Spalio 21d. Ketvirtadienis

Fotochrominiai akiniai nuo saulės: kuo ypatingi šie „chameleonai“?

2021 Gegužės 26d.

Pavasaris jau už lango, o netrukus ateis ir vasara, tad saulė vis ryškesnė ir aktyvesnė. Norint tinkamai apsisaugoti nuo UV spindulių laikas rinktis akinius nuo saulės. Deja, ne visuomet tokie akiniai tinkamai saugo akis nuo saulės šviesos, o dar, jei reikia nešioti korekcinius akinius, tai ir nelabai patogu nuolatos kaitalioti skirtingus. Viena išeitis rinktis kontaktinius lęšius ir saulės akinius, tačiau ne visi gali naudoti kontaktinius lęšius. Kitas būdas jaustis patogiai ir apsaugoti akis nuo UV spindulių – dėvėti akinius su fotochrominiais lęšiais.

Kas yra fotochrominiai lęšiai?

Fotochrominiai lęšiai – tai tam tikro tipo akinių lęšiai, reaguojantys į skirtingą UV spindulių lygį ir priklausomai nuo šviesos intensyvumo tamsėjantys. Tokie akiniai nuo saulės dar vadinami pereinamaisiais, savaime tamsėjančiais arba kintamo atspalvio. Akiniai su fotochrominiais lęšiais lyg du viename – tai ir korekciniai akiniai ir saulės akiniai vienuose rėmeliuose.

Nuotraukos teisės: Glasses On

Fotochrominiai akiniai naktį arba patalpoje, kur nepatenka UV spinduliai, atrodo skaidrūs, o bent kiek sukontaktavę su saulės šviesa pradeda tamsėti. Net apniukusią dieną tokie akiniai šiek tiek patamsėja, nes UV spinduliai prasiskverbia pro debesis. Fotochrominių lęšių prisitaikymas pagal saulės šviesos intensyvumą leidžia akims komfortiškai jaustis bet kokioje šviesoje. Deja, paprastai automobilyje tokie akiniai netamsėja, nes priekinis stiklas blokuoja UV spindulius ir akiniai negali reaguoti su saulės šviesa ir tamsėti. Visgi, kai kurie pažangesni fotochrominiai lęšiai tamsėja net esant matomam, bet nedideliam, UV spindulių blokavimui. Taigi, tokie technologiškai pažengę lęšiai veikia kaip saulės akiniai net automobilyje, todėl prieš perkant fotochrominius lęšius svarbu žinoti savo poreikius ir įsitikinti, kad lęšiai juos atitiktų.

Kaip jie veikia?

Paprastai saulės akiniai blokuoja tam tikrus šviesos bangos ilgius spalvotais filtrais arba poliarizacija, tačiau jie nuolatos būna vienodai tamsūs ir neprisitaiko prie šviesos ryškumo. Kadangi fotochrominiuose lęšiuose yra specialių molekulių, kurios reaguoja į UV spindulius, tokie akiniai nuo saulės prisitaiko prie šviesos pagal UV spindulių intensyvumą. Akinių lęšiuose esančios molekulės sugeria šviesą ir keičia formą, todėl akiniai pradeda tamsėti. Kuo daugiau UV spindulių šviečia į lęšius, tuo labiau jie tamsėja. Atitinkamai nuo UV spinduliuotės priklauso, kokio tamsumo akiniai taps. Tamsėjimo procesas gali užtrukti apie 30 sekundžių, o šviesėjimas ir lęšio tapimas skaidriu užtrunka nuo 2 iki 5 minučių, kuomet užeinama į patalpą. Kaip tai realiai atrodo galite pamatyti šiame video.

Fotochrominiai akiniai apsaugo nuo UV spindulių ir padeda palaikyti akių sveikatą. Dažniausiai jie rekomenduojami žmonėms, turintiems regėjimo sunkumų ar sergantiems kai kuriomis akių ligomis. Tokių akinių nuo saulės lęšiai gaminami iš plastiko, stiklo ar polikarbonato. Plastikiniai fotochrominiai akinių lęšiai dažnai vertinami geriau nei stikliniai, nes naudotojai pastebi, kad jų atspalvis pasiskirsto tolygiau nei ant stiklo lęšių.

Nuotraukos teisės: Glasses On

Kokie fotochrominių lęšių privalumai?

Sunku nuspręsti, kokius akinius nuo saulės geriau rinktis – fotochrominius ar įprastus? Galbūt padės apsispręsti keli fotochrominių akinių privalumai:

Platus pasirinkimas

Fotochrominiai lęšiai pritaikomi pagal pasirinktus rėmelius, tad jie gali būti įvairiausių formų. Taip pat yra ir lęšių spalvų pasirinkimas, todėl lengva išsirinkti labiausiai patinkančius ar geriausiai stilių atskleidžiančius akinius. Be to, patogu, kad jie gali būti lengvai derinami su kitų tipų lęšiais, esant akių ligoms, ir dengiami apsauginėmis dangomis kaip įprasti korekciniai lęšiai.

Patogumas

Tai bus gydytojo skirti ir saulės akiniai viename rėmelyje. Nereiks kiekvieną kartą sukti galvos einant iš namų, ar pasiėmėte akinius nuo saulės, nes jie bus visuomet su jumis. Tai ypatingai patogus pasirinkimas žmonėms, kuriems reikalingi akiniai dėl regos sutrikimų. Turėdami fotochrominius akinius išvengsite nuolatinio akinių kaitaliojimo judėdami iš patalpos į lauką ir atvirkščiai.

Kaina

Užuot mokėję už dvejus akinius – receptinius ir nuo saulės, galite sutaupyti įsigydami abejus akinius viename. Žinoma, fotochrominiai akiniai kainuos brangiau nei įprasti, tačiau nereikės pirkti dvejų akinių, jei nešiojate korekcinius.

Apsauga nuo UV spindulių

Kai nešiojate fotochrominius akinius, galite būti ramūs, kad net pamiršę akinius nuo saulės savo akis apsaugosite nuo UV spindulių, kurie pavojingi akių sveikatai. Taip sumažinsite riziką susirgti kai kuriomis akių ligomis. Dėl šios priežasties fotochrominiai lęšiai ypač patogūs vaikams. Tėvai gali būti ramūs, kad žaidžiant lauke vaikų akytės bus saugomos nuo saulės skleidžiamos šviesos poveikio.

Komfortas

Fotochrominiai lęšiai ne tik saugo nuo UV spindulių, bet ir sumažina akinimą, todėl mažėja akių apkrova ir nuovargis. Be to, jų prisitaikymas pagal saulės šviesos ryškumą užtikrina geriausią regėjimo lygį.

Mažesni nuostoliai

Pasitaiko, kad žmonės akinius nuo saulės paprasčiausiai pameta. Ypač dažnai tai nutinka naudojant dvejus ar daugiau skirtingų akinių. Tad nešiodami fotochrominius akinius išvengsite nuolatinio žongliravimo akiniais ir sumažinsite tikimybę juos pamesti.

Nuotraukos teisės: Glasses On

Kam jie reikalingi?

Fotochrominiai akiniai geriausias pasirinkimas tiems, kurie dažnai juda iš patalpų į lauką ir atvirkščiai. Taip pat jie patogūs, kuomet yra regėjimo sutrikimų ar kitų akių ligų, dėl ko nešiojami gydytojo paskirti akiniai. Tokiais atvejais nereikia turėti dvejų akinių ir nuolatos jų kaitalioti tarpusavyje. Tai ir patogu, ir padeda apsaugoti akis nuo papildomų problemų, kurias gali sukelti UV spinduliai.

Ypatingai naudingi fotochrominiai akiniai vaikams, kurie vargu, ar pasirūpins akyčių apsauga nuo saulės šviesos bėgdami į lauką, jei nešios įprastus akinius. Kadangi akinių kaitaliojimas vaikus vargina ir yra didelė tikimybė, kad kuriuos nors akinius mažylis pames, geriausia rinktis dvejus akinius vienuose rėmeliuose. Taip bus užtikrinta akyčių apsauga nuo UV spindulių, kurie ateityje gali sukelti papildomų akių problemų. Daugiau patarimų kaip išsirinkti saulės akinius vaikams galite rasti čia.

Kuomet rinksitės akinius nuo saulės prisiminkite fotochrominių akinių lęšių privalumus ir pasvarstykite, kokius akinius pirkti geriausia. Nepamirškite, kad rinkdamiesi pagal saulės šviesos intensyvumą prisitaikančius „chameleonus“ išliksite stilingi ir kartu pasirūpinsite savo akių sveikata.

8 akių sausumo priežastys: jį gali sukelti netgi hormonų pokyčiai ar vaistai

8 akių sausumo priežastys: jį gali sukelti netgi hormonų pokyčiai ar vaistai

Jaučiate nemalonius pojūčius akyse, tarsi į jas kas būtų pribėręs smėlio? Jas peršti, skauda, duria – bandote trinti, tarsi norėdami iš jų pašalinti šiuos pojūčius sukeliantį svetimkūnį, tačiau ten nieko nėra. Tai tipiniai sausų akių...


Kaip naujiems mokslo ir darbo metams "parengti" akis?

Kaip naujiems mokslo ir darbo metams "parengti" akis?

Vasarą ilsėjomės, atostogavome, keliavome, ir mūsų akys ne taip įtemptai dirbo. Grožėdamiesi gamtovaizdžiu ar architektūros statiniais, žiūrėjome į tolį, o tai, kaip žinoma, teigiamai veikia akis. O kur dar grynas oras, vitaminais trykštantys...


Akis skauda dėl nemalonaus darbo

Akis skauda dėl nemalonaus darbo

Italų moks­li­nin­kai tvir­ti­na, kad dau­ge­lis žmo­nių, ku­rie skundžia­si akių skaus­mu ar regėji­mo su­tri­ki­mais dir­bant kom­piu­te­riu, iš tiesų tu­ri minėtų...


Ką turėtume žinoti apie glaukomą?

Ką turėtume žinoti apie glaukomą?

Akis – tai jutimo organas, kuris žmogui teikia daugiausiai informacijos ir padeda palaikyti ryšį su išoriniu pasauliu. Regėjimo netekimas yra didelė nelaimė ir negalia. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad kasmet kovo 12...


Natūralūs akių lašai: ar jų būna, kokie jie?

Natūralūs akių lašai: ar jų būna, kokie jie?

Pastaruoju metu vis daugiau žmonių susidomi tuo, ką valgo, geria, kokias priemones naudoja buityje, ir vis daugiau mūsų atsigręžia į gamtą, tampa natūralumo šalininkais. Kalbant apie maistą, aiškinti, kas yra natūralu, nereikia. Savaime...


Ar žinote, kad…yra akinių lęšiai, skirti vairavimui!

Ar žinote, kad…yra akinių lęšiai, skirti vairavimui!

Šiais laikais sunku įsivaizduoti gyvenimą be automobilio. Automobilių skaičius Lietuvoje nuolat didėja. Pagal valstybės įmonės „Regitra“ 2010 m. duomenis automobilių skaičius Lietuvoje siekė net 1954 592, o prieš penkerius metus jis...


Nuo glaukomos saugos kontaktiniai lęšiai

Nuo glaukomos saugos kontaktiniai lęšiai

Itin išpopuliarėję kontaktiniai lęšiai netrukus padės ne tik prastai matantiems žmonėms, bet ir sergantiems glaukoma. JAV mokslininkai išrado kontaktinius lęšius, turinčius sidabro nanodalelių, kurios nuolat registruoja akispūdį ir prireikus...


Akių ašarojimo priežastis – pavasariniai žiedai?

Akių ašarojimo priežastis – pavasariniai žiedai?

Visos alergijos – itin nemalonios, tiek tos, kurios pasireiškia odos bėrimais, tiek tos, kurios sukelia akių uždegimą. Gera žinia, kad alergija – nėra nuosprendis visam gyvenimui ir ligą galima valdyti. Kaip atpažinti, kad sergate akių...


Akių priežiūra žiemą – kuo ji ypatinga?

Akių priežiūra žiemą – kuo ji ypatinga?

Retas kuris iš mūsų žino, kaip šaltuoju metų laiku teisingai prižiūrėti akis, kad šių nealintų darganos ir sausas patalpų oras, nuolatinė šaltos ir šiltos aplinkos kaita. Juk tai, kas reguliariai dirginama organizme, natūralu, jog ilgainiui...


Nepatogi liga – akių alergija

Nepatogi liga – akių alergija

Anot alergologų, alergija – tai itin stipri, neįprasta organizmo reakcija, atsakas į iš aplinkos patekusią medžiagą. Kas ją išprovokuoja? Pasirodo, žmogaus organizme prieš įprastines aplinkos medžiagas ima gamintis tam tikri baltymai –...


Judėjimas ir akių sveikata: ar yra ryšys?

Judėjimas ir akių sveikata: ar yra ryšys?

Fizinis aktyvumas – svarbiausias sveikatą ir gerovę užtikrinantis veiksnys. Judėjimo stoka, ilgas sėdėjimas skatina ligų atsiradimą, o tai ypač aktualu vaikams, paaugliams, moksleiviams. Dažniausiai mažas fizinis aktyvumas siejamas su...


Akys – mūsų langas į pasaulį

Akys – mūsų langas į pasaulį

Akys - mūsų langas į pasaulį, tik jų dėka gyvenimas toks ryškus ir įvairiaspalvis. Šios funkcijos pakeisti negali niekas - joks kitas žmogaus kūno organas negali matyti. Kad pasaulis ilgai išliktų kupinas neblankstančių spalvų, būtina laiku...


Gydytojai: lietuviai per mažai dėmesio skiria akių ligų profilaktikai

Gydytojai: lietuviai per mažai dėmesio skiria akių ligų profilaktikai

Tyrimas atskleidė - lietuviai itin mažai dėmesio skiria akių ligų profilaktikai, o nusilpus regėjimui jį stiprinti bando patys, nepasikonsultavę su specialistais. Gydytojai įspėja, kad silpstantis regėjimas gali reikšti ne tik tai, kad reikia...


Trumparegiams padeda dienos šviesa

Trumparegiams padeda dienos šviesa

Trumparegystė (lot. "myopia") yra labai paplitusi refrakcijos yda, kai į akį patekę šviesos spinduliai susikerta prieš tinklainę. Trumparegiai gerai mato iš arti, bet tolimi objektai jiems neryškūs. Prisimerkus matosi ryškiau. Pagrindinė...


Sezoninė alergija: kaip ją palengvinti?

Sezoninė alergija: kaip ją palengvinti?

Atėjus pavasariui pradedate justi nemalonius pojūčius akyse? Čiaudite, jaučiate bendrą nuovargį, o gal net kankina slogi nuotaika? Gali būti, kad jus kamuoja sezoninė alergija.Dėl įsibėgėjusio medžių ir kitų augalų žydėjimo ypač padidėja...


Kad užburkusios akys netrukdytų džiaugtis vasaros malonumais

Kad užburkusios akys netrukdytų džiaugtis vasaros malonumais

Vasarą daugeliui asocijuojasi su šiltomis ir saulėtomis dienomis, poilsiu, kelionėmis, maudynėmis, dviračiais, žodžiu, kuo puikiausiu metu laiku, kai galima atitrūkti nuo darbų ir skirti laiko sau, stebėti gamtos grožį, nardyti jūros bangose,...


Ką daryti, jei akys ašaroja, o taip norisi į gamtą?

Ką daryti, jei akys ašaroja, o taip norisi į gamtą?

Akys – ideali vieta alerginėms reakcijoms vystytis, nes į akis labai lengva patekti alergenams, kurie sklando ore. Alergija – tai neadekvatus organizmo atsakas į kokį nors dirgiklį, kuris šiaip nėra pavojingas. Pavasarį tokiu dirgikliu...


Sunkesnė finansinė padėtis koreguoja pirkimo įpročius

Sunkesnė finansinė padėtis koreguoja pirkimo įpročius

Didelė dalis Lietuvos gyventojų savo regėjimo komfortui ir akių sveikatai neskiria pakankamai dėmesio. Kaip parodė tyrimų bendrovės RAIT atlikta apklausa, beveik penktadalis respondentų (18 proc.) atidėlioja naujų akinių įsigijimą svarbiausia to...


Apklausa: finansiniai sunkumai verčia lietuvius atsisakyti ir regėjimo komforto

Apklausa: finansiniai sunkumai verčia lietuvius atsisakyti ir regėjimo komforto

Beveik kas antram Lietuvos gyventojui, turinčiam regos sutrikimų, renkantis akinius svarbiausia yra jų kaina, todėl nemaža dalis tautiečių dėl sunkios finansinės padėties akinių pirkimą ar keitimą linkę atidėlioti. Tai parodė rinkos tyrimų...


Kaip išsaugoti sveikas akis neatsisakant civilizacijos pasiekimų?

Kaip išsaugoti sveikas akis neatsisakant civilizacijos pasiekimų?

Mankšta, fizinis aktyvumas – svarbios geros sveikatos sudedamosios dalys. Norint ne tik ilgai, bet ir kokybiškai gyventi, medikai pataria kasdien daryti mankštą. O kaip dėl akių? Kokiais atvejais reikia atlikti akių mankštą? Ar ji padės...


Gydytojai: lietuviai per retai tikrinasi akis

Gydytojai: lietuviai per retai tikrinasi akis

Tyrimas atskleidė, kad lietuviai itin mažai dėmesio skiria akių ligų profilaktikai, o nusilpus regėjimui jį stiprinti bando patys, nepasikonsultavę su specialistais. Gydytojai įspėja, kad silpstantis regėjimas gali reikšti ne tik tai, kad reikia...


Akių vokų pakėlimo operacijos - būdas užmaskuoti senėjimo pradžią

Akių vokų pakėlimo operacijos - būdas užmaskuoti senėjimo pradžią

Su amžiumi žmogaus oda tampa vis mažiau elastinga, todėl logiška, kad pradeda atsirasti pirmosios raukšlės. Tačiau, medicinos pažanga dabar yra tokia naudinga, jog senėjimo požymius labai lengva užmaskuoti specialiomis procedūromis. Jos yra...


Kontaktiniai lęšiai – ką svarbu žinoti vasarą

Kontaktiniai lęšiai – ką svarbu žinoti vasarą

Kontaktiniai lęšiai jau seniai nebėra naujiena. Ši akinių alternatyva palengvino daugelio žmonių gyvenimą. Tačiau, kaip ir visi geri dalykai, kontaktiniai lęšiai turi savų trūkumų ir nešiojimo ypatumų.


Po akių operacijos – į šaudymo pratybas

Po akių operacijos – į šaudymo pratybas

Mantas (26) akinius įsigijo vos sulaukęs pilnametystės. Dažnas abiturientas išgyvena nemenką stresą, o vaikinui dar ir akys pasilpo. Ir štai jau aštuonerius metus Mantas su akiniais nesiskiria. Nors tai labai trukdo tarnaujant karinėse oro...


Kaip apsaugoti akis nuo dirbtinės šviesos pavojų?

Kaip apsaugoti akis nuo dirbtinės šviesos pavojų?

Geriausia ir sveikiausia šviesa akims yra natūrali dienos. Siekdami išvengti dirbtinio apšvietimo, turėtume gyventi pagal saulę: keltis, kai ji teka, gultis, kai leidžiasi. Tačiau XXI amžiaus žmogui tai yra neįmanoma misija. Mokslas, darbas, visas...


Pagalba sausoms akims

Pagalba sausoms akims

Pastaraisiais metais vis daugiau pacientų kreipiasi į akių ligų gydytojus dėl diskomforto,kurį sukelia sausos akys.Tai perštėjimas,degimo ar krislo pojūtis ,šviesos baimė, akių nuovargis darbo metu. Akių drėgnumą lemia ašarų sudėtis ir...


Šildymo sezono metu labiau kenčia akys

Šildymo sezono metu labiau kenčia akys

"Mano akys bijo šviesos, nuolat ašaroja ir niežti - ir vėjuotą dieną lauke, ir ilgiau pasėdėjus prie kompiute­rio. Tai vargina, bet kreiptis į gydytojus nėra laiko", - skundžiasi 34 metų rinkodaros specialistė Rasa. Tokie skundai...


Kaip pastebėti, kad vaikas blogai mato

Kaip pastebėti, kad vaikas blogai mato

Prieš pirmąją klasę patikrinus vaiko regėjimą, galima nemaloniai nustebti. Tėvai sunerimsta: kaip galėjo atsitikti, kad neįtarėmė blogo regėjimo? Ypač neramu, jei gydytojas paaiškina, kad gydyti per vėlu. Iš tiesų, ambliopiją buvo įprasta gydyti...


Glaukoma ir kava

Glaukoma ir kava

Tiriant 75.000 moterų ligos istorijas,nustatytas ryšys tarp kavos gėrimo ir eksfoliacinės glaukomos. Moterys ,naudojančios 500 mg kofeino ar daugiau per dieną (1 puodelyje kavos yra apie 150 mg kofeino) dažniau sirgo eksfoliacine glaukoma EG (P...


Kaip akims gali padėti hialurono rūgštis?

Kaip akims gali padėti hialurono rūgštis?

Pavargau kiekvieną rytą keltis užtinusiomis akimis. Akys paraudusios, ašaroja net rytais, nors atrodytų, kad per naktį turėtų pailsėti, juk nei kompiuterio, nei televizoriaus nežiūrėjau. Maniau, kad tai laikina, bet kuo toliau, tuo įvairiausių...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9

Spila Spila Spila Spila Spila