Gudručio vaistinė

Valgydami – negerkite jokių skysčių

Valgydami negerkite vandens, kavos, arbatos ar kitų skysčių. Šios taisyklės būtina laikytis. Gyvūnai ėsdami vandens nelaka, todėl pavyzdį imkime iš gamtos.

Sakoma, jog  valgio metu išgertas skystis skatina skrandžio sulčių sekreciją ir todėl gerėja virškinimas. Tačiau išgėrus vandens, jis iš organizmo pasišalina per 10 minučių kartu pasiimdamas ir skrandžio sultis. Toks procesas lėtina virškinimą.

Jeigu valgote, negerkite – blogiau sukramtysite maistą. Valgydamas žmogus gerai sukramtytą maistą sudrėkina seilėmis, o išgėrus vandens – maistą nurijame pusiau suvilgytą ir pusiau sukramtytą. Nepamirškite, jog pienas – tai maistas, o ne gėrimas, tačiau jį gerkite tada, kai nevalgote.

Sakoma, jog maistą kramtyti reikia 20 – 50 kartų, tačiau pamirškite skaičiavimą. Kramtykite tol, kol maistas pavirs į skystą vientisą masę.

Geriausia vandenį gerti 10 – 15 minučių prieš valgį, suvalgius vaisių – po pusvalandžio, suvalgius krakmolingą maistą – po dviejų valandų, o suvalgius daug baltymų turintį maistą – po 4 valandų.

Šalti gėrimai nutraukia enzimų (fermentų) veikimą. Šie mitybos komponentai priversti laukti, kol skrandžio temperatūra pakils iki normalios ir galės toliau tęsti savo darbą. Šalti gėrimai patekę į skrandį jį traumuoja, todėl jį ima skaudėti, o be to pradeda troškinti. 

Karšti gėrimai silpnina skrandį ir atima jo energiją. Jie pažeidžia skrandžio audinių tonusą ir silpnina jo galią mechaniškai paveikti maistą. Dėl šios priežasties nusilpus audiniams skrandis dažnai prakiūra.

Vanduo kavoje, kakavoje, limonade – vanduo ir ne daugiau. Tačiau šie gėrimai taip pat stimuliuoja apetitą, lemia persivalgymą. Be to, pastaruosiuose trijuose gėrimuose yra stiprių nuodų, veikiančių, kaip stimuliatorius. Neadekvatus jų vartojimas trikdo virškinimą, ardo nervinę sistemą bei inkstus ir kepenis. Optimali gėrimų temperatūra turi atitikti normalią kūno temperatūrą, bent jau nebūti aukštesnė nei 40 laipsnių.

Ranigast sos

TAIP PAT SKAITYKITE