REXSAN

SEDACIJA – įveik baimę odontologui

Vienas iš 4 žmonių pasaulyje jaučia apsilankymo pas odontologą baimę. Laimei, yra sprendimo būdas. Jums daugiau nebereikės bijoti odontologo.

DENTOFOBIJA

Tai baimės forma, kurios metu bijoma odontologų. Pati baimė yra skirtingo lygio. Aukščiausio baimės lygio atveju neprisiverčiama nueiti (net ir turint problemų) pas odontologus arba pas juos apsilankius nuolat jaučiamas skausmas ir baimė arba panašūs neigiami jausmai.

Ankstesniais laikais odontologijos paslaugos buvo teikiamos labai primityviomis priemonėmis: mašinos buvo griozdiškos ir triukšmingos, o įrankiai nebuvo tinkamai pritaikyti ir sterilizuoti. Tai sukeldavo ne tik baimes, bet ir skausmus. Tai gali būti viena iš priežasčių, kodėl bijome šių specialistų. Kitos priežastys, skatinančios baimę, gali būti tos, kad yra žmonių su žemu skausmo slenksčiu, turinčių stiprų pykinimo, žiaugčiojimo problemų bei kt.  Labai daug vaikučių bijo odontologų, nes dažnai pirmasis vizitas pas odontologą būna tik suskaudus dantukui, todėl tėveliams patariama pirmą kartą pas odontologą su vaiku apsilankyti kol dantukai sveiki, kad išliktų tik geri prisiminimai.

KAIP ĮVEIKTI BAIMĘ ODONTOLOGUI

Vienas iš geresnių pasiūlymų yra  nuolatinė dantų ir burnos priežiūra. Tai lemia retesnį apsilankymą pas odontologą, o profilaktinė apžiūra tikrai nėra skausminga, jei rūpinatės savo dantimis. Tačiau nedaugelis žino, kad tokiais atvejais įveikti šią baimę gelbsti dantų gydymas taikant sedaciją. Sedacija gali būti naudojama visoms procedūroms – tiek chirurginėms, tokioms kaip dantų implantacija, tiek paprastesnėms – dantų gydymui ar balinimui.

NAUJIENA – SEDACIJA

Sedacijai naudojami vaistai, kurie padeda pacientams atsipalaiduoti dantų gydymo metu. Tai nėra bendrinė nejautra (pilna narkozė), pacientas yra nemiegantis, bet atsipalaidavęs, nejaučia baimės arba miegas yra toks iš kurio pacientas lengvai pažadinamas. Pacientas nesirūpina tuo kas vyksta aplinkui, o procedūros visiškai arba iš dalies neatsimena.

SEDACIJOS LYGIAI

Minimali sedacija – pacientas nemiega, bet yra atsipalaidavęs.

Vidutinio laipsnio sedacija (sąmoninga sedacija) – tariami žodžiai yra nerišlūs, neprisimenate procedūros ar prisimenate iš dalies.
Gili sedacija – snaudžiate, bet jus nesunku pažadinti.
Bendrinė anestezija (pilna narkozė) – visiškas medikamentinis miegas, pabundate tik tada, kai baigiasi vaistų veikimas.

KAM GALI BŪTI TAIKOMA SEDACIJA?

  • Sedacija taikoma visiems žmonėms, kurie bijo ir dėl baimės neina pas odontologą
  • tiems, kurie nenori žinoti kas vyksta procedūros metu
  • numatoma ilga ar sudėtinga procedūra
  • negali ramiai išsėdėti odontologo kėdėje
  • turi žemą skausmo slenkstį
  • turi stiprų pykinimo, žiaukčiojimo ar springimo jausmą
  • turi labai jautrius dantis
  • psichologiškai dantų gydymui nepasirengusiems mažiems vaikams.
  • vaikams, turintiems baimę odontologams bei jų atliekamoms procedūroms.

KAM NEGALI BŪTI TAIKOMA SEDACIJA?

Nėščiosioms, turintiems jautrumą (alergiją) benzodiazepinams, intoksikuotiems alkoholiu (išgėrusiems), sergantiems tam tikromis centrinės nervų sistemos ligomis. Peroralinė sedacija siūloma pacientams su sunkia miego apnėjos forma, didelio laipsnio nutukimu, kvėpavimo takų obstrukcija.

Šv. Kristoforo odontologijos klinikoje yra visa reikiama įranga ir specialistai, užtikrinantys saugią sedacijos procedūrą. Sedacijos metu pacientus prižiūri gydytojas anesteziologas-reanimatologas, todėl užtikrinama sklandi gydymo eiga.

Daugiau informacijos: www.kristoforoklinika.lt; (8 5) 261 7143 , 8 620 84477

seraninas

TAIP PAT SKAITYKITE