Gegužės 21d. Šeštadienis

Vienatvė būnant tarp žmonių

Peržiūrų skaičius: 22856
Vienatvė būnant tarp žmonių

Mūsų dienomis, kaip niekad anksčiau, žmonės turi visas galimybes bendrauti: telefonas, internetas suras netgi toliausiai esantįjį. Nepaisant tokių galimybių, vienišių daugėja.

 

Vienas iš sudėtingiausių jausmų

Gyvenate mieste ir kasdien susitinkate su žmonėmis. Susitinkate ir prasilenkiate nebekreipdami jokio dėmesio. Tai - atsitiktiniai praeiviai. Vieną kitą žodį persimetate parduotuvėje, autobuse, kavinėje ar kirpykloje, bet dažniausiai nė vienas pašnekovas netampa jums artimas. "Esu vienišas tarp žmonių", - dažnas nusprendžia.

Tokios mintys kyla todėl, kad esate įsitikinę, jog visame pasaulyje nėra jums artimos sielos, kuri jus suprastų ir iš tiesų vertintų. Taigi tarsi užsidarote savo kiaute, bendraujate tik su tais, nuo kurių niekaip neišsisuksite. Po darbo grįžtate į savo tuščią butą ir vienatvėje praleidžiate vakarą. Naktį atsibundate nuo menkiausio šnaresio ir su siaubu galvojate, kad kambaryje kas nors vaikšto. Bet tuojau pat suvokiate: nieko nėra ir negali būti, ir nuo tokios minties pasidaro ne mažiau kraupu.

Toks vienatvės jausmas - vienas iš pačių sudėtingiausių emocijų, kokias tik gali išgyventi žmogus. Atsiribojantysis nuo išorinio pasaulio jaučiasi labai vienišas ir jam atrodo, kad niekas nebegali padėti.

Tačiau kartais vienatvės jausmas gali būti apgaulingas. Jūs manote, kad jūsų niekas nesupranta, bet patys paprasčiausiai nemokate aplinkiniams paaiškinti, kas iš tiesų slegia ir ko laukiate iš jų. Juk žmonės negali atspėti, kas dedasi jūsų sieloje. Atviras pokalbis gali daug ką pakeisti. Kai vienatvė tampa nepakeliama, dažnai tai yra paskata, kad būtų galima kitomis akimis pažvelgti į pasaulį ir viską pradėti iš naujo.

Kas ieško - randa

Siaučiant audrai gera bet kokia saugi vietelė. Ir žmogus, blaškomas vienatvės, turi ieškoti išeities. Visi mes svajojame apie aistringą meilę ir pasiaukojamą draugystę iki gyvenimo pabaigos. Bet jeigu dabar tokioms svajonėms nelemta išsipildyti, jums bus naudingas bet koks bendravimas. Net jeigu ištarsite kelis nereikšmingus sakinius parduotuvėje ar nueisite pas kaimynę druskos pasiskolinti, tai bus šioks toks ryšys su aplinkiniais.

Kai jaučiatės visų pamiršti ir sutrikę, išnaudokite pačią mažiausią progą pabendrauti. Vienišam žmogui net, atrodo, nereikšmingas žodis gali tapti tas šiaudelis, kuris padės išsigelbėti. Jeigu yra galimybė, kreipkitės pagalbos į psichoterapeautą arba pradėkite lankyti kokius nors užsiėmimus.

Nors ir keista, bet vienatvė skatina progresą. Kad atsikratytų to nemalonaus jausmo, žmonės priversti nugalėti savo kompleksus, drovumą, nepasitikėjimą. Jūs jaučiatės nepatogiai, kai reikia bendrauti su mažai pažįstamais žmonėmis? Bet reikia nugalėti tą jausmą. Geriausias būdas - bendrauti: pasistengti suprasti kitus ir padėti aplinkiniams suprasti jus. Ir reikia būti pasirengusiam, tad mažai tikėtina, jog pirmas sutiktas žmogus - būtent tas, kurio ieškojote visą gyvenimą. Žinoma, kažkur yra tas ar ta, kuris irgi trokšta iš širdies pasikalbėti.

Jei nesusitikote, neišgyvenkite. Jūs vienas kitą būtinai rasite. Ir atsiminkite, kad yra situacija, kai vienatvė naudinga - ji duoda galimybę susitelkti, išanalizuoti savo mintis, jausmus, kurti ateities planus. Žvėrys savo žaizdas išsilaižo taip pat būdami vieni - taip jau gamtos sutvarkyta.

Atstumas padeda suvokti

Tai gali atsitikti ir tiems, kurie turi patikimus draugus, rūpestingus tėvus, daug mielų pažįstamų. Kartais aplinkybės taip susiklosto, kad jums reikia palikti savo gyvenamąją vietą ir persikelti kitur. Taip atsitinka dėl mokslo, darbo, sveikatos... Kai atsiduriate toli nuo artimųjų, jaučiatės vienišas, visų užmirštas.

Jeigu išsiskyrėte neilgam, pasakykite sau: labai gerai, kad turiu ko ilgėtis. Vienatvės laikas padės jums suvokti savo jausmus ir parodyti artimiesiems, kokie jie brangūs. Juk būdami kartu žmonės paprastai nekalba apie savo jausmus - mano, kad savaime suprantama, ką jie jaučia. Kai išsiskiriate, viskas atrodo kitaip.

Šiuolaikinės technologijos padeda palaikyti ryšį. Papasakokite brangiems žmonėms, ką jaučiate, kaip jums sekasi. Gali būti, kad atstumas padės geriau pažinti artimuosius, atskleis tas jų savybes, apie kurias net neįtarėte. Ir atsiminkite išmintingus žodžius: jei negalite būti su tais, kuriuos mylite, mylėkite tuos, kurie šalia jūsų. Nebijokite sakyti savo naujiems pažįstamiems komplimentų, bet jie turi būti nuoširdūs.

Kartais aplinkybės verčia ilgam išsiskirti. Ir tada patiems tenka nuspręsti, kas svarbiau: aplinkybės, kurios neleidžia matyti artimųjų, ar brangūs žmonės. Kartais pasirodo, kad dėl geresnio gyvenimo užsienyje neverta palikti tų, kuriuos mylite. Būna, kad dėl artimųjų tenka pamiršti ambicijas, išdidumą. Kiekviena diena duoda naujų galimybių ir tik nuo jūsų priklauso, kaip jomis pasinaudosite.

Pirmas žingsnis į susitaikymą

Žmogus į šį pasaulį ateina vienas ir į Amžinybę iškeliauja taip pat vienas. Toks jau gamtos dėsnis. Jokie "stebuklingi" vaistai neapsaugo mūsų nuo netekties skausmo. Kai artimas žmogus palieka, net ir protingi aiškinimai ar paguodos žodžiai nepadeda.

Atrodo, tarsi vienui vienas atsiduri prieš viską griaunančią baisią jėgą. Kiek ir kaip gedėti, niekas negali pasakyti. Vieni atsitiesia gana greitai, o kiti ilgam lieka sugniuždyti. Galbūt padės senovės žmonių patirtis. Išgyvenę netektį jie į pagalbą pasitelkdavo meną - piešdavo, kurdavo. Gal menas nuramins ir jus. Skaitykite, eikite žiūrėti kino filmų, spektaklių, lankykite parodas, klausykitės muzikos. Juk per amžius susiklostęs žmonijos kultūrinis palikimas - tai bendravimas su nepasiekiamais mylimaisiais.

Galite ir patys pabandyti ką nors kurti - net jei iki tol to nedarėte, surizikuokite. Rašykite, pieškite, siuvinėkite, megzkite. Kad ir nesukursite išliekamosios vertės kūrinių, bet tai bus būdas išlieti savo išgyvenimus. Tai pirmas žingsnis susitaikyti su tuo, kas neišvengiama, ir gyventi toliau, saugant brangaus žmogaus atminimą.

Kodėl su jumis niekas nenori bendrauti

Jūs nesate malonus. Labai retai šypsotės, nemėgstate žiūrėti į akis, laidote užgaulias replikas.

Nemėgstate kalbėti. Galbūt neįsitraukiate į pokalbį todėl, kad esate pavargęs, o galbūt gėdijatės ar visąlaik esate nešnekus, bet pašnekovas mano, kad jums nuobodu, ir nusprendžia nebetrukdyti.

Esate per daug geros nuomonės apie save. Labai dažnai vieniši būna tie, kurie save pernelyg vertina, todėl jiems sunku atrasti sau lygų. Žinoma, save reikia vertinti, bet manyti, kad kiti yra kvailesni, nėra teisinga.

Daug kalbate ir mažai klausotės. Idealūs pašnekovai tokie, kurie abu maždaug po tiek pat laiko ir kalba, ir klausosi.

Ar tai liga?

Kartais nenoras bendrauti gali būti simptomas vadinamojo socialinės baimės sindromo. Norėdami tai išsiaiškinti, atsakykite į klausimus. Kalbėdamiesi jūs jaudinatės, kad galite įžeisti ar pažeminti aplinkinius? Jeigu jūsų laukia svarbus susitikimas ar pokalbis, pradedate jaudintis jau prieš kelias dienas iki jo? Kai kalbate, jus krečia drebulys, raustate arba prakaituojate?

Jei į tuos klausimus atsakote taip, kreipkitės pagalbos į kvalifikuotą specialistą.

Lošimas žmones paverčia ligoniais

Lošimas žmones paverčia ligoniais

Žaidimų manija taip pat pragaištingai veikia asmenybę kaip narkotikai ar alkoholis. Totalizatoriai, loterijos, azartiniai žaidimai lošimo namuose ir prie kompiuterių griauna žmonių gyvenimus. Vienu atveju išsivysčiusi priklausomybė žlugdo žmones...


Kodėl nesugebame susikalbėti?

Kodėl nesugebame susikalbėti?

"Kadangi gyvename visuomenėje, nori nenori tenka susidurti su kitais žmonėmis — ką nors derinti, tartis, tiesiog kaimyniškai bendrauti. Niekaip nerandu atsakymo į nuolat iškylantį klausimą, kodėl žmonės nesusikalba. Kodėl žmogus, kuriam...


Moterys nemoka saugoti paslapčių

Moterys nemoka saugoti paslapčių

Į klausimą kiek laiko moterys gali išlaikyti paslaptį, jau galima atsakyti – dvi dienas. Mokslininkai apskaičiavo, kad moteris neiškentėjusi iškalbės paslaptį po maždaug 47 valandų ir 15 minučių, praneša Dailymail.co.uk. Mokslininkai atliko...


Kiekvieną rytą bijau atsimerkti

Kiekvieną rytą bijau atsimerkti

- Jaučiuosi be galo kalta prieš tuos žmones, kurie man norėjo padėti, nes į naują darbą aš nenuėjau. Aš taip persigandau ir taip neturėjau jėgų, kad tiesiog negalėjau. Man labai baisu ieškoti darbo. Aš bijau, kad nueisiu į darbą ir...


Diagnozė – perdegė darbe

Diagnozė – perdegė darbe

Žmonės, kurie darbui aukoja pernelyg daug jėgų, energijos ir laiko, galų gale perdega. Pagrindiniai šio sindromo požymiai: nuovargis, išsekimas, iniciatyvumo praradimas, liovimasis domėtis tuo, kas anksčiau atrodė svarbu, gebėjimo patirti...


Apsauga nuo streso – emocinis atsparumas

Apsauga nuo streso – emocinis atsparumas

Specialistai pastebi, kad daugelis vaikų, kuriems sunku su kitais sutarti, stokoja bendravimo įgūdžių: jie nemoka kalbėtis, sunkiai išreiškia savo poreikius bei įsiklauso į kitų mintis. Kauno miesto savivaldybės Visuomenė sveikatos biuro...


Ar turiu laikytis tokių pat tradicijų kaip močiutė?

Ar turiu laikytis tokių pat tradicijų kaip močiutė?

"Gyvenu su močiute. Ji, kaip ir kiekvienas senas žmogus, nesupranta jaunimo norų ir, jei galėtų, užrakintų mane namuose, "kad tik kas neatsitiktų". Labiausiai pykstamės, prieš kiekvienas Kalėdas, kai noriu išeiti į vakarėlį ar...


Vaikystėje – keisčiausių baimių ataka

Vaikystėje – keisčiausių baimių ataka

Mažuosius persekioja tamsos, sapnų, svetimų žmonių, vabalų ir net mirties baimė. Vaikai bijo pasilikti vieni namuose, bijo tamsos, svetimų žmonių, vabalų, gyvačių, o kai kurie - mirties. Ši baimė gali paveikti vaiko nuotaiką, elgesį ir sveikatą....


Kodėl paaugliai kankina save ir kitus?

Kodėl paaugliai kankina save ir kitus?

Pačiais nelaimingiausiais gyvenimo etapais laikoma paauglystė ir senatvė. Emocinės paauglių problemos neretai prilygsta psichinės ligos simptomams. Paauglystės periodas pastaruoju metu vis ilgėja. Gyventi darosi sudėtingiau ir norint tapti...


Kelionės psichologija

Kelionės psichologija

Madeiros sala - mažytė, kalnuota portugalų žemė Atlanto vandenyne. Atrodo tarsi vaikščiotume atviruke. Neramu nuo to naujumo, visi kaip paklaikę fotografuoja. Tai, ką pas mus gali rasti egzotiškų augalų parduotuvėje, čia auga tiesiog darže ir yra...


Tuščias šiuolaikinis žmogus

Tuščias šiuolaikinis žmogus

"Per tas tris savaites stengiausi pamiršti Girmantą. "Pabėgiojau" per berniukus. Nuvažiavau pas vieną tokį, atrodė vyresnis, negu sakė, nusivyliau, jausmas buvo kaip su gumine lėle. Po to buvo dar keli, su vienu gal tris dienas...


Kaip išmokyti vaikus tvarkingumo?

Kaip išmokyti vaikus tvarkingumo?

" Auginame dukrą, kuriai penkiolika metų. Beveik kasdien konfliktuojame dėl tvarkos. Ji nejaučia nei pareigos tvarkytis, nei gėdos dėl savo netvarkingumo. Į kambarį baisu pažiūrėti, savo apatinius, kuriuos reikia skalbti rankomis, meta į...


Pavasaris - atviram pokalbiui su savimi

Pavasaris - atviram pokalbiui su savimi

Psichologė Dalia Kujalienė pavasarį vadina kritiniu metų laiku: "Būtent tada didelė dalis žmonių pajunta depresijos simptomus". Žiema išsekina, todėl dažnas mūsų pavasarį sutinka kiek pavargęs. D.Kujalienės teigimu, sunerimti vertėtų tik...


Psichoterapeutas O. Lapinas: "XXI amžiuje stresai tapo subtilesni"

Psichoterapeutas O. Lapinas: "XXI amžiuje stresai tapo subtilesni"

Kalbėdamas apie nuolatinį žmonių palydovą - stresą - vienas populiariausių šių dienų psichoterapeutų ir publicistų Olegas Lapinas mini dvi minėto reiškinio puses: nerimą, kurį lydi bejėgiškumas, bei monotoniją, kuri neatsiejama nuo mobilumo. Nuo...


Konsultacija 287

Konsultacija 287

"Noriu Jūsų paklausti, kokio amžiaus žmogus jau per senas psichologinei pagalbai? Neseniai palaidojome tėtį, mano mama, kuriai 67-ri metai, liko viena. Pastebėjome, kad ji sulyso, nebesitvarko namų kaip anksčiau, niekuo nebesidomi, vis...


Kaip atsikratyti įtampos darbe?

Kaip atsikratyti įtampos darbe?

"Gal galėtumėte patarti tokiam žmogui, kaip aš. Dabartinį darbą dirbu jau daugiau kaip metus, labai jame pavargstu. Iš pradžių maniau, kad priprasiu, bet ... Labai bijau suklysti, todėl kiekvieną padarytą darbą daugybę kartų tikrinu. Nespėju...


Jausmų patvirtinti žodžiais vyrai neskuba

Jausmų patvirtinti žodžiais vyrai neskuba

Vyrai ir moterys iš prigimties yra skirtingi. Šių skirtumų nepaisymas dažnai sukelia bėdų, kurių galėtų ir nebūti. Pagal senovės ezoterinius simbolius vyras – tai linija, tiesė, moteris – apskritimas, sfera. Virve neįmanoma išmatuoti...


Su "Teatro terapija" – savęs pažinimo link

Su "Teatro terapija" – savęs pažinimo link

Kūrybinė kompanija "Laimingi žmonės" kviečia save atrasti iš naujo ir pasinerti į "Teatro terapiją" – praktinių užsiėmimų ciklą. Anot režisieriaus Arvydo Lebeliūno, Teatro terapija yra savianalizė, tačiau tai ne...


Kaip įveikti santuokos baimę?

Kaip įveikti santuokos baimę?

"Porą metų draugauju su vaikinu. Mylime vienas kitą. Jis siūlo gyventi kartu, tuoktis, o aš atidėlioju sprendimą. Gal ir juokingai skamba, bet bijau šeimos. Mano tėvai girtavo, namuose prisižiūrėjau visko(...), ir tai mane tebepersekioja....


Nakties košmarai – signalas apie rūpestį

Nakties košmarai – signalas apie rūpestį

Per naktį galima susapnuoti keletą sapnų. Kai jie košmariški, prabudus sunku atsikratyti nemalonių pojūčių. Dažnai visą dieną kamuoja nerimas – gal atsitiks kokia nelaimė? Ar naktiniai košmarai pranašauja ką nors bloga? Ar ryškus ir...


Kaip tapti sėkmingam? Laikykitės tokių žmonių patarimų!

Kaip tapti sėkmingam? Laikykitės tokių žmonių patarimų!

"Kiekvienas sėkmingas žmogus yra apdovanotas įžvalga. Jie tam tikrus dalykus pastebi daug anksčiau, nei juos pamato visi kiti," - sakė Billas Gatesas. Būtent šiuo posakiu šiandien ir norėtume pradėti šį įrašą, nes B. Gateso teiginys...


Kančios dėl savigarbos arba pirmūnų spindesys ir skurdas

Kančios dėl savigarbos arba pirmūnų spindesys ir skurdas

Duok dieve, klystu, bet pastaruoju metu vis daugėja "fasadiškų" žmonių, kurie išgyvena, kad nesukūrė reikiamo įspūdžio, nepasirodė svarbūs, bet nesisieloja, kad išdavė savo principus. Kita vertus, kiekvienam svarbu jausti savo vertę, o...


Apie neįmanomą kūrėjo charakterį

Apie neįmanomą kūrėjo charakterį

Kai apima niūri nuotaika, ieškau, į ką įsikibti. Galvoju: kurgi tas gėris ir kaip tas gėris realiai pasireiškia tarp žmonių? Populiarioje psichologijoje dabar labai paplitęs žmogaus, kuriam sekasi, įvaizdis. Tas žmogus sveikas, neprieštaringas,...


Ar jūs esate žmogus, kurio valgymą veikia emocijos?

Ar jūs esate žmogus, kurio valgymą veikia emocijos?

Taip, dieta yra mūsų gyvenimo dalis, tačiau mes švenčiame gimtadienius, sukaktis, paaukštinimus darbe ir t.t. Mes linksminamės per laisvadienius ar šventes. Šventinių pietų stalas dažniausiai būna ypač gausiai nukrautas gardžiosiomis vaišėmis....


Žiaurus gyvenimas meksikietiškame seriale

Žiaurus gyvenimas meksikietiškame seriale

Devynerius metus stebiu paprastuosius Naujininkų gyventojus, kai jiems nepasiseka gyvenimo audrose ir jie ateina prašyti invalidumo pažymų. Stebiu ir neatsistebiu: tai slogu, tamsu, aštru, kartais - komiška, baisesnius pacientus psichiatrai net...


Šokio-judesio terapija: išgirsti savo kūno išmintį

Šokio-judesio terapija: išgirsti savo kūno išmintį

Atlikusi mažą apklausą savo draugų rate, išgirdau labai įvairių ir įdomių atsakymų: „tai tokia kaip light (lengva) psichoterapija, neturintiems didelių problemų, bet turintiems pakankamai laiko ir išteklių, gal labiau skirta...


Krizės akivaizdoje būtina susitarti su savimi

Krizės akivaizdoje būtina susitarti su savimi

Atsiradus ekonominei, finansinei ar kitokia krizei, atsiranda ir psichikos sutrikimų. Kaip juos atpažinti ir padėti sau, pasakoja Dainų pirminio sveikatos priežiūros centro Psichikos sveikatos centro vedėjas, gydytojas psichiatras psichoterapeutas...


Dabartiniame technikos, didžiulės  informacijos srauto amžiuje nebespėjam prie greitai kintančio gyvenimo tempo

Dabartiniame technikos, didžiulės informacijos srauto amžiuje nebespėjam prie greitai kintančio gyvenimo tempo

Vis daugėja susirgimų, tokių, kurie prieš kelis dešimtmečius buvo reti, didėja psichinė įtampa, atsiranda psichikos sutrikimai. Vienas iš tokių sutrikimų – depresija. Tai susirgimas, kuria kasmet suserga milijonai žmonių pasaulyje. Atlikti...


Šokio-judesio terapijos užsiėmimų ciklas „Pokyčių erdvė"

Šokio-judesio terapijos užsiėmimų ciklas „Pokyčių erdvė"

Gal jaučiatės gyvenime įstrigę? Kartojasi įprasti veikimo modeliai, tačiau niekaip nepavyksta iš jų išsivaduoti? O gal jaučiate, kad viduje susikaupė neišreikštų emocijų ir tokiai išraiškai tiesiog nėra tinkamos vietos? Gal praradote ryšį su savo...


Pakeistas suvokimas palengvina gyvenimą

Pakeistas suvokimas palengvina gyvenimą

Joks psichologas negali pasakyti žmogui, kaip šiam reikia gyventi, tačiau yra daugybė priežasčių, dėl kurių verta ieškoti psichologo pagalbos. Ar drąsiai peržengiame psichologo kabineto slenkstį ištikus dvasinei krizei, kalbamės su Šiaulių asmens...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9