Lapkričio 24d. Antradienis

Koks šampūnas man tinka?

2020 Spalio 22d.

Prieš renkantis plaukų šampūną, svarbu žinoti, ką daro šampūnas, kaip jį naudoti ir kaip jis susijęs su jūsų plaukų ir galvos odos tipu. Galite manyti, kad šampūnas tik plaukus valanti formulė, tačiau ne mažiau svarbu atsižvelgti ir į galvos odą renkantis šampūną. Šampūnas skirtas išvalyti plaukus ir galvos odą nuo nešvarumų, aliejaus bei formavimo priemonių likučių.

Taigi, šampūnas skirtas jūsų galvos odai ir šaknims, o kondicionierius - plaukų galams. Turėtumėte pasirinkti tokį šampūną, kuris geriausiai tinka jūsų galvos odai, ir kondicionierių, atsižvelgiant į jūsų plaukų galų būklę.

Pažvelkime į įvairių tipų šampūnus, kuriuos galime rasti išdėstytus plaukų priežiūros salonuose.

Šampūnų rūšys:

1. Įprastas šampūnas

Įprastas plaukų šampūnas skirtas žmonėms, neturintiems jokių specifinių plaukų poreikių ar problemų. Įprasti šampūnai yra švelniai valantys, ingredientai skirti išvalyti galvos odą, neišplaunant natūralių aliejų, drėgmės. Įprasti šampūnai gali būti skirti sausiems, normaliems ar riebiems plaukams.

2. Kasdieninis šampūnas

Kasdienis šampūnas yra švelnus prausiklis, kuriame yra daug mažiau aktyviųjų medžiagų, palyginti su įprastu šampūnu. Jie taip pat neturi muilo ir šarmų, todėl jų kasdienis naudojimas yra tvarus. Kaip ir įprastuose šampūnuose, kasdieniniuose šampūnuose kondicionavimo efektas yra mažas.

3. Valantis šampūnas

Jei įprastai naudojate daug stilizavimo priemonių, greičiausiai atėjo laikas valančiam šampūnui. Valantis šampūnas - giliai valo, išvalo plaukų ir galvos odą nuo ilgalaikio naudojimo dalykų, tokių kaip silikonai, formavimo priemonės ar kondicionieriai. Esmė tame, jog valantys šampūnai gali būti su granulėmis, šiurkštesni, todėl būtinai stebėkite galvos odą, ir jeigu reikia, naudokite kondicionierių. Šampūną reiktų naudoti kartą per savaitę. Nors valantis šampūnas yra saugus naudoti, dažniau jį naudojant nei reikia, plaukai gali išsausėti.

4. Šampūnas nuo lūžinėjimo

Šie šampūnai yra skirti ilgiems ar pažeistiems plaukams. Jie švelniai išvalo plaukus ir atkuria plaukų žvilgesį. Jie padeda atkurti plaukų pH pusiausvyrą ir atitaisyti žalą, daro plaukus sveikesnius ir stipresnius.

5. Šampūnas nuo pleiskanų

Šis šampūnas, sutelkia dėmesį į galvos odą, o ne į pačius plaukus, turi valomąją, raminamąją ir antimikrobinę naudą. Valantys šampūnai skirti pleiskanoti linkusiai galvos odai. Kai kurie įprasti šių rūšių šampūnų botaniniai ingredientai yra kiaulpienės, gluosnio žievės ekstraktas ir arbatmedžio aliejus.

6. Sausas šampūnas

Sausas šampūnas nėra (techniškai) šampūnas, nes jis tiesiog sugeria plaukų aliejus, o ne iš tikrųjų valo plaukus ar galvos odą. Sausieji šampūnai gali būti skysti, miltelių pavidalo arba purškiami aerozoliu. Jie akimirksniu sugeria sebumą iš plaukų šaknų, todėl jūsų plaukai atrodys ir kvepės gaiviau nei bet kada.

7. Drėkinamasis šampūnas

Viena iš pagrindinių sausų ar silpnų plaukų priežasčių yra drėgmės trūkumas. Jei galvos oda negamina pakankamai natūralių aliejų, kurie uždaro plauko drėgmę -rezultatas sausi ir trapūs plaukai, galiausiai pleiskanojanti galvos oda. Tuomet pats laikas naudoti drėkinamąjį šampūną. Bet norint gauti naudos nereikia turėti sausų plaukų, drėkinamasis šampūnas taip pat gali padėti sustiprinti plaukus ir padaryti juos blizgesnius. Vienintelis dalykas, kuomet mes nerekomenduojame naudoti drėkinamojo šampūno - tai riebi galvos oda.

8. Plaukų apimtį didinantis šampūnas

Kaip rodo ir pavadinimas, šie šampūnai yra sukurti būtent tam, kad suteiktų apimtį švelniems, ploniems plaukams. Jų formulė yra lengvesnė, kad neapsunkintų plaukų. Kai kuriuose apimtį didinančiuose šampūnuose netgi yra keratino baltymai, kaip aktyvus ingredientas, padedantis sustiprinti plaukus nuo šaknų iki galiukų.

9. Dažytų plaukų šampūnas

Jei jūsų plaukai dažyti, greičiausiai susiduriate su išsausėjusiais plaukais, blunkančia spalva ir drėgmės trūkumu. Dėl šios priežasties svarbu naudoti specialiai dažytiems plaukams skirtą šampūną. Skirtingai nuo įprastų šampūnų, šampūne, skirtame dažytiems plaukams, yra ingredientų, kurie neišsausins jūsų plaukų. Tai padeda išlaikyti jūsų plaukų drėgmę, sveiką išvaizdą ir apsaugo nuo pažeidimų.

10. Garbanotų plaukų šampūnas

Jei esate natūraliai garbanotas, tuomet tikriausiai puikiai žinote, kad ne visi šampūnai jums tiks. Garbanoti plaukai paprastai būna sausesni nei kiti plaukų tipai, todėl šampūnuose labai svarbu naudoti itin drėkinančius ingredientus. Garbanotų plaukų šampūnas švelniai valo garbanotus plaukus, todėl jie tampa lygesni ir blizgūs.

Taigi, kokios rūšies šampūnas jums tinka? Na, lengviausia tai išsiaiškinti pagal galvos odos būklę.

Jei turite riebią galvos odą ...

 • Venkite šampūnų, kurie drėkina, maitina, tiesina arba yra skirti garbanotiems plaukams. Tai prideda per daug drėgmės jau ir taip riebiai galvos odai.
 • Ieškokite užrašų, kuriose minima plaukų apimties didinimas, stiprinimas ar balansavimas. Geriausias pasirinkimas gali būti valantis, šveičiantis šampūnas, jei turite riebią galvos odą.
 • Skirkite daugiau laiko galvos odos plovimui, kad pašalintumėte aliejų perteklių.
 • Po šampūno, nedėkite kondicionieriaus ant galvos odos. Šampūnas skirtas skalpui išvalyti, o kondicionierių dėkite ties plauko viduriu ir plaukų galais.

Jei jūsų galvos oda sausa...

 • Venkite šampūnų, kurie stiprina ar suteikia apimties. Šie produktai gali pašalinti jūsų galvos odai ir taip labai reikalingą drėgmę.
 • Jei jūsų galvos oda yra tik šiek tiek sausa, niežulys ar pleiskanojimas nėra didelis, ieškokite užrašų - drėkinimas ar tiesinimas.
 • Venkite šampūnų, kuriuose yra sulfatų, jie ypatingai sausina galvos odą ir plaukus.

Jei galvos oda nėra nei sausa, nei riebi, o normali- šampūną rinkitės atsižvelgdami į savo plaukų tipą ir norimus rezultatus ...

 • Drėkinamieji šampūnai puikiai suteikia plaukams drėgmės, blizgesio ir glotnumo. Jie taip pat tinka storiems, garbanotiems ar šiurkštiems plaukams, kuriems trūksta drėgmės.
 • Plaukų apimtį suteikiantys šampūnai puikiai tinka, jei jūsų plaukai yra ploni arba negyvybingi, kad gautumėte papildomą impulsą ir neapsunkintumėte plaukų.
 • Pažeistų plaukų šampūnai geriausiai tinka pažeistiems, nualintiems, nusilpusiems ar lūžinėjantiems plaukams.
 • Įprastas šampūnas yra puikus pasirinkimas kaip atspirties taškas. Įprasti šampūnai nėra per daug drėkinantys, tačiau jie neišsausins ​​jūsų plaukų.
 • Garbanotų plaukų šampūnas yra ypač drėkinantis ir jame yra ingredientų, kurie sumažina garbanojimąsi, neapsunkinant garbanų.

5 nuodingi ingredientai šampūnuose, kurių reikia vengti:

Sulfatai

Sulfatai yra cheminiai plovikliai, kurie kartu gali turėti hormonus ardančių medžiagų. Daugelyje sulfatų yra žinomo kancerogeno dioksano pėdsakų. Manoma, kad dioksanas taip pat sutrikdo inkstų funkciją.

Parabenai

Parabenai yra ksenoestrogenai, kurie, kaip manoma, sutrikdo hormonus ir netgi gali sukelti vėžio riziką.

Kvapai

Venkite šampūno, jei ant šampūno etiketės nurodomas terminas "fragrance". Šis terminas leidžia gamintojams neįtraukti ingredientų sąrašo, naudojamo tam kvapui sukurti, nes šio termino nereglamentuoja JAV maisto ir vaistų administracija.

Triklozanas

Triklozanas yra antibakterinis agentas, kuris dažnai dedamas į asmens priežiūros produktus kaip konservantas. Manoma, kad triklozanas yra endokrininę sistemą pažeidžiantis veiksnys, o tai reiškia, kad jis gali būti žalingas taip pat, kaip ir ksenoestrogenai. Tai taip pat siejama su imuninės sistemos problemomis, svorio kritimu ir nekontroliuojama ląstelių reprodukcija.

Polietilenglikolis

Polietilenglikolis arba PEG Kalifornijos valstijoje buvo klasifikuojamas kaip „toksiškas vystymuisi“, o tai reiškia, kad jis gali trukdyti žmogaus vystymuisi. Taip pat žinoma, kad jis yra užterštas minėtu vėžio sukėlėju dioksanu.

Išsirinkti šampūną pagal savo plaukų tipą gali būti nelengva užduotis, tačiau naudodamiesi mūsų pateikta informacija, tikime, kad atrasite geriausią savo plaukų priežiūrai tinkamą variantą!

AUTORIUS DAVINES LIETUVA

Hialurono rūgšties nauda odai ir sąnariams – Jūsų nuosava rūgštis prieš senėjimą

Hialurono rūgšties nauda odai ir sąnariams – Jūsų nuosava rūgštis prieš senėjimą

Daugybė žmonių praleidžia nesuskaičiuojamą galybę naudodami kenksmingą kosmetiką, kad palaikytų savo odą jauną ir energingą. Bet tam yra geresnis būdas. Hialurono rūgštis (HA) gali palaikyti jūsų odą ryškią ir ji taip pat padeda jūsų sąnariams,...


Aromaterapija - malonu ir naudinga

Aromaterapija - malonu ir naudinga

Malonu ir naudinga – šios sąvokos dažniausiai išsiskiria. Aromaterapija, tai yra naudingųjų eterinių aliejų savybių panaudojimas medicinoje ir kosmetologijoje – maloni šios taisyklės išimtis. Nuo seniausių laikų žmonės pastebėjo, kad...


Puiki oda - daugiau nei gamtos dovana

Puiki oda - daugiau nei gamtos dovana

Šiandien sveikatos palaikymas, jaunatviškos išvaizdos puoselėjimas yra svarbu socialine ir profesine prasme. Laimei, yra daugybė dalykų, padedančių apsisaugoti nuo kenksmingo aplinkos poveikio ir senėjimo, net nepaisant, kad odos tipas dažniausiai...


Lieknėkite greitai, be žalos sveikatai!

Lieknėkite greitai, be žalos sveikatai!

Atsikratyti nepageidaujamo svorio greitai ir be žalos sveikatai - išties, įmanoma. Taip teigia sveikatos ir poilsio centro „Grand SPA Lietuva“ Gydymo padalinio vadovė Rūta Ardavičienė. SPA dirbančių specialistų sudaryta lieknėjimo...


Kolageno kaukės veidui

Kolageno kaukės veidui

Kovojant už jaunystę ir grožį visos priemonės pateisinamos, ir viena iš jų – kolageno kaukės veidui. Kosmetikos gamintojai pasirūpino šiuolaikinėmis moterimis ir siūlo kolagenines kaukes, kurias labai paprasta naudoti namuose.


Jaunystės šaltinis

Jaunystės šaltinis

Žmogaus organizmo senėjimas - fiziologiškai neišvengiamas procesas. Tačiau žmonės sensta skirtingai: vieni greičiau, kiti lėčiau. Ar įmanoma paveikti šio proceso spartą, jį sulėtinti? Visais laikais medicina siūlė priemonių išorinei jaunystei...


Kaip slenkantys plaukai atskleidė sveikatos būklę?

Kaip slenkantys plaukai atskleidė sveikatos būklę?

Šiandien norime pasidalinti istorija, kaip slenkantys plaukai atskleidė apie sveikatos būklę. Nuoširdžiai dalinuosi savo patirtimi, galbūt kažkam padėsiu. Taigi, mano rankose mano kasdieninė rytinė dozė vaistų ir įvairių papildų.


Grožio paslaptys iš Graikijos

Grožio paslaptys iš Graikijos

Graikija – trijų jūrų skalaujama šalis – įdomi ir patraukli ne tik savo architektūra, kultūra, gamtovaizdžiu, klimatu, bet ir tradicijomis, istorija. Daugeliui mūsų, ypač dailiosios lyties atstovėms, labai svarbus yra grožis, jo...


Balzamas moters organizmui

Balzamas moters organizmui

Kartais moterys, nuolat besirūpindamos namais, šeima ar karjera, pamiršta deramai pasirūpinti savo sveikata ir grožiu. O tam žinių reikia ne tiek ir daug – užtenka prisiminti jau prieš kelis šimtmečius pradėtą vartoti vaistinį augalą, kurio...


Stresas stabdo gyvenimo laikrodį

Stresas stabdo gyvenimo laikrodį

Šios sunkios ekonominės krizės metu mūsų visuomenė atlaikė didžiulę psichologinę apkrovą, išgyveno stresą. Tai galėjo blogai paveikti daugybės žmonių sveikatą. Profilaktiniai laboratoriniai tyrimai padeda laiku atskleisti neigiamus pokyčius...


Kriosauna: nauda, indikacijos ir kontraindikacijos

Kriosauna: nauda, indikacijos ir kontraindikacijos

Išbandykite stebuklingą šalčio poveikį Jūsų sveikatai, grožiui ir sulieknėjimui be didelių pastangų! Kriosauna į vertikalų soliariumą panašus įrenginys, kuriame kūną veikia sausas azoto ir oro mišinys. Galva lieka virš azoto garų, saugi, todėl...


Drėkinamasis veido kremas SEBAMED

Drėkinamasis veido kremas SEBAMED

Aktyvus drėkinamasis kompleksas stimuliuoja natūralius odą drėkinančius faktorius ir atkuria odos drėgmės balansą.


Karališka dovana - MERSEA Negyvosios jūros purvas

Karališka dovana - MERSEA Negyvosios jūros purvas

Mūsų odai labai svarbu gauti pakankamai mineralinių medžiagų, palaikyti odos tonusą. Jos atsakas į mineralų trūkumą - pernelyg ankstyvas odos senėjimas ir raukšlės. Tarp Izraelio ir Jordanijos esančiame slėnyje plyti nenutekamas druskingas ežeras,...


Vasarai baigiantis - pirmoji pagalba plaukams

Vasarai baigiantis - pirmoji pagalba plaukams

Šiurkštesni, labiau besišiaušiantys, silpnesni plaukai - vasaros pasekmė, kurios neužmaskuos net ir po atostogų vis dar žibančios akys. Karščio, saulės ir druskingo vandens nualintiems plaukams padėti galima žinant kelias paprastas taisykles ir...


Kodėl odos anti-senėjimo „Anti-Aging“ šviesos terapija yra mažiau invazinė nei kiti metodai

Kodėl odos anti-senėjimo „Anti-Aging“ šviesos terapija yra mažiau invazinė nei kiti metodai

Odos anti-senėjimo „Anti-Aging“ šviesos terapija – vienas efektyviausių ir mažiausiai invazinių odos senėjimo sprendimų. Yra keletas būdų, kaip oda parodo senėjimo simptomus. Kolagenas ir elastinas padeda išlaikyti oda elastinga....


Plaukų tiesinimas gali sukelti vėžį

Plaukų tiesinimas gali sukelti vėžį

JAV valdžia prailgino sąrašą vėžį sukeliančių medžiagų. Šį kartą jame atsidūrė formaldehidas, kuris randamas plastike ir kituose dažnai vartojamuose produktuose. Medikų pranešime teigiama, kad ši medžiaga padidina riziką susirgti kvėpavimo takų,...


10 patarimų kremų gamybai, naudojimui ir laikymui

10 patarimų kremų gamybai, naudojimui ir laikymui

Kremas sluoksniuojasi. Priežastis gali būti ta, kad pasirinktas netinkamas kiekis emulsiklio arba visai netinkamas emulsiklis. Sprendimas: pašildyti kremą ir įdėti didesnį kiekį emulsiklio arba naudotą emulsiklį pakeisti kitu.


Jis atvyko!!! Pirmasis pasaulyje molekulinis plaukų slinkimo gydymas!

Jis atvyko!!! Pirmasis pasaulyje molekulinis plaukų slinkimo gydymas!

Oksfordo mokslininkų sukurtas TRX2TM maisto papildas skatina sveiką plauko folikulo funkciją, mažina plaukų slinkimą ir stimuliuoja plaukų augimą molekulių lygmenyje. Patentuotas TRX2TM rinkoje pasirodė 2011 m. ir tapo pačiu populiariausiu plaukų...


Grožio puoselėjimas namuose

Grožio puoselėjimas namuose

Norite būti graži, bet neturite daug pinigų? Atidžiau apsidairykite namuose. Mėgstate kavą? Puiku. Išgerkite puodelį kavos, o likusius tirščius išdžiovinkite. Nėra geresnės kūno šveitimo priemonės nei kavos tirščiai. Juos galima naudoti vienus...


Kaip ištiesinti plaukus be tiesintuvo?

Kaip ištiesinti plaukus be tiesintuvo?

Kiekvienos tiesių plaukų savininkės svajonė – garbanoti plaukai, o garbanių – tiesūs. Atrodo, kad tai įmanoma padaryti tik su tiesintuvo pagalba, bet… Gerai jeigu merginos naudoja plaukų tiesintuvus tik per šventes, tačiau yra...


Pajuodę paakiai "bijo" agurkų

Pajuodę paakiai "bijo" agurkų

Pajuodę paakiai ir išblyškusi oda grožio etalonu buvo laikomi tik baroko laikotarpiu. Mūsų amžiuje šie požymiai byloja apie nuovargį ir stresą. Paakiai pajuosti gali dėl nuovargio, miego trūkumo, streso, dietų. Jie tamsėja ir dėl ligų,...


Maistas prieš treniruotę: ką ir kada valgyti?

Maistas prieš treniruotę: ką ir kada valgyti?

Aš dažnai svarstydavau ir kaskart gaudavau tiek iš mėgėjų, tiek iš pažengusiųjų sporte skirtingus atsakymus – kada valgyti prieš treniruotę (likus valandai, dviem), ką valgyti (bananą, varškės ir pieno kokteilį, sulčių), koks tai turėtų būti...


OXYNERGY PARIS® inovatyvios technologijos

OXYNERGY PARIS® inovatyvios technologijos

OXYNERGY PARIS® - tai išskirtinės koncepcijos ir naujausių technologijų profesionali kosmetologinė produktų linija, paremta estetinės medicinos pagrindais. Šioje kosmetikoje kaip kertinis akmuo yra oksigenacijos faktorius, išskirtinis...


STOP™ – tai energija, leidžianti atjauninti Jūsų odą

STOP™ – tai energija, leidžianti atjauninti Jūsų odą

STOP™ yra naujas ir unikalus klinikinis odos atjauninimo prietaisas, kuris pašalina laiko žymes, atjaunina Jūsų odą ir suteikia jaunatvišką išvaizdą, kas iki šių dienų buvo prieinama tik profesionaliose, specializuotose klinikose....


Apsauga nuo saulės – kasdienybės dalis

Apsauga nuo saulės – kasdienybės dalis

Saulės šviesa yra gyvybiškai svarbi gerai sveikatai palaikyti, tačiau labai svarbu suprasti ir jos neigiamą poveikį bei mėgautis saulės spinduliais atsakingai.


Galvos odos priežiūra

Galvos odos priežiūra

Galvos oda, lygiai taip pat kaip ir Jūsų kūno oda, gali būti sudirgusi, niežtinti ir jautri. Tai gali sąlygoti daugelis priežasčių, vienos iš jų neteisingai parinkti kosmetikos produktai, aplinkos veiksniai, stresas.


Kaip prižiūrėti veido odą sulaukus 40–ties

Kaip prižiūrėti veido odą sulaukus 40–ties

Teisingas ir reguliarus odos puoselėjimas po 40-ties metų padės išlikti gražia, išsaugoti jaunatviškumą ir patrauklumą. Šiame amžiuje labai įmanoma atrodyti kaip 25-kerių, ypač, jei savo oda teisingai rūpinotės nuo ankstyvo amžiaus. Tačiau, jei...


Sėdimas ir stovimas darbas - grėsmė sveikatai

Sėdimas ir stovimas darbas - grėsmė sveikatai

Britų mokslininkai skaičiuoja, jog vidutiniškai šiuolaikinis žmogus itin pasyviai praleidžia iki 70 procentų savo dienos. Modernios technologijos, darbo aplinka, transportas ir net pramogos žmogų įkalina mažoje erdvėje ir ilgą laiko dalį priverčia...


Muzika ir smegenys

Muzika ir smegenys

Daugelis mano, kad jų muzikinė klausa nėra tokia gera, todėl kai kuri muzika yra sunkiau suvokiama. Iš tikrųjų visi homo sapiens muzikalūs iš prigimties. Tereikia prisiminti kūdikio reakciją į muziką. Dar nemokančiam kalbėti mažyliui muzika padeda...


Patarimai, kaip padailinti užpakaliuką ir pilvą

Patarimai, kaip padailinti užpakaliuką ir pilvą

Atėjus vasarai, visi norime atrodyti nepriekaištingai, tačiau kartais atrodo, kad mūsų vasariški drabužiai per metus susitraukė. Fitneso specialistas Paulius Ratkevičius pataria derinti laisvalaikį gamtoje su sportu. Specialistas pataria, kaip...


lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9