Ditel

Kaip kovoti su inkštirais?

Jei spuogai dažniausiai išnyksta pasibaigus paauglystei, tai inkštirai linkę ne taip lengvai pasitraukti. Jų būna dviejų rūšių: juodieji ir baltieji. Dažniausiai abi šios inkštirų rūšys būna ant veido, tačiau gali būti ir kitose kūno vietose: ant kalo, pečių, nugaros, krūtinės, net lytinių organų. Juodieji inkštirai odoje atrodo lyg purvo taškelis, o baltieji – slypi odoje giliau, primena mažytį baltą burbuliuką.

Priežasčių, dėl ko atsiranda inkštirai, yra daug. Tai gali būti sutrikusios hormonų veiklos, seborėjos ar kitų ligų padarinys. Taip pat didelę įtaką daro ir mityba, skysčių kiekis organizme. Be abejo, nereikia pamiršti ir neigiamo kosmetikos poveikio.

Kaip naikinti baltuosius inkštirus? Pirmiausia reikia atkreipti dėmesį į tai, kad baltieji inkštirai praneša, kad organizmui trūksta skysčių. Pradėjus jų vartoti pakankamai, dažnai ši problema išsisprendžia savaime. Jei visgi inkštirų lieka ir juos reikia šalinti, geriausia tai atlikti kometologijos kabinete. Esant būtinybei galima šią procedūrą atlikti ir namuose, tačiau reikia laikytis ypatingų atsargumo priemonių, nes galima lengvai pažeisti kapiliarus. Taigi, nusprendus baltuosius inkštirus šalinti namuose pirmiausia reikia gerai dezinfekuoti odą, tada sterilia adata pradurti ir lengvai spausti, kol iššoks baltas aguonos grūdelio dydžio darinys. Tada vėl odą patepkite dezinfekuojamu skysčiu.

Kovototi su juodaisias inkštirais yra paprasčiau, bet jų neretai būna daug daugiau nei baltųjų. Kadangi kiekvieno žmogaus oda labai individuali, koks inkštirų šalinimo būdas geriausias, be abejo, patartų kosmetologas, bet, žinoma, galima ir patiems bandyti jį atrasti.

Kosmetikos parduotuvėse nemaža pasiūla kovai su inkštirais. Viena populiariausių priemonių – tai pleistrai, kuriuos plėšiant nuo inkštiruotos odos, kartu ištraukiami ir inkštirai. Panašų dalyką galima pasigaminti ir namuose. Tereikia paimti šaukštą želatinos ir kelias minutes pabrinkinti jį dviejuose šaukštuose pieno, paskui maždaug dešimt sekundžių šią masę pašildyti mikro bangų krosnelėje. Ištraukus ir, jei per karšta, šiek tiek atvėsinus tepti ant inkštiruotų odos vietų. Prieš tai reikia pasirūpinti, kad odos poros būtų atsivėrusios – pridėti šiltą kompresą arba lengvai pašildyti veidą virš garų. Tada palaukti kelias minutes, kol želetinos masė ant veido sustings ir tada nuplėšti tarsi pleistrą. Efektas turi išeiti toks pats, kaip ir naudojant pleistrą, tik pigesnis ir natūralesnis.

Kad pleistras ar minėtasis želatinos „pleistras“ būtų efektyvensis, dieną ar dvi prieš šią procedūrą galima veidą pamaitinti rūgštesne kauke.  Atsižvelgiant į sezoną, galima naudoti įvairias rūgštesnius vaisius ar uogas. Tinka citrinos sultys, putino uogos, braškės, žemuogės. Jei oda nėra labai riebi, pernelyg rūgšti kaukė gali suerzinti odą, todėl galima ją sušvelninti alyvuogių aliejaus šlakeliu. Rūgščios kaukės skatins inkštirus lįsti į paviršių ir taip lengviau bus juos pašalinti pleistru arba atsargiai maigant, kas, beje, namuose darytis nelabai patartina.

Kas nemėgsta savo odos maitinti natūraliais vaisias ar uogomis, kosmetikos parduotuvėse ras daugybę kitų kaukių, padedančių atsikratyti inkštirų. Ypač populiari molio kaukė. Kosmetologas gali rekomenduoti pasidaryti limfodrenažinį veido masažą, taip pat veido valymą, tai irgi padeda odai atrodyti gražiai.

Inkštiruotą odą porą – trejetą kartų per savaitę patariama prausti specialiu šveitikliu. Daugeliui patinka namų salygomis darytas šveitiklis – paprasčiausi kavos tirščiai.

Įvairūs žolelių (ramunėlių, medetkų, beržo lapų, dilgėlių) kompresai ar plovimas nuoviru taip pat padėtų ne tik išvengti inkštirų, bet ir padėtų suirzusiai odai.

Be abejo, nereikėtų užmiršti ir visavertės, subalansuotos mitybos, kurioje didžiąją dalį produktų sudarytų vaisiai ir daržovės.

TAIP PAT SKAITYKITE