Gudručio vaistinė

Vyrų plikimas: veiksmingų sprendimų – ne vienas

vyrų plikimas

Kaskart po šukavimo šukose liekantys plaukų kuokštai – aiškus požymis, kad kamuoja plaukų slinkimas ir plikimas. Ši problema ypatingai skaudi vyrams. Priežasčių gali būti įvairių, tačiau tam, kad būtų galima imtis atitinkamų ir veiksmingų priemonių, pirmiausia reikia žinoti, kodėl taip yra. Kada vertėtų kreiptis į specialistus, kokios priemonės veiksmingiausios ir kaip sustabdyti plaukų slinkimą – apie tai šįkart klausėme plaukų priežiūros specialistų ir gydytojų.

Kenkia ne tik įvaizdžiui, bet ir savivertei

Įprastai kasdien pasišalina apie 100 plaukų. Tai – visiškai normalu. Tačiau vyrus gąsdina net keli iškritę plaukeliai. Vis dėlto, problema yra daug didesnė. Ji kenkia įvaizdžiui, atrodo, kad beveik akimirksniu prarandamas ilgai puoselėtas jaunatviškumas, sumažėja pasitikėjimas savimi.

Plaukų slinkimas vyrus kamuoti gali pradėti maždaug nuo 30-ies, tačiau jei problema yra androgeninės kilmės, kitaip tariant – paveldėta, plikimas gali pradėti kamuoti ir gerokai anksčiau. Be to, plaukai slinkti gali dėl streso, netinkamo gyvenimo būdo ar pernelyg didelio kiekio pavojingų UV spindulių. Tad norint išvengti krentančios savivertės, siūlome atsižvelgti į gyvenimo būdo ypatybes. Jei pakeitus kai kuriuos įpročius plaukai ir toliau nepaliaujamai slinks, geriausia kreiptis į specialistus – tam, kad šie atliktų tyrimus ir ištirtų situaciją naudodami moderniausias medicinos taikomomis technologijas.

Pagrindiniai rimtos plaukų slinkimo problemos požymiai

Labai svarbu suvokti, kada plaukų slinkimas yra problema, o kada dar – normalus procesas. Tad atrinkome kelis žymiausius rimto plikimo požymius:

  • Kuokštai, krentantys po kiekvieno šukavimo.
  • Rytais ant pagalvės likę plaukų kuokštai.
  • Praretėjimai smilkiniuose ar virš kaktos.

Nagrinėjant šios problemos priežastis, dažniausiai pabrėžiamas ne tik gyvenimo būdas, žalingi įpročiai ar genetinio paveldimumo faktorius, bet ir galvos trinkimui naudojamos priemonės. Šios problemos priežastimis gali tapti šampūnas, kaukė, kondicionierius, dažnai naudojamas plaukų lakas ar želė. Labai svarbu atkreipti dėmesį į kosmetikos sudėtį, nes įvairūs cheminiai preparatai paveikia ne tik plauko struktūrą ar galvos odą, bet ir visą organizmą.

Verta paminėti, jog  daug dėmesio į plaukų slinkimą kreipti ir baimintis dėl praplikimo nereikėtų, jei plaukai neslenka nuolatos. Tačiau simptomams suintensyvėjus ir kasdien pastebint, kad iškrenta vis daugiau plaukų, geriausia kreiptis tiesiai į gydytojus dermatologus.

Sprendimo būdai

Šiandien plaukų slinkimas gali būti sustabdytas. Kuo anksčiau bus pradėtas gydymas ir suskubta taisyti situacijos, tuo bus lengviau ją suvaldyti. Štai keli veiksmingi ir dermatologinės medicinos ekspertų jau patikrinti būdai, padėsiantys išvengti arba sustabdyti vieną nemaloniausių vyriškų problemų:

  • Medicinos naujovė – „Dr. Cyj Hair Filler“

Plaukai dažniausiai slenka dėl susilpnėjusio plauko folikulo. Pirmasis pasaulyje preparatas-užpildas nuo plaukų slinkimo „Dr. Cyj Hair Filler“ – tai efektyvi priemonė, stiprinanti folikulą, skatinanti plaukų augimą, atkurianti pažeistus ar susilpnėjusius audinius. Toks efektas pasiekiamas dėl minimaliai invazinės, neskausmingos injekcijos. Jos metu į galvos skalpą patenka specialūs aktyvieji ingredientai. Suaktyvinant kraujotaką ir mikrocirkuliaciją, plaukai auga greičiau, atkuriama sveika odos terpė, tad plaukai nustoja slinkti ir sustiprėja.

  • Lazerinės gydymo procedūros namuose su „HairMax LaserComb“ prietaisu

Jei plaukų slinkimas neduoda ramybės, o keliauti pas specialistus nėra laiko, gydymą galima atlikti namuose. Nedidelio dažnio lazerio bangas skleidžiantis prietaisas skirtas šviesos terapijai atlikti. Išsiskiriantis lankelio forma, jis patogus naudoti, netrukdo atlikti įprastų dienos darbų. Tai alternatyva medikamentiniam gydymui, kuris dažnai nėra veiksmingas, gali stipriai pakenkti kepenims.

Lankelio skleidžiama šviesa leidžia pagerinti galvos kraujotaką, o dėl jos į plauko folikulą atkeliauja visos reikalingos maistinės medžiagos. Taip pagreitėja plaukų augimas, jie sustiprėja, nustoja lūžinėti. Be to, sustabdomas slinkimas.

Norint, kad efektas būtų kuo ilgesnis, o plaukai ir toliau augtų sveiki, nustotų retėti, reikėtų keisti ir gyvenimo įpročius:

  • Praturtinti mitybą baltymais. Valgykite daugiau kiaušinių, vištienos, žuvies, pieno produktų. Baltymai skatina keratino gamybą, kuri reikalinga plaukų blizgesiui išlaikyti.
  • Atsisakyti žalingų įpročių. Rūkymas ir alkoholio vartojimas taip pat gali tapti priežastimi, dėl kurios suintensyvėjo plaukų slinkimas.
  • Išmokti pailsėti ir stengtis vengti streso. Didelė įtampa silpnina organizmo funkcijas, taip pat ir plaukų augimą. Norint išvengti slinkimo, labai svarbu mokėti atsipalaiduoti ir išvengti įtampos.
  • Reguliariai atlikti galvos masažą. Jis gali padėti aktyvinti galvos kraujotaką, įsisavinti veikliąsias medžiagas iš maisto produktų ir kosmetinių plaukų priežiūros priemonių. Galvos masažas sustiprina plaukus nuo pat šaknų, atpalaiduoja galvos odą.

Neleiskite, kad slenkantys plaukai taptų gyvenimą apkartinančia problema. Neuždelskite ir spręskite ją vos pastebėję. Džiaukitės gražiais, vešliais ir žvilgsnį traukiančiais, išpuoselėtais plaukais – viskas, ko reikia, yra atidi priežiūra. Pamirškite plikimą – jei atsakingai žvelgsite į savijautą, šios problemos galėsite išvengti.

TAIP PAT SKAITYKITE