Rugsėjo 19d. Ketvirtadienis

Naujomis žiniomis apie dantų atkūrimą dalinosi žinomas JAV ekspertas

2015 Liepos 23d.
Peržiūrų skaičius: 25974

"Taikome pažangius implantavimo metodus, kurie mūsų pacientams leidžia naujais dantimis džiaugtis jau po vieno vizito. Tačiau nestovime vietoje, toliau mokomės ir tobulėjame, kad dantų atkūrimo procesas būtų dar patogesnis, patikimesnis ir greitesnis, - sakė odontologijos klinikos "Neodenta“ vadovė Eglė Kunčiuvienė. Šios klinikos kvietimu neseniai Lietuvoje lankėsi žinomas JAV dantų implantavimo ekspertas, Amerikos implantologijos akademijos narys, daktaras Esam Abou Nahlah. Svečias pristatė dantų implantavimo rinkos naujienas, skaitė paskaitas, vedė seminarus, konsultavo per implantavimo operacijas.

Prieš pusmetį keli klinikos specialistai, vyko į  JAV  pasisemti naujausių žinių iš žinomų ir labiausiai patyrusių pasaulinės implantavimo rinkos ekspertų. Jie stažavosi viename didžiausių dantų implantavimo centrų Vašingtone, ten praleido kelias savaites, kurios buvo labai intensyvios ir nepaprastai naudingos tiek iš praktinės, tiek iš teorinės pusės. ,,Pagalvojome, kad naujausios implantologijos žinias turi pasiekti kuo daugiau mūsų specialistų. Pasirinkome greičiausią ir efektyviausią kelią - pakvietėme Vašingtono centro ekspertą daktarą  Esam Abou Nahlah atvykti pas save, į Lietuvą ", - sakė  Eglė Kunčiuvienė.

Svarbu - gydymo patogumas ir laikas

Svečio vedamuose mokymuose dalyvavo 22 specialistai.  ,,Daktaras Esam A. Nahlah turi ypač didelę patirtį gydant bedančius pacientus, todėl pakvietėme jį dalyvauti mūsų specialistų atliekamose dantų atkūrimo operacijose daugumą arba visus dantis praradusiems pacientams. Prižiūrint daktarui E. A. Nahlah buvo taikomas metodas, kai visi vieno žandikaulio dantys atkuriami tik ant keturių implantų ir per vieną vizitą. Operacijas atlikę mūsų specialistai sulaukė daug vertingų svečio patarimų, kaip padaryti, kad šis gydymo metodas būtų maksimaliai patogus tiek pacientams, tiek operaciją atliekantiems gydytojams“, - sakė ,,Neodenta“ vadovė.

E. A. Nahlah mokymuose dalyvavusio gydytojo odontologo Justino Bardijevskio teigimu, šiuolaikiniam žmogui yra labai svarbu ne tik dantų funkcionalumas, bet ir estetinis jų vaizdas bei pačio gydymo proceso patogumas. ,,Žmonės nori, kad nauji dantys būtų ne tik funkcionalūs, bet ir atrodytų sveikai, gražiai, natūraliai. O svarbiausia, naujų dantų žmonės nori be ilgo laukimo ir varginančių, skausmingų procedūrų. Todėl turime nuolat domėtis tuo, ką naujo gali pasiūlyti šiuolaikinė odontologija, ieškoti sprendimų, kurie leistų pasiekti maksimaliai gerą ir greitą rezultatą“, - sakė jis.

Kitas svečio mokymuose dalyvavęs ,, Neodenta“ specialistas, gydytojas ortopedas Darius Kunčius papasakojo, kad Kaune bei Vilkaviškyje esančiose klinikose yra naudojami kokybiški implantai ir taikomos naujos pažangios metodikos, kurios leidžia prarastus dantis atkurti iš karto, vieno vizito metu: ,,Taikome momentinio implantavimo ir momentinio apkrovimo metodus, kurie leidžia greitai ir patikimai gauti norimą rezultatą. Tačiau šiuolaikinis pasaulis, ne išimtis ir odontologija, į priekį žengia nepaprastai sparčiai. Tai, kas vakar atrodė kaip stebuklas, šiandien – kasdienybė. Taigi būtina nuolat semtis naujų žinių ir patirties iš tų, kurie stovi prie naujausių pasaulyje odontologijos sprendimų ištakų“.

Vietoje sugedusio danties – iš karto naujas

Plačiau pristatydamas odontologijos klinikoje ,,Neodenta“ taikomus dantų atkūrimo sprendimus gyd. J. Bardijevskis papasakojo, kad ,,taikant momentinio implantavimo metodą į pašalinto danties šaknies vietą iš karto sriegiamas implantas.  Implantas – tai iš titano pagaminta dirbtinė danties šaknis. Ant implanto iš karto pritvirtinamas gražus laikinas dantis, kuris po kelių mėnesių  pakeičiamas nuolatiniu, nuo natūralaus nesiskiriančiu dantimi. Taip maksimaliai sutrumpinamas gydymo laikas, dažniausiai išvengiama siūlių ir papildomų chirurginių intervencijų. Pacientas, vos pakilęs nuo odontologo kėdės, gali gyventi įprastu ritmu“.

Gydytojas pridūrė, kad momentinis implantavimas reikalingas ir dėl žandikaulio tirpimo, kuris sustabdomas įsriegus implantą ir suteikus kaului krūvį. Pašalinus dantį ir laiku jo neatkūrus, kaulas toje vietoje ima tirpti ir vėliau žmogui gali prireikti kaulo priauginimo operacijos. ,,Todėl, manau, kad momentinis implantavimas turėtų būti atliekamas visais įmanomais atvejais, - sake jis.

Paklaustas, ar nereikia palaukti, kol prigis įsriegtas implantas, gydytojas J. Bardijevskis atsakė, jog šiuolaikinės technologijos ir implantai leidžia ant įsriegto implanto iš karto tvirtinti laikiną dantį, t.y. taikyti ,,momentinį apkrovimą”. Tai ypač aktualu tais atvejais, kai tenka šalinti priekinius dantis. Žmogus, laukdamas, kol prigis implantas, nepatiria diskomforto gyventi su tarpu tarp dantų burnoje.

Vietoj išimamų protezų – dantys ant implantų

Gydytojas D. Kunčius papasakojo, jog ,,momentinį apkrovimą“ galima taikyti atkuriant vieną,  kelis ar visus dantis. Specialiai bedančių gydymui yra sukurta metodika, kuri leidžia visus vieno žandikaulio dantis atkurti tik ant 4 implantų. Per vieną vizitą, jeigu reikia, pašalinami nebepatikimi ar sugedę savi dantys, įsriegiami 4 dantų implantai ir tą pačią dieną uždedami gražūs, patogūs, natūraliai atrodantys laikini dantys, kurie maždaug po pusmečio pakeičiami nuolatiniais. Tokiu būdu per vieną vizitą  gali būti atkurti tiek vieno, tiek abiejų žandikaulių dantys.

Gydytojo manymu, šiuolaikinėje odontologijoje išimami protezai turėtų būti naudojami tik kaip laikinas variantas, nes jie nepilnavertiški, nefunkcionalūs. ,,Su išimamais protezais neįmanoma kramtyti taip pat, kaip su nuosavais dantimis. Maža to, jie dažnai yra labai nepatogūs, trina gomūrį, prastai laikosi, o kartais, pačiu netinkamiausiu momentu, ima ir iškrenta, - savo nuomonę dėstė D. Kunčius. -  Daugeliui pacientų morališkai sunku kas vakarą išsiimti dantis ir pasidėti juos į stiklinę.

Jam pritardamas kolega J. Bardijevskais sakė: ,,Manau, su šiuolaikinėmis galimybėmis, žmonės tikrai turėtų gauti pilnavertiškai funkcionuojančius, estetiškus ir funkcionalius nenuimamus naujus dantis ant implantų, kurie būtų ilgalaikė ir patikima investicija. Juk tinkamai prižiūrimi jie paprastai tarnauja visą gyvenimą”.

Odontologijos klininka ,,Neodenta“

Baltų pr. 49A, Kaunas
Tel +370 37 755075
Mob +370 684 21 260
info@neodenta.lt

Maironio g. 5A-2, Vilkaviškis
Tel. +370 660 54 444
vilkaviskis@neodenta.lt

www.neodenta.lt
www.facebook.com/neodenta

Žymės: Neodenta , odontologai

„Lietuviški dantys“ – išsigelbėjimas emigrantams

„Lietuviški dantys“ – išsigelbėjimas emigrantams

Kaina ir kokybė – taip! Būtent optimistiškas jų santykis dantų implantacijai emigrantus viliote vilioja į Lietuvą. Pasak profesionalaus gydytojo-odontologo Tomo Stumbrio, daugiausiai parvykėlių jo kabinete lankosi vasarą ir didžiųjų žiemos...


Lūpos ir liežuvio pasaitėlio plastika

Lūpos ir liežuvio pasaitėlio plastika

Kauno Implantologijos Centras specializuojasi ir visą dėmesį išskirtinai skiria veido ir burnos problemoms spręsti. Galime teigti, kad šypsena - šiuolaikinio žmogaus vizitinė kortelė, todėl nuo pat pirmų dienų reikia rūpintis mažųjų dantukų...


DANTŲ PRIEŽIŪRA – NE TIK DANTŲ ŠEPETĖLIS IR PASTA

DANTŲ PRIEŽIŪRA – NE TIK DANTŲ ŠEPETĖLIS IR PASTA

Kruopšti kasdienė dantų priežiūra padeda išsaugoti dantis visą žmogaus gyvenimą ir nesukelia tiek problemų bei rūpesčių, kaip įsisenėjusios negydomų dantų įvairios problemos ir pasekmės.


Priaugęs liežuvio pasaitėlis: problema ar ne?

Priaugęs liežuvio pasaitėlis: problema ar ne?

Liežuvėlio pasaitėlio pakirpimas – nesudėtinga procedūra. Tačiau neretai ji sukelia nemažai bėdų ir odontologams, ir vaikus auginantiems tėvams. Pastarieji kaltina specialistus, o šie – madų besivaikančius tėvus. Siuntinėjo pas...


Dantys per valandą

Dantys per valandą

Apie dantų protezavimo galimybes pasakoja implantologijos ir estetinės odontologijos klinikos „Neodenta“ gydytojas odontologas Justinas Bardijevskis. Retas vyresnio amžiaus žmogus išvengia dantų protezavimo. Priežastys gali būti labai...


Kuo skiriasi odontologas, stomatologas ir dantų gydytojas?

Kuo skiriasi odontologas, stomatologas ir dantų gydytojas?

Iš esmės šiais žodžiais vadinamas tas pats gydymo specialistas. Kodėl atsirado tiek sąvokų, vartojamų tos pačios srities gydytojui apibūdinti? Odont(o)... [gr. odontus (kilm. odontos) – dantis], pirmoji sudurtinių žodžių dalis, rodanti jų...


Po unikalių operacijų sėkmės – naujos galimybės Lietuvos pacientams ir odontologams

Po unikalių operacijų sėkmės – naujos galimybės Lietuvos pacientams ir odontologams

Gegužės 19-20 dienomis Kauno odontologijos klinikoje „Pro-implant“ tarptautinė Lietuvos ir Vokietijos odontologų komanda pirmąkart mūsų šalyje atliko dantų implantacijos operacijas panaudojant alogeninio (donoro) kaulo žiedus....


Suaugusių žmonių dantys pasisavina tik 20 proc. dantų pastose esančio fluoro

Suaugusių žmonių dantys pasisavina tik 20 proc. dantų pastose esančio fluoro

Fluoras- mikroelementas, kurio įtaka dantų būklei labai svarbi. Pastarųjų metų klinikiniais tyrimais nustatyta, kad apsaugoti dantis nuo rūgščių poveikio galima ir be fluoro (45 proc.) Fluoro mes gauname su geriamuoju vandeniu, druska ir...


Dantų jautrumas

Dantų jautrumas

Dantų jautrumas yra nemalonus pojūtis, kai vienas ar keli dantys reaguoja į karštą, šaltą, saldų ar rūgštų maistą ar gėrimą, o kartais net ir šaltą orą. Jautrumo jausmas gali būti aštrus, staigus ar gilus, danties ,,nervo“ srityje.


Brandaus amžiaus ponios nuotykiai po dantų protezavimo

Brandaus amžiaus ponios nuotykiai po dantų protezavimo

Bėgant metams, dantyse daugėjo plombų, kol atėjo laikas dantų protezams – prireikė dviejų tiltelių. Nebegalėjau šypsotis pasitikėdama savimi. Kreipiausi į polikliniką. Per ilgus sėkmingus ir nesėkmingus vaikščiojimus po kabinetus (rentgeno,...


Paprasčiausiu ir populiariausiu keliu šypsenos link

Paprasčiausiu ir populiariausiu keliu šypsenos link

Dantų galima netekti dėl įvairių priežasčių: burnos, dantenų, žandikaulio, veido srities ligų, traumų, sunkių viso organizmo susirgimų. Tai problema, su kuria visais laikais susidūrė ir susiduria dauguma žmonių. Dažniau kalbama apie nepatogumus,...


Sveika ir estetiška šypsena – didesnis pasitikėjimas savimi bei patogesnis gyvenimas

Sveika ir estetiška šypsena – didesnis pasitikėjimas savimi bei patogesnis gyvenimas

Netekote vieno ar kelių dantų, siekiate turėti akinančiai baltą šypseną ar norite pasirūpinti savo burnos ertmės sveikata? Pasinaudokite aukštos kokybės, moderniomis ir profesionaliomis odontologų paslaugomis. UAB „RB&PP“...


Dantų jautrumas. Ką reikia žinoti

Dantų jautrumas. Ką reikia žinoti

Gydytojų odontologų praktikoje labai dažnai tenka susidurti su pacientų dantų jautrumo problema (tiek pavienių, tiek visų dantų). Šv. Kristoforo odontologijos klinikos gydytoja odontologė Audronė Baranauskienė pasakoja apie įvairias su dantų...


Naujos galimybės Jūsų šypsenai - Cerec CAD/CAM

Naujos galimybės Jūsų šypsenai - Cerec CAD/CAM

Klinikos „Neodenta“ gydytojas odontologas, estetinio plombavimo specialistas Žilvinas Budrevičius pasakoja apie CEREC CAD/CAM užklotus. Nors odontologijos galimybių progresas vystosi ne žingsniais, o dideliais šuoliais, dar turime...


Bruksizmas – griežimas dantimis

Bruksizmas – griežimas dantimis

Bruksizmas – tai griežimas dantimis, arba per stiprus dantų sukandimas, susijęs su stipriais žandikaulių judesiais, dažniausiai miego metu. Žmonės, griežiantys dantimis, paprastai apie tai nežino.


Modernioje odontologijos klinikoje – kokybiškos paslaugos ir absoliutus komfortas

Modernioje odontologijos klinikoje – kokybiškos paslaugos ir absoliutus komfortas

Vizitas pas odontologą gali būti malonus! Netikite? Vadinasi, jums reikia užsukti į neseniai duris atvėrusią OZO estetinės odontologijos ir implantologijos klinikąVilniuje. Modernioje klinikoje didžiulis dėmesis skiriamas ne tik kokybiškoms...


Ką žinome apie profesionalią burnos higienos procedūrą?

Ką žinome apie profesionalią burnos higienos procedūrą?

Vienos iš svarbesnių karieso atsiradimo priežasčių - dantų apnašos ir jose esantys mikroorganizmai. Norint užkirsti kelią dantų ir dantenų ligoms, būtina atlikti profesionalią burnos ertmės higieną, kurios tikslas - pašalinti minkštąsias ir...


Kompozicinės plokštelės

Kompozicinės plokštelės

Apie kompozicines plokšteles pasakoja implantologijos ir estetinės odontologijos klinikos „Neodenta“ gydytoja odontologė, estetinių restauracijų specialistė Eglė Čiukienė


Nemokami dantų implantai iš gamintojo

Nemokami dantų implantai iš gamintojo

Daugelis pacientų žino, kad dantų implantai – kokybiškas, bet labai brangus gydymo būdas. Gal ne visi žino, kad dantų implantai gaminami jau keletą dešimtmečių, yra daug gamintojų, todėl technologijos atpigo. Šiandien gaminami dantų...


Kaip naudoti dantų siūlą

Kaip naudoti dantų siūlą

Burnos higieną daugelis žmonių supranta kaip dantų valymąsi du kartus per dieną, dažniausiai ryte ir vakare, dantų šepetėliu su pasta. Tačiau kitų burnos higienos priemonių naudojimas taip pat svarbus, jis pagerina dantenų ir dantų būklę. Vienas...


Modifast

Modifast

Baltyminiai produktai svoriui mesti
lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9