REXSAN

Prakaituoti linkusių kojų priežiūra

Normaliomis sąlygomis pėda per valandą išskiria 1,5-3 ml prakaito, o dirbant 8-12 ml. Net pusė šio prakaito išsiskiria pado srityje, tad jei avalynė nepatogi ir neatitinka higienos reikalavimų, susikaupęs prakaitas dirgina odą ir greičiau formuojasi odos ligos.

Neprižiūrimos kojos atrodo neestetiškai, jas skauda, dėl sparčiai besidauginančių bakterijų skleidžia nemalonų kvapą.

Jei kojos prakaituoja:

· neavėkite guminės ar guminiais padais avalynės,

· nusiavę batus juos gerai išvėdinkite,

· vasarą avėkite batelius su skylutėmis ar basutes,

· mūvėkite praleidžiančias orą ir sugeriančias prakaitą kojines,

· prauskite kojas su muilu ne rečiau kaip porą kartų per parą,

· nupraustas kojas sausai nušluostykite ir patepkite specialiu kojų dezodorantu.

Dauguma žmonių atšilus orams dirba įvairius darbus lauke ar tiesiog daugiau vaikščioja basomis. Norėdami taip pailsinti pėdas, leidžia joms pačioms dažniau savaime sušlapti ir išdžiūti ore. Tačiau po ilgiau užtrukusių tokių „procedūrų” sustorėja padų oda, ji pasidaro šiurkšti, kartais atsiranda suragėjusių atplaišų bei gilių įtrūkimų. Kartais padus bei kulnis gali skaudėti sergant įvairiomis odos ligomis, (pvz., ichtioze, žvyneline, atopiniu dermatitu, lėtine egzema ir t.t.). Tokiu atveju tik odos priežiūros nepakanka ir reikalinga gydytojo konsultacija.

Štai todėl padus bei jų odą reikia itin kruopščiai prižiūrėti. Svarbu nepamiršti, kad nusiplovus prakaituoti linkusias kojas, jas būtina tepti specialiu kremu ir dezodorantu, kurie efektyviai naikina kojų prakaitavimo priežastį – bakterijas.

Geriausiai rinktis specialias kojų prakaitavimą stabdančias priemones, pagamintas iš augalinių komponentų. Jo nereikia naudoti kasdien: kremo efektyvumas išlieka 7 dienas. Tokie dezodorantai nedirgina odos, nes jų sudėtyje nėra spirito, o veiksmingumo paprastai nemažina nei prausimasis su muilu, nei fizinis aktyvumas.



TAIP PAT SKAITYKITE