Gegužės 26d. Antradienis

Amžiaus rykštė – alergija

Peržiūrų skaičius: 37496
Amžiaus rykštė – alergija

Pavasaris kelia nerimą kenčiantiesiems nuo alergijos, nes žydintys medžiai, augalai didina įvairias organizmo imuniteto reakcijas į svetimkūnius. Mokslininkai alergiją vadina šio amžiaus rykšte, nes ji laikoma viena iš sparčiausiai plintančių ligų.

Vis dažniau galima išgirsti apie alergines reakcijas, kurias sukelia ne tik žydintys augalai, bet ir maistas, gyvūnai, vaistai, cheminės medžiagos, vabzdžių įkandimai, grybeliai. Jei pradėjote čiaudėti, kosėti ar net dusti, išbėrė odą be jokios aiškios priežasties, galima įtarti alergiją.

Žiedadulkės ir sloga

Prasidėjęs žydėjimas grasina alergija. Tie atrodytų gražūs lazdynų ar beržų žirginėliai daugybei sukelia didelių bėdų. Alergiškas žmogus suserga šienlige, dar vadinama polinoze: užgula nosį, bėga ašaros, kosėjama ir čiaudima. Alergiją sukelia maždaug 50 rūšių augalų. Tačiau dar neprasidėjus ir net pasibaigus žydėjimui, negalima nusiraminti.

Pasak gydytojos pulmonologės Loretos Karsokienės, alerginė sloga, dar vadinama rinitu, dažniausiai būna nuolatinė, o pavasarį ypač jaučiamas šienligės paūmėjimas. Šių ligų simptomai – nosies užgulimas, žmogui peršti ir ašaroja akys, čiaudima, pradeda varvėti iš nosies. Simptomai primena ūmios virusinės ligos požymius, tačiau tai gali būti ir alergijos pranašas.

Ryškiausias šienligės simptomas – vienodų požymių pasikartojimas kasmet tuo pačiu metu, žydint tam tikriems augalams. Intensyviausio žydėjimo ir didžiausios žiedadulkių koncentracijos ore būna gegužę, kai žydi medžiai, birželį, pražydus žolėms, ir rugpjūtį, kai žiedadulkes beria piktžolės.

Sloga, dažniausiai ir akių niežėjimas bei paraudimas, atsiranda pradėjus žydėti medžiams ar žolėms. Ligos požymiai sustiprėja išvykus į gamtą. Nukritus lapams ir prasidėjus šaltiems orams pasveikstama.

"Sezoninė, epizodinė šienligė paūmėja tam tikrais mėnesiais. Reikėtų žinoti, kam žmogus yra alergiškas – ar medžių, ar žolių žiedadulkėms. Kai žydi lazdynai, alksniai, beržai, tuopos, pušys, įvairios žolės, reikėtų laikytis tam tikrų rekomendacijų. Dar tik skleidžiantis pumpurams, kai nėra pirmųjų alergijos simptomų, reikėtų pradėti vartoti vaistus nuo alergijos. Ligoniams patariama mažiau būti lauke, grįžus nusiplauti rankas, veidą, pasikeisti viršutinius drabužius", – pataria L.Karsokienė.

Gydytoja tikino, kad šie žmonės net vėdinant kambarį turėtų atsižvelgti į paros laiką. Nepatariama praverti lango rytą ar dieną, nes augalų žiedadulkės yra mažos, sausos ir lengvos, todėl pakeliamos ir nešiojamos vėjo. Vakare, kai žiedadulkės nukrenta, galima vėdinti patalpas.

Alergijos simptomai ypač suaktyvėja esant karštam, sausam ir vėjuotam orui, tad sergantieji turėtų daugiau laiko praleisti namuose, vengti žydinčių pievų, ypač saulėtomis, vėjuotomis dienomis. Kambaryje kasdien reikėtų valyti dulkes.

Ligoniai dažnai išgirsta ir diagnozę – bronchinė astma. Šiuos ligonius kankina priepuolinis kosulys, dusulys. "Tai lėtinė liga, alerginis uždegimas, jį dažniausiai sukelia tam tikri alergenai. Bronchinę astmą gali sukelti žiedadulkės, naminiai gyvūnai, o jos gydymas yra ilgas ir sudėtingas", – teigia gydytoja.

Aplinkos alergenai

Alergiški žmonės dažnai skundžiasi sergantys ištisus metus. Sloga gali trumpam praeiti, dažniausiai ji tampa silpnesnė vasarą ir žiemą, tačiau asmenys dažnai pastebi, kad slogą sukelia dulkės, kai valo butą ar kloja lovą.

Reikia atkreipti dėmesį, kad kartais pamirštama apie nematomus alergenus. Slogos priežastis yra erkutės, esančios dulkėse. Būtina sutvarkyti namų aplinką: pašalinti kilimus, plunksnines pagalves, jei serga vaikas, reikėtų išnešti minkštus žaislus, nusipirkti nealerginę patalynę.

Viena iš priežasčių gali būti ir įvairūs grybeliai, jų sporų gausu atmosferos ore, dirvos paviršiuje, šiltnamiuose. Drėgnuose butuose, kai sienos apipelijusios, yra gausu grybelių sporų, jos dažnai alergizuoja čia gyvenančiuosius. Labai dažnai alerginio rinito priežastis yra įvairūs naminiai gyvūnai – dažniausiai katės ir šunys.

Kitas alergijos šaltinis – pramonės gaminiai, kurie supa buityje. Tyrimai rodo, kad alergiją sukelia net kvepalai, plaukų dažai, blakstienų tušas, dantų pastos, įvairūs plovikliai, netgi akinių rėmeliai, diržai, papuošalai. Taigi galima sakyti, kad esame patekę į alergijos spąstus.

"Jei žmogus jautrus tam tikroms medžiagoms, reikia derinti net ir kosmetikos priemones, koks muilas, šampūnas, kremas, kūno pienelis tinka. Daugiau alergizuoja priemonės iš natūralių produktų, jose yra daug komponentų, kurie gali sukelti tam tikrų reakcijų, – tikino L.Karsokienė. –

Dažnai susiduriama ir su kontaktine alergija. Gali alergizuoti drabužiai, diržai, auskarai, žiedai, laikrodis. Alergija metalui pasireiškia niežėjimu, perštėjimu, bėrimu. Nors pirmą dieną gali nebūti jokios reakcijos, tačiau daiktą dėvint dvi ar tris dienas gali atsirasti simptomų. Labai sudėtinga suprasti, kokiai medžiagai ar jos sudėtinei daliai alergiškas žmogus, tad tenka ilgą laiką stebėti organizmą, kad galėtum suvokti, kam esi jautrus".

Alergija cheminėms medžiagoms pasireiškia alerginiu kontaktiniu dermatitu – kontakto su alergenu vietoje oda parausta, paburksta, gali atsirasti bėrimas, tą vietą niežti. Sunkesniais atvejais reakcija gali išplisti, pasireikšti ne tik kontakto vietoje, nes alergenas pirštais gali būti perneštas ir ant kitų kūno vietų.

Kontaktinė alergija niekada neatsiranda susidūrus su alergenu pirmą kartą. Dažnai keletą metų vartojant kokį nors produktą jokios reakcijos nebūna ir tik vėliau pasireiškia simptomai. Ši liga dažna tarp kirpėjų, kurioms tenka kasdien dirbti mūvint specialias pirštines, dirbant su dažais, plaukų priežiūros priemonėmis.

Netoleruoja maisto produktų

Tam tikras alergines odos reakcijas sukelia ir maisto produktai. Pagrindiniai odos alergijos simptomai yra pasikartojantys bėrimai. Ir toliau vartojant alergiją sukėlusį produktą, bėrimai plečiasi, stiprėja niežulys.

Dažniausiai organizmo netoleruojami produktai – pienas, kiaušiniai, žuvis, tačiau alerginių reakcijų gali sukelti ir vaisiai, riešutai, grybai, pupos, pomidorai ar daugelis kitų produktų.

"Alergija gali pasireikšti jau nuo pirmųjų gyvenimo dienų. Kūdikiai dažnai netoleruoja karvės pieno, jo baltymo, tad ant skruostų ar kitų kūno vietų atsiranda raudonos dėmės. Vaikui augant šie simptomai gali išnykti, o suaugusiems žmonėms alergija gali atsirasti įvairiausiems produktams. Dažnai alergizuoja citrusiniai vaisiai, kakava, riešutai, šokoladas, kiaušinio baltymas, medus. Odos bėrimus gali sukelti pomidorai, iš jų gaminami padažai, pupelės, pupos ir visi produktai, kuriuose yra baltymo", – apie netoleruojamus maisto produktus kalbėjo pulmonologė.

Dažnai alergiją sukelia jūros žuvys – menkės, jūros lydekos, rečiau – silkės. Nereikia pamiršti, kad alergizuoti gali duonos ir pyrago gaminiai, nes juose taip pat yra alergenų: pieno, kiaušinių, mielių, prieskonių.

Svarbu nustatyti tikslias ligos priežastis, nes norintieji išvengti alergijos turėtų gerai žinoti, koks produktas ar priemonė sukelia neigiamą organizmo reakciją. Gydytojas gali suteikti tinkamą pagalbą tik tada, kai žino tikslią diagnozę, o tam reikalingi ypač kokybiški tyrimai. Laboratorijose atliekami hematologiniai, biocheminiai, imunofermentiniai, hormonų, kraujo, šlapimo tyrimai, jie padeda nustatyti ligos diagnozę.

Gydytojai mato tik išorinius ligos požymius, o laboratorijoje galima išsiaiškinti, nuo ko žmogus kenčia, tad žinant alergeną ne tik parenkamas tinkamas gydymas, bet ir pamėginama išvengti situacijų, kurios sukeltų alerginių reakcijų. "Pacientams skiriami gliukokortikoidų tepalai, tačiau žinant alergeną galima skirti dietą.

Ar liga liks visą gyvenimą, ar po kurio laiko bus išgydyta, dažnai sunku pasakyti. Tai lemia ir organizmo reakcijos, ir imunitetas. Jei pacientas laikosi dietos, ilgą laiką nevartoja produktų, kurie sukėlė reakcijų, po kiek laiko net ir suvalgius alergizuojantį maistą reakcija būna silpnesnė arba išnyksta. Žinoma, jeigu žmogus alergiškas pieno produktams, žuviai, o organizmo reakcijos į juos buvo itin stiprios, tad didesnė tikimybė, jog asmuo kentės visą gyvenimą", – sakė "Sekundės" pašnekovė.

Reakcijos į vaistus

Medikamentinė alergija sukelia nemaža įvairių organizmo pakitimų, kurie pasireiškia vartojant įprastas ar net minimalias vaistų dozes. Tai gali būti odos niežėjimas, bėrimai, veido pabrinkimas, karščiavimas, sloga.

Anot gydytojos L.Karsokienės, beveik kiekviename vaistų informaciniame lapelyje pažymima, kad galimos tam tikros alerginės reakcijos. "Dažnai alergija pasireiškia antibiotikams, taip pat vaistams nuo uždegimo, analginui, paracetamoliui, novokainui. Nors pirmą dieną gali nebūti jokios reakcijos, tačiau po kelių dienų, o dažniausiai antrą ar trečią vaistų vartojimo dieną gali pasireikšti bėrimai, niežulys", – apie galimas reakcijas kalbėjo gydytoja.

Itin dažnai alerginės reakcijos vaistams pasireiškia sergantiesiems bronchine astma. Jie gali netoleruoti penicilino, analgino, aspirino, B grupės vitaminų, jodo ir net kai kurių medikamentų nuo alergijos. Sergantiesiems šia alergijos forma itin svarbu įdėmiai perskaityti informaciją apie vaistą, jo sudėtines dalis, nes reakcija gali ne tik sukelti ašarojimą, odos paraudimą, kosulį, bet ir komplikacijų. Medikamentinė alergija gali pažeisti inkstus.

Alergiją vaistams diagnozuoti gana sudėtinga ir dažnai reikalauja gydytojo patirties, reikia atlikti specialių tyrimų, o svarbiausia gydymo priemonė – nebevartoti alergiją sukėlusio vaisto.

"Alergija – nenormali organizmo reakcija į normalius aplinkos veiksnius, ji gali atsirasti įvairaus amžiaus žmonėms, tad svarbu stebėti simptomus ir laiku kreiptis į specialistą", – tikino L.Karsokienė. Kadangi vis daugiau žmonių susiduria su šia opia problema, būtina žinoti, kad reikia atkreipti dėmesį į sparčiai augantį alergijos pavojų, suvokti pagalbos galimybes, formuoti vaikų įgūdžius, nes tik tinkamas gyvenimo būdas, pagalbos formos, dieta, saugi namų aplinka gali palengvinti ligonių gyvenimą.

Neringa Sirtautienė

Nuplikimo korekcijos: plaukų persodinimas ir kitos operacijos

Nuplikimo korekcijos: plaukų persodinimas ir kitos operacijos

Plaukų persodinimas yra chirurginė procedūra, pagrįsta faktu, kad plaukų folikulai iš galvos šonuose esančių vietų gali sėkmingai prigyti ir augti toliau, net jei jie persodinami į nuplikusias galvos sritis. Galvos odoje plaukai išauga nevienodai....


"Gemma" slaugos paslauga - profesionali ir nuolatinė pagalba

"Gemma" slaugos paslauga - profesionali ir nuolatinė pagalba

Vienintelis Rytų Lietuvoje slaugos centras Vilniuje „Gemma" rūpinasi, kad jūsų artimiesiems būtų suteikiama geriausio lygio priežiūra. Pagrindinės pacientų priežiūros sudedamosios:


Impotencija ir jos atsiradimo priežastys

Impotencija ir jos atsiradimo priežastys

Erekcijos sutrikimas (dar vadinamas impotencija arba erektiline disfunkcija) reiškia, kad vyras negali pasiekti ar išlaikyti varpos pakankamai standžios, kad lytinis aktas būtų įmanomas. Impotencija gali išsivystyti bet kokiame amžiuje (tik...


Atnaujintame slaugos skyriuje - dar daugiau komforto pacientams

Atnaujintame slaugos skyriuje - dar daugiau komforto pacientams

Po kapitalinės renovacijos atidarytas atnaujintas reabilitacijos ir slaugos centro „Gemma“ slaugos skyrius. Pagal pacientų ir jų artimųjų pageidavimus įrengti vienviečiai, dviviečiai ir liukso tipo kambariai.


Moterų priešas – celiulitas

Moterų priešas – celiulitas

Celiulitas būdingas 60-85 procentams visų subrendusių moterų ir nors anksčiau jis buvo pripažįstamas kaip kosmetinis defektas, dabar tai traktuojama kaip liga. Šios ligos vystymąsi skatina kapiliarų sienelės defektai ir sutrikusi odos veninė...


Žiemos depresiją nugali tik atkaklieji

Žiemos depresiją nugali tik atkaklieji

Nuo pat ryto kamuoja mieguistumas, juntamas nuovargis, nors, atrodo, miegota užtektinai. O apetitas didžiulis, ypač norisi saldumynų. Pažįstamas šis jausmas? Jei taip, galbūt sergama žiemos depresija. Jai būdingi ir kiti simptomai –...


Naminės priemonės nuo bronchito

Naminės priemonės nuo bronchito

Rudenį dažną užklumpa bronchitas, atsiranda dusulys, bendras nuovargis. O čia ir gripas gali su visomis savo komplikacijomis pasireikšti. Sumažinti kosulį ir bronchų uždegimą galima ir naminėmis priemonėmis. Stiklinę avižų ir vidutino dydžio...


Jodo svarba ir vėžio bei kitų ligų gydymas jodu

Jodo svarba ir vėžio bei kitų ligų gydymas jodu

Daugelis žino, kad jodas reikalingas gerai skydliaukės veiklai palaikyti ir apsaugoti nuo Strumos (Gūžys) - padidėjusi ir išvešėjusi skydliaukė. Bet jodas turi daug platesnę funkciją ir gali būti naudojamas gydant net tokias ligas kaip vėžį ar...


Rijimo sutrikimų turintiems pacientams padeda logoterapija

Rijimo sutrikimų turintiems pacientams padeda logoterapija

Po įvairių galvos smegenų pažeidimų pacientams be kitų negalių dažnai sutrinka kalba, rijimas ar balsas. Rijimo sutrikimai ypač vargina pacientus – kiekvienas maitinimas tampa tikru kantrybės išbandymu. Pagelbėti tokiems pacientams –...


Svoris nyksta ir dėl ligų

Svoris nyksta ir dėl ligų

Nervinė anoreksija, nervinė bulimija, persivalgymas – su tokiomis ligomis sergančiais nuolatos susiduria Valgymo sutrikimų centro specialistai. Jie įspėja, kad šių ligų pasekmės dažnai būna labai skaudžios, todėl reikėtų išmokti pastebėti...


Gydykime skaudančias nugaras

Gydykime skaudančias nugaras

Bene dažniausia skausmų priežastis yra degeneracinė stuburo liga. Degeneracija - susidėvėjimas, nykimas. Kas ir kodėl susidėvi ? Stuburas sudarytas iš slankstelių, kuriuos tarpusavyje jungia sąnariaiir tarpslanksteliniai diskai. Netaisyklingai...


Kaip hemorojus diagnozuojamas?

Kaip hemorojus diagnozuojamas?

Gydytojas gali diagnozuoti hemorojų iš užduotų klausimų apie jūsų sveikatos būklę ir apžiūrėdamas jus fiziškai. Jums gali nereikėti atlikti plataus patikrinimo, ypač jei jūs esate jaunesni nei 50 metų amžiaus, ir jei gydytojas mano, kad rektalinis...


Skoliozės gydymą stabdo klaidingi įsitikinimai ir mitai

Skoliozės gydymą stabdo klaidingi įsitikinimai ir mitai

Skoliozė – tai stuburo iškrypimas trijose plokštumose. Esant nežymiems pakitimams, žmogus ar aplinkiniai gali net nepastebėti matomų pokyčių. O esant ryškiems pakitimams, žmogaus stuburas yra iškrypęs į šoną, įgavęs C arba S formą, jis taip...


Mitybos sutrikimai gali baigtis tragedija

Mitybos sutrikimai gali baigtis tragedija

Valgymo sutrikimai gali turėti itin rimtų pasekmių sveikatai ar net baigtis mirtimi. Anoreksija, bulimija dažniausiai kankina paauglius, jaunas moteris, pramogų verslo atstovus, sportininkus. Žmonės neretai sąmoningai mažina svorį, badauja,...


Stiprioji lytis kaustoma prostatos vėžio baimės

Stiprioji lytis kaustoma prostatos vėžio baimės

Europos urologų asociacija skelbia, kad rugsėjis prostatos vėžio mėnuo, todėl reikia tikrintis sveikatą. Tačiau Lietuvos urologai sunerimę dėl dažnėjančių susirgimų tikina, kad vyrai nuolat turi būti budrūs, o ne tik rugsėjo mėnesį. "Iš 400...


Ligonių slaugai patikimiausia – profesionali priežiūra

Ligonių slaugai patikimiausia – profesionali priežiūra

Suplanavote kelionę, jūsų laukia komandiruotė, o gal tiesiog laikas atsikvėpti? Kam paliktumėte slaugomą artimąjį? Sugedus dantims kreipiamės į odontologus, o ūminio apendicito šalinimo, tikriausiai, nepatikėtume geraširdei kaimynei....


Į parduotuvę – tik išgėrus vaistų

Į parduotuvę – tik išgėrus vaistų

Daugybė pasaulio gyventojų kenčia nuo įvairiausių baimių, vadinamų fobijomis. Nepriklausomai nuo amžiaus ir lyties žmonės kažko bijo. Tačiau į specialistus dėl šio nepatogumo kreipiasi tik nedidelė dalis. Psichiatrai teigia, kad žmonės dažniausiai...


Kam alergiški Lietuvos žmonės?

Kam alergiški Lietuvos žmonės?

Ruduo kartu su nostalgiška nuotaika atsinešė visiems pažįstamų bėdų. Sloga, čiaudulys, užburkusi nosis, ašarojančios akys, kosulys... Ilgos valandos poliklinikose, zirziantys vaikai, nedarbingumo lapeliai, viršininko priekaištai dėl neatliktų...


Tuberkuliozė atsėlina klastingai

Tuberkuliozė atsėlina klastingai

Džiova yra lietuviškas tuberkuliozės pavadinimas, atskleidžiantis ligos pobūdį. Kadangi sergantysis tuberkulioze sudžiūdavo artimųjų akyse tikrąją šio žodžio prasme, iš čia ir kilo ligos pavadinimas. Paprastai taip vadinama tik destrukcinė, toli...


7 priežastys kodėl reikia judėti, kai skauda sąnarius

7 priežastys kodėl reikia judėti, kai skauda sąnarius

Artrozė – dažniausiai sąnarius pažeidžianti liga. Nuo jos įprastai kenčia vyresnio amžiaus žmonės, tačiau neapsaugoti ir jauni žmonės, ypač dirbantys sunkų fizinį darbą, aktyviai sportuojantys arba turintys viršsvorį. Svarbiausia artrozės...


Kai spengia ausy

Kai spengia ausy

Spengimas ausyse kartais gali būti kokios nors ligos požymis. Jis jaučiamas nuolatos arba kartkartėmis, būna stiprus arba silpnas, girdimas vienoje arba abiejose ausyse.Toks spengimas gali priminti žiogo svirpimą, upokšnio čiurlenimą ar bangų...


Greita krūtinės skausmų diagnostika

Greita krūtinės skausmų diagnostika

„Krūtinės skausmo“ terminas naudojamas nusakant bet kokį skausmą: spaudimo, gniaužimo, nutirpimo ar kito nepatogumo krūtinės srityje, kakle ar pilvo viršuje jausmą. Jis dažnai siejamas su žandikaulio, galvos ar rankų skausmu. Skausmas...


Skoliozės gydymas Schroth metodu

Skoliozės gydymas Schroth metodu

Vienas efektyviausių skoliozės gydymo metodų Europoje ir JAV laikomas Schroth metodas, kurį pirmieji Lietuvoje pradėjo taikyti reabilitacijos centro „Gemma” specialistai. Daugiau apie gydymo metodą Schroth sužinosite pažiūrėję šį...


Pratimai pagal spalvą

Pratimai pagal spalvą (1)

Po stažuotės už Atlanto į gimtinę grįžęs sporto medicinos gydytojas – reabilitologas įspėja: „aklos“ pastangos naudos gali neduoti.


"Kompiuterinis virusas" kenkia vaikų nugaroms

"Kompiuterinis virusas" kenkia vaikų nugaroms

"Medikai, tikrindami mokinių sveikatą, vis dažniau užrašo: laikysena asimetriška arba ydinga. Specialistai linkę šią "epidemiją" vadinti kompiuteriniu virusu. Nei gydytojams, nei vaikų tėvams nekyla abejonių, kad ydingą laikyseną...


Slaptos nuovargio priežastys

Slaptos nuovargio priežastys

Jaučiatės mirtinai pavargę, nieko nesinori daryti, viskas krenta iš rankų, tai, kas anksčiau džiugino – nervina. Kaltas oras? Vargu. Norisi atostogų, bet jos dar toli. O gal šis nuovargis įveikiamas kitais būdais?Kiekvieno žmogaus organizmas...


Žiedadulkės sunkina gyvenimą ne tik pavasarį

Žiedadulkės sunkina gyvenimą ne tik pavasarį

Alergiški žmonės labai kenčia nuo žydinčių medžių, gėlių. Šiaulių universiteto Aplinkotyros katedros vedėjos docentės daktarės Ingridos Šaulienės paprašėme papasakoti apie įvairias alergijas sukeliančias žiedadulkes ir būdus, kaip nuo apsisaugoti....


Kepenų pažeidimo pasekmės

Kepenų pažeidimo pasekmės

Kepenų fermentai patenka į kraują ir padidėja jų kiekiai kraujyje, kai yra pažeidžiamos kepenys. Kepenų pažeidimui diagnozuoti yra naudingi keli svarbūs kepenų fermentai, kurių kiekis padidėja esant pažeidimui, tai – AST, ALT, SŠF,...


Galvos skausmo priežastis - nosies ligos

Galvos skausmo priežastis - nosies ligos

Labai daug pacientų į gydytoją kreipiasi dėl galvos skausmų. Tai labai rimta ir kartais sunkiai sprendžiama problema, nes galvos skausmus gali sukelti daugybė priežasčių, kurias išaiškinti ne visada būna lengva. Gana dažnai galvos skausmų...


Klastinga liga atsėlina netikėtai

Klastinga liga atsėlina netikėtai

Viena dažniausių ligų – hipertenzija, arba padidėjęs kraujo spaudimas. Nuo jos pasaulyje kenčia milijonai žmonių. Ši liga "jaunėja" – dabar hipertenzija nustatoma ir trisdešimtmečiams. Ji klastinga – ilgokai žmogus...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9