Nobel biocare

Suplyšo prezervatyvas: avarinė kontracepcija arba ko negalima daryti?

Prezervatyvas perplyšo. Pamiršai praryti arba nevartoji kontraceptinių tablečių. Dar ir vaisingos dienos! Baisu pirkti testą nėštumui nustatyti. Ką daryti?

Neišsigąskite! Tokiems atvejams medicina sugalvojo ekstremalią kontracepciją, kitaip dar vadinamą avarinę kontracepciją. Ji išrasta kaip tik tokiems atvejams, kai nėštumas nereikalingas, o saugiai pasimylėti nepavyko. Todėl dauguma naudojasi įvairiomis ekstremaliomis kontracepcijos priemonėmis, pradedant tradiciškais liaudiškais metodais, baigiant paskutiniais medicinos išradimais, rašoma Medportal.ru.

1. Liaudiškas kontracepcijos metodas

Anksčiau, kad nepastoti nesaugaus sekso metu, buvo siūloma išgerti kokių nors arbatų, pakilnoti sunkumus, pasikaitinti pirtelėje ar suvalgyti visą pakuotę aspirino tablečių.

Aišku, naudojant tokius nežmoniškus būdus, greičiau galima atsidurti ligoninėje, stipriai kraujuojant iš gimdos nei pasidaryti išsivalymą. Net jei ir į ligoninę nepateksite, tačiau šie būdai labai jau neefektyvūs – gyvybė gali ir neužsimegzti iš karto po nesaugaus sekso. Juk spermatozoidai gali būti aktyvūs moters lytiniuose organuose savaitę. T.y., net jei iš ryto po sekso perstumdysite sunkius baldus, tai apvaisinimas gali įvykti tik kitą dieną. Tačiau reikia nepamiršti, kad tokie liaudiški būdai gali stipriai sužaloti moters sveikatą. Todėl, tikėtina, moteris vėliau nepajėgs išnešioti ilgai laukto kūdikio.

2. Išplovimo įšvirkštimu metodas

Šio metodo esmė ta, kad galima išplauti spermatozoidus iš moters lytinių organų. Tačiau yra keli NE!

1. Rankinėje ne visados yra sterilus švirkštas.

2. Sperma gana gliti substancija, todėl iki galo išplauti ją gana sudėtinga.

3. Spermatozoidams užtenka vienos minutės, kad jie pasiektų gimdą. Kai jie atsiduria gimdoje, tai iš ten jį labai sudėtinga išplauti.

O taip pat nereikėtų pamiršti, kad išplaunant išsiplauna ne tik sperma, bet ir mikroflora. Todėl gali atsirasti visokių infekcijų ar grybelis.

3. Hormoninės tabletės

Dabar esama įvairių specialių tablečių, kurios vartojamos ekstremalios ar avarinės kontracepcijos atvejais. Šiose tabletėse yra labai didelė dozė vieno hormono, kuris daro neigiamą įtaką moters sveikatai. Todėl tokias tabletes reikėtų vartoti tik kraštutiniais atvejais.

4. Gimdos spiralė

Tai – gana saugus būdas apsisaugoti nuo nepageidaujamo nėštumo. Į gimdą įstatoma T formos spiralė, tačiau neigiamų savybių vis tiek yra. Spiralės negalima statyti, jei moteris serga infekcinėmis lytinių organų ligomis arba grybeline infekcija.

Medikai perspėja, kad ekstremalios kontracepcijos metodai negali būti nuolat naudojami. Tai kenkia sveikatai. Todėl norint, išvengti papildomų nereikalingų problemų geriau vengti nesaugaus sekso.

Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE