Nobel biocare

Mankštos būsimoms mamytėms

Šiandien su Asta kalbamės plačiau apie mankštas besilaukiant mažylio.

-Kuo ypatinga nėščiųjų mankšta?

– Būsimoms mamytėms kineziterapeuto priežiūroje rekomenduojama atlikti mankštas, stiprinančias viso kūno raumenis. Tokia mankšta – puiki profilaktikos priemonė norint išvengti antsvorio, turi neabejotinai teigiamos įtakos mamos ir laukiamo vaikelio sveikatai. Mankštinant  daug dėmesio skiriama tarpvietės bei nugaros raumenų stiprinimui, pečių juostos atpalaidavimui. Labai svarbu tinkamo krūvio parinkimas, taisyklingos laikysenos priežiūra, pilnavertis kvėpavimas. mankštos metu.

– Ar gali besilaukiančios moterys mankštintis namuose savarankiškai? Ar tai nepavojinga?

-Aišku, namuose mankštintis gali, ir tai nėra pavojinga, jei moteris žino kokius pratimus ir kaip atlikti, Svarbiausia – būti itin atsargioms atliekant kai kurių raumenų tempimo pratimus. Taip pat nereikėtų apkrauti pilvo preso. Labai svarbu mankštą derinti su taisyklingu kvėpavimu. Mankštos tikslas – sustiprinti raumenų jėgą, didinti sąnarių amplitudę bei dubens paslankumą, stiprinti širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo sistemas, gerinti veninio kraujo nutekėjimą iš kojų (ypač tai aktualu paskutiniais nėštumo mėnesiais), stiprinti pėdų, blauzdų, šlaunų raumenis. Pratimų metu reikia nuolat sekti savo savijautą: ar nesvaigsta galva, nemuša karštis, niekur neskauda.

Todėl, aš vis dėlto siūlyčiau, jei yra galimybė, būsimoms mamoms sportuoti tik padedant kineziterapeutui, nes jis sudarys specialią, individualią programą, atsižvelgiant į kiekvienos moters esamą bei iki nėštumo buvusią fizinę būklę, nėštumo dydį, jo eigą, bei kitas individualias organizmo savybes, stebės moters būklę mankštų metu. Be to, didėjant nėštumui, palaipsniui keičiasi ir mankštos pobūdis bei krūvis.

-Ar galite teigti, kad nėščiųjų mankšta palengvina gimdymą?

Gimdymo eigą lemia daugelis faktorių, ir moters fizinė sveikata yra tik vienas iš jų. Tačiau galiu drąsiai tvirtinti, kad šis faktorius -vienas iš svarbiausių ne tik gimdymo eigai, bet ir pogimdyviniu periodu. Reguliariai besimankštinančios moterys ne tik lengviau gimdo, bet ir daug greičiau sustiprėja po gimdymo, žymiai lengviau perneša visus sunkumus susijusius su mažylio auginimu. Jas rečiau vargina nugaros skausmai, bendras nuovargis ir su tuo daugiau ar mažiau susijusi pogimdyminė depresija.

Autorius: Interviu su Asta Kunčiene

Pagalba mažyliui

TAIP PAT SKAITYKITE