Nobel biocare

Lūžinėjantys nagai. Kaip prižiūrėti ir greitai atauginti nulūžusį nagą?

Tyrimai parodė, kad biotinas, taip pat žinomas kaip vitaminas B7, gali padėti gydyti ir užkirsti kelią trapiems nagams. Puikus  biotino šaltinis yra maisto produktai, tokie kaip: alaus mielės, žirneliai, avižos, sojų pupelės, graikiniai riešutai, saulėgrąžos ir rudieji ryžiai. Todėl norint turėti sveikus nagus, patartina šių produktų valgyti kuo daugiau. Tinkami manikiūro metodai yra taip pat labai svarbu norint išlaikyti sveikas rankas ir nagus. Keletas patarimų Jums padės išvengti trapių ir lūžinėjančių nagų problemos.

Niekada nekirpkite savo odelių apie nagą, nes tai gali sukelti infekciją ir pakenkti nagui. Jūs galite atstumti savo odeles su specialia apelsinmedžio lazdele.

Jei nagus prižiūrite patys, nusipirkite nagų žnyplutes, kurios turi lenktą, patogią rankeną bei geležtes išlenktas pagal natūralią nagų formą. Taip bus paprasčiau nukirpti nagus, jų nepažeidžiant. Jų galite rasti įvairiose grožio ar el. parduotuvėse.

Kai kurie nagų lako ingredientai ir  nagų lako valiklis gali išdžiovinti Jūsų nagus, tuomet jie ima skilinėti. Geriausia naudoti nagų laką, kuris yra be formaldehido, tolueno ir dietilftalatų. O nagų lako valiklį naudoti be alkoholio.

Nagams drėkinti, patartina naudoti odelių kremą, vazeliną ar vitamino E aliejuką. Užtepkite pasirinktą produktą per visą nagą, įskaitant ir odeles, ir švelniai jį įtrinkite.

Kas labiausiai pažeidžia nagus?

Tai gali atsitikti taip greitai: Jūsų nagas gali tiesiog lūžti atidarinėjant automobilio dureles, nenudildintas, kliūvantis nago kraštelis užkliūti už rūbo ir  skausmingai nuplėšti nagą, ar tiesiog neatsargiai lupinėjant seną nagų laką nuo nago plokštelės galite atskirti nago sluoksnį. Daug veiksnių gali sukelti skausmingus nago pažeidimus ir įtrūkimus, tačiau juos galima greit išgydyti jei tik laiku imatės reikiamų veiksmų.

Būdų kaip pažeisti nago plokštelę yra tūkstančiai, tačiau labiausiai paplitęs būdas kuomet neteisingai kerpame savo nagus – trumpindami nagus naudojam netinkamą kirpimo kampą, tuomet atsiranda nago įtrūkimai, bei nuoplaišos. Reikėtų labai kruopščiai pasirinkti nagų kirpimo įrankius.

Kitas rimtas nago pažeidimas yra kuomet atsiskiria visa nago plokštelė nuo piršto. Jūsų nagų plokštelė gali atsiskirti nuo piršto, dėl mechaninių pažeidimų pavyzdžiui, stipriai prisispaudus pirštą su durimis ar kitu kietu daiktu. Arba jei sergate liga, kuri gali sukelti nagų praradimą, pavyzdžiui, grybelinė infekcija. Nagai taip pat gali būti labiau linkę lūžinėti ar sluoksniuotis, jei turite nagų psoriazę, arba jei naudojate chemines medžiagas, pavyzdžiui, acetoną pašalinti nagų lakui. Patartina rinktis nagų lako valiklį, kurio sudėtyje minėtos medžiagos nėra.

Tiek stiprus nagų nusisluoksniavimas tiek skausmingi nagų lūžiai greitai neužgyja – tenka laukti kol nagas ataugs. Tačiau yra keletas paprastų žingsnių kurie padės Jums greičiau atauginti sveiką nagą. Skaitykite toliau ir sužinokite, ką galite padaryti, siekiant išgydyti savo besisluoksniuojančius arba skausmingai lūžusius nagus.

Ką daryti jeigu skausmingai lūžo nagas?

Geriausias būdas išgydyti smarkiai nulaužtą nagą, tai duoti jam laiko šiek tiek ataugti. Tuo metu Jūs galite pasirūpinti, kad jis ataugtų sveikas ir stiprus. O kokių priemonių imtis namuose, siekiant sumažinti skausmą ir diskomfortą, kol jis auga, pateikiame žemiau.

Jūs turite keletą variantų kaip gydyti sužalotus nagus: katik skausmingai ir nepilnai nusilaužus nagą, galite pabandyti atstatyti likusią jo dalį į vietą ir priklijuoti specialiais klijais nagams. Palaukti kol lūžio vieta nuaugs ir tada nagą tvarkingai nukirpti. Kitas būdas: galite nukirpti sužalotą nago dalį iš karto, nedideliu kampu į išorę, taip nagas ataugs sveikas. Jei bandysite pirmąjį variantą ir lūžis yra nedidelis, galite pabandyti papildomai nagą pastiprinti nagų laku. Užlakavus bespalvio nagų lako – stipriklio, užkertamas kelias tolimesniems nago pažeidimams kol jis auga.

Jei taip nutiko, kad nagų plokštelė visiškai atsiskyrė nuo jūsų piršto, deja nėra būdo jį išgelbėti – jums tiesiog belieka laukti kol ataugs naujas nagas. Kaip ir smarkiai įskėlus nagą, taip ir šiuo atveju – galite laukti kol ims augti naujas nagas ir pasilikti esamą atkilusį nagą, kuriam laikui. Arba apsvarstyti galimybę jį visiškai pašalinti chirurginiu būdu ir dėvėti tvarstį tol kol ataugs naujas, sveikas nagas. Smarkiai įskėlus ar įlaužus nagą būtų gerai apsilankyti pas gydytoją, jis padėtų pasirinkti geriausią sprendimą tinkantį Jums. Jei jūsų nagų plokštelė atsiskyrė dėl atsiradusios infekcijos, tada jums nedelsiant reikia kreiptis į gydytoją. Rekomenduojama infekcijos pažeistą plotą aplink nagus išlaikyti sausą, tai gali padėti išvengti infekcijos plitimo. Jei nago įplėša ar trūkis yra įtin skausminga ir gili, patartina išgerti priešuždegiminių vaistų. Jei skausmas labai stiprus ar ne išnyksta, pasitarkite su savo gydytoju.

Kaip padėti nagams greičiau ataugti?

Nulaužto ar stipriai įskelto nago gydymas gali būti varginantis. Nagai vidutiniškai auga maždaug 0,1 mm per dieną – pilnai užauginti naują naga gali užtrukti net šešis mėnesius! Tačiau Galite paspartinti nago augimą naudodami nagų stiprintoją. Jis sutvirtina Jūsų nagus ir padeda jiems augti greičiau. Tačiau yra ir produktų, kurių turėtumėte vengti, mat jie sausina nago plokštelę ir lėtina nago augimą. Nenaudokite produktų, kuriuose yra tolueno ir sulfonamidų, formaldehido, alkoholio, acetono ar dietilftalatų – šie chemikalai gali susilpninti jūsų nagus.

O kol atauginėja pažeistas nagas, galite imtis kelių paprastų priemonių, kad išlaikytumėte juos sveikus ir stiprius, bei ateityje išvengtumėte panašių nagų traumų.

Visų pirma, kas aktualu kojų nagams, tai  nešioti patogius batus, kurie nebūtų pernelyg siauru priekiu ir neapspaustų Jūsų pirštų – tai turėtų būti pakankamai plati avalynė, kad jūsų kojų pirštai galėtų laisvai judėti. Laikantis šios rekomendacijos tikrai išvengsite nagų įaugimo problemos.

Antra, rūpinkitės savo nagais, maitinkite, tepkite specialiais aliejais ir svarbiausia reguliariai juos patrumpinkite, nes ilgi nagai – tai didesnė tikimybė, kad galite juos susižaloti. Be to, venkite jų kramtymo, bei lupinėjimo, nes tai padidinna nagų sluoksniavimosi ir lūžinėjimo tikimybę.

Taipogi sveikus nagus gali padėti išlaikyti pastovus jų drėkinimas įvairiais kremais, bei losjonais kurių sudėtyje yra drėgmę išlaikančios medžiagos, pavyzdžiui, karbamido, fosfolipidų ir pieno rūgšties. Drėgmę išlaikančios medžiagos sulaiko naguose drėgmę ir padeda užkirsti kelią jų skilinėjimui. Jei turite įskilusių arba pažeistų nagų, plaunant indus ar valant patartina mūvėti pirštines, taip sumažinsite infekcijos tikimybę. Dėvint gumines pirštines, galima tuo pačiu metu ir drėkinti rankų odą, bei nagus. Paprasčiausiai įlašinkite kelis lašus maitinančio aliejaus ar kremo į pirštinių vidų ir jas dėvėkite, kol atliekate namų ruošos darbus. Baigus darbus ir nusiėmus pirštines, Jūsų rankos bus ne tik apsaugotos nuo aplinkos poveikio, bet ir pamaitintos. Norint išvengti nagų traumų, labai svarbu juos tinkamai prižiūrėti, laiku patrumpinti kokybiškomis priemonėmis, drėkinti ir laikytis visų aukščiau išvardintų reikalavimų. Taip galėsite savo išpuoselėtais nagais džiaugtis kur kas ilgiau ir išvengti nemalonių insidentų.

Daugiau informacijos apie nagų priežiūrą ir nagų priežiūros priemones: www.nagai.lt

TAIP PAT SKAITYKITE