Gudručio vaistinė

Trumpai apie tai, kaip uždėti kompresinį tvarstį

Laikykite koją iškėlę teisingu kampu, tvarstis pradedamas vynioti nuo pėdos kelties sąnario ir vyniojamas aukštyn kelio link.

Du-tris kartus apvynioję pėdą tvarsčiu, apvyniokite kulną ir vyniodami per kulkšnį vėl grįžkite iki kelties.

Dar kelis kartus apvyniokite kulną, taip dar labiau jį įtvirtindami. Toliau tvarstis vyniojamas virš pirmojo tvarsčio sluoksnio aplink kulkšnį.

Toliau vyniojamas per apatinį kraštą iki pėdos skliauto. Apvynioję tvarsčiu pėdos vidurį, vėl apvyniokite kulkšnį per jos sąnarį.

Tuomet pagal kojos formą stačiais tvarsčio sūkiais apvyniokite blauzdą.

Būtina pažymėti, kad tvarstis išvyniojamas ištiesus delną ir tvirtinamas tik išvyniojimo kryptimi. Tvarstis turi tampriai priglusti prie kojos.

Apie 2cm (pirštų pločio )nuo kelio linkio tvarstis apvyniojamas vieną kartą aplink koją. Jis turi atkartoti kojos formą, vyniojant jį žemyn ir uždengiant visus prieš tai paliktus tarpelius.

Antrasis tvarstis vyniojamas priešinga kryptimi nuo išorinės kulkšnies dalies į jos vidinę pusę, pirmąjį tvarsčio sūkį darant nuo kulno iki kelties.

Paskesnieji du sūkiai pirmiausiai užfiksuoja viršutinį, o tuomet apatinį pėdos tvarsčio kraštą.

Tuomet tvarstis vėl vyniojamas aplink pėdos vidurį, ir tuomet kaip ir pirmasis, – stačiai aukštyn ir vėl žemyn.

Apie 2cm (pirštų pločio )nuo kelio linkio tvarstis apvyniojamas vieną kartą aplink koją. Jis turi atkartoti kojos formą, vyniojant jį žemyn ir uždengiant visus prieš tai paliktus tarpelius. Užvyniotą tvarstį būtina sutvirtinti lipniąja juostele.

Čia mes aprašėme modifikuotą „Pütter“ tvarstymo būdą, kai naudojami du vienas kitą dengiantys tvarsčiai. Vienas kito atžvilgiu vyniojami priešinga kryptimi. Ši tvarstymo technika užtikrina puikų kojos apspaudimą ir tvarsčio patvarumą.

Faktai, kuriuos pravartu žinoti apie kompresinius tvarsčius

Teisingai uždėtas kompresinis tvarstis turi tvirtai apspausti koją, kad išsiplėtusios venos pradėtų siaurėti. Kuo standesnė tvarsčio medžiaga, tuo geriau koja apspaudžiama ir tuo geriau spaudžiamos kojų venos.

Mažo tamprumo tvarsčiai, pavyzdžiui,  „Pütter“ ar „Pütter- Flex“ įtempiami taip, kad tolygiai paskirstytų spaudimą. Kadangi jie sąlyginai ne itin tąsūs, jų dėka gaunama labai stipri kompresija, kuri pasiekia net ir giliąsias venų sritis. Be to, jie puikiai prisitaiko prie kintančių kojos apimčių tinimui mažėjant.

Iš dviejų sluoksnių sudaryti tvarsčiai yra naudojami tiek gydymo pradžioje, tiek vėliau tęsiant gydymą, pavyzdžiui, iki visiško kraujotakos kojoje atkūrimo ir opų sugijimo. Tokius tvarsčius paprastai uždeda gydytojas. Tačiau, jei gydytojas suteiks pacientui reikalingas rekomendacijas ir pamokys jį, kaip uždėti tvarstį, tai pastarasis galės atlikti pats ar paprašęs šeimos nario pagalbos.

TAIP PAT SKAITYKITE