Gudručio vaistinė

Dantų šalinimo procedūros

Kauno Implantologijos centre atliekamos visos šiuolaikinės chirurginio dantų gydymo paslaugos bei šios dantų šalinimo procedūros:

  • Paprastas danties rovimas
  • Protinio danties rovimas
  • Retinuotų dantų rovimas
  • Virškompletinių dantų  rovimas

 

Apie kiekvieną iš jų plačiau papasakos Kauno Implantologijos Centro burnos, veido ir žandikaulių chirurgas Dainius Razukevičius.

Paprastas danties rovimas – tai nesudėtinga procedūra, kurios metu labai svarbu, kad rovimo metu gydytojas nepažeistų žandikaulio kaulo sienelių. Priešingu atveju, implantacija pašalinto danties vietoje taps sudėtingesnė. Todėl ir paprastą rovimą rekomenduojame atlikti pas patyrusį gydytoją chirurgą/implantologą, nes implantacijos sėkmė ir sudėtingumo laipsnis labai priklauso nuo danties rovimo kokybės. Be to, profesionaliai pašalinus dantį, į jo vietą galima įsriegti implantą iš karto, ko pasekoje sutrumpėja gijimo laikas ir vizitų pas gydytoją skaičius.

Pacientams danties rovimo procedūros bijoti nereikėtų, kadangi ji atliekama taikant vietinę nejautrą. Net jeigu dantis turi ilgas šaknis, teisingai parinkus rovimo taktiką ir naudojant naujausias chirurgijos priemones galima greitai ir netraumuojančiai pašalinti. Paprastai pooperacinis periodas būna lengvas ir pacientas vartodamas nesteroidinius, priešuždegiminius vaistus išlieka darbingas. Pasitaikančios komplikacijos būna retos ir yra lengvai valdomos.


Protinio danties rovimas (sudėtingas danties rovimas)
dažniausiai atliekamas operaciniu būdu, naudojant vietinę nejautrą arba stipresnį nuskausminimą. Protinius dantis rekomenduojama šalinti, esant audinių uždegimui aplink dantį, kai jie yra pažeisti karieso (sunkiausiai pasiekiami dantų valymo metu), pilnai neišdygę, skausmingi. Sudėtingą rovimą (kai planuojama nuimti daug kaulo), rekomenduojama atlikti bendrinėje nejautroje su tolimesne pooperacine priežiūra. Skausmas po tokios operacijos dažniausiai būna vidutinio arba stipraus pobūdžio ir trunka 3-7 dienas. Daugumoje atveju, šiuo laikotarpiu, sėkmingam gijimui pakanka nesteroidinių nuskausminamųjų. Gijimą visuomet lydi patinimas, taip pat ribotas žandikaulio išsižiojimas, tačiau visi šie nepatogumai greitai praeina.


Retinuoti dantų rovimas atliekamas operaciniu būdu. Retinuoti –  tai pilnai susiformavę, bet dėl įvairių priežasčių neišdygę dantys. Dažniausiai retinuoti būna 3-ti krūminiai ir 8-ti protiniai dantys. Jie neatlieka kramtymo funkcijos, todėl juos rekomenduojama pašalinti. Yra išskiriami keli retencijos laipsniai: pilna retencija – kai dantį pilnai dengia kaulas, ar gleivinė; dalinė retencija – kai dalis danties yra matoma. Pilnai retinuoti dantys dažnai nesukelia jokių skundų ir nustatomi atsitiktinai, atlikus rentgenogramą. Tačiau kartais apie retinuotą dantį gali susidaryti cistos, kurios tirpdo aplinkinį kaulą, o joms supūliavus gali vystytis osteomielitas, pūlynai. Dalinai retinuoti dantys susisiekia su burnos ertme, todėl dažniau gali sukelti įvairius skundus. Aplink juos esančiose dantenų kišenėse kaupiasi mikrobinis apnašas, kurį sunku pašalinti. Todėl yra palankios sąlygos vystytis ėduoniui, taip pat dantenų ir periodonto uždegimui. Dažnai pažeidimai apima ne tik retinuotą , bet ir gretimus dantis.

Pilnai retinuoti dantys, nesukeliantys jokių skundų, gali būti paliekami. Tačiau paliekant retinuotus dantis galimos komplikacijos: cistų, navikų atsiradimas, dantų lanko stūmimas. Prieš operaciją turi būti gerai įvertinta retinuoto danties padėtis ir jo santykis su greta esančiomis struktūromis (pvz. apatinio žandikaulio nervo kanalu, gretimų dantų šaknimis). Retinuoti iltiniai dantys, kurie reikalingi normaliam sąkandžiui, gali būti „pradaiginami” taikant ortodontinį gydymą. Šalinant retinuotus dantis galimos tokios pat komplikacijos, kaip ir traukiant kitus dantis: kraujavimas, gretimų dantų pažeidimas, pooperacinis skausmas,uždegimas ir kt.

Virškomplektinis dantų rovimas atliekamas operaciniu būdu. Virškomplektiniai dantys – tai papildomi dantys, kurių žandikauliuose neturėtų būti. Šie dantys gali būti retinuoti arba pilnai išdygę burnos ertmėje. Pasitaiko, kad dantys būna normalios anatominės struktūros, tačiau dažniausiai jie mažesni arba netaisyklingos formos. Procedūros atliekamos taikant vietinę nejautrą. Virškomplektinių dantų šalinimas yra chirurginė intervencija, su kuria siejama tam tikra operacinė rizika (minkštųjų veido audinių patinimas, apsunkintas žiojimasis, mėlynės susidarymas, galimas nervų ar kraujagyslių pažeidimas operacijos metu) ir diskomfortas pooperaciniu laikotarpiu.

Burnos, veido ir žandikaulių chirurgas Dainius Razukevičius sako, kad dantų šalinimo priežastys gali būti labai įvairios. Svarbiausia, žinoma – kuo greičiau pašalinti visus gydyti netinkamus sugedusius dantis. Pacientai dažnai delsia, atidėlioja šią procedūrą ir dažnai kreipiasi tik tada, kai pradeda skaudėti, tačiau taip elgdamiesi tik dar labiau pasunkina situaciją. Stipriai sugedusias dantų šaknis yra daug sunkiau pašalinti, o dantų traukimas gali užtrukti ilgiau, nei kreipusis laiku. Be to, sugedęs ir netaisomas dantis – infekcijos šaltinis organizme, kuris gali virsti rimtesnių ligų priežastimi: burnos ar veido pūlinio išsivystymu; žandikaulio cistos atsiradimu. Tokios ligos reikalauja sudėtingesnio ir ilgesnio chirurginio gydymo. Negydomi dantys tampa blogo kvapo iš burnos priežastimi.

Daugiau informacijos:

Mob. tel. +370 640 52 485

El. paštas Info@kicklinika.lt
Svetainė www.kicklinika.lt
Facebook


seraninas

TAIP PAT SKAITYKITE