REXSAN

Kaip išsirinkti tinkamiausias daugkartines sauskelnes?

Kai ieškote daugkartinių sauskelnių savo mažyliui, tikriausiai nesunkiai randate, kurios labai gražios, mielos, švelnios, minkštutės. Tačiau rekomenduojame nepulti „stačia galva” ir pirkti visą reikiamą jų kiekį. Nusipirkite keletą vienetų pabandymui. Kiekvienas vaikutis yra unikalus, kiekvieno vaikučio kūnelis, jo išlinkimai, proporcijos, dydis bei šlapinimas/tuštinimas yra skirtingi. Dažnai vienos firmos sauskelnės vienam vaikučiui idealiai tinka, kitam – gali viskas prabėgti ir visiškai netikti. Jeigu nusprendėte naudoti daugkartines sauskelnes, tačiau pirmu bandymu nusipirkote sauskelnes, kurios netinka Jūsų vaikučiui, būtinai pabandykite kitas – tikrai atrasite tik Jums tinkamiausias.

Įsivaizduokite, nusiperkate visą reikiamą kiekį sauskelnių iš karto, nepabandę, ir pastebite, jog jos Jums naudoti nepatogios, netinkamos. Tikriausiai supykstate, pradedate naudoti vienkartines sauskelnes ir niekam kitam nerekomenduojate net pabandyti daugkartinių.

Taigi, nusipirkę tik keletą sauskelnių pabandymui, neišleisdami krūvos pinigų, galėsite jas išmėginti ir tik po to nusipirkti visą reikiamą jų kiekį.  Todėl dauguma daugkartinių sauskelnių gamintojų yra paruošę „bandomąjį krepšelį“, kuriame rasite vieno gamintojo įvairių rūšių sauskelnių.

Rinkdami savo mažyliui daugkartines medžiagines sauskelnes, pastebėsite, jog jų būna skirtingų medžiagų: medvilninės, kanapinės, bambukinės arba sintetinės. Yra ir kitokių, tačiau šios yra dažniausios siuvant daugkartines sauskelnes. Kuo šios medžiagos skiriasi ir kurios sauskelnės yra geriausios?

Renkantis sauskelnes, pagrindiniai daugkartinių sauskelnių medžiagos kriterijai yra šie: sugeriamumas, antimikrobiškumas, oro pralaidumas, džiūvimas, tvirtumas, ekologiškumas, švelnumas.

Sugeriamumas: Bambuko medžiaga sugeria 4 kartus daugiau nei medvilnė. Kanapės medžiaga sugeria 8 kartus daugiau nei medvinė.  Sintetinės medžiagos gali išgauti ir didesnes sugeriamumo savybes.

Antimikrobiškumas: Bambuko ir kanapės medžiaga turi antimikrobinių savybių. Tyrimais nustatyta, jog šiose medžiagose po 24 val. bakterijų sumažėja daugiau nei 90 %. Medvilnė antimikrobinių savybių neturi. Šioje medžiagoje bakterijų kiekis netgi didėja. Sintetinės medžiagos yra puiki terpė mikobų dauginimuisi, kas gali sudirginti jautrią kūdikio odelę. Bakterijų kaupimasis sustiprina ir nemalonų kavapą sauskelnėse.

Oro pralaidumas: Tik natūralios medžiagos (kanapė, bambukas, medvilnė) gali užtikrinti 100% natūralų oro pralaidumą, kas leidžia odelei nevaržomai kvepuoti. Šiuolaikinės technologijos suteikia galimybę gaminti ir sintetines medžiagas, kurios turi mikro skylutes (pvz. PULL medžiaga). Būtent  tokios medžagos dažniausiai yra naudojamos sauskelnių gamyboje, tačiau ne visada. Taip pat iš patirties žinome, kad sintetiniai drabužiai dažnai sukelia ir prakaitavimą.

Džiūvimas: Kadangi bambuko ir kanapės medžiagos daugiau sugeria drėgmės į save, lyginant jas su medvilne, joms reikia šiek tiek daugiau laiko išdžiūti. Sintetinės medžagos džiūsta greičiausiai.

Tvirtumas: Medvilnė yra pakankamai tvirta medžiaga, o kanapės audinys yra tris kartus stipresnis negu medvilnė. Natūralaus bambuko audiniui sustiprinti yra derinama su kitomis medžiagomis – su medvilne, kanape. Deja, natūralūs audiniai neilgaamžiai, todėl po ekstremalių „sysiukų“ išbandymų gali pradėti nusidėvėti po 200-300 kartų skalbimų.  Šiuo atžvilgiu sintetika dažniausiai laimi savo ilgaamžiškumu.

Ekologiškumas: Kanapėms ir bambukui užauginti nereikia herbicidų ir pesticidų, todėl kanapinė bei bambukinė medžiaga yra organinė. Medvilnės auginimui sunaudojama apie 25% visų žemės ūkyje naudojamų insekticidų ir daugiau kaip 10% pesticidų, todėl, norint to išvengti, rinkitės medvilnines sauskelnes, kurių medžiaga yra ekologiška/organinė. Kur ekologija – ten sintetinėms medžiagoms ne vieta.

Švelnumas: Bambukinis audinys yra nepaprastai švelnus ir ne veltui lyginamas su šilku ar kašmyru. 100 % kanapiniai audiniai yra gana šiurkštūs, todėl jie yra maišomi su kitomis medžiagomis – medvilne ar bambuku. Nauji medvilnės audiniai yra pakankamai švelnūs, tačiau po intensyvaus naudojimo labai greitai sukietėja ir sušiurkštėja, tampa nemalonūs dėvėti ant gryno kūno. Sintetinės sauskelnės, nors ir švelnios, gali sukelti nemalonų vilkėjimo pojūtį.

Taigi, daugeliu kriterijų „laimi” kanapės ir bambuko audiniai. Vadovaujantis mūsų patirtimi ir daugelio tėvelių nuomone, nors medvilninės sauskelnės yra pigesnės, tačiau jos dažniausiai nuvilia tėvelius: nedaug sugeria, atsiranda ir įsigyvena nemalonus kvapas, parausta odelė, jau po mėnesio intensyvaus naudojimo sauskelnės sušiurkštėja, sukietėja. Sauskelnės, pagamintos iš sintetikos, patvaresnės, tačiau sveikatos požiūriu dažnai prilygsta vienkartinėms sauskelnėms. Todėl kanapės ir bambuko audiniai, mūsų nuomone, yra idealiausi sauskelnėms.

www.daugkartines-sauskelnes.lt

Pagalba mažyliui

TAIP PAT SKAITYKITE