REXSAN

Kokia tikroji profesionalios burnos higienos nauda

Pageltę, natūralų spindesį praradę, jautrūs dantys – ženklas, kad pats metas apsilankyti pas burnos higienistą. Po šio vizito, net neabejojame, liksite maloniai nustebinti rezultatu.

Profesionali burnos higienos procedūra – viena iš svarbiausių profilaktinių priemonių, padedančių apsaugoti dantis bei dantenas nuo galimų pakitimų. Atliekant šią procedūrą bent 2 kartus per metus, ilgiau išsaugomi ne tik sveiki dantys, bet ir odontologinio gydymo metu pasiekti rezultatai. O svarbiausia tai, kad po burnos higienos procedūros dantys bus visapusiškai gražesni ir baltesni, teigia MIR klinikos burnos higienistė Gerda Marcinkevičiūtė.

Burnos higienos svarba

Įprasta kasdieninė burnos priežiūra – būtina, tačiau jos nepakanka. Dažniausia klaida, kurią darome – valydami dantis šepetėliu ir pasta galvojame apie veiksmo atlikimą, o ne apie patį veiksmą. Už patį faktą, kad valome, kur kas svarbiau – kaip tai darome. Pasirūpinę dantų paviršiumi, neretai atsainiau žiūrime į tarpdančius, sunkiau pasiekiamus galinius dantis bei vidinę jų pusę. Ilgainiui apnašos kaupiasi, virsdamos dantų akmenimis, kurių įprastomis namų priemonėmis pašalinti nebeįmanoma. Dantys įgauna gelsvą atspalvį, tampa šiurkštūs, praranda natūralų spindesį. Toksinai, bakterijos ir rūgštys pradeda veikti dantis, dantenas ir periodonto audinius. Tuomet vystosi kariesas, uždegimai, atsiranda blogas burnos kvapas, pastebimas dantenų kraujavimas. Reguliarūs vizitai pas burnos higienistą, daugeliu atvejų padeda išvengti šių komplikacijų bei pastebėti pokyčius pradinėse jų stadijose. Laiku parinktos prevencinės priemonės ar reikiamas gydymas tikrai bus paprastesnis ir ženkliai pigesnis, nei minėtų komplikacijų sprendimas.

Burnos higienos eiga

Tai bene maloniausia, mažiausiai diskomforto sukelianti odontologinė procedūra, atliekama klinikoje šios srities specialisto. Priklausomai nuo burnos būklės, vizito trukmė gali svyruoti nuo 30 iki 60 minučių, per kurias dauguma pacientų tiesiog maloniai pailsi, o kartais ir nusnaudžia.

  • Vizitą pradedame aptardami bendrą burnos būklę bei ką ir kaip darysime per artimiausią valandą. Taip pat patariame kaip konkrečiu atveju geriau pasirūpinti kasdienine burnos priežiūra namuose.
  • Specialiais instrumentais ir ultragarsiniu skaleriu pašaliname ant dantų susikaupusius akmenis.
  • Su smėliasrove ir perlų soda nuvalome tabako, arbatos, kavos ir maisto likučių apnašas.
  • Dantis nupoliruojame su šepetėliu ir pasta, kad jų paviršius taptų lygus ir blizgus.
  • Jei pacientas pageidauja, parenkame individualias kasdieninės burnos priežiūros priemones.
  • Susitariame dėl sekančio vizito.

Burnos higienos nauda

Sakoma, kaip atrodome, taip ir jaučiamės. Mano nuomone, vizitai pas burnos higienistą turėtų būti tokie patys reguliarūs, kaip ir pas kirpėją. Nepriklausomai nuo amžiaus, lyties ar burnos būklės, profesionalios burnos higienos naudą įvertins kiekvienas.

Vaikai. Pirmąjį kartą pas burnos higienistą mažuosius rekomenduočiau palydėti išdygus nuolatiniams dantims. Burnos higienistas ne tik pašalins apnašas, bet ir įvertins bendrą dantų būklę, išmokys juos tinkamai prižiūrėti. Tai pats tinkamiausias metas pradėti visapusiškai rūpintis dantimis, jei norite, kad ateityje Jūsų vaikas išvengtų dažnų vizitų pas odontologą.

Nėščiosios. Nėštumo periodu nerekomenduojamas sudėtingas odontologinis gydymas, toks kaip dantų implantacija, rovimas ar protezavimas. Tuo tarpu reguliarios patikros bei profilaktinės priemonės būtinos. Nėštumo metu padidėjas hormonų kiekis organizme, gali sąlygoti dantenų patinimą bei paraudimą, o dažnesnis pykinimas ir vėmimas padidina dantų jautrumą bei karieso atsiradimo tikimybę. Profesionali burnos higienos procedūra, padės apsaugoti besilaukiančios moters dantis ir dantenas nuo galimų nemalonių pojūčių bei pažeidimų.

Pacientai su sveikais dantimis. Retas suaugęs žmogus gali džiaugtis sveikais savais dantimis. Deja, laikui bėgant kaulinio audinio struktūra keičiasi, dantys tampa mažiau atsparūs. Todėl reguliariai atliekant profesionalią burnos higieną, daugumą pakitimų galima pastebėti pradinėje stadijoje, kai problema dar labai maža, o jos sprendimas nesudėtingas.

Pacientai po odontologinio gydymo. Klaidinga manyti, kad po odontologinio gydymo dantimis galime rūpintis kiek mažiau. Priešingai. Ant estetiškai plombuotų bei protezuotų dantų apnašos kaupiasi labiau nei ant nuosavų sveikų. Kasdieninės burnos higienos metu nepašalinus apnašų, plombos ir vainikėliai praranda natūralų spindesį, įgauna gelsvą atspalvį. Ilgainiui susidaro puiki aplinka naujo karieso bei uždegimų vystymuisi. O visa tai įtakoja ne tik sveikų dantų būklę, bet ir odontologinio gydymo rezultatų ilgaamžiškumą.

Pacientai su odontologinėmis problemomis. Jei Jums reikalingas odontologinis gydymas, bet dėl tam tikrų priežasčių šiuo metu jo negalite pradėti, bent neatidėkite vizito pas burnos higienistą. Jis padės ilgiau išsaugoti likusius sveikus dantis, sumažins galimų komplikacijų riziką. Tačiau tai tik laikina pagalba, kuri pačios problemos neišsprendžia. Ilgą laiką negydant dantų, vien tik prevencinės priemonės neapsaugos nuo jų praradimo ar rimtesnių pažeidimų.

Tarptautinis implantologijos centras MIR

Adresas: Kalvarijų g. 272A, Vilnius
Mobilus telefonas: +370 611 55512
Telefonas: +370 5 2195971
Elektroninis paštas: info@mirklinika.lt
Tinklalapis: www.mirklinika.lt
Facebook: MIR Tarptautinis Implantologijos Centras

Angitia

TAIP PAT SKAITYKITE