Spalio 20d. Trečiadienis

Amžiaus rykštė – alergija

Peržiūrų skaičius: 37496
Amžiaus rykštė – alergija

Pavasaris kelia nerimą kenčiantiesiems nuo alergijos, nes žydintys medžiai, augalai didina įvairias organizmo imuniteto reakcijas į svetimkūnius. Mokslininkai alergiją vadina šio amžiaus rykšte, nes ji laikoma viena iš sparčiausiai plintančių ligų.

Vis dažniau galima išgirsti apie alergines reakcijas, kurias sukelia ne tik žydintys augalai, bet ir maistas, gyvūnai, vaistai, cheminės medžiagos, vabzdžių įkandimai, grybeliai. Jei pradėjote čiaudėti, kosėti ar net dusti, išbėrė odą be jokios aiškios priežasties, galima įtarti alergiją.

Žiedadulkės ir sloga

Prasidėjęs žydėjimas grasina alergija. Tie atrodytų gražūs lazdynų ar beržų žirginėliai daugybei sukelia didelių bėdų. Alergiškas žmogus suserga šienlige, dar vadinama polinoze: užgula nosį, bėga ašaros, kosėjama ir čiaudima. Alergiją sukelia maždaug 50 rūšių augalų. Tačiau dar neprasidėjus ir net pasibaigus žydėjimui, negalima nusiraminti.

Pasak gydytojos pulmonologės Loretos Karsokienės, alerginė sloga, dar vadinama rinitu, dažniausiai būna nuolatinė, o pavasarį ypač jaučiamas šienligės paūmėjimas. Šių ligų simptomai – nosies užgulimas, žmogui peršti ir ašaroja akys, čiaudima, pradeda varvėti iš nosies. Simptomai primena ūmios virusinės ligos požymius, tačiau tai gali būti ir alergijos pranašas.

Ryškiausias šienligės simptomas – vienodų požymių pasikartojimas kasmet tuo pačiu metu, žydint tam tikriems augalams. Intensyviausio žydėjimo ir didžiausios žiedadulkių koncentracijos ore būna gegužę, kai žydi medžiai, birželį, pražydus žolėms, ir rugpjūtį, kai žiedadulkes beria piktžolės.

Sloga, dažniausiai ir akių niežėjimas bei paraudimas, atsiranda pradėjus žydėti medžiams ar žolėms. Ligos požymiai sustiprėja išvykus į gamtą. Nukritus lapams ir prasidėjus šaltiems orams pasveikstama.

"Sezoninė, epizodinė šienligė paūmėja tam tikrais mėnesiais. Reikėtų žinoti, kam žmogus yra alergiškas – ar medžių, ar žolių žiedadulkėms. Kai žydi lazdynai, alksniai, beržai, tuopos, pušys, įvairios žolės, reikėtų laikytis tam tikrų rekomendacijų. Dar tik skleidžiantis pumpurams, kai nėra pirmųjų alergijos simptomų, reikėtų pradėti vartoti vaistus nuo alergijos. Ligoniams patariama mažiau būti lauke, grįžus nusiplauti rankas, veidą, pasikeisti viršutinius drabužius", – pataria L.Karsokienė.

Gydytoja tikino, kad šie žmonės net vėdinant kambarį turėtų atsižvelgti į paros laiką. Nepatariama praverti lango rytą ar dieną, nes augalų žiedadulkės yra mažos, sausos ir lengvos, todėl pakeliamos ir nešiojamos vėjo. Vakare, kai žiedadulkės nukrenta, galima vėdinti patalpas.

Alergijos simptomai ypač suaktyvėja esant karštam, sausam ir vėjuotam orui, tad sergantieji turėtų daugiau laiko praleisti namuose, vengti žydinčių pievų, ypač saulėtomis, vėjuotomis dienomis. Kambaryje kasdien reikėtų valyti dulkes.

Ligoniai dažnai išgirsta ir diagnozę – bronchinė astma. Šiuos ligonius kankina priepuolinis kosulys, dusulys. "Tai lėtinė liga, alerginis uždegimas, jį dažniausiai sukelia tam tikri alergenai. Bronchinę astmą gali sukelti žiedadulkės, naminiai gyvūnai, o jos gydymas yra ilgas ir sudėtingas", – teigia gydytoja.

Aplinkos alergenai

Alergiški žmonės dažnai skundžiasi sergantys ištisus metus. Sloga gali trumpam praeiti, dažniausiai ji tampa silpnesnė vasarą ir žiemą, tačiau asmenys dažnai pastebi, kad slogą sukelia dulkės, kai valo butą ar kloja lovą.

Reikia atkreipti dėmesį, kad kartais pamirštama apie nematomus alergenus. Slogos priežastis yra erkutės, esančios dulkėse. Būtina sutvarkyti namų aplinką: pašalinti kilimus, plunksnines pagalves, jei serga vaikas, reikėtų išnešti minkštus žaislus, nusipirkti nealerginę patalynę.

Viena iš priežasčių gali būti ir įvairūs grybeliai, jų sporų gausu atmosferos ore, dirvos paviršiuje, šiltnamiuose. Drėgnuose butuose, kai sienos apipelijusios, yra gausu grybelių sporų, jos dažnai alergizuoja čia gyvenančiuosius. Labai dažnai alerginio rinito priežastis yra įvairūs naminiai gyvūnai – dažniausiai katės ir šunys.

Kitas alergijos šaltinis – pramonės gaminiai, kurie supa buityje. Tyrimai rodo, kad alergiją sukelia net kvepalai, plaukų dažai, blakstienų tušas, dantų pastos, įvairūs plovikliai, netgi akinių rėmeliai, diržai, papuošalai. Taigi galima sakyti, kad esame patekę į alergijos spąstus.

"Jei žmogus jautrus tam tikroms medžiagoms, reikia derinti net ir kosmetikos priemones, koks muilas, šampūnas, kremas, kūno pienelis tinka. Daugiau alergizuoja priemonės iš natūralių produktų, jose yra daug komponentų, kurie gali sukelti tam tikrų reakcijų, – tikino L.Karsokienė. –

Dažnai susiduriama ir su kontaktine alergija. Gali alergizuoti drabužiai, diržai, auskarai, žiedai, laikrodis. Alergija metalui pasireiškia niežėjimu, perštėjimu, bėrimu. Nors pirmą dieną gali nebūti jokios reakcijos, tačiau daiktą dėvint dvi ar tris dienas gali atsirasti simptomų. Labai sudėtinga suprasti, kokiai medžiagai ar jos sudėtinei daliai alergiškas žmogus, tad tenka ilgą laiką stebėti organizmą, kad galėtum suvokti, kam esi jautrus".

Alergija cheminėms medžiagoms pasireiškia alerginiu kontaktiniu dermatitu – kontakto su alergenu vietoje oda parausta, paburksta, gali atsirasti bėrimas, tą vietą niežti. Sunkesniais atvejais reakcija gali išplisti, pasireikšti ne tik kontakto vietoje, nes alergenas pirštais gali būti perneštas ir ant kitų kūno vietų.

Kontaktinė alergija niekada neatsiranda susidūrus su alergenu pirmą kartą. Dažnai keletą metų vartojant kokį nors produktą jokios reakcijos nebūna ir tik vėliau pasireiškia simptomai. Ši liga dažna tarp kirpėjų, kurioms tenka kasdien dirbti mūvint specialias pirštines, dirbant su dažais, plaukų priežiūros priemonėmis.

Netoleruoja maisto produktų

Tam tikras alergines odos reakcijas sukelia ir maisto produktai. Pagrindiniai odos alergijos simptomai yra pasikartojantys bėrimai. Ir toliau vartojant alergiją sukėlusį produktą, bėrimai plečiasi, stiprėja niežulys.

Dažniausiai organizmo netoleruojami produktai – pienas, kiaušiniai, žuvis, tačiau alerginių reakcijų gali sukelti ir vaisiai, riešutai, grybai, pupos, pomidorai ar daugelis kitų produktų.

"Alergija gali pasireikšti jau nuo pirmųjų gyvenimo dienų. Kūdikiai dažnai netoleruoja karvės pieno, jo baltymo, tad ant skruostų ar kitų kūno vietų atsiranda raudonos dėmės. Vaikui augant šie simptomai gali išnykti, o suaugusiems žmonėms alergija gali atsirasti įvairiausiems produktams. Dažnai alergizuoja citrusiniai vaisiai, kakava, riešutai, šokoladas, kiaušinio baltymas, medus. Odos bėrimus gali sukelti pomidorai, iš jų gaminami padažai, pupelės, pupos ir visi produktai, kuriuose yra baltymo", – apie netoleruojamus maisto produktus kalbėjo pulmonologė.

Dažnai alergiją sukelia jūros žuvys – menkės, jūros lydekos, rečiau – silkės. Nereikia pamiršti, kad alergizuoti gali duonos ir pyrago gaminiai, nes juose taip pat yra alergenų: pieno, kiaušinių, mielių, prieskonių.

Svarbu nustatyti tikslias ligos priežastis, nes norintieji išvengti alergijos turėtų gerai žinoti, koks produktas ar priemonė sukelia neigiamą organizmo reakciją. Gydytojas gali suteikti tinkamą pagalbą tik tada, kai žino tikslią diagnozę, o tam reikalingi ypač kokybiški tyrimai. Laboratorijose atliekami hematologiniai, biocheminiai, imunofermentiniai, hormonų, kraujo, šlapimo tyrimai, jie padeda nustatyti ligos diagnozę.

Gydytojai mato tik išorinius ligos požymius, o laboratorijoje galima išsiaiškinti, nuo ko žmogus kenčia, tad žinant alergeną ne tik parenkamas tinkamas gydymas, bet ir pamėginama išvengti situacijų, kurios sukeltų alerginių reakcijų. "Pacientams skiriami gliukokortikoidų tepalai, tačiau žinant alergeną galima skirti dietą.

Ar liga liks visą gyvenimą, ar po kurio laiko bus išgydyta, dažnai sunku pasakyti. Tai lemia ir organizmo reakcijos, ir imunitetas. Jei pacientas laikosi dietos, ilgą laiką nevartoja produktų, kurie sukėlė reakcijų, po kiek laiko net ir suvalgius alergizuojantį maistą reakcija būna silpnesnė arba išnyksta. Žinoma, jeigu žmogus alergiškas pieno produktams, žuviai, o organizmo reakcijos į juos buvo itin stiprios, tad didesnė tikimybė, jog asmuo kentės visą gyvenimą", – sakė "Sekundės" pašnekovė.

Reakcijos į vaistus

Medikamentinė alergija sukelia nemaža įvairių organizmo pakitimų, kurie pasireiškia vartojant įprastas ar net minimalias vaistų dozes. Tai gali būti odos niežėjimas, bėrimai, veido pabrinkimas, karščiavimas, sloga.

Anot gydytojos L.Karsokienės, beveik kiekviename vaistų informaciniame lapelyje pažymima, kad galimos tam tikros alerginės reakcijos. "Dažnai alergija pasireiškia antibiotikams, taip pat vaistams nuo uždegimo, analginui, paracetamoliui, novokainui. Nors pirmą dieną gali nebūti jokios reakcijos, tačiau po kelių dienų, o dažniausiai antrą ar trečią vaistų vartojimo dieną gali pasireikšti bėrimai, niežulys", – apie galimas reakcijas kalbėjo gydytoja.

Itin dažnai alerginės reakcijos vaistams pasireiškia sergantiesiems bronchine astma. Jie gali netoleruoti penicilino, analgino, aspirino, B grupės vitaminų, jodo ir net kai kurių medikamentų nuo alergijos. Sergantiesiems šia alergijos forma itin svarbu įdėmiai perskaityti informaciją apie vaistą, jo sudėtines dalis, nes reakcija gali ne tik sukelti ašarojimą, odos paraudimą, kosulį, bet ir komplikacijų. Medikamentinė alergija gali pažeisti inkstus.

Alergiją vaistams diagnozuoti gana sudėtinga ir dažnai reikalauja gydytojo patirties, reikia atlikti specialių tyrimų, o svarbiausia gydymo priemonė – nebevartoti alergiją sukėlusio vaisto.

"Alergija – nenormali organizmo reakcija į normalius aplinkos veiksnius, ji gali atsirasti įvairaus amžiaus žmonėms, tad svarbu stebėti simptomus ir laiku kreiptis į specialistą", – tikino L.Karsokienė. Kadangi vis daugiau žmonių susiduria su šia opia problema, būtina žinoti, kad reikia atkreipti dėmesį į sparčiai augantį alergijos pavojų, suvokti pagalbos galimybes, formuoti vaikų įgūdžius, nes tik tinkamas gyvenimo būdas, pagalbos formos, dieta, saugi namų aplinka gali palengvinti ligonių gyvenimą.

Neringa Sirtautienė

Žmonėms gresia dinozaurų likimas

Žmonėms gresia dinozaurų likimas

Žmonijos išnykimo grėsmę įžvelgia medicinos mokslų daktaras profesorius Aleksandras Aleksejevas, sukūręs naują integruotą jungiamojo audinio teoriją, kuri turėtų ne tik iš esmės pakeisti požiūrį į žmogaus gydymą ir sveikatą XXI amžiuje, bet ir...


Ligoniams reikia profesionalios ir nuolatinės pagalbos

Ligoniams reikia profesionalios ir nuolatinės pagalbos

Paliktas verdantis puodas, įjungta dujinė viryklė, rasti senelio ar tėčio batai šaldytuve gali sukelti šypseną tik kartą. Kiti kartai, deja, gali būti liūdnai lemtingi ir gąsdinantys. Realybė tokia, kad pacientams, sergantiems senatvinėmis...


Hepatitas A

Hepatitas A

Hepatitas A yra virusinė infekcija, kuri pažeidžia žmogaus kepenis. Paprastai ji nėra grėsminga gyvybei. Bendras mirtingumo dažnis tarp hepatito A pacientų yra apie trečdalis procento. Tačiau Hepatito A dažnis ženkliai yra didesnis tarp žmonių,...


Laukimas – mirties sąjungininkas

Laukimas – mirties sąjungininkas

Daugeliui susirgusiųjų širdies ir galvos smegenų infarktu medikai galėtų padėti išvengti invalidumo ir netgi mirties, jei pacientai laiku atvyktų į ligoninę. Dėl išeminės širdies ligos ir galvos smegenų insultų miršta daugiausiai ligonių....


Nugalėti lėtinę ligą padeda noras pasveikti

Nugalėti lėtinę ligą padeda noras pasveikti

Gana dažnai skundžiamasi pilvo skausmais. Juos sukelia nemažai ligų. Viena iš tokių – opaligė. Ja serga apie dvidešimt procentų pasaulio gyventojų. Skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opaligė paūmėja pavasarį ir rudenį. Be gydytojo pagalbos...


Didėjantis rūgštingumas prilygsta stichinei nelaimei

Didėjantis rūgštingumas prilygsta stichinei nelaimei

Gastroenterologai didėjantį skrandžio rūgštingumą prilygina stichinei nelaimei: sergančiųjų masiškai daugėja, amžius jaunėja, o sutrikimo priežasčių suvaldyti neįmanoma. Be to, simptomai tapo neįprasti: skaudanti, užkimusi gerklė bei...


Svoris nyksta ir dėl ligų

Svoris nyksta ir dėl ligų

Nervinė anoreksija, nervinė bulimija, persivalgymas – su tokiomis ligomis sergančiais nuolatos susiduria Valgymo sutrikimų centro specialistai. Jie įspėja, kad šių ligų pasekmės dažnai būna labai skaudžios, todėl reikėtų išmokti pastebėti...


"Gemma" slaugos paslauga - profesionali ir nuolatinė pagalba

"Gemma" slaugos paslauga - profesionali ir nuolatinė pagalba

Vienintelis Rytų Lietuvoje slaugos centras Vilniuje „Gemma" rūpinasi, kad jūsų artimiesiems būtų suteikiama geriausio lygio priežiūra. Pagrindinės pacientų priežiūros sudedamosios:


Ligų priežastis lemia ir charakteris

Ligų priežastis lemia ir charakteris

Žmones skirstyti pagal charakterių tipus kai kam atrodo tik paika laisvalaikio pramoga. Tačiau naujausi tyrimai rodo, kad charakterio bruožai kur kas svarbesni, nei lig šiol manyta, jie lemia žmogaus sveikatą. Charakterio savybės artimai...


Visada klausyk širdies

Visada klausyk širdies

Svarbiausias širdies ir kraujagyslių sistemos organas – širdis. Jos darbui tenka apie 20 procentų energijos, pagaminamos organizmo per parą.Pradinis širdies ir kraujagyslių stiprumas yra daug didesnis nei mums reikia. Vidaus...


Sveikame kūne – sveika siela

Sveikame kūne – sveika siela

Liga dažnai paliečia ne tik mūsų kūną. Susirgę pastebime, kad daromės nekantresni, irzlesni, pykstame, kad ne viskas yra taip, kaip mes norėtume, arba kaip tik nusimename, prarandame viltį ir jėgas bei nebeturime noro ką nors daryti. Kartais...


Kam reikalingos žarnyno bakterijos?

Kam reikalingos žarnyno bakterijos?

Žmogaus virškinimo trakte gausų įvairių bakterijų. Virškinimo sistemoje jų yra 400-500 rūšių, o bendra organizme gyvenančių bakterijų masė yra net 3-4 kg! Beveik visos žarnyne besiveisiančios bakterijos priskiriamos saprofitams (tai ligų...


Peršalus nebūtina griebtis vaistų kokteilio

Peršalus nebūtina griebtis vaistų kokteilio

Peršalimo ligos itin dažnos ne tik dėl palankių sąlygų virusams plisti, bet ir dėl silpnesnės imuninės sistemos ar sumažėjusios organizmo galios kovoti su ligos sukėlėjais. Dažniausiai sergama viršutinių kvėpavimo takų kataru, gerklės ar tonzilių...


Ką byloja mūsų išvaizda

Ką byloja mūsų išvaizda

Kiekvienos ligos gydymo sėkmė pirmiausia priklauso nuo laiku nustatytos diagnozės. Šiuolaikinė medicinos diagnostikos aparatūra, atrodo, "mato" viską. Bet prityręs gydytojas kai kuriuos simptomus įžvelgia plika akimi. Žmogaus išvaizda...


Apie inkstų ligas

Apie inkstų ligas

Inkstų ligos šiais laikais vyrus ir moteris kamuoja taip pat dažnai, kaip ir lytinių organų. Ir visi šie negalavimai pasireiškia dėl vienos priežasties - infekcijos. Apie inkstų veiklą Inkstai yra patys svarbiausi šlapimo sistemos organai,...


Vibroterapinis masažas namuose

Vibroterapinis masažas namuose

Tas malonus žodis – masažas, juk vien išgirdus šitą žodį atsipalaiduoja kūno raumenukai. Masažo atsiradimo istorija siekia dar gilia senovę, masažas senovės Kinijoje jau yra žinomas 2500 metų prieš mūsų erą. Šaltiniuose teigiama, kad žmonės...


Kaip padėti inkstams

Kaip padėti inkstams

Sergantiesiems pielonefritu (inksto audinio, geldelių ir taurelių uždegimu) reikia laikytis specialios dietos. Tik tada galima tikėtis greitai pasveikti. Sergant pielonefritu reikia gerti daug skysčių. Per dieną rekomenduojama išgerti apie du...


Sloga – darganoto oro palydovė

Sloga – darganoto oro palydovė

Sloga – viena dažniausių rudens ligų. Šis negalavimas vargina, nes dažnai tęsiasi keletą dienų, o netinkamai gydant gali trukti kelias savaites ir sukelti rimtų komplikacijų. Sloguoti dažniausiai pradedama, kai į nosies gleivinę patenka...


Dažniausia mirties priežastis -- širdies ir kraujagyslių ligos

Dažniausia mirties priežastis -- širdies ir kraujagyslių ligos

Lietuvoje dažniausia gyventojų mirties priežastis iki šiol yra širdies ir kraujagyslių ligos. Kasmet nustatoma vidutiniškai po 16 tūkst. insulto ir 7 tūkst. miokardo infarkto atvejų. Šie skaičiai nuolat didėja. "Širdies ir kraujotakos ligos...


Stiprioji lytis kaustoma prostatos vėžio baimės

Stiprioji lytis kaustoma prostatos vėžio baimės

Europos urologų asociacija skelbia, kad rugsėjis prostatos vėžio mėnuo, todėl reikia tikrintis sveikatą. Tačiau Lietuvos urologai sunerimę dėl dažnėjančių susirgimų tikina, kad vyrai nuolat turi būti budrūs, o ne tik rugsėjo mėnesį. "Iš 400...


Reabilitacija norintiems jaustis geriau!

Reabilitacija norintiems jaustis geriau!

Abromiškių reabilitacijos ligoninė – tai senas tradicijas puoselėjanti reabilitacijos ligoninė, kurioje dirba savo srities specialistai profesionalai, padedantys pacientams kuo greičiau pasveikti, ieškantys naujų, efektyvesnių, įrodymais...


Oro jonizatorius: norintiems kvėpuoti švariau ir miegoti ramiau

Oro jonizatorius: norintiems kvėpuoti švariau ir miegoti ramiau

Neramus miegas – problema, su kuria bent jau retkarčiais susiduriame beveik visi. Greitas gyvenimo būdas, stresas darbe, nuolatiniai rūpesčiai įvairiose gyvenimo srityse – nuo visų šių dalykų mes norime pabėgti pagaliau atsigulę į lovą...


Reabilitacijos galimybės skaudančiai nugarai

Reabilitacijos galimybės skaudančiai nugarai

Kokios yra reabilitacijos galimybės laidai "Pasaulis pagal moteris" pasakoja reabilitacijos ir slaugos centro "Gemma" gydytojas Roman Machnin. Reportaže aptariamos ir bene labiausiai šiuolaikinį žmogų kamuojančios negandos -...


Lėtinio nuovargio sindromas

Lėtinio nuovargio sindromas

Daugeliui žmonių, menančių dar anuos laikus, dabartinis gyvenimas – nesibaigiančių stresų virtinė: bloga ar nestabili materialinė padėtis ir rizika, jog ji dar pablogės, viršvalandžiai darbe ir t.t., ir pan. Viso to pasekmė – fizinės...


Skausmingi taškai raumenyse? Tikriausiai pažeistas fascijos audinys

Skausmingi taškai raumenyse? Tikriausiai pažeistas fascijos audinys

Ar teko kada nors girdėti apie kūne esančią fasciją? Dažniausiai apčiuopos būdu fascijos pažeidimus diagnozuoja masažo specialistai ir kineziterapeutai. Specialistai sako, kad nuo fascijos būklės priklauso kūno gebėjimas judėti laisvai. Kas gi ta...


Skoliozei gydyti - kompleksinis sprendimas

Skoliozei gydyti - kompleksinis sprendimas

Reabilitacijos ir slaugos centre „Gemma” skoliozei (stuburo iškrypimui) gydyti taikomas kompleksinis gydymas. Pacientams po diagnozės sudaromas išsamus gydymo planas, kuris derinamas net kelių specialistų: gydytojo, kineziterapeuto ir...


Kineziterapeutas: kada prireikia jo paslaugų?

Kineziterapeutas: kada prireikia jo paslaugų?

Kaklo ir nugaros skausmai yra vienos dažniausių nedarbingumo priežasčių. Maždaug 97 procentai šiais skausmais besiskundžiančių pacientų yra vos šiek tiek vyresni nei 40 metų – tokie pat statistikos duomenys užfiksuoti ne tik Lietuvoje, bet...


Odos virusai

Odos virusai

Žmogaus papilomos virusas (PV) stebėtinai daugialypis. Tik rūpindamiesi savo sveikata galėsime jam atsispirti. Neseniai išaiškinta, kad beveik visi mes esame PV nešiotojai, tik toli gražu ne visi tai suvokiame. Daugelio nešiotojų imunitetas...


Kovoje su vaikų ir paauglių nutukimu - kineziterapeuto pagalba

Kovoje su vaikų ir paauglių nutukimu - kineziterapeuto pagalba

Vaikų ir paauglių nutukimas sukelia virtinę problemų. Tai ir fizinės sveikatos bėdos, psichologinis diskomfortas bei prastėjantys mokslo pasiekimai. Apie vaikų ir paauglių nutukimą ir kaip jiems padėti, pasakoja reabilitacijos ir slaugos centro...


Po vienu stogu – visos vaikų reabilitacijos paslaugos

Po vienu stogu – visos vaikų reabilitacijos paslaugos

Reabilitacijos ir slaugos centre “Gemma” atliekama vaikų reabilitacija. Tai kompleksas paslaugų, kurios apima FMR gydytojo konsultaciją, kineziterapiją salėje arba baseine, ergoterapiją, fizioterapiją ir masažus.


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9

Spila Spila Spila Spila Spila