Mollers

Elektrinės stimuliacijos terapija gydo ir kuria kūno grožį

Norite pagerinti savo estetinę išvaizdą?

Stengiatės sumažinti celiulito požymius?
Siekiate tonizuoti, sustangrinti savo raumenis ir pagražinti kūno formas (sėdmenų, kojų, rankų, liemens), dar didesnį dėmesį kreipdami į problemines vietas?
Norite pagerinti odos mitybą, kraujotaką ir limfos nutekėjimą?
Trokštate sumažinti kai kurių kūno dalių apimtis riebalinio audinio sąskaita?
Norite padidinti blauzdų, šlaunų ar žastų apimtis?
O gal būtų gerai „deginti kalorijas“ be intensyvių fizinių pratimų?

Jeigu atsakėte teigiamai bent į vieną klausimą, jums verta pasidomėti elektrinės funkcinės (transkutaninės ir raumenų) stimuliacijos galimybėmis.

Veido ir kūno estetikos klinikoje „Jaunatvės namai“ siūloma paslauga -elektrostimuliacija – jau seniai Vakarų šalyse prigijusi ir labai pasiteisinusi praktikoje procedūra.

Elektrinė stimuliacija taikoma tiek gydymui, tiek ir estetiniais tiklais

Funkcinė elektrostimuliacija šiuo metu labai plačiai naudojama reabilitacinėje medicinoje, sugrąžinant nervų ir raumenų funkcijas, juos stiprinant, šalinant įvairius, taip pat ir lėtinius, skausmus, gerinant kraujotaką, gydant sąnarių ligas ir traumas.

Be to funkcinės elektrinės stimuliacijos metodas pastaruoju metu taip ištobulintas, kad tapo plačiai pripažįstamas estetinėje medicinoje – mažinant celiulito simptomus, tonizuojant ir stangrinant raumenis, gerinant odos mitybą, kraujo ir limfos apytaką, taip pat lokaliai probleminėse vietose (sėdmenyse, šlaunyse, liemens srityje, rankose), keičiant kūno apimtis norima linkme. Be to, raumenų elektrostimuliacija „degina kalorijas“ labai intensyviai be fizinių pastangų ir nereikia specialiai tam skirti laiko. Yra duomenų, kad stimuliacijos metu galima sudeginti daug daugiau kalorijų negu sportuojant.

Estetinės medicinos tikslais naudojami funkcinės elektrinės stimuliacijos aparatai gali:

  • Tonizuoti ir sustangrinti norimus raumenis ir kūno formas, taip pat lokaliai „probleminėse“ vietose;
  • Pagerinti odos ir po ja esančių audinių kraujotaką, mitybą, limfos apytaką ir medžiagų apykaitą;
  • Sumažinti kūno dalių apimtis riebalinio audinio sąskaita;
  • Sumažinti celiulito požymius;
  • Padidinti šlaunų, blauzdų ar žastų apimtis ir tonusą;
  • „Deginti“ kalorijas be intensyvių fizinių pratimų.

Kaip veikia elektrostimuliacija?
Elektrinė organų ir audinių stimuliacija per šešis savo intensyvaus vystymosi dešimtmečius tapo vienu iš dažniausiai taikomų fizinio poveikio gydomuoju metodu. Jos veikimą sąlyginai galima suskirstyti į keturias grupes:

1) Odos, poodinio sluoksnio, raumenų, raiščių, sąnarių ir kitų audinių medžiagų apykaitos gerinimas ir masažuojamasis poveikis. Elektrostimuliacija gerina stimuliuojamos vietos ir ten esančių audinių kraujotaką, limfos apytaką ir medžiagų apykaitą (metabolizmą).

2) Skausmo slopinamasis poveikis. Vadinamasis transkutaninės elektroneurostimuliacijos (TENS) režimas specialiaisiais impulsais slopina ir užblokuoja skausmo signalus. Tai labai svarbu lėtinių skausmų atveju, nes jų metu susidaro „ydingas skausmo ratas“ – ilgalaikis skausmas suformuoja skausmo židinius ir takus nervų sistemoje, kurie savo ruožtu sukelia ir palaiko skausmą. Taikant TENS toks ydingas skausmo ratas nutraukiamas, ir ligonio būklė reikšmingai gerėja. Užsienyje taip pat populiaru elektrostimuliacija slopinti skausmus gimdymo metu.

3) Raumenų stiprinimas, jų stangrumo, tonuso, apimties didinimas ir raumeninio kontūro formavimas. Taikant specialią elektrostimuliaciją skatinami raumenų susitraukimai norimu dažniu ir stiprumu. Kadangi raumenys daugumoje kūno vietų formuoja kūno kontūrus, tikslingos jų stimuliacijos metu pastebimai keičiasi kūno formos, stangrėja, tonizuojami sėdmenys, kojos, rankos, „pasikelia“ praradusios tonusą probleminės kūno vietos. Taip pat per labai trumpą laiką galima koreguoti kūno formas norima linkme, kai jų pasikeitimus lemia po oda esantys raumenų kontūrai. Elektrostimuliacijos poveikis šiuo atveju gali būti:

a) aktyvinamasis (jėgos, apimties, ištvermės, tonuso ir stangrumo didinimas) ir b) atpalaiduojamasis (raumenų įtampos mažinimas, nuovargio šalinimas, raumenų medžiagų apykaitos ir atkūrimo procesų greitinimas ir gerinimas).

4) Vadinamasis „kalorijų deginimo“ efektas. Tikslinga raumenų stimuliacija labai intensyviai, dažnai daug stipriau negu fizinės pratybos „degina“ kalorijas ir tai atlieka be fizinių pastangų, sąlyginės ramybės būsenoje, tuo metu užsiimant kita, didesnį malonumą teikiančia veikla (žiūrint TV, skaitant ir pan.).

Gydomaisiais ir estetiniais tikslais naudojant aparatus dažniausiai galima derinti kelis stimuliacijos poveikius. Pavyzdžiui, šalinant celiulito simptomus pasitarnauja kraujotaką, limfotaką ir medžiagų apykaitą gerinantis poveikis, raumenų tonuso bei stangrumo didinimas sėdmenų bei šlaunų srityse ir stiprus kalorijas „deginantis“ poveikis.

Kaip vyksta procedūra? Kokius pojūčius ji sukelia?

Funkcinė elektrostimuliacija pripažįstama kaip kliniškai ir moksliniais tyrimais patvirtinta efektyvi gydomojo fizinio poveikio priemonė, kurią galima naudoti ir terapiniais, ir estetiniais tikslais. Taisyklingai naudojama ji nesukelia nepageidaujamų poveikių ir gali būti taikoma ir medicinos įstaigoje, ir paties žmogaus kaip savigalbos priemonė namuose. Stimuliatoriaus veikimo principas paremtas tuo, kad prietaisas generuoja panašius į organizmo natūralius elektrinius impulsus, kurie perduodami lipniais elektrodais. Praėję pro odą, elektros impulsai pasiekia nervus, raumenis, kitus stimuliacijos zonoje esančius audinius ir daro jiems pageidaujamą terapinį poveikį. Elektrodus galima dėti daugelyje kūno vietų ir atlikti stimuliaciją, kuri yra saugi ir beveik neskausminga. Paprastai jaučiamas švelnus dilgčiojimas ar vibracija, tai priklauso nuo vietos ir naudojamos programos. Stimuliuojant raumenis, jie susitraukia, sukeldami raumenų susitraukimo pojūčius ir atitinkamų kūno vietų judesius. Medicinos centre „Jaunatvės namai“ nuomojami elektrostimuliatoriai turi du nepriklausomus stimuliacijos kanalus, leidžiančius naudoti 4 lipnius elektrodus. Du nepriklausomi kanalai suteikia galimybę kiekvieno kanalo impulso stiprumą reguliuoti atskirai. Tai leidžia nustatyti optimalų stiprumą kiekvienai stimuliuojamai sričiai atskirai, pvz., atliekant stimuliaciją abiejose kūno pusėse arba stimuliuojant didelį plotą. Tai padeda sutaupyti laiko, palyginti su kiekvienos srities stimuliacija paeiliui. Stimuliacijos metu lipnūs elektrodai prilipinami prie reikiamų kūno vietų ir pradedama stimuliuoti naudojant norimą programą. Procedūra paprastai trunka nuo keliolikos iki keliasdešimties minučių ir priklauso nuo naudojimo tikslo.

Nuo ko pradėti?

Visų pirma, reiktų pasitarti su specialistu, įsivertinti lūkesčius ir realius galimus apsiekti rezultatus. Atvykus į konsultaciją specialistas išsiaiškins jūsų problemą, parinks optimaliausią stimuliavimo programą, elektrodų dėjimo vietas ir patars, kaip pasiekti norimų rezultatų kuo greičiau.

Gydomojo kurso trukmė priklauso nuo problemos ir keliamų tikslų ir paprastai trunka nuo keliolikos iki keliasdešimties dienų.

Daugiau informacijos:

Jaunatvės Namai, UAB estetinės medicinos klinika

TAIP PAT SKAITYKITE