ligonių gyvenimą.

Neringa Sirtautienė

Minkštą fotelį reikia keisti judėjimu

Minkštą fotelį reikia keisti judėjimu

Po stuburo traumų, operacijų ar atsiradus skausmams stabilizuoti stuburą ir sutvirtinti jį laikančius raumenis padeda speciali mankšta. Šiaulių reabilitacijos centro kineziterapijos specialistas Vitalijus Savenkovas sako, kad minkštą fotelį reikia...


Keliautojų diarėja

Keliautojų diarėja

Keliaudami po šiltesnio klimato šalis vidutinio klimato šalių gyventojai dažnai kenčia nuo viduriavimo, vadinamo keliautojų diarėja. Tai viena dažniausių keliautojų ligų, kuria kasmet suserga 20-50 proc. turistų. Dažniausiai šia liga susergama...


Nugaros skausmų galima išvengti

Nugaros skausmų galima išvengti

Apie 60 procentų suaugusiųjų kankina nugaros skausmai, vyresniems kaip 65 metų žmonėms tai dažniausiai pasitaikantis sveikatos sutrikimas. Ilgalaikius nugaros skausmus dažniausiai sukelia trauma, bet kartą per gyvenimą savaitę ar ilgiau nugaros...


Galvos skausmo priežastis - nosies ligos

Galvos skausmo priežastis - nosies ligos

Labai daug pacientų į gydytoją kreipiasi dėl galvos skausmų. Tai labai rimta ir kartais sunkiai sprendžiama problema, nes galvos skausmus gali sukelti daugybė priežasčių, kurias išaiškinti ne visada būna lengva. Gana dažnai galvos skausmų...


Išsėtinė sklerozė. Kas tai?

Išsėtinė sklerozė. Kas tai?

Pasaulyje yra daugiau nei milijonas žmonių, sergančių išsėtine skleroze. Galvos svaigimą, nuovargį, pusiausvyros sutrikimus jaučiantys šios ligos kamuojami žmonės neretai kenčia ir regėjimo sutrikimus, jiems tirpsta galūnės, sunku mąstyti. Nuolat...


Penki natūralūs vaistai nuo odos nudegimų

Penki natūralūs vaistai nuo odos nudegimų

Saulė maloniai sušildo, gerina nuotaiką, skatina nuo įvairių ligų saugančio vitamino D gamybą organizme, tačiau piktnaudžiavimas ja pasibaigia raudonais skaudžiai nudegusios odos lopais, o kartais - ir pūslėmis. Saulės nudeginta oda parausta ir...


Hepatitas A

Hepatitas A

Hepatitas A yra virusinė infekcija, kuri pažeidžia žmogaus kepenis. Paprastai ji nėra grėsminga gyvybei. Bendras mirtingumo dažnis tarp hepatito A pacientų yra apie trečdalis procento. Tačiau Hepatito A dažnis ženkliai yra didesnis tarp žmonių,...


Traumų profilaktika: raumenų tempimas ir tinkamas apšilimas

Traumų profilaktika: raumenų tempimas ir tinkamas apšilimas

Šiltuoju metų laiku dažnai prisimenami ir pradedami įgyvendinti pažadai sportuoti. Svarbu prisiminti kelias taisykles, kad sportas būtų malonus, naudingas ir be traumų. Prieš pradedant aktyvią fizinę veiklą – nesvarbu, ar tai būtų bėgimas,...


Miego apnėja? Kas tai?

Miego apnėja? Kas tai?

Vis dažniau girdime, kad širdies ir kraujagyslių ligų riziką didina nepilnavertis miegas, o ypač – trumpos kvėpavimo pauzės miego metu. Kad trumpam nustoja kvėpuoti – žmogus dažnai net ir nežino. Tik atsikelia nepailsėjęs, knarkia,...


Nosies gleivinės priežiūra

Nosies gleivinės priežiūra

Kvėpuojant užterštu oru, iš nosies nebespėja pasišalinti visi nešvarumai. Dėl nosies landų užterštumo gali sutrikti normalus kvėpavimas. O tai turi įtakos visam organizmui: gali pablogėti kraujo sudėtis ir cirkuliacija, virškinimas, nervų ir...


Priešoperacinė reabilitacija – spartesniam sveikimui

Priešoperacinė reabilitacija – spartesniam sveikimui

Gydytojai sako, kad pasirengimas chirurginei intervencijai toks pats svarbus, kaip ir pati operacija bei reabilitacija po jos. Todėl sveikimo procesą, tam tikrais atvejais, siūlo pradėti dar iki operacijos – tai vadinama priešoperacine...


Ligos priežastis - kraujotakos sutrikimas

Ligos priežastis - kraujotakos sutrikimas

Širdies bei kraujagyslių ligomis neretai susergama dėl netinkamo gyvenimo būdo ir neteisingos mitybos Kojų venų veiklai gali pakenkti sutrikusi jų vožtuvų veikla. Nusilpus venų vožtuvams, kraujas ima tekėti priešinga kryptimi. Po oda, dažniausiai...


Mažiausiųjų sveikatai – mankštos ir masažai

Mažiausiųjų sveikatai – mankštos ir masažai

Rūpestingi tėvai žino, o gydytojai patvirtina – fizinis aktyvumas kūdikiams ir mažiems vaikams būtinas nuo pačių mažiausių dienų. Tai ne tik smagus laikas su vienu iš tėveliu, bet ir nauda augančiam organizmui. Reabilitacijos centro...


Klastinga liga atsėlina netikėtai

Klastinga liga atsėlina netikėtai

Viena dažniausių ligų – hipertenzija, arba padidėjęs kraujo spaudimas. Nuo jos pasaulyje kenčia milijonai žmonių. Ši liga "jaunėja" – dabar hipertenzija nustatoma ir trisdešimtmečiams. Ji klastinga – ilgokai žmogus...


Nemalonus burnos kvapas

Nemalonus burnos kvapas

Halitozė, arba nemalonus burnos kvapas, retkarčiais pasireiškia daugeliui iš mūsų, o trys iš penkių žmonių šios nemalonios problemos negali atsikratyti ilgą laiką. Nemalonus burnos kvapas atsiranda dėl tarpdančiuose ir po dantenomis susikaupusių...


Kaip kovoti su vasaros alergijomis

Kaip kovoti su vasaros alergijomis

Vasaros mėnesiais žolių žiedadulkės dominuoja visoje šalyje. Pirmiausia pasirodo švelni pavasarinė parkų žolės, tada – pašariniai motiejukai, miglė, eraičinai, daugiamečiai rugiai, dirsė, smilga, kanapė. Nereikia bijoti vasarinės alergijos...


Išvengti depresijos padeda meilė sau

Išvengti depresijos padeda meilė sau

Neįprastai pilką, drėgną ir lietingą žiemą ne vienas esame apnikti liūdesio, apatijos. Gydytojai perspėja jei nėra priežasties, sukeliančios tokią nuotaiką, tai gali būti pirmieji depresijos požymiai. Gydytoja psichiatrė Laima Šėporaitienė...


Emocijomis kalba ligos

Emocijomis kalba ligos

Kam nežinoma situacija, kai santūrus žmogus pratrūksta dėl niekų, ramiausias iš kolegų puola į isteriją, triukšmingas linksmuolis sėdi paniuręs ir atsisako bendrauti, o aukštas pareigas einantis pareigūnas staiga nebesugeba priimti elementaraus...


Kaip kovoti su rudens alergijomis

Kaip kovoti su rudens alergijomis

Ruduo - tai metas, kai ypač daug piktžolių žiedadulkių, kurios pasirodo nuo rugpjūčio iki spalio mėnesio ir sukelia varginančius alergijos simptomus. Šiuo laikotarpiu ambrozija kasdien vidutiniškai paskleidžia milijoną žiedadulkių grūdelių ir nors...


Depresija slepiasi po kitomis ligomis

Depresija slepiasi po kitomis ligomis

Įvairios depresijos formos diagnozuojamos vis daugiau klaipėdiečių. Tačiau psichiatrai tikina, jog sergančiųjų depresija yra žymiai daugiau, nei žinoma. Kai kurių sergant šia liga neįtaria netgi gydytojai. Klastinga laikmečio liga slepiasi po...


Veido ir žandikaulio kineziterapija - alternatyva tabletėms

Veido ir žandikaulio kineziterapija - alternatyva tabletėms

Kenčiantys nuo stiprių galvos skausmų žino, kad skausmus gali išprovokuoti bet kas: maisto netoleravimas, stresas, ryški šviesa ir daug kitų dažnai nekontroliuojamų dirgiklių. Tam tikrais atvejais skausmus gydyti labai padeda veido ir žandikaulių...


Naminės priemonės nuo bronchito

Naminės priemonės nuo bronchito

Rudenį dažną užklumpa bronchitas, atsiranda dusulys, bendras nuovargis. O čia ir gripas gali su visomis savo komplikacijomis pasireikšti. Sumažinti kosulį ir bronchų uždegimą galima ir naminėmis priemonėmis. Stiklinę avižų ir vidutino dydžio...


Naujiena Abromiškių reabilitacijos ligoninėje - raumenų testavimui ir treniravimui sistema BIODEX ir BACK CHECK

Naujiena Abromiškių reabilitacijos ligoninėje - raumenų testavimui ir treniravimui sistema BIODEX ir BACK CHECK

Pasaulyje vis daugėjant sąnarių operacijų ir sąnarių transplantacijos operacijų ar kitokių kojų traumų žmogus neretai susiduria su problema - negali greitai vystyti raumenų jėgos dėl sumažėjusios nervinės impulsacijos į raumenį. Kitaip tariant,...


"Kompiuterinis virusas" kenkia vaikų nugaroms

"Kompiuterinis virusas" kenkia vaikų nugaroms

"Medikai, tikrindami mokinių sveikatą, vis dažniau užrašo: laikysena asimetriška arba ydinga. Specialistai linkę šią "epidemiją" vadinti kompiuteriniu virusu. Nei gydytojams, nei vaikų tėvams nekyla abejonių, kad ydingą laikyseną...


Tuberkuliozė

Tuberkuliozė

Tuberkuliozė, arba džiova, žinoma nuo senų laikų – žmonės ja greičiausiai užsikrėtė nuo gyvūnų ir serga jau 9 tūkstančius metų. Ši liga pasiglemždavo ne tik vargingųjų gyvybes – nuo jos mirė daugybė istorinių asmenybių, įskaitant V....


Daugiausia mirčių – dėl kraujotakos ligų

Daugiausia mirčių – dėl kraujotakos ligų

Dalies ankstyvų mirčių būtų galima išvengti, jei žmonės patys skirtų dėmesio savo sveikatai. Daugeliui grėsmingų kraujotakos ligų atsirasti įtakos turi sutrikęs cholesterolio kiekis, todėl kiekvienam labai svarbu nuolat tikrinti jo kiekį kraujyje...


Slaugomo žmogaus odos higienos priežiūra - ypatinga

Slaugomo žmogaus odos higienos priežiūra - ypatinga

Mūsų šalyje gyvena apie 41 tūkst. žmonių, kuriuos slaugo artimieji. Apie 500 iš jų kasmet tampa paliatyviais pacientais, kai pagalbos reikia dar daugiau, kad paskutiniai žmogaus gyvenimo mėnesiai būtų nugyventi oriai. Juos prižiūrintys artimieji...


Viską prisiminti!

Viską prisiminti!

Įsigalėjusi nuomonė, kad atminties sutrikimai vargina tik sklerozės kamuojamus senukus. Tačiau užmaršumu neretai skundžiasi ir jauni veiklūs žmonės. Pagal dabar vyraujantį atminties tyrimų modelį išskiriami trys atminties komponentai –...


Jeigu greitai įskausta kojas

Jeigu greitai įskausta kojas

Kraujo apytakos sutrikimai kojų arterijose kankina daugelį žmonių. Gydytojai šiuos negalavimus vadina periferiniais kraujotakos sutrikimais, kadangi kalbama apie žmogaus kūno pakraščius, t.y. "periferiją". Tačiau kasdienėje kalboje šis...


Celiakijos ištyrimas jau galimas ir šalies regionuose

Celiakijos ištyrimas jau galimas ir šalies regionuose

Lietuvoje celiakijos tyrimai nuo šiol tampa prieinami ne vien sostinėje, bet dar keturiuose miestuose. Tokią galimybę suteikė VšĮ "Medicina practica", kurios medicininių tyrimų laboratorijos veikia Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Tauragėje...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9