Gruodžio 1d. Trečiadienis

Vienatvė būnant tarp žmonių

Peržiūrų skaičius: 22856
Vienatvė būnant tarp žmonių

Mūsų dienomis, kaip niekad anksčiau, žmonės turi visas galimybes bendrauti: telefonas, internetas suras netgi toliausiai esantįjį. Nepaisant tokių galimybių, vienišių daugėja.

 

Vienas iš sudėtingiausių jausmų

Gyvenate mieste ir kasdien susitinkate su žmonėmis. Susitinkate ir prasilenkiate nebekreipdami jokio dėmesio. Tai - atsitiktiniai praeiviai. Vieną kitą žodį persimetate parduotuvėje, autobuse, kavinėje ar kirpykloje, bet dažniausiai nė vienas pašnekovas netampa jums artimas. "Esu vienišas tarp žmonių", - dažnas nusprendžia.

Tokios mintys kyla todėl, kad esate įsitikinę, jog visame pasaulyje nėra jums artimos sielos, kuri jus suprastų ir iš tiesų vertintų. Taigi tarsi užsidarote savo kiaute, bendraujate tik su tais, nuo kurių niekaip neišsisuksite. Po darbo grįžtate į savo tuščią butą ir vienatvėje praleidžiate vakarą. Naktį atsibundate nuo menkiausio šnaresio ir su siaubu galvojate, kad kambaryje kas nors vaikšto. Bet tuojau pat suvokiate: nieko nėra ir negali būti, ir nuo tokios minties pasidaro ne mažiau kraupu.

Toks vienatvės jausmas - vienas iš pačių sudėtingiausių emocijų, kokias tik gali išgyventi žmogus. Atsiribojantysis nuo išorinio pasaulio jaučiasi labai vienišas ir jam atrodo, kad niekas nebegali padėti.

Tačiau kartais vienatvės jausmas gali būti apgaulingas. Jūs manote, kad jūsų niekas nesupranta, bet patys paprasčiausiai nemokate aplinkiniams paaiškinti, kas iš tiesų slegia ir ko laukiate iš jų. Juk žmonės negali atspėti, kas dedasi jūsų sieloje. Atviras pokalbis gali daug ką pakeisti. Kai vienatvė tampa nepakeliama, dažnai tai yra paskata, kad būtų galima kitomis akimis pažvelgti į pasaulį ir viską pradėti iš naujo.

Kas ieško - randa

Siaučiant audrai gera bet kokia saugi vietelė. Ir žmogus, blaškomas vienatvės, turi ieškoti išeities. Visi mes svajojame apie aistringą meilę ir pasiaukojamą draugystę iki gyvenimo pabaigos. Bet jeigu dabar tokioms svajonėms nelemta išsipildyti, jums bus naudingas bet koks bendravimas. Net jeigu ištarsite kelis nereikšmingus sakinius parduotuvėje ar nueisite pas kaimynę druskos pasiskolinti, tai bus šioks toks ryšys su aplinkiniais.

Kai jaučiatės visų pamiršti ir sutrikę, išnaudokite pačią mažiausią progą pabendrauti. Vienišam žmogui net, atrodo, nereikšmingas žodis gali tapti tas šiaudelis, kuris padės išsigelbėti. Jeigu yra galimybė, kreipkitės pagalbos į psichoterapeautą arba pradėkite lankyti kokius nors užsiėmimus.

Nors ir keista, bet vienatvė skatina progresą. Kad atsikratytų to nemalonaus jausmo, žmonės priversti nugalėti savo kompleksus, drovumą, nepasitikėjimą. Jūs jaučiatės nepatogiai, kai reikia bendrauti su mažai pažįstamais žmonėmis? Bet reikia nugalėti tą jausmą. Geriausias būdas - bendrauti: pasistengti suprasti kitus ir padėti aplinkiniams suprasti jus. Ir reikia būti pasirengusiam, tad mažai tikėtina, jog pirmas sutiktas žmogus - būtent tas, kurio ieškojote visą gyvenimą. Žinoma, kažkur yra tas ar ta, kuris irgi trokšta iš širdies pasikalbėti.

Jei nesusitikote, neišgyvenkite. Jūs vienas kitą būtinai rasite. Ir atsiminkite, kad yra situacija, kai vienatvė naudinga - ji duoda galimybę susitelkti, išanalizuoti savo mintis, jausmus, kurti ateities planus. Žvėrys savo žaizdas išsilaižo taip pat būdami vieni - taip jau gamtos sutvarkyta.

Atstumas padeda suvokti

Tai gali atsitikti ir tiems, kurie turi patikimus draugus, rūpestingus tėvus, daug mielų pažįstamų. Kartais aplinkybės taip susiklosto, kad jums reikia palikti savo gyvenamąją vietą ir persikelti kitur. Taip atsitinka dėl mokslo, darbo, sveikatos... Kai atsiduriate toli nuo artimųjų, jaučiatės vienišas, visų užmirštas.

Jeigu išsiskyrėte neilgam, pasakykite sau: labai gerai, kad turiu ko ilgėtis. Vienatvės laikas padės jums suvokti savo jausmus ir parodyti artimiesiems, kokie jie brangūs. Juk būdami kartu žmonės paprastai nekalba apie savo jausmus - mano, kad savaime suprantama, ką jie jaučia. Kai išsiskiriate, viskas atrodo kitaip.

Šiuolaikinės technologijos padeda palaikyti ryšį. Papasakokite brangiems žmonėms, ką jaučiate, kaip jums sekasi. Gali būti, kad atstumas padės geriau pažinti artimuosius, atskleis tas jų savybes, apie kurias net neįtarėte. Ir atsiminkite išmintingus žodžius: jei negalite būti su tais, kuriuos mylite, mylėkite tuos, kurie šalia jūsų. Nebijokite sakyti savo naujiems pažįstamiems komplimentų, bet jie turi būti nuoširdūs.

Kartais aplinkybės verčia ilgam išsiskirti. Ir tada patiems tenka nuspręsti, kas svarbiau: aplinkybės, kurios neleidžia matyti artimųjų, ar brangūs žmonės. Kartais pasirodo, kad dėl geresnio gyvenimo užsienyje neverta palikti tų, kuriuos mylite. Būna, kad dėl artimųjų tenka pamiršti ambicijas, išdidumą. Kiekviena diena duoda naujų galimybių ir tik nuo jūsų priklauso, kaip jomis pasinaudosite.

Pirmas žingsnis į susitaikymą

Žmogus į šį pasaulį ateina vienas ir į Amžinybę iškeliauja taip pat vienas. Toks jau gamtos dėsnis. Jokie "stebuklingi" vaistai neapsaugo mūsų nuo netekties skausmo. Kai artimas žmogus palieka, net ir protingi aiškinimai ar paguodos žodžiai nepadeda.

Atrodo, tarsi vienui vienas atsiduri prieš viską griaunančią baisią jėgą. Kiek ir kaip gedėti, niekas negali pasakyti. Vieni atsitiesia gana greitai, o kiti ilgam lieka sugniuždyti. Galbūt padės senovės žmonių patirtis. Išgyvenę netektį jie į pagalbą pasitelkdavo meną - piešdavo, kurdavo. Gal menas nuramins ir jus. Skaitykite, eikite žiūrėti kino filmų, spektaklių, lankykite parodas, klausykitės muzikos. Juk per amžius susiklostęs žmonijos kultūrinis palikimas - tai bendravimas su nepasiekiamais mylimaisiais.

Galite ir patys pabandyti ką nors kurti - net jei iki tol to nedarėte, surizikuokite. Rašykite, pieškite, siuvinėkite, megzkite. Kad ir nesukursite išliekamosios vertės kūrinių, bet tai bus būdas išlieti savo išgyvenimus. Tai pirmas žingsnis susitaikyti su tuo, kas neišvengiama, ir gyventi toliau, saugant brangaus žmogaus atminimą.

Kodėl su jumis niekas nenori bendrauti

Jūs nesate malonus. Labai retai šypsotės, nemėgstate žiūrėti į akis, laidote užgaulias replikas.

Nemėgstate kalbėti. Galbūt neįsitraukiate į pokalbį todėl, kad esate pavargęs, o galbūt gėdijatės ar visąlaik esate nešnekus, bet pašnekovas mano, kad jums nuobodu, ir nusprendžia nebetrukdyti.

Esate per daug geros nuomonės apie save. Labai dažnai vieniši būna tie, kurie save pernelyg vertina, todėl jiems sunku atrasti sau lygų. Žinoma, save reikia vertinti, bet manyti, kad kiti yra kvailesni, nėra teisinga.

Daug kalbate ir mažai klausotės. Idealūs pašnekovai tokie, kurie abu maždaug po tiek pat laiko ir kalba, ir klausosi.

Ar tai liga?

Kartais nenoras bendrauti gali būti simptomas vadinamojo socialinės baimės sindromo. Norėdami tai išsiaiškinti, atsakykite į klausimus. Kalbėdamiesi jūs jaudinatės, kad galite įžeisti ar pažeminti aplinkinius? Jeigu jūsų laukia svarbus susitikimas ar pokalbis, pradedate jaudintis jau prieš kelias dienas iki jo? Kai kalbate, jus krečia drebulys, raustate arba prakaituojate?

Jei į tuos klausimus atsakote taip, kreipkitės pagalbos į kvalifikuotą specialistą.

Klastingą priešą būtina nugalėti

Klastingą priešą būtina nugalėti

Gyvenimas nepatiriant streso – utopija. Gamta jį sumanė tikriausiai tam, kad žmogus išmoktų susidoroti su sunkumais. Tačiau ne visiems pavyksta kiekvieną nesėkmę ir pralaimėjimą priimti kaip pamoką. Kai kurie net nebando kovoti ir iš karto...


Moterų depresija

Moterų depresija

Laikoma, kad moterys dažniau nei vyrai patiria depresiją ir sunkiau ją įveikia. Specialistai išskiria aštuonias labiausiai paplitusias moterų depresijos rūšis. Trunka kelis mėnesius po gimdymo. Ji atsiranda dėl staigaus gyvenimo būdo pasikeitimo,...


Autentiškas judesys – kūrybiškumo šaltinis

Autentiškas judesys – kūrybiškumo šaltinis

Visa, kas nauja, dažnai būna sutinkama įtariai ir su nepasitikėjimu. Siūlantys naujoves yra lyg ledlaužiai, privalantys skirti ne tik begalę energijos prasiveržti, bet ir stipriai tikėti tuo, ką daro. Todėl papasakoti apie pasauliui jau pažįstamą,...


Ar turiu laikytis tokių pat tradicijų kaip močiutė?

Ar turiu laikytis tokių pat tradicijų kaip močiutė?

"Gyvenu su močiute. Ji, kaip ir kiekvienas senas žmogus, nesupranta jaunimo norų ir, jei galėtų, užrakintų mane namuose, "kad tik kas neatsitiktų". Labiausiai pykstamės, prieš kiekvienas Kalėdas, kai noriu išeiti į vakarėlį ar...


Šokio-judesio terapija: išgirsti savo kūno išmintį

Šokio-judesio terapija: išgirsti savo kūno išmintį

Atlikusi mažą apklausą savo draugų rate, išgirdau labai įvairių ir įdomių atsakymų: „tai tokia kaip light (lengva) psichoterapija, neturintiems didelių problemų, bet turintiems pakankamai laiko ir išteklių, gal labiau skirta...


Ar jūs esate žmogus, kurio valgymą veikia emocijos?

Ar jūs esate žmogus, kurio valgymą veikia emocijos?

Taip, dieta yra mūsų gyvenimo dalis, tačiau mes švenčiame gimtadienius, sukaktis, paaukštinimus darbe ir t.t. Mes linksminamės per laisvadienius ar šventes. Šventinių pietų stalas dažniausiai būna ypač gausiai nukrautas gardžiosiomis vaišėmis....


Valdytis – gerai, verkti – dar geriau

Valdytis – gerai, verkti – dar geriau

Paradoksalu, bet reikia džiaugtis, kad galima išsiverkti. Ašarų antplūdis šalina blogą nuotaiką. Verkiant išplaunama siela, išvalomas susikaupęs "purvas" – pyktis, liūdesys, įniršis. Apsivaloma, atsipalaiduojama, praeina...


Krizės akivaizdoje būtina susitarti su savimi

Krizės akivaizdoje būtina susitarti su savimi

Atsiradus ekonominei, finansinei ar kitokia krizei, atsiranda ir psichikos sutrikimų. Kaip juos atpažinti ir padėti sau, pasakoja Dainų pirminio sveikatos priežiūros centro Psichikos sveikatos centro vedėjas, gydytojas psichiatras psichoterapeutas...


Eiti pas psichoterapeutą, ar medituoti?

Eiti pas psichoterapeutą, ar medituoti?

Vieni savo problemų eina spręsti pas psichoterapeutus, psichoanalitikus, kiti į jogos centrus, budistinės, kinietiškos, Ošo meditacijos grupes ir tt. Kodėl taip vyksta? Ką pasirinkti? Medituotojai dažnai primena nesveikų keistuolių bendrijas,...


Apie kančios saldumą ir naudą

Apie kančios saldumą ir naudą

Man patinka kentėti. Aišku, ne neištveriamai kankintis, bet truputį. Gal dėl to mėgstu eiti į kalnus. Ten tenka pakentėti, bet kaip lengva grįžus! Arba gera įsigilinti, įsijausti į blogiausius jausmus, ir jie tarsi išsisemia, išsivalo. Visada tai...


Nieko nepripjoviau

Nieko nepripjoviau

Kuris laikas mąstau apie įdomų reiškinį: tamsiąją inteligentų pusę, kuri aiškiai įrodo pasąmonės egzistavimą. Kai kurie daug pasiekę, labai kultūringi, gal net drovūs mokslo ir meno žmonės labai mėgsta juodą humorą, grubius "praporščikų"...


Kaip suprasti vyrų užuominas ir gestus?

Kaip suprasti vyrų užuominas ir gestus?

Kaip bebūtų keista, bet vyrai kalba užuominomis gerokai dažniau nei moterys. Todėl suprasti juos būna sunku. O kartais atrodo, kad jie apskritai šneka ateivių kalba. Norėdamas atkreipti į save moters dėmesį, jis stengiasi išsisikirti iš kitų:...


Kaip apsiginti nuo priekabiautojų?

Kaip apsiginti nuo priekabiautojų?

"Darbovietėje turime ypatingą problemą. Prieš kelis mėnesius priėmė į darbą naują vyruką. Dirba jis neblogai, bet nuolat "blevyzgoja", laido "riebius" juokelius. Išmuša iš vėžių, kai, atėjęs išsiaiškinti kokio nors darbo...


Kodėl prieš mirtį žmonės mato šviesą tunelio gale?

Kodėl prieš mirtį žmonės mato šviesą tunelio gale?

Mokslininkai išsiaiškino, kodėl prieš mirtį žmonės mato šviesą tunelio gale. Kaip teigiama naujame tyrime, žmones veikia tam tikri hormonai. Ryški šviesa tunelio gale, apie kurią pasakoja žmonės, atsidūrę ant mirties slenksčio, gali būti...


Nešvaistykime gyvenimo skundams ir aimanoms

Nešvaistykime gyvenimo skundams ir aimanoms

John Mason – krikščioniškų knygų autorius, verslo konsultantas, pamokslininkas, jau keliasdešimt metų įkvepiantis gausias auditorijas. Skirtingai nuo kai kurių šiandien populiarių „gyvenimo trenerių“, J. Mason neskelbia, kad...


Nori sužinoti, ar draugo vaikystė buvo laiminga? Pažiūrėk į jo veidą

Nori sužinoti, ar draugo vaikystė buvo laiminga? Pažiūrėk į jo veidą

Apvytusi ir apdribusi oda, gilios raukšlės - tai liudija, kad žmogaus gyvenimas – nelengvas. Tačiau dabar Edinburgo universiteto mokslininkai atlikę tyrimą išsiaiškino, kad veido bruožai gali pasakyti apie bet kurio žmogaus vaikystę. Tyrimo...


Daiktų įkaitai. Kodėl perkame daugiau, nei reikia?

Daiktų įkaitai. Kodėl perkame daugiau, nei reikia?

Parduotuvėse žmonės patenkina galybę savo poreikių. Vieniems pirkimas atstoja terapiją, kitiems yra tarsi atpildas už nudirbtus darbus, tretiems – būdas pabėgti nuo realybės. Prieš pradėdama rašyti, atidžiai peržvelgiau kelias eiles spintoje...


Kodėl negalime liautis valgę spragėsių žiūrėdami filmus?

Kodėl negalime liautis valgę spragėsių žiūrėdami filmus?

Daugelį skubančių žmonių kankina nesveiko maisto valgymo įprotis. Tačiau kodėl mes negalime liautis valgę spragėsių net tuomet, kai neskubame – tarkim, žiūrint filmus. Net ir tuomet, kai tą filmą jau matėme kelis kartus ar jis yra pasenęs....


Sapnai perspėja ir keičia pasaulį

Sapnai perspėja ir keičia pasaulį

Pranašiški sapnai. Šiandien daug kas, išgirdęs apie tokių sapnų išsipildymą, tik nusišypsos ir pasakys, kad tai - prietaringų bobučių prasimanymai. Deja, čia pasigirstų ir labai daug prieštaravimų. Ar maža yra konkrečių pavyzdžių, kai žmogus,...


Atostogos – porų išbandymo metas

Atostogos – porų išbandymo metas

Atostogos – ne tik poilsis, bet ir santykių išbandymo metas. Juk artėjant atostogoms dažnai susimąstote, su kuo ilsėtis. Su draugais? Su vaikais? Su sutuoktiniu ar atskirai? Pas mane atėjo konsultuotis pora, kuri kartu išgyveno 15 metų. Jie...


Ką apie vyrus išduoda "mėnulio" eisena?

Ką apie vyrus išduoda "mėnulio" eisena?

Psichologai moterims pataria atkreipti dėmesį į vyrų eiseną. Mat vaikščiojimo būdas padeda atskleisti stripriosios lyties charakterį, slaptus ketinimus, emocijas ir baimes. Norintys greičiau sugundyti moterį, eina jai iš kairės Jei vyras eina...


"Perdegusių" moterų karta

"Perdegusių" moterų karta

Beviltiškai bandančios išlaikyti visus namų kampus ir ne tik, moterys vieną dieną namuose "susprogsta". Šiomis dienomis moterys yra spaudžiamos iš visų pusių. Jos turi būti tobulos namų šeimininkės, mamos. O ir darbe joms taikomas ne...


Tylėjimas – kaip iškalbos priemonė

Tylėjimas – kaip iškalbos priemonė

Apie škotų mokslininką Alexanderį Flemingą (1881–1951) amžininkai pasakojo tokią istoriją. Ryte laboratorijoje diskutuojant apie planuojamą eksperimentą, visi išdėstė savo nuomones, o A. Flemingas ištarė vienintelį žodį:...


Kaip elgtis išsiaiškinus vyro neištikimybę

Kaip elgtis išsiaiškinus vyro neištikimybę

"Norėčiau Jūsų patarimo, bet net nežinau, kaip viską aprašyti. Kartais atrodo, kad per trisdešimt ketverius metus nugyvenau kelių žmonių gyvenimus. Jei trumpai, tai istorija būtų tokia: esu ištekėjusi, prieš trejus metus buvau išėjusi su...


Maistas – ne vaistas

Maistas – ne vaistas

Geras ir skanus maistas yra vienas iš didžiausių gyvenimo malonumų. Tačiau jei valgoma norint palaikyti emocinį stabilumą, reikėtų susirūpinti. Valgydamas žmogus ne tik numalšina alkį, bet ir patiria teigiamų emocijų. Valgymas kelia nuotaiką,...


Psichologinė pagalba - ar išdrįsite kreiptis?

Psichologinė pagalba - ar išdrįsite kreiptis?

Dažnai tenka susidurti su nuomone, kad į psichologą pagalbos kreipiasi tik silpni ir ligoti žmonės, o stiprus žmogus turi pats spręsti savo problemas ir įveikti sunkumus savarankiškai. Tačiau profesionali psichologinė pagalba gali labai pagerinti...


Šeši ištikimybės tipai: kuriam iš jų priklausote jūs?

Šeši ištikimybės tipai: kuriam iš jų priklausote jūs?

Ištikimybė – idealių šeiminių santykių pagrindas. Tačiau gyvuoja ir kita nuomonė, kad ištikimybė – tai kelias nuobodaus gyvenimo ir rutinos link. Psichologų manymu, poros, saugančios ištikimybę, labiau stabilios, fiziškai ir...


Spėjimas iš delnų - prietaras ar moksliškai pagrindžiama tiesa?

Spėjimas iš delnų - prietaras ar moksliškai pagrindžiama tiesa?

Ne maži storo popieriaus lapukai su pavarde ir pareigomis yra mūsų vizitinės kortelės, o rankos. Jos yra sielos veidrodis, arba, kaip teigia antropologai, "tai jos žmogų pavertė žmogumi". Spėjimą iš rankų linijų daug kas laiko prietaru,...


Kaip padėti artimojo mirtį išgyvenančiam žmogui?

Kaip padėti artimojo mirtį išgyvenančiam žmogui?

" Mano pusseserės šeima vasarą neteko dukrytės. Ta netikėta mirtis sukrėtė visą giminę. Pusseserė man kaip tikra sesuo, mudvi labai artimos nuo vaikystės, per visas laidotuves buvau šalia, išgyvenau tokį pat didžiulį skausmą. Jau praėjo du...


Anksti ištekėjusios merginos dažniau kenčia nuo psichikos sutrikimų

Anksti ištekėjusios merginos dažniau kenčia nuo psichikos sutrikimų

Merginos, kurios ištekėjo anksčiau nei joms sukako 18 metų, dažniau gyvenime patiria psichikos problemų, teigia mokslininkai. Kaip praneša "HealthDay News", daug laimingesnės yra tos moterys, kurios amžiną meilę prisiekia sulaukusios...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9