Lapkričio 22d. Penktadienis

Lūžinėjantys nagai. Kaip prižiūrėti ir greitai atauginti nulūžusį nagą?

2013 Birželio 14d.
Peržiūrų skaičius: 61880
Lūžinėjantys nagai. Kaip prižiūrėti ir greitai atauginti nulūžusį nagą?

Tyrimai parodė, kad biotinas, taip pat žinomas kaip vitaminas B7, gali padėti gydyti ir užkirsti kelią trapiems nagams. Puikus  biotino šaltinis yra maisto produktai, tokie kaip: alaus mielės, žirneliai, avižos, sojų pupelės, graikiniai riešutai, saulėgrąžos ir rudieji ryžiai. Todėl norint turėti sveikus nagus, patartina šių produktų valgyti kuo daugiau. Tinkami manikiūro metodai yra taip pat labai svarbu norint išlaikyti sveikas rankas ir nagus. Keletas patarimų Jums padės išvengti trapių ir lūžinėjančių nagų problemos.

Niekada nekirpkite savo odelių apie nagą, nes tai gali sukelti infekciją ir pakenkti nagui. Jūs galite atstumti savo odeles su specialia apelsinmedžio lazdele.

Jei nagus prižiūrite patys, nusipirkite nagų žnyplutes, kurios turi lenktą, patogią rankeną bei geležtes išlenktas pagal natūralią nagų formą. Taip bus paprasčiau nukirpti nagus, jų nepažeidžiant. Jų galite rasti įvairiose grožio ar el. parduotuvėse.

Kai kurie nagų lako ingredientai ir  nagų lako valiklis gali išdžiovinti Jūsų nagus, tuomet jie ima skilinėti. Geriausia naudoti nagų laką, kuris yra be formaldehido, tolueno ir dietilftalatų. O nagų lako valiklį naudoti be alkoholio.

Nagams drėkinti, patartina naudoti odelių kremą, vazeliną ar vitamino E aliejuką. Užtepkite pasirinktą produktą per visą nagą, įskaitant ir odeles, ir švelniai jį įtrinkite.

Kas labiausiai pažeidžia nagus?

Tai gali atsitikti taip greitai: Jūsų nagas gali tiesiog lūžti atidarinėjant automobilio dureles, nenudildintas, kliūvantis nago kraštelis užkliūti už rūbo ir  skausmingai nuplėšti nagą, ar tiesiog neatsargiai lupinėjant seną nagų laką nuo nago plokštelės galite atskirti nago sluoksnį. Daug veiksnių gali sukelti skausmingus nago pažeidimus ir įtrūkimus, tačiau juos galima greit išgydyti jei tik laiku imatės reikiamų veiksmų.

Būdų kaip pažeisti nago plokštelę yra tūkstančiai, tačiau labiausiai paplitęs būdas kuomet neteisingai kerpame savo nagus – trumpindami nagus naudojam netinkamą kirpimo kampą, tuomet atsiranda nago įtrūkimai, bei nuoplaišos. Reikėtų labai kruopščiai pasirinkti nagų kirpimo įrankius.

Kitas rimtas nago pažeidimas yra kuomet atsiskiria visa nago plokštelė nuo piršto. Jūsų nagų plokštelė gali atsiskirti nuo piršto, dėl mechaninių pažeidimų pavyzdžiui, stipriai prisispaudus pirštą su durimis ar kitu kietu daiktu. Arba jei sergate liga, kuri gali sukelti nagų praradimą, pavyzdžiui, grybelinė infekcija. Nagai taip pat gali būti labiau linkę lūžinėti ar sluoksniuotis, jei turite nagų psoriazę, arba jei naudojate chemines medžiagas, pavyzdžiui, acetoną pašalinti nagų lakui. Patartina rinktis nagų lako valiklį, kurio sudėtyje minėtos medžiagos nėra.

Tiek stiprus nagų nusisluoksniavimas tiek skausmingi nagų lūžiai greitai neužgyja - tenka laukti kol nagas ataugs. Tačiau yra keletas paprastų žingsnių kurie padės Jums greičiau atauginti sveiką nagą. Skaitykite toliau ir sužinokite, ką galite padaryti, siekiant išgydyti savo besisluoksniuojančius arba skausmingai lūžusius nagus.

Ką daryti jeigu skausmingai lūžo nagas?

Geriausias būdas išgydyti smarkiai nulaužtą nagą, tai duoti jam laiko šiek tiek ataugti. Tuo metu Jūs galite pasirūpinti, kad jis ataugtų sveikas ir stiprus. O kokių priemonių imtis namuose, siekiant sumažinti skausmą ir diskomfortą, kol jis auga, pateikiame žemiau.

Jūs turite keletą variantų kaip gydyti sužalotus nagus: katik skausmingai ir nepilnai nusilaužus nagą, galite pabandyti atstatyti likusią jo dalį į vietą ir priklijuoti specialiais klijais nagams. Palaukti kol lūžio vieta nuaugs ir tada nagą tvarkingai nukirpti. Kitas būdas: galite nukirpti sužalotą nago dalį iš karto, nedideliu kampu į išorę, taip nagas ataugs sveikas. Jei bandysite pirmąjį variantą ir lūžis yra nedidelis, galite pabandyti papildomai nagą pastiprinti nagų laku. Užlakavus bespalvio nagų lako – stipriklio, užkertamas kelias tolimesniems nago pažeidimams kol jis auga.

Jei taip nutiko, kad nagų plokštelė visiškai atsiskyrė nuo jūsų piršto, deja nėra būdo jį išgelbėti - jums tiesiog belieka laukti kol ataugs naujas nagas. Kaip ir smarkiai įskėlus nagą, taip ir šiuo atveju - galite laukti kol ims augti naujas nagas ir pasilikti esamą atkilusį nagą, kuriam laikui. Arba apsvarstyti galimybę jį visiškai pašalinti chirurginiu būdu ir dėvėti tvarstį tol kol ataugs naujas, sveikas nagas. Smarkiai įskėlus ar įlaužus nagą būtų gerai apsilankyti pas gydytoją, jis padėtų pasirinkti geriausią sprendimą tinkantį Jums. Jei jūsų nagų plokštelė atsiskyrė dėl atsiradusios infekcijos, tada jums nedelsiant reikia kreiptis į gydytoją. Rekomenduojama infekcijos pažeistą plotą aplink nagus išlaikyti sausą, tai gali padėti išvengti infekcijos plitimo. Jei nago įplėša ar trūkis yra įtin skausminga ir gili, patartina išgerti priešuždegiminių vaistų. Jei skausmas labai stiprus ar ne išnyksta, pasitarkite su savo gydytoju.

Kaip padėti nagams greičiau ataugti?

Nulaužto ar stipriai įskelto nago gydymas gali būti varginantis. Nagai vidutiniškai auga maždaug 0,1 mm per dieną - pilnai užauginti naują naga gali užtrukti net šešis mėnesius! Tačiau Galite paspartinti nago augimą naudodami nagų stiprintoją. Jis sutvirtina Jūsų nagus ir padeda jiems augti greičiau. Tačiau yra ir produktų, kurių turėtumėte vengti, mat jie sausina nago plokštelę ir lėtina nago augimą. Nenaudokite produktų, kuriuose yra tolueno ir sulfonamidų, formaldehido, alkoholio, acetono ar dietilftalatų - šie chemikalai gali susilpninti jūsų nagus.

O kol atauginėja pažeistas nagas, galite imtis kelių paprastų priemonių, kad išlaikytumėte juos sveikus ir stiprius, bei ateityje išvengtumėte panašių nagų traumų.

Visų pirma, kas aktualu kojų nagams, tai  nešioti patogius batus, kurie nebūtų pernelyg siauru priekiu ir neapspaustų Jūsų pirštų - tai turėtų būti pakankamai plati avalynė, kad jūsų kojų pirštai galėtų laisvai judėti. Laikantis šios rekomendacijos tikrai išvengsite nagų įaugimo problemos.

Antra, rūpinkitės savo nagais, maitinkite, tepkite specialiais aliejais ir svarbiausia reguliariai juos patrumpinkite, nes ilgi nagai – tai didesnė tikimybė, kad galite juos susižaloti. Be to, venkite jų kramtymo, bei lupinėjimo, nes tai padidinna nagų sluoksniavimosi ir lūžinėjimo tikimybę.

Taipogi sveikus nagus gali padėti išlaikyti pastovus jų drėkinimas įvairiais kremais, bei losjonais kurių sudėtyje yra drėgmę išlaikančios medžiagos, pavyzdžiui, karbamido, fosfolipidų ir pieno rūgšties. Drėgmę išlaikančios medžiagos sulaiko naguose drėgmę ir padeda užkirsti kelią jų skilinėjimui. Jei turite įskilusių arba pažeistų nagų, plaunant indus ar valant patartina mūvėti pirštines, taip sumažinsite infekcijos tikimybę. Dėvint gumines pirštines, galima tuo pačiu metu ir drėkinti rankų odą, bei nagus. Paprasčiausiai įlašinkite kelis lašus maitinančio aliejaus ar kremo į pirštinių vidų ir jas dėvėkite, kol atliekate namų ruošos darbus. Baigus darbus ir nusiėmus pirštines, Jūsų rankos bus ne tik apsaugotos nuo aplinkos poveikio, bet ir pamaitintos. Norint išvengti nagų traumų, labai svarbu juos tinkamai prižiūrėti, laiku patrumpinti kokybiškomis priemonėmis, drėkinti ir laikytis visų aukščiau išvardintų reikalavimų. Taip galėsite savo išpuoselėtais nagais džiaugtis kur kas ilgiau ir išvengti nemalonių insidentų.

Daugiau informacijos apie nagų priežiūrą ir nagų priežiūros priemones: www.nagai.lt


Thymuskin® MED SHAMPOO – plaukų slinkimui ir plikimui

Thymuskin® MED SHAMPOO – plaukų slinkimui ir plikimui

Thymuskin® MED SHAMPOO – plaukų slinkimui ir plikimui (Thymuskin MED GEL 50ml) 200ml Biologiškai itin efektyvus šampūnas su aktyviųjų dalių junginiu - GKL® Kovoja su stipriu plaukų slinkimu ir plikimu.


DMK kosmetika: atkurdami odą atkuriame gyvenimus

DMK kosmetika: atkurdami odą atkuriame gyvenimus

„Jeigu dėl kokio nors likimo smūgio būčiau priverstas atsisakyti visų savo profesijos „instrumentų“, išskyrus vieną, pasirinkčiau fermentus“, – viename savo straipsnyje teigia DMK kosmetikos kūrėjas amerikietis Danne...


PRP INJEKCIJOS – ODOS JAUNYSTEI SUGRĄŽINTI IR IŠSAUGOTI

PRP INJEKCIJOS – ODOS JAUNYSTEI SUGRĄŽINTI IR IŠSAUGOTI

Oda su amžiumi sensta, silpsta jos baltymų sintezė, oda netenka naturalaus hialurono, kuris turi savybę kaupti vandenį audiniuose. Oda naturaliai netenka drėgmės, o veikiant UV spinduliams, rūkant, stresuojant ir nuolat skubant - visai praranda...


KOSMETIKA KELIAUJANT: MINIMALIZMAS ODOS PRIEŽIŪROJE

KOSMETIKA KELIAUJANT: MINIMALIZMAS ODOS PRIEŽIŪROJE

Kelionėje išlaikyti žavesį bei būti viskam pasiruošus reikalauja pastangų, tačiau ribota lagamino talpa apriboja buteliukų skaičių. Nesvarbu, ar ruošiatės ilgai lauktoms atostogoms užsienyje, ar savaitgaliui kaime – susikrauti grožio...


Belico Derma Concept – kiekvienos moters pasirinkimas

Belico Derma Concept – kiekvienos moters pasirinkimas

Ar kada pagalvojai apie skaisčią, lygią bei jaunatvišką odą? Ar dažnai nežinai nuo ko pradėti žvelgdama į gausybę kremų ar kosmetikos priemonių parduotuvės lentynose? Jei taip - ne bėda, nes išeitis tikrai yra.


Odos gydymui – naujausi mokslo pasiekimai

Odos gydymui – naujausi mokslo pasiekimai

Žmonėms, sergantiems žvyneline, atopiniu dermatitu, baltmėmis bei kt. odos ligomis, yra atsivėrusios naujos galimybės gydytis ultravioletiniais spinduliais. Saulės šviesa gydė jau senovės Egipte. Tuomet pastebėta, kad tinkamai kaitinantis saulėje...


Plaukų priežiūra rudenį

Plaukų priežiūra rudenį

Po vasaros mūsų visų plaukams reikalinga intensyvi priežiūra. Karšta saulė, jūros druska, baseino chloruotas vanduo neigiamai veikia ne tik odą, bet ir plaukus. Po vasaros atostogų plaukai būna šiek tiek nukentėję, blogiausiu atveju, jie tapo...


Sveikata ir grožis – tai geriausia dovana, kurią galite padovanoti patys sau!

Sveikata ir grožis – tai geriausia dovana, kurią galite padovanoti patys sau!

Rūpindamiesi jūsų grožiu bei sveikata, geresne gyvenimo kokybe, grožio ir sveikatos centras „Trixy“ siūlo vokiečių kompanijos Weyergans High Care AG produktus ir procedūras. Prekės ženklas Weyergans High Care gerai žinomas daugiau kaip...


Šilkas plaukams: revoliucija plaukų kosmetikoje

Šilkas plaukams: revoliucija plaukų kosmetikoje

Kosmetikos su natūraliu šilku kūrėjai padarė tikrą revoliuciją plaukų puoselėjimo srityje – jie pakeitė principinį požiūrį į pačius plaukus kaip į gyvą materiją. Pirmiausia tai reiškia, kad privalome paisyti natūralių plauko gyvavimo dėsnių,...


Didesnis deguonies suvartojimas lemia gražesnę odą

Didesnis deguonies suvartojimas lemia gražesnę odą

Gyvybingumo piko metu ląstelės kvėpuoja, komunikuoja, auga ir dauginasi. Bendras šių gyvybinių funkcijų vardiklis yra deguonies vartojimo procesas, lemiantis gerą medžiagų apykaitą. Šis procesas labai kenčia nuo šiuolaikiško gyvenimo būdo, t.y....


Nori sulieknėti? Nusijuok!

Nori sulieknėti? Nusijuok!

JAV mokslininkai įrodė, jog intensyvus juokas net 20 proc. pagreitina medžiagų apykaitą. Tyrėjai surinko mėgstančių pasijuokti savanorių grupę. Juos kasdien kelioms valandoms kviesdavo į salę, kurioje demonstruodavo komedijas. Toje patalpoje buvo...


Moderni kosmetologija: mikroadatinės Fusion Mesotherapy® procedūros

Moderni kosmetologija: mikroadatinės Fusion Mesotherapy® procedūros

Mikroadatinės procedūros – tai MESO-PEN aparatu atliekamos paviršinių daugybinių dūrių procedūros. Šios intensyvaus odos subadymo procedūros dar yra vadinamos kolageno „sukūrimo“ terapija.


Mitai apie lazerinę epiliaciją

Mitai apie lazerinę epiliaciją

Lazerinė epiliacija – tai bene patikimiausias ir efektyviausias būdas pašalinti nuo kūno nepageidaujamus plaukelius ilgam ar net visam laikui. Ši technologija taikoma jau daugiau nei 20 metų ir pagrįstai vis labiau įsitvirtina kosmetologijos...


Skaistalai, ir ką mums reikia apie juos žinoti

Skaistalai, ir ką mums reikia apie juos žinoti

Natūraliai, tarsi be makiažo atrodanti oda šiais metais yra populiarumo viršūnėje. Kartais užtenka tik šiek tiek mineralinės pudros, skaistalų skruostams paryškinti ir akių tušo. Taigi šįkart rašome apie skaistalus, ir koks galingas įrankis jie...


Niežai: kaip jų išvengti?

Niežai: kaip jų išvengti?

Lietuvoje daugėja susirgimų niežais. Šia užkrečiama odos liga gali susirgti kiekvienas, todėl Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro specialistai pataria, kaip jų išvengti. Niežais gali užsikrėsti kiekvienas, dažniausiai – asmenys iki...


Vasaros hitas - John Masters Organics kondicionuojanti dulksna plaukams

Vasaros hitas - John Masters Organics kondicionuojanti dulksna plaukams

Vasara! Veriu ant smilgų prisirpusias žemuoges, mirkau kojas čiurlenančiame upelyje ir nesibaiminu strazdanų, papuošusių mano nosį. Gaudau saulės spindulius ir mėgaujuos kiekviena akimirka! Visai nenoriu gaišti laiko įmantrioms grožio procedūroms,...


Natūrali kosmetika su ŠALTALANKIŲ uogų aliejumi

Natūrali kosmetika su ŠALTALANKIŲ uogų aliejumi

Spygliuoto krūmo pavadinimas Hippophae reiškia „spindintis žirgas“. Viduramžių legenda pasakoja, kad jau senovės graikai pastebėję, jog kai kurie paliegę arkliai, palikti mirti, atsigaudavę, tapdavę stiprūs ir eiklūs. Ta magija...


Vienintelis kompleksinis anticeliulitinis masažas! VelaSmooth šalina celiulitą ir lygina odą vienos procedūros metu!

Vienintelis kompleksinis anticeliulitinis masažas! VelaSmooth šalina celiulitą ir lygina odą vienos procedūros metu!

Ši technologija yra laimėjusi geriausio kūno gydymo apdovanojimą. VelaSmooth vieninteliame iš anticeliulitinių masažų taikoma kombinuota Elos technologija celiulito gydymui, apjungianti 4 procedūras vienos procedūros metu ir užtikrinanti pakankamą...


„Casmara“ pamilusiai Lietuvai – išskirtinis gamintojų dėmesys

„Casmara“ pamilusiai Lietuvai – išskirtinis gamintojų dėmesys

Neseniai Lietuvoje lankėsi prestižinės ispanų kosmetikos „Casmara“ trenerė Ofelia Martinez. Per dvi dienas trukusius seminarus ji supažindino su „Casmara“ kosmetikos naujovėmis, pademonstravo efektyviausias veido procedūras...


Išsigydyk nuo plaukų slinkimo pats!

Išsigydyk nuo plaukų slinkimo pats!

Maždaug 85 milijonai žmonių Šiaurės Amerikoje kenčia nuo plikimo. Daugeliu atvejų, plaukų netenkantys žmonės žiūri į ateitį neužtikrintai ir skausmingai, o kai kuriems plikimas ir bendra išvaizda tampa visa apimančia tragedija. Anksčiau buvo maža...


SANTE FAMILY – nes dalintis yra smagu!

SANTE FAMILY – nes dalintis yra smagu!

Jie visi tokie skirtingi. Jų dienos pradžia taip pat. Tėtis Tomas vonios kambaryje praleidžia 15 minučių, pusryčiams valgo sumuštinius ir geria kavą, o važiuodamas į darbą klausosi „Žinių radijo". Mama Asta keliasi anksčiau už visus...


NAUJIENA  HairMax – pirmasis lazerinis prietaisas skatinantis plaukų augimą!

NAUJIENA HairMax – pirmasis lazerinis prietaisas skatinantis plaukų augimą!

Unikalus ir vienintelis prietaisas nuo plaukų slinkimo, kurį galite naudoti namuose. Prietaisai yra ŽEMO DAŽNIO ir plaukų folikulams teikia lazerinės šviesos energiją, ši šviesos terapija nėra kėksminga. HairMax LaserComb lazerinė terapija yra...


ANTIPODES Naujiena! Manuka Honey odą šviesinantys veido ir paakių kremai

ANTIPODES Naujiena! Manuka Honey odą šviesinantys veido ir paakių kremai

Ten, kur vandenyno bangos skalauja uolėtus krantus, o virš jų plyti atogrąžų miškai, užlieti kaitrios saulės spinduliais ir perpučiami gaivaus vėjo, auga ypatingi krūmai. Manuka krūmai žiedus išskleidžia tuomet, kuomet Lietuvos žemę jau dengia...


GERIAUSIA VALOMOJI KAUKĖ NUO BIOLOGIQUE RECHERCHE

GERIAUSIA VALOMOJI KAUKĖ NUO BIOLOGIQUE RECHERCHE

Veido kaukės – tai puikus būdas drėkinti, raminti ir valyti odą. Jos gali būti pirmoji greitoji pagalba, bet tik tuo atveju, kai pasirenkama tinkama priemonė ir naudojama pagal instrukcijas. Yra keturios pagrindinės kaukių rūšys:...


NAUJOVĖ LIETUVOJE!  Helen Seward Mediter - nauja efektyvi plaukų problemų  sprendimo koncepcija!

NAUJOVĖ LIETUVOJE! Helen Seward Mediter - nauja efektyvi plaukų problemų sprendimo koncepcija!

Helen Seward yra pirmaujantis prekinis ženklas profesionalių plaukų priežiūros priemonių srityje, atstovaujantis aistrą grožiui ir naujovėms, neišsenkantį kūrybiškumą, įsipareigojimą kokybei, gamintojų profesionalumą bei naujausias mados...


Po šviesinamosios „Nacar“ procedūros – it perlai švytinti ir lygi oda

Po šviesinamosios „Nacar“ procedūros – it perlai švytinti ir lygi oda

Šaltuoju metų laiku gausime kaip reikiant paplušėti ne tik biure, bet ir prie veidrodžio. Pasak odos priežiūros specialistų, būtent rudenį ir žiemą, kai saulė – nebe tokia intensyvi, galima imtis stipresnio poveikio procedūrų. Tarp jų...


Priemonė nuo spuogų (Spot treatment)

Priemonė nuo spuogų (Spot treatment)

Unikali ir veiksminga priemonė vietiniam naudojimui ant spuogų. Priemonė sukurta pagal specialią formulę, derinant vaistinių augalų ekstraktus su Ne- gyvosios jūros mineralais. Absorbuoja sebumą, sausina spuogelius, ramina.


Jurga Anusauskienė: gražią figūrą galima turėti ir nekankinant savęs

Jurga Anusauskienė: gražią figūrą galima turėti ir nekankinant savęs

Nors garsi prodiuserė ir renginių organizatorė Jurga Anusauskienė aklai nesilaiko žurnaluose mirgančių sveikos mitybos ir gyvensenos rekomendacijų, tačiau sportas ir sveikatai naudingi produktai yra neatsiejama jos kasdienybės dalis. Netgi tomis...


Mikrodermabrazija ir rūgštiniai šveitimai – nuostabus duetas lygiai odai

Mikrodermabrazija ir rūgštiniai šveitimai – nuostabus duetas lygiai odai

Mikrodermabrazija – paprasta odos šveitimo procedūra, po kurios pakanka minimalaus reabilitacijos laikotarpio. Ši nuostabi procedūra padeda odą padaryti minkštesnę, lygesnę ir gaivesnę, taip pat pagerinti veido spalvą. Kartojant šią...


Puiki oda - daugiau nei gamtos dovana

Puiki oda - daugiau nei gamtos dovana

Šiandien sveikatos palaikymas, jaunatviškos išvaizdos puoselėjimas yra svarbu socialine ir profesine prasme. Laimei, yra daugybė dalykų, padedančių apsisaugoti nuo kenksmingo aplinkos poveikio ir senėjimo, net nepaisant, kad odos tipas dažniausiai...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9