Gudručio vaistinė

Koks šampūnas man tinka?

šampūnas plaukams

Prieš renkantis plaukų šampūną, svarbu žinoti, ką daro šampūnas, kaip jį naudoti ir kaip jis susijęs su jūsų plaukų ir galvos odos tipu. Galite manyti, kad šampūnas tik plaukus valanti formulė, tačiau ne mažiau svarbu atsižvelgti ir į galvos odą renkantis šampūną. Šampūnas skirtas išvalyti plaukus ir galvos odą nuo nešvarumų, aliejaus bei formavimo priemonių likučių.

Taigi, šampūnas skirtas jūsų galvos odai ir šaknims, o kondicionierius – plaukų galams. Turėtumėte pasirinkti tokį šampūną, kuris geriausiai tinka jūsų galvos odai, ir kondicionierių, atsižvelgiant į jūsų plaukų galų būklę.

Pažvelkime į įvairių tipų šampūnus, kuriuos galime rasti išdėstytus plaukų priežiūros salonuose.

Šampūnų rūšys:

1. Įprastas šampūnas

Įprastas plaukų šampūnas skirtas žmonėms, neturintiems jokių specifinių plaukų poreikių ar problemų. Įprasti šampūnai yra švelniai valantys, ingredientai skirti išvalyti galvos odą, neišplaunant natūralių aliejų, drėgmės. Įprasti šampūnai gali būti skirti sausiems, normaliems ar riebiems plaukams.

2. Kasdieninis šampūnas

Kasdienis šampūnas yra švelnus prausiklis, kuriame yra daug mažiau aktyviųjų medžiagų, palyginti su įprastu šampūnu. Jie taip pat neturi muilo ir šarmų, todėl jų kasdienis naudojimas yra tvarus. Kaip ir įprastuose šampūnuose, kasdieniniuose šampūnuose kondicionavimo efektas yra mažas.

3. Valantis šampūnas

Jei įprastai naudojate daug stilizavimo priemonių, greičiausiai atėjo laikas valančiam šampūnui. Valantis šampūnas – giliai valo, išvalo plaukų ir galvos odą nuo ilgalaikio naudojimo dalykų, tokių kaip silikonai, formavimo priemonės ar kondicionieriai. Esmė tame, jog valantys šampūnai gali būti su granulėmis, šiurkštesni, todėl būtinai stebėkite galvos odą, ir jeigu reikia, naudokite kondicionierių. Šampūną reiktų naudoti kartą per savaitę. Nors valantis šampūnas yra saugus naudoti, dažniau jį naudojant nei reikia, plaukai gali išsausėti.

4. Šampūnas nuo lūžinėjimo

Šie šampūnai yra skirti ilgiems ar pažeistiems plaukams. Jie švelniai išvalo plaukus ir atkuria plaukų žvilgesį. Jie padeda atkurti plaukų pH pusiausvyrą ir atitaisyti žalą, daro plaukus sveikesnius ir stipresnius.

5. Šampūnas nuo pleiskanų

Šis šampūnas, sutelkia dėmesį į galvos odą, o ne į pačius plaukus, turi valomąją, raminamąją ir antimikrobinę naudą. Valantys šampūnai skirti pleiskanoti linkusiai galvos odai. Kai kurie įprasti šių rūšių šampūnų botaniniai ingredientai yra kiaulpienės, gluosnio žievės ekstraktas ir arbatmedžio aliejus.

6. Sausas šampūnas

Sausas šampūnas nėra (techniškai) šampūnas, nes jis tiesiog sugeria plaukų aliejus, o ne iš tikrųjų valo plaukus ar galvos odą. Sausieji šampūnai gali būti skysti, miltelių pavidalo arba purškiami aerozoliu. Jie akimirksniu sugeria sebumą iš plaukų šaknų, todėl jūsų plaukai atrodys ir kvepės gaiviau nei bet kada.

7. Drėkinamasis šampūnas

Viena iš pagrindinių sausų ar silpnų plaukų priežasčių yra drėgmės trūkumas. Jei galvos oda negamina pakankamai natūralių aliejų, kurie uždaro plauko drėgmę -rezultatas sausi ir trapūs plaukai, galiausiai pleiskanojanti galvos oda. Tuomet pats laikas naudoti drėkinamąjį šampūną. Bet norint gauti naudos nereikia turėti sausų plaukų, drėkinamasis šampūnas taip pat gali padėti sustiprinti plaukus ir padaryti juos blizgesnius. Vienintelis dalykas, kuomet mes nerekomenduojame naudoti drėkinamojo šampūno – tai riebi galvos oda.

8. Plaukų apimtį didinantis šampūnas

Kaip rodo ir pavadinimas, šie šampūnai yra sukurti būtent tam, kad suteiktų apimtį švelniems, ploniems plaukams. Jų formulė yra lengvesnė, kad neapsunkintų plaukų. Kai kuriuose apimtį didinančiuose šampūnuose netgi yra keratino baltymai, kaip aktyvus ingredientas, padedantis sustiprinti plaukus nuo šaknų iki galiukų.

9. Dažytų plaukų šampūnas

Jei jūsų plaukai dažyti, greičiausiai susiduriate su išsausėjusiais plaukais, blunkančia spalva ir drėgmės trūkumu. Dėl šios priežasties svarbu naudoti specialiai dažytiems plaukams skirtą šampūną. Skirtingai nuo įprastų šampūnų, šampūne, skirtame dažytiems plaukams, yra ingredientų, kurie neišsausins jūsų plaukų. Tai padeda išlaikyti jūsų plaukų drėgmę, sveiką išvaizdą ir apsaugo nuo pažeidimų.

10. Garbanotų plaukų šampūnas

Jei esate natūraliai garbanotas, tuomet tikriausiai puikiai žinote, kad ne visi šampūnai jums tiks. Garbanoti plaukai paprastai būna sausesni nei kiti plaukų tipai, todėl šampūnuose labai svarbu naudoti itin drėkinančius ingredientus. Garbanotų plaukų šampūnas švelniai valo garbanotus plaukus, todėl jie tampa lygesni ir blizgūs.

Taigi, kokios rūšies šampūnas jums tinka? Na, lengviausia tai išsiaiškinti pagal galvos odos būklę.

Jei turite riebią galvos odą …

  • Venkite šampūnų, kurie drėkina, maitina, tiesina arba yra skirti garbanotiems plaukams. Tai prideda per daug drėgmės jau ir taip riebiai galvos odai.
  • Ieškokite užrašų, kuriose minima plaukų apimties didinimas, stiprinimas ar balansavimas. Geriausias pasirinkimas gali būti valantis, šveičiantis šampūnas, jei turite riebią galvos odą.
  • Skirkite daugiau laiko galvos odos plovimui, kad pašalintumėte aliejų perteklių.
  • Po šampūno, nedėkite kondicionieriaus ant galvos odos. Šampūnas skirtas skalpui išvalyti, o kondicionierių dėkite ties plauko viduriu ir plaukų galais.

Jei jūsų galvos oda sausa…

  • Venkite šampūnų, kurie stiprina ar suteikia apimties. Šie produktai gali pašalinti jūsų galvos odai ir taip labai reikalingą drėgmę.
  • Jei jūsų galvos oda yra tik šiek tiek sausa, niežulys ar pleiskanojimas nėra didelis, ieškokite užrašų – drėkinimas ar tiesinimas.
  • Venkite šampūnų, kuriuose yra sulfatų, jie ypatingai sausina galvos odą ir plaukus.

Jei galvos oda nėra nei sausa, nei riebi, o normali- šampūną rinkitės atsižvelgdami į savo plaukų tipą ir norimus rezultatus …

  • Drėkinamieji šampūnai puikiai suteikia plaukams drėgmės, blizgesio ir glotnumo. Jie taip pat tinka storiems, garbanotiems ar šiurkštiems plaukams, kuriems trūksta drėgmės.
  • Plaukų apimtį suteikiantys šampūnai puikiai tinka, jei jūsų plaukai yra ploni arba negyvybingi, kad gautumėte papildomą impulsą ir neapsunkintumėte plaukų.
  • Pažeistų plaukų šampūnai geriausiai tinka pažeistiems, nualintiems, nusilpusiems ar lūžinėjantiems plaukams.
  • Įprastas šampūnas yra puikus pasirinkimas kaip atspirties taškas. Įprasti šampūnai nėra per daug drėkinantys, tačiau jie neišsausins ​​jūsų plaukų.
  • Garbanotų plaukų šampūnas yra ypač drėkinantis ir jame yra ingredientų, kurie sumažina garbanojimąsi, neapsunkinant garbanų.

5 nuodingi ingredientai šampūnuose, kurių reikia vengti:

Sulfatai

Sulfatai yra cheminiai plovikliai, kurie kartu gali turėti hormonus ardančių medžiagų. Daugelyje sulfatų yra žinomo kancerogeno dioksano pėdsakų. Manoma, kad dioksanas taip pat sutrikdo inkstų funkciją.

Parabenai

Parabenai yra ksenoestrogenai, kurie, kaip manoma, sutrikdo hormonus ir netgi gali sukelti vėžio riziką.

Kvapai

Venkite šampūno, jei ant šampūno etiketės nurodomas terminas „fragrance”. Šis terminas leidžia gamintojams neįtraukti ingredientų sąrašo, naudojamo tam kvapui sukurti, nes šio termino nereglamentuoja JAV maisto ir vaistų administracija.

Triklozanas

Triklozanas yra antibakterinis agentas, kuris dažnai dedamas į asmens priežiūros produktus kaip konservantas. Manoma, kad triklozanas yra endokrininę sistemą pažeidžiantis veiksnys, o tai reiškia, kad jis gali būti žalingas taip pat, kaip ir ksenoestrogenai. Tai taip pat siejama su imuninės sistemos problemomis, svorio kritimu ir nekontroliuojama ląstelių reprodukcija.

Polietilenglikolis

Polietilenglikolis arba PEG Kalifornijos valstijoje buvo klasifikuojamas kaip „toksiškas vystymuisi“, o tai reiškia, kad jis gali trukdyti žmogaus vystymuisi. Taip pat žinoma, kad jis yra užterštas minėtu vėžio sukėlėju dioksanu.

Išsirinkti šampūną pagal savo plaukų tipą gali būti nelengva užduotis, tačiau naudodamiesi mūsų pateikta informacija, tikime, kad atrasite geriausią savo plaukų priežiūrai tinkamą variantą!

AUTORIUS DAVINES LIETUVA

TAIP PAT SKAITYKITE