Nobel biocare

NVO: Pasirinkimo darytis abortą negalima vadinti nei laisve, nei apsisprendimu

„Dažnu atveju moters pasirinkimo darytis abortą negalima vadinti nei laisve, nei apsisprendimu“, – sako VšĮ „Krizinio nėštumo centro“ vadovė Zita Tomilinienė. „Žinia apie netikėtą nėštumą dažnai išgyvenama kaip specifinė, stresinė būsena, ir tokioje būsenoje moteris negali mąstyti visai racionaliai. Stipraus streso būklėje nėra galvojama, bet stengiamasi kuo greičiau išsivaduoti nuo tokią būseną keliančio veiksnio“, – paaiškina socialinė darbuotoja. Ji taip pat teigia, jog savo darbo praktikoje dažnai mato ne tvirtai apsisprendusią nutraukti nėštumą, kaip teigia abortų šalininkai, bet iki paskutinės akimirkos dvejojančią moterį. Moteris renkasi abortą ne iš laisvės, bet iš nevilties, iš neturėjimo kito pasirinkimo.

Visuomenę suskaldė pirmadienį Sveikatos ministerijos surengta diskusija apie naujas nuostatas „Nėštumo nutraukimo tvarkos aprašo“ projekte. Didžiausius nesutarimus sukėlė privalomas 72 valandų laukimo iki nėštumo nutraukimo laikotarpis ir medikamentinis abortas.

„Kaip ir ministrė, manome jog toks laikotarpis gali padėti moteriai nusiraminti, apgalvoti ir taip išgelbėti kūdikio gyvybę. Vis dėlto kviesčiau dar labiau akcentuoti konsultacijų būtinybę, kad tos 72 valandos nebūtų vien laukimas, bet galimybė sulaukti realios pagalbos. Privalomų psichologų ar socialinių darbuotojų konsultacijų įteisinimas – tai valstybės įsipareigojimas kurti pagalbos sistemą besilaukiančioms moterims. Deja, tokio užtikrinimo ministrės pasisakymuose bei įsakymo formuluotėse stinga.” – pastebi  Laisvos visuomenės instituto direktorė Toma Bružaitė.

Minčiai, jog psichosocialinės konsultacijos nėštumą nutraukti norinčiai moteriai būtų privalomos, pritaria ir Z. Tomilinienė: „Iki šiol psichologo konsultacijos buvo rekomendacinio pobūdžio, todėl realiai ir nevyko. Šeimos gydytojo ar akušerio ginekologo konsultacijos, įprastai trunkančios 15-20 minučių, neužtenka norint išsiaiškinti aplinkybes, ne tik lėmusias moters sprendimą atlikti abortą, bet ir sąlygojusias nėštumo kaip krizės patyrimą, pavyzdžiui, tokias kaip smurtas šeimoje, skurdas ar artimųjų

Bernardinai.lt

TAIP PAT SKAITYKITE