Birželio 29d. Trečiadienis

Sveikatos pagrindas - harmonija su pasauliu

Peržiūrų skaičius: 21720
Sveikatos pagrindas - harmonija su pasauliu

Tarptautinio Gyvenimo meno labdaros ir paramos fondo socialinių programų vedėja Mira Jaskevič į uostamiestį atvyko po misijų "karštuose" pasaulio regionuose, kur liejasi kraujas, nedžiūva paprastų žmonių ašaros. Pakalbinome ją.

Kokią patirtį įgijote įgyvendindama socialines programas konfliktiniuose regionuose?

Du mėnesius dirbau Beslane, kai teroristai 2004 metais buvo užgrobę mokyklą, dirbau Čečėnijoje, Ingušijoje, Kabardoje-Balkarijoje, Pietų Osetijoje. Mėgstu savo darbą, kadangi galiu matyti, kaip keičiasi žmonių gyvenimas. Į kursus, kuriuose mokome pašalinti stresų pasekmes, jie ateina apimti didžiulio streso, kentėdami skausmą. Šie skaudūs išgyvenimai neleidžia jiems užmigti, atima gyvenimo prasmę. Tačiau pamažu, žingsnis po žingsnio, jau po kelių dienų jie sugrįžta į gyvenimą, nes supranta, kad patys sunkiausi išbandymai ateina ne "už ką nors", o "dėl ko nors". Juk neįgiję išminties paprastai užduodame klausimą: "Viešpatie, už ką mane taip baudi?" O išmintingieji supranta, kad mūsų niekas nebaudžia, kad baudžiame save patys - savo mintimis, savo žodžiais ir poelgiais. Ir įvykiai ateina tam, kad suvoktume daugiau. Ir tuomet jau klausiame: "Viešpatie, ko turiu išmokti iš tos ar kitos situacijos?" Bet kurioje problemoje yra mūsų transformacijos grūdas.

Į pasaulį ateiname turėdami įvairių talentų. Kad jie prasiskleistų, reikalinga tam tikra situacija, palankios tai savybei prasiskleisti sąlygos. Yra tokia malda: aš prašiau Dievo jėgos, o jis davė man daug sunkumų, kad juos įveikčiau. Aš prašiau jį išminties - jis davė daug problemų, kad jas išspręsčiau, prašiau Dievą meilės - ir jis davė man daug nelaimingų žmonių, kad galėčiau jais rūpintis. Aš negavau to, ko norėjau, - gavau tai, ko reikėjo. Mano malda buvo išgirsta.

Tiek "karštose" planetos vietose, tiek ramiuose regionuose mokote žmones kvėpavimo pratimų, elementarių jogos elementų. Kam tai?

Kai žmonės išmoksta tam tikrų kvėpavimo technikų, pagerėja jų sveikata - mentalinė ir fizinė. Tavo sveikata - ne gydytojų rūpestis. Šie reikalingi esant ekstremalioms situacijoms, traumoms. Tačiau saugoti sveikatą žmogus turi pats. Kvėpavimo technikos padeda sustiprinti imunitetą, padidina džiaugsmą. Būdami nesveiki negalime būti laimingi, nes tuomet galvosime tik apie ligas. Fizinis kūnas geros būklės tada, kai prote nėra stresų, įtampos, kai galime džiaugtis kiekviena diena.

Tai parodė mano pačios patirtis. Kadaise labai daug sirgau, patyriau tris klinikines mirtis. Pradėjau užsiiminėti kvėpavimo technikomis - pamiršau visas ligas. Labai dėkinga šios humanistinės programos kūrėjui dvasiniam lyderiui Šri Šri Ravi Šankarui. Susitikimas su šiuo žmogumi mano gyvenimą apvertė aukštyn kojomis. Prieš tai į gyvenimą žiūrėjau pro juodus akinius, patyriau daug stresų, įtampos. Kai to atsikračiau, supratau, kad gyvenimas harmoningas ir kad pasaulio keisti nereikia, nes jis tobulas. Ir žmonių nereikia keisti - reikia keisti savo santykį su pačiu savimi. Kai pakeičiame tai, keičiasi požiūris ir į kitus žmones.

Kai išminčiaus paklausė, kaip atpažinti blogus žmones, kaip išvengti jų įtakos, jis atsakė, jog nėra sutikęs blogų žmonių. Žmonės daro blogus poelgius tik todėl, kad jų širdys sužeistos. O mes atėjome tam, kad užgydytume tas žaizdas. Tegul iš mūsų lūpų neišsprūsta nė vienas prakeiksmas. Mūsų žodžiai gali laiminti, gali ir prakeikti. Jei laiminsite kiekvieną žmogų planetoje ir pačią planetą, tuomet ji bus kupina džiaugsmo ir laimės.

Ligos susijusios su emocijomis, kurias mes gniaužiame visą gyvenimą. Kiekviena emocija - energija, kolosali energijos tėkmė. Jei energija atsirado, bet neišėjo lauk, - ji blokuoja laisvą energijos tekėjimą kraujuje, organuose ir sistemose. Pavyzdžiui, vis užgniaužiant susierzinimą, ima spazmuoti kraujagysles, atsiranda distonija, kraujospūdžio šokinėjimas, hipertonija, pagaliau - insultas.

Logiška, kad įvairioms emocijoms sukeliant įvairius kvėpavimo modelius (pykstant kvėpavimas dažnėja, tampa trūkčiojantis, džiaugiantis dominuoja aktyvus iškvėpimas ir pan.), per kvėpavimą galime išmesti užblokuotas emocijas. Mokslininkų teigimu, iki 90 proc. toksinų išeina per kvėpavimą. Atsipalaidavus, miegant iš organizmo pasišalina blokai, toksinai, įtampos. Anksčiau to ir užtekdavo, bet tada gėrėme švarų vandenį, kvėpavome švariu oru, valgėme švarų maistą. Dabar ekologinė situacija prastesnė, todėl per naktį organizmas nebespėja apsivalyti, reikia jam padėti. O padėti galima išmokus keletą paprastų kvėpavimo pratimų. Jiems atlikti užtenka keleto minučių per dieną.

Kodėl daugėja ligų, atsiranda vis naujų?

Yra geras posakis: valgykite maistą kaip vaistus, antraip vaistai taps maistu. Žmonės primiršo natūralius gamtos dėsnius, jie pradėjo vartoti maistą, kuris nepritaikytas jų mitybai, t. y. gyvulinį maistą. Bet mūsų organizmas pritaikytas virškinti augalinį maistą. Mėsa netinka žmogui. Augalinis maistas mūsų žarnyne virškinamas 4-8 val., o mėsa - 72 val. Mūsų žarnyno ilgis apie 12 metrų, virškinimo temperatūra - apie 40 laipsnių. Jei net mėsa labai gerai paruošta, tokiomis sąlygomis ji pūva organizme išskirdama daugybę nuodų. Ne veltui sakoma, kad žmogus yra tai, ką jis valgo. Tie nuodai tampa statybine medžiaga, formuojančia mūsų organizmą. Dėl to taip dažnai skauda sąnarius, raumenis. O kai kūnas apsivalo, žmonės pereina prie natūralaus augalinio maisto, ligos išnyksta. Tai parodė ir mano asmeninė patirtis.

Pagaliau gamta pati sufleruoja, kad mėsa - ne mūsų maistas. Buvo laikas, kai pradėjo sirgti karvės - žmonės perėjo prie paukščių mėsos. Paskui atsirado paukščių, vėliau - kiaulių gripas. Reikia keisti mitybą.

Yra ir kitas dėsnis: tai, su kuo kovoji, priešinasi. Mes kovojame su ligomis, išleidžiame armijas gydytojų, statome naujas klinikas, bet atsiranda naujos ir naujos ligos. Nereikia su jomis kovoti - reikia nukreipti visą dėmesį į sveikatą. Kai susitelki į sveikatą - tai ji ir auga.

Jei nuolat kalbame apie ligas, šis įvaizdis ima augti ir veikti, t. y. ligų daugėja. Reikia nukreipti dėmesį į tai, ko norime, o ne į tai, ko nenorime. Kalbėkime ne apie ligas, o apie sveikatą. Ir elkimės taip, kad būtume sveiki: valgykime tinkamą maistą, nieko neteiskime, sutvarkykime mintis, nekaupkime nuoskaudų, atleiskime.

Ekonominė krizė pasėjo tarp žmonių baimę - dėl rytdienos, dėl darbo, dėl pragyvenimo...

Dievas yra meilė. Argi gali tas, kuris myli, palikti mus be dėmesio? Bet ta baimė pagimdo daug klaidų. O jei bijome - pritraukiame tuos įvykius, kurių bijome, ko nenorime. Nieko nereikia bijoti, reikia pasitikėti pasauliu ir gamta. Dar bus keletas nelengvų mėnesių, bet paskui viskas praeis. Sunkmetis duotas tam, kad žmonės susimąstytų, jog pinigai - tik pragyvenimo šaltinis, o ne tikslas. Gaila, pastaruoju metu žmonės pernelyg susikoncentravo į pinigų kaupimą, o gyvenimas eina pro šalį. O juk yra bendražmogiškos vertybės, kurių negalima nepaisyti. Reikia išmokti padėti tiems, kurie šalia, kurie serga, kurie negali savimi pasirūpinti. Dabar geras laikas perkainoti savo gyvenimo vertybes ir pradėti rūpintis tais, kuriems reikalinga pagalba. Dosnumas nepriklauso nuo pinigų kiekio jūsų piniginėje - tai dvasios kokybė. Galima tiesiog kam nors nusišypsoti - ir tam žmogui bus lengviau. Galima pasakyti keletą gerų žodžių - ir jo gyvenimas pradės keistis. Galima už ką nors nueiti į parduotuvę, aplankyti žmogų, kuris neturi artimųjų. Kai atkreipsime dėmesį į tuos paprastus dalykus - gyvenimas ims keistis. Krizė pirmiausia yra mumyse.


Mityba: maisto produktai, kurie padės išlikti žvaliems ryte

Mityba: maisto produktai, kurie padės išlikti žvaliems ryte

Savaitgalį persukus laiką ne vienam lietuviui yra sunku pabusti. Italų mokslininkai teigia, kad tingulį gali išvaikyti makaronai, ryžiai ir pienas. Anot San Raffaele (Milanas) miego klinikos specialistų, vertėtų rinktis produktus, kurie turi daug...


Jogurtų ragavimo realybės šou

Jogurtų ragavimo realybės šou

Socialinio tinklo Facebook nariai turi galimybę išbandyti probiotikų, arba gerųjų bakterijų, naudą sveikatai. Tai galima padaryti nemokamai ragaujant "Valio Gefilus" jogurtus ir viešai komentuojant savijautos pasikeitimus. Prie akcijos...


Gysločio kaukė senstančiai odai

Gysločio kaukė senstančiai odai

Senovės kinai, graikai ir romėnai puikiai žinojo gysločio gydomąsias savybes ir plačiai naudojo jį medicinoje: dizenterijai gydyti, kraujavimui stabdyti, išorinėms žaizdoms, kepenų ligoms gydyti, o jų sultimis malšino ausų ir dantų skausmus.


Sveikatai – tik „gyvas“ kefyras

Sveikatai – tik „gyvas“ kefyras

Mokslininkai vis garsiau prabyla, kad artimiausiu metu tradicinių vaistų nuo peršalimo, stomatito ar depresijos pardavimus sumažins rauginti pieno produktai. Japonų mokslininkų manymu, dar XXI amžiuje jie turėtų išstumti 50proc. esamos cheminių...


Duona – sveikos mitybos pagrindas

Duona – sveikos mitybos pagrindas

Sveikos mitybos piramidės pamatą sudaro grūdiniai produktai, tarp jų - duona. Dauguma besilaikančių dietos duoną stengiasi išbraukti iš savo raciono, tačiau to daryti nederėtų. Mitybos specialistų nuomone, visuomenė turi grįžti prie subalansuotos...


Praturtinta vitaminais morkų kaukė veidui

Praturtinta vitaminais morkų kaukė veidui

Hipokrato laikais morka buvo laikoma vaistu nuo visų ligų. Iš jos ne tik ruošdavo daugybę patiekalų, bet ir gamindavo įvairius tepalus, antpilus, lašelius ir nuovirus. Morkos yra labai maistingos ir lengvai pasisavinamos. Jos ramina virškinamojo...


Ar netinkama dieta kenkia sveikatai?

Ar netinkama dieta kenkia sveikatai?

Neprofesionalus mitybos planas, kraštutinės priemonės, badavimas gali sutrikdyti sveikatą ar dar labiau pakenkti išvaizdai. Dažniausiai tykantys pavojai yra: Nesubalansuota ar labai mažo kaloringumo dieta gali paveikti jūsų sugebėjimą mąstyti,...


Siūlo etiketėse sąvokos "Be E" atsisakyti

Siūlo etiketėse sąvokos "Be E" atsisakyti

Ženklinant maisto priedus verslininkams nuo šiol siūloma vadovautis specialistų parengtomis išvadomis. Pagal jas, gamintojas ant etiketės neturėtų rašyti, kad gaminys neturi maisto priedų E, o tik nurodyti išskirtines gaminio savybes. Jas...


Kiaušiniai padeda numesti svorio

Kiaušiniai padeda numesti svorio

Žmonės, kurie pusryčiams suvalgo kiaušinių, visą dieną geriau kontroliuoja alkio jausmą ir jiems lengviau laikytis dietos. Tokią išvadą padarė amerikiečių mokslininkai iš Konektikuto universiteto. Tyrėjai domėjosi, kaip pusryčiai veikia sotumo...


Dešrelių su konservantais ant laužo kepti nevalia

Dešrelių su konservantais ant laužo kepti nevalia

Maisto kokybę kontroliuojantys specialistai sako, kad parduotuvėse parduodamos rūkytos dešrelės netinkamos kepti ant laužo. Mat šiuose gaminiuose esantys konservantai kepant virsta žmogaus sveikatai pavojinga medžiaga. Kone vasariški orai ir...


Prasideda grybavimo sezonas

Prasideda grybavimo sezonas

Kauno visuomenės sveikatos centras primena, kad prasidėjus grybavimo sezonui, padaugėja apsinuodijimų grybais atvejų. Apsinuodijimų kontrolės ir informacijos biuro duomenimis 2007 metais Lietuvoje buvo užregistruoti 64 apsinuodijimų grybais...


Produktai be E iš parduotuvių lentynų gali visai išnykti

Produktai be E iš parduotuvių lentynų gali visai išnykti

Maisto ir veterinarijos specialistai tikina, kad nuo gruodžio pirmos dienos vartotojams galės garantuoti, kad produktai pažymėti ženklu "be E" iš tikrųjų bus be E. Sugriežtinus tokių produktų laboratorinę patikrą, daugelis gamintojų...


Kava: gerti ar negerti?

Kava: gerti ar negerti?

Esminis veiksnys yra suvartojamos kavos kiekis. Tiems, kurie išgeria vidutinį šio gėrimo kiekį (3-4 puodelius per dieną, t.y. gauna 300-400mg kofeino), rizika sveikatai nėra didelė, o teigiamų poveikių taip pat yra keletas. Tačiau nuo padidinto...


Alus – vyrų priešas!

Alus – vyrų priešas!

Britai garsėja alaus barais ir tamsiuoju alumi, o lietuviai mielai kelia bokalą po sunkios darbo dienos ar per šventes. Tačiau nors daugelis ir laiko alų visiškai nekaltu gėrimu, jis gali stipriai pakirsti sveikatą. "Alus gerti sveika"?...


Žalioji arbata slopina senyvų žmonių depresiją

Žalioji arbata slopina senyvų žmonių depresiją

Senyviems žmonėms dažnai geriant žaliąją arbatą, jiems rečiau atsiranda depresijos simptomų, teigia Japonijos mokslininkai. Tyrimas apėmė 1058 japonus, kuriems buvo per 70 metų ir kurie turėjo švelnius ir ryškius (34 procentai tiriamųjų) ir...


Sieks konservantams rasti natūralius pakaitalus

Sieks konservantams rasti natūralius pakaitalus

Kaune kuriamas Maisto mokslų ir technologijų kompetencijos centras, kuriame dirbsiantys mokslininkai ieškos būdų, kaip pagerinti Lietuvos žmonių mitybą, kasdienio vartojimo produktų sudėtį priartinti prie sveikos mitybos reikalavimų, sintetinius...


Mėsos vartojimas didina vėžio riziką

Mėsos vartojimas didina vėžio riziką

Mėsos vartojimas didina vėžio riziką, tuo tarpu vaisiai ir daržovės kai kurių vėžio rūšių padeda išvengti. Tokie yra tarpiniai 15 metų trunkančio tyrimo rezultatai, kurie trečiadienį paskelbti Potsdame (Vokietija). Europoje atliekamos studijos...


Kaip maitintis skirtingo amžiaus žmonėms?

Kaip maitintis skirtingo amžiaus žmonėms?

Bėgant metams, žmogaus organizmo poreikiai keičiasi. Amerikiečių dietologė Elizabeth Somer išskyrė medžiagas, kuriomis skirtingo amžiaus žmonėms verta praturtinti racioną. Vyresniems nei 20 metų žmonėms reikėtų atidžiau sekti, jog mityboje...


Ar tikrai reikia gerti pieną, kad kaulai būtų stiprūs?

Ar tikrai reikia gerti pieną, kad kaulai būtų stiprūs?

Kai pasakai žmogui, kad jam reikėtų atsisakyti pieno produktų, tai tuoj pradeda klausti iš kur gaus kalcio. Kaip rodo moksliniai tyrimai, slyvos yra labai naudinga kaulams. Floridos valstijos universiteto profesorius Bahram H. Arjmandi teigia, kad...


Vaisiai ar daržovės?

Vaisiai ar daržovės?

Dietologai pataria: valgykite daugiau vaisių ir daržovių. Tačiau Jungtinių Amerikos Valstijų mitybos specialistai nustatė, kad tai praktiškai neįmanoma, nes tie, kurie mėgsta daržoves, dažniausiai negali pakęsti vaisių, o pastarųjų mėgėjai...


Kokį vandenį gerti?

Kokį vandenį gerti?

Nuolat girdime specialistų patarimus gerti kuo daugiau vandens, kadangi šis gyvybės šaltinis turi įtakos mūsų puikiai savijautai, gerai nuotaikai, sveikatai bei grožiui. Dietologai tvirtina, kad žmogaus organizmui vandens reikia suvartoti ne...


Tyrimas: vaisių ir daržovių lietuviai valgo daugiau už estus ir latvius

Tyrimas: vaisių ir daržovių lietuviai valgo daugiau už estus ir latvius

Daugiau nei du trečdaliai lietuvių bent vieną kartą per dieną valgo vaisių ir daržovių. Tuo tarpu estai ir latviai gerokai atsilieka – vaisių ir daržovių jie valgo rečiau, o dauguma jų net nežino, kad šios rūšies maisto reikėtų suvartoti...


Avižų košė – ta pati ir kitokia (II dalis)

Avižų košė – ta pati ir kitokia (II dalis)

Apie greito paruošimo ir tirpias avižas nerašysiu, jų esmė ir yra, kad nereikia ruošti. Tik užpilti ir išmaišyti. Dribsnių paruošimas taip pat nėra sudėtingas, bet 5–10 min. užtrunka. Paprastai žmonės klausia, ar galima avižų dribsnius...


Mėta gerina nuotaiką

Mėta gerina nuotaiką

Jaunos pipirmėtės ir žydintis augalas naudojamas neuralgijos, uždegiminių ligų viršutinių kvėpavimo takų, rinito, bronchito, anginos, migrenos ir dantų skausmui gydyti. Mėtų arbata taip pat gerina kraujotaką, mažina spaudimą, rekomenduojama gydant...


Klastingas chemikalas Jūsų virtuvėje

Klastingas chemikalas Jūsų virtuvėje

Bisfenolis A (BPA) yra pramoninis chemikalas, naudojamas kai kurių plastmasinių gaminių sutvirtinimui nuo 1960-ųjų metų. BPA dažnai randamas įvairiuose plastiko gaminiuose, skirtuose maisto produktų laikymui ar naudojimui. Tai gali būti...


Lietuviai labiausiai Europoje nepasitiki maisto priedais

Lietuviai labiausiai Europoje nepasitiki maisto priedais

Europos Sąjungos valstybėse senbuvėse į maisto priedus skersuoja kas antras gyventojas, Lietuvoje - vos ne kiekvienas. Pernai pateikti "Eurobarometro" apklausos duomenys rodo, kad lietuviams labiau nei kitiems europiečiams nerimą kelia...


Jonizuotas vanduo pagerina kavos ir arbatos savybes

Jonizuotas vanduo pagerina kavos ir arbatos savybes

Net jei ryte kaip akis išdegę skubate į darbą, puodelis kavos arba arbatos tikriausiai vis tiek yra ištikimas Jūsų ryto palydovas, kuriam laiko rasite visada. Jei niekur neskubate – rasite laiko tuo labiau.Tačiau ar žinojote, kad naudojant...


Sotumo jausmas susiformuoja smegenyse?

Sotumo jausmas susiformuoja smegenyse?

Po alinančios dienos grįžtate namo, visą kelią galvojate apie tuos skanumynus, kuriuos rasite šaldytuve. Pagaliau išsvajotieji namai, ramybė ir daug skanaus maisto. Valgote, valgote, valgote... O sotumo jausmas taip ir neatsiranda. Nauja LNK laida...


Patogus gyvenimas atsirūgsta sunkiomis ligomis

Patogus gyvenimas atsirūgsta sunkiomis ligomis

Viduriavimas gali būti ne tik infekcijos bei suvalgyto netinkamo maisto priežastis. Po šiuo nekaltu požymiu kartais slypi klastinga liga. Uždegiminės žarnyno ligos Lietuvoje vis labiau neramina medikus. Šie vakarietiško gyvenimo būdo išprovokuoti...


Daugiau svorio priauga vartojantieji daugiau mėsos

Daugiau svorio priauga vartojantieji daugiau mėsos

Valgant mažiau mėsos, galima lengviau išlaikyti optimalų kūno svorį, teigia mokslininkai. Europoje ištyrus beveik 400 tūkstančių suaugusiųjų nustatyta, kad mėsos valgymas siejamas su svorio didėjimu, net jei žmonės suvartoja vienodą kiekį...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9