Nobel biocare

Efektyvus spuogų (aknės) gydymas

Turėti skaisčią ir sveiką odą – ko gero, kiekvienos moters svajonė. Tačiau ką daryti, kai odą “užpuola” spuogai? Grožio ir estetikos centro “Skinny” vadovė Zinaida Raškauskienė sako, kad spuogai – dažno lietuvio odos problema.

Aknė – tai bendrinis odos ligos pavadinimas, dažniausiai apibrėžiantis spuoguotą, inkštiruotą odą. Mediciniškai aknė apibrėžiama kaip odos riebalinių liaukų sutrikimas. Ši odos liga gali apimti įvairias kūno vietas, kur gausu riebalinių liaukų. Dažnai kartu su akne pasireiškia psichologinės problemos: nevisavertiškumo jausmas, kompleksai dėl spuogų, baimė. Nors paaugliai nuo šios ligos kenčia dažniausiai, neretai ji pasireiškia ir suaugusiems, sulaukusiems 25–40 metų amžiaus, tai – vadinamoji vėlyvoji aknė. Z. Raškauskienė teigia, kad šiuolaikinės kosmetikos procedūros ir aparatinė kosmetologija leidžia greitai ir efektyviai kovoti su odos grožį darkančia akne.

Iš kur atsiranda spuogai ir kodėl odą “užpuola” aknė?

Yra daugybė aknės atsiradimą lemiančių priežasčių. 4 pagrindiniai yra šie: padidėjusi riebalinių liaukų sekrecija, riebalinės liaukos ir plauko folikulo viršutinės dalies užsikimšimas, infekavimas aknės bakterijomis bei odos uždegimas. Paprasčiau kalbant aknė gali atsirasti dėl odos riebalų, bakterijų ir uždarų porų. Visi šie veiksmai sudaro puikias salygas odos uždegimams ir porų kamščiams. Nors aknė paprastai prasideda brendimo laikotarpiu, ji gali atsirasti bet kokio amžiaus žmonėms.

Ar spuogai gali būti rimtesnių sveikatos problemų padariniai?

Suaugusiems žmonėms spuogai gali reikšti vidaus organų ligas: Spuogai, esantys aplink burną, kaklą ir smakrą, paprastai nurodo ginekologines moterų problemas. O spuogai ant kaktos ir smilkinio gali reiksti virškinamojo trakto patologija. Gydyti tik spuogus tokiais atvejais yra neveiksminga. Todel dermatologams daznai tenka dirbti kartu su kitais specialistais. Aknės gydymas dažniausiai individualus. Daugelis žmonių, aknę bando gydytis patys. Dažniausiai, nepasitarę su gydytoju, žmonės naudoja netinkamas kosmetikos priemones arba netinkamus gydymo metodus. Aknė yra lėtinė, pasikartojanti, sunkiai pasiduodanti net medikamentiniam gydymui liga, todėl jos gydymas yra ilgalaikis, reikalaujantis nuolatinės gydytojo priežiūros. Nėra vieno ir „geriausio“ šios ligos gydymo.

Kaip gydyti spuogus?

Pagrindinis pavojus, kai aknė gydoma tradiciniais metodais, yra randų susidarymas. Esama daugybė kovos su aknės pasekmėmis būdų, tačiau visi jie turi savų trūkumų ir kontraindikacijų. Ir tik aparatinės kosmetologijos technologija “Elos” geba išspręsti pacientų problemas vienu metu, tačiau procedūra nesukelia diskomforto, neturi pašalinių veiksnių ir pasižymi dideliu veiksmingumu. Ši technologija – tai radijo dažnio ir šviesos energijos taikymas.

Ši technologija leidžia maksimaliai giliai įsiskverbti į odą. Aknės gydymas “Elos” technologija gali ne tik pašalinti ligos pasekmes, bet ir kai kurias jos priežastis. Taip galiausiai užkertamas kelias ligos recidyvui. Spuogai gydomi naudojant specialųjį aparatą kompanijos Syneron, kuriame įdiegtas AC antgalis, skleidžiantis mėlynos spalvos trumpųjų bangų impulsų energiją, kombinuojamą su radijo dažnių impulsais. Būtent kombinuotas poveikis leidžia pasiekti maksimalaus poveikio, kuris paprastai neprieinamas kitoms metodikoms. Mėlynos spalvos energijos ir radijo dažnio poveikio derinys naikina bakterijas bei gydo uždegimą. Tiesioginis infekuotų liaukų poveikis mažina susidariusį riebalų sekreto perteklių. Dvejopo veikimo efektas užtikrina ne tik greitą, bet ir visišką odos dangos valymą. Procedūros metu trumpųjų bangų impulsai atsako už bakterijų naikinimą odos porose. Tuo pačiu metu radijo dažniai, nepažeisdami epidermio, prasiskverbia giliai į folikulą. Jie normalizuoja riebalinių liaukų veiklą.

Daugiau informacijos:

Skinny grožio ir estetikos studija

TAIP PAT SKAITYKITE