Nobel biocare

Ortognatinė chirurgija – reali pagalba sunkiems pacientams!

Šiandieninėje aplinkoje, kai žmogaus išvaizda atlieka itin svarbų vaidmenį visuomenėje ir kuomet konservatyvūs gydymo metodai yra neefektyvūs – ortognatinė chirurgija yra itin svarbus pasiekimas odontologijoje. Jos metu yra koreaguojama, normalizuojama veido išvaizda bei sąkandis. Pacientas gali džiaugtis taisyklingu sukandimu ir gražia šypsena. Apie ortognatinę chirurgiją pasakoja Kauno Implantologijos Centro burnos ir veido žandikaulių chirurgas Dainius Razukevičius.

Ortognatinė chirurgija (graik. „orthos” – tiesus, „gnathos” – žandikaulis) – tai žandikaulių operacijos, kurios atliekamos esant netaisyklingam sąkandžiui. Operacijos metu vienam arba abiems žandikauliams suteikiama nauja padėtis, užtikrinanti taisyklingą žandikaulių tarpusavio santykį ir galimybę ortodontinio gydymo metu sukurti taisyklingą sukandimą. Be to, paslinkus žandikaulius pirmyn arba atgal, į viršų arba žemyn, kartu su jais pajuda ir veido minkštieji audiniai, t.y., smakras, lūpos, žandai ir nosies galiukas, pasikeičia veido aukštis. Todėl žandikauliui suteikus teisingą padėtį, veido profilis tampa tiesus ir jame atsiranda naujų bruožų harmonija.

Ortognatinės operacijos gali būti atliekamos nuo 18 metų amžiaus, kuomet sustoja žandikaulių augimas. Iki 18 metų vaikams, turintiems sąkandžio anomalijas, taikomas tik ortodontinis gydymas, kurio pagalba stengiamasi modifikuoti žandikaulių augimą. Jei gydymas neefektyvus, pacientas ruošiamas ortognatinei operacijai. Viršutinė amžiaus riba nėra griežtai apibrėžta. Svarstant operacijos galimybes, daugiau atsižvelgiama į žmogaus likusių dantų būklę, bendrą sveikatos būklę. Geriausius rezultatus chirurginis gydymas duoda, jei pacientas operuojamas iki 45 metų amžiaus.

Ortognatinės operacijos atliekamos tik tais atvejais, kai pacientui nustatoma skeletinė sąkandžio anomalija, t.y. žandikaulių formos ir dydžio neatitikimas, dėl kurio dantys sukandami neteisingai. Visais kitais atvejais, pavyzdžiui, kuomet yra susigrūdę, kreivi arba atsikišę dantys, o žandikaulių tarpusavio padėtis taisyklinga, operuoti nereikia.

Anksčiau visos sąkandžio anomalijos, netgi skeletinės, buvo gydomos be operacijos. Pacientai ilgus metus nešiodavo išimamas plokšteles arba ant dantų priklijuotus breketus, kurių pagalba buvo stengiamasi išgauti kiek galima geresnį dantų kontaktą, nesvarbu, kokioje padėtyje bebūtų žandikauliai. Šis metodas vadinamas maskavimu, kadangi gydymo metu pagerinama tik kramtymo funkcija, o tikroji anomalijos priežastis – netaisyklinga žandikaulių tarpusavio padėtis, nepašalinama.

Ortognatinės chirurgijos operacijas atlieka veido ir žandikauliu chirurgas, glaudžiai bendradarbiaudamas su ortodontu, kuris prieš operaciją sustato dantis į reikiamą padėtį, o po operacijos dar baigia ortodontinį gydymą. Ortognatinis gydymas yra ilgas ir trunka apie 2 metus. Gydymas yra labai kryptingas ir specifinis, susidedantis iš vienas po kito sekančių susijusių etapų. Kartą pradėjus gydymą, atgal jo pasukti gali nebepavykti, todėl pageidautina, kad pradėjus gydymą, jis būtų tęsiamas iki galo. Pacientas, ryžęsis ortognatiniam gydymui, turi suprasti jo sudėtingumą ir suvokti jo trukmę. Visuomet prireikia didelio paciento užsispyrimo ir gydytojo kantrumo, tačiau visas kliūtis padeda įveikti galutinis tikslas – taisyklingas sukandimas ir harmoningas veidas.

 

Mob. tel. +370 640 52 485
El. paštas Info@kicklinika.lt

www.kicklinika.lt

Facebook

 

VIC Kauno implantologijos centras, UAB

Angitia

TAIP PAT SKAITYKITE