Gegužės 18d. Trečiadienis

Liga, kuri laikoma estetine problema, bet gresianti rimtomis pasekmėmis sveikatai

2021 Gegužės 24d.

Dažna moteris, ypač vyresnio amžiaus, skundžiasi vienais ar kitais simptomais kojose: vienoms jos tinsta, kitoms labai pavargsta, o trečios po ilgais sijonais slepia mėlynes, kapiliarų tinklą ar net iššokusias venas. Visa tai venų varikozės – ligos, susijusios su venų kraujotakos nepakankamumu, –  požymiai. Neretai venų varikozė laikoma tik estetine problema, tačiau toks požiūris gali baigtis labai rimtomis komplikacijomis.

Kodėl venos išsiplečia

Mūsų kūne kraujas cirkuliuoja dviejų rūšių kraujagyslėmis. Arterijomis jis išeina iš širdies ir išsivaikšto po visus mūsų audinius, o venomis sugrįžta atgal į širdį. Natūralu, kad kraujui lengviau iškeliauti iš širdies, nes jis aktyviai išstumiamas. Sugrįžti jam padeda venose esantys vožtuvai, kuriais kraujas kyla aukštyn. Kai šių vožtuvų darbas sutrinka, sutrinka ir kraujo grįžimas į širdį, jis užsistovi venose, dėl prasto kraujo tekėjimo padidėja slėgis, kuris veikia venų sieneles, pažeidžiamas venų kamienas ir jos pradeda plėstis – vystosi venų varikozė.

Pagrindiniai simptomai, dėl kurių kreipiasi pacientai, ypač moterys, susiję su kojas išvagojusiais kapiliarais ar mėlynėmis, išsiplėtusios venomis ar net susidariusiais mazgais. Tačiau, kaip teigia kraujagyslių chirurgas dr. Tomas Janušauskas, ligos pradžioje šių estetinių požymių gali dar nebūti. Žmogus tiesiog skundžiasi, kad greičiau pavargsta kojos po fizinio krūvio, jos skauda, tinsta.

„Problema nebūtinai yra toje vietoje, kurioje ji matosi estetiškai. Tai, ką mes matome galūnėse, atsiranda todėl, kad žemiausioje kūno vietoje susidaro didžiausias veninis slėgis, kuris pirmiausiai pažeidžia žemiausiai esančias venas – kapiliarus, t. y. tinklines venas, arba poodines venas“, - teigė pašnekovas.

Yra keletas venų varikozės diagnostikos būdų. Vienas dažniausių iš jų – ultragarsinis tyrimo metodas, kuris labai tiksliai diagnozuoja venų ligas. Pats moderniausias – dvigubo skenavimo tyrimas, kurio metu galima ne tik apžiūrėti kraujagyslę, išmatuoti kraujotakos greitį, kryptį, bet ir labai tiksliai diagnozuoti pažeidimo vietą, įvertinti vožtuvo būklę.

Rizikos veiksniai

Pasak statistikos, venų varikoze serga apie 50 proc. žmonių. T.Janušausko teigimu, iš dešimties 7–8 pacientai, besikreipiantys į šeimos gydytojus, turi vienokių ar kitokių skundų dėl venų kraujotakos.

Moterims ji diagnozuojama kelis kartus dažniau nei vyrams. Todėl, kalbant apie venų varikozės rizikos veiksnius, pirmiausiai reikėtų paminėti moterišką lytį. Kitas labai svarbus veiksnys – paveldimumas. Jeigu giminėje mama ar senelė turėjo problemų dėl venų, labai tikėtina, kad ir jūs šį polinkį paveldėjote. Taip pat ligos vystymąsi gali paskatinti nėštumas, antsvoris, sėdimas arba stovimas darbas, ankšti drabužiai, fizinio aktyvumo stoka, rūkymas, buvusi giliųjų venų trombozė ar kitos su venomis ir kraujotaka susijusios ligos.

Venų varikozė dažniausiai pradeda vystytis dėl dviejų priežasčių: dėl kraujo nutekėjimo problemų, t. y. pasipriešinimo kraujui nutekėti iš galūnės, arba dėl vadinamojo refliukso – atgal į galūnes grįžtančio kraujo. Kraujo nutekėjimo problemos dažniausiai atsiranda po buvusios trombozės, kai ne iki galo rezorbuojasi trombai. Įgimtos patologijos, kai būna neišsivysčiusi vena, pasitaiko rečiau.

Jeigu yra paveldėtas polinkis į venų varikozę, ligos vystymąsi gali paskatinti bet koks rizikos veiksnys. Pavyzdžiui, ligą gali išprovokuoti nėštumas, kadangi vaisius, vystydamasis ir augdamas mažajame dubenyje, spaudžia dubens venas. Dėl to pablogėja veninio kraujo nuotėkis iš kojų, padidėja slėgis kojų venose, spaudžiamos jų sienelės ir venos plečiasi“, - aiškino medikas.

Ligos stadijos ir gresiantys pavojai

Pasak T.Janušausko, venų varikozė besivystydama praeina keletą stadijų.

„Išoriškai gali nieko nesimatyti, bet žmogus skundžiasi sunkiomis kojomis dienos pabaigoje ar po didesnio fizinio krūvio: jau galima įtarti, kad vystosi veninės kraujotakos nepakankamumas. Vėliau atsiranda vadinamosios tinklinės venos (kapiliarai) – tai pirma ligos stadija. Antra ligos stadija – kai atsiranda varikoziniai mazgai, kurie matosi po oda. Trečia stadija – atsiranda tynimas. Ketvirtoje stadijoje atsiranda odos pigmentacijos pakitimai, įvairaus intensyvumo rudos dėmės, pakinta odos struktūra, ji gali sukietėti arba pabalti. Penkta stadija laikoma sugijusi opa, t. y. matomi pakitimai po buvusių opų, o šešta stadija – aktyvios, atviros, negyjančios opos. Taigi kuo aukštesnė stadija – tuo didesni pakitimai ir tuo sudėtingesnis gydymas“, - teigė kraujagyslių chirurgas.

Taigi venų varikozė toli gražu nėra tik estetinė problema – ji sukelia negrįžtamus mūsų kūno audinių pakitimus. Todėl pajutus pirmuosius simptomus nereikėtų jų ignoruoti, juolab kad viena iš venų varikozės komplikacijų – venų trombozė, kai poodinėse ar giliosiose venose susiformuoja trombas. Tam tikrais atvejais jis gali atitrūkti ir nukeliauti net iki plaučių arterijos, o tai jau labai pavojinga: užkimšdamas kraujagyslę, toks trombas gali sukelti gyvybei pavojingą plaučių emboliją.

Venų tromboembolija yra trečia pagal dažnumą širdies ir kraujagyslių liga pasaulyje po išeminės širdies ligos ir insulto. Pasak statistikos, pasaulyje per metus venų tromboze suserga vienas iš tūkstančio pacientų. Remiantis šiais paskaičiavimais, Lietuvoje kasmet ši liga gali būti diagnozuojama 3 tūkst. žmonių. Pati pavojingiausia, nors ir labai reta, venų trombozės komplikacija plaučių embolija. Teigiama, kad 1 iš 10 mirties atvejų ligoninėje įvyksta dėl plaučių embolijos.

T.Janušausko teigimu, venų varikozė nėra pagrindinis tromboembolijos rizikos veiksnys, tačiau rizika didėja su kiekvienu nauju rizikos veiksniu. Pavyzdžiui, žmogus serga šią riziką didinančiomis gretutinėmis ligomis, moteris vartoja hormoninę kontracepciją, rūko ir pan.

Taigi pastebėjus pirmuosius venų varikozės požymius tikrai verta pasikonsultuoti su gydytoju. Kuo anksčiau bus pradėtas gydymas, tuo rezultatas bus geresnis. Pasaulyje pripažintas gydymas yra venotonikai, kurie mažina venų sienelės uždegimą, veikia venos viduje ir yra efektyvūs nuo pirmųjų ligos stadijų.

Viena labiausiai nenuspėjamų širdies ligų – miokarditas

Viena labiausiai nenuspėjamų širdies ligų – miokarditas

Miokarditas – virusinė infekcija, sukelianti širdies raumens uždegimą ir ją pažeidžianti. Tai, ko gero, yra viena labiausiai nenuspėjamų širdies ligų. Šių metų pavasarį visame pasaulyje nuskambėjo tragiška jaunos 23-ejų metų britės Catherine...


Homeopatija – ypatingas sveikatos susigrąžinimo būdas

Homeopatija – ypatingas sveikatos susigrąžinimo būdas

Prieš 250 metų atrastas homeopatinis gydymo metodas neturi mados tendencijų, jo tiesos nekinta, o efektyvumu žavisi vis daugiau žmonių. Panašumo dėsniu pagrįstas gydymo būdas turi neabejotiną poveikį. Per daugelį metų ekspertai dar nepastebėjo iš...


Kas slepiasi po nugaros skausmu?

Kas slepiasi po nugaros skausmu?

„Oi, kaip skauda nugarą“ – toks nusiskundimas nestebina net jaunų žmonių kolektyve. Aplinkiniai paprastai užjaučia ir negaili patarimų: reikia ramybės, pasportuok, eik į baseiną, į masažą. Kiti dar pasidalina savo patirtimi....


Vaistažolės ne visada gydo

Vaistažolės ne visada gydo

Vaistažolių arbatos kartais išgydo tikrai ne prasčiau nei tabletės. Arbatos geriamos drąsiau nei vaistai, nes joms nebūtinas receptas. Be to, manoma, kad vaistažolės nepakenks.Pasirodo, toks įsitikinimas klaidingas. Vartojamos ne pagal paskirtį...


„Biofirst“ klinikoje dirbančios gydytojos pasidalino savo mintimis apie lazerinę dermatologiją.

„Biofirst“ klinikoje dirbančios gydytojos pasidalino savo mintimis apie lazerinę dermatologiją.

Jurgita Karčiauskienė, Gydytoja dermatovenerologė, medicinos mokslų daktarė, „Gydytoja dermatovenerologe dirbu jau daugiau nei 5 metus. Lazerių atsiradimas iš esmės pakeitė ir palengvino kasdienį gydytojo dermatologo darbą. Pagaliau daugelį...


Erekcijos sutrikimai gali pasireikšti įvairaus amžiaus vyrams?

Erekcijos sutrikimai gali pasireikšti įvairaus amžiaus vyrams?

Seksualumas – neatskiriama ir labai svarbi žmogaus gyvenimo dalis. Erekcija atspindi fizinę ir psichinę vyrų sveikatą. Erekcijos sutrikimai gali kilti dėl įvairių priežasčių: dėl ligų, streso, nesutarimų tarp partnerių, darbo reikalų ir kt....


Kompiuterinis pėdų tyrimas – 30 % pigiau

Kompiuterinis pėdų tyrimas – 30 % pigiau

Visą birželio mėnesį klientams su Gintarinės ir Norfos vaistinės kortele – kompiuterinis pėdos (padobarografinis) tyrimas 30 % pigiau. Lauksime Jūsų Konsultacijų centre „Sveikatos arka“, Kaunas. Registracija tel.: 8-610-41007.


Lipoatrofija kaip disbalansas

Lipoatrofija kaip disbalansas

Celiulitas (lipoatrofija) įvardinamas kaip disbalansas tarp lipogenezės (riebalų susidarymo ir kaupimosi) ir lipolizės (riebalų sunaudojimo). Šio proceso (riebalinių ląstelių hipertrofijos) rezultatas – struktūriniai poodinio riebalinio...


Kokia tikimybė, kad turite „neprašytų svečių“:

Kokia tikimybė, kad turite „neprašytų svečių“:

Jei 5 kartus atsakėte taip, galite įtarti, kad turite parazitų. Tik neišsigaskite. Praktiškai visų helmintų galima atsikratyti, jei to imtis kompleksiškai ir profesionaliai.


Mažesni donoro atitikimo reikalavimai transplantacijai taikant virkštelės kraują

Mažesni donoro atitikimo reikalavimai transplantacijai taikant virkštelės kraują

Kuomet sergančiam pacientui reikalinga transplantacija (ląstelių, organų ar audinių), jam visuomet ieškomas tinkamas donoras. Tinkamas donoras yra nustatomas pagal specialius baltymus vadinamus žmogaus leukocitų antigenais (HLA).


Obstrukcinės miego apnėjos chirurginis gydymas

Obstrukcinės miego apnėjos chirurginis gydymas

Apnėja - graikų kalbos žodis, reiškiantis „nekvėpuojantis". Obstrukcinė miego apnėja (OMA) – tai liga, kai miegodamas žmogus trumpam (nuo 10 sekundžių ir daugiau) nustoja kvėpuoti. Miegant atsipalaiduoja gerklės raumenys, ir jie...


Liga, apie kurią moterys vis dar gėdijasi kalbėti

Liga, apie kurią moterys vis dar gėdijasi kalbėti

Įprasta manyti, kad inkontinencija, t. y. šlapimo nelaikymas, yra vyresnių žmonių bėda. Tačiau tyrimai rodo, kad šis sutrikimas vargina ir labai jaunas moteris – tai dažnesnė liga nei cukrinis diabetas, hipertenzija ar depresija. Visgi...


Didžiausias vyrų košmaras: potencijos sutrikimai

Didžiausias vyrų košmaras: potencijos sutrikimai

Potencijos sutrikimai vyrams yra ypač nemaloni tema. Tačiau erekcijos sutrikimai kamuoja beveik pusę pasaulio vyrų sulaukusių 40-70 metų amžiaus. Negalėjimas turėti darnių ir nuoseklių lytinių santykių stipriosios lyties atstovams sukelia...


Ar T ląstelių išjungimas gali padėti pažaboti ŽIV?

Ar T ląstelių išjungimas gali padėti pažaboti ŽIV?

Kiekvieną pavasarį ir vasarą daugelis iš mūsų pasitinka su kibirais, šluotomis ir ryžtu „iš esmės“ susitvarkyti namus. O mokslininkai nepaisydami metų laikų vis bando iššluoti baimę iš pasaulio dėl ŽIV infekcijos. Paskutiniais ULAC...


Paprikos taupo kraujagysles

Paprikos taupo kraujagysles

Dar Avicena paprikas apibūdino kaip širdį stiprinančią, smegenų veiklą aktyvinančią, virškinimą gerinančią ir nuo nutukimo saugančią daržovę. Saldžiosiose paprikose vitamino C yra daugiau nei visose kitose daržovėse. Tinkamą šių dviejų medžiagų...


Kaip plaukai traukiasi, norime išsaugoti kiekvieną plauką!

Kaip plaukai traukiasi, norime išsaugoti kiekvieną plauką!

Priežasčių, dėl ko plaukai silpnėja ir slenka, yra gana daug: dėl nepalankaus kai kurių lėtinių ligų gydymui vartojamų vaistų poveikio plaukų folikulams, dėl chemoterapinio gydymo sergant onkologinėmis ligomis, dėl sisteminių ir infekcinių ligų,...


Imbieras gydo rytinį šleikštulį

Imbieras gydo rytinį šleikštulį

Imbieras ne tik pagardina patiekalus, bet ir gydo. Ši šaknis padeda peršalus, gerina virškinimą ir malšina skausmą. Imbiero šaknis padeda sergant peršalimu ar gripu. Daugelis žmonių taip pat pastebėjo, kad imbiero šaknis teigiamai veikia...


Širdies operacijų metu naudojamas pačių naujagimių virkštelės kraujas

Širdies operacijų metu naudojamas pačių naujagimių virkštelės kraujas

Ukrainoje 14 naujagimių, kuriems jau 22-28 nėštumo savaitę buvo nustatytos įgimtos širdies ligos, iš karto po gimimo buvo atliktos širdies operacijos. Jų metu vietoj donorinio (homologinio) kraujo, buvo naudojamas pačių naujagimių virkštelės kraujas.


Operacija gyvenimas nesibaigia

Operacija gyvenimas nesibaigia

"Mes, kovos menų žmonės, visada tikimės, kad su savo skausmu susidorosime patys", - sako aikido aikikai asociacijos "Aidas" prezidentas ir vyriausiasis treneris Mantas Puodžiūnas. Taip jau atsitiko, kad nuo trylikos metų...


Moterims – pirmieji skiepai nuo vėžio

Moterims – pirmieji skiepai nuo vėžio

Gimdos kaklelio vėžys - antroji pagal dažnumą moterų onkologinė liga (po krūties vėžio), o besivystančiose šalyse – pati dažniausia. Per metus pasaulyje nuo jos miršta daugiau negu ketvirtis milijono moterų, o Europoje – per 50 tūkst.,...


Apie vandens naudą žmogaus organizmui laidoje „Namų daktaras“ kalba chirurgas Gintautas Laurinavičius

Apie vandens naudą žmogaus organizmui laidoje „Namų daktaras“ kalba chirurgas Gintautas Laurinavičius

Farmacijos kampanijos sukuria daug įvairių cheminių vaistų, kuriais mums bandoma padėti, kai jau susergame kokia nors liga. Nors ir universalių vaistų daug nėra, tačiau yra vaistas, kuris gali mums neleisti susirgti ar bent atidėti ligą...


Raumenys palaiko ne tik kūno, bet ir smegenų fizinę formą

Raumenys palaiko ne tik kūno, bet ir smegenų fizinę formą

Daugeliui raumenys - tai tik kūno judamojo aparato dalis. Tačiau jų veikla kur kas platesnė ir svarbesnė. Aktyvūs raumenys tarsi didžiausia kūno liauka išskiria tam tikras mūsų sveikatai svarbias medžiagas. Todėl, mažai judant, ne tik silpsta...


Kuperozės gydymas

Kuperozės gydymas

Kuperozė tai odos paraudimas dėl mažų, išsiplėtusių kraujagyslių, kuris pastebimas veido odoje. Pradėjus gydyti kuperozę, kol ji dar nepasiekė tam tikro laipsnio, galima ją sėkmingai išgydyti ir panaikinti. Kuperozė atsiranda tada, kai sumažėja...


SPORTUOJANČIŲ VAIKŲ LĖTINIAI SKAUSMAI

SPORTUOJANČIŲ VAIKŲ LĖTINIAI SKAUSMAI

Būtų naivu teigti, kad sporte, kaip ir kasdieniniame gyvenime, įmanoma visiškai išvengti traumų bei įvairių kaulų-raumenų sistemos pakenkimų. Tokios suaugusių sportininkų problemos, kaip “šuolininko kelis”, “plaukiko...


Turite viršsvorio? Kaip pradėti sportuoti nepakenkiant sveikatai?

Turite viršsvorio? Kaip pradėti sportuoti nepakenkiant sveikatai?

Liepos 1-ąją į „Effectus“ sporto klubą rinkosi projekto „Lieknėju“ dalyvės. Kartu su kitomis antsvorio turinčiomis dailiosios lyties atstovėmis jos sportuoja pagal trenerių joms pritaikytą programą. Moterys nekantriai laukė...


Kvėpavimo problemų sprendimai – tiek vaikui, tiek suaugusiam

Kvėpavimo problemų sprendimai – tiek vaikui, tiek suaugusiam

Niekas nepaneigs, kad kvėpavimą galime įvardinti kaip vieną esminių žmogaus fizinės sveikatos aspektų. Be maisto žmogus išgyventų savaites, be vandens – keletą dienų, tačiau be oro galėtume išbūti tik keletą minučių.


Kasos ligos. Ūminis pankreatitas

Kasos ligos. Ūminis pankreatitas

Kasa – antra pagal dydį po kepenų ir pirma pagal svarbą virškinimo liauka. Ji yra viršutinėje pilvo ertmės dalyje, giliai paslėpta ir apsaugota tarp skrandžio ir užpakalinės pilvo sienos, išilgine ašimi išsidėsčiusi skersai stuburo ašies....


SOS  mažakraujystė!

SOS mažakraujystė!

Kraujas yra skystas organizmo audinys, lemiantis visas jo gyvybines funkcijas. Jis po visą kūną išnešioja įvairias medžiagas ir šilumą, taip pat atlieka apsauginę organizmo funkciją. Kad kraujas galėtų pilnavertiškai atlikti savo darbą, svarbu,...


Ką daryti nudegus?

Ką daryti nudegus?

Nudegimai – viena dažniausių vasarą pasitaikančių traumų. Žaidimai prie laužo, “lauko virtuvė”, kurioje ruošiami gardūs kepsniai, šašlykai ar tiesiog verdama žuvienė, o dar mėginimas pasiruoši karšto gėrimo lauko sąlygomis, kava...


Medicinos diagnostikos ir gydymo centre dirba genetikė Aušra Matulevičienė

Medicinos diagnostikos ir gydymo centre dirba genetikė Aušra Matulevičienė

Medicinos diagnostikos ir gydymo centre pradėjo dirbti gydytoja genetikė Aušra Matulevičienė. Gydytoja konsultuoja ir teikia genetinę prognozę dėl paveldimos, chromosominės ligos, neįprastos paciento išorės, psichinės būklės pokyčių, regos ar...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9