Birželio 28d. Antradienis

Nemaloni tiesa apie tatuiruotes: viskas ne taip gražu, kaip galvojote

2022 Kovo 2d.
Nemaloni tiesa apie tatuiruotes: viskas ne taip gražu, kaip galvojote

Jums patinka tatuiruotės? O kokios norėtumėte? Drugelio ant nugaros ar ko nors intymiau? Tačiau ar viską žinote apie tatuiruotes? Šis straipsnis jūsų įsivaizdavimą apvers aukštyn kojomis ir piešinių ant kūno galite niekada nebenorėti. Jei tik nebijote sužinoti tiesos.

O tiesa labai nemaloni: tatuiruočių dažai visam gyvenimui nusėda ne tik mūsų odoje, bet ir limfmazgiuose… Ir tai tik vienas nemalonus šio kūno papuošalo aspektas. „Sugihara“ Grožio Terapijos ir Chirurgijos Klinikos gydytoja dermatologė Jolanta Žilienė, jau 18 metų šalinanti tatuiruotes, pateikia šokiruojančius faktus apie piešinių ant kūno darymo virtuvę ir jų poveikį mūsų organizmui.

Kas vyksta jūsų kūne, kai meistras kuria piešinį

Tatuiruotės darymas yra skausminga procedūra, tačiau ko žmonės nepadaro dėl grožio. Gulėdami „po meistro adata“ jie dažniausiai nerimauja dėl to, ar piešinys gausis toks, kokio norėjo. O kaip į šią meno invaziją reaguoja organizmas?

„Tatuiravimo metu pažeidus odos paviršių, į gilesnius odos sluoksnius įterpiamas pigmentas. Profesionalai tatuiruotėms daryti naudoja specialią elektrinę adatinę įrangą, kuri atlieka iki 3000 tūkst. dūrių per minutę ir pasiekia kelių milimetrų gylį. Oda subadoma labai tankiai, ir kiekvieno dūrio metu suleidžiama dažų porcija. Kitaip tariant, oda sumaitojama taip, kad gaunama savotiška su dažais sumišusi pažeistų audinių masė. Organizmo imuninis atsakas vystosi iš karto. Į pažeidimo židinį suplūsta imuninės ląstelės, kurios bando pasiglemžti dažus ir juos transportuoti į regioninius limfmazgius. Dažai limfmazgiuose aptinkami jau po 15 minučių. Po mėnesio visi odoje likę dažai jau būna „užrakinti“ specifinėse odos ląstelėse ir niekur nebecirkuliuoja. Ten jie lieka visam laikui, taip užtikrindami tatuiruotės stabilumą“,- pasakoja J. Žilienė.

Specialistės teigimu, reaguodami į svetimą medžiagą limfmazgiai gali padidėti. Tuomet sunerimęs žmogus kreipiasi į gydytoją – juk esame įpratę, kad padidėję limfmazgiai signalizuoja apie infekciją arba dar rimtesnę – onkologinę ligą. „Aptikus padidėjusius limfmazgius, gydytojai pirmiausiai tiria dėl infekcijos. Jos neradus, ieškoma kitų, onkologinių ligų, galėjusių sukelti metastazes. Kartais, pašalinus pajuodusį limfmazgį, išsigąstama melanomos…tačiau jį ištyrus paaiškėja, kad jame paprasčiausiai susikaupę juodi tatuiruotės dažai. Paskutiniu metu daugėja pranešimų apie klaidingai nustatytas melanomos metastazių diagnozes. Todėl kūno puošybos mėgėjams būtų pravartu žinoti, kad padarius tatuiruotę limfmazgiai gali padidėti ir apie tai informuoti gydytoją“,- perspėja dermatologė.

Ką slepia dažai „iš interneto“

Gydytojos J. Žilienės teigimu, didžiausias paradoksas yra tai, kad pačios tatuiruočių darymo procedūros yra reglamentuojamos, kad būtų atliktos saugiai, tai yra steriliai, vienkartiniais įrankiais, tačiau dažų kokybės praktiškai neįmanoma sukontroliuoti. „Pati dažo cheminė sudėtis iš tikrųjų yra sunkiai įvertinama. Gamintojų yra be galo daug ir tų dažų įvairovė yra didelė. Dažnai jie yra įsigyjami internetu ir realiai nei tatuiruočių meistras, nei klientas nelabai žino, kokias chemines medžiagas gauna. Ir tai yra medžiagos, kurios ne užtepamos, o sušvirkščiamos. Gaila, kad prieš darydami tatuiruotę apie tuos dalykus žmonės dažniausiai nepagalvoja“.

Specialistė pataria, jei jau nusprendėte daryti tatuiruotę, venkite raudonos (ji sukelia daugiausiai pašalinių reakcijų – alergijų, granulomų) ir geltonos, kuri sukelia alergines reakcijas veikiant UVS. Pasidomėkite chemine dažų sudėtimi, pasiklauskite meistro, ar dažų sudėtyje nėra geležies oksido, nes tai ateityje gali sukelti nepatogumų, pavyzdžiui, atliekant magnetinio rezonanso tyrimą. „Darant šį tyrimą būtina nuimti visus metalinius papuošalus, nes metalas reaguoja į magnetą. Jei tatuiruotei naudoti geležies oksido turintys juodi dažai, natūralu, kad toje vietoje taip pat bus reakcija – atsiras deginimo pojūtis, sudirgimas.

Na ir, žinoma, limfmazgiai. Magnetinio rezonanso tyrimo metu dažus sukaupę limfmazgiai matomi padidėję ir ryškesni. Jei šis tyrimas buvo skiriamas dėl, pavyzdžiui, krūties ar kiaušidės vėžio, tokie limfmazgiai klaidingai gali būti palaikyti metastazėmis. Tuomet bus klaidingai nustatyta diagnozė ir pasirinkta neteisinga gydymo taktika“,- aiškina gydytoja ir rekomenduoja perspėti gydytoją apie turimas tatuiruotes, kad būtų išvengta tokių diagnostikos klaidų.

Kodėl šios problemos nerūpi tatuiruočių meistrams ir turėtų rūpėti jums

J. Žilienė nesistebi, kad šie dalykai nerūpi tatuiruotes darantiems meistrams – jie yra „tiesiog menininkai“ ir neturi reikiamų medicininių žinių. Tačiau stebina tai, jog mados šauksmas yra toks stiprus, kad žmonės nesusimąsto apie pašalinius tokių kūno puošmenų poveikius. O gal tiesiog trūksta informacijos?

„Man yra keista, kad šiais laikais, kai žmonės laikosi sveikos gyvensenos principų, ieško, kaip saugiau ir efektyviau pailsėti, kaip sveikiau ir saugiau maitintis, kaip išvengti daugybės konservantų ir šlakinių medžiagų, užterštumo ir t. t., tuo pačiu metu į savo organizmą negalvodami įveda medžiagas, kurių iš ten pašalinti nebegalima ir kurių poveikis organizmui iki galo neištirtas. O kaip jums sveiką gyvenimo būdą propaguojantis žmogus su tatuiruote? Manau, tai tiesiog informacijos stoka. Todėl matau prasmę šia turima informacija pasidalinti. Sutinku, kad tatuiruotės estetinė vertė labai svarbi. Tai asmenybės saviraiškos forma. Tačiau ar tai tikroji vertė? Ar tai nėra sveikatos sąskaita? Deja, šiandien dar ne į visus klausimus turime atsakymus, todėl kai kas dar lieka šešėlyje. Gaila, kad tai praslysta darant sprendimą“,- nerimauja dermatologė.

Specialistės teigimu, dabartinės technologijos leidžia labai susmulkinti dažų daleles – iki nano dalelių. „Būdamos labai mažos, jos turi santykinai didelį paviršiaus plotą, dėl to yra labai aktyvios ir skvarbios. Nuo tų dalelių dydžio priklauso, kokį poveikį jos turi organizmui. Dalelės, kurių dydis yra mažesnis nei 100 nanometrų, praeina kraujagyslių barjerą ir patenka į bendrą kraujotaką. Tai reiškia, kad jos gali pasklisti po visą organizmą“,- vardija gydytoja. Todėl akivaizdu, kad estetinė ir tikroji tatuiruotės vertė (sveikatos požiūriu) – visai skirtingi dalykai. Kokį ženklą tarp jų dėti? Lieka dar labai daug klaustukų ir neatsakytų klausimų.

Kaip vyksta tatuiruotės šalinimo procesas?

„Šalinant tatuiruotę lazeriu, galingas šviesos energijos pliūpsnis susmulkina odos ląstelių viduje esančias dažų dalelių sankaupas. Toms ląstelėms žuvus, dažai vėl atsiduria tarp ląstelių esančiame skystyje. Vėl iš naujo užsisuka tas pats procesas – imuninės ląstelės vėl suplūsta į pažeidimo židinį, pasiglemžia dažų daleles ir transportuoja į tuos pačius limfmazgius. Vėl dažų likučiai „užrakinami“ specifinėse odos ląstelėse. Procedūros kartojamos tol, kol dažų odoje nebelieka“,- aiškina J. Žilienė. Anot gydytojos, procedūra yra šiek tiek skausminga, tačiau visada yra galimybė nuskausminti specialiu kremu. Kiek procedūrų reikės atlikti, kol tatuiruotė pilnai išnyks, pasakyti sunku. Tai priklauso nuo daugelio dalykų.

„Žiūrėdami į odos paviršių matome tik piešinį. Negalime įvertinti, kaip giliai yra dažai, koks jų kiekis sukauptas odoje. Todėl iš karto negalime pasakyti, kiek procedūrų teks atlikti. Po procedūros matome, kaip oda palengva šviesėja. Kiekviena sekanti procedūra vyksta vis gilesniame sluoksnyje ir tatuiruotė palaipsniui blunka, – sako dermatologė ir dar kartą akcentuoja, kad netgi tatuiruotę šalinant tam skirtu specialiu lazeriu, dažai iš organizmo nepasišalina.

– Tiesiog mes juos iš tatuiruotės vietos „nutransportuojame“ į tuos pačius regioninius limfmazgius, į kuriuos iškart padarius tatuiruotę jau buvo nudrenuota dalis dažų. Taip porcijomis, po truputį „nutekiname” visus dažus”. Tam, kad dažai pasišalintų ir iš organizmo, procedūros metu imta naudoti du skirtingus lazerius. Pirmasis skirtas tatuiruotėms šalinti ir veikia pigmentą. Antrasis, frakcinis, skirtas randų lyginimui ir odos atjauninimui. Frakcinis lazeris odoje padaro daug vos matomų mikroninių skylučių, siekiančių gilesnį odos sluoksnį, kuriame yra dažai. Po procedūros oda truputį rasoja ir šlampa, o su tuo skysčiu iš organizmo pasišalina jau suskaidyti dažai. „Tokiu būdu tatuiruotė blunka daug greičiau, o dalis dažų pašalinama iš organizmo. Be to, kadangi šį lazerį naudojame ir randams lyginti, tai procedūros metu išsaugoma odos tekstūra, užbėgama už akių pašaliniams poveikiams“,- su naujovėmis supažindina specialistė.

Dermatologė J. Žilienė neslepia, kad ne visi dažai vienodai pasiduoda šalinant tatuiruotę.

„Juodi, rausvi, rusvi, balti dažai gali turėti metalų oksidų – geležies, titano, cinko. Tai medžiagos, kurios labai aukštoje temperatūroje gali pakeisti savo valentiškumą ir patamsėti. Jei taip atsitinka mėginant šalinti šių spalvų tatuiruotę, procedūros geriau atsisakyti – tatuiruotės ne tik nepašalinsime, bet galime ją dar paryškinti. Tuomet lieka kiti šalinimo būdai, kurie neabejotinai paliks randus. Todėl prieš darant tatuiruotę reikėtų meistro pasiteirauti apie dažų sudėtį.

Gydytoja perspėja, kad tokie dažai ypač dažnai naudojami atliekant permanentinį makiažą, kuris yra ne kas kita, o kosmetinė tatuiruotė. Tad gali būti, kad dailiai nupiešti rudi antakiai arba raudonas lūpų kontūras bus gaunami dažais, turinčiais geležies oksido. Tai reiškia, kad jei nepadarius mėginio šis makiažas jums bus šalinamas, galite likti „pasipuošusios“ pilkais, melsvais arba juodais kontūrais. Specialistė kritikos negaili ir geltoniems dažams.

„Geltona spalva pavojinga ir draudžiama, nes turi savybę reaguoti su ultravioletiniais spinduliais. Būnant saulėje geltonos spalvos dažai skyla į bespalvius komponentus. Tada tatuiruotės savininkas skundžiasi, kad piešinys išbluko, o gydytojai iš kitos pusės kalba, kad irstant dažui atsiradę bespalviai komponentai yra kancerogenai ir neaišku, kokių atokių reakcijų galima tikėtis“,- pasakoja dermatologė.

Dar viena bėda, anot J. Žilienės, kad realiai visi permanentinio makiažo dažai laikui bėgant blunka ir keičia atspalvį. Todėl labai dažnai pilkos spalvos antakiai įgauna melsvą atspalvį, o rudos spalvos – bordinį. Metams bėgant, dėl mimikos ir kitų senėjimo procesų keičiasi veido proporcijos, ryškėja asimetrija, todėl piešinys gali ne tiek puošti, kiek darkyti. „Iš mano praktikos sunkiausia yra šalinti permanentinį makiažą. Ir liūdniausia būna tuomet, kai tenka pasakyti klientui, kad niekuo nebegalėsiu padėti.

Taip nutinka tuomet, kai permanentinį makiažą atliekantis specialistas pasiūlo koreguoti nepatinkantį piešinį kamufliažo principu, t.y., esamą tamsią spalvą uždengti šviesia spalva. Kadangi pilnai dažų paslėpti nepavyksta, o dalinis pašviesėjimas netenkina, tuomet žmogus jau kreipiasi į gydytoją dėl pašalinimo. Deja, po tokių „korekcijų“ atliekant mėginį dažniausiai tenka nusivilti: mėginio vietoje arba patamsėja šviesioji spalva, arba susimaišo su apačioje esančiais dažais, ir tampa skaisčiai mėlyna. Tai reiškia, kad galimybės kosmetiškai lazeriu pašalinti tatuiruotę nebėra – nieko nebegalime padaryti. Tad jei jau kažkas nepatinka, reikėtų galvoti apie pašalinimą, o ne uždengimą šviesesne spalva“,- perspėja dermatologė.

Visgi baisiausias dalykas nutinka, kai žmonės, norėdami pašalinti nepageidaujamą tatuiruotę, apsilanko pas tokį „specialistą“, kuris pasiūlo labai greitą būdą – tiesiog suleisti tam tikrų cheminių medžiagų ir tatuiruotė pati išbluks. „Pašalinti suleidžiant vaistų be rando yra praktiškai neįmanoma. Tą reikia žinoti. Ir labai blogai, jei tai yra veide. Turėjau merginą, kuriai tokiu būdu buvo „blukinamas“ antakio kraštas. Ir dar keletą merginų, kurios taip bandė panaikinti tatuiruotes žasto srityje. Menininkais save laikantys tatuiruočių meistrai, deja, negali pasigirti medicininėmis žiniomis, todėl nelabai supranta, ką daro, kokius procesus ir reakcijas sukelia, o gal nelabai tuo ir rūpinasi. Antiseptiką žino ir jiems to gana“,- nerizikuoti savo sveikata ragina gydytoja J.žilienė.

Jeigu turėdami šią informaciją vis dar norite kūną puošti tatuiruotėmis, bent jau rinkitės patikimą specialistą ir pasidomėkite, kokius dažus jis naudoja. Nes grožis – dar ne viskas.

Šaltinis: cosmopolitan.lt

Venų varikozę gydo tinkama kojų priežiūra

Venų varikozę gydo tinkama kojų priežiūra

Varikozė, arba lėtinis venų nepakankamumas, dažnai vadinama tiesiog išsiplėtusiomis venomis. Ši liga vystosi, kai dėl venų vožtuvų nesandarumo kraujui ėmus tekėti atbuline kryptimi, susikaupia pernelyg daug kraujo bei išsiplečia paviršinės kojų...


Netikėtini patarimai gražiam pilvo presui

Netikėtini patarimai gražiam pilvo presui

Manai, kad plokščias pilvukas – tai tik alinančių treniruočių sporto klube rezultatas? Visai ne! Kad tavo presas prilygtų svajonėse sukurtam idealui visų pirma svarbu tinkamai maitintis ir mažiau nervintis. Taigi kas padės tau priartėti prie...


Slenka plaukai? Sprendimas yra!

Slenka plaukai? Sprendimas yra!

Plaukas – odos darinys, sudarytas iš sukietėjusių epidermio ląstelių. Plaukas sudarytas iš dviejų pagrindinių dalių: matomo plauko stiebo ir plauko šaknies, kuri yra plauko maišelyje - folikule. Plauko folikulas yra vieta, iš kurios auga...


Erzina celiulitas? Išeitis yra!

Erzina celiulitas? Išeitis yra!

Celiulitas – daugeliui moterų pažįstama problema. Dėl hormonų pusiausvyros sutrikimų atsiradusi odos liga dažniau erzina dailiosios lyties atstoves: ant šlaunų ir sėdmenų atsiradę nelygumai sukuria diskomforto jausmą. Smagu, kad problemai...


Soliariumo teikiami privalumai ir ką verta žinoti pirmojo vizito metu

Soliariumo teikiami privalumai ir ką verta žinoti pirmojo vizito metu

Kas yra soliariumas, greičiausiai nereikia sakyti. Net ir šiltuoju metų laiku tai neabejotinai yra gelbėjimosi ratas moterims ir vyrams, norintiems pasimėgauti nuostabiu bronziniu įdegiu. Soliariumuose galima stovėti ir gulėti, galite pasirinkti...


Ypatingoms akimirkoms: Dr.Hauschka žiemos dovanos

Ypatingoms akimirkoms: Dr.Hauschka žiemos dovanos

Švenčių belaukiant užplūsta neįtikėtini jausmai – galima atrasti ir patirti tiek daug, kad ir vaikai, ir suaugę mėgaujasi laukimu ir įsisupa į malonius rūpesčius. O kas gali būti smagiau, negu pasitelkti vaizduotę ir sukurti unikalią dovaną...


Šios vasaros tendencija – ryškios lūpos

Šios vasaros tendencija – ryškios lūpos

Jau nuo senų senovės moterys ryškindavo savo lūpas, taip pabrėždamos savo moteriškumą, seksualumą, išskirtinumą, norėdamos atkreiptį vyrų dėmesį. Šiandieninei moteriai lūpos išlieka vis dar labai svarbia veido dalimi ir retai kada išeiname iš namų...


Kas gali pagelbėti turinčioms antsvorio?

Kas gali pagelbėti turinčioms antsvorio?

* Kiaulpienė yra naudojama kaip organizmą valantis augalas. Daugelis mokslininkų darbų patvirtina teigiamą kiaulpienės poveikį siekiant sumažinti viršsvorį bei šlapimo sekrecijai. * Didžiosios dilgėlės sudėtyje yra flavonoidų ir mineralinių...


Teisingas 3 žingsnių plaukų plovimas

Teisingas 3 žingsnių plaukų plovimas

Daugelis merginų ir moterų tiki, kad tinkamai rūpinasi savo plaukais. Jų plovimas atrodo tokia paprasta ir lengvai suprantama procedūra. Nepaisant to, tikrai ne kiekviena iš mūsų gali pasigirti sveikais, gyvybingais ir žvilgančiais plaukais....


Plaukų mezoterapija? Pasakyk plaukų slinkimui STOP!

Plaukų mezoterapija? Pasakyk plaukų slinkimui STOP!

Nedaugelis moterų ir vyrų yra patenkinti savo plaukais. Šiais laikais mūsų plaukai yra labiau užteršti, gauna didesnį stresą, ypač dėl aplinkos, oro ir vandens taršos. Taip pat prisideda ir atsiradęs didelis stresas, įtampa, miego sutrikimai,...


Iš tikrųjų veikiančios ir gražius plaukus kviečiančios turėti – ekologiškos plaukų kaukės

Iš tikrųjų veikiančios ir gražius plaukus kviečiančios turėti – ekologiškos plaukų kaukės

Kai filmo scenoje pasirodo indų kilmės aktorė, viduje sukirba arti tiesios esanti žinutė „Et, lengva jai. Juk ji jau gimė su tokiais gražiais plaukais." Išties, iš tvirtų, sveikų, natūraliai juodų plaukų dažna indė kone virves galėtų...


Koks šampūnas man tinka?

Koks šampūnas man tinka?

Prieš renkantis plaukų šampūną, svarbu žinoti, ką daro šampūnas, kaip jį naudoti ir kaip jis susijęs su jūsų plaukų ir galvos odos tipu. Galite manyti, kad šampūnas tik plaukus valanti formulė, tačiau ne mažiau svarbu atsižvelgti ir į galvos odą...


Nepageidautini plaukai – moterų priešas Nr.1

Nepageidautini plaukai – moterų priešas Nr.1

Pagal šiuolaikinę moteriško grožio sampratą nepageidautini plaukai jau seniai tapo moterų priešu Nr. 1. Moterys leidžia savo pinigus ir laiką, šalindamos plaukus, kad estetiškai atrodytų vilkėdamos atvirą suknelę ar poilsiaudamos paplūdimyje....


Svajojate apie šilkinę odą? Tai – Jūsų rankose!!!

Svajojate apie šilkinę odą? Tai – Jūsų rankose!!!

Sveika lygi švytinti oda – pasididžiavimo šaltinis bet kuriame amžiuje. Dėl grožio esame pasirengę viskam – neeikvojame savo jėgų, laiko ir pinigų. Kaip skaudu, kai brangios kosmetinės ir farmacijos priemonės negali susidoroti su tokia...


10 patarimų kremų gamybai, naudojimui ir laikymui

10 patarimų kremų gamybai, naudojimui ir laikymui

Kremas sluoksniuojasi. Priežastis gali būti ta, kad pasirinktas netinkamas kiekis emulsiklio arba visai netinkamas emulsiklis. Sprendimas: pašildyti kremą ir įdėti didesnį kiekį emulsiklio arba naudotą emulsiklį pakeisti kitu.


Kaip kovoti su inkštirais?

Kaip kovoti su inkštirais?

Jei spuogai dažniausiai išnyksta pasibaigus paauglystei, tai inkštirai linkę ne taip lengvai pasitraukti. Jų būna dviejų rūšių: juodieji ir baltieji. Dažniausiai abi šios inkštirų rūšys būna ant veido, tačiau gali būti ir kitose kūno vietose: ant...


Paprastas sveikos mitybos uždavinys

Paprastas sveikos mitybos uždavinys

Įsivaizduokite dieną, laisvą nuo dietos. Pamėginkime atlikti vieną užduotį. Šiandien yra ta diena, kai jūs galite valgyti viską ką tik norite ir kada tik norite. Įsivaizduokite, kad Jūs neturite jokių užrašų ar kompiuterio, kuris už jus skaičiuoja...


Vasaros hitas - John Masters Organics kondicionuojanti dulksna plaukams

Vasaros hitas - John Masters Organics kondicionuojanti dulksna plaukams

Vasara! Veriu ant smilgų prisirpusias žemuoges, mirkau kojas čiurlenančiame upelyje ir nesibaiminu strazdanų, papuošusių mano nosį. Gaudau saulės spindulius ir mėgaujuos kiekviena akimirka! Visai nenoriu gaišti laiko įmantrioms grožio procedūroms,...


Visai ne menki nemalonumai

Visai ne menki nemalonumai

Riebi oda, inkštirai, spuogai... Kaip tyčia, jie pasirodo tuomet, kada labiausiai norisi pasipuikuoti atvirais pečiais ar nueiti į pirmąjį pasimatymą. Nesikankinkite be reikalo - perskaitykite šiuos patarimus. Balti inkštirai - maži mazgeliai ant...


Nuo strijų ir randų – bene populiariausia pasaulyje priemonė

Nuo strijų ir randų – bene populiariausia pasaulyje priemonė

Kalbėdamos apie norą išsaugoti jaunystę, moterys pirmiausia paminės dailią, lygią, stangrią odą. Deja, ne visada norams lemta pildytis... Vaikystėje ar jaunystėje patirtos traumos, strijomis paženklintas nėštumas, operacijos palieka tokius...


Kaip efektyviai stabdyti plaukų slinkimą?

Kaip efektyviai stabdyti plaukų slinkimą?

Plaukas – odos darinys, sudarytas iš sukietėjusių epidermio ląstelių. Plaukas yra sudarytas iš dviejų pagrindinių dalių: matomo plauko stiebo ir plauko šaknies, kuri yra plauko maišelyje - folikule. Plauko folikulas yra vieta, iš kurios auga...


Paaiškėjo, kokias grožio priemones naudoja dailioji Oksana Pikul

Paaiškėjo, kokias grožio priemones naudoja dailioji Oksana Pikul

Merginų grupių „Pop Ladies“ ir „Naujosios pupytės“ narė bei televizijos laidų vedėja Oksana Pikul-Jasaitienė (30) visuomet atrodo kerinčiai. Paklausta, kokia jos grožio paslaptis, moteris nusišypsojo ir patikino, kad...


Rimos ultimatumas: „Noriu susigrąžinti savo kūną!“

Rimos ultimatumas: „Noriu susigrąžinti savo kūną!“

Rimos ultimatumas: „Noriu susigrąžinti savo kūną!“ Tokius žodžius prieš keletą savaičių ištarė į sceną sugrįžusi „Man-go“ dainininkė Rima Petrauskytė-Malašičevė (34). Atlikėja sakė pajutusi, jog pasikeitus gyvenimo būdui, o...


Raminamoji drėkinamoji želė (SOOTHING GEL)

Raminamoji drėkinamoji želė (SOOTHING GEL)

Greitoji pagalba sudirgusiai, išsausėjusiai, paraudusiai ir raudonuojančiai odai. Raminamoji drėkinamoji želė greitai ir efektyviai ramina, drėkina ir atstato odą. Tai natūrali želė kaukė iš alijošiaus (Aloe Barbadensis) sulčių. Puiki priemonė...


Apsauginė priemonė plaukams  nuo saulės spindulių "Biosilk SILK PROTECT"

Apsauginė priemonė plaukams nuo saulės spindulių "Biosilk SILK PROTECT"

Lengvos,kreminės tekstūros losjonas giliai įsiskverbia į plaukus, intensyviai drėkina ir pasižymi stipriu apsauginiu poveikiu nuo nepageidaujamų UV spindulių. Apsaugo plaukų spalvą nuo išblukimo, puoselėja ir suteikia spindesio. Priemonės...


Fraxel re:store DUAL. Frakcinis odos atnaujinimas. Naujo atjauninimo naujos galimybės

Fraxel re:store DUAL. Frakcinis odos atnaujinimas. Naujo atjauninimo naujos galimybės

Nesenstanti oda, odos atjauninimas lazeriu – estetinės medicinos stebuklas. Medicininės technologijos XXI amžiuje taip sparčiai tobulėja, tad tokios kūno puoselėjimo procedūros, kurios prieš dešimtmetį atrodė neįmanomomis, šiandien yra...


Peptidas prieš raukšles

Peptidas prieš raukšles

Esama begalė kosmetikos priemonių, kurių paskirtis yra kovoti su raukšlėmis ir odos senėjimu. Šių priemonių sudėtyse naudojamos tiek ilgalaikio, tiek trumpalaikio poveikio medžiagos.


Gaunu daugiau, moku mažiau! John Masters Organics šampūnai – didesnis kiekis už super kainą!

Gaunu daugiau, moku mažiau! John Masters Organics šampūnai – didesnis kiekis už super kainą!

John Masters Organics stebuklingi šampūnai kaip gardžiausi ledai, tirpstantys burnoje karštą vasaros dieną – jų norisi vis daugiau ir daugiau. Šilkinių tekstūrų, dangiškų aromatų ir ypač efektyvūs šampūnai nuo šiol prieinami ir didesnėse...


Kaip teisingai tepami veido kremai?

Kaip teisingai tepami veido kremai?

Kokie veido kremai guli Jūsų kosmetikos lentynoje ir rankinėje? Turbūt jų yra ne vienas ir ne du. Veido kremai, tonikai, serumai, kitos priemonės daugelio moterų naudojamos kasdien. Tačiau, ar jos naudojamos taip, kad padėtų mūsų odai?


Priešraukšlinis maskuojantis BB kremas SPF 35 / BB cream Blemish Coverage Skin Firming & SPF 35

Priešraukšlinis maskuojantis BB kremas SPF 35 / BB cream Blemish Coverage Skin Firming & SPF 35

Priešraukšlinis maskuojantis BB kremas SPF 35 / BB cream Blemish Coverage Skin Firming & SPF 35

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9