Gegužės 28d. Šeštadienis

Vyriškos problemos: apie jas vyrams vis dar sunku kalbėti, bet sprendimų yra

2020 Lapkričio 4d.

Pokalbio pradžioje gydytojas urologas Ramūnas Kerpauskas pasidžiaugė, kad vis daugiau vyrų išdrįsta praverti urologų kabinetų duris ir nori pasitarti, kaip spręsti juos kamuojančias urologines problemas bei seksualinius sutrikimus. Tuo pačiu gydytojas ragina vyrus, ypač vyresnio amžiaus, labiau rūpintis savo „vyriškumu“, nes tai ne tik tiesiogiai susiję su sveikata, bet ir su bendra gyvenimo kokybe.

– Su kokiomis vyriškomis problemomis, kurias sprendžia urologai, dažniausia susiduria stiprioji lytis? – Skirtingais amžiaus tarpsniais vyrai susiduria su gana skirtingomis problemomis. Jei kalbėsime apie urologines problemas, tai jauni vyrai dažniau serga lytiškai plintančiomis ligomis, prostatos uždegimais. Vyresniame amžiuje vyrus pradeda varginti su prostatos didėjimu (gerybinė hiperplazija) susiję šlapinimosi sutrikimai. Galiausiai, vyresni nei 50 m. vyrai jau atsiduria prostatos vėžio rizikos zonoje. Jei kalbame apie seksologines problemas, tai jauname amžiuje būdinga priešlaikinė ejakuliacija, psichologiniai erekcijos sutrikimai. O vyresniame amžiuje prasideda erekcijos sutrikimai dėl įvairių organinių priežasčių: urologinių, kraujagyslinių, endokrininių, pavyzdžiui, testosterono nepakankamumo ar cukrinio diabeto.

– Į kokius simptomus patariate atkreipti dėmesį, kurie jų rodo, kad laikas kreiptis į specialistą?

– Į urologą reikėtų kreiptis atsiradus šlapinimosi sutrikimams, skausmui pilvo apačioje, tarpvietėje, pastebėjus neaiškius darinius ar bėrimus lytinių organų srityje, sutrikus lytiniam gyvenimui. Vyresniame amžiuje reikėtų apsilankyti pas urologą ir nesant jokių sutrikimų, pavyzdžiui, pasitikrinti dėl prostatos vėžio, kuriuo sergant dažnai nejaučiama jokių simptomų.

– Kaip minimos problemos susiję su amžiumi?

– Kaip jau minėjau, kai kurios urologinės ligos, pavyzdžiui, gerybinė prostatos hiperplazija ar prostatos vėžys, paprastai būdingos tik vyresniam amžiuj. O seksologinių problemų vyrai patiria įvairiame amžiuje. Tik jaunesniame amžiuje jos dažnai būna trumpalaikės, lengviau išsprendžiamos. Jaunam vyrui kartai užtenka pokalbio su patyrusiu specialistu ir jo problema išsisprendžia.

O vyresniame amžiuje vyriškų problemų sprendimui jau reikia žymiai daugiau ir pačio vyro, ir jo urologo pastangų, nes sutrikimų priežastys dažnai yra kelios. Todėl ir jų sprendimas turi būti kompleksinis: gyvenimo būdo korekcija, skirtingi medikamentai ir kt. Tokiems sprendimus įgyvendinti reikia žymiai daugiau laiko.

– Ar šioms problemoms galima užbėgti už akių, kokia galima prevencija, ką turi daryti simptomus pajutęs vyras?

– Problemoms už akių visada padės užbėgti sveika gyvensena: fizinis aktyvumas, žalingų įpročių atsisakymas, sveika mityba, reguliarūs lytiniai santykiai. Labai svarbi yra ir reguliari profilaktinė gydytojo patikra, ypač vyresniame amžiuje.

Jauname amžiuje daug urologinių problemų, susijusių su lytiniu keliu plintančiomis ligomis, padėtų išvengti prezervatyvų naudojimas. Sportuojantiems vyrams, o ir ne tik jiems, vertėtų žinoti savo testosterono lygį.

Vyresniame amžiuje, nuo 45 m., jau reikėtų reguliariai lankytis pas urologą, žinoti savo prostatos specifinį antigeną (PSA) dėl prostatos vėžio prevencijos. Beje, pakitusi PSA koncentracija kraujyje ne visuomet rodo, kad sergama prostatos vėžiu, nes jo pakitimus gali sukelti ir prostatitas, gerybinė prostatos hipertenzija. Tačiau PSA tyrimas gali net pusmečiu anksčiau nei kitos diagnostikos priemonės pranešti apie galimą naviko augimą. O kuo anksčiau sužinome apie ligą, tuo efektyviau ji įveikiama.

Pajutęs seksualinės funkcijos ar šlapinimosi sutrikimus vyras neturėtų gėdytis ir delsti kreiptis į specialistus. Problema dažniausia pati nedingsta, o ėmus ją spręsti kuo anksčiau, – rezultatai bus žymiai geresni.

– Kaip patariate spręsti minėtas vyriškas problemas?

– Seksualinės funkcijos sutrikimai dažnai reikalauja ir psichologinio konsultavimo, ir medikamentinio gydymo. Pirmiausia stengiamasi nustatyti sutrikimų priežastį. Kai sutrikimai nežymūs ar laikini, labai padeda fitopreparatai, t. y. preparatai, kurie gaminami pasitelkus vaistinių augalų tam tikras savybes.

Kai problemos kompleksinės ir įsisenėję, tai ir gydymas ilgalaikis bei sudėtingas. Patyręs specialistas dažniausiai stengiasi pritaikyti vyrui individualų gydymą ne tik pagal jo sutrikimų pobūdį, bet ir pagal jo lūkesčius, gyvenimo būdą.

– Užsiminėte apie vaistinių augalų preparatus. Kokie augalai gelbsti vyriškumą?

– Kartais jaunesni vyrai tikrai labai prisibijo vartoti stiprius medikamentus erekcijai gerinti. Jiems dažnai jų ir nereikia. Kartais užtenka tik pastimuliuoti lytinę sistemą, kad ji vėl atsigautų. Todėl manęs dažnai pacientai klausia, kokius natūralius preparatus jie galėtų pavartoti profilaktiškai ar esant nežymiems sutrikimams.

Tokiu atveju visada tinka preparatai, į kurių sudėtį įeina gulsčioji ragužė (lot. Tribulus terrestris), nes ji veikia stimuliuojančiai, padidindama endogeninio testosterono kiekį. Tai suteikia vyrui jėgų, pagerėja nuotaika ir lytinė funkcija bei potraukis. Visada tinka preparatai ir su gulsčiąja serenoja (lot. Serenoa repens). Ji veikia prostatą priešuždegimiškai, pagerina jos veiklą, šalina šlapinimosi sutrikimus.

– Turite didesnę nei 15 metų patirtį operacinėje ir ambulatorinėje urologijoje bei seksologijoje. Kokias tendencijas per šį laikotarpį pastebite?

– Turiu pagirti jaunus ir vidutinio amžiaus vyrus, kurie vis mažiau gėdijasi praverti urologo ar seksologo kabineto duris. Vis daugiau yra išprususių vyrų, kurie noriai bendradarbiauja su gydytoju, – tai yra labai svarbu sprendžiant vyrų seksologines problemas. Tačiau vyresniems vyrams vis dar dažnai reikia postūmio. Bet jau gana ilgą laiką Lietuvoje vykstanti prostatos vėžio prevencijos programa duoda gerus vaisius. Daug prostatos vėžio dabar nustatoma laiku. Per tą laiką labai patobulėjo ir tapo prieinami šiuolaikiniai diagnostikos bei gydymo metodai.

Tačiau dar vis liūdina, kad vyresni vyrai seksologiniame fronte pasiduota gana anksti ir greitai, tartum „nurašo“ save. O juk laiku pradėjus gydyti erekcijos sutrikimus galima išsaugoti vyriškumą dar ilgą laiką. Dabar šiuolaikinė medicina ir farmacija tikrai turi efektyvių pasiūlymų, kurie duoda siekiamų rezultatų.

Šaltinis: 15min.lt

Sekso pamokos pagal rytiečius

Sekso pamokos pagal rytiečius

Seksualinės išminties pagrindai pas mus atkeliauja iš Rytų. In ir jang kadaise susiliejo į vieną. Tai buvo taip saldu, kad išmintingi žmonės knygose surašė visas tų laikų savybes, užšifruodami tas slaptas žinias. Senovės autoriai vieningi: seksas...


Kaip išdrįsti poros gyvenime išbandyti kažką naujo ir kodėl tai yra verta?

Kaip išdrįsti poros gyvenime išbandyti kažką naujo ir kodėl tai yra verta?

Poros gyvenime rutina gali tikrai varginti. Jokių naujų potyrių ir tie patys įgrisę vargai, skundai bei nemalonūs pojūčiai gali sugriauti artumą, užgesinti aistrą ir gerokai sumenkinti partnerių tarpusavio ryšį. JAV veikiančio skyrybų centro iš...


Abortą pasidariusios moterys – paslėpto smurto aukos

Abortą pasidariusios moterys – paslėpto smurto aukos (2)

Medicinos sesuo pasidarė abortą, nes jautė šeimos spaudimą nesusigadinti karjeros. Mažame miestelyje gyvenančiai moteriai, anot jos pačios, aptemo protas, kai ėmė lauktis trečio vaiko ir nė vienas artimasis nepasisiūlė būti šalia. Mergina...


Visa tiesa apie Lubrikantus arba ką visiems reikia žinoti apie juos

Visa tiesa apie Lubrikantus arba ką visiems reikia žinoti apie juos

Švietimo sistema Lietuvoje itin mažai dėmesio skiria jaunimo lytiniam švietimui. Dauguma jaunuolių apie lytinį gyvenimą ir jo peripetijas dabar gauna iš interneto. Nors, sutikime, kad kartais glaustai ir aiškiai, rasti infirmaciją yra labia sunku....


Kaip poros santykius aptemdo streikuojanti skydliaukė

Kaip poros santykius aptemdo streikuojanti skydliaukė

Nervingumas, nuovargis, silpstanti lytinė potencija, išsiderinęs mėnesinių ciklas, išvaizdos pablogėjimas – tai tik dalis problemų, kurios gali užklupti išsiderinus skydliaukės hormonų gamybai. Kaklo priekyje esanti mažytė skydliaukė veikia...


Seksas: ar sugebėtumėte pasimylėti 10 kartų per dieną?

Seksas: ar sugebėtumėte pasimylėti 10 kartų per dieną?

Seksologų tvirtinimu, apie seksą reikia kuo mažiau kalbėti, o ryžtingiau veikti. Tokiu demokratišku aktu užsiima daugybė žmonių pasaulyje. Seksas visais laikais buvo vienas iš svarbiausių žmogaus gyvenimo dalių. O apie tai liudija ir piešinėliai,...


Penkios aistringo sekso taisyklės sutuoktiniams

Penkios aistringo sekso taisyklės sutuoktiniams

Kaip padaryti taip, kad seksualinis gyvenimas šeimoje džiugintų ilgus metus? Svarbiausia, nepaleisti visko vėjais. Sekse, kaip ir bet kurioje kitoje gyvenimo sferoje, svarbu atkreipti dėmesį ir į smulkmenas bei nebijoti eksperimentuoti. Šį kartą...


Nelygi santuoka

Nelygi santuoka

Vyro ir žmonos amžiaus skirtumas nulemia tarpusavio santykių vystymąsi. Ne veltui psichologai mėgsta pabrėžti: "Pasakykite, koks tarp jūsų amžiaus skirtumas ir mes papasakosime, kaip jūs gyvenate..." Jei vyras ir žmona yra beveik vienodo...


8 patarimai vyrams, kaip pagerinti vaisingumą

8 patarimai vyrams, kaip pagerinti vaisingumą

" Vyrams visada buvo ir yra aktualu ne tik gerai atrodyti, bet ir išsaugoti gerą sveikatą, seksualumą, lytinę potenciją", - sako urologas Antanas Balvočius. Ne visiškai teisingai yra formuojama nuomonė, kad vyrai yra stiprioji lytis...


Ankstyvas seksas: ar jis kenkia sveikatai?

Ankstyvas seksas: ar jis kenkia sveikatai?

Prieš kiek laiko mokslininkai atlikę tyrimą tvirtino, kad ankstyvi lytiniai santykiai provokuoja ne tik chotišką gyvenimo būdą, bet ir atsiranda sveikatos problemų. Tačiau Pietų Floridos universiteto (JAV) psichologai šį tvirtinimą paneigė...


Tiesa apie savimi nelabai patenkintas poras

Tiesa apie savimi nelabai patenkintas poras

Stresas, nuovargis, vaikai – ką kaltinti dėl celibato epidemijos tarp vedusių porų? O gal stinga geismo? Girdite, kaip apie tai šnabždamasi prie rytinės kavos puodelio, mokyklos vartų arba vakare su draugėmis. Išgėrus kelis butelius vyno,...


Seksas: kodėl moterims naudingi trumpalaikiai susitikimai?

Seksas: kodėl moterims naudingi trumpalaikiai susitikimai?

Mokslininkai pamažu analizuoja seksualinius žmonių santykius ir jų reikšmę emocinei partnerių būklei. Kam teikti pirmenybę: spontaniškumui ar ilgaamžiškumui? Su mokslininkais savo intymia patirtimi sutiko pasidalinti 200 žmonių, iš kurių 123...


Kam naudingi kontraceptikai?

Kam naudingi kontraceptikai?

Prieš 40 metų popiežius Paulius VI paskelbė encikliką "Humanae Vitae", kuri ligi šiol žadina gyvą diskusiją. Katalikų Bažnyčioje taip pat yra manančių, kad enciklika buvo paskelbta ne laiku, jos atsakymai neadekvatūs. Tuo tarpu kiti...


Seksualumu latviai lenkia lietuvius

Seksualumu latviai lenkia lietuvius

Latviai seksualiai yra gerokai aktyvesni už lietuvius. Tai paaiškėjo palyginus pirmąkart mūsų šalyje atliktos apklausos "Požiūris į seksualinį gyvenimą, seksualumą Lietuvoje" rezultatus su analogiškos latviškos apklausos duomenimis....


Sekso metu vyras nesibučiuoja. Ką daryti?

Sekso metu vyras nesibučiuoja. Ką daryti?

Anot amerikiečių seksologės Ellen Gold, vyras, kuris nebučiuoja moters mylėdamasis, tiesiog nėra sutvertas stipriems jausmams. Jo nedomina nei prieraišumas, nei rimti santykiai. Tačiau gali būti ir taip, kad šeimoje, kur jis augo, nebuvo priimta...


Svarbiausios sutuoktinių neištikimybės priežastys

Svarbiausios sutuoktinių neištikimybės priežastys

Neištikimybei tikriausiai tiek pat metų, kiek ir žmonijai. Apie ją rašė senovės filosofai, ji minima Biblijoje: gyvenimas žengia į priekį, o apgaulė vis taip pat lydi jį, pridarydama daugybę nemalonumų. Tarp gausybės santuokoje kylančių problemų...


15 atsakymų apie kontraceptikus

15 atsakymų apie kontraceptikus

Apie galimybę kontroliuoti palikuonių skaičių šį bei tą nutuokia kiekviena pasaulio moteris. Net gyvenanti Amazonės džiunglėse ar Afrikos savanoje. Tačiau viena - nutuokti, o kita - aiškiai žinoti, kad kūdikis bus pradėtas tik tada, kai bus...


Intymius reikmenis laikyti bet kur - rizikinga

Intymius reikmenis laikyti bet kur - rizikinga

Prekės suaugusiems – du žodžiai, už kurių vienu metu slypi intymumas, malonūs pojūčiai ir artumas, baimė, paslaptis, kruopelytė gėdos. Nors seksu mėgaujasi viso pasaulio žmonės, konservatyvesnėse šalyse, kurioms priklauso ir Lietuva, seksas...


Ką daryti, kai sutrinka erekcija: gydytis, sportuoti ar keisti partnerę?

Ką daryti, kai sutrinka erekcija: gydytis, sportuoti ar keisti partnerę?

Erekcijos sutrikimas – nemenkas smūgis vyro savivertei. Perkopęs per keturiasdešimtmetį, ne vienas vyras patiria pirmuosius simtomus. Vadinamoji vidurio amžiaus krizė iš dalies taip pat susijusi su šiais pokyčiais. Vieni vyrai ieško naujų...


Vyrai perka daug rožių, kai nori atsiprašyti

Vyrai perka daug rožių, kai nori atsiprašyti

Gauti gėlių - visada malonu. Kažkam padaryti šventę, padovanojant jų, taip pat smagu. Sudėtingiausia išsirinkti, nes pasiūla milžiniška - įvairiausių veislių, dydžių, spalvų ir, žinoma, kainų. Kokias gėles dovanoti mėgsta alytiškiai, papasakojo...


Vyriškos problemos nepaiso amžiaus

Vyriškos problemos nepaiso amžiaus

Vyrai garsėja tuo, kad vengia gydytojų ir ignoruoja bet kokius simptomus, kurie gali signalizuoti apie sveikatos negalavimą. Tai gali padėti paaiškinti, kodėl moterys paprastai gyvena ilgiau. Nors įvairaus amžiaus žmonėms svarbu atkreipti dėmesį į...


Moterų pinklės ir gudrybės

Moterų pinklės ir gudrybės

Moterys puošia gyvenimą. Bet jos ir didesnio pavojaus šaltinis. Miela šypsena arba nekalta replika iš tikrųjų gali būti klastingos pinklės. Jeigu įkliuvote, nebeišsikapstysite. Tačiau atsargūs spąstų gali išvengti. Kai kurių. Kai kada. Nors mažai...


Kam laidoti santuoką? Geriau džiaugsmingai pasitikti laisvę

Kam laidoti santuoką? Geriau džiaugsmingai pasitikti laisvę

Panašu į vestuves, bet geriau įsižiūrėjus... Nuotakos suknelė su juodais akcentais, triaukštis tortas perpjautas pusiau. Ką gi švenčiame? Ogi ištuoką. Valio laisvei! Japonijoje dalyvauja abi pusės Kad ir kaip ciniškai tai skambėtų, iširus dviejų...


Gundymo pamokos įvairiose šalyse

Gundymo pamokos įvairiose šalyse

Seksologai sutaria, kad didžiausi gundymo meistrai – ispanai. Gamta juos apdovanojo nesutramdomu charakteriu ir įpročiu nepaliaujamai persekioti savo aistros objektą. Devynios iš dešimties senjoritų pirmosios susipažįsta su vyrais ir tiesiog...


MOTERŲ SVEIKATA – MOTERŲ RANKOSE

MOTERŲ SVEIKATA – MOTERŲ RANKOSE

Vienas svarbiausių kokybiško moters gyvenimo veiksnių – lytinė sveikata, tačiau ar tikrai mokame ja rūpintis? Reguliariai profilaktinę ginekologinę patikrą atlieka tik nedidelė dalis moterų, o juk ginekologinių problemų gali atsirasti bet...


Kalėdinis rinkinys moterims su ypatinga dovana!

Kalėdinis rinkinys moterims su ypatinga dovana!

Kalėdinis rinkinys moterims su ypatinga dovana! Tai naudingas ir reikalingas rinkinys kiekvienai moteriai. Gavusi šią dovaną Jums ilgai nereikės bėgioti į parduotuves ieškoti higienos priemonių.


Ar įmanoma visą mėnesį mylėtis kasdien?

Ar įmanoma visą mėnesį mylėtis kasdien?

Mylėtis kiekvieną dieną visą mėnesį - tai skamba tarsi neįgyvendinamas iššūkis. Medikai tvirtina, kad dažnas mylėjimasis gerina poros santykius ir sveikatą. Medikų rekomendacijas pabandė patikrinti 31 metų Sara Kavanagh ir jos sutuoktinis Colinas....


Dėl vyrų impotencijos - kaltos maisto pakuotės

Dėl vyrų impotencijos - kaltos maisto pakuotės

Misūrio universiteto (JAV) mokslininkai atlikę tyrimą išsiaiškino, kad kai kurie maisto produktai slopina vyrų seksualinį potraukį ir potenciją. Bet taip atsitinka ne dėl prastos produkto kokybės ar jo sudėties, o įpakavimo. Tyrėjai nustatė, kad...


Kaip suartėti po ilgų metų santuokoje?

Kaip suartėti po ilgų metų santuokoje?

Ilgi metai santuokoje daro savo. Ugninga aistra gali išblėsti, o rodos nepabostantis laikas kartu, nebekelti tokių pozityvių emocijų, kaip kadaise. Jeigu trumpai, tai gali atrodyti taip, kad santykiams atėjo krizė. Su tokia situacija kovoti...


Trečiadienis - puiki diena skirti pasimatymams

Trečiadienis - puiki diena skirti pasimatymams

Daugelis vienišių nežino, kurią savaitės dieną geriausia ieškoti mylimojo. Mokslininkai pataria, kada geriausia ir mylėtis. Trečiadienis – ideali pirmojo pasimatymo su priešinga lytimi diena. Tuo įsitikinę daugiau kaip 40 proc. iš 8000...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9