Spalio 21d. Ketvirtadienis

Maisto papildų paieškos tėtį su dukra paskatino sukurti savo verslą: sujungė tradicijas ir vaistažolininkystės paveldą

2020 Spalio 19d.

Maisto papildų vartojimo patirtį turinti šeima išbandė daugybę preparatų, tačiau tokių, kurie juos tenkintų, taip ir nerado, todėl nusprendė pradėti kurti savo maisto papildus. Šį žingsnį žengti paskatino ir dukros medicinos studijos. Ilguose ieškojimuose gimė naujas lietuviškas prekės ženklas „MyLifeForce“, sujungiantis ilgametes tradicijas bei lietuvių sukauptą vaistažolininkystės paveldą su šiuolaikinių technologijų galimybėmis.

Drąsos įkvėpė medicinos studijos

Kaip pasakoja šeimos verslo vadybininkė Gabrielė Samuolytė, visi komponentai gaunami iš augalų, mineralų ir bičių produktų, o kuriant receptus dėl cheminių komponentų suderinamumo ir augalų vaistinių savybių poveikio konsultuotasi su biochemijos srities specialistais bei mokslininkais.


Pati Gabrielė studijuoja mediciną – baigia ketvirtą kursą. Būtent šios studijos jai įkvėpė drąsos ir pasitikėjimo įgyvendinti, atrodytų, rizikingą idėją – pradėti kurti tokius maisto papildus, kokius pati norėtų vartoti. Mergina atvirauja, kad šeima ieškojo būdų, kaip praturtinti savo organizmą maisto medžiagomis, kurių trūksta maiste, yra išbandžiusi įvairius papildus – nuo pigiausių iki brangiausių. „Maisto papildų kokybė mūsų netenkino. Manau, daugelis turi šį patyrimą – labai dažnai žmonės, pradėję juos vartoti, nusivilia, nes nejaučia jų teigiamo poveikio. Kai pradėjau studijuoti mediciną, atsirado daugiau žinių. Taip mums su tėčiu gimė idėja sukurti savo papildus“, – pasakojo Gabrielė.

Kodėl žolelės?

Prieš pradedant gaminti pirmiausiai teko perskaityti kalnus mokslinės literatūros, kad visi ingredientai būtų pagrįsti tyrimais.

„Pavyzdžiui, šlapimo takus teigiamai veikia spanguolės. Tačiau to neužtenka: reikėjo išsiaiškinti, koks to ekstrakto kiekis yra veiksmingas, kitaip tariant, kokia spanguolių ekstrakto dozė turi būti maisto papilde, kad jis veiktų taip, kaip tikimasi. Būtent todėl mūsų papilduose žolelių koncentracijos tikrai didelės“, – teigė pašnekovė.

Šeimai norėjosi grįžti prie liaudies medicinos ištakų, todėl nusprendė naudoti išskirtinai natūralius ingredientus – nuo seno puikiai žinomas gydomąsias žoleles. Kam išradinėti dviratį, kai jis jau atrastas? Jau prieš šimtą metų proseneliai rinko žoleles ir gėrė jų arbatas nuo įvairių negalavimų. Tiesa, šiuolaikiniai mokslo pasiekimai ir naujausios gamybos technologijos leidžia šias žoleles sukoncentruoti į vieną kapsulę ar tabletę, todėl jų vartojimas šiuolaikiniam žmogui daug patogesnis, o ir poveikį galima išgauti stipresnį. Suprasti, kaip vienos medžiagos dera su kitomis, Gabrielei vėlgi padėjo medicinos studijos, kurios jai suteikė žinių ne tik apie tai, kaip veikia organizme įvairūs vitaminai ir kitos aktyvios medžiagos, bet ir kaip jos kontaktuoja viena su kita, sustiprindamos arba panaikindamos vienos kitų poveikį. Pavyzdžiui, melatoninas nedera su alkoholiu, o vegetarams skirti geležies preparatai, pagaminti augaliniu pagrindu, geriau pasisavina kartu su vitaminu C. Taigi neužtenka į krūvą sudėti visų naudingų žolelių ar vitaminų, nes, viena vertus, jos gali sukelti pašalinių poveikių, kita vertus, tiesiog neveikti.

Maisto papildų gamyba užtruko dvejus metus Visgi viena yra teorija, kas kita – praktika. Gabrielė tuos dvejus kūrybos metus, kol maisto papildų idėja tapo „kūnu“, prisimena kaip kupinus pokalbių, diskusijų, bandymų, nusivylimų ir naujų ieškojimų.

„Buvau taip įsitraukusi į šį procesą, kad, regis, gyvenime daugiau nieko neliko, tik mokslai ir maisto papildų gamyba. Juolab kad kūrybinis procesas buvo labai įvairus ir nenuspėjamas. Pavyzdžiui, aš ateinu su viena idėja, o specialistai – biochemikai, fiziologai, technologai, kurie turi visas medžiagas sulipinti į kapsulę, – sako, kad tai neįmanoma. Esą tai negerai, to negali būti, neįmanoma padaryti technologiškai – bus prastas skonis, ne tokia tekstūra, papildas gali ištirpti ne ten, kur reikia... Taigi ne visada viskas gaudavosi, bet tie maisto papildai, kurie šiuo metu pagaminti, visgi yra tokie, kokių norėjosi. Galima sakyti, kad jie iškovoti (juokiasi). Nors maisto papildų gamybai, anot Gabrielės, keliami ne tokie griežti reikalavimai kaip vaistams, jie turi visus atitinkamus sertifikatus, o gamyba vyksta patalpose, kurioms taikomi tokie standartai, kad čia švariau negu kai kuriose operacinėse. „Mums buvo svarbu, kad būtų maksimaliai kontroliuojamos maisto papildų gamybos sąlygos – drėgmė, slėgis, temperatūra, net dalelių skaičius ore. T.y. gamybos procesas prasideda, vyksta ir pasibaigia švarių patalpų zonoje, kurioje stovintys filtrai užtikrina, kad nebūtų jokio bakteriologinio, grybelinio ar kokio kito užterštumo“, – pasakojo įmonės vadybininkė.


Kaip maisto papildas gaminamas

Pasak jos, sukurti maisto papildą tik atrodo labai paprasta. Kaip šis procesas atrodo? Iš tiekėjų yra perkami žolelių ekstraktai, kurie paprastai būna miltelių pavidalu. Nuo įprastų žolelių, iš kurių pagaminti, jie skiriasi tuo, kad juose yra labai konkreti augalo veikliųjų medžiagų koncentracija. Be to, ekstrahuojant augalus veikliųjų medžiagų koncentraciją galima labai padidinti, kitaip tariant, ji tampa didesnė nei pačiuose augaluose. Pavyzdžiui, spanguolių ekstraktas turi tiek veikliųjų medžiagų, kad norėdami gauti tokį patį jų kiekį iš spanguolių, turėtume jų suvalgyti tiek daug, kad vargiai tai sugebėtume. Kapsulės, į kurias su birumą skatinančiomis medžiagomis dedami žolelių ekstraktai, taip pat perkamos iš tiekėjų – pasaulyje yra vos keli jų gamintojai. Kai kapsulė užpildoma, ji uždaroma ir keliauja į blisteriavimo mašiną, kurioje ant kapsulių uždedama folija, išmušamas galiojimo ir partijos numeris, kad būtų visiškas atsekamumas, kada kapsulė gaminta, koks žmogus ją gamino ir pan. Tuomet maisto papildas keliauja į dėžutę – produktas jau gatavas.

Iššūkiai prasideda, kai visas medžiagas reikia sutalpinti į kapsulę arba sujungti į čiulpiamą tabletę. Pavyzdžiui, visos tabletę sudarančios medžiagos gali būti labai geros ir sveikos, bet reikia pasiekti, kad burnoje tabletė neištirptų per greitai, o tirptų tolygiai, lėtai ir kuo ilgiau išliktų burnoje. O jeigu ji per kieta, kaip tik netirpsta, jos ingredientai, pavyzdžiui, visame pasaulyje labai vertinamas lietuviškas pikis, veliasi tarp dantų. Jeigu pridėta per daug vitamino C, tabletė per rūgšti. Taigi atitaikyti proporcijas užtrunka. Kalbant apie kapsules, didžiausias iššūkis – sutalpinti visas norimas medžiagas į vieną kapsulę, kuri turi labai konkrečius ribotus matmenis. Tai paprastai pavyksta ne iš pirmo karto. Kuriant maisto papildą svarbu viskas – nei kad veikliųjų medžiagų nebūtų per mažai, nes tuomet maisto papildas neturės jokio poveikio, nei kad jų nebūtų per daug, kad jos neviršytų rekomenduojamos paros dozės arba kad dozė nebūtų tokia didelė, kad maisto papildas taptų augaliniu vaistu.


Kodėl mitybą tenka papildyti

„Organizmą aprūpinti visomis būtinomis maistinėmis ir biologiškai aktyviomis medžiagomis yra labai svarbu. Subalansuota, teisinga mityba lemia apie 50 proc. bendros organizmo sveikatos. Tačiau dėl įvairių priežasčių (vegetarizmo, veganizmo bei kitų dietų, ligų, vartojamų vaistų, gyvenimo būdo, mitybos įpročių ar senyvo amžiaus) subalansuota mityba ne visuomet užtikrina, kad su maistu bus gaunami visi gyvybiškai svarbūs vitaminai. Dažnai tai pasireiškia bendru imuniteto nusilpimu, nuovargiu, nemiga, širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis ir kt. Pavyzdžiui, net jeigu vegetariška mityba puikiai subalansuota, vitamino B12 neįmanoma gauti su jokiu vegetarišku maistu, o norint užtikrinti pakankamą geležies kiekį, reikėtų augalų suvalgyti tokiais kiekiais, kad tai padaryti būtų sunku. Be to, įvairių medžiagų po truputį ima trūkti su amžiumi – gali pradėti trūkti kalcio, magnio, jau minėto melatonino ir pan.“, – aiškino pašnekovė pridurdama, kad visgi reikia atminti, kad maisto papildas tik padeda papildyti organizmą tam tikromis maistinėmis medžiagomis, bet tai nėra maisto pakaitalas. Pasak Gabrielės, „MyLifeForce“ šeimos verslas gimė iš idėjos į maisto papildų verslą sugrąžinti vertybinį pamatą. Papildų verslas vis dėlto susijęs su sveikatingumo sąvoka, todėl neturėtų tapti nuoga komercija. Tai preparatai, kurie gali pagerinti mūsų savijautą, tačiau visada reiktų stengtis, kad mityba būtų pilnavertiška.


Selenas - apsauga nuo sunkiųjų metalų

Selenas - apsauga nuo sunkiųjų metalų

Daugeliui žinoma, kad žuvis yra sunkiųjų metalų, pavyzdžiui, gyvsidabrio, šaltinis, bet mokslininkai tvirtina, kad žuvyje esantis selenas neutralizuoja galimą žalą.


Paslaptingas vitaminas D

Paslaptingas vitaminas D

Paskutiniu metu mokslininkai daug dėmesio skiria vitamino D poveikio sveikatai. Jei anksčiau jis buvo pirmiausia rekomenduojamas kaulų stiprumui palaikyti, tai dabar jis yra laikomas labai veiksmingu imunomoduliatoriumi, geroprotektoriumi,...


Vitaminas D išsaugo proto guvumą

Vitaminas D išsaugo proto guvumą

Gaudamas daugiau vitamino D, vėlesniame amžiuje žmogus gali išsaugoti guvesnį protą, teigia britų mokslininkai. Mančesterio universiteto mokslininkų tyrimo išvadose teigiama, kad nepakankamai vitamino D organizme turintys žmonės gali vartoti...


Ar gali Auricularia Auricula medicininis grybas sumažinti jūsų cholesterolį?

Ar gali Auricularia Auricula medicininis grybas sumažinti jūsų cholesterolį?

Jeigu trumpai - taip. Į bet kurį klausimą galima atsakyti vienu žodžiu, bet ar to užtenka? Viską dar reikia pagrįsti faktais bei įrodymais. Jų, šiuo atveju, netrūksta, o auricularia auricula medicininio grybo poveikis, mažinantis cholesterolį...


Apie maisto papildus ir vaistažoles  arba kodėl kartais norisi teisintis, nors to daryti ir nereikėtų

Apie maisto papildus ir vaistažoles arba kodėl kartais norisi teisintis, nors to daryti ir nereikėtų

Taip jau nutiko, kad daugeliui, išgirdus žodžių junginį „maisto papildai“, susuka vidurius. Ši frazė taip pat dažnai palydima tokiais pasakymais: beverčiai, šienas, sukčiai, pinigų viliotojai ir pan. Kodėl taip nutiko? Kaip galėjo...


7 pribloškiančios AURI 25 naudos Jūsų sveikatai

7 pribloškiančios AURI 25 naudos Jūsų sveikatai

AURI 25 – medicininių auricularia auricula grybų ekstraktas. Jame gausu polisacharidų, jų čia net 25%. Jau ir maždaugXVIa. Indonezijoje šis grybas buvo vertinamas už savo gydomąsias savybes. XXa., kai jis buvo oficialiai užregistruotas, kaip...


Atsargiai: yra nesaugių maisto papildų

Atsargiai: yra nesaugių maisto papildų

Lietuvos maisto papildų rinką prižiūrinčios tarnybos ėmėsi veiksmų, kad būtų sustabdyta nelegali prekyba nesaugiais amerikietiškais maisto papildais, ir kartu perspėjo maisto papildų vartotojus būti atidiems ir reikliems. Valstybinė maisto ir...


Faktai apie Spirulina platensis

Faktai apie Spirulina platensis

Spirulina platensis cheminė sudėtis, jos komponentų biologinis aktyvumas lemia didelę mikrodumblio, kaip maisto produkto ir vaistinės žaliavos šaltinio, vertę. Cheminė Spirulina platensis sudėtis pateikta lentelėje. Pateikti duomenys rodo, kad...


L-Teaninas – Nauda, Poveikis, Vartojimas

L-Teaninas – Nauda, Poveikis, Vartojimas

L-teaninas yra natūraliai randama aminorūgštis, kuri kai kuriuose tyrimuose buvo įrodyta, gali padėti pagerinti energijos lygį ir sumažinti stresą. Jos poveikį palaiko tūkstančiai metų naudojimo kinų medicinoje, taip pat naujausiais moksliniais ir...


Vitaminai nemažina pavojaus susirgti vėžiu

Vitaminai nemažina pavojaus susirgti vėžiu

JAV mokslininkai teigia, kad vitaminai C ir E, kaip anksčiau manyta, nemažina pavojaus susirgti prostatos vėžiu, rašo BBC. Du išsamūs tyrimai buvo atlikti po to, kai imta kalbėti, kad vitaminų C ir E vartojimas mažina riziką susirgti prostatos...


Vitaminai ir kalcis gali sumažinti krūties vėžio tikimybę

Vitaminai ir kalcis gali sumažinti krūties vėžio tikimybę

Vitaminai ir kalcio maisto papildai gali sumažinti riziką susirgti krūties vėžiu, paskelbta metiniame Amerikos vėžio tyrimų asociacijos susirinkime. "Tai nėra betarpiškas poveikis. Nėra taip, kad šiandien išgeriate vitaminų, o rytoj sumažėja...


Populiariausi mitai apie sporto papildus

Populiariausi mitai apie sporto papildus

Sporto papildai – tai, kas praturtina mitybą organizmui būtinomis medžiagomis ir gali padėti pasiekti geresnius rezultatus. Nors šiais laikais proteinas, BCAA ar įvairūs mineralų ir vitaminų kompleksai naudojami pakankamai dažnai,...


Vitaminas C gali padėti švelninti hipertenziją

Vitaminas C gali padėti švelninti hipertenziją

Italų atliktas tyrimas parodė, kad vitaminas C gali sumažinti didelį kraujospūdį nuramindamas sudirgusią centrinę nervų sistemą. Tyrimo vadovė dr. Rosa Maria Bruno iš Pizos universiteto sako, jog tyrimas pirmą kartą atskleidė, jog žmogui...


Ką turime žinoti apie maisto papildą Tribestan

Ką turime žinoti apie maisto papildą Tribestan

Maisto papildas TRIBESTAN® yra visiškai natūralus nehormoninis augalinis (fitocheminis) biostimuliatorius, gaunamas iš gulsčiosios ragužės (Tribulus terrestris L., Bulgaricum) augalo. Preparato sudėtyje dominuoja furostanolo saponinai (ne...


Maisto papildai: kiekvienam ir visiems

Maisto papildai: kiekvienam ir visiems

Šiomis dienomis, vis greitėjant gyvenimo tempui, itin aktualu tapo išsaugoti gerą savijautą ir darbingumą. Tam į pagalbą pasitelkiame įvairias mokslininkų išrastas priemones. Viena tokių – maisto papildai. Jų būna įvairiausių: sportui,...


Biotinas - Jūsų gražiems plaukams, nagams ir odai

Biotinas - Jūsų gražiems plaukams, nagams ir odai

Jei esate vienas iš tų, kuriems lūžinėja ir slenka plaukai turite naudoti biotino plaukų priežiūros gaminius. Biotinas būtinas plaukų augimui, gali būti naudojamas kaip prevencinė priemonė prieš plaukų slinkimą. Jis kaip ir daugelis kitų svarbių...


Kas yra chemoterapija ir kiek ji trunka?

Kas yra chemoterapija ir kiek ji trunka?

Šiais laikais turbūt sunku rasti žmogų, kuris nebūtų girdėjęs žodžio chemoterapija. Vien išgirdus šį žodį, kiekvieno viduje suspurda baimės jausmas. Išgirdus iš gydytojo diagnozę ir žinią, kad jums bus paskirta chemoterapija, baimė tiesiog...


Kanapių aliejus: kaip suprasti, kad jis turėtų tapti jūsų kasdienybės dalimi?

Kanapių aliejus: kaip suprasti, kad jis turėtų tapti jūsų kasdienybės dalimi?

Dažnai galima išgristi sakant, kad dar niekada neturėjome galimybės rinktis iš tokio didelio gaminių pasirinkimo, koks mūsų laukia dabar. Ir iš tiesų – jų yra tiek daug, kad dažnam netgi būna sunku nuspręsti, kurie iš jų turėtų tapti mūs...


Saulėtas oranžinis ar sodrus raudonas?

Saulėtas oranžinis ar sodrus raudonas?

Dvi formulės iš dviejų vaisių skirtingų spalvų buteliukuose. Neapsiriksite, kad ir kurį pasirinksite! Atėjus rudeniui žurnaluose ir internetinėje spaudoje mirga įvairūs straipsniai su patarimais, kaip rudenį atrodyti stilingai ir nesušalti, ką...


Maisto papildai: kaip išsirinkti?

Maisto papildai: kaip išsirinkti?

Ne kiekvienas gali sau leisti prabangą tris kartus per dieną valgyti šviežiai pagamintą maistą, ekologiškus produktus. Tada pradedama žvalgytis maisto papildų. Atrodytų, viskas puiku – vaistinėse jų pasirinkimas didžiulis. Tačiau kaip...


Mitybos papildymas žuvų taukais - galimybė sustiprinti imunitetą neišeinant iš namų

Mitybos papildymas žuvų taukais - galimybė sustiprinti imunitetą neišeinant iš namų

Karantino metu būdami namie apsaugome save ir artimuosius nuo rizikos susirgti. Nors savo imunitetu derėtų rūpintis visus metus, specialistai atkreipia dėmesį, kad šiuo sudėtingu laikotarpiu būtina skirti ypatingą dėmesį imuniteto palaikymui ir...


Vitamino D stygius kenkia sveikatai

Vitamino D stygius kenkia sveikatai

Vis dažniau tvirtinama apie šio saulės vitamino svarbą įvairių ligų profilaktikai. Ar netrūksta vitamino D, galima lengvai pasitikrinti atlikus reikiamus kraujo tyrimus. Ką tik nuskambėjo dar viena naujiena apie vitamino D svarbą. Amerikiečių...


Vitaminų D ir K sinergija: kodėl juos reikia vartoti kartu

Vitaminų D ir K sinergija: kodėl juos reikia vartoti kartu

Visi norime jaustis sveiki, žvalūs ir gyvybingi, nesvarbu, kiek mums bebūtų metų. Mūsų sveikata didele dalimi priklauso nuo mūsų pačių – kaip mes gyvename ir ką valgome. Visgi yra vitaminų, kurių nėra paprasta gauti su maistu net esant...


Kodėl lietuviams svarbus Vitaminas D pavasarį?

Kodėl lietuviams svarbus Vitaminas D pavasarį?

Mokslininkai atranda vis naujų faktų apie vitaminą D ir jo ryšį su įvairiomis ligomis. Vitaminas D ne tik stiprina kaulus, bet ir saugo nuo kai kurių vėžio formų, cukrinio diabeto, širdies ligų ir netgi nuo lietuviams gerai pažįstamos depresijos....


Maisto papildai: atsisakyti ar rinktis atsakingiau?

Maisto papildai: atsisakyti ar rinktis atsakingiau?

Krentant perkamajai mūsų krašto gyventojų galiai, tenka taupyti ir atsisakyti įprastinių dalykų, dėl kurių anksčiau nesukdavome sau galvos. Maisto papildų, įskaitant vitaminus ir mineralus, vartojimas ir iki prasidedant sunkmečiui Lietuvoje nebuvo...


Kaip medicininiai grybai mažina cholesterolį?

Kaip medicininiai grybai mažina cholesterolį?

Apie 90 procentų vyresnio nei vidutinio amžiaus Lietuvos gyventojų serga dislipidemija. Tai reiškia, kad daugiau nei 1,5 mln. mūsų tautiečių savo organizme nešioja uždelsto veikimo bombą, kuri gali bet kada sprogti. Dislipidemija pasireiškia...


Vitaminai padeda gydant tuberkuliozę

Vitaminai padeda gydant tuberkuliozę

Maistą praturtinus papildais, įskaitant seleną, vitaminus A, B, C ir E, tai padeda gydyti tuberkulioze sergančius pacientus, nustatė mokslininkai. "Maitinimosi pobūdis labai ženkliai gali apspręsti TBC infekcija sergančių pacientų klinikinius...


Vitaminas D apsaugo nuo klastingų ligų

Vitaminas D apsaugo nuo klastingų ligų

Senai žinoma, kad vitaminas D stiprina kaulus. Naujausi tyrimai parodė, kad šis vitaminas gali padėti išvengti itin klastingų ir sunkių ligų – vėžio ar cukrinio diabeto. Apie vitaminą D medikai diskutuoja mokslinėje - praktinėje...


Omega-3 riebalų rūgštys skatina vaikų intelektinį vystymąsi

Omega-3 riebalų rūgštys skatina vaikų intelektinį vystymąsi

Kad žuvyje esančios omega-3 riebalų rūgštys naudingos širdžiai ir kraujagyslių sistemai, girdėjome visi. Tačiau ar žinome, kad jos gali lemti vaiko IQ, jo gebėjimą koncentruoti dėmesį ir sklandžiai kalbėti?


Maisto papildai taupiesiems

Maisto papildai taupiesiems

Lietuvos maisto papildų gamintoja bendrovė "Biosola" išleidžia naują maisto papildų liniją, pavadintą "Taupantiems". Tai septyni visų amžiaus grupių vartojami maisto papildai - Omega-3, nakvišų aliejus, kalcis, magnis ir...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9

Spila Spila Spila Spila Spila