Birželio 20d. Ketvirtadienis

Naujomis žiniomis apie dantų atkūrimą dalinosi žinomas JAV ekspertas

2015 Liepos 23d.
Peržiūrų skaičius: 25208

"Taikome pažangius implantavimo metodus, kurie mūsų pacientams leidžia naujais dantimis džiaugtis jau po vieno vizito. Tačiau nestovime vietoje, toliau mokomės ir tobulėjame, kad dantų atkūrimo procesas būtų dar patogesnis, patikimesnis ir greitesnis, - sakė odontologijos klinikos "Neodenta“ vadovė Eglė Kunčiuvienė. Šios klinikos kvietimu neseniai Lietuvoje lankėsi žinomas JAV dantų implantavimo ekspertas, Amerikos implantologijos akademijos narys, daktaras Esam Abou Nahlah. Svečias pristatė dantų implantavimo rinkos naujienas, skaitė paskaitas, vedė seminarus, konsultavo per implantavimo operacijas.

Prieš pusmetį keli klinikos specialistai, vyko į  JAV  pasisemti naujausių žinių iš žinomų ir labiausiai patyrusių pasaulinės implantavimo rinkos ekspertų. Jie stažavosi viename didžiausių dantų implantavimo centrų Vašingtone, ten praleido kelias savaites, kurios buvo labai intensyvios ir nepaprastai naudingos tiek iš praktinės, tiek iš teorinės pusės. ,,Pagalvojome, kad naujausios implantologijos žinias turi pasiekti kuo daugiau mūsų specialistų. Pasirinkome greičiausią ir efektyviausią kelią - pakvietėme Vašingtono centro ekspertą daktarą  Esam Abou Nahlah atvykti pas save, į Lietuvą ", - sakė  Eglė Kunčiuvienė.

Svarbu - gydymo patogumas ir laikas

Svečio vedamuose mokymuose dalyvavo 22 specialistai.  ,,Daktaras Esam A. Nahlah turi ypač didelę patirtį gydant bedančius pacientus, todėl pakvietėme jį dalyvauti mūsų specialistų atliekamose dantų atkūrimo operacijose daugumą arba visus dantis praradusiems pacientams. Prižiūrint daktarui E. A. Nahlah buvo taikomas metodas, kai visi vieno žandikaulio dantys atkuriami tik ant keturių implantų ir per vieną vizitą. Operacijas atlikę mūsų specialistai sulaukė daug vertingų svečio patarimų, kaip padaryti, kad šis gydymo metodas būtų maksimaliai patogus tiek pacientams, tiek operaciją atliekantiems gydytojams“, - sakė ,,Neodenta“ vadovė.

E. A. Nahlah mokymuose dalyvavusio gydytojo odontologo Justino Bardijevskio teigimu, šiuolaikiniam žmogui yra labai svarbu ne tik dantų funkcionalumas, bet ir estetinis jų vaizdas bei pačio gydymo proceso patogumas. ,,Žmonės nori, kad nauji dantys būtų ne tik funkcionalūs, bet ir atrodytų sveikai, gražiai, natūraliai. O svarbiausia, naujų dantų žmonės nori be ilgo laukimo ir varginančių, skausmingų procedūrų. Todėl turime nuolat domėtis tuo, ką naujo gali pasiūlyti šiuolaikinė odontologija, ieškoti sprendimų, kurie leistų pasiekti maksimaliai gerą ir greitą rezultatą“, - sakė jis.

Kitas svečio mokymuose dalyvavęs ,, Neodenta“ specialistas, gydytojas ortopedas Darius Kunčius papasakojo, kad Kaune bei Vilkaviškyje esančiose klinikose yra naudojami kokybiški implantai ir taikomos naujos pažangios metodikos, kurios leidžia prarastus dantis atkurti iš karto, vieno vizito metu: ,,Taikome momentinio implantavimo ir momentinio apkrovimo metodus, kurie leidžia greitai ir patikimai gauti norimą rezultatą. Tačiau šiuolaikinis pasaulis, ne išimtis ir odontologija, į priekį žengia nepaprastai sparčiai. Tai, kas vakar atrodė kaip stebuklas, šiandien – kasdienybė. Taigi būtina nuolat semtis naujų žinių ir patirties iš tų, kurie stovi prie naujausių pasaulyje odontologijos sprendimų ištakų“.

Vietoje sugedusio danties – iš karto naujas

Plačiau pristatydamas odontologijos klinikoje ,,Neodenta“ taikomus dantų atkūrimo sprendimus gyd. J. Bardijevskis papasakojo, kad ,,taikant momentinio implantavimo metodą į pašalinto danties šaknies vietą iš karto sriegiamas implantas.  Implantas – tai iš titano pagaminta dirbtinė danties šaknis. Ant implanto iš karto pritvirtinamas gražus laikinas dantis, kuris po kelių mėnesių  pakeičiamas nuolatiniu, nuo natūralaus nesiskiriančiu dantimi. Taip maksimaliai sutrumpinamas gydymo laikas, dažniausiai išvengiama siūlių ir papildomų chirurginių intervencijų. Pacientas, vos pakilęs nuo odontologo kėdės, gali gyventi įprastu ritmu“.

Gydytojas pridūrė, kad momentinis implantavimas reikalingas ir dėl žandikaulio tirpimo, kuris sustabdomas įsriegus implantą ir suteikus kaului krūvį. Pašalinus dantį ir laiku jo neatkūrus, kaulas toje vietoje ima tirpti ir vėliau žmogui gali prireikti kaulo priauginimo operacijos. ,,Todėl, manau, kad momentinis implantavimas turėtų būti atliekamas visais įmanomais atvejais, - sake jis.

Paklaustas, ar nereikia palaukti, kol prigis įsriegtas implantas, gydytojas J. Bardijevskis atsakė, jog šiuolaikinės technologijos ir implantai leidžia ant įsriegto implanto iš karto tvirtinti laikiną dantį, t.y. taikyti ,,momentinį apkrovimą”. Tai ypač aktualu tais atvejais, kai tenka šalinti priekinius dantis. Žmogus, laukdamas, kol prigis implantas, nepatiria diskomforto gyventi su tarpu tarp dantų burnoje.

Vietoj išimamų protezų – dantys ant implantų

Gydytojas D. Kunčius papasakojo, jog ,,momentinį apkrovimą“ galima taikyti atkuriant vieną,  kelis ar visus dantis. Specialiai bedančių gydymui yra sukurta metodika, kuri leidžia visus vieno žandikaulio dantis atkurti tik ant 4 implantų. Per vieną vizitą, jeigu reikia, pašalinami nebepatikimi ar sugedę savi dantys, įsriegiami 4 dantų implantai ir tą pačią dieną uždedami gražūs, patogūs, natūraliai atrodantys laikini dantys, kurie maždaug po pusmečio pakeičiami nuolatiniais. Tokiu būdu per vieną vizitą  gali būti atkurti tiek vieno, tiek abiejų žandikaulių dantys.

Gydytojo manymu, šiuolaikinėje odontologijoje išimami protezai turėtų būti naudojami tik kaip laikinas variantas, nes jie nepilnavertiški, nefunkcionalūs. ,,Su išimamais protezais neįmanoma kramtyti taip pat, kaip su nuosavais dantimis. Maža to, jie dažnai yra labai nepatogūs, trina gomūrį, prastai laikosi, o kartais, pačiu netinkamiausiu momentu, ima ir iškrenta, - savo nuomonę dėstė D. Kunčius. -  Daugeliui pacientų morališkai sunku kas vakarą išsiimti dantis ir pasidėti juos į stiklinę.

Jam pritardamas kolega J. Bardijevskais sakė: ,,Manau, su šiuolaikinėmis galimybėmis, žmonės tikrai turėtų gauti pilnavertiškai funkcionuojančius, estetiškus ir funkcionalius nenuimamus naujus dantis ant implantų, kurie būtų ilgalaikė ir patikima investicija. Juk tinkamai prižiūrimi jie paprastai tarnauja visą gyvenimą”.

Odontologijos klininka ,,Neodenta“

Baltų pr. 49A, Kaunas
Tel +370 37 755075
Mob +370 684 21 260
info@neodenta.lt

Maironio g. 5A-2, Vilkaviškis
Tel. +370 660 54 444
vilkaviskis@neodenta.lt

www.neodenta.lt
www.facebook.com/neodenta

Žymės: Neodenta , odontologai

Reguliari odontologo patikra: būtinybė, baimė  ir mitai

Reguliari odontologo patikra: būtinybė, baimė ir mitai

Viena iš sąlygų, būtinų norintiems turėti sveiką ir gražią šypseną, išvengti didelių dantų problemų bei užtikrinti visavertę burnos higieną, yra reguliarios gydytojo - odontologo patikros. Ši taisyklė galioja visiems, nepaisant amžiaus, lyties ar...


Dantų tatuiruotės – apsaugai nuo bakterijų burnos ertmėje

Dantų tatuiruotės – apsaugai nuo bakterijų burnos ertmėje

Elektroninės tatuiruotės ateityje galbūt stebės įvairiausius žmonių sveikatos būsenos parametrus – pradedant širdies ritmu, baigiant cukraus kiekiu kraujyje. Tačiau jau sukurta ir tokia, kurios paskirtis – atlikti burnos ertmės...


Labiausiai dantis žaloja netinkamas jų naudojimas

Labiausiai dantis žaloja netinkamas jų naudojimas

Dažnai patys nepastebėdami savo dantims darome meškos paslaugą, ne tik naudodami netinakams ir netinkamai asmens burnos higienos priemones, bet ir dantims apsunkindami papildomais jiems nepritaikytais „darbais“. Šiandieną dar naujovė...


Kas yra burnos opos?

Kas yra burnos opos?

Burnos opos, dar vadinamos pasikartojančiomis burnos aftomis, yra uždegiminė liga, kurios požymiai - skausmingos žaizdos burnos gleivinėje. Jos atsiranda ant liežuvio, dantenų, gomurio, vidinėse lūpų ir skruostų pusėse.


Kada reikia pradėti valyti dantukus mažiesiem?

Kada reikia pradėti valyti dantukus mažiesiem?

Dantukus vaikams reikia pradėti valyti, kai tik jie išdygsta. Pirmuosius dantukus geriausia valyti minkštu dantų šepetėliu ir vandeniu.


Neišimamieji dantų protezai. Kada ir kodėl?

Neišimamieji dantų protezai. Kada ir kodėl?

Dantų protezavimu siekiama atstatyti natūralų dantį, kelis dantis ar visus burnos dantis. Tada žmogaus išvaizda ir savijauta pagerėja taip, kad jis gali kalbėti, kramtyti, valgyti ir šypsotis nesivaržydamas. Patogiausi neišimamieji protezai: dantų...


Dantenų uždegimas ir jo ypatumai

Dantenų uždegimas ir jo ypatumai

Gingivitas (lot. gingivitis) - tai dantenų uždegimas, kurį gali sukelti įvairūs veiksniai. Pagrindinė šios ligos priežastis - bakterinis apnašas. Dantenų uždegimo atsiradimą gali lemti ir bendrosios priežastys: nevisavertė mityba (ypač vitamino C...


Dantų kaklelių defektai, jautrumas, jo gydymas

Dantų kaklelių defektai, jautrumas, jo gydymas

Abbfrakcija - stiprių išscentrinių jėgų kramtomajame danties paviršiuje poveikio rezultatas. Būdinga išvaizda: trikampio, pleišto formos, aštriais kraštais (skirtingai nuo abrazinių defektų, turinčių ovalią, plokščią formą) pažeidimas,...


Protiniai dantys proto neprideda

Protiniai dantys proto neprideda

Klastingi, skausmingi, keliantys nemažai bėdų ir beveik nenaudingi – visus šiuos apibūdinimus odontologai skiria protiniams dantims. Atvėsus orams bei įsisiautėjus rudeniniams vėjams, odontologai daugiau nei įprasta sulaukia pacientų, kurie...


Klinikos  pacientams  – išskirtinis specialistų dėmesys, moderni gydymo įranga ir technologijų naujovės.

Klinikos pacientams – išskirtinis specialistų dėmesys, moderni gydymo įranga ir technologijų naujovės.

UAB „Dantima“ vasaros pradžioje įkūrusi savo filialą - OZO estetinės odontologijos ir implantologijos kliniką, švenčia 10-uosius veiklos metus. Klinikos vadovo ir įkūrėjo, gydytojo-odontologo Mariaus Gelažansko teigimu, per...


Tinkama dantų priežiūra, padeda išvengti papildomų išlaidų

Tinkama dantų priežiūra, padeda išvengti papildomų išlaidų

Šiai dienai dantų priežiūra yra iš tikrųjų nebrangi. Palyginus su jau sugedusių dantų gydymu. Aritmetika čia gana paprasta – reikia įsigilinti į odontologinių paslaugų kainas ir bus akivaizdu, kad dažnas lankymasis pas odontologą, dėl dantų...


Dantų traumos

Dantų traumos

Pagal statistiką dantų traumas patiria apie 10 procentų gyventojų. Didžiają dalį sudaro vaikai ir paaugliai. Berniukai - dukart dažniau , nei mergaitės. Skaičiai išties nemaži, tačiau apklausos duomenys rodo, kad didžioji visuomenės dalis nežino,...


Endodontijoje naudojamo mikroskopo nauda pacientui ir privalumai gyd. endodontui

Endodontijoje naudojamo mikroskopo nauda pacientui ir privalumai gyd. endodontui

Endodontija iš graikų kalbos - mokslas apie danties "vidų", šaknies kanalų gydymą. Pagrindinis endodontinio gydymo tikslas - sunaikinti mikroorganizmus šaknies kanalų sistemoje ir apsaugoti dantį bei aplinkinius audinius nuo infekcijos....


Suaugusių žmonių dantys pasisavina tik 20 proc. dantų pastose esančio fluoro

Suaugusių žmonių dantys pasisavina tik 20 proc. dantų pastose esančio fluoro

Fluoras- mikroelementas, kurio įtaka dantų būklei labai svarbi. Pastarųjų metų klinikiniais tyrimais nustatyta, kad apsaugoti dantis nuo rūgščių poveikio galima ir be fluoro (45 proc.) Fluoro mes gauname su geriamuoju vandeniu, druska ir...


Naujos galimybės Jūsų šypsenai - Cerec CAD/CAM

Naujos galimybės Jūsų šypsenai - Cerec CAD/CAM

Klinikos „Neodenta“ gydytojas odontologas, estetinio plombavimo specialistas Žilvinas Budrevičius pasakoja apie CEREC CAD/CAM užklotus. Nors odontologijos galimybių progresas vystosi ne žingsniais, o dideliais šuoliais, dar turime...


Padidėjęs su dantų įspaudais liežuvis…

Padidėjęs su dantų įspaudais liežuvis…

Klausimas. Kreipiuosi dėl padidėjusio, su dantų įspaudais liežuvio. Gastroenterologai nieko neranda ir siunčia pas dantistus. Kokia tokio liežuvio priežastis, kaip gydyti? Tomas, 26 m. Atsako Implantologijos ir estetinės odontologijos klinikos...


Beskausmis dantų rovimas – misija įmanoma

Beskausmis dantų rovimas – misija įmanoma

Dantų rovimo procedūra žmonėms kelia pačias nemaloniausias asociacijas. Vis dar sklando įsitikinimas, jog dantų šalinimas yra labai skausmingas. Šį mitą paneigsime kartu su Kaune įsikūrusios odontologijos klinikos „Angitia“ vadovu...


Stebuklingi spinduliai ištirpdo burnos bėdas

Stebuklingi spinduliai ištirpdo burnos bėdas

Eksperto žinios, atviras bendravimas, švytinti šypsena. Kaunietė periodontologė dr. Solveiga Kelbauskienė susibičiuliauja su klientais lengvai tarsi grožio industrijos profesionalė. Tačiau būdama lazerinės odontologijos asė – pasaulinio...


Dantų implantai ir implantavimas

Dantų implantai ir implantavimas

Šveicariški Straumann dantų implantai – puikus pasirinkimas. Kadangi prieš dantų implantaciją reikia pasirašyti sutikimą procedūrai, tai geriau būtų su informacija susipažinti iš anksto. Tai labai svarbi informacija, drąsiai klauskite, jei...


Ką reiškia estetinis plombavimas

Ką reiškia estetinis plombavimas

Estetiniu plombavimu dantis atkuriamas taip, kad savo forma, spalva, paviršiaus struktūra, skaidrumu prilygtų natūraliam danties vaizdui. Tam naudojamos sertifikuotos plombinės medžiagos, pasižyminčios tvirtumu, labai geru sukibimu su dantimi,...


Modifast

Modifast

Baltyminiai produktai svoriui mesti
lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9