Sausio 22d. Šeštadienis

Sveikatos pagrindas - harmonija su pasauliu

Peržiūrų skaičius: 21720
Sveikatos pagrindas - harmonija su pasauliu

Tarptautinio Gyvenimo meno labdaros ir paramos fondo socialinių programų vedėja Mira Jaskevič į uostamiestį atvyko po misijų "karštuose" pasaulio regionuose, kur liejasi kraujas, nedžiūva paprastų žmonių ašaros. Pakalbinome ją.

Kokią patirtį įgijote įgyvendindama socialines programas konfliktiniuose regionuose?

Du mėnesius dirbau Beslane, kai teroristai 2004 metais buvo užgrobę mokyklą, dirbau Čečėnijoje, Ingušijoje, Kabardoje-Balkarijoje, Pietų Osetijoje. Mėgstu savo darbą, kadangi galiu matyti, kaip keičiasi žmonių gyvenimas. Į kursus, kuriuose mokome pašalinti stresų pasekmes, jie ateina apimti didžiulio streso, kentėdami skausmą. Šie skaudūs išgyvenimai neleidžia jiems užmigti, atima gyvenimo prasmę. Tačiau pamažu, žingsnis po žingsnio, jau po kelių dienų jie sugrįžta į gyvenimą, nes supranta, kad patys sunkiausi išbandymai ateina ne "už ką nors", o "dėl ko nors". Juk neįgiję išminties paprastai užduodame klausimą: "Viešpatie, už ką mane taip baudi?" O išmintingieji supranta, kad mūsų niekas nebaudžia, kad baudžiame save patys - savo mintimis, savo žodžiais ir poelgiais. Ir įvykiai ateina tam, kad suvoktume daugiau. Ir tuomet jau klausiame: "Viešpatie, ko turiu išmokti iš tos ar kitos situacijos?" Bet kurioje problemoje yra mūsų transformacijos grūdas.

Į pasaulį ateiname turėdami įvairių talentų. Kad jie prasiskleistų, reikalinga tam tikra situacija, palankios tai savybei prasiskleisti sąlygos. Yra tokia malda: aš prašiau Dievo jėgos, o jis davė man daug sunkumų, kad juos įveikčiau. Aš prašiau jį išminties - jis davė daug problemų, kad jas išspręsčiau, prašiau Dievą meilės - ir jis davė man daug nelaimingų žmonių, kad galėčiau jais rūpintis. Aš negavau to, ko norėjau, - gavau tai, ko reikėjo. Mano malda buvo išgirsta.

Tiek "karštose" planetos vietose, tiek ramiuose regionuose mokote žmones kvėpavimo pratimų, elementarių jogos elementų. Kam tai?

Kai žmonės išmoksta tam tikrų kvėpavimo technikų, pagerėja jų sveikata - mentalinė ir fizinė. Tavo sveikata - ne gydytojų rūpestis. Šie reikalingi esant ekstremalioms situacijoms, traumoms. Tačiau saugoti sveikatą žmogus turi pats. Kvėpavimo technikos padeda sustiprinti imunitetą, padidina džiaugsmą. Būdami nesveiki negalime būti laimingi, nes tuomet galvosime tik apie ligas. Fizinis kūnas geros būklės tada, kai prote nėra stresų, įtampos, kai galime džiaugtis kiekviena diena.

Tai parodė mano pačios patirtis. Kadaise labai daug sirgau, patyriau tris klinikines mirtis. Pradėjau užsiiminėti kvėpavimo technikomis - pamiršau visas ligas. Labai dėkinga šios humanistinės programos kūrėjui dvasiniam lyderiui Šri Šri Ravi Šankarui. Susitikimas su šiuo žmogumi mano gyvenimą apvertė aukštyn kojomis. Prieš tai į gyvenimą žiūrėjau pro juodus akinius, patyriau daug stresų, įtampos. Kai to atsikračiau, supratau, kad gyvenimas harmoningas ir kad pasaulio keisti nereikia, nes jis tobulas. Ir žmonių nereikia keisti - reikia keisti savo santykį su pačiu savimi. Kai pakeičiame tai, keičiasi požiūris ir į kitus žmones.

Kai išminčiaus paklausė, kaip atpažinti blogus žmones, kaip išvengti jų įtakos, jis atsakė, jog nėra sutikęs blogų žmonių. Žmonės daro blogus poelgius tik todėl, kad jų širdys sužeistos. O mes atėjome tam, kad užgydytume tas žaizdas. Tegul iš mūsų lūpų neišsprūsta nė vienas prakeiksmas. Mūsų žodžiai gali laiminti, gali ir prakeikti. Jei laiminsite kiekvieną žmogų planetoje ir pačią planetą, tuomet ji bus kupina džiaugsmo ir laimės.

Ligos susijusios su emocijomis, kurias mes gniaužiame visą gyvenimą. Kiekviena emocija - energija, kolosali energijos tėkmė. Jei energija atsirado, bet neišėjo lauk, - ji blokuoja laisvą energijos tekėjimą kraujuje, organuose ir sistemose. Pavyzdžiui, vis užgniaužiant susierzinimą, ima spazmuoti kraujagysles, atsiranda distonija, kraujospūdžio šokinėjimas, hipertonija, pagaliau - insultas.

Logiška, kad įvairioms emocijoms sukeliant įvairius kvėpavimo modelius (pykstant kvėpavimas dažnėja, tampa trūkčiojantis, džiaugiantis dominuoja aktyvus iškvėpimas ir pan.), per kvėpavimą galime išmesti užblokuotas emocijas. Mokslininkų teigimu, iki 90 proc. toksinų išeina per kvėpavimą. Atsipalaidavus, miegant iš organizmo pasišalina blokai, toksinai, įtampos. Anksčiau to ir užtekdavo, bet tada gėrėme švarų vandenį, kvėpavome švariu oru, valgėme švarų maistą. Dabar ekologinė situacija prastesnė, todėl per naktį organizmas nebespėja apsivalyti, reikia jam padėti. O padėti galima išmokus keletą paprastų kvėpavimo pratimų. Jiems atlikti užtenka keleto minučių per dieną.

Kodėl daugėja ligų, atsiranda vis naujų?

Yra geras posakis: valgykite maistą kaip vaistus, antraip vaistai taps maistu. Žmonės primiršo natūralius gamtos dėsnius, jie pradėjo vartoti maistą, kuris nepritaikytas jų mitybai, t. y. gyvulinį maistą. Bet mūsų organizmas pritaikytas virškinti augalinį maistą. Mėsa netinka žmogui. Augalinis maistas mūsų žarnyne virškinamas 4-8 val., o mėsa - 72 val. Mūsų žarnyno ilgis apie 12 metrų, virškinimo temperatūra - apie 40 laipsnių. Jei net mėsa labai gerai paruošta, tokiomis sąlygomis ji pūva organizme išskirdama daugybę nuodų. Ne veltui sakoma, kad žmogus yra tai, ką jis valgo. Tie nuodai tampa statybine medžiaga, formuojančia mūsų organizmą. Dėl to taip dažnai skauda sąnarius, raumenis. O kai kūnas apsivalo, žmonės pereina prie natūralaus augalinio maisto, ligos išnyksta. Tai parodė ir mano asmeninė patirtis.

Pagaliau gamta pati sufleruoja, kad mėsa - ne mūsų maistas. Buvo laikas, kai pradėjo sirgti karvės - žmonės perėjo prie paukščių mėsos. Paskui atsirado paukščių, vėliau - kiaulių gripas. Reikia keisti mitybą.

Yra ir kitas dėsnis: tai, su kuo kovoji, priešinasi. Mes kovojame su ligomis, išleidžiame armijas gydytojų, statome naujas klinikas, bet atsiranda naujos ir naujos ligos. Nereikia su jomis kovoti - reikia nukreipti visą dėmesį į sveikatą. Kai susitelki į sveikatą - tai ji ir auga.

Jei nuolat kalbame apie ligas, šis įvaizdis ima augti ir veikti, t. y. ligų daugėja. Reikia nukreipti dėmesį į tai, ko norime, o ne į tai, ko nenorime. Kalbėkime ne apie ligas, o apie sveikatą. Ir elkimės taip, kad būtume sveiki: valgykime tinkamą maistą, nieko neteiskime, sutvarkykime mintis, nekaupkime nuoskaudų, atleiskime.

Ekonominė krizė pasėjo tarp žmonių baimę - dėl rytdienos, dėl darbo, dėl pragyvenimo...

Dievas yra meilė. Argi gali tas, kuris myli, palikti mus be dėmesio? Bet ta baimė pagimdo daug klaidų. O jei bijome - pritraukiame tuos įvykius, kurių bijome, ko nenorime. Nieko nereikia bijoti, reikia pasitikėti pasauliu ir gamta. Dar bus keletas nelengvų mėnesių, bet paskui viskas praeis. Sunkmetis duotas tam, kad žmonės susimąstytų, jog pinigai - tik pragyvenimo šaltinis, o ne tikslas. Gaila, pastaruoju metu žmonės pernelyg susikoncentravo į pinigų kaupimą, o gyvenimas eina pro šalį. O juk yra bendražmogiškos vertybės, kurių negalima nepaisyti. Reikia išmokti padėti tiems, kurie šalia, kurie serga, kurie negali savimi pasirūpinti. Dabar geras laikas perkainoti savo gyvenimo vertybes ir pradėti rūpintis tais, kuriems reikalinga pagalba. Dosnumas nepriklauso nuo pinigų kiekio jūsų piniginėje - tai dvasios kokybė. Galima tiesiog kam nors nusišypsoti - ir tam žmogui bus lengviau. Galima pasakyti keletą gerų žodžių - ir jo gyvenimas pradės keistis. Galima už ką nors nueiti į parduotuvę, aplankyti žmogų, kuris neturi artimųjų. Kai atkreipsime dėmesį į tuos paprastus dalykus - gyvenimas ims keistis. Krizė pirmiausia yra mumyse.


Ar netinkama dieta kenkia sveikatai?

Ar netinkama dieta kenkia sveikatai?

Neprofesionalus mitybos planas, kraštutinės priemonės, badavimas gali sutrikdyti sveikatą ar dar labiau pakenkti išvaizdai. Dažniausiai tykantys pavojai yra: Nesubalansuota ar labai mažo kaloringumo dieta gali paveikti jūsų sugebėjimą mąstyti,...


6 būdai padedantys kovoti su vidurių užkietėjimu

6 būdai padedantys kovoti su vidurių užkietėjimu

Turbūt kiekvienas yra bent kartą susiduręs su vidurių užkietėjimu. Stanginimasis, nepilno išsituštinimo jausmas, skausmas tuštinantis ir, žinoma, nuolatinis diskomforto jausmas, trukdantis produktyviam kasdieniam darbui. Kad ir kokia problema tai...


Mityba: visa tiesa apie pieną

Mityba: visa tiesa apie pieną

Pagrindiniai sveikos mitybos principai - saikingumas ir įvairovė - skelbia: sveikas maitinimasis toli gražu nėra nuobodus! Juk pusryčiams suvalgę mėsos su daržovėmis, o pietų metu pasisotinę kepta žuvimi, tikrai nesijausite nuskriausti. Didieji...


Sveika mityba ir gyvensena tampa madinga

Sveika mityba ir gyvensena tampa madinga

Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biure praktiką atlikę Kauno medicinos universiteto Visuomenės sveikatos fakulteto IV kurso studentai domėjosi kauniečių mityba ir priėjo išvados, kad ekologiški maisto produktai Kaune dar nėra...


Maisto skonis priklauso nuo nuotaikos

Maisto skonis priklauso nuo nuotaikos

Ryšys tarp skonio pojūčio ir cheminio balanso smegenyse greitai padės gydyti depresiją. Kol kas nėra veiksmingų testų, galinčių pagelbėti nustatyti, kurie vaistai tinkamiausi individualiu depresijos atveju. Mokslininkai mano, jog testas, pagrįstas...


Koks sumuštinis yra sveikiausias?

Koks sumuštinis yra sveikiausias?

Daugelis žmonių pusryčių neįsivaizduoja be greitai pagaminto sumuštinio. Dietologai tvirtina, kad jis gali būti ir nuodų bomba, ir sveikas patiekalas. "Nėra tokio patiekalo, kurio nesuvalgytų studentas", - tepdama beveik 35 metrų...


Moksleivių mityba: saldainis vietoj kotleto

Moksleivių mityba: saldainis vietoj kotleto

Kas atsitiko, kad šiandien vis mažiau vaikų mokyklos valgykloje renkasi karštą patiekalą? Neskanu? Brangu? Ne vienam suaugusiajam burnoje likęs mokyklinių pietų – žuvų kotleto ar pieniškos grikių sriubos skonis. Anuomet moksleiviai valgydavo...


Kilogramus degina ir cepelinų "dieta"

Kilogramus degina ir cepelinų "dieta"

Kiekvieną rytą prieš valgį patariama suvalgyti porą šaukštų (apie 100 g) liesos varškės. Ji turi naudingų medžiagų, taip pat padeda subalansuoti, kad organizmas pasisavintų kuo mažiau riebalų. Klaipėdietė Rūta Žalandauskienė nėra viena iš tų,...


Glikeminio indekso dieta

Glikeminio indekso dieta

Arbūzas turi didelį glikemijos indeksą. Jį valgant jo sultys iš karto įsiurbiamos į kraują ir iš karto išnešiojamas po organizmą. Tuo būdu kyla cukraus kiekis kraujyje, o tai reiškia didėja svoris ir neišnaudota energija kaupiasi riebalų pavidalu....


Salierų antpilas senjorams

Salierų antpilas senjorams

Senovės egiptiečiai ir graikai salierą naudojo maistui ir apeigų metu, salieras taip pat buvo žinomas kaip afrodiziakas. Šiandien dietologai ir vegetarai ypatingai vertina, liaupsina ir rekomenduoja salierą vartoti kuo dažniau. Salierai ne tik...


Sveikata ir vanduo

Sveikata ir vanduo

Atšilus orams žmogui reikia vis daugiau vandens. Vandens svarbos mūsų organizmui nuneigti neįmanoma - tai pagrindinė žmogaus kūno sudedamoji dalis. Organizme vanduo dalyvauja gausybėje procesų: medžiagų apykaitos, fermentų, hormonų gamybos. Vanduo...


Kokį vandenį gerti?

Kokį vandenį gerti?

Nuolat girdime specialistų patarimus gerti kuo daugiau vandens, kadangi šis gyvybės šaltinis turi įtakos mūsų puikiai savijautai, gerai nuotaikai, sveikatai bei grožiui. Dietologai tvirtina, kad žmogaus organizmui vandens reikia suvartoti ne...


Klastingas chemikalas Jūsų virtuvėje

Klastingas chemikalas Jūsų virtuvėje

Bisfenolis A (BPA) yra pramoninis chemikalas, naudojamas kai kurių plastmasinių gaminių sutvirtinimui nuo 1960-ųjų metų. BPA dažnai randamas įvairiuose plastiko gaminiuose, skirtuose maisto produktų laikymui ar naudojimui. Tai gali būti...


Seniausių pasaulyje žmonių patarimas: gerkite kavą

Seniausių pasaulyje žmonių patarimas: gerkite kavą

Mokslininkai pradžiugino kavos mėgėjus: jie nustatė, kad kavos pertraukėlės yra naudingos sveikatai, o kasdien išgertas puodelis šio gėrimo ilgina gyvenimą. Net tie žmonės, kuriems būdingi kraujospūdžio svyravimai, gali išgyventi iki 100 metų, jei...


Aviečių kaukė nuo spuogų

Aviečių kaukė nuo spuogų

Senovės graikai ir romėnai žinojo apie aviečių maistingąsias ir gydomąsias savybes. Jie miškuose renkamas avietes ne tik valgė, bet ir jomis gydėsi. Aviečių uogose yra sacharidų, organinių rūgščių, eterinio aliejaus, rauginių medžiagų, mineralinių...


Ekspertas: nutukimo epidemiją sukėlė maisto pramonė

Ekspertas: nutukimo epidemiją sukėlė maisto pramonė

Maisto produktus kuriantys "maisto inžinieriai" išrado būdą, kaip, manipuliuojant žmonių smegenyse esančiais malonumo centrais, skatinti juos valgyti nepasisotinant, tvirtina buvęs JAV Maisto ir vaistų administracijos vadovas. Atsispirti...


Mitybos ypatumai kosmose: kodėl maisto skonis visai kitoks nei Žemėje?

Mitybos ypatumai kosmose: kodėl maisto skonis visai kitoks nei Žemėje?

Tarptautinės kosminės stoties astronautas Chrisas Hadfieldas tiesioginėje studentams skirtoje laidoje „ Let's Talk Science“ prisipažino, kad kosminis maistas nė neprimena valgomo Žemėje, skelbia Mashable.com. „Pirmiausia, ne...


Sveiki maisto produktai, kuriuos jūs turėtumėte valgyti nuolatos

Sveiki maisto produktai, kuriuos jūs turėtumėte valgyti nuolatos

Visi puikiai žinome, kad kasdieninė dieta turi turi didelę įtaką mūsų išvaizdai, nuotaikai ir energijos lygiui. Tačiau… nepaisant to, daugelis mūsų vis tiek nesugeba maitintis sveikai. Pasaulyje egzistuoja platus sveikų maisto produktų...


Kaip nepriaugti svorio švenčių metu?

Kaip nepriaugti svorio švenčių metu?

Prieš kiekvienas šventes daugelis susiduriame su problema kaip nepersivalgyti ir išvengti papildomų kilogramų bei maisto „pagirių“. Velykos ir apvalėjančios formos Artėjant Šv. Velykoms vėl lankysime giminaičius ir mėgausimės jų...


Kodėl prie žuvies patiekalų tinka tik baltas vynas?

Kodėl prie žuvies patiekalų tinka tik baltas vynas?

Japonų mokslininkai maisto ir vyno derinimo taisyklėms rado mokslinį paaiškinimą. Takayuki Tamura kartu su kolegomis iš Mercian korporacijos produktų tyrimo laboratorijos nusprendė išsiaiškinti, ar nykščio taisyklė, kad žuvies patiekalai ir...


Tyrimas: žmonės per krizę valgo kaloringesnį maistą

Tyrimas: žmonės per krizę valgo kaloringesnį maistą

Recesija, nedarbas ir mažėjančios pajamos sukelia netikėtas problemas - žmonės storėja, parodė JAV tinklapio apklausa. Tyrimo metu ketvirtadalis apklaustųjų iš tūkstančio prisipažino, kad krizės akivaizdoje jiems labiau norisi kaloringų produktų,...


Taisyklingos mitybos taisyklės

Taisyklingos mitybos taisyklės

Duona tuo kenksmingesnė, kuo baltesnė. Organizmo medžiagų apykaitos atžvilgiu balti miltai mažai kuo skiriasi nuo gryno cukraus. Todėl nenuostabu, kad daugybė tyrimų patvirtino juodos duonos naudingumą. Valgantieji juodą kuo mažiau apdorotų grūdų...


Kaip išsaugoti vitaminus daržovėse?

Kaip išsaugoti vitaminus daržovėse?

Kai baigiasi šviežių lietuviškų daržovių pasiūla, iškyla klausimas, ką rinktis: parduotuvėje siūlomas šviežias, šaldytas ar konservuotas? Gal konservuotose žuvę visi vitaminai, todėl vertingesnės nors ir kelionėje per Europą apvytusios, bet vis...


Kaip įveikti norą prisivalgyti prieš naktį

Kaip įveikti norą prisivalgyti prieš naktį

Kanados dietologijos centro darbuotojai sukūrė specialų kovos su vakariniu persivalgymu kursą. Jeigu 5 dienas kruopščiai laikysitės jų nurodymų, šio įpročio atsikratysite maždaug per 10 dienų. 1-oji diena: sunkiausia pradėti Visą dieną stenkitės...


Duona ir alkį malšina, ir gydo

Duona ir alkį malšina, ir gydo

Duonoje yra baltymų, riebalų, angliavandenių ir kitų gyvybiškai svarbių medžiagų. Jos baltymuose yra ir nepakeičiamų aminorūgščių, be jų neįmanoma gyventi. Be to, duonoje yra kalio, kalcio, fosforo, geležies ir kitų mikroelementų, B grupės...


Maiste vitaminų nebėra?

Maiste vitaminų nebėra?

Net ir nevalgantis pusfabrikačių bei kito greito maisto žmogus šiandien negauna visų organizmui reikalingų medžiagų. Mat dauguma maisto produktų beveik nebeturi juose buvusių vitaminų ir mineralų. Per 30-40 metų iš jautienos visiškai išnyko...


Kodėl valgyti reikia reguliariai ir tinkamai?

Kodėl valgyti reikia reguliariai ir tinkamai?

Sveikatinimo srityje dirbantys sveikatos specialistai, sveikos gyvensenos propaguotojai labai dažnai kalba apie moksliškai įrodytus mitybos ir sveikatos sąryšius, informuoja apie netinkamų įpročių galimas pasekmes. Mokslininkų teigimu, net 30...


Kaip pasirinkti, kokias daržoves auginti?

Kaip pasirinkti, kokias daržoves auginti?

Pradėjus ilgėti dienoms ir saulei vis aukščiau kopiant į dangų, visi turintys bent nedidelį žemės sklypelį pradeda laužyti galvas ką gi pavasarį reikėtų pasisėti. Žinoma, jei jūsų namų valdoje daržui skirtos teritorijos pakanka, tikrai galite...


Svarainis - lietuviškoji citrina

Svarainis - lietuviškoji citrina

Svarainiais Avicena ne tik gydė įvairias ligas, bet ir moterims patarinėjo, kaip jais gaivinti veido odą. Svarainio vaisiai turi daug vitamino C, organinių rūgščių, kalio, kalcio, magnio, fosforo, vario, geležies. Vaisių žievelėje yra eterinių...


Kai kurie maisto priedai gali imituoti žmogaus hormonus

Kai kurie maisto priedai gali imituoti žmogaus hormonus

Kovo mėnesio "Scientific American" žurnale yra paviešintas tiriamasis straipsnis, kuriame įrodoma, jog kai kurie maisto priedai, patekę į žmogaus organizmą, gali veikti kaip estrogenai. Italijoje, Parma universitete, atlikta...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9