Gegužės 29d. Penktadienis

Vienatvė būnant tarp žmonių

Peržiūrų skaičius: 22856
Vienatvė būnant tarp žmonių

Mūsų dienomis, kaip niekad anksčiau, žmonės turi visas galimybes bendrauti: telefonas, internetas suras netgi toliausiai esantįjį. Nepaisant tokių galimybių, vienišių daugėja.

 

Vienas iš sudėtingiausių jausmų

Gyvenate mieste ir kasdien susitinkate su žmonėmis. Susitinkate ir prasilenkiate nebekreipdami jokio dėmesio. Tai - atsitiktiniai praeiviai. Vieną kitą žodį persimetate parduotuvėje, autobuse, kavinėje ar kirpykloje, bet dažniausiai nė vienas pašnekovas netampa jums artimas. "Esu vienišas tarp žmonių", - dažnas nusprendžia.

Tokios mintys kyla todėl, kad esate įsitikinę, jog visame pasaulyje nėra jums artimos sielos, kuri jus suprastų ir iš tiesų vertintų. Taigi tarsi užsidarote savo kiaute, bendraujate tik su tais, nuo kurių niekaip neišsisuksite. Po darbo grįžtate į savo tuščią butą ir vienatvėje praleidžiate vakarą. Naktį atsibundate nuo menkiausio šnaresio ir su siaubu galvojate, kad kambaryje kas nors vaikšto. Bet tuojau pat suvokiate: nieko nėra ir negali būti, ir nuo tokios minties pasidaro ne mažiau kraupu.

Toks vienatvės jausmas - vienas iš pačių sudėtingiausių emocijų, kokias tik gali išgyventi žmogus. Atsiribojantysis nuo išorinio pasaulio jaučiasi labai vienišas ir jam atrodo, kad niekas nebegali padėti.

Tačiau kartais vienatvės jausmas gali būti apgaulingas. Jūs manote, kad jūsų niekas nesupranta, bet patys paprasčiausiai nemokate aplinkiniams paaiškinti, kas iš tiesų slegia ir ko laukiate iš jų. Juk žmonės negali atspėti, kas dedasi jūsų sieloje. Atviras pokalbis gali daug ką pakeisti. Kai vienatvė tampa nepakeliama, dažnai tai yra paskata, kad būtų galima kitomis akimis pažvelgti į pasaulį ir viską pradėti iš naujo.

Kas ieško - randa

Siaučiant audrai gera bet kokia saugi vietelė. Ir žmogus, blaškomas vienatvės, turi ieškoti išeities. Visi mes svajojame apie aistringą meilę ir pasiaukojamą draugystę iki gyvenimo pabaigos. Bet jeigu dabar tokioms svajonėms nelemta išsipildyti, jums bus naudingas bet koks bendravimas. Net jeigu ištarsite kelis nereikšmingus sakinius parduotuvėje ar nueisite pas kaimynę druskos pasiskolinti, tai bus šioks toks ryšys su aplinkiniais.

Kai jaučiatės visų pamiršti ir sutrikę, išnaudokite pačią mažiausią progą pabendrauti. Vienišam žmogui net, atrodo, nereikšmingas žodis gali tapti tas šiaudelis, kuris padės išsigelbėti. Jeigu yra galimybė, kreipkitės pagalbos į psichoterapeautą arba pradėkite lankyti kokius nors užsiėmimus.

Nors ir keista, bet vienatvė skatina progresą. Kad atsikratytų to nemalonaus jausmo, žmonės priversti nugalėti savo kompleksus, drovumą, nepasitikėjimą. Jūs jaučiatės nepatogiai, kai reikia bendrauti su mažai pažįstamais žmonėmis? Bet reikia nugalėti tą jausmą. Geriausias būdas - bendrauti: pasistengti suprasti kitus ir padėti aplinkiniams suprasti jus. Ir reikia būti pasirengusiam, tad mažai tikėtina, jog pirmas sutiktas žmogus - būtent tas, kurio ieškojote visą gyvenimą. Žinoma, kažkur yra tas ar ta, kuris irgi trokšta iš širdies pasikalbėti.

Jei nesusitikote, neišgyvenkite. Jūs vienas kitą būtinai rasite. Ir atsiminkite, kad yra situacija, kai vienatvė naudinga - ji duoda galimybę susitelkti, išanalizuoti savo mintis, jausmus, kurti ateities planus. Žvėrys savo žaizdas išsilaižo taip pat būdami vieni - taip jau gamtos sutvarkyta.

Atstumas padeda suvokti

Tai gali atsitikti ir tiems, kurie turi patikimus draugus, rūpestingus tėvus, daug mielų pažįstamų. Kartais aplinkybės taip susiklosto, kad jums reikia palikti savo gyvenamąją vietą ir persikelti kitur. Taip atsitinka dėl mokslo, darbo, sveikatos... Kai atsiduriate toli nuo artimųjų, jaučiatės vienišas, visų užmirštas.

Jeigu išsiskyrėte neilgam, pasakykite sau: labai gerai, kad turiu ko ilgėtis. Vienatvės laikas padės jums suvokti savo jausmus ir parodyti artimiesiems, kokie jie brangūs. Juk būdami kartu žmonės paprastai nekalba apie savo jausmus - mano, kad savaime suprantama, ką jie jaučia. Kai išsiskiriate, viskas atrodo kitaip.

Šiuolaikinės technologijos padeda palaikyti ryšį. Papasakokite brangiems žmonėms, ką jaučiate, kaip jums sekasi. Gali būti, kad atstumas padės geriau pažinti artimuosius, atskleis tas jų savybes, apie kurias net neįtarėte. Ir atsiminkite išmintingus žodžius: jei negalite būti su tais, kuriuos mylite, mylėkite tuos, kurie šalia jūsų. Nebijokite sakyti savo naujiems pažįstamiems komplimentų, bet jie turi būti nuoširdūs.

Kartais aplinkybės verčia ilgam išsiskirti. Ir tada patiems tenka nuspręsti, kas svarbiau: aplinkybės, kurios neleidžia matyti artimųjų, ar brangūs žmonės. Kartais pasirodo, kad dėl geresnio gyvenimo užsienyje neverta palikti tų, kuriuos mylite. Būna, kad dėl artimųjų tenka pamiršti ambicijas, išdidumą. Kiekviena diena duoda naujų galimybių ir tik nuo jūsų priklauso, kaip jomis pasinaudosite.

Pirmas žingsnis į susitaikymą

Žmogus į šį pasaulį ateina vienas ir į Amžinybę iškeliauja taip pat vienas. Toks jau gamtos dėsnis. Jokie "stebuklingi" vaistai neapsaugo mūsų nuo netekties skausmo. Kai artimas žmogus palieka, net ir protingi aiškinimai ar paguodos žodžiai nepadeda.

Atrodo, tarsi vienui vienas atsiduri prieš viską griaunančią baisią jėgą. Kiek ir kaip gedėti, niekas negali pasakyti. Vieni atsitiesia gana greitai, o kiti ilgam lieka sugniuždyti. Galbūt padės senovės žmonių patirtis. Išgyvenę netektį jie į pagalbą pasitelkdavo meną - piešdavo, kurdavo. Gal menas nuramins ir jus. Skaitykite, eikite žiūrėti kino filmų, spektaklių, lankykite parodas, klausykitės muzikos. Juk per amžius susiklostęs žmonijos kultūrinis palikimas - tai bendravimas su nepasiekiamais mylimaisiais.

Galite ir patys pabandyti ką nors kurti - net jei iki tol to nedarėte, surizikuokite. Rašykite, pieškite, siuvinėkite, megzkite. Kad ir nesukursite išliekamosios vertės kūrinių, bet tai bus būdas išlieti savo išgyvenimus. Tai pirmas žingsnis susitaikyti su tuo, kas neišvengiama, ir gyventi toliau, saugant brangaus žmogaus atminimą.

Kodėl su jumis niekas nenori bendrauti

Jūs nesate malonus. Labai retai šypsotės, nemėgstate žiūrėti į akis, laidote užgaulias replikas.

Nemėgstate kalbėti. Galbūt neįsitraukiate į pokalbį todėl, kad esate pavargęs, o galbūt gėdijatės ar visąlaik esate nešnekus, bet pašnekovas mano, kad jums nuobodu, ir nusprendžia nebetrukdyti.

Esate per daug geros nuomonės apie save. Labai dažnai vieniši būna tie, kurie save pernelyg vertina, todėl jiems sunku atrasti sau lygų. Žinoma, save reikia vertinti, bet manyti, kad kiti yra kvailesni, nėra teisinga.

Daug kalbate ir mažai klausotės. Idealūs pašnekovai tokie, kurie abu maždaug po tiek pat laiko ir kalba, ir klausosi.

Ar tai liga?

Kartais nenoras bendrauti gali būti simptomas vadinamojo socialinės baimės sindromo. Norėdami tai išsiaiškinti, atsakykite į klausimus. Kalbėdamiesi jūs jaudinatės, kad galite įžeisti ar pažeminti aplinkinius? Jeigu jūsų laukia svarbus susitikimas ar pokalbis, pradedate jaudintis jau prieš kelias dienas iki jo? Kai kalbate, jus krečia drebulys, raustate arba prakaituojate?

Jei į tuos klausimus atsakote taip, kreipkitės pagalbos į kvalifikuotą specialistą.

"Intymumo hormonas" oksitocinas – hipnobilumui didinti

"Intymumo hormonas" oksitocinas – hipnobilumui didinti

Meilės žaidimų ir orgazmo metu abiejų lyčių atstovams gausiai išsiskiriantis žinduolių hormonas ir neurotransmiteris oksitocinas mažina įtaigai itin atsparių asmenų prigimtinį gebėjimą nepasiduoti hipnotiniam poveikiui, praneša Newscientist.com....


Apie neįmanomą kūrėjo charakterį

Apie neįmanomą kūrėjo charakterį

Kai apima niūri nuotaika, ieškau, į ką įsikibti. Galvoju: kurgi tas gėris ir kaip tas gėris realiai pasireiškia tarp žmonių? Populiarioje psichologijoje dabar labai paplitęs žmogaus, kuriam sekasi, įvaizdis. Tas žmogus sveikas, neprieštaringas,...


Psichologas eina į darbą

Psichologas eina į darbą

Poliklinikoje verdantį pacientų ir gydytojų gyvenimą skiria durys. Išsigandęs, susigėdęs ir suirzęs pacientas kovoja su liga, o gydytojas atrodo padėties šeimininkais. Gydytojui, psichologui liejasi dešimtys, šimtai veidų, ligų, problemų, daugelis...


Kančios dėl savigarbos arba pirmūnų spindesys ir skurdas

Kančios dėl savigarbos arba pirmūnų spindesys ir skurdas

Duok dieve, klystu, bet pastaruoju metu vis daugėja "fasadiškų" žmonių, kurie išgyvena, kad nesukūrė reikiamo įspūdžio, nepasirodė svarbūs, bet nesisieloja, kad išdavė savo principus. Kita vertus, kiekvienam svarbu jausti savo vertę, o...


Maitinti krūtimi mergaites gali išmokyti lėlės

Maitinti krūtimi mergaites gali išmokyti lėlės

Artimiausiu metu JAV prekybos tinkluose bus pradėtos pardavinėti gana keistos lėlės, suteikiančios galimybę mažametėms mergaitėms imituoti kūdikio maitinimą krūtimi. Ispanijos kompanijoje "Berjuan" gaminamos lėlės pavadintos"The...


Kaip suprasti vyrų užuominas ir gestus?

Kaip suprasti vyrų užuominas ir gestus?

Kaip bebūtų keista, bet vyrai kalba užuominomis gerokai dažniau nei moterys. Todėl suprasti juos būna sunku. O kartais atrodo, kad jie apskritai šneka ateivių kalba. Norėdamas atkreipti į save moters dėmesį, jis stengiasi išsisikirti iš kitų:...


Italijoje gyvena labiausiai "nusivylusios" namų šeimininkės Europoje

Italijoje gyvena labiausiai "nusivylusios" namų šeimininkės Europoje

Italijos namų šeimininkės yra labiausiai "nusivylusios" Europoje ir vis dažniau reiškia nepasitenkinimą įvairiais dalykais nuo vaikų priežiūros iki socialinio aprūpinimo sistemos, rodo trečiadienį paskelbti tyrimo rezultatai. Tyrime,...


Svarbu jausti, kad esi reikalingas

Svarbu jausti, kad esi reikalingas

„Psichologiškai svarbus ne tiek apdovanojimas, kiek jautimas, kad esi reikalingas. Džiaugiesi, kad tai, ką darai, yra žmonėms gerai, kad tai įvertina ir kolegos“, – atviravo V. Stauskas, sukvietęs architektus ir kitus...


Kiekvieną rytą bijau atsimerkti

Kiekvieną rytą bijau atsimerkti

- Jaučiuosi be galo kalta prieš tuos žmones, kurie man norėjo padėti, nes į naują darbą aš nenuėjau. Aš taip persigandau ir taip neturėjau jėgų, kad tiesiog negalėjau. Man labai baisu ieškoti darbo. Aš bijau, kad nueisiu į darbą ir...


Jausmų patvirtinti žodžiais vyrai neskuba

Jausmų patvirtinti žodžiais vyrai neskuba

Vyrai ir moterys iš prigimties yra skirtingi. Šių skirtumų nepaisymas dažnai sukelia bėdų, kurių galėtų ir nebūti. Pagal senovės ezoterinius simbolius vyras – tai linija, tiesė, moteris – apskritimas, sfera. Virve neįmanoma išmatuoti...


Valdytis – gerai, verkti – dar geriau

Valdytis – gerai, verkti – dar geriau

Paradoksalu, bet reikia džiaugtis, kad galima išsiverkti. Ašarų antplūdis šalina blogą nuotaiką. Verkiant išplaunama siela, išvalomas susikaupęs "purvas" – pyktis, liūdesys, įniršis. Apsivaloma, atsipalaiduojama, praeina...


Spėjimas iš delnų - prietaras ar moksliškai pagrindžiama tiesa?

Spėjimas iš delnų - prietaras ar moksliškai pagrindžiama tiesa?

Ne maži storo popieriaus lapukai su pavarde ir pareigomis yra mūsų vizitinės kortelės, o rankos. Jos yra sielos veidrodis, arba, kaip teigia antropologai, "tai jos žmogų pavertė žmogumi". Spėjimą iš rankų linijų daug kas laiko prietaru,...


Kaip įtikti romantikos trokštančiai žmonai?

Kaip įtikti romantikos trokštančiai žmonai?

"Tai, apie ką nusprendžiau Jums parašyti, nėra sveikatos problema, nors, tiesą sakant, gadina man sveikatą. Niekaip neperprantu moterų psichologijos. Artėja žmonos gimtadienis, ir nutariau pakviesti ją ta proga į teatrą, kitaip tariant,...


Pakeistas suvokimas palengvina gyvenimą

Pakeistas suvokimas palengvina gyvenimą

Joks psichologas negali pasakyti žmogui, kaip šiam reikia gyventi, tačiau yra daugybė priežasčių, dėl kurių verta ieškoti psichologo pagalbos. Ar drąsiai peržengiame psichologo kabineto slenkstį ištikus dvasinei krizei, kalbamės su Šiaulių asmens...


Kaip reaguoti į pagyrimus?

Kaip reaguoti į pagyrimus?

"Prieš metus atvažiavau studijuoti į Šiaulius iš nedidelio miestelio. Mano gyvenimas ryškiai pasikeitė: ne tik išvažiavau iš tėvų namų, bet ir susiradau naujų draugų, su kuriais leidžiu laiką ir diskutuoju įvairiais klausimais. Būtent iš...


Dvasingumas pischoterapijoje- nesuprastas, bet būtinas

Dvasingumas pischoterapijoje- nesuprastas, bet būtinas

Visą laiką galvodavau - na ir kaip mes tuos žmones gydom? Keisčiausia, kad jie išgyja. Kai po terapijos paklausi, kas būtent padėjo, neretai klientų paaiškinimai būna keisti, jiems patiems tesuprantami. O kartais su klientais ima nesisekti, nors...


Koks sindromas priverčia žmones keiktis?

Koks sindromas priverčia žmones keiktis?

Ar tikrai tie žmonės, kurie kenčia nuo tureto sindromo, negali ištverti nė minutės nenusikeikę? Mokslininkai teigia, kad tik 10 proc. žmonių, kurie kenčia nuo šio sindromo, nekontroliuojamai keikiasi. Dauguma turi nestiprius tikus kaip pavyzdžiui...


Neromantiškas psichinio ligonio gyvenimas

Neromantiškas psichinio ligonio gyvenimas

"Nežinau, jau ta mūsų šeimynėlė: nieko nepakeisi, nieko nepadarysi. Kaimynė padovanojo gerą kremą, aš pasidėjau į spintą, bet matė dukros. Žiūriu - kremo jau nėra. Paklausiau dukros, ji ėmė šaukti, kad neėmė ir staiga aš jaučiu:...


Biržos brokeriai – didesni nutrūktgalviai už psichopatus

Biržos brokeriai – didesni nutrūktgalviai už psichopatus

Tyrimai atskleidė, kad biržos verteivos labiau nutrūktgalviški ir destruktyvūs nei psichopatai, rašo spiegel.de. Kodėl biržos brokeriai finansų rinkose vėjais paleidžia milijardus? Remiantis naujausiais Šveicarijos universiteto tyrimais, biržos...


Sapnai - tikrovės atspindys

Sapnai - tikrovės atspindys

Pramiegama apie trečdalį gyvenimo, bet sapnai aplanko ne per visą naktį, bet tik tam tikrais momentais - kai būna vadinamoji gilaus miego fazė, tada smegenys tampa aktyvios. Mokslininkai nustatė, kad tuo metu miegančiojo vyzdžiai juda, vokai...


Išgyventi netektį padėjo laiškai mirusiam vyrui

Išgyventi netektį padėjo laiškai mirusiam vyrui

Vyro netektis po daugiau nei 40 bendro gyvenimo metų moteriai buvo didžiulis smūgis. Graužatis ir prasidėjusios sveikatos problemos ją privertė ieškoti pagalbos. Specialistai pastebi, kad šiandienos iškreipta gedulo kultūra nepadeda žmogui...


Skyrybos Lietuvoje: dažnos ar retos?

Skyrybos Lietuvoje: dažnos ar retos?

Diskutuojant apie šeimą ir šeimos politiką bene daugiausiai ginčų sulaukia klausimas, susijęs su skyrybomis. Tačiau prieš svarstant, kaip užkirsti joms kelią, reikėtų išsiaiškinti, ar jos iš tiesų tokios dažnos, kaip teigiama. Anot Demografinių...


Kodėl prieš mirtį žmonės mato šviesą tunelio gale?

Kodėl prieš mirtį žmonės mato šviesą tunelio gale?

Mokslininkai išsiaiškino, kodėl prieš mirtį žmonės mato šviesą tunelio gale. Kaip teigiama naujame tyrime, žmones veikia tam tikri hormonai. Ryški šviesa tunelio gale, apie kurią pasakoja žmonės, atsidūrę ant mirties slenksčio, gali būti...


Kaip atsikratyti įtampos darbe?

Kaip atsikratyti įtampos darbe?

"Gal galėtumėte patarti tokiam žmogui, kaip aš. Dabartinį darbą dirbu jau daugiau kaip metus, labai jame pavargstu. Iš pradžių maniau, kad priprasiu, bet ... Labai bijau suklysti, todėl kiekvieną padarytą darbą daugybę kartų tikrinu. Nespėju...


Skaičiau apie autizmą: man tinka

Skaičiau apie autizmą: man tinka

Tai iš kur tos tamsios nuotaikos? Kodėl su niekuo nebendrauji? – Skaičiau apie autizmą, lyg ir tinka. Toks žmogus nežiūri į pašnekovą, nepalaiko akių kontakto, nesupranta kitų, nenaudoja mandagybių. Skaičiau iki dviejų nakties, žaidžiau...


Anksti ištekėjusios merginos dažniau kenčia nuo psichikos sutrikimų

Anksti ištekėjusios merginos dažniau kenčia nuo psichikos sutrikimų

Merginos, kurios ištekėjo anksčiau nei joms sukako 18 metų, dažniau gyvenime patiria psichikos problemų, teigia mokslininkai. Kaip praneša "HealthDay News", daug laimingesnės yra tos moterys, kurios amžiną meilę prisiekia sulaukusios...


Moterys po skyrybų atsigauna greičiau nei vyrai

Moterys po skyrybų atsigauna greičiau nei vyrai

Skyrybos pirmomis dienomis gali atrodyti didžiausia gyvenimo nesėkme, tačiau daugeliui moterų išsiskyrimas su vyru padeda atrasti iš naujo save ir pradėti džiaugtis gyvenimu, kuris buvo užspaustas nesėkmingos santuokos. Naujausių tyrimų...


Ar jūs esate žmogus, kurio valgymą veikia emocijos?

Ar jūs esate žmogus, kurio valgymą veikia emocijos?

Taip, dieta yra mūsų gyvenimo dalis, tačiau mes švenčiame gimtadienius, sukaktis, paaukštinimus darbe ir t.t. Mes linksminamės per laisvadienius ar šventes. Šventinių pietų stalas dažniausiai būna ypač gausiai nukrautas gardžiosiomis vaišėmis....


Vaikystėje – keisčiausių baimių ataka

Vaikystėje – keisčiausių baimių ataka

Mažuosius persekioja tamsos, sapnų, svetimų žmonių, vabalų ir net mirties baimė. Vaikai bijo pasilikti vieni namuose, bijo tamsos, svetimų žmonių, vabalų, gyvačių, o kai kurie - mirties. Ši baimė gali paveikti vaiko nuotaiką, elgesį ir sveikatą....


Tyrimas: beveik pusė moterų nemėgsta pirkti drabužių

Tyrimas: beveik pusė moterų nemėgsta pirkti drabužių

Vaikinus, kurie parduotuvėse prie matavimosi kabinų laukia drabužius besimatuojančių savo antrųjų pusių, ši žinia turėtų nustebinti: moterys nemėgsta pirkti drabužių. Iš tiesų iki 44 proc. moterų net dreba nuo minties, kad joms reikės naršyti tarp...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9