Gruodžio 3d. Penktadienis

Koks šampūnas man tinka?

2020 Spalio 22d.

Prieš renkantis plaukų šampūną, svarbu žinoti, ką daro šampūnas, kaip jį naudoti ir kaip jis susijęs su jūsų plaukų ir galvos odos tipu. Galite manyti, kad šampūnas tik plaukus valanti formulė, tačiau ne mažiau svarbu atsižvelgti ir į galvos odą renkantis šampūną. Šampūnas skirtas išvalyti plaukus ir galvos odą nuo nešvarumų, aliejaus bei formavimo priemonių likučių.

Taigi, šampūnas skirtas jūsų galvos odai ir šaknims, o kondicionierius - plaukų galams. Turėtumėte pasirinkti tokį šampūną, kuris geriausiai tinka jūsų galvos odai, ir kondicionierių, atsižvelgiant į jūsų plaukų galų būklę.

Pažvelkime į įvairių tipų šampūnus, kuriuos galime rasti išdėstytus plaukų priežiūros salonuose.

Šampūnų rūšys:

1. Įprastas šampūnas

Įprastas plaukų šampūnas skirtas žmonėms, neturintiems jokių specifinių plaukų poreikių ar problemų. Įprasti šampūnai yra švelniai valantys, ingredientai skirti išvalyti galvos odą, neišplaunant natūralių aliejų, drėgmės. Įprasti šampūnai gali būti skirti sausiems, normaliems ar riebiems plaukams.

2. Kasdieninis šampūnas

Kasdienis šampūnas yra švelnus prausiklis, kuriame yra daug mažiau aktyviųjų medžiagų, palyginti su įprastu šampūnu. Jie taip pat neturi muilo ir šarmų, todėl jų kasdienis naudojimas yra tvarus. Kaip ir įprastuose šampūnuose, kasdieniniuose šampūnuose kondicionavimo efektas yra mažas.

3. Valantis šampūnas

Jei įprastai naudojate daug stilizavimo priemonių, greičiausiai atėjo laikas valančiam šampūnui. Valantis šampūnas - giliai valo, išvalo plaukų ir galvos odą nuo ilgalaikio naudojimo dalykų, tokių kaip silikonai, formavimo priemonės ar kondicionieriai. Esmė tame, jog valantys šampūnai gali būti su granulėmis, šiurkštesni, todėl būtinai stebėkite galvos odą, ir jeigu reikia, naudokite kondicionierių. Šampūną reiktų naudoti kartą per savaitę. Nors valantis šampūnas yra saugus naudoti, dažniau jį naudojant nei reikia, plaukai gali išsausėti.

4. Šampūnas nuo lūžinėjimo

Šie šampūnai yra skirti ilgiems ar pažeistiems plaukams. Jie švelniai išvalo plaukus ir atkuria plaukų žvilgesį. Jie padeda atkurti plaukų pH pusiausvyrą ir atitaisyti žalą, daro plaukus sveikesnius ir stipresnius.

5. Šampūnas nuo pleiskanų

Šis šampūnas, sutelkia dėmesį į galvos odą, o ne į pačius plaukus, turi valomąją, raminamąją ir antimikrobinę naudą. Valantys šampūnai skirti pleiskanoti linkusiai galvos odai. Kai kurie įprasti šių rūšių šampūnų botaniniai ingredientai yra kiaulpienės, gluosnio žievės ekstraktas ir arbatmedžio aliejus.

6. Sausas šampūnas

Sausas šampūnas nėra (techniškai) šampūnas, nes jis tiesiog sugeria plaukų aliejus, o ne iš tikrųjų valo plaukus ar galvos odą. Sausieji šampūnai gali būti skysti, miltelių pavidalo arba purškiami aerozoliu. Jie akimirksniu sugeria sebumą iš plaukų šaknų, todėl jūsų plaukai atrodys ir kvepės gaiviau nei bet kada.

7. Drėkinamasis šampūnas

Viena iš pagrindinių sausų ar silpnų plaukų priežasčių yra drėgmės trūkumas. Jei galvos oda negamina pakankamai natūralių aliejų, kurie uždaro plauko drėgmę -rezultatas sausi ir trapūs plaukai, galiausiai pleiskanojanti galvos oda. Tuomet pats laikas naudoti drėkinamąjį šampūną. Bet norint gauti naudos nereikia turėti sausų plaukų, drėkinamasis šampūnas taip pat gali padėti sustiprinti plaukus ir padaryti juos blizgesnius. Vienintelis dalykas, kuomet mes nerekomenduojame naudoti drėkinamojo šampūno - tai riebi galvos oda.

8. Plaukų apimtį didinantis šampūnas

Kaip rodo ir pavadinimas, šie šampūnai yra sukurti būtent tam, kad suteiktų apimtį švelniems, ploniems plaukams. Jų formulė yra lengvesnė, kad neapsunkintų plaukų. Kai kuriuose apimtį didinančiuose šampūnuose netgi yra keratino baltymai, kaip aktyvus ingredientas, padedantis sustiprinti plaukus nuo šaknų iki galiukų.

9. Dažytų plaukų šampūnas

Jei jūsų plaukai dažyti, greičiausiai susiduriate su išsausėjusiais plaukais, blunkančia spalva ir drėgmės trūkumu. Dėl šios priežasties svarbu naudoti specialiai dažytiems plaukams skirtą šampūną. Skirtingai nuo įprastų šampūnų, šampūne, skirtame dažytiems plaukams, yra ingredientų, kurie neišsausins jūsų plaukų. Tai padeda išlaikyti jūsų plaukų drėgmę, sveiką išvaizdą ir apsaugo nuo pažeidimų.

10. Garbanotų plaukų šampūnas

Jei esate natūraliai garbanotas, tuomet tikriausiai puikiai žinote, kad ne visi šampūnai jums tiks. Garbanoti plaukai paprastai būna sausesni nei kiti plaukų tipai, todėl šampūnuose labai svarbu naudoti itin drėkinančius ingredientus. Garbanotų plaukų šampūnas švelniai valo garbanotus plaukus, todėl jie tampa lygesni ir blizgūs.

Taigi, kokios rūšies šampūnas jums tinka? Na, lengviausia tai išsiaiškinti pagal galvos odos būklę.

Jei turite riebią galvos odą ...

 • Venkite šampūnų, kurie drėkina, maitina, tiesina arba yra skirti garbanotiems plaukams. Tai prideda per daug drėgmės jau ir taip riebiai galvos odai.
 • Ieškokite užrašų, kuriose minima plaukų apimties didinimas, stiprinimas ar balansavimas. Geriausias pasirinkimas gali būti valantis, šveičiantis šampūnas, jei turite riebią galvos odą.
 • Skirkite daugiau laiko galvos odos plovimui, kad pašalintumėte aliejų perteklių.
 • Po šampūno, nedėkite kondicionieriaus ant galvos odos. Šampūnas skirtas skalpui išvalyti, o kondicionierių dėkite ties plauko viduriu ir plaukų galais.

Jei jūsų galvos oda sausa...

 • Venkite šampūnų, kurie stiprina ar suteikia apimties. Šie produktai gali pašalinti jūsų galvos odai ir taip labai reikalingą drėgmę.
 • Jei jūsų galvos oda yra tik šiek tiek sausa, niežulys ar pleiskanojimas nėra didelis, ieškokite užrašų - drėkinimas ar tiesinimas.
 • Venkite šampūnų, kuriuose yra sulfatų, jie ypatingai sausina galvos odą ir plaukus.

Jei galvos oda nėra nei sausa, nei riebi, o normali- šampūną rinkitės atsižvelgdami į savo plaukų tipą ir norimus rezultatus ...

 • Drėkinamieji šampūnai puikiai suteikia plaukams drėgmės, blizgesio ir glotnumo. Jie taip pat tinka storiems, garbanotiems ar šiurkštiems plaukams, kuriems trūksta drėgmės.
 • Plaukų apimtį suteikiantys šampūnai puikiai tinka, jei jūsų plaukai yra ploni arba negyvybingi, kad gautumėte papildomą impulsą ir neapsunkintumėte plaukų.
 • Pažeistų plaukų šampūnai geriausiai tinka pažeistiems, nualintiems, nusilpusiems ar lūžinėjantiems plaukams.
 • Įprastas šampūnas yra puikus pasirinkimas kaip atspirties taškas. Įprasti šampūnai nėra per daug drėkinantys, tačiau jie neišsausins ​​jūsų plaukų.
 • Garbanotų plaukų šampūnas yra ypač drėkinantis ir jame yra ingredientų, kurie sumažina garbanojimąsi, neapsunkinant garbanų.

5 nuodingi ingredientai šampūnuose, kurių reikia vengti:

Sulfatai

Sulfatai yra cheminiai plovikliai, kurie kartu gali turėti hormonus ardančių medžiagų. Daugelyje sulfatų yra žinomo kancerogeno dioksano pėdsakų. Manoma, kad dioksanas taip pat sutrikdo inkstų funkciją.

Parabenai

Parabenai yra ksenoestrogenai, kurie, kaip manoma, sutrikdo hormonus ir netgi gali sukelti vėžio riziką.

Kvapai

Venkite šampūno, jei ant šampūno etiketės nurodomas terminas "fragrance". Šis terminas leidžia gamintojams neįtraukti ingredientų sąrašo, naudojamo tam kvapui sukurti, nes šio termino nereglamentuoja JAV maisto ir vaistų administracija.

Triklozanas

Triklozanas yra antibakterinis agentas, kuris dažnai dedamas į asmens priežiūros produktus kaip konservantas. Manoma, kad triklozanas yra endokrininę sistemą pažeidžiantis veiksnys, o tai reiškia, kad jis gali būti žalingas taip pat, kaip ir ksenoestrogenai. Tai taip pat siejama su imuninės sistemos problemomis, svorio kritimu ir nekontroliuojama ląstelių reprodukcija.

Polietilenglikolis

Polietilenglikolis arba PEG Kalifornijos valstijoje buvo klasifikuojamas kaip „toksiškas vystymuisi“, o tai reiškia, kad jis gali trukdyti žmogaus vystymuisi. Taip pat žinoma, kad jis yra užterštas minėtu vėžio sukėlėju dioksanu.

Išsirinkti šampūną pagal savo plaukų tipą gali būti nelengva užduotis, tačiau naudodamiesi mūsų pateikta informacija, tikime, kad atrasite geriausią savo plaukų priežiūrai tinkamą variantą!

AUTORIUS DAVINES LIETUVA


Bulvių kaukių stebuklai

Bulvių kaukių stebuklai

Kosmetinės bulvių kaukės maitina, minkština odą ir netgi atlieka ją patempia bei išlygina raukšles.Procedūros metu patartina atsipalaiduoti, jei įmanoma, prigulti. Idealiausia išeitis - pagulėti vonioje su kauke ant veido. Nuplauti kaukę reikia...


Kodėl sluoksniuojasi nagai?

Kodėl sluoksniuojasi nagai?

Dar neseniai puikavotės stipriais blizgančiais nagais, o dabar jie lūžinėja ir sluoksniuojasi? Nagai niekada nesisluoksniuoja be priežasties. Sveiki nagai turi būti tvirti ir elastingi. Jei tvarkydama namus, plaudama indus užsimaunate gumines...


Mėgstama muzika stiprina kraujagysles

Mėgstama muzika stiprina kraujagysles

Mėgstamos muzikos garsai plečia kraujagysles ir stiprina širdį. Taip teigia JAV mokslininkai, prieš trejetą metų tyrę ir juoko poveikį širdžiai. Studentų savanorių buvo paprašyta pasirinkti tokią muziką, kurios jie paprastai nori nuolat klausytis....


Fuschia maskuoklis paslėps visus Jūsų odos defektus

Fuschia maskuoklis paslėps visus Jūsų odos defektus

Naujos kartos kosmetikos linija Fuschia į Lietuvą atkeliavo neseniai, tačiau jau spėjo tapti populiaria ir pripažinta grožio industrijos atstovų. Profesionali visažistė Kristina Kaziulienė teigia, kad Fuschia kosmetika yra tai, ko kiekviena...


Fraxel re:store DUAL. Frakcinis odos atnaujinimas. Naujo atjauninimo naujos galimybės

Fraxel re:store DUAL. Frakcinis odos atnaujinimas. Naujo atjauninimo naujos galimybės

Nesenstanti oda, odos atjauninimas lazeriu – estetinės medicinos stebuklas. Medicininės technologijos XXI amžiuje taip sparčiai tobulėja, tad tokios kūno puoselėjimo procedūros, kurios prieš dešimtmetį atrodė neįmanomomis, šiandien yra...


Trumpas badavimas stiprina imunitetą

Trumpas badavimas stiprina imunitetą

Pasak Amerikos specialistų - net viena badavimo diena per mėnesį gali būti labai naudinga sveikatai. Nuomonė, kad trumpas badavimas kenkia organizmui, nebuvo patvirtinta. Priešingai, mokslininkams pavyko įrodyti, kad jis yra naudingas, t. y. daro...


Apsauginė priemonė plaukams nuo saulės spindulių "Biosilk SILK PROTECT"

Apsauginė priemonė plaukams nuo saulės spindulių "Biosilk SILK PROTECT"

Lengvos,kreminės tekstūros losjonas giliai įsiskverbia į plaukus, intensyviai drėkina ir pasižymi stipriu apsauginiu poveikiu nuo nepageidaujamų UV spindulių. Apsaugo plaukų spalvą nuo išblukimo, puoselėja ir suteikia spindesio. Priemonės...


Aromaterapija - malonu ir naudinga

Aromaterapija - malonu ir naudinga

Malonu ir naudinga – šios sąvokos dažniausiai išsiskiria. Aromaterapija, tai yra naudingųjų eterinių aliejų savybių panaudojimas medicinoje ir kosmetologijoje – maloni šios taisyklės išimtis. Nuo seniausių laikų žmonės pastebėjo, kad...


Kaip tolygiai padengti savaiminio įdegio kremą?

Kaip tolygiai padengti savaiminio įdegio kremą?

Daugelis laukia vasaros ne tik dėl vandens pramogų, dėl galimybės pasipuošti ir dažnesnio buvimo gamtoje,tačiau ir dėl įdegio. Tiesa, kai kurie skundžiasi, jog kad ir kiek guli saulėje, tačiau ji niekaip jų „neima“.Tokių žmonių oda...


Ar mums tikrai būtina naudoti paakių kremą?

Ar mums tikrai būtina naudoti paakių kremą?

Dažnas klausimas, kurio sulaukia odos priežiūros profesionalai, ar būtinai reikia naudoti specialią priemonę paakių zonai? Dažniausiai manoma, kad veido serumas ar kremas, kurį naudojame visam veidui, lygiai taip pat tiks ir paakių zonai, ypač jei...


Pagalba pavargusioms kojoms

Pagalba pavargusioms kojoms

Kasdien skubame, norėdami nudirbti kuo daugiau darbų, norėdami susitvarkyti kuo daugiau asmeninių reikalų. Ar pagalvojame, koks krūvis tenka mūsų kojoms? Dažnas iš mūsų vakare jaučiame kojų maudimą ar net skausmą. Vieni bandome gelbėti situaciją...


Kaip dažnai reikia plauti galvą?

Kaip dažnai reikia plauti galvą?

Kalbant apie grožio procedūras ir daugelį dalykų gyvenime - vienas dydis retai tinka visiems. Dažnai matome geriausios praktikos rekomendacijas - įsitikinkite, kad geriate pakankamai vandens ir pakankamai miegate, taip - tai gera pradžia, tačiau...


Gyvūnų terapija medicinoje

Gyvūnų terapija medicinoje

Gyvūnai vis labiau pripažįstami visaverčiais gydomojo proceso dalyviais. Jų bežodė užuojauta, prisirišimas ir bendravimas gali padėti pasveikti. Apie gyvūnus dažniausiai galvojama tik kaip apie padėjėjus, o ne gydytojus. Klasikinis pavyzdys: šuo -...


SeboCalm maitinamasis naktinis kremas

SeboCalm maitinamasis naktinis kremas

Praturtintas maitinamasis kremas skirtas normaliai, sausai odai. Praturtintas augalų aliejais (vaistinė medetka,azijjinė centelė), kurie atstato sausą, aplinkos poveikio (sausas oras, šaltis) nualintą odą. Savo sudėtyje turi aukščiausios kokybės...


Dailesnė figūra akimirksniu!

Dailesnė figūra akimirksniu!

V-care – koreguojantys apatiniai drabužiai moteriai, kuri nori visada jaustis ir atrodyti nepriekaištingai. V-care maikutės, šortų ir ilgų tamprių audinyje yra įaustos specialios modeliuojančios Push-up juostos, kurios padeda formuoti...


Kaip prižiūrėti veido odą pavasarį

Kaip prižiūrėti veido odą pavasarį

Atėjus šiltajam sezonui mūsų oda reikalauja ypatingos ir itin švelnios priežiūros. Šalčio išvarginta, išsausėjusi ir prapradusi spindesį ji trokšta būti atgaivinta ir palepinta. Kad kasdienis vaizdas veidrodyje mus iš tiesų džiugintų, mes turime...


Kodėl raudonos lūpos jaunina moteris?

Kodėl raudonos lūpos jaunina moteris?

Getisburgo koledžo (Pensilvanija, JAV) profesorius teigia, kad veido bruožų ryškinimas priverčia žmones manyti, kad moteris yra jaunesnė. Tai gali paaiškinti, kodėl buvo pradėta naudoti kosmetika.


Kaip efektyviai stabdyti plaukų slinkimą?

Kaip efektyviai stabdyti plaukų slinkimą?

Plaukas – odos darinys, sudarytas iš sukietėjusių epidermio ląstelių. Plaukas yra sudarytas iš dviejų pagrindinių dalių: matomo plauko stiebo ir plauko šaknies, kuri yra plauko maišelyje - folikule. Plauko folikulas yra vieta, iš kurios auga...


Tikro vyro rankos..?

Tikro vyro rankos..?

Išvaizdus vyriškis, nepriekaištingas kostiumas, prabangus kaklaraištis. Viskas, kaip ir pritinka solidžiam, gerai išauklėtam kompanijos bosui. Tačiau jam ištiesūs ranką idant užtvirtinti sėkmingą partnerystę, čiupau segtuvą, puoliau mautis...


Naujoji „Skeyndor“ priemonių linija „Dermapeel PRO“

Naujoji „Skeyndor“ priemonių linija „Dermapeel PRO“

Naujoji „Skeyndor“ priemonių linija „Dermapeel PRO“ paremta daugiasluoksnio šveitimo technologija. Čia derinamos 5 šveitimo technikos, padedančios tikslingai ir veiksmingai pašalinti negyvas ląsteles nuo kiekvieno odos...


Oxynergy Paris TIME EXCEPTION sistema prieš odos senėjimą

Oxynergy Paris TIME EXCEPTION sistema prieš odos senėjimą

Laisvuosius radikalus neutralizuojanti nano-emulsija (vektorizuotas Q10, vektorizuotas vitaminas C (stabilizuotas) ir vektorizuotas vitaminas E), + organinis silicis + vektorizuoti lipopeptidai + vektorizuota DMAE + mažos molekulinės masės...


Kosmetikos ingredientas – Prestižas

Kosmetikos ingredientas – Prestižas

Kam nėra tekę girdėti apie prestižinę žvaigždžių naudojamą kosmetiką? Abejonių dėl to, jog kosmetika išties gera, jei jau ją naudoja ir reklamuoja, pavyzdžiui, Victoia Beckham, gal ir nekyla, tačiau ką turėtų reikšti ją apibūdinantis žodis –...


Vitaminas, apsaugantis nuo krūties vėžio

Vitaminas, apsaugantis nuo krūties vėžio

Dėl vėžinių ląstelių susidarymo dabar girdime itin daug diskusijų. Kaltinami ir gyvulinės kilmės maisto produktai, ir deginimasis saulėje, ir genetika (nors nėra tiesioginių įrodymų, kad ši liga paveldima). Tačiau mokslininkai sutelkė dėmesį į...


Populiariausios šiuolaikinės grožio procedūros

Populiariausios šiuolaikinės grožio procedūros

Hydrafacial – tai odos atjauninimo, gilaus valymo ir drėkinimo odos priežiūros technologija šiuolaikinėje estetinėje kosmetologijoje, procedūra „all-inclusive“, kuri įeina į TOP pačių populiariausių procedūrų prestižinėse...


Dr. Hauschka “Stipri ir gležna, tai – harmoniją teikianti rožė”

Dr. Hauschka “Stipri ir gležna, tai – harmoniją teikianti rožė”

Kokia yra rožė? Stipri, bet švelni; apsikaišiusi spygliais, kad apsisaugotų nuo išorinių priešų, bet tuo pačiu nekalta ir gležna, dygliuota ir šilkinė. Tik rožė – gėlių karalienė – sugeba suderinti savyje minėtas skirtybes ir išlaikyti...


Įdegis per 10 minučių

Įdegis per 10 minučių

Lietinga vasara verste verčia norinčius atrodyti įdegusiais rinktis soliariumą arba savaiminio įdegio kremą. Jeigu naudojate savaiminio įdegio kremą ir nenorite, kad jūsų kūnas taptų dėmėtas it zebro, turite laikytis tam tikrų taisyklių.1....


CHI įrankiai – tai sveiki ir gražus jūsų plaukai!

CHI įrankiai – tai sveiki ir gražus jūsų plaukai!

Jie vieni geriausių iš siūlomų Amerikos gamintojų ir JAV užima daugiau nei 70 % profesionalams skirtų įrankių rinkos. Visi kaitinimo instrumentų elementai pagaminti iš keramikos lydinių, sukurtų NASA kosminių tyrimų institute. Tokiuose...


10 patarimų kremų gamybai, naudojimui ir laikymui

10 patarimų kremų gamybai, naudojimui ir laikymui

Kremas sluoksniuojasi. Priežastis gali būti ta, kad pasirinktas netinkamas kiekis emulsiklio arba visai netinkamas emulsiklis. Sprendimas: pašildyti kremą ir įdėti didesnį kiekį emulsiklio arba naudotą emulsiklį pakeisti kitu.


Kaip pažadinti odą po žiemos miego?

Kaip pažadinti odą po žiemos miego?

Pilka, šiurkšti, išsausėjusi ir praradusi gyvybingumą. Raukšlės atrodo ryškesnės ir net makiažas veikiau išryškina odos trūkumus nei juos paslepia. Tai tipiški žiemiško odos nuovargio simptomai. Tačiau skyrus jai šiek tiek papildomo dėmesio,...


Grožio puoselėjimas namuose

Grožio puoselėjimas namuose

Norite būti graži, bet neturite daug pinigų? Atidžiau apsidairykite namuose. Mėgstate kavą? Puiku. Išgerkite puodelį kavos, o likusius tirščius išdžiovinkite. Nėra geresnės kūno šveitimo priemonės nei kavos tirščiai. Juos galima naudoti vienus...

lazerineklinika.lt

lazerineklinika.lt

Plaukelių šalinimas lazeriu, veido valymas, kapiliarų šalinimas, frakcinis odos atjauninimas.
www.eraestheticpro.com

www.eraestheticpro.com

Profesionali pasaulinė kosmetika VIENOJE vietoje – NUOLAIDOS iki 50%
TLK kodų paieška

Galimi kodai: nuo A00.0 iki Z99.9