Kovo 1d. Pirmadienis

Koks šampūnas man tinka?

2020 Spalio 22d.

Prieš renkantis plaukų šampūną, svarbu žinoti, ką daro šampūnas, kaip jį naudoti ir kaip jis susijęs su jūsų plaukų ir galvos odos tipu. Galite manyti, kad šampūnas tik plaukus valanti formulė, tačiau ne mažiau svarbu atsižvelgti ir į galvos odą renkantis šampūną. Šampūnas skirtas išvalyti plaukus ir galvos odą nuo nešvarumų, aliejaus bei formavimo priemonių likučių.

Taigi, šampūnas skirtas jūsų galvos odai ir šaknims, o kondicionierius - plaukų galams. Turėtumėte pasirinkti tokį šampūną, kuris geriausiai tinka jūsų galvos odai, ir kondicionierių, atsižvelgiant į jūsų plaukų galų būklę.

Pažvelkime į įvairių tipų šampūnus, kuriuos galime rasti išdėstytus plaukų priežiūros salonuose.

Šampūnų rūšys:

1. Įprastas šampūnas

Įprastas plaukų šampūnas skirtas žmonėms, neturintiems jokių specifinių plaukų poreikių ar problemų. Įprasti šampūnai yra švelniai valantys, ingredientai skirti išvalyti galvos odą, neišplaunant natūralių aliejų, drėgmės. Įprasti šampūnai gali būti skirti sausiems, normaliems ar riebiems plaukams.

2. Kasdieninis šampūnas

Kasdienis šampūnas yra švelnus prausiklis, kuriame yra daug mažiau aktyviųjų medžiagų, palyginti su įprastu šampūnu. Jie taip pat neturi muilo ir šarmų, todėl jų kasdienis naudojimas yra tvarus. Kaip ir įprastuose šampūnuose, kasdieniniuose šampūnuose kondicionavimo efektas yra mažas.

3. Valantis šampūnas

Jei įprastai naudojate daug stilizavimo priemonių, greičiausiai atėjo laikas valančiam šampūnui. Valantis šampūnas - giliai valo, išvalo plaukų ir galvos odą nuo ilgalaikio naudojimo dalykų, tokių kaip silikonai, formavimo priemonės ar kondicionieriai. Esmė tame, jog valantys šampūnai gali būti su granulėmis, šiurkštesni, todėl būtinai stebėkite galvos odą, ir jeigu reikia, naudokite kondicionierių. Šampūną reiktų naudoti kartą per savaitę. Nors valantis šampūnas yra saugus naudoti, dažniau jį naudojant nei reikia, plaukai gali išsausėti.

4. Šampūnas nuo lūžinėjimo

Šie šampūnai yra skirti ilgiems ar pažeistiems plaukams. Jie švelniai išvalo plaukus ir atkuria plaukų žvilgesį. Jie padeda atkurti plaukų pH pusiausvyrą ir atitaisyti žalą, daro plaukus sveikesnius ir stipresnius.

5. Šampūnas nuo pleiskanų

Šis šampūnas, sutelkia dėmesį į galvos odą, o ne į pačius plaukus, turi valomąją, raminamąją ir antimikrobinę naudą. Valantys šampūnai skirti pleiskanoti linkusiai galvos odai. Kai kurie įprasti šių rūšių šampūnų botaniniai ingredientai yra kiaulpienės, gluosnio žievės ekstraktas ir arbatmedžio aliejus.

6. Sausas šampūnas

Sausas šampūnas nėra (techniškai) šampūnas, nes jis tiesiog sugeria plaukų aliejus, o ne iš tikrųjų valo plaukus ar galvos odą. Sausieji šampūnai gali būti skysti, miltelių pavidalo arba purškiami aerozoliu. Jie akimirksniu sugeria sebumą iš plaukų šaknų, todėl jūsų plaukai atrodys ir kvepės gaiviau nei bet kada.

7. Drėkinamasis šampūnas

Viena iš pagrindinių sausų ar silpnų plaukų priežasčių yra drėgmės trūkumas. Jei galvos oda negamina pakankamai natūralių aliejų, kurie uždaro plauko drėgmę -rezultatas sausi ir trapūs plaukai, galiausiai pleiskanojanti galvos oda. Tuomet pats laikas naudoti drėkinamąjį šampūną. Bet norint gauti naudos nereikia turėti sausų plaukų, drėkinamasis šampūnas taip pat gali padėti sustiprinti plaukus ir padaryti juos blizgesnius. Vienintelis dalykas, kuomet mes nerekomenduojame naudoti drėkinamojo šampūno - tai riebi galvos oda.

8. Plaukų apimtį didinantis šampūnas

Kaip rodo ir pavadinimas, šie šampūnai yra sukurti būtent tam, kad suteiktų apimtį švelniems, ploniems plaukams. Jų formulė yra lengvesnė, kad neapsunkintų plaukų. Kai kuriuose apimtį didinančiuose šampūnuose netgi yra keratino baltymai, kaip aktyvus ingredientas, padedantis sustiprinti plaukus nuo šaknų iki galiukų.

9. Dažytų plaukų šampūnas

Jei jūsų plaukai dažyti, greičiausiai susiduriate su išsausėjusiais plaukais, blunkančia spalva ir drėgmės trūkumu. Dėl šios priežasties svarbu naudoti specialiai dažytiems plaukams skirtą šampūną. Skirtingai nuo įprastų šampūnų, šampūne, skirtame dažytiems plaukams, yra ingredientų, kurie neišsausins jūsų plaukų. Tai padeda išlaikyti jūsų plaukų drėgmę, sveiką išvaizdą ir apsaugo nuo pažeidimų.

10. Garbanotų plaukų šampūnas

Jei esate natūraliai garbanotas, tuomet tikriausiai puikiai žinote, kad ne visi šampūnai jums tiks. Garbanoti plaukai paprastai būna sausesni nei kiti plaukų tipai, todėl šampūnuose labai svarbu naudoti itin drėkinančius ingredientus. Garbanotų plaukų šampūnas švelniai valo garbanotus plaukus, todėl jie tampa lygesni ir blizgūs.

Taigi, kokios rūšies šampūnas jums tinka? Na, lengviausia tai išsiaiškinti pagal galvos odos būklę.

Jei turite riebią galvos odą ...

 • Venkite šampūnų, kurie drėkina, maitina, tiesina arba yra skirti garbanotiems plaukams. Tai prideda per daug drėgmės jau ir taip riebiai galvos odai.
 • Ieškokite užrašų, kuriose minima plaukų apimties didinimas, stiprinimas ar balansavimas. Geriausias pasirinkimas gali būti valantis, šveičiantis šampūnas, jei turite riebią galvos odą.
 • Skirkite daugiau laiko galvos odos plovimui, kad pašalintumėte aliejų perteklių.
 • Po šampūno, nedėkite kondicionieriaus ant galvos odos. Šampūnas skirtas skalpui išvalyti, o kondicionierių dėkite ties plauko viduriu ir plaukų galais.

Jei jūsų galvos oda sausa...

 • Venkite šampūnų, kurie stiprina ar suteikia apimties. Šie produktai gali pašalinti jūsų galvos odai ir taip labai reikalingą drėgmę.
 • Jei jūsų galvos oda yra tik šiek tiek sausa, niežulys ar pleiskanojimas nėra didelis, ieškokite užrašų - drėkinimas ar tiesinimas.
 • Venkite šampūnų, kuriuose yra sulfatų, jie ypatingai sausina galvos odą ir plaukus.

Jei galvos oda nėra nei sausa, nei riebi, o normali- šampūną rinkitės atsižvelgdami į savo plaukų tipą ir norimus rezultatus ...

 • Drėkinamieji šampūnai puikiai suteikia plaukams drėgmės, blizgesio ir glotnumo. Jie taip pat tinka storiems, garbanotiems ar šiurkštiems plaukams, kuriems trūksta drėgmės.
 • Plaukų apimtį suteikiantys šampūnai puikiai tinka, jei jūsų plaukai yra ploni arba negyvybingi, kad gautumėte papildomą impulsą ir neapsunkintumėte plaukų.
 • Pažeistų plaukų šampūnai geriausiai tinka pažeistiems, nualintiems, nusilpusiems ar lūžinėjantiems plaukams.
 • Įprastas šampūnas yra puikus pasirinkimas kaip atspirties taškas. Įprasti šampūnai nėra per daug drėkinantys, tačiau jie neišsausins ​​jūsų plaukų.
 • Garbanotų plaukų šampūnas yra ypač drėkinantis ir jame yra ingredientų, kurie sumažina garbanojimąsi, neapsunkinant garbanų.

5 nuodingi ingredientai šampūnuose, kurių reikia vengti:

Sulfatai

Sulfatai yra cheminiai plovikliai, kurie kartu gali turėti hormonus ardančių medžiagų. Daugelyje sulfatų yra žinomo kancerogeno dioksano pėdsakų. Manoma, kad dioksanas taip pat sutrikdo inkstų funkciją.

Parabenai

Parabenai yra ksenoestrogenai, kurie, kaip manoma, sutrikdo hormonus ir netgi gali sukelti vėžio riziką.

Kvapai

Venkite šampūno, jei ant šampūno etiketės nurodomas terminas "fragrance". Šis terminas leidžia gamintojams neįtraukti ingredientų sąrašo, naudojamo tam kvapui sukurti, nes šio termino nereglamentuoja JAV maisto ir vaistų administracija.

Triklozanas

Triklozanas yra antibakterinis agentas, kuris dažnai dedamas į asmens priežiūros produktus kaip konservantas. Manoma, kad triklozanas yra endokrininę sistemą pažeidžiantis veiksnys, o tai reiškia, kad jis gali būti žalingas taip pat, kaip ir ksenoestrogenai. Tai taip pat siejama su imuninės sistemos problemomis, svorio kritimu ir nekontroliuojama ląstelių reprodukcija.

Polietilenglikolis

Polietilenglikolis arba PEG Kalifornijos valstijoje buvo klasifikuojamas kaip „toksiškas vystymuisi“, o tai reiškia, kad jis gali trukdyti žmogaus vystymuisi. Taip pat žinoma, kad jis yra užterštas minėtu vėžio sukėlėju dioksanu.

Išsirinkti šampūną pagal savo plaukų tipą gali būti nelengva užduotis, tačiau naudodamiesi mūsų pateikta informacija, tikime, kad atrasite geriausią savo plaukų priežiūrai tinkamą variantą!

AUTORIUS DAVINES LIETUVA


Šveicarų laboratorijos produktai gražiai ir sveikai odai

Šveicarų laboratorijos produktai gražiai ir sveikai odai

„HyaCell Swiss Pharma Laboratory“ yra Šveicarijoje esanti medicininė laboratorija, kuri specializuojasi į ląstelių lygmenyje veikiančių itin veiksmingų produktų gamybą.


ILGALAIKIS RIEBALŲ IR CELIULITO ŠALINIMAS LAZERIU

ILGALAIKIS RIEBALŲ IR CELIULITO ŠALINIMAS LAZERIU

Atėjus pavasariui, kiekvienas mūsų pamąstome, kad būtų neblogai numesti kelis kilogramus, kuriuos organizmas „prikaupė“ šaltos žiemos metu. Dažniausia problema – motyvacijos pradėti sportuoti ir laikytis dietos trūkumas. Šiais...


STOP™ – tai energija, leidžianti atjauninti Jūsų odą

STOP™ – tai energija, leidžianti atjauninti Jūsų odą

STOP™ yra naujas ir unikalus klinikinis odos atjauninimo prietaisas, kuris pašalina laiko žymes, atjaunina Jūsų odą ir suteikia jaunatvišką išvaizdą, kas iki šių dienų buvo prieinama tik profesionaliose, specializuotose klinikose....


Jis atvyko!!! Pirmasis pasaulyje molekulinis plaukų slinkimo gydymas!

Jis atvyko!!! Pirmasis pasaulyje molekulinis plaukų slinkimo gydymas!

Oksfordo mokslininkų sukurtas TRX2TM maisto papildas skatina sveiką plauko folikulo funkciją, mažina plaukų slinkimą ir stimuliuoja plaukų augimą molekulių lygmenyje. Patentuotas TRX2TM rinkoje pasirodė 2011 m. ir tapo pačiu populiariausiu plaukų...


SeboCalm procedūra su MATRIGEL®

SeboCalm procedūra su MATRIGEL®

Procedūra yra skirta visų tipų odai, ypač riebiai, praradusiai stangrumą ir papilkėjusiai. Procedūra yra atliekama trim etapais. Oda nušveičiama enziminiu šveitikliu, tada įmasažuojamas MATRIGEL®, o galiausiai uždedama plėvelinė spanguolių...


Fuschia maskuoklis paslėps visus Jūsų odos defektus

Fuschia maskuoklis paslėps visus Jūsų odos defektus

Naujos kartos kosmetikos linija Fuschia į Lietuvą atkeliavo neseniai, tačiau jau spėjo tapti populiaria ir pripažinta grožio industrijos atstovų. Profesionali visažistė Kristina Kaziulienė teigia, kad Fuschia kosmetika yra tai, ko kiekviena...


Skaidulinių medžiagų bomba Baobabo vaisiuose!

Skaidulinių medžiagų bomba Baobabo vaisiuose!

Ir iš tiesų suaugę baobabai (L. Adansonia Digitata) gali pasiekti iki 25 metrų aukštį, o jų kamienas – būti toks platus, kad ir dešimties vyrų nepakaktų jam apglėbti. Sausringoje Afikoje vietos gyventojų baobabai dažnai vadinami...


10 lengvų būdų atsikratyti celiulito

10 lengvų būdų atsikratyti celiulito

Vasarą norisi skrieti prie jūros, džiaugtis saulės spinduliais, mintis ir rūpesčius leisti išblaškyti vėjui ir mėgautis atostogomis... bet ką daryti jei nuotaiką gadina celiulitas? Ar norėtumėte sužinoti efektyvių būdų kovojant su celiulitu?...


ANTIPODES Naujiena! Manuka Honey odą šviesinantys veido ir paakių kremai

ANTIPODES Naujiena! Manuka Honey odą šviesinantys veido ir paakių kremai

Ten, kur vandenyno bangos skalauja uolėtus krantus, o virš jų plyti atogrąžų miškai, užlieti kaitrios saulės spinduliais ir perpučiami gaivaus vėjo, auga ypatingi krūmai. Manuka krūmai žiedus išskleidžia tuomet, kuomet Lietuvos žemę jau dengia...


Ar kada pasvajojai, kad Tau nereikės prakaituoti sporto salėje ir visai netrukus galėsi džiaugtis stulbinančiais rezultatais? Mes galime padėti Tavo svajonei išsipildyti!

Ar kada pasvajojai, kad Tau nereikės prakaituoti sporto salėje ir visai netrukus galėsi džiaugtis stulbinančiais rezultatais? Mes galime padėti Tavo svajonei išsipildyti!

Naujai įsikūrusi sertifikuota masažų ir sporto studija „BODY EVOLUTION“ – naujovė visoje Lietuvoje. Aukščiausios kokybės įranga padės Tau padailinti kūno linijas, atsikratyti nereikalingų kilogramų, pagerinti organizmo savijautą....


Nuospaudos kaip gydyti

Nuospaudos kaip gydyti

Pakeitę avalynę ir įsispraudę kojas į dailesnius batelius, dažnai pajuntame pėdoje susidariusias nuospaudas. Nuospaudų gali atsirasti ne tik pėdose, bet ir rankų delnuose, jų ypač padaugėja prasidėjus daržų sezonui. Joms naikinti liaudies medicina...


KIRPIMŲ KOLEKCIJA RUDUO - ŽIEMA 2015

KIRPIMŲ KOLEKCIJA RUDUO - ŽIEMA 2015

Cosmoprof Baltic kartu su Bomond grožio salono meistrais turi garbę pasidalinti su Jumis geriausiomis plaukų kirpimų kolekcijos “Ruduo - Žiema 2015m” pristatymo akimirkomis. Daugelį metų Bomond meistai džiugina mus vis naujomis,...


Plaukų šalinimo problema – ar tai jau praeitis?

Plaukų šalinimo problema – ar tai jau praeitis?

Žmogus apytiksliai turi 5 mln. plaukų folikulų. Deja, galvos odoje tėra apie 150 000. Visi kiti plaukai, kuriais galime pasigirti, dažniausiai auga mums nepageidaujamose vietose, tokiose kaip kojos, rankos ar pažastys. Plaukuotumo problema ypač...


Fotoatjauninimas ( Intensyvi pulsinė šviesa) ir nechirurginis odos patempimas (Rafioliftingas RF), privalumai ir skirtumai

Fotoatjauninimas ( Intensyvi pulsinė šviesa) ir nechirurginis odos patempimas (Rafioliftingas RF), privalumai ir skirtumai

„Rasitos Rauckienės grožio ir terapijos studijoje“ atliekamos abi šios procedūros, jos abi turi ispūdingą poveikį odai, tačiau klientui dažnai kyla klausimas, o koks gi skirtumas tarp fotoatjauninimo ir odos patempimo naudojant radijo...


Ką valgo geriausi pasaulio sportininkai?

Ką valgo geriausi pasaulio sportininkai?

Ne viena sulieknėti svajojanti moteris su pavydu žiūri į laibas sportininkes, kurios, jų manymu, valgyti gali ką nori ir kiek nori, nebijodamos sustorėti, nes dideli fiziniai krūviai ir antsvoris – du nesuderinami dalykai. Tačiau yra ne...


Kaip prižiūrėti veido odą pavasarį

Kaip prižiūrėti veido odą pavasarį

Atėjus šiltajam sezonui mūsų oda reikalauja ypatingos ir itin švelnios priežiūros. Šalčio išvarginta, išsausėjusi ir prapradusi spindesį ji trokšta būti atgaivinta ir palepinta. Kad kasdienis vaizdas veidrodyje mus iš tiesų džiugintų, mes turime...


Jane Iredale naujienos

Jane Iredale naujienos

Mineralinės kosmetikos kūrėja Jane Iredale vasarai sukūrė idealiai odą valančių ir ją drėkinančių piremonių kompleksą. Gaivių ir drėkinančių augalų ekstraktai, antioksidantai – viskas, ko reikia vasarą, kai veido odą vis daugiau nugairina...


Figūros priežiūra: ar lietuvės turi ko pasimokyti iš italių?

Figūros priežiūra: ar lietuvės turi ko pasimokyti iš italių?

Italės dažnai tituluojamos figūringiausiomis ir liekniausiomis Europos moterimis. Tai užmena mįslę tiems, kas iš stereotipų šią šalį pažįsta kaip picų, makaronų, ledų ir tingaus gyvenimo kraštą. Tačiau stereotipų miglą išvaiko statistika....


Pigmentines dėmes balinanti procedūra - Moon Light

Pigmentines dėmes balinanti procedūra - Moon Light

Tai kosmetinė procedūra, kuri sumažina odos dischromiją, taip vadinamąsias rudas dėmes arba pigmentaciją. Ji rekomenduojama kaip globalinė balinanti procedūra. Procedūra tinka taip pat riebiai ir probleminei su post acne odos reiškiniais.


Maistas prieš treniruotę: ką ir kada valgyti?

Maistas prieš treniruotę: ką ir kada valgyti?

Aš dažnai svarstydavau ir kaskart gaudavau tiek iš mėgėjų, tiek iš pažengusiųjų sporte skirtingus atsakymus – kada valgyti prieš treniruotę (likus valandai, dviem), ką valgyti (bananą, varškės ir pieno kokteilį, sulčių), koks tai turėtų būti...


Jautrios odos priežiūra

Jautrios odos priežiūra

Kokia oda yra vadinama jautria? Jautri veido oda pasireiškia skaidrumu, plonumu, jautrumu, sausėjimu bei yra peršviečiama. Jautrios odos epidermis yra plonesnis nei vidutinis, tad turi mažesnę paviršutinių odos sluoksnių apsaugą. Turint jautrią...


Šiuolaikinė aparatinė kosmetologija - efektyvūs estetiniai sprendimai

Šiuolaikinė aparatinė kosmetologija - efektyvūs estetiniai sprendimai

Dauguma iš mūsų turime veido ar kūno odos problemų, kurios kartais mus varo į neviltį...Tačiau šiuolaikinių technologijų dėka, odos problemoms spręsti yra galimybė pasiūlyti efektyvias aparatines procedūras, kurias atlieka šios srities profesionalai.


Plaukų slinkimas. Ką būtina žinoti, kaip sustabdyti ir išvengti?

Plaukų slinkimas. Ką būtina žinoti, kaip sustabdyti ir išvengti?

Suaugęs žmogus plaukų ant galvos vidutiniškai turi apie 100.000-150.000. Netekti nuo 20 iki 100 plaukų per dieną yra normalu, todėl keletas plaukų ant drabužių ar šepečio dar nebūtinai reiškia pavojaus signalą. Tačiau, jei plaukų slinkimas darosi...


Laboratoires FILORGA filosofija geriausiems rezultatams pasiekti – KOMBINUOJAMOS TERAPIJOS

Laboratoires FILORGA filosofija geriausiems rezultatams pasiekti – KOMBINUOJAMOS TERAPIJOS

Laboratoires FILORGA, kurią Lietuvoje atstovauja „Medicinos strategija“, gamina patentuotos sudėties mezoterapijos mišinius, audinių užpildus, rūgštinius pilingus ir profesionalią kosmetiką. Tai labai didelis privalumas, nes...


Stebuklingi ir nepešantys Wet Brush plaukų šepečiai

Stebuklingi ir nepešantys Wet Brush plaukų šepečiai

Wet Brush stebuklingieji šepečiai yra Nr. 1 Amerikoje, gavęs apdovanojimą kaip „mamos pasirinkimas“, o vaikų pervadintas į „be ašarų“. Ir iš tiesų super minkšti šereliai prisitaiko prie plaukų struktrūros, nelaužo jų ir...


Sužinokite tikrąjį streso poveikį Jūsų odai!

Sužinokite tikrąjį streso poveikį Jūsų odai!

Visi žinome, kaip mūsų organizmas reaguoja į stresą. Vieniems iš mūsų sutrinka miegas, kitiems pasireiškia galvos skausmai ir turbūt visi sutiksime su teiginiu, jog stresas mūsų išvaizdai grožio nesuteikia. Kai patiriame stresą, dažniausiai mūsų...


Kaip skusti plaukelius, jei oda išberta spuogeliais?

Kaip skusti plaukelius, jei oda išberta spuogeliais?

Kuomet oda išberta spuogeliais, plaukelių skutimas gali tapti varginančia procedūra, dar labiau sudirginančią ir taip pažeistą odą. Per vieną dieną spuogeliai tikrai neišnyks, o plaukelius pašalinti vis tiek reikės, taigi norime pasidalinti keletu...


Nutukimas – XXI amžiaus rykštė

Nutukimas – XXI amžiaus rykštė

Nutukimą priimta vadinti XXI amžiaus „rykšte“, nes nutukęs yra maždaug kas penktas amerikietis ir europietis. Mažiau išsivysčiusiose šalyje dažnai jaučiamas maisto stygius, tad nutukimo mastai trečiojo pasaulio šalyse yra kur kas...


Dažai be amoniako plaukus veikia švelniai, jų nepažeidžia

Dažai be amoniako plaukus veikia švelniai, jų nepažeidžia

Pagrindinės sintetinių plaukų dažų veikliosios medžiagos yra vandenilio peroksidas (kitaip dar vadinamas oksidantas) ir amoniakas. Kuo didesnis šių medžiagų kiekis plaukų dažuose, tuo smarkiau dažai veikia plauko struktūrą. Stipriai šviesinantiems...


10 patarimų moterims kaip derinti drabužius

10 patarimų moterims kaip derinti drabužius

Pavasarį moterys išgyvena Renesansą. Gaiva ir ryškėjanti saulė tarsi skatina išsilukštenti iš žiemos kiauto ir kviečia atgimti iš naujo. Norisi kietus džinsus ir pašiltintas pėdkelnes pakeisti patogiomis ir laisvai judėti leidžiančiomis tamprėmis.

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9