Sausio 28d. Penktadienis

Vidurio amžius – išbandymų periodas

Peržiūrų skaičius: 47504
Vidurio amžius – išbandymų periodas

Vyrai ir moterys, sulaukę vidutinio amžiaus, neišvengiamai susiduria su reiškiniu, kuris dar vadinamas vidurio amžiaus krize. Tai laikas, kai atsigręžiama į save ir tikimasi, kad dar ne viskas prarasta.


Stabilumo laikotarpis

Vidurio amžiumi laikomas periodas nuo 40 iki 60 metų. Psichologas Kęstutis Ridikas teigė, kad tai - amžius, kai žmogus jau nebe jaunuolis, bet ir nenusenęs. Tai laikas, kai vertybės jau susiformavusios, vaikai užauginti, o vakarai paprastai praleidžiami namuose. Tai, anot psichologo, stabiliausias amžiaus tarpsnis.

Peržengęs keturiasdešimties metų ribą žmogus jaučiasi praradęs žavesį, patrauklumą. Tarsi nori paskutinį kartą "pasispardyti". Patikrinti, ar dar yra patrauklus, įdomus priešingai lyčiai, nes šeimoje vyras ir žmona po kelių dešimtmečių tampa vienas kitam mažiau įdomūs.

Šiuo periodu žmogus stengiasi atsigriebti už prarastą laiką, siekia patirti tai, ko negalėjo sau leisti jaunystėje.

"Ankstyvos vedybos ir atsidavimas šeimai ima atrodyti kaip auka. Todėl lyg ir atėjo laikas pagyventi sau, nes duoklė jau tarsi atiduota. Neretai dėl to pasineriama į asketizmą", - aiškino psichologas.

Išgyvena sunkiai

Šiuo laikotarpiu tiek vyrai, tiek moterys linksta į savianalizę, ieško gyvenimo prasmės, iš naujo nusistato sau tikslus, prioritetus.

Kai kuriems žmonėms 40-50 metų amžius tampa sunkiu išbandymu.

"Graužatis savo ir kitų atžvilgiu neleidžia jaustis gerai. Todėl linkstama į depresiją. Žmogus yra linkęs prisiimti sau aukos vaidmenį, kaltina save ir kitus dėl neįgyvendintų tikslų, svajonių", - pasakojo K.Ridikas.

Moterims ir vyrams vidurio amžiaus krizė pasireiškia panašiai.

"Moterys ima dairytis į jaunesnius vyrus, ima labiau savimi rūpintis, gražintis. Atsiranda poreikis palaikyti formą. Kadangi šiuo laikotarpiu dažnai imama abejoti savo šansais, viduje kirba noras išgyventi flirtą, pajusti, kad galbūt dar ne viskas prarasta", - sakė psichologas.

Nori apgauti laiką

Vidurio amžiaus laikotarpiu dažnai galvojama apie mirtį, baiminamasi dėl vaikų ateities, bandoma bėgti nuo savęs.

"Kas bėga į darbą, kas į politiką, kiti pasineria į kūrybą. Taip žmogus siekia įprasminti savo buvimą, tarsi atiduoti duoklę visuomenei", - aiškino psichologas.

Vidurio amžiaus periodu pasikeičia laiko pojūtis. Atsiranda pabaigos nuojauta ir suvokimas, kad laiko nebesulaikysi.

K.Ridiko teigimu, žmogus pats turi išgyventi šį nelengvą laikotarpį. Anot jo, idealu, jei moralinę paramą suteikia šeima, draugai.

Santuokos išbandymai

Vidurio amžiaus krizė paprastai išgyvenama trečiuoju kritiniu laikotarpiu. Psichologas išskyrė tris kritinius vedybinio gyvenimo periodus. Šeimai išbandymu tampa pirmieji santuokos metai, per kuriuos du žmonės mokosi kartu gyventi, atranda vienas kitą kaip gyvenimo partnerį.

Antrasis status slenkstis – pirmojo vaiko gimimas. Atėjęs naujas žmogutis pakeičia iki tol buvusį gyvenimą iš esmės.

Trečiasis kritinis momentas ištinka tada, kai namus palieka suaugę vaikai.

"Tėvai lyg klausia vienas kito – ko mes čia sėdim? Du svetimi žmonės. Nebeliko vaikų ir jungiamoji grandis tarsi nutrūko", - aiškino psichologas.

Žvalgosi į jaunesnes

Vidurio amžiaus metais tarsi bandoma surinkti paskutinius žavesio likučius. Vyrai dažnai susidomi ypač jaunomis merginomis.

"Pasirodo jauna mergužėlė ir apsuka galvą. O vyriškis sukasi aplink ir dar stebi, ar visi mato. Taip vyras viduje užsidega dar keleriems metams", - sakė pašnekovas.

Reikalingas žaidimas

Psichologas akcentavo, kad vidurio amžiaus krizė santuokoje yra natūralus dalykas.

"Kai matai žmogų kasdien visokį – ir riebaluotu chalatu, ir susivėlusį, – tai po kurio laiko įsipyksta. Štai aristokratų šeimose vyras ir žmona miegodavo savo buduaruose. Vyras, ateidamas pas žmoną, prieš tai pasibelsdavo, paklausdavo, ar galima įeiti. Tam, kad būtų išsaugoti santykiai, būtinas žaidimas, interesų bendrumas, neužtenka gyventi po vienu stogu", - tvirtino K.Ridikas.

Pasak psichologo, kuriam laikui atitrūkti vienas nuo kito labai naudinga. Tada tarsi vėl atsiranda susidomėjimas vienas kitu.

"Žmonės ir vyresniame amžiuje ima krėsti kvailystes – ropščiasi balkonais, dainuoja po langais, vienas kitą vadina meškiukais ir kačiukais", - šypsojosi pašnekovas.

Padaugėja skyrybų

Vidurio amžiaus krizės metu padaugėja neištikimybės atvejų ir skyrybų.

"Neištikimybė – universalus dalykas. Juk visi pasižiūri į kitus. Mąsto koks vyriškis: būtų neblogai "pasimatuoti" šitą mergužėlę. Jei žinotume, ką galvoja ir naktimis sapnuoja mūsų mylimasis, beliktų virvę po kaklu rištis", - juokėsi psichologas.

Jo teigimu, tarp sutuoktinių privalo išlikti paslapčių. "Pačius intymiausius dalykus ir savo seksualines fantazijas galima pasakoti psichologui, kunigui ir nebent atsitiktiniam praeiviui, nes priešingu atveju liksi tiesiog nesuprastas ir sukelsi konfliktą", - aiškino pašnekovas.

Nemoka spręsti konfliktų

Psichologas K.Ridikas pabrėžė, kad šeimoje ypač svarbu tinkamai išspręsti kilusį konfliktą.

"Konfliktinėse situacijose sutuoktinis būtinai primins kitam apie jo praeities paklydimus, nors jie galbūt vyko prieš daug metų. Konflikto metu ieškoma ne tiesos, bet bandoma išsiaiškinti, kas teisesnis. Deja, nė vienas barnis nesibaigia abiejų pusių džiaugsmu ir plojimais. Dažnai tiesiog pagalvojama – ateis laikas – atsiteisiu. Todėl įtampa išlieka. Iškilus kitam menkam konfliktui, įsiplieks kita audra ir vienas kitam vėl ims tėkšti į veidą tai, kas skaudu ir vis dar nepamiršta", - pasakojo specialistas.

Į klausimą, kodėl skiriamasi, psichologas atsakė paprastai: "Skyrybos vyksta dėl to, kad gyvenimas už šeimos ribų visada atrodo gražesnis".

Reguliarus seksas padeda mokytis

Reguliarus seksas padeda mokytis

Hamburge dirbantis seksologas Werneris Habermehlis tikina, kad dėl reguliarių lytinių santykių per trumpesnį laikotarpį daugiau išmokstama, todėl žymiai pagerėja protinė veikla ir dėl to pagerėja studentų pažymiai, praneša "Der Spiegel"....


Prezervatyvai bus plonesni už plauką

Prezervatyvai bus plonesni už plauką

Tradicinis dalies vyrų spyriojimasis nenaudoti prezervatyvų greitai neteks pagrindinio argumento: mokslininkai jau kuria naujas kompozitines medžiagas, iš kurių pagaminti sargiai bus plonesni už žmogaus plauką ir labai patvarūs.


Vyrai drovisi seksologo paslaugų

Vyrai drovisi seksologo paslaugų (1)

Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, daugiau nei pusė vyrų, sulaukusių 40 metų, turi erekcijos sutrikimų. Vyrų lytinį pajėgumą slopina žalingi įpročiai, nuolatinis stresas ir nesutarimai šeimoje. Jei koktu net pažvelgti vienam į kitą,...


Kaip spalva veikia seksualinį gyvenimą

Kaip spalva veikia seksualinį gyvenimą

Seniai žinoma, kad žmogaus dvasinę būseną veikia nuotaika ir savijauta. Baldai, sienos, užuolaidos – visa tai gali ir slėgti, ir atpalaiduoti, ir jaudinti. Jūsų ir mylimo žmogaus santykiams svarbus miegamojo apipavidalinimas. Todėl prieš...


Seksualinį temperamentą išduoda moters šukuosena

Seksualinį temperamentą išduoda moters šukuosena

Psichologų tvirtinimu, iš moters šukuosenos galima atspėti intymias jos savininkės mintis. Pavyzdžiui, jei ilgaplaukė moteris nutraukia santykius su vyru, tai reiškia, kad jos nebedomina seksas. Ne paslaptis, kad gana dažnai moterys nori pakeisti...


Intymios moterų infekcijos: kaip įveikti „užburtą“ ratą

Intymios moterų infekcijos: kaip įveikti „užburtą“ ratą

Dėl erzinančios makšties kandidozės tenka nuolat varstyti ginekologo duris? Tada didelė tikimybė, kad infekciją sukėlė ne Candida albicans grybelis – dažniausiai nurodomas kaltininkas. Todėl ir paskirtas gydymas metų metais gali neduoti...


Vyrai, kurie niekada neveda

Vyrai, kurie niekada neveda

Psichologai tvirtina: nors daugelis vyrų siekia vesti moterį ir su ja susilaukti vaikų, tam tikras procentas jų viso to sąmoningai vengia. Šie vyrai anaiptol ne vienuoliai. Jie palaiko normalius seksualinius santykius su savo širdies...


Keturios pagrindinės laimingų santykių taisyklės

Keturios pagrindinės laimingų santykių taisyklės

Pasak psichologijos specialistų, norint, kad tarpusavio santykiai būtų harmoningi, pirmiausiai reikalingas abipusis pasitikėjimas. Jam nesant vienas iš partnerių tampa įtarus, neramus, jį nuolat kankina abejonės, dvejonės, o kitas patenka į...


PMS Kentėti neverta

PMS Kentėti neverta

PMS (premenstruacinis sindromas) - tai visas kompleksas netipiškų negalavimų, pasireiškiančių likus kelioms dienoms iki mėnesinių ir praeinančių vos joms prasidėjus. Šiuos negalavimus sukelia moterims būdingas hormonų kiekio svyravimas: laikinas...


Menopauzė – neišvengiama, bet prisijaukinama

Menopauzė – neišvengiama, bet prisijaukinama

Menopauzės metu sumažėja estrogenų gamyba. Kai tai nutinka, daug pokyčių įvyksta ir moters organizme, daugelis jų nelaukiami: sutrinka mėnesinių ciklas, jos tampa nereguliarios, kol visai išnyksta. Jaučiami karščio pylimai, nuotaikų svyravimas,...


Ką reikia žinoti merginai, jei susitikinėja su „blogu berniuku“

Ką reikia žinoti merginai, jei susitikinėja su „blogu berniuku“

Draugės atkalbinėja susitikinėti su juo, tačiau prieš jo žavesį sunku atsilaikyti. O jei vis dėlto nusprendei draugauti su "blogu berniuku", šie patarimai turėtų praversti. Nepamiršk, kad tu – vienintelė Jis gali suvilioti tave...


Ar galima patarti meilei?

Ar galima patarti meilei?

Kai buvau 13-kos metų, sekmadieninės mokyklos mokytojas man davė vieną patarimą, kurį įsiminiau visam gyvenimui. Jis pasakė: „Nesituok su asmeniu, su kuriuo manai galėsiąs gyventi. Vesk tą, be kurio negali gyventi“. Tai didi tiesa....


Seksas tapo darbu? 5 patarimai norintiems susilaukti vaikų

Seksas tapo darbu? 5 patarimai norintiems susilaukti vaikų

Jeigu ovuliacijos testai, mylėjimasis pagal kalendorių ir vis neišryškėjanti antroji testo juostelė tapo kasdienybe, šį pokalbį su gydytoju urologu Titu Simaška paruošėme kaip tik jums.


Prostatos sveikata: tikri ir tariami baubai

Prostatos sveikata: tikri ir tariami baubai

Vy­rai kant­rūs ir ne­lin­kę su­reikš­min­ti ne­ga­la­vi­mų, tai ypač jun­ta­ma pan­de­mi­jos me­tu, pa­ste­bi gy­dy­to­jai. Pa­gir­ti­nos...


"Femilift" atkuria makšties elastingumą greitai ir be skausmo

"Femilift" atkuria makšties elastingumą greitai ir be skausmo

Makšties sienelės sutvirtinimas ir išsausėjimo gydymas "Almalasers Femilift" lazeriu Kiekviena šiuolaikinė moteris nori atrodyti graži, jauna ir sveika. Štai kodėl moterys rūpinasi veido, rankų oda, dekolte ir kt., bet neturime pamiršti,...


Pagrindinės moterų klaidos lovoje

Pagrindinės moterų klaidos lovoje

Тoks gyvenimas – klaidų padaroma visose žmogiškų santykių sferose. Lovoje – taip pat. Vyrų klaidas sekso metu moterys kaipmat įvardina: "pernelyg grubus", "pernelyg minkštas", "per daug išgėręs",...


Moterų demonstruojamas seksualumas skatina vyrus elgtis drąsiai

Moterų demonstruojamas seksualumas skatina vyrus elgtis drąsiai

Visi vyrai žavisi moterų seksualumu. Tad daugelis stipriosios lyties atstovų nekantriai laukia vakaro, kol brangioji, grįžusi po darbo, nusirengs klasikinį kostiumėlį ir pasipuoš atvira ir patrauklia suknele. Kaip elgtis moterims, kad jos visad...


Tyrimas: nėra vyrų, nemačiusių pornografijos filmų

Tyrimas: nėra vyrų, nemačiusių pornografijos filmų

Kanados mokslininkai atliko tyrimą ir išsiaiškino, kad nėra nei vieno vyro, kuris nebūtų bent kartą gyvenime žiūrėjęs pornografijos filmo. Todėl jie taip ir neturėjo galimybės palyginti vyrų, nuolat žiūrinčių filmus suaugusiems, patirtį su tais,...


Kaip greitai suvilioti moterį?

Kaip greitai suvilioti moterį?

Jūs norite susipažinti su patrauklia moterimi? Žinoma, susipažinti su patinkančia būtybe yra lengviau, jei jums padeda draugai arba jus vienija panašūs pomėgiai. Tačiau, kaip susipažinti su patinkančia moterimi viešoje vietoje ir padaryti taip,...


Kad šventės ir miegamajame būtų šventės: vyrų potencijai padės priemonė iš gamtos

Kad šventės ir miegamajame būtų šventės: vyrų potencijai padės priemonė iš gamtos

Žiemos švenčių laikotarpis – ypatingas metas poroms. Ir ne tik dėl eglutės puošimo ar keitimosi dovanėlėmis, bet ir malonaus šildymosi lovoje. Tačiau dėl potencijos sutrikimų veiksmas miegamajame ne visada vyksta pagal planą ar norus. Taigi,...


Kam naudingi kontraceptikai?

Kam naudingi kontraceptikai?

Prieš 40 metų popiežius Paulius VI paskelbė encikliką "Humanae Vitae", kuri ligi šiol žadina gyvą diskusiją. Katalikų Bažnyčioje taip pat yra manančių, kad enciklika buvo paskelbta ne laiku, jos atsakymai neadekvatūs. Tuo tarpu kiti...


Pirštis per atostogas - didelė klaida

Pirštis per atostogas - didelė klaida

Gyvenime gal esate ne vieną kartą pagalvoję, kaip čia geriau būtų merginai pasipiršti, priklaupti ant vieno kelio ir tada pasiūlyti savo ranką ir širdį, tačiau net ir tobulai merginai siūlyti tapti žmona nereikėtų atostogų metu. Vienaip ar kitaip...


Ateities kontraceptikai vyrams

Ateities kontraceptikai vyrams

Vyrų sėklidžių tyrimai galėtų palengvinti vyrams skirtų kontraceptinių tablečių kūrimą. JAV mokslininkai atliko bandymą su žiurkėmis, kurio metu joms buvo suleista vaistų, stabdančių spermos ląstelių brendimą. Vaistas, pavadintas Adjudinu, suardo...


Erekcijos sutrikimai ir galimybės juos įveikti

Erekcijos sutrikimai ir galimybės juos įveikti

Pasaulio sveikatos organizacija erekcijos sutrikimą apibūdina kaip „nuolatiną ar pasikartojantą vyro negalėjimą pasiekti ir (arba) išlaikyti pakankamos varpos erekcijos lytiniam aktui atlikti“. Įvairių šaltinių duomenimis, erekcijos...


Kokią kontracepciją pasirinkti?

Kokią kontracepciją pasirinkti?

Taigi, tu galvoji pradėti lytinius santykius. Bet prieš tai turi būti užtikrintas, kad esi saugus - saugus dėl nepageidaujamo nėštumo ir lytiškai plintančių infekcijų (LPL), įskaitant ŽIV. Kaip tau pasirinkti tinkamiausią metodą, kai šiuo metu...


Afrodiziakai: mitai ir tikrovė

Afrodiziakai: mitai ir tikrovė

Kartais afrodiziakais vadinami visi lytiniai dirgikliai - ne tik maistas, bet ir erotinės nuotraukos, knygos, filmai. Taigi afrodiziakas - bet koks daiktas, kurio skonis, kvapas, vaizdas ar keliamas garsas sukelia aistrą. Neginčijamo poveikio...


Vyrai perka daug rožių, kai nori atsiprašyti

Vyrai perka daug rožių, kai nori atsiprašyti

Gauti gėlių - visada malonu. Kažkam padaryti šventę, padovanojant jų, taip pat smagu. Sudėtingiausia išsirinkti, nes pasiūla milžiniška - įvairiausių veislių, dydžių, spalvų ir, žinoma, kainų. Kokias gėles dovanoti mėgsta alytiškiai, papasakojo...


Ką daryti, kai sutrinka erekcija: gydytis, sportuoti ar keisti partnerę?

Ką daryti, kai sutrinka erekcija: gydytis, sportuoti ar keisti partnerę?

Erekcijos sutrikimas – nemenkas smūgis vyro savivertei. Perkopęs per keturiasdešimtmetį, ne vienas vyras patiria pirmuosius simtomus. Vadinamoji vidurio amžiaus krizė iš dalies taip pat susijusi su šiais pokyčiais. Vieni vyrai ieško naujų...


Maži spektakliai kursto aistrą

Maži spektakliai kursto aistrą

Į konsultaciją ateina poros, kurių seksualinis gyvenimas gęsta. Dažniausiai skundžiasi vyrai: žmona seksualiai neaktyvi, intymūs santykiai – vos kartą per dvi savaites, nes jai daugiau ir nereikia. Arba vyrai reikalauja, kad žmonos...


Seksualinio gyvenimo argumentai

Seksualinio gyvenimo argumentai

Kadaise mus mokė, kad žmogaus lytinė funkcija skirta į save panašiems palikuonims gimdyti. Kaip gyvūnų. Tai didelė klaida arba puritoniška viduramžių laikų protėvių moralė. Bet šiandien mes privalome žinoti, kad vyro ir moters lytinis gyvenimas...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9