Spalio 28d. Trečiadienis

Sveikatos pagrindas - harmonija su pasauliu

Peržiūrų skaičius: 21720
Sveikatos pagrindas - harmonija su pasauliu

Tarptautinio Gyvenimo meno labdaros ir paramos fondo socialinių programų vedėja Mira Jaskevič į uostamiestį atvyko po misijų "karštuose" pasaulio regionuose, kur liejasi kraujas, nedžiūva paprastų žmonių ašaros. Pakalbinome ją.

Kokią patirtį įgijote įgyvendindama socialines programas konfliktiniuose regionuose?

Du mėnesius dirbau Beslane, kai teroristai 2004 metais buvo užgrobę mokyklą, dirbau Čečėnijoje, Ingušijoje, Kabardoje-Balkarijoje, Pietų Osetijoje. Mėgstu savo darbą, kadangi galiu matyti, kaip keičiasi žmonių gyvenimas. Į kursus, kuriuose mokome pašalinti stresų pasekmes, jie ateina apimti didžiulio streso, kentėdami skausmą. Šie skaudūs išgyvenimai neleidžia jiems užmigti, atima gyvenimo prasmę. Tačiau pamažu, žingsnis po žingsnio, jau po kelių dienų jie sugrįžta į gyvenimą, nes supranta, kad patys sunkiausi išbandymai ateina ne "už ką nors", o "dėl ko nors". Juk neįgiję išminties paprastai užduodame klausimą: "Viešpatie, už ką mane taip baudi?" O išmintingieji supranta, kad mūsų niekas nebaudžia, kad baudžiame save patys - savo mintimis, savo žodžiais ir poelgiais. Ir įvykiai ateina tam, kad suvoktume daugiau. Ir tuomet jau klausiame: "Viešpatie, ko turiu išmokti iš tos ar kitos situacijos?" Bet kurioje problemoje yra mūsų transformacijos grūdas.

Į pasaulį ateiname turėdami įvairių talentų. Kad jie prasiskleistų, reikalinga tam tikra situacija, palankios tai savybei prasiskleisti sąlygos. Yra tokia malda: aš prašiau Dievo jėgos, o jis davė man daug sunkumų, kad juos įveikčiau. Aš prašiau jį išminties - jis davė daug problemų, kad jas išspręsčiau, prašiau Dievą meilės - ir jis davė man daug nelaimingų žmonių, kad galėčiau jais rūpintis. Aš negavau to, ko norėjau, - gavau tai, ko reikėjo. Mano malda buvo išgirsta.

Tiek "karštose" planetos vietose, tiek ramiuose regionuose mokote žmones kvėpavimo pratimų, elementarių jogos elementų. Kam tai?

Kai žmonės išmoksta tam tikrų kvėpavimo technikų, pagerėja jų sveikata - mentalinė ir fizinė. Tavo sveikata - ne gydytojų rūpestis. Šie reikalingi esant ekstremalioms situacijoms, traumoms. Tačiau saugoti sveikatą žmogus turi pats. Kvėpavimo technikos padeda sustiprinti imunitetą, padidina džiaugsmą. Būdami nesveiki negalime būti laimingi, nes tuomet galvosime tik apie ligas. Fizinis kūnas geros būklės tada, kai prote nėra stresų, įtampos, kai galime džiaugtis kiekviena diena.

Tai parodė mano pačios patirtis. Kadaise labai daug sirgau, patyriau tris klinikines mirtis. Pradėjau užsiiminėti kvėpavimo technikomis - pamiršau visas ligas. Labai dėkinga šios humanistinės programos kūrėjui dvasiniam lyderiui Šri Šri Ravi Šankarui. Susitikimas su šiuo žmogumi mano gyvenimą apvertė aukštyn kojomis. Prieš tai į gyvenimą žiūrėjau pro juodus akinius, patyriau daug stresų, įtampos. Kai to atsikračiau, supratau, kad gyvenimas harmoningas ir kad pasaulio keisti nereikia, nes jis tobulas. Ir žmonių nereikia keisti - reikia keisti savo santykį su pačiu savimi. Kai pakeičiame tai, keičiasi požiūris ir į kitus žmones.

Kai išminčiaus paklausė, kaip atpažinti blogus žmones, kaip išvengti jų įtakos, jis atsakė, jog nėra sutikęs blogų žmonių. Žmonės daro blogus poelgius tik todėl, kad jų širdys sužeistos. O mes atėjome tam, kad užgydytume tas žaizdas. Tegul iš mūsų lūpų neišsprūsta nė vienas prakeiksmas. Mūsų žodžiai gali laiminti, gali ir prakeikti. Jei laiminsite kiekvieną žmogų planetoje ir pačią planetą, tuomet ji bus kupina džiaugsmo ir laimės.

Ligos susijusios su emocijomis, kurias mes gniaužiame visą gyvenimą. Kiekviena emocija - energija, kolosali energijos tėkmė. Jei energija atsirado, bet neišėjo lauk, - ji blokuoja laisvą energijos tekėjimą kraujuje, organuose ir sistemose. Pavyzdžiui, vis užgniaužiant susierzinimą, ima spazmuoti kraujagysles, atsiranda distonija, kraujospūdžio šokinėjimas, hipertonija, pagaliau - insultas.

Logiška, kad įvairioms emocijoms sukeliant įvairius kvėpavimo modelius (pykstant kvėpavimas dažnėja, tampa trūkčiojantis, džiaugiantis dominuoja aktyvus iškvėpimas ir pan.), per kvėpavimą galime išmesti užblokuotas emocijas. Mokslininkų teigimu, iki 90 proc. toksinų išeina per kvėpavimą. Atsipalaidavus, miegant iš organizmo pasišalina blokai, toksinai, įtampos. Anksčiau to ir užtekdavo, bet tada gėrėme švarų vandenį, kvėpavome švariu oru, valgėme švarų maistą. Dabar ekologinė situacija prastesnė, todėl per naktį organizmas nebespėja apsivalyti, reikia jam padėti. O padėti galima išmokus keletą paprastų kvėpavimo pratimų. Jiems atlikti užtenka keleto minučių per dieną.

Kodėl daugėja ligų, atsiranda vis naujų?

Yra geras posakis: valgykite maistą kaip vaistus, antraip vaistai taps maistu. Žmonės primiršo natūralius gamtos dėsnius, jie pradėjo vartoti maistą, kuris nepritaikytas jų mitybai, t. y. gyvulinį maistą. Bet mūsų organizmas pritaikytas virškinti augalinį maistą. Mėsa netinka žmogui. Augalinis maistas mūsų žarnyne virškinamas 4-8 val., o mėsa - 72 val. Mūsų žarnyno ilgis apie 12 metrų, virškinimo temperatūra - apie 40 laipsnių. Jei net mėsa labai gerai paruošta, tokiomis sąlygomis ji pūva organizme išskirdama daugybę nuodų. Ne veltui sakoma, kad žmogus yra tai, ką jis valgo. Tie nuodai tampa statybine medžiaga, formuojančia mūsų organizmą. Dėl to taip dažnai skauda sąnarius, raumenis. O kai kūnas apsivalo, žmonės pereina prie natūralaus augalinio maisto, ligos išnyksta. Tai parodė ir mano asmeninė patirtis.

Pagaliau gamta pati sufleruoja, kad mėsa - ne mūsų maistas. Buvo laikas, kai pradėjo sirgti karvės - žmonės perėjo prie paukščių mėsos. Paskui atsirado paukščių, vėliau - kiaulių gripas. Reikia keisti mitybą.

Yra ir kitas dėsnis: tai, su kuo kovoji, priešinasi. Mes kovojame su ligomis, išleidžiame armijas gydytojų, statome naujas klinikas, bet atsiranda naujos ir naujos ligos. Nereikia su jomis kovoti - reikia nukreipti visą dėmesį į sveikatą. Kai susitelki į sveikatą - tai ji ir auga.

Jei nuolat kalbame apie ligas, šis įvaizdis ima augti ir veikti, t. y. ligų daugėja. Reikia nukreipti dėmesį į tai, ko norime, o ne į tai, ko nenorime. Kalbėkime ne apie ligas, o apie sveikatą. Ir elkimės taip, kad būtume sveiki: valgykime tinkamą maistą, nieko neteiskime, sutvarkykime mintis, nekaupkime nuoskaudų, atleiskime.

Ekonominė krizė pasėjo tarp žmonių baimę - dėl rytdienos, dėl darbo, dėl pragyvenimo...

Dievas yra meilė. Argi gali tas, kuris myli, palikti mus be dėmesio? Bet ta baimė pagimdo daug klaidų. O jei bijome - pritraukiame tuos įvykius, kurių bijome, ko nenorime. Nieko nereikia bijoti, reikia pasitikėti pasauliu ir gamta. Dar bus keletas nelengvų mėnesių, bet paskui viskas praeis. Sunkmetis duotas tam, kad žmonės susimąstytų, jog pinigai - tik pragyvenimo šaltinis, o ne tikslas. Gaila, pastaruoju metu žmonės pernelyg susikoncentravo į pinigų kaupimą, o gyvenimas eina pro šalį. O juk yra bendražmogiškos vertybės, kurių negalima nepaisyti. Reikia išmokti padėti tiems, kurie šalia, kurie serga, kurie negali savimi pasirūpinti. Dabar geras laikas perkainoti savo gyvenimo vertybes ir pradėti rūpintis tais, kuriems reikalinga pagalba. Dosnumas nepriklauso nuo pinigų kiekio jūsų piniginėje - tai dvasios kokybė. Galima tiesiog kam nors nusišypsoti - ir tam žmogui bus lengviau. Galima pasakyti keletą gerų žodžių - ir jo gyvenimas pradės keistis. Galima už ką nors nueiti į parduotuvę, aplankyti žmogų, kuris neturi artimųjų. Kai atkreipsime dėmesį į tuos paprastus dalykus - gyvenimas ims keistis. Krizė pirmiausia yra mumyse.

Antsvorio "Rubikonai" pagal KMI indeksus

Antsvorio "Rubikonai" pagal KMI indeksus

Kas yra antsvoris - daugelis žino, bet nuo kurios ribos jis prasideda,- vargu ar visi nutuokia, o svarbiausia - kokie pavojai gresia sveikatai, peržengus, sakyčiau, tuos "Rubikonus". Ypač aktuali ši problema JAV. Šios šalies...


Malonumas – su konservantais

Malonumas – su konservantais

Dirbtinių medžiagų prisotinti šiemetiniai ledai gali sulaukti ir kitos vasaros.Iš pirmo žvilgsnio visiškai nekaltas produktas, kurį vasarą itin mėgsta vaikai ir nevengia suaugusieji, yra prifarširuoti konservantų. Nenatūralūs priedai silpnina...


Natūralus medus - ir ekologiškas

Natūralus medus - ir ekologiškas

Per pastaruosius dešimtmečius daugelis sveikais laikytų produktų įgijo įvairiausių antrininkų, kurie sveikatai naudingomis savybėmis jau nebepasižymi. O kaip yra su medumi? "Vakarų ekspreso" kalbintas bitininkas Kęstutis Preikšaitis...


Keturios priežastys, kodėl jonizuotas vanduo reikalingas namų ūkyje

Keturios priežastys, kodėl jonizuotas vanduo reikalingas namų ūkyje

Apie tai, kokia puiki ligų profilaktinė priemonė yra jonizuotas vanduo, šiame leidinyje jau kalbėjome. Tačiau tuo jonizuoto vandens panaudojimas nesibaigia. Jonizuotas vanduo gali būti ne tik geriamas – yra daug būdų, kaip galima šį vandenį...


Valgydami – negerkite jokių skysčių

Valgydami – negerkite jokių skysčių

Valgydami negerkite vandens, kavos, arbatos ar kitų skysčių. Šios taisyklės būtina laikytis. Gyvūnai ėsdami vandens nelaka, todėl pavyzdį imkime iš gamtos. Sakoma, jog valgio metu išgertas skystis skatina skrandžio sulčių sekreciją ir todėl...


Tahini - jūsų grožiui ir sveikatai

Tahini - jūsų grožiui ir sveikatai

Sezamo pasta, arba kitaip - tahini, tai maltų sezamų sėklų pasta. Naudojama gaminant gausybę patiekalų. Tahini yra pagrindinis humuso ingredientas - suteikiantis trintų avinžirnių masei savito skonio, riebumo ir būdingo malonaus kartumo. Tai pat...


Tyrimas: lietuviški mėsos produktai vertingesni nei įvežtiniai

Tyrimas: lietuviški mėsos produktai vertingesni nei įvežtiniai

Lietuvoje išaugintų gyvulių mėsa šviežesnė, vertingesnė, be pašalinių prieskonių. Tai rodo Kauno technologijos universiteto Maisto instituto atlikti Lietuvoje gaminamos bei įvežamos mėsos ir mėsos gaminių kokybės tyrimai. Žemės ūkio ministerijos...


Dieta paskatino trombozę

Dieta paskatino trombozę

Moteris, kuri laikydamasi dietos kasdien suvalgydavo po greipfrutą, vos išvengė kojos amputacijos dėl kraujyje susidariusio pavojingo krešulio, nurodoma medicinos žurnale "The Lancet" paskelbtame straipsnyje apie šį neįprastą atvejį....


Spanguolė - imuniteto stiprinimui

Spanguolė - imuniteto stiprinimui

Pagal cheminę sudėtį ir gydomąsias savybes ši uoga yra viena vertingiausių iš visų laukinių uogų, augančių Lietuvoje. Medicinoje spanguolės dažniausiai vartojamos šlapimo takų infekcijoms, širdies ir kraujagyslių ligoms gydyti. Spanguolės pasižymi...


Moksleivių valgiaraštyje – ir dilgėlių sriuba

Moksleivių valgiaraštyje – ir dilgėlių sriuba

Vietoj kepsnio - burokėlių kotletai, o įprastos mėsiškos sriubos - avietės su ryžiais. Tokie patiekalai bus siūlomi mokykloje. Nuo rudens kai kurie uostamiesčio moksleiviai patiekalus galės rinktis ir iš sveikuolių meniu. Pagrindinė mokykla...


Seimas pritarė energinių gėrimų reklamos draudimui

Seimas pritarė energinių gėrimų reklamos draudimui

Seimas po svarstymo pritarė Ekonomikos komiteto patobulintam Reklamos įstatymo pataisų projektui, kuriuo siūloma maisto reklamoje įtvirtinti draudimą nurodyti arba užsiminti apie ligų gydymo ar profilaktines savybes ir kitas savybes, jei nėra...


A. Vincentas Sakas. Kokius ledus mums parduoda ir kaip pasigaminti jų namuose?

A. Vincentas Sakas. Kokius ledus mums parduoda ir kaip pasigaminti jų namuose?

Turiu atsakingai pareikšti, kad ledų mūsų maisto prekių parduotuvėse, kioskeliuose, ledų vežimėliuose nėra, nes jau 15 metų Lietuvoje randu tik surogatinius (erzacinius) chemizuotuos ledų gaminius. Tą patį galiu pasakyti ir apie šerbetus, kurie...


Vartojant daug riebalų didėja rizika susirgti astma

Vartojant daug riebalų didėja rizika susirgti astma

Australijos mokslininkų atliktų tyrimų rezultatai parodė, kad vaikai, valgantys daug maisto, kuriame gausu polinesočiųjų riebalų (pavyzdžiui, margarino, augalinio aliejaus), yra linkę dvigubai dažniau sirgti bronchine astma nei tie, kurių racione...


Pigūs produktai sveikatos neprideda

Pigūs produktai sveikatos neprideda

Užklupęs sunkmetis verčia žmones taupyti maisto sąskaita. Kuo tapsime, pasirinkdami pigesnius produktus? Juk senovės romėnai sakydavo: "Ką valgai, toks ir esi." Kokios gali būti taupymo pasekmės žmonių sveikatai? Gydytojai sako, kad...


5 patarimai, kaip saugiai pagaminti šventinius patiekalus

5 patarimai, kaip saugiai pagaminti šventinius patiekalus

Jeigu norite švenčių metu neapsinuodyti maistu, ruošiant patiekalus būtina laikytis kelių taisyklių. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai pataria, į ką ruošiant maistą reikia atkreipti dėmesį. Esant palankioms augimo sąlygoms,...


Kaip parduotuvėje išsirinkti sultis?

Kaip parduotuvėje išsirinkti sultis?

Anot specialistų, sultys yra tikrų tikriausias maistas. Pavyzdžiui, 200 g apelsinų sulčių turi daugiau kalorijų negu 300 g kavos, vynuogių sultys turi 4 kartus daugiau angliavandenių negu jogurtas, o ananasų sultyse yra 4 kartus daugiau kalcio...


Trumpalaikis badavimas – naudingas?

Trumpalaikis badavimas – naudingas?

Amerikiečių mokslininkai tvirtina, kad neilgai trunkantis badavimas ne kenkia, kaip buvo manoma anksčiau, o teigiamai veikia žmogaus organizmą. Neilgai trunkančiu badavimu jie įvardijo tai, kai žmogus badauja vieną dieną per mėnesį. Mokslininkai...


Mityba: visa tiesa apie pieną

Mityba: visa tiesa apie pieną

Pagrindiniai sveikos mitybos principai - saikingumas ir įvairovė - skelbia: sveikas maitinimasis toli gražu nėra nuobodus! Juk pusryčiams suvalgę mėsos su daržovėmis, o pietų metu pasisotinę kepta žuvimi, tikrai nesijausite nuskriausti. Didieji...


Ištirtuose daigintų pupelių mėginiuose EHEC sukėlėjų nerasta

Ištirtuose daigintų pupelių mėginiuose EHEC sukėlėjų nerasta

Pirmuosiuose 23 ištirtuose daigintų pupelių mėginiuose iš įtarimą sukėlusio ūkio Vokietijoje mirtinai pavojingos žarnyno infekcijos EHEC sukėjų nerasta, pranešė Žemutinės Saksonijos vartotojų teisių ministerija. Tačiau tai nereiškia, kad pupelių...


Koks maistas palengvina PMS

Koks maistas palengvina PMS

Daugelis moterų keletą dienų ar net savaičių prieš menstruacijas patiria nerimą, nemigą, galvos skausmą ir daugybę kitų negalavimų, kurie vadinami premenstruaciniu sindromu, o populiariai - PMS. Negalavimų priežastis - hormonų pokyčiai organizme:...


Dar kartą apie amžiaus rykštę –  nutukimą ir vandenį

Dar kartą apie amžiaus rykštę – nutukimą ir vandenį

Vis dar klaidingai manoma, kad nutukimo problema Lietuvoje neaktuali, ji kažkur toli, Vakaruose, už Atlanto, kažkur Amerikoje. Tačiau užtenka apsižvalgyti aplink, kad suprastum: jei ne tu, tai bent keli šeimos nariai turi antsvorio, o tarp...


Cukraus pakaitalai – ne panacėja

Cukraus pakaitalai – ne panacėja

Besirūpinantieji savo sveikata neretai atsisako cukraus ir vartoja jo pakaitalus. Ar jie iš tiesų pagelbsti? Juk vis dažniau pasigirsta kalbų, kad dirbtiniai saldikliai gali atnešti daugiau žalos nei naudos. Cukrus neturi nei vitaminų, nei...


Koks medus geriausias?

Koks medus geriausias?

Renkantis medų pirmiausia reikėtų pažiūrėti, ar jis vietinis, nes importinis medus visuomet yra šiek tiek kaitintas. Kaitinant žūva dalis veikliųjų medžiagų, ir pablogėja medaus gydomosios savybės.Vietinis medus, jei jis laiku išsuktas, visuomet...


Praturtinta vitaminais morkų kaukė veidui

Praturtinta vitaminais morkų kaukė veidui

Hipokrato laikais morka buvo laikoma vaistu nuo visų ligų. Iš jos ne tik ruošdavo daugybę patiekalų, bet ir gamindavo įvairius tepalus, antpilus, lašelius ir nuovirus. Morkos yra labai maistingos ir lengvai pasisavinamos. Jos ramina virškinamojo...


Kaip maitintis skirtingo amžiaus žmonėms?

Kaip maitintis skirtingo amžiaus žmonėms?

Bėgant metams, žmogaus organizmo poreikiai keičiasi. Amerikiečių dietologė Elizabeth Somer išskyrė medžiagas, kuriomis skirtingo amžiaus žmonėms verta praturtinti racioną. Vyresniems nei 20 metų žmonėms reikėtų atidžiau sekti, jog mityboje...


Kaip veikia organizmą įvairių rūšių geriamasis vanduo?

Kaip veikia organizmą įvairių rūšių geriamasis vanduo?

Atkeliavę į prekybos vietą išvystame lentynas, nukrautas įvairių tipų geriamaisiais vandenimis. Žvalgomės į butelių spalvas, skirtingų gamintojų pavadinimus ir rūšys. Tačiau ar mokame rinktis? Ar žinome, koks vanduo yra tinkamiausias būtent mūsų...


Citrinos - ne tik maistui pagardinti

Citrinos - ne tik maistui pagardinti

Citrinos turtingos B grupės vitaminų, geležies, magnio, mangano, cinko, kalio ir seleno. Be to, 100 g citrinų yra net 48,7 mg vitamino C. Jose yra pektinų, jie valo nuodingąsias medžiagas iš kepenų ir žarnyno, žvalina, skaistina odą ir stiprina...


"Nestlé" imasi spręsti mitybos problemas

"Nestlé" imasi spręsti mitybos problemas

Bendrovė "Nestlé" paskelbė apie tris pradedamas iniciatyvas, kuriomis sieks sukurti naujus partnerystės ryšius su vyriausybėmis, nevyriausybinėmis organizacijomis ir smulkiojo verslo atstovais. Pradedamos bendrovės iniciatyvos...


Norite numesti svorį? Valgykite pusryčius!

Norite numesti svorį? Valgykite pusryčius!

Norite sumažinti antsvorį? Pasirodo, jūsų mama buvo teisi: valgykite pusryčius. Minesotos Universiteto (JAV) mokslininkai 5 metų laikotarpiu tyrė daugiau nei 2000 paauglių, ir nustatė, jog tie, kurie reguliariai nevalgydavo rytais, svėrė apie...


Jonizuotas vanduo pagerina kavos ir arbatos savybes

Jonizuotas vanduo pagerina kavos ir arbatos savybes

Net jei ryte kaip akis išdegę skubate į darbą, puodelis kavos arba arbatos tikriausiai vis tiek yra ištikimas Jūsų ryto palydovas, kuriam laiko rasite visada. Jei niekur neskubate – rasite laiko tuo labiau.Tačiau ar žinojote, kad naudojant...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9