Balandžio 8d. Trečiadienis

Sveikatos pagrindas - harmonija su pasauliu

Peržiūrų skaičius: 21720
Sveikatos pagrindas - harmonija su pasauliu

Tarptautinio Gyvenimo meno labdaros ir paramos fondo socialinių programų vedėja Mira Jaskevič į uostamiestį atvyko po misijų "karštuose" pasaulio regionuose, kur liejasi kraujas, nedžiūva paprastų žmonių ašaros. Pakalbinome ją.

Kokią patirtį įgijote įgyvendindama socialines programas konfliktiniuose regionuose?

Du mėnesius dirbau Beslane, kai teroristai 2004 metais buvo užgrobę mokyklą, dirbau Čečėnijoje, Ingušijoje, Kabardoje-Balkarijoje, Pietų Osetijoje. Mėgstu savo darbą, kadangi galiu matyti, kaip keičiasi žmonių gyvenimas. Į kursus, kuriuose mokome pašalinti stresų pasekmes, jie ateina apimti didžiulio streso, kentėdami skausmą. Šie skaudūs išgyvenimai neleidžia jiems užmigti, atima gyvenimo prasmę. Tačiau pamažu, žingsnis po žingsnio, jau po kelių dienų jie sugrįžta į gyvenimą, nes supranta, kad patys sunkiausi išbandymai ateina ne "už ką nors", o "dėl ko nors". Juk neįgiję išminties paprastai užduodame klausimą: "Viešpatie, už ką mane taip baudi?" O išmintingieji supranta, kad mūsų niekas nebaudžia, kad baudžiame save patys - savo mintimis, savo žodžiais ir poelgiais. Ir įvykiai ateina tam, kad suvoktume daugiau. Ir tuomet jau klausiame: "Viešpatie, ko turiu išmokti iš tos ar kitos situacijos?" Bet kurioje problemoje yra mūsų transformacijos grūdas.

Į pasaulį ateiname turėdami įvairių talentų. Kad jie prasiskleistų, reikalinga tam tikra situacija, palankios tai savybei prasiskleisti sąlygos. Yra tokia malda: aš prašiau Dievo jėgos, o jis davė man daug sunkumų, kad juos įveikčiau. Aš prašiau jį išminties - jis davė daug problemų, kad jas išspręsčiau, prašiau Dievą meilės - ir jis davė man daug nelaimingų žmonių, kad galėčiau jais rūpintis. Aš negavau to, ko norėjau, - gavau tai, ko reikėjo. Mano malda buvo išgirsta.

Tiek "karštose" planetos vietose, tiek ramiuose regionuose mokote žmones kvėpavimo pratimų, elementarių jogos elementų. Kam tai?

Kai žmonės išmoksta tam tikrų kvėpavimo technikų, pagerėja jų sveikata - mentalinė ir fizinė. Tavo sveikata - ne gydytojų rūpestis. Šie reikalingi esant ekstremalioms situacijoms, traumoms. Tačiau saugoti sveikatą žmogus turi pats. Kvėpavimo technikos padeda sustiprinti imunitetą, padidina džiaugsmą. Būdami nesveiki negalime būti laimingi, nes tuomet galvosime tik apie ligas. Fizinis kūnas geros būklės tada, kai prote nėra stresų, įtampos, kai galime džiaugtis kiekviena diena.

Tai parodė mano pačios patirtis. Kadaise labai daug sirgau, patyriau tris klinikines mirtis. Pradėjau užsiiminėti kvėpavimo technikomis - pamiršau visas ligas. Labai dėkinga šios humanistinės programos kūrėjui dvasiniam lyderiui Šri Šri Ravi Šankarui. Susitikimas su šiuo žmogumi mano gyvenimą apvertė aukštyn kojomis. Prieš tai į gyvenimą žiūrėjau pro juodus akinius, patyriau daug stresų, įtampos. Kai to atsikračiau, supratau, kad gyvenimas harmoningas ir kad pasaulio keisti nereikia, nes jis tobulas. Ir žmonių nereikia keisti - reikia keisti savo santykį su pačiu savimi. Kai pakeičiame tai, keičiasi požiūris ir į kitus žmones.

Kai išminčiaus paklausė, kaip atpažinti blogus žmones, kaip išvengti jų įtakos, jis atsakė, jog nėra sutikęs blogų žmonių. Žmonės daro blogus poelgius tik todėl, kad jų širdys sužeistos. O mes atėjome tam, kad užgydytume tas žaizdas. Tegul iš mūsų lūpų neišsprūsta nė vienas prakeiksmas. Mūsų žodžiai gali laiminti, gali ir prakeikti. Jei laiminsite kiekvieną žmogų planetoje ir pačią planetą, tuomet ji bus kupina džiaugsmo ir laimės.

Ligos susijusios su emocijomis, kurias mes gniaužiame visą gyvenimą. Kiekviena emocija - energija, kolosali energijos tėkmė. Jei energija atsirado, bet neišėjo lauk, - ji blokuoja laisvą energijos tekėjimą kraujuje, organuose ir sistemose. Pavyzdžiui, vis užgniaužiant susierzinimą, ima spazmuoti kraujagysles, atsiranda distonija, kraujospūdžio šokinėjimas, hipertonija, pagaliau - insultas.

Logiška, kad įvairioms emocijoms sukeliant įvairius kvėpavimo modelius (pykstant kvėpavimas dažnėja, tampa trūkčiojantis, džiaugiantis dominuoja aktyvus iškvėpimas ir pan.), per kvėpavimą galime išmesti užblokuotas emocijas. Mokslininkų teigimu, iki 90 proc. toksinų išeina per kvėpavimą. Atsipalaidavus, miegant iš organizmo pasišalina blokai, toksinai, įtampos. Anksčiau to ir užtekdavo, bet tada gėrėme švarų vandenį, kvėpavome švariu oru, valgėme švarų maistą. Dabar ekologinė situacija prastesnė, todėl per naktį organizmas nebespėja apsivalyti, reikia jam padėti. O padėti galima išmokus keletą paprastų kvėpavimo pratimų. Jiems atlikti užtenka keleto minučių per dieną.

Kodėl daugėja ligų, atsiranda vis naujų?

Yra geras posakis: valgykite maistą kaip vaistus, antraip vaistai taps maistu. Žmonės primiršo natūralius gamtos dėsnius, jie pradėjo vartoti maistą, kuris nepritaikytas jų mitybai, t. y. gyvulinį maistą. Bet mūsų organizmas pritaikytas virškinti augalinį maistą. Mėsa netinka žmogui. Augalinis maistas mūsų žarnyne virškinamas 4-8 val., o mėsa - 72 val. Mūsų žarnyno ilgis apie 12 metrų, virškinimo temperatūra - apie 40 laipsnių. Jei net mėsa labai gerai paruošta, tokiomis sąlygomis ji pūva organizme išskirdama daugybę nuodų. Ne veltui sakoma, kad žmogus yra tai, ką jis valgo. Tie nuodai tampa statybine medžiaga, formuojančia mūsų organizmą. Dėl to taip dažnai skauda sąnarius, raumenis. O kai kūnas apsivalo, žmonės pereina prie natūralaus augalinio maisto, ligos išnyksta. Tai parodė ir mano asmeninė patirtis.

Pagaliau gamta pati sufleruoja, kad mėsa - ne mūsų maistas. Buvo laikas, kai pradėjo sirgti karvės - žmonės perėjo prie paukščių mėsos. Paskui atsirado paukščių, vėliau - kiaulių gripas. Reikia keisti mitybą.

Yra ir kitas dėsnis: tai, su kuo kovoji, priešinasi. Mes kovojame su ligomis, išleidžiame armijas gydytojų, statome naujas klinikas, bet atsiranda naujos ir naujos ligos. Nereikia su jomis kovoti - reikia nukreipti visą dėmesį į sveikatą. Kai susitelki į sveikatą - tai ji ir auga.

Jei nuolat kalbame apie ligas, šis įvaizdis ima augti ir veikti, t. y. ligų daugėja. Reikia nukreipti dėmesį į tai, ko norime, o ne į tai, ko nenorime. Kalbėkime ne apie ligas, o apie sveikatą. Ir elkimės taip, kad būtume sveiki: valgykime tinkamą maistą, nieko neteiskime, sutvarkykime mintis, nekaupkime nuoskaudų, atleiskime.

Ekonominė krizė pasėjo tarp žmonių baimę - dėl rytdienos, dėl darbo, dėl pragyvenimo...

Dievas yra meilė. Argi gali tas, kuris myli, palikti mus be dėmesio? Bet ta baimė pagimdo daug klaidų. O jei bijome - pritraukiame tuos įvykius, kurių bijome, ko nenorime. Nieko nereikia bijoti, reikia pasitikėti pasauliu ir gamta. Dar bus keletas nelengvų mėnesių, bet paskui viskas praeis. Sunkmetis duotas tam, kad žmonės susimąstytų, jog pinigai - tik pragyvenimo šaltinis, o ne tikslas. Gaila, pastaruoju metu žmonės pernelyg susikoncentravo į pinigų kaupimą, o gyvenimas eina pro šalį. O juk yra bendražmogiškos vertybės, kurių negalima nepaisyti. Reikia išmokti padėti tiems, kurie šalia, kurie serga, kurie negali savimi pasirūpinti. Dabar geras laikas perkainoti savo gyvenimo vertybes ir pradėti rūpintis tais, kuriems reikalinga pagalba. Dosnumas nepriklauso nuo pinigų kiekio jūsų piniginėje - tai dvasios kokybė. Galima tiesiog kam nors nusišypsoti - ir tam žmogui bus lengviau. Galima pasakyti keletą gerų žodžių - ir jo gyvenimas pradės keistis. Galima už ką nors nueiti į parduotuvę, aplankyti žmogų, kuris neturi artimųjų. Kai atkreipsime dėmesį į tuos paprastus dalykus - gyvenimas ims keistis. Krizė pirmiausia yra mumyse.


Atsargiai: margučiais irgi galima apsinuodyti

Atsargiai: margučiais irgi galima apsinuodyti

Per šventes padaugėja apsinuodijusiųjų greitai gendančiu maistu. Susirgti galima ir nuo svarbiausio šv.Velykų patiekalo - kiaušinių. Kauno visuomenės sveikatos centro specialistai primena: daugiau dėmesio skirkite greitai gendančio ir kambario...


Energetiniai gėrimai: kita medalio pusė

Energetiniai gėrimai: kita medalio pusė

Energetiniai gėrimai rinkoje pasirodė palyginti neseniai, tačiau jie spėjo išpopuliarėti. Ypatingai šiuos gėrimus pamėgo jaunimas: mokantis, sesijų metu, sportuojant, vakarėliuose. Tačiau užsienyje šie gėrimai parduodami tik sulaukusiems 18 metų,...


Leduose – E bomba

Leduose – E bomba

Karštą dieną kilęs noras atsigaivinti ledais klaipėdiečiui baigėsi nemaloniu sveikatos sutrikimu. Paaiškėjo, kad tai, ką gamintojai vadina ledais, iš tiesų yra šaldytas vanduo su pieno milteliais, pagardintais net penkių E porcija. Savaitgalį...


Daržovių karalienė

Daržovių karalienė

Vitaminų gausumu morkos pranoksta ne tik visas daržoves, bet ir pieno bei mėsos produktus. O japonų mokslininkai įrodė, kad morkos, svogūnai, kopūstai, baklažanai ir net paprastos varnalėšos turi medžiagų, stabdančių piktybinių navikų susidarymą....


Maisto skonis priklauso nuo nuotaikos

Maisto skonis priklauso nuo nuotaikos

Ryšys tarp skonio pojūčio ir cheminio balanso smegenyse greitai padės gydyti depresiją. Kol kas nėra veiksmingų testų, galinčių pagelbėti nustatyti, kurie vaistai tinkamiausi individualiu depresijos atveju. Mokslininkai mano, jog testas, pagrįstas...


Energijos suteikia ne tik puodelis kavos

Energijos suteikia ne tik puodelis kavos

Trūksta energijos? Išsijudinti nebepadeda net puodelis kavos? Dažna vangumo, prastos nuotaikos ar nuovargio priežastis - vitaminų trūkumas. Tačiau patys vitaminai energijos nesuteikia, jie dalyvauja organizmo biocheminiuose procesuose, kurie...


Ar sveika gerti kavą?

Ar sveika gerti kavą?

Koks yra populiariausias nealkoholinis gėrimas tarp suaugusiųjų? Šis gėrimas – kava. Milijonai žmonių visame pasaulyje kasdien išgeria net po 4 – 5 puodelius šio gėrimo, dar tiek pat – apsiriboja šiek tiek mažesniu kavos kiekiu...


Koks maistas saugo nuo vėžio?

Koks maistas saugo nuo vėžio?

Pastarųjų metų duomenys rodo, kad netinkama mityba yra viena iš onkologinių ligų priežasčių. Tad kaipgi reikėtų maitintis? Švedų mokslinių tyrimų duomenimis, padidinus perdirbtos mėsos produktų vartojimą tik 30 g per parą, tikimybė susirgti...


Daržovės nepraranda vertės

Daržovės nepraranda vertės

Kad ridikėliai ilgiau nevystų, reikia juos laikyti vėsioje vietoje, sudėtus žemyn lapais į indą su vandeniu. Kad sūdyti agurkai nepelytų, reikia sūdant į indą įdėti drobinį maišelį su juodaisiais pipirais, o kai agurkai pakankamai įsisūrija,...


Prie kompiuterio pietaujantys žmonės dažniau persivalgo

Prie kompiuterio pietaujantys žmonės dažniau persivalgo

Tyrėjai įrodė, kad valgymas prie kompiuterio arba prie televizoriaus verčia organizmą "pamiršti", kad jis pasisotino. Didžiosios Britanijos psichologai atliko eksperimentą. Jie padalino žmones į dvi grupes. Viena grupė valgė įprastoje...


Kokosų vanduo jėgoms atgauti

Kokosų vanduo jėgoms atgauti

Atrodo, jau visas pasaulis žino, kad kokosų vanduo – geriausias natūralus jėgų ir mineralų atstatytojas. Jo populiarumas sparčiai auga ir Lietuvoje, o ypač mėgiamas rimtų sportininkų ir šiaip sportuojančiųjų. Kas yra kokosų vanduo ir kodėl...


Kare dėl pirkėjo laimi konservantai

Kare dėl pirkėjo laimi konservantai

Šiauliečiai Antanas ir Liucija įsitikinę, kad dėl konservantų blogėja jų sveikata. Nepriklausomas mitybos ir kulinarijos Vincentas Sakas ekspertas pritaria: "Visose maisto prekių parduotuvėse maistas prilygsta išmatoms". Karas vyksta dėl...


Praturtinta vitaminais morkų kaukė veidui

Praturtinta vitaminais morkų kaukė veidui

Hipokrato laikais morka buvo laikoma vaistu nuo visų ligų. Iš jos ne tik ruošdavo daugybę patiekalų, bet ir gamindavo įvairius tepalus, antpilus, lašelius ir nuovirus. Morkos yra labai maistingos ir lengvai pasisavinamos. Jos ramina virškinamojo...


Bėdas dėl svorio išduoda smegenys

Bėdas dėl svorio išduoda smegenys

Pagal smegenų reakciją į maistą galima spręsti, ar žmogus ateityje turės problemų dėl antsvorio, teigia mokslininkai. Tyrimų rezultatai rodo, kad tie žmonės, kurių smegenys silpniau reaguoja į maistą (šokoladinį pieno kokteilį), ateityje labiau...


Prasideda grybavimo sezonas

Prasideda grybavimo sezonas

Kauno visuomenės sveikatos centras primena, kad prasidėjus grybavimo sezonui, padaugėja apsinuodijimų grybais atvejų. Apsinuodijimų kontrolės ir informacijos biuro duomenimis 2007 metais Lietuvoje buvo užregistruoti 64 apsinuodijimų grybais...


Mažiau kaloringo maisto spąstai

Mažiau kaloringo maisto spąstai

Figūra besirūpinantys žmonės dažnai renkasi mažiau kaloringus maisto produktus. Nagrinėdami etiketes, jie atkreipia dėmesį į baltymų, riebalų ir angliavandenių kiekį, stengdamiesi išsirinkti "lengviausią" produktą. Dietiniai tortai ir...


Nuliu paženklintas kiaušinis – pats geriausias

Nuliu paženklintas kiaušinis – pats geriausias

Ar žinote, kad vien pažvelgus į parduotuvės lentynoje ar turguje parduodamą kiaušinį, jūs iškart galite pasakyti kokiomis sąlygomis buvo laikoma dedeklė višta, kuri tą kiausinį padėjo? Europos Sąjungoje visi parduodami kiaušiniai privalo būti...


Uždelsto veikimo bomba tiksi – vis dažniau mėsoje randama antibiotikų

Uždelsto veikimo bomba tiksi – vis dažniau mėsoje randama antibiotikų

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai pagal medžiagų liekanų gyvūnuose ir jų mėsoje, piene, paukštienoje, kiaušiniuose, žvėrienoje, žuvyse ir meduje stebėsenos planą atliko cheminius tyrimus. Tirtame galvijo raumenų mėginyje...


Ar skiriasi lietuviškos daržovės nuo atvežtinių?

Ar skiriasi lietuviškos daržovės nuo atvežtinių?

"Plastmasiniai" pomidorai iš Olandijos, neaiškaus senumo šviežios morkos iš Italijos ar bulvės iš Egipto - tai jau seniai nebe egzotika. Stovėdami prie prekystalių neretai sukame galvas, ieškodami argumentų, kokią daržovę rinktis: žiemą...


Kaip išsirinkti aukštos kokybės vandenį prekybos vietose?

Kaip išsirinkti aukštos kokybės vandenį prekybos vietose?

Atėjus karštajam metų laikotarpiui dažnas džiaugiasi šiltu, gražiu oru, saulės spinduliais ar atėjusiomis atostogomis. Vasarą patys net nepastebime, kaip dažnai tampame priklausomi nuo vandens. Vanduo vaidina labai svarbų vaidmenį mūsų gyvenime,...


Nuo dietinių maisto produktų galima priaugti svorio

Nuo dietinių maisto produktų galima priaugti svorio

JAV Purdue universiteto mokslininkai įsitikinę, jog kalorijų neturintis saldus skonis gali paskatinti organizmą geisti daugiau maisto. Tyrimo duomenys skelbiami Elgsenos neuromokslų žurnale. Nors cukrumi šeriamų žiurkių apetitas vėliau būdavo...


Kitoks požiūris į dietą: visiems tinkami "sveikos mitybos" patarimai yra neįmanomi

Kitoks požiūris į dietą: visiems tinkami "sveikos mitybos" patarimai yra neįmanomi

Tęsiame Daniela Niederberger parengtą interviu su Vokietijoje gerai žinomu ir daugelio kritikuojamu chemiku, Europos maisto ir mitybos instituto mokslo vadovu Udo Pollmeriu. Šis žmogus parašė knygą "Kas sveikai maitinasi, trumpiau...


M.Hermanussen: mononatrio glutamatas (E621) ⇉ nutukimas ir žemaūgystė

M.Hermanussen: mononatrio glutamatas (E621) ⇉ nutukimas ir žemaūgystė

Vokiečių profesorius M.Hermanussenas kartu su keletu bendraminčių mokslinkų atliko tyrimą, įrodantį aromato ir skonio stipriklio E621 sąryšį su nutukimu ir žemaūgyste. Ypatingai tai svarbu dar augantiems organizmams, nes vartojant šiuo priedu...


Daržovių skonis vis labiau vienodės

Daržovių skonis vis labiau vienodės

Tiek atvežtinės, tiek lietuviškos daržovės pramoniniu būdu auginamos tomis pačiomis technologijomis, visgi mūsiškės vis dar maistingesnės. Pasak Sodininkystės ir daržininkystės instituto Daržo augalų selekcijos sektoriaus vedėjos dr. Rasos...


Pakeiskite savo mitybą jau šiandien ir tapkite sveikais!

Pakeiskite savo mitybą jau šiandien ir tapkite sveikais!

Pastebėta, kad žmonės, kurie turi antsvorio (ar kokių kitų problemų susiejusių su antsvoriu) turi pačius blogiausius mitybos įpročius. Jie retai galvoja kaip pakeisti savo gyvenseną ir mitybos įpročius, kurie sukelia jiems tiek daug problemų....


Grybai – skanu, bet ar sveika?

Grybai – skanu, bet ar sveika?

Ar nepersivalgysime šiemet grybų, kuriems augti šiemet klimatinės sąlygos buvo itin palankios. Kokia iš jų nauda, kokios grybų maistinės savybės? Sveikatos specialistai teigia, kad grybai yra maistingi, o gamtininkai tvirtina, kad jie sveiki...


Įvairiais priedais „paskanintas“ maistas gali tapti narkotiku

Įvairiais priedais „paskanintas“ maistas gali tapti narkotiku

Dažniausiai žmonės mėgsta tą maistą, kuris jiems yra skanus, bet ar jis gali tapti per daug skanus? Pasak mitybos specialistų, pastaruoju metu visuomenę vis labiau užvaldo vadinamasis „penktasis skonis“. Gamintojai įvairiais maisto...


Batono kokybę rodo pelėsis

Batono kokybę rodo pelėsis

Batonų tyrimas laboratorijoje parodė, kad konservantų neįdėta nė į tą batoną, kurio sudėtyje skelbiama, kad toks priedas yra. Ką iš tikrųjų valgome, galime spėti pagal tai, kaip greitai produktas genda. Užsukus į prekybos centro duonos skyrių,...


Kokius maisto produktus renkamės vartoti...

Kokius maisto produktus renkamės vartoti...

Turbūt kiekvienas iš mūsų esame bent kartą susimąstę apie savo mitybą, tam tikrų produktų įtaką mūsų organizmui, siekį labiau rūpintis savimi ir savo organizmu. Giliau tuo pasidomėjus sužinotumėte, jog net 65% žalingo poveikio, veikiančio mūsų...


Norite sulieknėti? Dažniau valgykite žuvį

Norite sulieknėti? Dažniau valgykite žuvį

Žmonėms, besirūpinantiems sveika mityba ar bandantiems atsikratyti nereikalingo viršsvorio, specialistai pataria valgyti daug žuvies produktų, kadangi žuvis ir jūros gėrybės – svarbus baltymų šaltinis. Žuvį žmogaus organizmas įsisavina...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9