Ditel

Naujos galimybės Jūsų šypsenai – Cerec CAD/CAM

Gydytojas odontologas, estetinio plombavimo specialistas Žilvinas Budrevičius pasakoja apie CEREC CAD/CAM užklotus.

Nors odontologijos galimybių progresas vystosi ne žingsniais, o dideliais šuoliais, dar turime daugybę pacientų, kurių burnos būklę, funkciją ir vaizdą galime neįtikėtinai pagerinti. Daugeliui pacientų būtina pakeisti senas amalgamos plombas, dideles, senas kompozitines („helio“) plombas, kurios yra praradusios hermetiškumą, yra išvalgytos ir neatlieka savo funkcijos, stipriai  karieso pažeistus dantis ar nuskilusias danties dalis. Kai mes valgome ir geriame, dėl skirtingo amalgamos plombų, didelių kompozitinių plombų  ir natūralaus danties  plėtimosi bei susitraukimo, gali atsirasti dantų įtrūkimai, skilimai ir lūžiai (minėtos būklės pavaizduotos paveikslėlyje).

Esant minėtoms būklėms, gali tekti protezuoti dantį pilnais vainikėliais ar netgi jį pašalinti. Tokių drastiškų priemonių būtų galima išvengti, naudojant labiau suderinamas medžiagas. Šiandieninė odontologija siūlo naujos kartos sprendimus. Implantologijos ir estetinės odontologijos klinikos „Neodenta“ specialistai žengia koja kojon su naujovėmis ir naudoja savo pacientams Lietuvoje dar naujus restauravimo būdus – skaitmeninį CAD/CAM protezavimą Cerec Omnicam sistema.

CEREC yra kompiuterinio projektavimo sistema, suteikianti galimybę atlikti aukštos kokybės, preciziško tikslumo  keramikos, polimerų, cirkonio oksido restauracijas per vieną apsilankymą. Šios sistemos produktai – įklotai, užklotai, vainikėliai, tiltai, laminatės – turi pranašumų: tvirtumas, tikslumas, ilgaamžiškumas, estetika, bemetalė konstrukcija. Naudojant šią sistemą, nereikia imti atspaudų, kaip tai buvo įprasta iki šiol. Mažesnė tikimybė padaryti klaidų, palyginti su tradicine technika. Paruoštus dantis Omnicam kameros pagalba tiesiog nuskenuojame burnoje, duomenys siunčiami į kompiuterį. Kompiuteris ekrane atvaizduoja  paciento dantų 3D vaizdą, jį analizuoja ir sukuria būsimą restauraciją. Šią restauraciją kompiuterio programos pagalba mes galime koreguoti pagal savo ar paciento norus, keisdami anatomines formas. Parinkus būsimos restauracijos medžiagą ir spalvą,  informacija siunčiama į frezavimo įrenginį ruošinio frezavimui.  Gautą protezą apdirbus, jis pritaikomas ir cementuojamas burnoje.  Nuostabiausia, jog visa tai galima atlikti vieno vizito metu – nereikia imti atspaudų, siųsti jų į laboratoriją.

Paveikslėlyje pavaizduota užkloto gaminimo seka su CAD/CAM technologija:

Taigi, Cerec CAD/CAM revoliucija ne tik suteikė galimybę amalgamos, dideles kompozicines plombas pakeisti vieno vizito metu.  CAD/CAM įklotai, užklotai, kaip rodo tyrimai, turi pranašumą dėl mažesnės tikimybės danties sienelių lūžių, palyginti su tiesioginėmis restauracijomis kompozicinėmis plombomis burnoje. Todėl ir rekomenduojami kaip teisingiausias ir efektyviausias gydymo būdas, esant dideliems danties defektams.

Angitia

TAIP PAT SKAITYKITE