Gudručio vaistinė

Kriaušė, obuolys, šparagas. Kaip sureguliuoti svorį?

Kriaušės figūros moterims riebalai kaupiasi „moteriškose vietose”: ant klubų ir pilvo. Artėjant prie 50-mečio, tokia figūra vis labiau apvalėja. Raumeninio audinio „kriaušės” daug neturi, o kadangi riebalai dega būtent raumenyse, svorį mesti tokios figūros moterims labai sunku. Tačiau nieko nėra neįmanomo! Dietologai pataria…

Kriaušė: moteriškumo perteklius

* Jokių bado dietų. Verčiau 5-6 kartus per dieną valgykite nedidelėmis porcijomis. Beveik viską, ką suvalgote, organizmas pasisavina, tačiau nepaverčia strateginėmis atsargomis ant klubų.

* Rašykite maitinimosi dienoraštį. Užfiksuokite, ką suvalgote per dieną. Vidutinio svorio moteriai, nedirbančiai sunkaus fizinio darbo, pakanka 1800 – 2000 kilokalorijų per dieną. Jeigu svoris atkakliai laikosi, galima sumažinti kalorijų kiekį dar 300-500 vienetais. O dar geriau – padidinti fizinį aktyvumą. Jeigu per savaitę numesite daugiau nei 500 g, tai gali baigtis tuo, jog grįšite prie ankstesnio svorio ir dar su kaupu.

* Netapkite vegetare. Jūsų raumenims (nepamirškite: būtent jie degina kalorijas!) reikia baltymų. Norma moteriai – 1 g proteino 1 kilogramui svorio per dieną. Valgykite žuvies, liesos mėsos ir neriebių pieno produktų.

* Apribokite riebalų ir cukraus suvartojimą. Būtent apribokite, tačiau visiškai jų negalima atsisakyti.

* Organizuokite „įkrovos” dieną. Kartą per savaitę valgykite kiek daugiau nei kasdien. Tai apgaus organizmą, ir jis „neperjungs” medžiagų apykaitos į „lėtą deginimą”.

* Daugiau judėkite. Bėgimas takeliu kartą per savaitę fitneso klube – ne jums. Turint plačius klubus reikia nuolat aktyviai judėti. Kuo dažniau eikite pėsčiomis, ir energingai. Ignoruokite liftą, tvarkykite namus, dirbkite sode greitu, energingu tempu.

* Įsigykite žingsniamatį. Kad svoris neaugtų, kasdien turite nužingsniuoti ne mažiau nei 10 000 žingsnių per dieną, o kad jį sumažintumėte – 13 000.

* „Kriaušėms” labai tinka plaukiojimas ir vandens aerobika: krūvis kraujagyslėms nedidelis, o energijos sunaudojama daug.

* Stiprinkite kojų ir nugaros raumenis pasirinkdamos atitinkamus pratimus.

Obuolys: kur tu, mano talija?

Šios figūros moteriai riebalų sluoksniai formuojasi liemens srityje. Pats klastingiausias laikas – „auksinis ruduo”, tai yra apie 50-uosius metus. Moteriškųjų lytinių hormonų kiekis mažėja, o vyriškųjų – daugėja… Neatsitiktinai tokį „atsargų paskirstymą” po kūną dietologai vadina „vyriškojo tipo nutukimu”.

Į obuolį panašios figūros savininkės dažniau serga diabetu, hipertonija ir ateroskleroze. O dabar – gera žinia: riebalai nuo talijos traukiasi greičiau ir lengviau negu nuo klubų.

Kaip maitintis?

* Valgykite reguliarai. Nedidelėmis porcijomis – kas 3-4 valandas. Pusryčiaukite, pietaukite ir vakarieniaukite, jei tik įmanoma, tuo pačiu metu.

* Apribokite sviesto ir riebios mėsos vartojimą.

* Valgykite pakankamai baltymų. Norma – 1 g proteino 1 kg svorio per dieną – aktuali ir jums. Žuvis, liesa mėsa, vištiena be odelės, neriebūs pieno produktai – puikūs jo šaltiniai.

* Vartokite mažiau cukraus ir gaminių iš baltų miltų. Jie turi daug angliavandenių, tačiau mažai vartingų medžiagų.

* Nepamirškite, kad alkoholis kaloringas. Jis provokuoja riebalų kaupimą ant talijos ir daro valgymą nekontroliuojamą.

Kaip judėti?

* Rinkitės aerobiką arba tokio intensyvumo sportą, kad galėtumėte kalbėtis. Rekomenduojamos ilgos trukmės treniruotės. Vandens aerobika, slidinėjimas, važiavimas dviračiu padės nuvyti riebalus nuo talijos. O pradėti galima nuo energingo pasivaikščiojimo po 30-60 minučių per dieną.

* Stiprinkite pilvo raumenis. Treniruokite presą.

– Darykite gimnastikos pratimus.

– Minkite dviratį arba tokio tipo treniruoklį.

Šparagas: švelnumas ar silpnumas?

Tokios figūros damos pasižymi greita medžiagų apykaita ir veikiau svorio trūkumu, o ne pertekliumi. Viena vertus, visos jai pavydi: valgyk sau ką nori, kiek nori – ir nestorėji. Kita vertus, – mažoka raumenų. Dėl jų stokos po 50 metų, kai prasideda hormonų pokyčiai, figūra tampa panaši į slidę. Jeigu „šparagas” ims priaugti svorio, jai nesunku bus tapti „obuoliu”.

Kaip maitintis?

* Valgykite net tada, kai nesate alkana. Jums būtina maitinimosi schema: pusryčiai: užkandžiavimas, pietūs, užkandžiavimas, vakarienė.

* Kaupkite baltymus. Proteino jums reikia dukart daugiau nei „kriaušėms” ir „obuoliams”. Bent jau ne mažiau negu 1,4 g kilogramui svorio. Gauti baltymų paros dozę organizmui reikia per dieną palaipsniui, o ne vienu ypu.

* Pakeiskite angliavandenių šaltinį. Vietoje keptų bei miltinių gaminių vartokite ruginę duoną, košes ir kruopų garnyrą.

* Suvalgykite prieš ir po treniruotės ką nors lengvo, pavyzdžiui, bananą. Ir būtinai dažnai gerkite vandenį – treniruočių metu taip pat.

Kaip judėti?

* Ranką – ant pulso! Bet kokie judesiai, kuriuos atliekant jusų pulsas padažnėja daugiau nei 120 dūžių per minutę, jūsų raumenims į naudą. Stiprinkite juos eidamos bei slidinėdamos.

* Dirbkite su jėgos treniruokliais mažiausiai dukart per savaitę. Galima ir su svarmenimis.

* Sekite savo svorį. Jeigu jis krenta, didinkite maisto porcijas.

Ranigast sos

TAIP PAT SKAITYKITE