Gudručio vaistinė

Balzamas moters organizmui

Balzamas moters organizmui

Kartais moterys, nuolat besirūpindamos namais, šeima ar karjera, pamiršta deramai pasirūpinti savo sveikata ir grožiu. O tam žinių reikia ne tiek ir daug – užtenka prisiminti jau prieš kelis šimtmečius pradėtą vartoti vaistinį augalą, kurio eliksyras padeda išsaugoti sveiką odą, nagus, plaukus, išvengti hormoninių pokyčių sukeltų negalavimų.

Nakviša – jau nuo seno pripažinimą pelnęs augalas

Šiaurės Amerikos indėnai buvo bene pirmieji, prieš keletą šimtmečių pastebėję išskirines nakvišos savybes. Jie laikė nakvišą stebuklingu augalu, suteikiančiu antgamtinių jėgų. Dar XVIII a. kiniečiai įrodė, jog nakviša – ne tik energiją teikiantis augalas. Iš jos sėklų jie pirmą kartą išspaudė aliejų, kurį naudojo žaizdoms gydyti. Vėliau buvo pastebėta, kad valgydami nakvišų sėklas, žmonės jaučiasi geriau, greičiau sveiksta po virškinamojo trakto ligų.

Mūsų dienomis mokslininkai, ištyrę nakvišos sėklas, nustatė, kad jose yra daug riebalinių aliejų: apie 18-20 proc. linoleno rūgšties ir 8-9 proc. gama linoleno rūgšties, o žieduose ir stiebuose gausu flavonoidų ir antocianinų.

Būtent dėl didelio polinesočiųjų rūgščių (linoleno, gama linoleno, omega-6) kiekio nakvišos ir yra labiausiai vertinamos. Minėtos rūgštys itin svarbios moterų organizmui bei jo hormonų veiklos reguliavimui.

Plataus spektro pagalba

Moters organizmui aktualiausia gauti pakankamą kiekį linoleno bei gama linoleno rūgšties, kurių gausu nakvišų aliejuje. Jos dalyvauja daugelyje organizmo biocheminių reakcijų, reguliuojančių gyvybines funkcijas ir organų veiklą.

Daugeliui moterų, kurioms pasireiškia premenstruacinio sindromo (PMS) simptomai, kraujyje yra didesnė už normalią linoleno rūgšties ir mažesnė gama linoleno rūgšties koncentracija.

Tad nakvišų aliejų rekomenduojama vartoti nemaloniems PMS simptomams mažinti, menstruaciniam ciklui normalizuoti, norint sumažinti menstruacijų skausmą. Nakvišų aliejus rekomenduojamas ir vyresnėms moterims menopauzės simptomų palengvinimui.

Daugelis gydytojų rekomenduoja nakvišų aliejų moterims, kenčiančioms nuo mastopatijos, susijusios su menstruaciniu ciklu.

Tiesa, polinesočiosios riebiosios rūgštys mažina ir cholesterolio kiekį kraujyje, taip apsaugodamos organizmą nuo aterosklerozės vystymosi. Jos padeda reguliuoti  kraujospūdį, kraujo krešumą, padeda atsinaujinti audiniams. Naujausių tyrimų rezutatai rodo, kad nakvišų aliejus yra efektyvus priešuždegiminis preparatas, nes ilgą laiką vartojamas su maistu jis sumažina limfocitų reaktyvumą, greičiausiai dėl savo sudėtyje esančios gama linoleno rūgšties. Tad nakvišų aliejus gali padėti kovojant ir su įvairiausiais uždegimais, atopiniu dermatitu, reumatoidiniu artritu.

Pastarųjų dešimtmečių mokslininkų tyrimų duomenimis, nakvišos veikliosios medžiagos mažina vėžinių ligų riziką bei gerina kepenų ląstelių regeneraciją.

Grožio puoselėjimui

Nakvišų aliejus rekomenduojamas visoms, norinčioms išsaugoti sveiką ir spindinčią odą, sveikus nagus bei plaukus, kad jie nelūžinėtų ir spindėtų.

Vitaminas E, esantis nakvišų aliejuje, pasižymi antioksidacinėmis savybėmis, padedančiomis apsaugoti odą nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio, kurie yra tikras moters grožio priešas, sukeliantis senėjimo procesus.

Šeimos gydytoja Saulė Bingelienė
VšĮ Vilniaus m. Antakalnio poliklinika

TAIP PAT SKAITYKITE:

 

Daugiau informacijos:

GAMTOS NAMAI

TAIP PAT SKAITYKITE