Gegužės 23d. Pirmadienis

Koks šampūnas man tinka?

2020 Spalio 22d.

Prieš renkantis plaukų šampūną, svarbu žinoti, ką daro šampūnas, kaip jį naudoti ir kaip jis susijęs su jūsų plaukų ir galvos odos tipu. Galite manyti, kad šampūnas tik plaukus valanti formulė, tačiau ne mažiau svarbu atsižvelgti ir į galvos odą renkantis šampūną. Šampūnas skirtas išvalyti plaukus ir galvos odą nuo nešvarumų, aliejaus bei formavimo priemonių likučių.

Taigi, šampūnas skirtas jūsų galvos odai ir šaknims, o kondicionierius - plaukų galams. Turėtumėte pasirinkti tokį šampūną, kuris geriausiai tinka jūsų galvos odai, ir kondicionierių, atsižvelgiant į jūsų plaukų galų būklę.

Pažvelkime į įvairių tipų šampūnus, kuriuos galime rasti išdėstytus plaukų priežiūros salonuose.

Šampūnų rūšys:

1. Įprastas šampūnas

Įprastas plaukų šampūnas skirtas žmonėms, neturintiems jokių specifinių plaukų poreikių ar problemų. Įprasti šampūnai yra švelniai valantys, ingredientai skirti išvalyti galvos odą, neišplaunant natūralių aliejų, drėgmės. Įprasti šampūnai gali būti skirti sausiems, normaliems ar riebiems plaukams.

2. Kasdieninis šampūnas

Kasdienis šampūnas yra švelnus prausiklis, kuriame yra daug mažiau aktyviųjų medžiagų, palyginti su įprastu šampūnu. Jie taip pat neturi muilo ir šarmų, todėl jų kasdienis naudojimas yra tvarus. Kaip ir įprastuose šampūnuose, kasdieniniuose šampūnuose kondicionavimo efektas yra mažas.

3. Valantis šampūnas

Jei įprastai naudojate daug stilizavimo priemonių, greičiausiai atėjo laikas valančiam šampūnui. Valantis šampūnas - giliai valo, išvalo plaukų ir galvos odą nuo ilgalaikio naudojimo dalykų, tokių kaip silikonai, formavimo priemonės ar kondicionieriai. Esmė tame, jog valantys šampūnai gali būti su granulėmis, šiurkštesni, todėl būtinai stebėkite galvos odą, ir jeigu reikia, naudokite kondicionierių. Šampūną reiktų naudoti kartą per savaitę. Nors valantis šampūnas yra saugus naudoti, dažniau jį naudojant nei reikia, plaukai gali išsausėti.

4. Šampūnas nuo lūžinėjimo

Šie šampūnai yra skirti ilgiems ar pažeistiems plaukams. Jie švelniai išvalo plaukus ir atkuria plaukų žvilgesį. Jie padeda atkurti plaukų pH pusiausvyrą ir atitaisyti žalą, daro plaukus sveikesnius ir stipresnius.

5. Šampūnas nuo pleiskanų

Šis šampūnas, sutelkia dėmesį į galvos odą, o ne į pačius plaukus, turi valomąją, raminamąją ir antimikrobinę naudą. Valantys šampūnai skirti pleiskanoti linkusiai galvos odai. Kai kurie įprasti šių rūšių šampūnų botaniniai ingredientai yra kiaulpienės, gluosnio žievės ekstraktas ir arbatmedžio aliejus.

6. Sausas šampūnas

Sausas šampūnas nėra (techniškai) šampūnas, nes jis tiesiog sugeria plaukų aliejus, o ne iš tikrųjų valo plaukus ar galvos odą. Sausieji šampūnai gali būti skysti, miltelių pavidalo arba purškiami aerozoliu. Jie akimirksniu sugeria sebumą iš plaukų šaknų, todėl jūsų plaukai atrodys ir kvepės gaiviau nei bet kada.

7. Drėkinamasis šampūnas

Viena iš pagrindinių sausų ar silpnų plaukų priežasčių yra drėgmės trūkumas. Jei galvos oda negamina pakankamai natūralių aliejų, kurie uždaro plauko drėgmę -rezultatas sausi ir trapūs plaukai, galiausiai pleiskanojanti galvos oda. Tuomet pats laikas naudoti drėkinamąjį šampūną. Bet norint gauti naudos nereikia turėti sausų plaukų, drėkinamasis šampūnas taip pat gali padėti sustiprinti plaukus ir padaryti juos blizgesnius. Vienintelis dalykas, kuomet mes nerekomenduojame naudoti drėkinamojo šampūno - tai riebi galvos oda.

8. Plaukų apimtį didinantis šampūnas

Kaip rodo ir pavadinimas, šie šampūnai yra sukurti būtent tam, kad suteiktų apimtį švelniems, ploniems plaukams. Jų formulė yra lengvesnė, kad neapsunkintų plaukų. Kai kuriuose apimtį didinančiuose šampūnuose netgi yra keratino baltymai, kaip aktyvus ingredientas, padedantis sustiprinti plaukus nuo šaknų iki galiukų.

9. Dažytų plaukų šampūnas

Jei jūsų plaukai dažyti, greičiausiai susiduriate su išsausėjusiais plaukais, blunkančia spalva ir drėgmės trūkumu. Dėl šios priežasties svarbu naudoti specialiai dažytiems plaukams skirtą šampūną. Skirtingai nuo įprastų šampūnų, šampūne, skirtame dažytiems plaukams, yra ingredientų, kurie neišsausins jūsų plaukų. Tai padeda išlaikyti jūsų plaukų drėgmę, sveiką išvaizdą ir apsaugo nuo pažeidimų.

10. Garbanotų plaukų šampūnas

Jei esate natūraliai garbanotas, tuomet tikriausiai puikiai žinote, kad ne visi šampūnai jums tiks. Garbanoti plaukai paprastai būna sausesni nei kiti plaukų tipai, todėl šampūnuose labai svarbu naudoti itin drėkinančius ingredientus. Garbanotų plaukų šampūnas švelniai valo garbanotus plaukus, todėl jie tampa lygesni ir blizgūs.

Taigi, kokios rūšies šampūnas jums tinka? Na, lengviausia tai išsiaiškinti pagal galvos odos būklę.

Jei turite riebią galvos odą ...

 • Venkite šampūnų, kurie drėkina, maitina, tiesina arba yra skirti garbanotiems plaukams. Tai prideda per daug drėgmės jau ir taip riebiai galvos odai.
 • Ieškokite užrašų, kuriose minima plaukų apimties didinimas, stiprinimas ar balansavimas. Geriausias pasirinkimas gali būti valantis, šveičiantis šampūnas, jei turite riebią galvos odą.
 • Skirkite daugiau laiko galvos odos plovimui, kad pašalintumėte aliejų perteklių.
 • Po šampūno, nedėkite kondicionieriaus ant galvos odos. Šampūnas skirtas skalpui išvalyti, o kondicionierių dėkite ties plauko viduriu ir plaukų galais.

Jei jūsų galvos oda sausa...

 • Venkite šampūnų, kurie stiprina ar suteikia apimties. Šie produktai gali pašalinti jūsų galvos odai ir taip labai reikalingą drėgmę.
 • Jei jūsų galvos oda yra tik šiek tiek sausa, niežulys ar pleiskanojimas nėra didelis, ieškokite užrašų - drėkinimas ar tiesinimas.
 • Venkite šampūnų, kuriuose yra sulfatų, jie ypatingai sausina galvos odą ir plaukus.

Jei galvos oda nėra nei sausa, nei riebi, o normali- šampūną rinkitės atsižvelgdami į savo plaukų tipą ir norimus rezultatus ...

 • Drėkinamieji šampūnai puikiai suteikia plaukams drėgmės, blizgesio ir glotnumo. Jie taip pat tinka storiems, garbanotiems ar šiurkštiems plaukams, kuriems trūksta drėgmės.
 • Plaukų apimtį suteikiantys šampūnai puikiai tinka, jei jūsų plaukai yra ploni arba negyvybingi, kad gautumėte papildomą impulsą ir neapsunkintumėte plaukų.
 • Pažeistų plaukų šampūnai geriausiai tinka pažeistiems, nualintiems, nusilpusiems ar lūžinėjantiems plaukams.
 • Įprastas šampūnas yra puikus pasirinkimas kaip atspirties taškas. Įprasti šampūnai nėra per daug drėkinantys, tačiau jie neišsausins ​​jūsų plaukų.
 • Garbanotų plaukų šampūnas yra ypač drėkinantis ir jame yra ingredientų, kurie sumažina garbanojimąsi, neapsunkinant garbanų.

5 nuodingi ingredientai šampūnuose, kurių reikia vengti:

Sulfatai

Sulfatai yra cheminiai plovikliai, kurie kartu gali turėti hormonus ardančių medžiagų. Daugelyje sulfatų yra žinomo kancerogeno dioksano pėdsakų. Manoma, kad dioksanas taip pat sutrikdo inkstų funkciją.

Parabenai

Parabenai yra ksenoestrogenai, kurie, kaip manoma, sutrikdo hormonus ir netgi gali sukelti vėžio riziką.

Kvapai

Venkite šampūno, jei ant šampūno etiketės nurodomas terminas "fragrance". Šis terminas leidžia gamintojams neįtraukti ingredientų sąrašo, naudojamo tam kvapui sukurti, nes šio termino nereglamentuoja JAV maisto ir vaistų administracija.

Triklozanas

Triklozanas yra antibakterinis agentas, kuris dažnai dedamas į asmens priežiūros produktus kaip konservantas. Manoma, kad triklozanas yra endokrininę sistemą pažeidžiantis veiksnys, o tai reiškia, kad jis gali būti žalingas taip pat, kaip ir ksenoestrogenai. Tai taip pat siejama su imuninės sistemos problemomis, svorio kritimu ir nekontroliuojama ląstelių reprodukcija.

Polietilenglikolis

Polietilenglikolis arba PEG Kalifornijos valstijoje buvo klasifikuojamas kaip „toksiškas vystymuisi“, o tai reiškia, kad jis gali trukdyti žmogaus vystymuisi. Taip pat žinoma, kad jis yra užterštas minėtu vėžio sukėlėju dioksanu.

Išsirinkti šampūną pagal savo plaukų tipą gali būti nelengva užduotis, tačiau naudodamiesi mūsų pateikta informacija, tikime, kad atrasite geriausią savo plaukų priežiūrai tinkamą variantą!

AUTORIUS DAVINES LIETUVA

Raudonos šviesos fenomenas – jaunystei, puikiai savijautai ir sveikatai

Raudonos šviesos fenomenas – jaunystei, puikiai savijautai ir sveikatai

Grožio industrija pastaraisiais metais pristato daugybę naujovių, leidžiančių kovoti su laiku ir grąžinančių jaunystę. Viena įspūdingiausių pastarojo meto naujovių yra odos bei viso organizmo atjauninimas bei gydymas tam tikro spektro raudona...


„Era Esthetic“: grožis ir sveikata yra neatsiejami

„Era Esthetic“: grožis ir sveikata yra neatsiejami

Estetika, grožis ir sveikata sąveikauja tarpusavyje. Vis labiau populiarėjančios lazerinės procedūros leidžia šiek tiek pristabdyti laiką, išryškinti prigimtinius bruožus ir natūralų grožį. Vis dėlto nemažai moterų turi klaidingų įsitikinimų....


Pažangiausia kovos su spuogais technologija

Pažangiausia kovos su spuogais technologija

„Clear+“ prietaisas yra pirmasis ir vienintelis prietaisas su kombinuota galinga bakterijas naikinančia mėlynąja šviesa, skleidžiančia garsines vibracijas. Be to, šis prietaisas maloniai šildo, o valančiosios prietaiso savybės yra...


Pirmyn į naują gyvenimą

Pirmyn į naują gyvenimą

Ne kartą baigiantis metams esame sau prisiekę, kad nuo sausio pirmosios jau tikrai gyvensime sveikiau, imsime sportuoti, atsikratysime žalingų įpročių ir sulieknėsime. Vis dėlto tokius didelius planus įgyvendinti reikia tvirtos valios, ir daugelis...


SEPTINTOJI GROŽIO DĖŽUTĖ – VERTA TAVO DĖMESIO!

SEPTINTOJI GROŽIO DĖŽUTĖ – VERTA TAVO DĖMESIO!

Ilgai žiūrinėjate kosmetikos produktus parduotuvėje, tačiau to vieno vienintelio neišsirenkate. Kartais baisu nusivilti kokybe, kartais nedrąsu, nes tai naujiena Lietuvoje, o neretai atrodo, kad kaina peraukšta ir taip rizikuoti neverta. Dėl šių...


Efektyvus spuogų (aknės) gydymas

Efektyvus spuogų (aknės) gydymas

Turėti skaisčią ir sveiką odą – ko gero, kiekvienos moters svajonė. Tačiau ką daryti, kai odą “užpuola” spuogai? Grožio ir estetikos centro “Skinny” vadovė Zinaida Raškauskienė sako, kad spuogai – dažno lietuvio...


Naujiena! Kangalo žuvelės!

Naujiena! Kangalo žuvelės!

Naujiena! Ar išdrįsite išbandyti pėdas kutenančią SPA procedūrą? Jei svajojate apie sveiką, gražią ir labai švarią odą, pasitelkite į pagalbą natūralias gamtos gydytojas – Kangalo žuveles. Egzotiška procedūra turi ypatingą poveikį!


Nosies operacijų nauda – daugiau nei akivaizdi

Nosies operacijų nauda – daugiau nei akivaizdi

Patyrėte traumą, kurios dėka jūsų nosis atrodo netaisyklingos formos? Nosies lūžių sukeltos komplikacijos gali būti daug rimtesnės nei manote. Jeigu jus kankina tik estetikos trūkumas, tuomet šaunu, tačiau jeigu patiriate ir miego sutrikimus,...


Aromatingoji ekologiška kakava ir saldžiosios ceratonijos iš Rapunzel

Aromatingoji ekologiška kakava ir saldžiosios ceratonijos iš Rapunzel

Vos atrastą kakavą virėjai jau netruko pradėti virti, kad savo rūmų damas galėtų palepinti šiuo egzotišku ir novatorišku gėrimu. Užburiančio aromato gėrimas porceliano puodelyje anais laikais simbolizavo didžiulius turtus ir aukštą padėtį...


Susigrąžinkite pasitikėjimą savimi ir išgydykite aknės paliktus randus

Susigrąžinkite pasitikėjimą savimi ir išgydykite aknės paliktus randus

Nemalonūs spuogai ir aknė kankina ne vien paauglius, bet ir daugelį jau suaugusių žmonių. Net po ligos gydymo ant veido gali išlikti nemalonūs randai, kurie daro neigiamą įtaką žmogaus savivertei – veidrodyje matydamas randelius žmogus...


Ką mes žinome apie PRP?

Ką mes žinome apie PRP?

Estetinė medicina yra visiškai nepriklausoma ekonominė rinkos sritis, kur, deja, yra vietos klastotėms ir nekvalifikuotiems specialistams. Kiekvienas iš mūsų buvo linkęs kreiptis ne į sertifikuotą kosmetologą įrengtoje medicinos įstaigoje, bet į...


Bellápierre Mineral Makeup – mineralinė revoliucija makiažo pasaulyje!

Bellápierre Mineral Makeup – mineralinė revoliucija makiažo pasaulyje!

Iki šiol jums atrodė, jog natūrali ir ekologiška kosmetika tinkama tik eiliniam, į akis nekrentančiam „pilkos pelytės“ makiažui sukurti? O gal atspalvių pasirinkimas buvo nepakankamai platus? Siūloma kosmetika neatitiko madingų...


CHI įrankiai – tai sveiki ir gražus jūsų plaukai!

CHI įrankiai – tai sveiki ir gražus jūsų plaukai!

Jie vieni geriausių iš siūlomų Amerikos gamintojų ir JAV užima daugiau nei 70 % profesionalams skirtų įrankių rinkos. Visi kaitinimo instrumentų elementai pagaminti iš keramikos lydinių, sukurtų NASA kosminių tyrimų institute. Tokiuose...


Biorevitalizacija – perversmas, kuris pakeitė grožio pasaulį

Biorevitalizacija – perversmas, kuris pakeitė grožio pasaulį

Šiuolaikinė grožio sfera tikrai labai plati. Ir kalbame ne tik apie plastines operacijas, kurios ir anksčiau sulaukė daug dėmesio, ir sulaukia šiuo metu. Procedūrų gausa taip pat dažniausiai atima žadą. Vienos padeda odai atrodyti kur kas gražiau,...


Pailsėkite nuo kasdienybės. Pristatome Dr.Hauschka grožio ritualus, suteikiančius odai intensyvią priežiūrą

Pailsėkite nuo kasdienybės. Pristatome Dr.Hauschka grožio ritualus, suteikiančius odai intensyvią priežiūrą

Kiekvienas žmogus turi tik jam svarbių mielų įpročių. Jie leidžia mėgautis ramybės oazėmis kasdienėje darbų ir rūpesčių rutinoje. Sąmoningai skirdami laiko sau ir savo grožiui, Jūs bent trumpam pamirštate Jus slegiančius rūpesčius. Tuomet, kai...


Kaip tapti gražuole be kosmetikos?

Kaip tapti gražuole be kosmetikos?

Yra du būdai pasiekti natūralų grožį nesiimant „pirmosios pagalbos“ priemonių – raudono lūpdažio ir mėlynų akių šešėlių. Pirmas – tai „natūralus makiažas“. Ne paslaptis, kad ryškus makiažas sendina daugelį...


Probleminės ir sausos odos priežiūra

Probleminės ir sausos odos priežiūra

Mityba yra labai svarbi mūsų kasdienio gyvenimo dalis. Norint užtikrinti netrikdomą vaiko vystymąsi, privalu skirti didelį dėmesį vaiko mitybai. Tiek kūdikių, tiek vaikų, tiek paauglių mityboje turi būti riebalų, mineralinių medžiagų,...


Kaip paskatinti plaukų augimą ?

Kaip paskatinti plaukų augimą ?

Kaip paspartinti plaukų augimą? Vienos stebuklingos priemonės, kaip ir vieno konkretaus patarimo, nėra. Jei neskaitysime plaukų priauginimo procedūros. Ir vis dėlto esama daugybės būdų, kuriuos derinant natūralų plaukų augimo procesą galima šiek...


3 pagrindiniai klausimai, prieš pasirenkant mitybos ir treniruočių planą

3 pagrindiniai klausimai, prieš pasirenkant mitybos ir treniruočių planą

3 pagrindiniai klausimai, kuriuos jūs turėtumėte sau užduoti prieš riebalų deginimą. Jūs manote, kad numesti svorio yra be galo sunku? Pagalvokite iš naujo dar kartą, nes surasti sau tinkamą, realiai veikiančią mitybos ir treniruočių programą yra...


Gera nuotaika su kvapų terapija

Gera nuotaika su kvapų terapija

Stresas mūsų kasdienybėje neišvengiamas: problemos darbe, kivirčas su mylimuoju, lietaus supurvinta suknelė - sugadina mums nuotaiką. Kiekviena mūsų turi savo pamėgtą būdą stresui sumažinti, pavyzdžiui, suvalgyti šokolado arba nueiti apsipirkti į...


KAD GALĖTUM NUGALĖTI, PRIVALAI PAŽINTI

KAD GALĖTUM NUGALĖTI, PRIVALAI PAŽINTI

Neretai atėjęs vaikinas ar mergina sako – „Prausiuosi, o tie juodi taškai niekur nedingsta. Be to, kankina skausmingi spuogai. Ir jų nuolat daugėja...“ Taigi, susipažinkime su priešais iš arčiau. Kaip ir visais laikais, šių dienų...


Lyg iš pieno plaukusi

Lyg iš pieno plaukusi

Jei Kleopatra iš tiesų būtų praktikavusi visus grožio ritualus, kurie dabar jai priskiriami, ko gero, ji nebūtų turėjusi laiko imperijai valdyti. Tačiau vienas jos grožio receptas abejonių nekelia – ji puikiai žinojo, koks naudingas odai...


Kinų medicinos paslaptis – guaša

Kinų medicinos paslaptis – guaša

Mes nesakome komplimentų, mes elgiamės taip, kad juos mums sakytų kiti. Toks uždavinys keliamas pagal senovinius Rytų kosmetologijos metodus dirbantiems gydytojams. Senovės kultūroms žmogaus galva ir veidas buvo šventas objektas. Plaukų ir veido...


Paukų slinkimas - ar tai ligos požymis?

Paukų slinkimas - ar tai ligos požymis?

Plaukų slinkimas skirtingais gyvenimo periodais paliečia tiek moteris, tiek vyrus. Jis gali varginti sveikus žmones ar būti kaip vienas iš lydinčių kitų susirgimų simptomų. Be abejonės, tai sukelia stresą bei psichologinius pokyčius.Vokietijoje...


Plaukų tiesinimas gali sukelti vėžį

Plaukų tiesinimas gali sukelti vėžį

JAV valdžia prailgino sąrašą vėžį sukeliančių medžiagų. Šį kartą jame atsidūrė formaldehidas, kuris randamas plastike ir kituose dažnai vartojamuose produktuose. Medikų pranešime teigiama, kad ši medžiaga padidina riziką susirgti kvėpavimo takų,...


Slenka plaukai? Sprendimas yra!

Slenka plaukai? Sprendimas yra!

Plaukas – odos darinys, sudarytas iš sukietėjusių epidermio ląstelių. Plaukas sudarytas iš dviejų pagrindinių dalių: matomo plauko stiebo ir plauko šaknies, kuri yra plauko maišelyje - folikule. Plauko folikulas yra vieta, iš kurios auga...


Grožio ir sveikatos – prie jūros

Grožio ir sveikatos – prie jūros

Žavėjimasis talasoterapija (graikiškai gydymas jūra) – ne duoklė madai, o rūpinimasis savo sveikata. Dvi savaitės maudynių jūroje suteikia energijos pusmečiui. Pajūrio kurorto teikiamą naudą pirmiausia pajunta oda – ji tampa švaresnė,...


Aguaterm kelioninis rinkinys

Aguaterm kelioninis rinkinys

Veido odos spalvą koreguojantis kremas kasdieniai priežiūrai. Jo sudėtyje esantys specialūs pigmenatai sukuria sveikos odos efektą, suvienodiną spalvą, maskuoja netobulumus. Kremo sudėtis praturtinta vitamino C derivatais ir hialiurono rūgštimi....


Apsauga nuo saulės – kasdienybės dalis

Apsauga nuo saulės – kasdienybės dalis

Saulės šviesa yra gyvybiškai svarbi gerai sveikatai palaikyti, tačiau labai svarbu suprasti ir jos neigiamą poveikį bei mėgautis saulės spinduliais atsakingai.


Limfodrenažas gydo ir gražina

Limfodrenažas gydo ir gražina

Celiulito, įvairių patinimų, limfos nutekėjimo sutrikimų gydymui ir profilaktikai Gyvenimas mums diktuoja savo sąlygas – kvėpuojame užterštu oru, mažai judame, silpnėja mūsų raumenys. Nevisavertė mityba, įvairūs maisto priedai ir hormoniniai...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9