REXSAN

Gera nuotaika su kvapų terapija

Stresas mūsų kasdienybėje neišvengiamas: problemos darbe, kivirčas su mylimuoju, lietaus supurvinta suknelė – sugadina mums nuotaiką. Kiekviena mūsų turi savo pamėgtą būdą stresui sumažinti, pavyzdžiui, suvalgyti šokolado arba nueiti apsipirkti į parduotuvę. Tačiau ne ką blogesnis būdas atsipalaiduoti – kvapų terapija, dar vadinama aromaterapija.

Stebuklingasis vanduo

Kvapų pagalba pagerinti nuotaiką ir atsipalaiduoti sugalvota jau seniai. Su kvapais eksperimentuodavo alchemikai, savo užkerėjimams naudodavo šamanai, o būrėjos specialius aromatus parinkdavo tiems, kurie trokšdavo suvilioti savo simpatijas. Kvapiuosius aliejus persai pavadino stebuklinguoju vandeniu, o smilkalus jie vertino kaip auksą ar sidabrą. Bėgant amžiams eterinės medžiagos nebuvo pamirštos – jos vartotos gydymo tikslams. Dabar kvapų terapija naudojama gydymo, meditacijos, atsipalaidavimo tikslais.

Kvapų terapijos poveikis

Iš visų mūsų pojūčių uoslė yra jautriausia. Įvairūs kvapai teigiamai mus veikia fiziškai ir emociškai. Aromaterapinės priemonės (smilkalai, aromatinės vonios, masažai su eteriniais aliejais):

 

  • padeda normalizuoti psichinę žmogaus būseną,

• gerina kraujo ir limfos apytaką,

  • teigiamai veikia nervų sistemą,

• gaivina organizmo funkcijas,
• stiprina atsparumą aplinkos poveikiams.

 

Eteriniai aliejai – gamtos dovana

Pagrindinis aromaterapinis komponentas – eteriniai aliejai. Daugelis eterinių aliejų turi antiseptinių, antivirusinių savybių, stiprina imuninę sistemą bei padidina organizmo adaptogenines savybes, stabdo mikrobų ir grybelių dauginimąsi, ramina ir padeda atsipalaiduoti, stimuliuoja ir suteikia energijos, mažina nuovargį, stresą, nervinę įtampą, depresiją, gerina nuotaiką.

Eterinius aliejus galima vadinti gamtos dovanomis, nes jie gaunami iš įvairių augalo dalių: lapų, vaisių, žiedų, medienos, šaknų, žievės bei medžio dervų. Jie yra labai lakūs, todėl palikti atvirame inde greitai išgaruoja. Svarbu, kad kvapas būtų malonus, nes tik tada jis bus veiksmingas.

Eterinius aliejus galima naudoti pirtyse, pilti į vonią, naudoti masažo metu. Namuose eterinį aliejų pilkite į keraminį dubenėlį ant stovelio, po kuriuo uždegama nedidelė žvakutė. Jos liepsna šildo dubenėlyje su vandeniu sumaišytą aliejų, o išsiskyrę garai skleidžia į aplinką gydomuosius kvapus.

Kada ir koks aromatas naudingas? 

Jei trokštate energijos antplūdžio,  džiaugsmingos  nuotaikos

citrusinių vaisių aliejai

 

bergamočių, pelargonijų, levandų, mandarinų, citrinų, greifrutų, čiobrelių, jazminų, pušų eteriniai aliejai

Atsiradus apatijai, pervargus, esant         nervinei įtampai, negalint susikoncentruoti

Melisos, šalavijo, kadagio, ramunėlės ir levandos aromatas

Norint numalšinti skausmą, sergant plaučių ligomis, patyrus stresą.

Pušų aliejaus aromatas

Norint nuraminti nervinę sistemą

Rožių aliejus (taip pat tai puikus afrodiziakas)

Dezinfekuoja kvėpavimo takus

Citrusinių vaisių aromatas

Jei jaučiatės vieniši

Imbiero, ramunėlių aromatas

Jei kenčiate nuo pavydo priepuolių

Ramunių, jazmino, valerijono aromatas

Jei jaučiate baimę

Ramunių, baziliko, rožės, muskuso, jazminų aromatas

Jei kakina pesimistinės nuotaikos

Rožių, jazminų, apelsinų, citrinų aromatas

Jei kankina pagirios

Mėtos, eukalipto, citrinos aromatas

TAIP PAT SKAITYKITE