Gruodžio 1d. Trečiadienis

Ligonis prie automobilio vairo - saugu?

2015 Vasario 3d.
Peržiūrų skaičius: 60204
Ligonis prie automobilio vairo - saugu?

Automobilis – tarsi ginklas, kuriuo galima sužeisti ar net mirtinai sužaloti kitus ir save. Medikai tvirtina: tokia nuomone buvo vadovaujamasi anksčiau, o dabar automobilį gali vairuoti sergantieji ir epilepsija, ir šizofrenija, ir daugybe kitų ligų.

Sveikatos pažyma būtina

Norint gauti vairuotojo pažymėjimą reikia ne tik išmokti valdyti automobilį ir išlaikyti vairavimo egzaminą, bet ir pasitikrinti sveikatą. Ji vertinama, vadovaujantis prieš dvejus metus įsigaliojusiu sveikatos apsaugos ministro patvirtintu tvarkos aprašu, atitinkančiu Europos Sąjungos reikalavimus. Jie gerokai liberalesni, o sprendimą, ar gali sėsti prie automobilio vairo, prastai besijaučiantis žmogus priima pats. Atsakomybė už tai irgi tenka jam pačiam, tik dėl to gali nukentėti ir niekuo dėti kiti eismo dalyviai.

Vairuotojai skirstomi į dvi grupes. Pirmajai priskirti mopedų, motociklų ir lengvųjų automobilių vairuotojai ir ji apima kone visus pilnamečius šalies gyventojus. Juk dabar vairuoti automobilį moka kone kiekvienas, vos sulaukęs 18 metų, gatvėse prie automobilio vairo moterų matome ne mažiau nei vyrų.

Jei neturi nusiskundimų

Sveikatos pažymą išduoda daugumoje poliklinikų veikiantys ligų profilaktikos kabinetai. Jų paslaugos mokamos.

"Mūsų poliklinikoje už sveikatos pažymą reikia mokėti 43 litus. Pacientas turi atsinešti šeimos gydytojo nustatytos formos pažymą arba, jei prisirašęs mūsų poliklinikoje – ambulatorinę kortelę", – paaiškino Kalniečių poliklinikos ligų profilaktikos kabinete dirbanti šeimos gydytoja Zita Adomėnienė.

Gydymo įstaigose, kuriose tokių kabinetų nėra, pažymą gali išduoti specialios komisijos ar net ir šeimos gydytojas. Tikrinant sveikatą įvertinami pagrindiniai jos rodikliai ir regėjimas, psichika. Jei žmogus turi nusiskundimų, konsultuoja atitinkamos srities specialistai ir parašo savo išvadas, galima ar negalima vairuoti automobilį. Taip turi būti išduodant vairuotojui sveikatos pažymą ir pirmą kartą, ir pakartotinai.

Vadovaujasi savo sąžine

Pagal taisykles pirmosios grupės vairuotojams arba, kitaip sakant, vairuotojams mėgėjams sveikatą reikia tikrintis rečiausiai kas dešimt metų ar daug dažniau. Tai priklauso nuo amžiaus. Tačiau ar daug kas iš mūsų tai darome?

Juk policininkai, sustabdę vairuotoją kelyje ir tikrindami dokumentus, sveikatos pažymos neprašo. Avariją dėl sutrikusios sveikatos sukėlusio vairuotojo dažniau gailima, nei smerkiama.

Taigi vairuojame sirgdami ne tik sloga, kai akys ašaroja ir nosis varva, bet ir išgėrę teraflu nuo peršalimo ligų, kuris migdo ar migdomųjų. Sprendimas, sėsti prie vairo ar ne, priimamas pagal sąžinę, juolab kad pagal naują vairuotojų sveikatos patikrinimo tvarką asmenims, kuriems anksčiau nebuvo leidžiama vairuoti automobilio dėl kai kurių ligų, dabar numatomi tik individualūs apribojimai. Pavyzdžiui, leidžiama vairuoti tik dieną, važiuoti be keleivių, neviršijant nurodyto greičio, ne greitkeliais, be priekabos.

Be to, pirmą kartą Lietuvoje įteisinta "Vairuotojo garbės deklaracija". Ją užpildo ir pasirašo kiekvienas prieš sveikatos tikrinimą sveikatos priežiūros įstaigoje. Ši deklaracija liudija, kad vairuotojas savo sveikatos būklę įvertina pats, o jai pablogėjus savo valia kreipiasi į gydytoją. Ar daug tokių, kurie sakytų: patikrinkite mano sveikatą ir įvertinkite, nes man atrodo, kad aš nebegaliu vairuoti automobilio? Gydytoja Z.Adomėnienė sako tokių pacientų neturėjusi.

Ligos – ne kliūtis

Anksčiau sunkiomis vadintos lėtinės ligos dėl medicinos pažangos tapo lengvai valdomos. Dėl to jos nebetrukdo vairuoti automobilį ir tai daryti leidžiama, pavyzdžiui, sergantiesiems opalige ar bronchine astma.

"Jei vairuotojo sveikatos pažymos prašo ligonis, sergantis bronchine astma, pirmiausia įvertinamas plaučių nepakankamumo lygis. Jei jis nedidelis, ligonis gali vairuoti automobilį, nes yra gerų vaistų astmai efektyviai kontroliuoti", – pakomentavo gydytoja Z.Adomėnienė.

Dabar prie automobilio vairo galima sėsti ir sergantiesiems epilepsija, jei tai leidžia gydytojai neurologai.

"Būtina įvertinti epilepsijos ar kitų sąmonės sutrikimų būklę, klinikinę formą ir progresavimą, gydymą ir jo rezultatus", – aiškina Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Neurologijos klinikos skyriaus administratorius gydytojas Algirdas Mačionis.

Sprendimą leisti vairuoti gydytojai neurologai priima labai atsakingai, sergantiesiems epilepsija taikomi apribojimai. Diagnozavus šią ligą, bet priepuoliams nesikartojant, mopedų, motociklų ir lengvųjų automobilių negalima vairuoti dvejus metus. Draudžiama vairuoti periodu, kai nustojami vartoti vaistai nuo epilepsijos ir šešis mėnesius po to. Priepuoliams kartojantis tik miegant, po dvejų metų leidžiama vairuoti tik dieną.

"Jei žmogus paprasčiausiai nualpo dėl bet kokios priežasties ir pateko į gydymo įstaigą, gydytojas turi šiam pacientui rekomenduoti nevairuoti automobilio tris mėnesius. Tai turi būti įrašyta dokumentuose, o įrašas, jei įvyksta teismas, apgina gydytoją nuo atsakomybės", – medikų pozicijas gina gydytojas A.Mačionis.

Jis dalyvavo darbo grupėje, rengiant vairuotojų sveikatos tikrinimo tvarką ir siūlė daugiau apribojimų, tačiau jų priimti neleista dėl Europos Sąjungos normatyvų. Gydytojo įsitikinimu, rizikingas yra didelis greitis kelyje, jei jis sergantiesiems neribojamas, o priepuolius gali išprovokuoti alkoholio vartojimas, nors jie ir nesikartojo.

"Europos Sąjungos reikalavimai humaniški, bet jie tinka ten, kur aukštas vairuotojų sąmoningumas. Tikėtina, kad ir pas mus jis taps didesnis, nes dabar visa atsakomybė tenka ne gydytojui, o vairuotojui", – viliasi gydytojas A.Mačionis.

Galimybės su išlygomis

Sunki aritmija, implantuoti širdies stimuliatoriai, nenormalus arterinis kraujospūdis – tai indikacijos, taip pat keliančios pavojų eismo saugumui. Ar suteikti tokiems ligoniams teisę vairuoti automobilį, sprendžiama remiantis nustatytais apžiūros rezultatais, atsižvelgiant į galimas komplikacijas ir pavojų. Patyrusiesiems miokardo infarktą, vairuotojo pažymėjimai turėtų būti išduodami ar atnaujinami tik pateikus gydytojo kardiologo išvadą ir prireikus reguliariai atliekant medicinines apžiūras.

Vairuotojo pažymėjimai neišduodami ir neatnaujinami vairuotojams, turintiems sunkių psichikos sutrikimų, įgimtų ar sukeltų ligos, traumų ar neurochirurginių operacijų, taip pat sunkų protinį atsilikimą, sunkių elgesio sutrikimų dėl senėjimo proceso arba asmenybės sutrikimų, kurie labai trikdo nuovoką, elgesį ar sugebėjimą prisitaikyti. Išimtis – atvejai, kai su prašymu pateikiama gydytojo psichiatro išvada ir prireikus reguliariai atliekant medicinines apžiūras.

Kalniečių poliklinikos gydytoja Z.Adomėnienė tvirtino, kad ji ir jos kolegos visus pacientus, kuriems reikia pasitikrinti sveikatą vairuotojo pažymai gauti, siunčia pas psichiatrus. Privačios klinikos pačios susisiekia su psichikos sveikatos centrais. Psichiatrai gali leisti vairuoti automobilį net ir sergantiesiems šizofrenija, esant remisijai. Tai nustatoma individualiai, atsižvelgiant į kompleksinio tyrimo duomenis, medikamentinį gydymą.

Sudėtingais ir konfliktiniais atvejais apie tinkamumą vairuoti sprendžia Vairuotojų sveikatos tikrinimo komisija arba sveikatos priežiūros įstaigos Gydytojų konsultacinė komisija. Jos sprendimą galima apskųsti.

Į klausimą, kaip vertina liberalesnę tvarką, gydytoja Z.Adomėnienė atsakė dviprasmiškai. Jai nerimą kelia epilepsija, širdies ligos.

"Labai daug priklauso nuo žmogaus sąžinės. Niekas neapdraustas nuo priepuolių, todėl kiekvienas, prieš sėsdamas prie automobilio vairo, turi atkreipti dėmesį į savo savijautą, vengti slopinamųjų vaistų, nes jie trukdo susikoncentruoti", – patarė gydytoja Z.Adomėnienė.

Žmogus, vairuojantis automobilį, yra atsakingas ne tik už savo, bet ir už kitų eismo dalyvių sveikatą.

Sveikatos tikrinimo periodiškumas:

Iki 55-erių sveikatą reikia tikrintis kartą per 10 metų (anksčiau reikėjo kas 5 metus).

56–69 metų žmonėms – kartą per 5 metus (buvo kas 3 metai).

70–79 metų žmonėms – kartą per 2 metus.

Vyresniems nei 80 metų – kartą per metus.

Atsiliepimai interneto pokalbių svetainėse:

Mano sveikatos patikrinimas užtruko maždaug tiek, kiek reikia užpildyti popierius. Juokingiausia, kad mano sūnus net nevažiavo su manimi kartu, aš užėjau į gydytojo kabinetą, padaviau nuotraukas ir pasus, į stalčių įdėjau po 40 litų už kiekvieną pažymą ir gavau abi iš karto. Net ir man, nekalbant apie sūnų, nieko nepasiūlė pasitikrinti. Jei kam įdomu, duosiu gydytojos telefoną.

Iš dalies tai labai gerai, nes nereikėjo vargti eilėse, bet kai rimčiau pagalvoji, tai Dieve mano, iki ko mes prieisim. Juk neaišku, kas sėdi prie kitos mašinos vairo. Juk man net regėjimo netikrino, absoliučiai nieko.

Kai aš ėjau tikrintis sveikatos, patikrino regėjimą, beje, labai atsainiai, pamatavo kraujospūdį ir bendrais bruožais paklausinėjo apie sveikatą.

Jei sergi šizofrenija, bet per pastaruosius dvejus metus paūmėjimų nebuvo, gausi tą sveikatos pažymą. Tikrai nėra ko nerimauti.

Aš nešioju akinius, bet su jais nebūtina fotografuotis, nes dabar dauguma žmonių regėjimą stiprina kontaktiniais lęšiais. Sveikatos pažymą gavau labai greitai: į vairavimo mokyklą atėjo gydytoja, patikrino akis, reakciją, pamatavo kraujospūdį, ir viskas.

Vienoje Vilniaus poliklinikoje sėdi pensininkės, kurios neva tikrina vairuotojų sveikatą ir taip sau prisiduria prie pensijos. Tereikia nueiti ir pasakyti, kad pažymos reikia labai greitai. Paklaus, ar kuo nors skundiesi, jei norėsi, patikrins akis, sudėlios visų gydytojų spaudus. Procedūra užtruks ne ilgiau kaip 10 min., kaina tokia, kaip ant durų parašyta. Registruotis iš anksto nereikia. Taip yra, jei jų dar neprikirpo. Yra dar viena klinika, kur viskas irgi labai greitai padaroma. Skiriasi tik tai, kad ten rimtai tikrina akis ir dar yra vienas pagrindinis gydytojas, kuris klausą, nervus patikrina ir užsiregistruoti reikia iš anksto. Kaina visur vienoda, bet už tą pačią valstybinėje poliklinikoje vaikščiosi iš kabineto į kabinetą mažiausiai dvi dienas.

Vietoj tabletės – uoga

Vietoj tabletės – uoga

Uogomis pražydęs šermukšnis – ne tik rudens puošmena. Šio medžio uogos gydo nuo daugelio ligų. Net nuo vėžio. Abejingai žiūrėsite į brangių maisto papildų reklamas, jeigu visiems metams pasiruošite didžiosios dilgėlės ir šermukšnio uogų...


Nuo tuberkuliozės  būtina apsaugoti vaikus

Nuo tuberkuliozės būtina apsaugoti vaikus

„Tuberkuliozė pavojinga visiems, nepriklausomai nuo amžiaus, rasės ar tautybės. Nors kurį laiką ši klastinga liga buvo laikoma nugalėta, tačiau šiandien ja yra užsikrėtę daugiau nei 2 mlrd. žmonių visame pasaulyje, kasmet nuo jos miršta apie...


Diabetas negrįžtamai pažeidžia nervų sistemą

Diabetas negrįžtamai pažeidžia nervų sistemą

Diagnozė „diabetas“ reiškia, kad gyvenimas iš pagrindų turi keistis - nuolatinė cukraus kontrolė ir griežtas mitybos reguliavimas tampa naujais kasdieniais įpročiais. Dažniausias gydytojų patarimas, nustačius diabetą, - susigyvenkite...


Kuperozės gydymas

Kuperozės gydymas

Kuperozė tai odos paraudimas dėl mažų, išsiplėtusių kraujagyslių, kuris pastebimas veido odoje. Pradėjus gydyti kuperozę, kol ji dar nepasiekė tam tikro laipsnio, galima ją sėkmingai išgydyti ir panaikinti. Kuperozė atsiranda tada, kai sumažėja...


Kovą jau galima rinkti vaistinius augalus

Kovą jau galima rinkti vaistinius augalus

Kovo mėnesį tinkamas laikas pradėti rinkti vaistinius augalus. Kokius rinkti reikėtų pasakoja Šiaulių universiteto Botanikos sodo Gėlininkystės vyresnioji specialistė Aldona GRIŠAITĖ: Plaukuotasis beržas - medis nenusvirusiomis šakomis. Vaistinei...


Kiekviena žolelė kūne randa savo vietą

Kiekviena žolelė kūne randa savo vietą

Žinodami, kad augalai turi gydomųjų savybių, vaistažolių arbatėles geriame ne tik profilaktikos sumetimais, bet ir gydydamiesi nuo konkrečių ligų. Ar galima ligą nugalėti žolelėmis bei apie nenugalimą pomėgį jas rinkti, kalbamės su žolininke Vanda...


Česnakai – aterosklerozės profilaktikai

Česnakai – aterosklerozės profilaktikai

Moksliniais tyrimais patvirtinta, kad česnakai ne tik gerina apetitą, didina virškinimo fermentų išsiskyrimą, gydo kvėpavimo ligas, bet ir tinka aterosklerozės profilaktikai. Šios daržovės mažina cholesterolio koncentraciją kraujyje, taigi...


Padidėjęs kraujospūdis – epidemija

Padidėjęs kraujospūdis – epidemija

Statistika grėsminga - kas penkto suaugusio žmogaus Lietuvoje kraujospūdis yra padidėjęs. Mirtingumo rodikliai nuo padidėjusio kraujo spaudimo sukeltų širdies ir kraujagyslių ligų 2 kartus didesni nei Europos Sąjungos vidurkis. Dažnas nežino apie...


Venų varikozė – lėtai sėlinanti nelaimė…

Venų varikozė – lėtai sėlinanti nelaimė…

Iš­sip­lė­tu­sios ar­ba va­ri­ko­zi­nės ko­jų ve­nos – la­bai pa­pli­tu­si li­ga. Va­ri­ko­ze ser­ga maž­daug 20 pro­c. vy­rų ir apie 40 pro­c....


Kuo naudingesnės sausos inhaliacijos

Kuo naudingesnės sausos inhaliacijos

Reguliarios inhaliacijos yra nepakeičiamas natūralus gydymo ir profilaktikos būdas, padedantis atsikratyti užsitęsusio šnirpščiojimo, kosulio bei kitų įvairių kvėpavimo organų susirgimų. Jei dažnai sergate ūmiais viršutinių kvėpavimo takų...


Organizmo intoksikacijos testas

Organizmo intoksikacijos testas

Jei atsakėte „taip“ tris ar daugiau kartų ir rimtai žiūrite į savo sveikatą – tai reiškia, kad Jums reikalinga pagalba.


Ar lietuviai užsikrečia erkių platinamomis ligomis statistiškai dažniau negu ES šalyse?

Ar lietuviai užsikrečia erkių platinamomis ligomis statistiškai dažniau negu ES šalyse?

Kasmet Europoje registruojama apie 10-12 tūkst. Erkinio encefalito atvejų. Lietuva pakliūna i penketuką ES šalių, kuriose dažniausiai registruojamas erkinis encefalitas. Šiuo metu nėra nei vieno rajono, kuriame nebūtų surinkta erkių užsikrėtusių...


Stebuklingi obuoliai

Stebuklingi obuoliai

Atrodo, apie obuolius jau žinome viską. Juose daug vitaminų, mineralinių medžiagų ir t.t. Anglai sako: "Suvalgyk kasdien po obuolį ir tau nereiks gydytojų". Mokslininkai apskaičiavo, kad per metus turėtume suvalgyti po 48 kg obuolių, o...


Vietoj tabletės — žolelės

Vietoj tabletės — žolelės

Šiaulietė Elžbieta Eitmantienė gerai žino kuri vaistažolė kokią negalią gydo. Jomis gydo ne tik kitus, bet ir save. Pati aštuoniasdešimtmetė serga retai, o apsirgusi geria ne tabletes, o gydomąsias arbatas. Anksčiau moteris niekada negalvojo, kad...


Ko nežino moterys apie moterų ligas

Ko nežino moterys apie moterų ligas

Ikivėžinė gimdos kaklelio liga Tai gimdos kaklelio epitelio augimo ir formavimosi anomaliniai pakitimai, matomi tik mikroskopu. Ikivėžinė gimdos kaklelio liga medicinoje vadinama displazija arba intraepiteline gimdos kaklelio neoplazija (CIN)....


Gastroenterologai pataria negalintiems išsituštinti

Gastroenterologai pataria negalintiems išsituštinti

Kaip įprasto peršalimo nepuolame gydyti antibiotikais, taip ir vos užkietėjusių vidurių nereikėtų laisvinti žarnyno veiklą stimuliuojančiais vaistais. Pasaulinė gastroenterologų organizacija įspėja, kad netinkamas gydymas gali lemti priklausomybę...


Išsiplėtusios kojų venos. Estetinis defektas ar rimta problema?

Išsiplėtusios kojų venos. Estetinis defektas ar rimta problema?

„Iššsiplėtusios venos kojoms grožio nesuteikia, tačiau vertinti tai tik kaip estetinį trūkumą būtų neteisinga. Jei žmogus turi kojų venų problemų, patarčiau kreiptis į šios srities specialistus“, - rekomenduoja gyd. kraujagyslių...


Modernus venų varikozės gydymas: kelkis ir eik

Modernus venų varikozės gydymas: kelkis ir eik

„Mano kojos pavargo“, – išsprūsta vakare po darbo palaimingai išsitiesus namuose ant sofos. Tokie požymiai kaip kojų nuovargis, skausmas, patinimas, naktimis varginantis mėšlungis nieko gera nežada. Net jei kojų oda lygi, gali...


Ar verta kovoti su šienlige?

Ar verta kovoti su šienlige?

Žydint įvairiems augalams ir pievoms padaugėja įkvepiamųjų alergenų sukeltų alergijų. Žiedadulkėms alergiški žmonės paprastai kamuojasi ne tik pavasarį, bet ir visą vasarą, ypač tose vietose, kur rečiau šienaujamos arba visai netvarkomos pievos....


Metabolinis sindromas

Metabolinis sindromas

Metabolinio sindromo, kuris pasireiškia nutukimu, padidėjusiu kraujo spaudimu ir cukraus kiekiu, pakitusiu lipidų santykiu kraujyje, žmonės ilgai nejaučia. Nesiimdami jokių veiksmų ir nekeisdami gyvenimo būdo, jie smarkiai didina širdies ir...


Nemigą gali sukelti ir netinkami miego įpročiai

Nemigą gali sukelti ir netinkami miego įpročiai

Miego sutrikimų, dėl kurių mažėja darbingumas, silpnėja imuninė sistema, tampa sunkiau susikaupti ir atlikti kasdienius darbus, patiria kas antras žmogus. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro neurologė, Vilniaus universiteto docentė, medicinos...


Virkštelėje - gyvybės galia

Virkštelėje - gyvybės galia

Nuo pirmųjų gyvybės užsimezgimo sekundžių iki akimirkos, kai vaikutis išvysta šį pasaulį, mamos organizmas jam teikia viską, kas reikalingiausia. Placenta ir virkštelė jungia mamą ir vaikutį kol jis dar yra gimdoje, tačiau šie organai gali tapti...


Ozonas - vaistas nuo visų ligų!

Ozonas - vaistas nuo visų ligų!

Gydomąsias ozono savybes pastebėjo jau mūsų protėviai: visi žinojo, kad sveika kvėpuoti oru ozoną, sveiką žmogaus organizmui. Jūs turbūt esate pastebėję, kad po griaustinio gerėja nuotaika, užlieja džiaudsmas, jaučiamas dvasinis pakylėjimas.


Medicinos diagnostikos ir gydymo centre dirba genetikė Aušra Matulevičienė

Medicinos diagnostikos ir gydymo centre dirba genetikė Aušra Matulevičienė

Medicinos diagnostikos ir gydymo centre pradėjo dirbti gydytoja genetikė Aušra Matulevičienė. Gydytoja konsultuoja ir teikia genetinę prognozę dėl paveldimos, chromosominės ligos, neįprastos paciento išorės, psichinės būklės pokyčių, regos ar...


Nugaros skausmams įveikti – pratimai pagal spalvą

Nugaros skausmams įveikti – pratimai pagal spalvą

Nugaros skausmas – daugiau nei 60 procentų žmonių pažįstama problema. Nugaros skausmus gali sukelti įvairios priežastys, skausmas dažniausiai atsiranda, kai nugaros raumenys ar kiti audiniai patiria per didelį krūvį, būna įtempti, dėl to jie...


Kompiuterinis pėdų tyrimas – 30 % pigiau

Kompiuterinis pėdų tyrimas – 30 % pigiau

Visą birželio mėnesį klientams su Gintarinės ir Norfos vaistinės kortele – kompiuterinis pėdos (padobarografinis) tyrimas 30 % pigiau. Lauksime Jūsų Konsultacijų centre „Sveikatos arka“, Kaunas. Registracija tel.: 8-610-41007.


Hemorojus – „nepatogi“ liga

Hemorojus – „nepatogi“ liga

Jei kraujas šviesiai arba ryškiai raudonas, panašiai toks, koks būna įsipjovus pirštą, tokį kraujavimą dažniausiai sukelia išangės patologija, hemorojus (hemorojiniai mazgai) arba tiesiosios žarnos įplėša.


Netaisyklingos laikysenos korekcija

Netaisyklingos laikysenos korekcija

Netaisyklinga laikysena ir su ja susijusi veikla (pvz.: netaisyklingas sėdėjimas ofise) dažniausiai sukelia nugaros ir kaklo problemas ir skausmus. Daugumos žmonių laikysena vienaip ar kitaip yra netaisyklinga, todėl svarbu laiku užkirsti kelią...


Odos dariniai – tai mūsų gyvenimo istorija, rašoma odoje

Odos dariniai – tai mūsų gyvenimo istorija, rašoma odoje

Oda – didžiausias žmogaus organas ir jos pokyčiai nesunkiai matomi. Įvairūs odos dariniai daugeliui sukelia nuogąstavimų, o kai kurie numoja ranka į pokyčius, kurie akivaizdūs net ir aplinkiniams. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro...


Medicininės paslaugos Anglijoje. Ką būtina žinoti?

Medicininės paslaugos Anglijoje. Ką būtina žinoti?

Šiais laikais, jau labai didelė dalis Lietuvos piliečių, gyvena ir dirba Anglijoje. Vieni važinėja pirmyn ir atgal uždarbiaudami papildomai, kiti įsitvirtinę svečioje šalyje, atsivežę čia šeimas, išsikovoję tam tikrą padėtį visuomenėje, pelnę...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9