Gudručio vaistinė

Plaukų stiprinimas

Žiemą apsauginės organizmo jėgos nusilpsta – vis lengviau persišaldome, susigriebiame slogą ar kosulį. Imunitetas sumažėja, savijauta pablogėja, nuotaika subjūra. Gaila, bet žiema – ne vien Kalėdos, Naujieji metai, karštas šokoladas ar aromatingas glintveinas, slidinėjimas ir pasivaikščiojimai tyliai sningant. Tai sezoninės depresijos ir ypatingo krūvio apsauginėms organizmo sistemoms metas. Šaltuoju periodu oda tampa jautri ir sausa, plaukai – blankūs bei riebūs. Su pirmąja bėda susidoroti nesunku, pakanka įsigyti drėkinamųjų apsauginių kremų, o plaukams žiemą būtina nuolatinė kruopšti priežiūra.

Plaukai netenka žvilgesio dėl nuolatinio kepurių mūvėjimo. Dėl tos pačios priežasties jie ir riebaluojasi gausiau nei paprastai. O jei jūsų plaukai nuo gimimo ploni ir lūžinėjantys, su besišakojančiais galiukais, stojus šalčiams jų būklė gali tapti katastrofiška. Kad to nenutiktų, naudokite stiprinamuosius balzamus ir skalavimo priemones, kirpkitės ne rečiau kaip kartą per mėnesį. O jei neturite efektingų plaukų sveikatinimo priemonių, pasinaudokite liaudies receptais. Neretai iš jų naudos kur kas daugiau nei iš pačių brangiausių gaminių.

Kad plaukai neslinktų, juos galima stiprinti svogūnų sultimis. Išspaustas svogūno sultis arba sutrintą košelę įtrinkite į galvos odą, apriškite valandai ir perplaukite šampūnu. Po kelių procedūrų plaukai nustos slinkti.

Galima naudoti ir svogūnų lukštų nuovirą. 50 g lukštų 15-20 minučių virkite litre vandens, 3-4 valandas palaikykite ir tada tuo nuoviru perskalaukite plaukus. Vėl perplauti jų nereikia, pageidautina ir nešluostyti.

Plaukus stiprina ir juodos duonos minkštimas, išplaktas su dviem kiaušinių tryniais. Masė turi būti tokio tirštumo kaip pusiau skystas šampūnas. Ji gerai putoja bei plauna plaukus. Galva trenkama tik tuo mišiniu, be jokių šampūnų ar kondicionierių. Ši priemonė naudojama kas antrą kartą, derinant su galvos trinkimu šampūnu.

Gydyti plaukus galima varnalėšų aliejumi su svogūnų sultimis ir stambia druska. Aliejus su druska įtrinamas į galvos odą, aprišama valandai ir perplaunama šampūnu.

Lygiai gerai plaukus gydo išrūgos – jos irgi įtrinamos į galvos odą, aprišama, po valandos išplaunama paprastu šampūnu.

Labai efektyviai plaukus ir galvos odą gydo žolelių nuovirai.

Nuo plaukų slinkimo gerai gelbsti paprastoji dilgėlė – jos lapų nuoviru plaukai skalaujamo po plovimo. Du šaukštus džiovintų dilgėlių lapų reikia užpilti dviem stiklinėmis verdančio vandens, pavirti dešimt minučių ir juo perskalauti plaukus.

Plaukus gydo ir paprastoji varnalėša. 10 g šaknų užpilama stikline verdančio vandens, paverdama dešimt minučių ir palaikoma dieną. Tada juo įtrinama galvos oda.

Nuovirui galima imti 20 g varnalėšų šaknų, 10 g medetkų žiedlapių ir užpilti litru vandens. Pavirti dešimt minučių. Tokiu nuoviru galvos oda įtrinama kas trys dienos.

Trenkant galvą beržų lapų nuoviru jos oda tampa nebe tokia sausa, plaukai nebelūžinėja.

TAIP PAT SKAITYKITE