Ditel

PLAUKŲ PRIEŽIŪRA ŽIEMĄ

Atšalus orams, dažnai pastebime, jog pablogėja plaukų būklė. Pažeisti plaukai labiau elektrinasi, šiaušiasi. Atgaivinti žiemos nualintus plaukus galima su natūraliomis priemonėmis, kurios  suteikia jiems reikiamos drėgmės ir maitinimo.

Gražiems plaukams – švelnios priemonės

Nors ir manote, kad jūsų plaukai yra puikios būklės, šaltuoju metų periodu naudokite drėkinantį šampūną ir kondicionierių. Rinkitės iš natūralių, švelnių ingredientų sudarytas priemones. Stiprūs plovikliai netinkami jokiems plaukams. Sausus plaukus dar labiau išsausins, o stipriai nuriebalinti plaukai pradės dar labiau riebaluotis. Prisiminkite, kad šampūnas nebūtinai turi stipriai putoti, švelnūs plovikliai putoja nedaug, bet puikiai pašalina visus nešvarumus. Taip pat šampūnai iš švelnių ploviklių mažiau blukins dažytus plaukus. Pasirenkant tinkamą šampūną ar specialią priemonę, reikia visuomet atsižvelgti į plaukų būklę būtent esamu momentu. Šampūnas turi gerai išvalyti odą bei plaukus, nedirgindamas odos, nepašalindamas visų riebalų. Plaukų kaukes ir kondicionierius tepkite dar vonioje, šiluma ir drėgmė padės priemonėms veikti efektyviau. Visada plaukus skalaukite vėsiu vandeniu, plaukai bus puresni, užsivers plaukų folikulai.

Kaukės – būtinybė!

Kaip žiemą odai renkatės stipresnes, labiau maitinančias priemones, taip ir plaukams šaltuoju sezonu reikia rinktis efektyvesnes priemones. Jei žiemą plaukai pradeda labai elektrintis ir šiauštis, sudrėkinkite delnus lašeliu bazinio aliejaus, pavyzdžiui kanapių,makadamijųbrokolių ir vos vos perbraukite per plaukus. Palepinkite plaukus natūraliomis kaukėmisaliejų mišiniais, kuriuos lengvai pasigaminsite namuose: tam puikiai tinks lengvi saldžiųjų migdolų,vynuogių kauliukų aliejai, dėl papildomo poveikio juos galite praturtinti avokadomakadamijųricinųkokosų ir kt. aliejais, į tokį mišinį galite įlašinti rozmarinų eterinio aliejaus. Išsitepkite aliejumi plaukus nuo šaknų iki galiukų kelias valandas prieš plovimą. Pamaitinti plaukai yra apsaugoti nuo temperatūros pokyčių ir žalingo aplinkos poveikio.

Kerpam, džiovinam, šukuojam ir dėvim kepures

Pakirpus suskilinėjusius galiukus ir parinkus tinkamas priemones, galima pasiekti puikių rezultatų. Svarbiausia pavargusių plaukų nekankinti dažymu, tuo labiau, kad ant nualintų plaukų nesilaikys jokie dažai ir jie greit išbluks. Pirmiausiai atgaivinkite plaukus, o tada ryškinkite juos. Šaltuoju sezonu reiktų atsisakyti tiesinančių ir garbanojančių prietaisų, džiovinti plaukus džiovintuvu tik tada, kai būtina ir naudoti vėsią srovę. Kadangi šaltuoju sezonu plaukai išgyvena temperatūrų svyravimus, kenčia sausą patalpų orą, ypatingai svarbu su jais elgtis kuo švelniau.

Verta atminti:

  1. Netrinkite rankšluosčiu išplautų plaukų, tik lengvai juos nusausinkite.
  2. Stenkitės nešukuoti šlapių plaukų, o jei tai būtina naudokite kuo retesnes šūkas, lygiais danteliais.
  3. Iššukuokite juos visomis kryptimis prieš plovimą.
  4. Venkite stipraus plaukų surišimo ir susegimo.
  5. Jokiu būdu žiemą neikite į lauką šlapiais, netgi drėgnais plaukais, tad geriau plaukus trinkti vakare arba anksčiau atsikėlus ryte.

Nevenkite galvos apdangalų, kurie puikiai apsaugo plaukus nuo šalčio ir žvarbaus vėjo.

Daugiau informacijos: www.bio-kosmetika.lt

TAIP PAT SKAITYKITE