Balandžio 22d. Ketvirtadienis

Vidurio amžius – išbandymų periodas

Peržiūrų skaičius: 47504
Vidurio amžius – išbandymų periodas

Vyrai ir moterys, sulaukę vidutinio amžiaus, neišvengiamai susiduria su reiškiniu, kuris dar vadinamas vidurio amžiaus krize. Tai laikas, kai atsigręžiama į save ir tikimasi, kad dar ne viskas prarasta.


Stabilumo laikotarpis

Vidurio amžiumi laikomas periodas nuo 40 iki 60 metų. Psichologas Kęstutis Ridikas teigė, kad tai - amžius, kai žmogus jau nebe jaunuolis, bet ir nenusenęs. Tai laikas, kai vertybės jau susiformavusios, vaikai užauginti, o vakarai paprastai praleidžiami namuose. Tai, anot psichologo, stabiliausias amžiaus tarpsnis.

Peržengęs keturiasdešimties metų ribą žmogus jaučiasi praradęs žavesį, patrauklumą. Tarsi nori paskutinį kartą "pasispardyti". Patikrinti, ar dar yra patrauklus, įdomus priešingai lyčiai, nes šeimoje vyras ir žmona po kelių dešimtmečių tampa vienas kitam mažiau įdomūs.

Šiuo periodu žmogus stengiasi atsigriebti už prarastą laiką, siekia patirti tai, ko negalėjo sau leisti jaunystėje.

"Ankstyvos vedybos ir atsidavimas šeimai ima atrodyti kaip auka. Todėl lyg ir atėjo laikas pagyventi sau, nes duoklė jau tarsi atiduota. Neretai dėl to pasineriama į asketizmą", - aiškino psichologas.

Išgyvena sunkiai

Šiuo laikotarpiu tiek vyrai, tiek moterys linksta į savianalizę, ieško gyvenimo prasmės, iš naujo nusistato sau tikslus, prioritetus.

Kai kuriems žmonėms 40-50 metų amžius tampa sunkiu išbandymu.

"Graužatis savo ir kitų atžvilgiu neleidžia jaustis gerai. Todėl linkstama į depresiją. Žmogus yra linkęs prisiimti sau aukos vaidmenį, kaltina save ir kitus dėl neįgyvendintų tikslų, svajonių", - pasakojo K.Ridikas.

Moterims ir vyrams vidurio amžiaus krizė pasireiškia panašiai.

"Moterys ima dairytis į jaunesnius vyrus, ima labiau savimi rūpintis, gražintis. Atsiranda poreikis palaikyti formą. Kadangi šiuo laikotarpiu dažnai imama abejoti savo šansais, viduje kirba noras išgyventi flirtą, pajusti, kad galbūt dar ne viskas prarasta", - sakė psichologas.

Nori apgauti laiką

Vidurio amžiaus laikotarpiu dažnai galvojama apie mirtį, baiminamasi dėl vaikų ateities, bandoma bėgti nuo savęs.

"Kas bėga į darbą, kas į politiką, kiti pasineria į kūrybą. Taip žmogus siekia įprasminti savo buvimą, tarsi atiduoti duoklę visuomenei", - aiškino psichologas.

Vidurio amžiaus periodu pasikeičia laiko pojūtis. Atsiranda pabaigos nuojauta ir suvokimas, kad laiko nebesulaikysi.

K.Ridiko teigimu, žmogus pats turi išgyventi šį nelengvą laikotarpį. Anot jo, idealu, jei moralinę paramą suteikia šeima, draugai.

Santuokos išbandymai

Vidurio amžiaus krizė paprastai išgyvenama trečiuoju kritiniu laikotarpiu. Psichologas išskyrė tris kritinius vedybinio gyvenimo periodus. Šeimai išbandymu tampa pirmieji santuokos metai, per kuriuos du žmonės mokosi kartu gyventi, atranda vienas kitą kaip gyvenimo partnerį.

Antrasis status slenkstis – pirmojo vaiko gimimas. Atėjęs naujas žmogutis pakeičia iki tol buvusį gyvenimą iš esmės.

Trečiasis kritinis momentas ištinka tada, kai namus palieka suaugę vaikai.

"Tėvai lyg klausia vienas kito – ko mes čia sėdim? Du svetimi žmonės. Nebeliko vaikų ir jungiamoji grandis tarsi nutrūko", - aiškino psichologas.

Žvalgosi į jaunesnes

Vidurio amžiaus metais tarsi bandoma surinkti paskutinius žavesio likučius. Vyrai dažnai susidomi ypač jaunomis merginomis.

"Pasirodo jauna mergužėlė ir apsuka galvą. O vyriškis sukasi aplink ir dar stebi, ar visi mato. Taip vyras viduje užsidega dar keleriems metams", - sakė pašnekovas.

Reikalingas žaidimas

Psichologas akcentavo, kad vidurio amžiaus krizė santuokoje yra natūralus dalykas.

"Kai matai žmogų kasdien visokį – ir riebaluotu chalatu, ir susivėlusį, – tai po kurio laiko įsipyksta. Štai aristokratų šeimose vyras ir žmona miegodavo savo buduaruose. Vyras, ateidamas pas žmoną, prieš tai pasibelsdavo, paklausdavo, ar galima įeiti. Tam, kad būtų išsaugoti santykiai, būtinas žaidimas, interesų bendrumas, neužtenka gyventi po vienu stogu", - tvirtino K.Ridikas.

Pasak psichologo, kuriam laikui atitrūkti vienas nuo kito labai naudinga. Tada tarsi vėl atsiranda susidomėjimas vienas kitu.

"Žmonės ir vyresniame amžiuje ima krėsti kvailystes – ropščiasi balkonais, dainuoja po langais, vienas kitą vadina meškiukais ir kačiukais", - šypsojosi pašnekovas.

Padaugėja skyrybų

Vidurio amžiaus krizės metu padaugėja neištikimybės atvejų ir skyrybų.

"Neištikimybė – universalus dalykas. Juk visi pasižiūri į kitus. Mąsto koks vyriškis: būtų neblogai "pasimatuoti" šitą mergužėlę. Jei žinotume, ką galvoja ir naktimis sapnuoja mūsų mylimasis, beliktų virvę po kaklu rištis", - juokėsi psichologas.

Jo teigimu, tarp sutuoktinių privalo išlikti paslapčių. "Pačius intymiausius dalykus ir savo seksualines fantazijas galima pasakoti psichologui, kunigui ir nebent atsitiktiniam praeiviui, nes priešingu atveju liksi tiesiog nesuprastas ir sukelsi konfliktą", - aiškino pašnekovas.

Nemoka spręsti konfliktų

Psichologas K.Ridikas pabrėžė, kad šeimoje ypač svarbu tinkamai išspręsti kilusį konfliktą.

"Konfliktinėse situacijose sutuoktinis būtinai primins kitam apie jo praeities paklydimus, nors jie galbūt vyko prieš daug metų. Konflikto metu ieškoma ne tiesos, bet bandoma išsiaiškinti, kas teisesnis. Deja, nė vienas barnis nesibaigia abiejų pusių džiaugsmu ir plojimais. Dažnai tiesiog pagalvojama – ateis laikas – atsiteisiu. Todėl įtampa išlieka. Iškilus kitam menkam konfliktui, įsiplieks kita audra ir vienas kitam vėl ims tėkšti į veidą tai, kas skaudu ir vis dar nepamiršta", - pasakojo specialistas.

Į klausimą, kodėl skiriamasi, psichologas atsakė paprastai: "Skyrybos vyksta dėl to, kad gyvenimas už šeimos ribų visada atrodo gražesnis".

Kaip išdrįsti poros gyvenime išbandyti kažką naujo ir kodėl tai yra verta?

Kaip išdrįsti poros gyvenime išbandyti kažką naujo ir kodėl tai yra verta?

Poros gyvenime rutina gali tikrai varginti. Jokių naujų potyrių ir tie patys įgrisę vargai, skundai bei nemalonūs pojūčiai gali sugriauti artumą, užgesinti aistrą ir gerokai sumenkinti partnerių tarpusavio ryšį. JAV veikiančio skyrybų centro iš...


Moterų orgazmas išlieka evoliucijos paslaptimi

Moterų orgazmas išlieka evoliucijos paslaptimi

Po ilgų mokslininkų aiškinimųsi dėl moterų orgazmo šis reiškinys ir toliau išlieka evoliucijos paslaptimi. Tyrimas su tūkstančiais dvynių neatskleidė jokių tikslių duomenų apie tai, ar orgazmas yra tik atsitiktinis natūralios atrankos produktas ar...


Dėl vyro seksualinių nesėkmių kalta moteris?

Dėl vyro seksualinių nesėkmių kalta moteris?

Kiekvienas vyras svajoja, kad moterys galvotų, jog jis pats seksualiausias ir patraukliausias. Jiems įgimta, kad reikia būti geriausiais. Tačiau, ar viskas priklauso tik nuo vyro? Žvelgiant iš žmogaus fiziologijos pozicijos, bet kuris sveikas...


10 minučių seksas – tobulas

10 minučių seksas – tobulas

Sekso maratonai, kurie trunka visą naktį, daugeliui žmonių yra nuobodūs, o 10 minučių trukmės lytinis aktas – tobulas. Kaip rašo portalas telegraph.co.uk, vienos ar dviejų minučių trukmės seksas daugeliui apklausos dalyvių yra per trumpas,...


Kaip išvengti barnių?

Kaip išvengti barnių?

Prieš kurį laiką spaudoje nuskambėjo pasakojimas apie vyriškį, kuris supyko, kad draugė "neįvertino jo gerumo", ir jai atsisakius gerti šampaną, smogė peiliu. Vargu ar planą pulti jis buvo parengęs iš anksto, vargu ar moteriškė...


Nelygi santuoka

Nelygi santuoka

Vyro ir žmonos amžiaus skirtumas nulemia tarpusavio santykių vystymąsi. Ne veltui psichologai mėgsta pabrėžti: "Pasakykite, koks tarp jūsų amžiaus skirtumas ir mes papasakosime, kaip jūs gyvenate..." Jei vyras ir žmona yra beveik vienodo...


Kas yra sveiki santykiai ir kaip juos puoselėti?

Kas yra sveiki santykiai ir kaip juos puoselėti?

Išgirdę sąvoką „sveiki santykiai“, žmonės dažnai klausia – ką tai reiškia? Kas yra „sveika“? Kas jau laikoma „nesveika“? Dažniausiai sveikais santykiais laikomi tokie, kurie abiem pusėms teikia laimę ir...


Susirūpinkime: vyrai užleidžia vėžį

Susirūpinkime: vyrai užleidžia vėžį

Viso pasaulio urologai konstatuoja spartų šlapimo išskyrimo bei lytinių organų sistemos vėžinių susirgimų plitimą. Buvo pastebėta, kad minėtų organų vėžiniai susirgimai vis dažniau paliečia ne tik pagyvenusius, bet ir jaunus žmones. Liūdina tai,...


Ateities kontraceptikai vyrams

Ateities kontraceptikai vyrams

Vyrų sėklidžių tyrimai galėtų palengvinti vyrams skirtų kontraceptinių tablečių kūrimą. JAV mokslininkai atliko bandymą su žiurkėmis, kurio metu joms buvo suleista vaistų, stabdančių spermos ląstelių brendimą. Vaistas, pavadintas Adjudinu, suardo...


J. Morkūnas: lovoje reikia mylėtis, o ne naudotis kompiuteriu

J. Morkūnas: lovoje reikia mylėtis, o ne naudotis kompiuteriu

Ką vakarais poros daro lovoje? Galvojate, kad mylisi arba tiesiog eina miegot? Neatspėjote! Laikai, kai lova buvo bendrų kavos gėrimų centras taip pat jau tapo atgyvena. Vietoj meilės žaidimų su partneriu, vis dažniau poros lovoje... naršo...


Ką derėtų žinoti apie kontracepciją?

Ką derėtų žinoti apie kontracepciją?

Hormoninė kontracepcija - pati subtiliausia iš visų apsaugos nuo neplanuoto pastojimo priemonių. Tačiau, kad galėtumėte ja sėkmingai naudotis, reikia specifinių žinių. Kiekviena savimi ir savo sveikata besirūpinanti mergina ar moteris turėtų...


Ko iš tikrųjų nori vyrai?

Ko iš tikrųjų nori vyrai?

JAV sociologai atliko didelės apimties apklausą, kurios metu vyrams buvo pateikti įvairūs klausimai apie jų asmeninį gyvenimą, seksą, santuoką ir vaikų auklėjimą, rašo "The Daily Telegraph". Prieš susituokiant būtinai reikia pasirašyti...


Vyrai išsiskirtų su mylimosiomis, jei jos taptų apkūnios

Vyrai išsiskirtų su mylimosiomis, jei jos taptų apkūnios

Amerikiečių mokslininkai apklausė 70 tūkst. savo šalies piliečių ir nustatė, kad maždaug pusė (48 proc.) vyrų be jokio gailesčio nutrauktų santykius su savo antrosiomis pusėmis, jei jos priaugtų svorio. Palyginimui – tik 20 proc. moterų...


Kodėl vyrai bijo patrauklių moterų?

Kodėl vyrai bijo patrauklių moterų?

Kartais gatvėje galima pamatyti tokį vaizdą: vyras akivaizdžiai žiūri į jam patikusią išvaizdžią merginą ar moterį, bet bijo prieiti ir susipažinti. Net jei mergina ir leidžia suprasti, kad jai malonus jo dėmesys, vyras vis dėlto nesiryžta...


Vasario mėnesį – ketvirtadaliu daugiau sekso?

Vasario mėnesį – ketvirtadaliu daugiau sekso?

Rytinis, gimtadienio, susitaikymo, pykčio seksas – linksmybėms lovoje priežasčių toli ieškoti nereikia. Vasarį švenčiama įsimylėjėlių diena taip pat vis dažniau siejama su seksu.


5 neįtikėtini faktai apie seksą ir tarpusavio santykius (I dalis)

5 neįtikėtini faktai apie seksą ir tarpusavio santykius (I dalis)

Tarptautiniame moksliniame leidinyje "Live Science" publikuojami neįtikėtini mokslininkų atradimai per pastarąjį dešimtmetį apie žmogaus seksualinį gyvenimą. 1. Motinų čempione geriausia pripažinta ir įrašyta į Guinnesso rekordų knygą...


Keturios pagrindinės laimingų santykių taisyklės

Keturios pagrindinės laimingų santykių taisyklės

Pasak psichologijos specialistų, norint, kad tarpusavio santykiai būtų harmoningi, pirmiausiai reikalingas abipusis pasitikėjimas. Jam nesant vienas iš partnerių tampa įtarus, neramus, jį nuolat kankina abejonės, dvejonės, o kitas patenka į...


Bendra darbovietė sutuoktinius jungia ir skiria

Bendra darbovietė sutuoktinius jungia ir skiria

Sutuoktinių po vienu darbovietės stogu laukia išbandymai. Kartu dirbantys sutuoktiniai dažniau išsaugo draugystę. Tačiau ilgalaikiai išsiskyrimai gali tapti konfliktų priežastimi. Išsiskyrimas visai dienai ar net savaitei, anot psichologo Olego...


Intymius reikmenis laikyti bet kur - rizikinga

Intymius reikmenis laikyti bet kur - rizikinga

Prekės suaugusiems – du žodžiai, už kurių vienu metu slypi intymumas, malonūs pojūčiai ir artumas, baimė, paslaptis, kruopelytė gėdos. Nors seksu mėgaujasi viso pasaulio žmonės, konservatyvesnėse šalyse, kurioms priklauso ir Lietuva, seksas...


Menopauzė – neišvengiama, bet prisijaukinama

Menopauzė – neišvengiama, bet prisijaukinama

Menopauzės metu sumažėja estrogenų gamyba. Kai tai nutinka, daug pokyčių įvyksta ir moters organizme, daugelis jų nelaukiami: sutrinka mėnesinių ciklas, jos tampa nereguliarios, kol visai išnyksta. Jaučiami karščio pylimai, nuotaikų svyravimas,...


Vėžys ir intymios problemos

Vėžys ir intymios problemos

Vėžio diagnozė vienam iš partnerių, gali sukelti tam tikrus sunkumus seksualiniame gyvenime. Nesvarbu, ar esate vieniši, ar gyvenate šeimoje,vėžio gydymo metu intymūs klausimai gali iškilti. Dar prieš jums pradedant gydymą, gydytojas šiuos...


Bučinių ištroškusios moters kūno vietos

Bučinių ištroškusios moters kūno vietos

Buvimas geru meilužiu – tai menas, reikalaujantis tam tikrų žinių. Dėl šios priežasties vyrams pravartu sužinoti ir apie pačias jautriausias moters kūno kerteles, maldaute maldaujančias bučinių. Liežuvis ir burna daro stebuklus – to...


8 patarimai vyrams, kaip pagerinti vaisingumą

8 patarimai vyrams, kaip pagerinti vaisingumą

" Vyrams visada buvo ir yra aktualu ne tik gerai atrodyti, bet ir išsaugoti gerą sveikatą, seksualumą, lytinę potenciją", - sako urologas Antanas Balvočius. Ne visiškai teisingai yra formuojama nuomonė, kad vyrai yra stiprioji lytis...


9 būdai, kaip nustebinti savo mylimąjį Šv. Valentino dienos proga?

9 būdai, kaip nustebinti savo mylimąjį Šv. Valentino dienos proga?

Nenumaldomai artėja romantiškoji vasario 14-toji – Šv. Valentino diena. Tai puiki proga dar kartą savo savo brangiam žmogui pasakyti koks jis mums yra svarbus. Nesigėdinkite savo jausmų ir negailėkite gražių žodžių savo mylimiesiems. O tam,...


SVARBUS SVEIKOS ODOS FAKTORIUS – PH

SVARBUS SVEIKOS ODOS FAKTORIUS – PH

Kas yra pH? pH (vandenilio potencialas) – vandenilio jonų (H+) koncentracijos tirpale matas, parodantis tirpalo rūgštingumą ar šarmingumą. pH skalė yra nuo 0-14. pH 7 yra laikomas neutraliu (vanduo), viskas kas virš 7 yra šarminis, kas...


Vyrų klaidos

Vyrų klaidos

Būtų naivu manyti, kad vyrai neklysta dėl moterų. Ko gero, atvirkščiai... Kai kurie vyrai mano, kad jų žmonos specialiai kelia isterijas, kad pasinaudotų padėtimi. Iš tikrųjų isterijų nebūna "pagal užsakymą". Beprasmiška kaltinti...


Pasyvaus sekso pliusai: 4 paprasčiausi mylėjimosi būdai

Pasyvaus sekso pliusai: 4 paprasčiausi mylėjimosi būdai

Vieną kartą leisk vyrui pailsėti lovoje (nors gal dažnai jis ten ir nepervargsta) ir imk iniciatyvą į savo rankas! Dauguma vyrų, nepriklausomai nuo jų seksualinės potencijos, siekia užimti dominuojančią padėtį miegamajame, o moterys paklūsta -...


Mokslininkai pagaliau "nupiešė" moters "žemėlapį", kuriame įrašyta klitorio vieta

Mokslininkai pagaliau "nupiešė" moters "žemėlapį", kuriame įrašyta klitorio vieta

Pagaliau mokslininkai pasakė tai, ką moterys vyrams sako jau daugelį metų. Mokslininkai oficialiai pareiškė, kad klitorinė ir vaginalinė stimuliacija moterims suteikia skirtingus pojūčius. Mokslininkai naudojo smegenų veiklos nuskanuotą vaizdą...


Pagrindinės moterų klaidos lovoje

Pagrindinės moterų klaidos lovoje

Тoks gyvenimas – klaidų padaroma visose žmogiškų santykių sferose. Lovoje – taip pat. Vyrų klaidas sekso metu moterys kaipmat įvardina: "pernelyg grubus", "pernelyg minkštas", "per daug išgėręs",...


Seksas: kiek kartų ir kodėl moterys "nedavė"

Seksas: kiek kartų ir kodėl moterys "nedavė"

Gana dažnai galima išgirsti vyrų pretenzijas, kad moteris "nedavė". Todėl britų sociologai atliko apklausą , kurios metu internete apklausė 2 tūkst. vyrų ir moterų , ir išvedė vidutiniškai bendrą visiems skaičių. Per praėjusius metus...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9