Nobel biocare

Medicinos tyrimai: vartojančiųjų sultis kraujas – geresnis

Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacija atliko unikalų tyrimą – padarė žmonių, 5 rytus iš eilės gėrusių natūralias sultis bei savo racionui daug dėmesio neskiriančių kraujo tyrimus. Medikai siekė įsitikinti, ar natūralaus maisto bei gėrimų vartojimas padeda išvengti anemijos (mažakraujystės) bei sunkios kaulų ligos osteoporozės.

Paaiškėjo, kad net nedidelių maitinimosi pokyčių dėka sveikata gerėja, o dar geresniam rezultatui pasiekti gydytojai rekomenduoja valgyti pusryčius ir maitintis įvairiai.

Asociacija prisijungė prie Sulčių ekspertų tarybos vykdomo visos Lietuvos eksperimento, kurio metu tūkstančiai žmonių visoje Lietuvoje 5 dienas iš eilės rytais gėrė po sulčių stiklinę, bei atliko kraujo tyrimus dvidešimčiai natūralias sultis gėrusiųjų bei dar dvidešimčiai tokių produktų nevartojusių Lietuvos įmonių kolektyvų. Tyrimuose dalyvavo per 120 žmonių, buvo atlikta 240 kraujo mėginių tyrimų, iš kurių paaiškėjo kalcio (Ca) ir geležies (Fe) kiekis kraujyje.Pasak Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos prezidentės, gydytojos Dangiros Babenskienės, šių medžiagų kiekio kraujyje tyrimai leidžia nustatyti klastingų ligų požymius. „Jeigu kraujyje šių svarbių medžiagų trūksta, tuomet gali kilti paslėptos epidemijos – anemijos, osteporozės ir kitų negalavimų grėsmė. Šiuo metu Lietuvoje stebime liūdnas tendencijas – daugėja anemijos ir osteporozės atvejų, kurie vis dažniau diagnozuojami jaunesniems asmenims. Manau, kad pagrindinės blogėjančios statistikos priežastys – netinkamas maistas ir gyvenimo būdas, kenksmingi įpročiai”, – sako laboratorinės diagnostikos gydytoja.

Gydytojai rekomenduoja valgyti pusryčius ir maitintis įvairiai

„Tinkamas maitinimasis – viena pagrindinių stiprios sveikatos sąlygų. Vis dėlto verta prisiminti Viduramžių alchemiko Paracelso žodžius, kas kiekvienas produktas yra ir vaistas, ir nuodas. Tos pačios tiesos galioja ir šiandieniame pasaulyje, tad patarčiau nepadauginti vienos rūšies maisto ir maitintis kuo įvairiau”, – pasakoja Sulčių ekspertų tarybos narys doc. Vaidotas Urbonas, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Vaikų ligų klinikų gydytojas.

Pasak kitos Sulčių ekspertų tarybos narės gydytojos dietologės Aušros Jauniškytės, yra nustatyta, kad žmonių, kurie valgo pusryčius, mityba yra pilnavertiškesnė. Tokie žmonės gauna daugiau maistinių skaidulų, angliavandenių, mikronutrientų (vitamino A, C, B1 , B9, kalcio, cinko ir geležies) per dieną nei tie, kurie pusryčių nevalgo.

Kaip pasakoja A. Jauniškytė, tiriant paauglius pastebėta, kad nevalgantys pusryčių suvartoja daugiau riebaus maisto. O sveikas, tinkamas maitinimasis apsaugo organizmą nuo daugelio ligų išsivystymo: nuo nutukimo, antro tipo CD, mitybos nepakankamumo (į šią sąvoką įeina įvairių medžiagų stoka, pvz, mažakraujystė dėl geležies stokos, kalcio stoka, vitaminų stoka ir pan.), kai kurių vėžio rūšių, ir bendrai gerina organizmo funkcionavimą. Gydytojos dietologės teigimu, natūralu, kad gėrusių 5 dienas rytais sultis kraujo duomenys geresni, nes sultyse yra vitamino C, kuris padeda įsisavinti geležį.

Net nedidelės pastangos sveikiau maitintis gerina sveikatą

Tyrimų rezultatai parodė, kad net 98 proc. po eksperimento natūralias sultis gėrusių asmenų kraujyje geležies kiekis atitiko medikų rekomenduojamas normas. Tų, kurie natūralių sulčių nevartojo, geležies kraujyje tyrimai blogesni – tik 92 proc. asmenų kraujyje geležies kiekis atitiko normas.

Net 96 proc. sultis vartojusių asmenų kraujyje kalcio kiekis atitiko normas. Tų, kurie natūralių sulčių nevartojo, kalcio kraujyje tyrimai ženkliai blogesni – tik 82 proc. asmenų kraujyje kalcio kiekis atitiko normas.

„Laboratoriniai tyrimai parodė, kad net nedidelė pastanga sveikiau maitintis – pavyzdžiui, 5 dienas iš eilės gerti rytais sultis, gerina kokybinius sveikatos rodiklius. Dažnai žmonės klaidingai mano, kad jei gerai jaučiuosi, tai mano sveikata – puiki. Anaiptol taip nėra, nes dažniausiai ligų simtomai nejuntami, nors liga įsisenėjusi. Kraujo tyrimais galima diagnozuoti ligas ankstyvose stadijose ir užkirsti kelią ligų progresavimui, jei žmogus pakeičia maitinimosi įpročius – renkasi sveikesnį, mažiau riebalų ir daugiau vitaminų bei mineralinių medžiagų turintį racioną. Tai daug pigiau ir efektyviau negu gydyti įsisenėjusią ligą brangiais vaistais ar chirurginėmis operacijomis”, – pastebi gydytoja Dangira Babenskienė.

Apie Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociaciją

Šiais metais į asociaciją susibūrę laboratorinės diagnostikos gydytojai siekia įvairiomis priemonėmis šviesti ir informuoti visuomenę apie šiuolaikines medicinos diagnostikos galimybes, profilaktinių diagnostikos priemonių būtinumą, kaip alternatyvą brangiam klinikiniam gydymui. Asociacija dalyvauja įvairiose visuomenės sveikatinimo programose, socialiniuose projektuose, skirtuose sveikatos apsaugai, profilaktikai ir sveikai gyvensenai. Ypatingą dėmesį asociacija skiria laboratorinei kraujo diagnostikai kaip vienai efektyviausių profilaktinės diagnostikos priemonių.

Apie Sulčių ekspertų tarybą ir visos Lietuvos sulčių vartojimo eksperimentą:

Sulčių ekspertų taryba, kurią sudaro gydytojai dietologai, kiti ekspertai bei sveiką gyvenimo būdą propaguojantys visuomenėje žinomi žmonės, jau antrus metus vykdo edukacinę kampaniją apie sveiką gyvenimo būdą bei sulčių naudingąsias savybes. Šiais metais Sulčių ekspertų tarybos nariai pakvietė į visos Lietuvos sulčių vartojimo eksperimentą, vykusį šį balandį. Vaikai ir suaugusieji kviečiami dalyvauti neįprastame eksperimente ir suburti kolektyvą. Tai – interaktyvus respublikinis sulčių gėrimo eksperimentas, kurio metu kiekvienas gali įsitikinti, kad sultys suteikia energijos ir žvalumo bei didina koncentraciją ir darbingumą. Daugiau informacijos: www.grynossultys.lt.

Ranigast sos

TAIP PAT SKAITYKITE