Gruodžio 12d. Ketvirtadienis

Žmogaus baimė ir vienatvė slepiasi sapnuose

Peržiūrų skaičius: 38412
Žmogaus baimė ir vienatvė slepiasi sapnuose

Sapnai mus moko pasitikėti savimi ir savo pojūčiais, tačiau daugelis šito nesupranta. Konsultuodama daug dėmesio skiriu klientų sapnams. Juose galima rasti atsakymą į daugelį klausimų, geriau suvokti save.

Prisimena iš vaikystės

Daugelis suaugusiųjų prisimena vaikystės sapnus, ypač tuos, kurie kartojasi.  Iš savo praktikos žinau, jog toks sapnas kartais "įdiegiamas" į atmintį lyg savo valandos laukianti dovana.

"Pasiklydau miške. Jis buvo prižiūrėtas. Per jį ėjo kelias – dvi vėžės. Kelias apsnigtas. Kai supratau pasiklydęs, išsigandau. Prieš akis išvydau gražų išsiuvinėtą audeklą, ant kurio buvo žodžiai: "Pabaiga",- tokį savo vaikystės sapną prisiminė mano pacientas.

Patyrė vienatvę

"Gerai prižiūrėtas miškas" leidžia spėti, kad berniukas augo šeimoje, kurioje buvo griežtai auklėjamas, kurioje buvo laikomasi tikslios dienotvarkės. Tokiose šeimose didelės reikšmės teikiama elgesio taisyklėms.

Apsnigto kelio vėžės gali teigti, kad tėvų emocinis, jausminis gyvenimas buvo griežtai kontroliuojamas. Todėl berniukas jautėsi vienišas, pasimetęs. Sapne tai transformavosi į sąvoką "pasiklydęs".

Kaip ir visi vaikai, jis ieškojo, kas apsaugotų nuo vienatvės baimės, psichologinio "apleidimo". Būtent tai simbolizuoja gražus išsiuvinėtas audeklas, kuris nusileidžia lyg teatro uždanga po spektaklio: "Pabaiga".

Siekė permainų

"Išsiuvinėto audeklo" detalė savaime reikalauja nevaikiško pastabumo. Tikriausiai berniukas įprato kasdienio gyvenimo detalėmis atitraukti dėmesį nuo savo vienatvės.

Suaugęs šis vyras pasirinko reikalaujančią aukštos kvalifikacijos, tačiau vienpusišką profesiją. Gyvenimo prasmės paieškos, nesklandumai šeimoje, šiltesnių santykių su žmona troškimas jį privertė kreiptis į psichoterapeutą.

Šio žmogaus pavyzdys rodo, kad vaikiški sapnai mums suteikia pradinį tašką permainoms suaugusiojo gyvenime.

Įsimena košmarus

Žmonės labai dažnai neteikia reikšmės savo sapnams. Daugelis mano, kad nieko nesapnuoja. Nors iš tikrųjų tai reiškia, kad jie dažniausiai savo sapnų neprisimena.

Tačiau mūsų psichika tokio "užmaršumo" atveju naudoja kartojimo metodą, kad sąmonė išsaugotų tikrai svarbų "pranešimą".

Tokie sapnai dažniausiai įsimenami.

Jeigu sapne perteikiama nerimą kelianti informacija, mes juos vadiname košmaru.

Žmonės įsimena būtent košmarus, nes kulminacijos akimirką jie išeina iš sapno būsenos ir įsijungia sąmonė. Kai kada tokie pasikartojantys košmarai žmogų persekioja visą gyvenimą, kai kada – kelerius metus.

Išsaugojo laisvę

Sapnai gali pradėti kartotis bet kuriame amžiuje. Vieni sugrįžta reguliariais intervalais, kiti – po daugelio metų. Tačiau dažniausiai žmogus turi nugyventi tam tikrą laikotarpį nepatirdamas tam tikrų jausmų arba neleisti pasireikšti kokiems nors savo gabumams.

Viena moteris nuolat sapnuodavo, kad važiuoja automobiliu ir nebepajėgia jo suvaldyti. Kai kada atsirasdavo detalių: ji leidžiasi keliu jūros link – staiga automobilis įkrenta į vandenį. Sapne ji jausdavo stiprią baimę.

Šiuo unikaliu atveju sapnas simbolizuoja jos požiūrį į savikontrolę ir seksualinį potraukį.

Mes aptarėme sapną, ir paaiškėjo, kad tuo metu, kai ją nesąmoningai traukė jausmai (jūra), ji labiausiai bijojo prarasti savikontrolę ir pasinerti į fantazijų pasaulį. Jūra jai asocijavosi su laime ir laisve – viena jos dalis troško pasinerti į tą laimės jūrą, o kita jautė, kad jai reikia kontrolės. Moteris manė, kad santykiai su vyru turi būti pagrįsti racionalumu. Kai jos partneris ėmė kėsintis į jos laisvę, kuri jai visada labai daug reiškė, moteris nutraukė santykius.

Pasikartojantys sapnai, kuriuose perteikiamos daugeliui žmonių "bendros" temos, gali būti kelių rūšių.

Sapnai bendravimo tema

Šiuose sapnuose mes bandome išsituštinti arba nusišlapinti, tačiau kaskart įvyksta nesusipratimų. Mes arba atsiduriame tarp žmonių, esame visų matomi, arba beviltiškai ieškome tualeto, kurio reikiamą akimirką niekada nebūna!

Tokie sapnai simbolizuoja kovą už savo asmenybės įtvirtinimą (tuštinimasis), kovą su instinktyviais, prigimtiniais jausmais (šlapinimasis) arba išorinį šių siekių slopinimą.

Kai sapnai šia tema kartojasi, turime savęs paklausti: kodėl taip bijome savo prigimties, neleidžiame išsiveržti tam, kas natūralu?

Sapnai bendravimo tema

Šiuose sapnuose mes negalime teisingai surinkti telefono numerio arba kam nors prisiskambinti – vis "ne ten" pataikome.

Naudinga išsiaiškinti, su kuo konkrečiai norime bendrauti arba su kokia savo vidinio pasaulio dalimi norime užmegzti kontaktą. Šie sapnai atskleidžia, kad mes turime su kažkuo bendrauti išoriniame arba vidiniame pasaulyje.

Sapnai egzaminų tema

Šiuose sapnuose mes grįžtame prie egzaminų, kuriuos jau laikėme savo gyvenime, arba matome save nepažįstamoje aplinkoje, laikome naują egzaminą. Dažniausiai negalime prisiminti reikalingos informacijos: sapnuojame, kad nepasirengėme, viską pamiršome, nespėjame išspręsti, parašyti ir kt.; tik mes vieni nieko nežinome, nespėjame ir kt.

Tokius sapnus sapnuojame lemtingomis gyvenimo akimirkomis arba kai per smarkiai sau ko nors neleidžiame. Jie dažnai sutampa su naujo gyvenimo etapo pradžia, kai su nerimu mąstome, ar atliksime užduotį, ar suvokiame, nuo ko pradėti ir ką daryti.

Pasikartojantys sapnai – tarsi mūsų psichikos laiškas, kai atsiranda tam tikras aspektas, į kurį turime atkreipti dėmesį. Sapnai kartojasi tol, kol atkreipsime dėmesį į šį aspektą, įsisenėjusią problemą. Kartojimas – priemonė atkreipti dėmesį.

Sveikatos sodas

Tėvai, praradę vaikus pirmaisiais metais, miršta anksčiau

Tėvai, praradę vaikus pirmaisiais metais, miršta anksčiau

Tėvai, kurie netenka savo vaiko pirmaisiais metais, dažniau miršta anksčiau. Teigiama, kad jiems taip "sudūžta širdys", kad jie negali atsigauti. Dažnai diskutuojama, ar galima mirti anksčiau, jei "sudūžta" širdis. Mokslininkai...


Galvojantiems apie psichologo profesiją

Galvojantiems apie psichologo profesiją

Psichologo profesija darosi vis populiaresnė. Užsienyje ji gana pelninga. Kaip nuspręsti, ar ši profesija jums tinka? Ar lengva būti psichologu Lietuvoje? Kodėl pas mus reikia gerai pasukti galvą, norint rekomenduoti gerą psichologą? Juk jei būtų...


Ar turiu laikytis tokių pat tradicijų kaip močiutė?

Ar turiu laikytis tokių pat tradicijų kaip močiutė?

"Gyvenu su močiute. Ji, kaip ir kiekvienas senas žmogus, nesupranta jaunimo norų ir, jei galėtų, užrakintų mane namuose, "kad tik kas neatsitiktų". Labiausiai pykstamės, prieš kiekvienas Kalėdas, kai noriu išeiti į vakarėlį ar...


Psichologijos džiunglėse: greitai užverdantys asmenybės tipai

Psichologijos džiunglėse: greitai užverdantys asmenybės tipai

Tam, kad "A" tipo asmenybė greitai "užvirtų", daug nereikia. Be to, ir savo įniršio nebūtina išlieti kumščiais ant pirmo pasitaikiusio gyvio. Pavyzdžiui, galbūt Tu keiksnoji raktus, kurių niekaip negali rasti, arba įniršęs su...


Ar pyktis, susierzinimas ir meilė suderinami dalykai?

Ar pyktis, susierzinimas ir meilė suderinami dalykai?

"Nežinau, kaip aiškiau apibūdinti savo problemą. Beveik metus draugavau su vaikinu. Dirbome, daug laiko leisdavome kartu. Mums buvo gerai, aš jį mylėjau ir jis sakė, kad myli mane. Vasarą jis išvažiavo dirbti į užsienį. Kvietė važiuoti kartu,...


Rima: "Esu suaugęs alkoholiko vaikas, ir tai paliko žymę visam mano gyvenimui"

Rima: "Esu suaugęs alkoholiko vaikas, ir tai paliko žymę visam mano gyvenimui"

Priklausomybė – skaudi ir sunki liga, kuri paliečia ne tik priklausomą žmogų, bet ir jo artimuosius. Woititzas Janetas Geringeris knygoje "Suaugę alkoholikų vaikai" rašo: "Alkoholizmas yra liga. Tai, kad esi alkoholiko vaikas,...


Katastrofa bus rytoj

Katastrofa bus rytoj

Bijau iš esmės. Labiausiai mane gąsdina finansiniai dalykai. Nedarbo lygis kils, kainos kils, palūkanos kils, mokesčiai didės. Įsivaizduoju: aš pasiimu paskolą, valgau tik kruopas, butų kainos nukrenta, bedarbystė, mus (t. y. butą) parduoda iš...


Pozityvus mąstymas - nuo ko pradėti?

Pozityvus mąstymas - nuo ko pradėti?

Pozityvus mąstymas padeda greičiau pasiekti savųjų tikslų, ženkliai pagerina gyvenimo kokybę, įkvepia ryžto imtis naujų veiklų. Norite išmokti mąstyti pozityviai? Pateikiame keletą vertingų patarimų. Pozityvios mintys. Nuo šiol mąstykite ir...


Vokiečiai nenori bučiuotis darbo vietoje

Vokiečiai nenori bučiuotis darbo vietoje

Vokietijos organizacija, kuri teikia patarimus etiketo ir socialinio elgesio klausimais, ragina uždrausti pasisveikinimo bučinius darbo vietoje. Anot jos atstovų, tradicija savo bendradarbius ar verslo partnerius bučiuoti į skruostą nepriimtina...


Į pagalbą skuba psichologas

Į pagalbą skuba psichologas

Šiandieninis gyvenimas daugeliui žmonių negailestingai keičia gyvenimo būdą ir ritmą, sėja nerimą, didina įtampą, sudaro sąlygas vystytis įvairių organizmo sistemų sutrikimams, rastis įvairioms ligoms, staigiai išsivystyti sudėtingoms būklėms....


Maitinti krūtimi mergaites gali išmokyti lėlės

Maitinti krūtimi mergaites gali išmokyti lėlės

Artimiausiu metu JAV prekybos tinkluose bus pradėtos pardavinėti gana keistos lėlės, suteikiančios galimybę mažametėms mergaitėms imituoti kūdikio maitinimą krūtimi. Ispanijos kompanijoje "Berjuan" gaminamos lėlės pavadintos"The...


Iš krizės gali ištempti šypsena

Iš krizės gali ištempti šypsena

Daugiau šypsotis — tokį receptą, padedantį išlipti iš bet kokios, net ir ekonominės, krizės, lietuviams pasiūlė maskviškė Valentina Jelizarova. Ji — Rusijoje bei NVS šalyse plačiai žinomo daktaro Norbekovo metodo dėstytoja. "Mes...


Sapnai - tai durys į savęs atskleidimą

Sapnai - tai durys į savęs atskleidimą

Kas jums ateina į galvą išgirdus apie sapnų aiškinimą? Tikėtina, kad populiarių žurnalų sapnininkai. Iš tikrųjų egzistuoja mokslinis sapnų aiškinimas pradėtas dar Z. Froido ir K.G. Jungo. Trumpai pasidalysiu savo kaip daugelį metų praktikavusio...


Autentiškas judesys – kūrybiškumo šaltinis

Autentiškas judesys – kūrybiškumo šaltinis

Visa, kas nauja, dažnai būna sutinkama įtariai ir su nepasitikėjimu. Siūlantys naujoves yra lyg ledlaužiai, privalantys skirti ne tik begalę energijos prasiveržti, bet ir stipriai tikėti tuo, ką daro. Todėl papasakoti apie pasauliui jau pažįstamą,...


Kaip padėti artimojo mirtį išgyvenančiam žmogui?

Kaip padėti artimojo mirtį išgyvenančiam žmogui?

" Mano pusseserės šeima vasarą neteko dukrytės. Ta netikėta mirtis sukrėtė visą giminę. Pusseserė man kaip tikra sesuo, mudvi labai artimos nuo vaikystės, per visas laidotuves buvau šalia, išgyvenau tokį pat didžiulį skausmą. Jau praėjo du...


Darbo psichologija: kaip prašyti didesnės algos?

Darbo psichologija: kaip prašyti didesnės algos?

Svarbiausia reikėtų vengti šantažo. Šiai darbo užmokesčio padidinimo priemonei pasiduoda vos 2 procentai darbdavių. Ar kada nors teko eiti pas savo vadovą ir pradėti kalbą apie atlyginimo pakėlimą? Kaip teigiama kompanijos "Superjob"...


Gebėjimas meluoti mažėja smegenis paveikus magnetiniu impulsu

Gebėjimas meluoti mažėja smegenis paveikus magnetiniu impulsu

Ko gero, melavimo fenomenui metų galėtų būti priskaičiuojama panašiai tiek pat, kiek ir pačiai žmonijos civilizacijai. Žmonės meluoti pradėjo netrukus po to, kai pradėjo komunikuoti. Galima numanyti, jog netrukus iškilo ir naujas motyvas –...


Gintautas Vaitoška. Kokia draugystė galėtų būti ideali?

Gintautas Vaitoška. Kokia draugystė galėtų būti ideali?

Kartais žmonės nenori kalbėti apie idealą, nes mano, kad jis nepasiekiamas. Kai kas net draudžia kalbėti apie idealus. Pavyzdžiui, postmoderniosios filosofijos tradicijos atstovai (atstovai: M. Fuko, Ž. Derrida, F. Lyotard'as) –...


Prieš savaitę susimušė: iš meilės?

Prieš savaitę susimušė: iš meilės?

Kai kurių inteligentiškų žmonių meilės istorijos labiau primena karą ir beprotybę, negu sutarimą ir gerovę. Ilgam įklimpstama į santykius, kurie, nors turi gerų pusių, bet blogosios pusės peržengia visas ribas- keršydami vienas ar abu partneriai...


Mėgaukis gyvenimu

Mėgaukis gyvenimu

Ši teorija – žinomo JAV juristo, biznieriaus ir rašytojo A. Patento požiūris į žmogaus galimybes turėti viską, ko jam reikia. Kitaip tariant – tai vakarietiškos patirties ir Rytų filosofijos sintezė. Vakarų pasaulio žmonės pernelyg...


Gintarė Minkevičienė. Iš skausmo į atleidimą

Gintarė Minkevičienė. Iš skausmo į atleidimą

Daugybei moterų pasaulyje po aborto reikia dvasinio ir psichologinio gydymo. Tai rodo po pasaulį paplitusi savaitgalio gydymo programa abortą patyrusiems žmonėms "Rachelės vynuogynas", kuri atkeliauja ir į Lietuvą. Žmonės dažnai nenori...


Hipnozė kiekviename žingsnyje

Hipnozė kiekviename žingsnyje

„Po 20 val mokymosi jis pradėjo taikyti hipnozę vaikams ir žmonai, po 40 - pacientams. Kiekvienas žmogus gali įvesti sėdintįjį priešais į hipnozinį transą." Suprantame tai ar ne, mes kas dieną vienas kitą hipnotizuojame. Moterys užburia...


Moterys po skyrybų atsigauna greičiau nei vyrai

Moterys po skyrybų atsigauna greičiau nei vyrai

Skyrybos pirmomis dienomis gali atrodyti didžiausia gyvenimo nesėkme, tačiau daugeliui moterų išsiskyrimas su vyru padeda atrasti iš naujo save ir pradėti džiaugtis gyvenimu, kuris buvo užspaustas nesėkmingos santuokos. Naujausių tyrimų...


Poezijos terapija priverčia vėl svajoti

Poezijos terapija priverčia vėl svajoti

Geriausias įrankis kovai su sunkia liga – naujos svajonės ir menas.Dauguma žmonių, sergančių lėtinėmis ligomis, kenčia ir moralinį skausmą. Supratę, kad visi planai žlugo, jie nebenori net gydytis. Specialistai rankų nenuleidžia ir siūlo...


Butelis – tikrų ir išgalvotų švenčių palydovas

Butelis – tikrų ir išgalvotų švenčių palydovas

Kodėl mūsų nebestebina tai, kad bet kokia proga esame įpratę išgerti? Jei gimė vaikas - reikia aplaistyti. Mirė artimas žmogus - reikia paminėti. Vyksta vestuvės - reikia nusigerti. Darbą gavai - reikia atšvęsti. Dirvoną suarei ar kiaulę paskerdei...


Jausmų patvirtinti žodžiais vyrai neskuba

Jausmų patvirtinti žodžiais vyrai neskuba

Vyrai ir moterys iš prigimties yra skirtingi. Šių skirtumų nepaisymas dažnai sukelia bėdų, kurių galėtų ir nebūti. Pagal senovės ezoterinius simbolius vyras – tai linija, tiesė, moteris – apskritimas, sfera. Virve neįmanoma išmatuoti...


Apie neįmanomą kūrėjo charakterį

Apie neįmanomą kūrėjo charakterį

Kai apima niūri nuotaika, ieškau, į ką įsikibti. Galvoju: kurgi tas gėris ir kaip tas gėris realiai pasireiškia tarp žmonių? Populiarioje psichologijoje dabar labai paplitęs žmogaus, kuriam sekasi, įvaizdis. Tas žmogus sveikas, neprieštaringas,...


Santuoka - komandinis žaidimas

Santuoka - komandinis žaidimas

Visi žinome, kad galingiausia jėga mūsų gyvenime yra meilė. Tai ne tik dvasią sušildanti bendrystė – meilės jausmas tikrai įkvepia. Tai didžiulė motyvacija, kurios dėka nuverčiame kalnus be jokių pastangų. Tai viena iš priežasčių, dėl kurių...


Ką reiškia rudeninis liūdesys ir dirgli nuotaika

Ką reiškia rudeninis liūdesys ir dirgli nuotaika

Pasaulinė sveikatos organizacija įspėja, kad 2020 — aisiais metais depresija taps antrąja negalios priežastimi po širdies bei kraujagyslių ligų. Šiandieninė statistika rodo, jog kas trečias žmogus yra bent kartą gyvenime sirgęs depresija ir...


Daiktų įkaitai. Kodėl perkame daugiau, nei reikia?

Daiktų įkaitai. Kodėl perkame daugiau, nei reikia?

Parduotuvėse žmonės patenkina galybę savo poreikių. Vieniems pirkimas atstoja terapiją, kitiems yra tarsi atpildas už nudirbtus darbus, tretiems – būdas pabėgti nuo realybės. Prieš pradėdama rašyti, atidžiai peržvelgiau kelias eiles spintoje...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9