Nobel biocare

Burnos higiena – ar būtina visiems ir visada?

Burnos higiena - ar būtina visiems ir visada?

Dėl burnos higienos yra kontraversiškų nuomonių. Ypač pacientų tarpe, kuriems kur nors kada nors buvo atlikta būtent neprofesionali burnos higiena, o jų garbaus amžiaus seneliai išgyveno apskritai be burnos higienos.

Įvairūs, net prieštaringi, pasisakymai apie individualią patirtį gali būti pagrįsti, nes kiekvieno žmogaus organizmas, atsparumas, paveldėtos savybės, gyvenimo būdas, mityba, aplinka, kasdienė dantų priežiūra ir pan. yra labai skirtingi, – konstatuoja pranešime žiniasklaidai Kauno odontologijos klinikos „Angitia“ ilgametis vadovas implantuojantis odontologas Mindaugas Gaučys.

„Visiškai identiškų žmonių nebuvo, nėra ir nebus, ir kas tinka vieniems, nebūtinai tiks kitiems. Nebent kalbėtume apie identiškus dvynius, gyvenančius identiškomis sąlygomis. Tad ir burnos higiena nebūtina visiems iš eilės“, – dalijasi odontologas M. Gaučys savo išvadomis, pagrįstomis daugiau nei 20-ies metų „Angitia“ klinikoje darbo patirtimi.

Jeigu iš prigimties dantys yra tvirti, nelinkę gesti, juos tinkamai prižiūri pats žmogus ir dar – subalansuota, visavertė mityba, sveikas gyvenimo būdas, nerūko ir nepiktnaudžiauja alkoholiu – sveikiems, be apnašų dantims burnos higiena nereikalinga.

Verta įsidėmėti, kad dantų akmenų valymo metu dantų paviršiuje gali likti net nepastebimi smulkūs įbrėžimai, todėl labai svarbu tinkamai ir profesionaliai juos nupoliruoti. Nors tie galimi įbrėžimai yra ypatingai smulkūs, tačiau prie nors kiek nelygaus paviršiaus viskas labiau kimba, ilgiau užsilaiko, ir dantys greičiau gelsta nuo spalvotų gėrimų bei dažančio maisto.

Kada burnos higiena būtina ?

Jei aplink dantis kaupiasi dantų akmenys, o ypač – po dantenomis, burnos higiena vienareikšmiai būtina, jei nenorima atsisveikinti su savais dantimis. Norėčiau išsklaidyti nepagrįstas iliuzijas, – pabrėžia daktaras, – kad, esą, iki burnos higienos dantis „laikė“ dantų akmenys, o juos nuvalius, – dantys pradėjo klibėti, ir štai išvada, – esą neliko dantų akmenų, nėra kam prilaikyti dantų.

Jeigu dantis laikė tik dantų akmenys, – burnos higiena jau pavėluota, žandikaulio kaulas aptirpęs, dantų kišenės pilnos kietųjų apnašų ir mikrobų, situacija kritiška, dantys atsipalaidavę ir tie dantys, kuriuos laikė tik dantų akmenys, – jau seniai prarasti. Dar palaukus, galima prarasti ir daugiau dantų.

Ypač svarbu išvalyti dantų akmenis iš po dantenų. Neįtikėtina, tačiau ne visų ambulatorijų odontologijos kabinetai turi specialią dantų akmenų valymo iš po dantenų įrangą, tad prieš burnos higieną siūlome tuo įsitikinti patiems – tiesiog pasiklausti burnos higienisto, ar po dantenomis yra dantų akmenų ir ar klinika turi įrangą juos išvalyti.

Atsakingai konstatuojame, kad patyrę odontologijos klinikos „Angitia“ burnos higienistai profesionaliai įvertina kiekvieno paciento individualią burnos situaciją ir prireikus kokybiškai atlieka burnos higieną. Kadangi dantų akmenys, priklausomai nuo gyvenimo būdo, dantų priežiūros bei kitų priežasčių kaupiasi skirtingais tempais, mūsų klinikos patyrusi odontologė burnos higienistė, įvertinusi individualų polinkį kaupti dantų akmenis, rekomenduoja ir individualų burnos higienos dažnumą bei konsultuoja, kaip išvengti dantų akmenų kuo ilgesnį laikotarpį.

UAB „Angitia“, Savanorių per. 273, Kaunas
Tel. +370 37 323265; +370 699 05758
info@angitia.lt mgaucys@gmail.com
www.angitia.lt FB Angitiaklinika
www.dantu-implantai.info
www.dantu-protezavimas.info
www.dantu-imlantavimas.info

seraninas

TAIP PAT SKAITYKITE