Gudručio vaistinė

Tonizuojanti petražolių veido kaukė

Petražolės gausiai paplitusios Viduržemio jūros regione, todėl manoma, kad būtent iš ten ir kilusios. Paprastųjų petražolių lapuose, šaknyse ir vaisiuose yra eterinių aliejų, flavonoidų, vitaminų. Petražolės turi daugiausia vitamino C iš visų kulinarijoje vartojamų daržovių. Jos lapuose vitamino C penkis kartus daugiau nei citrinose ar apelsinuose. Taip pat gausus rinkinys vitaminų B1, B2, K, P, geležies druskų, kalio, magnio, kalcio, fosforo.

Nuolat vartojant petražoles galima apsisaugoti nuo kiaušidžių ir prostatos vėžio. Petražoles rekomenduojama vartoti sergant skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opalige bei gastritu. Ką tik išspaustos petražolių sultys – puikus šlapimą varantis vaistas. Geriamos po desertinį šaukštelį 3–5 kartus per dieną, jos pagerina sergančiųjų širdies ligomis būklę, gydo inkstus, širdies ligas, stiprina regėjimą ir imunitetą. Petražolių sultis tinka vartoti, jei įgelia uodai, bitės, gyvatės; įgėlimo vietą rekomenduojama patepti košele iš petražolių lapų. Šviežios petražolių sultys tinka spuogų ir bėrimų ant veido ir kūno gydymui, odos valymui bei balinimui. Petražolių šaknų nuoviras, sumaišytas su citrinų sultimis, taip pat vartojamas šlakuotai ir pigmentuotai veido odai balinti.

Tonizuojanti veido kaukė

Sumaišyti petražolių nuovirą (30-40 g. stiklinei vandens) su valgomuoju šaukštu medaus ir vienu kiaušinio tryniu. Uždėti kaukę ir palaikyti 15-20 min., po to nuplauti šiltu, vėliau šaltu vandeniu.

Ranigast sos

TAIP PAT SKAITYKITE