Mollers

Aloe Ferox – tyros laukinių alavijų sultys iš Pietų Afrikos

Trys šimtai. Tai – ne tik filmo pavadinimas apie nenugalimuosius spartiečius, bet ir skaičius, žymintis alavijų rūšis. Ir visgi tik vienas iš šimtų – dygliuotasis alavijas arba aloe ferox – yra pačioje viršūnėje, kaip galingiausia ir stipriausia alavijų rūšis, pasižyminti unikalia biochemine kompozicija.

Aloe ferox turi net 2 kartus daugiau molekulinės masės polisacharido – acemanano, kuris dalyvauja visuose mūsų jungiamuosiuose audiniuose – nei jo pusbrolis aloe vera. Be to, šiuose laukiniuose alavijuose yra dvigubai daugiau svarbių baltymų (amino rūgščių), daugiau geležies ir kalcio. Aloe ferox skonis yra švelnesnis ir daugeliui labiau priimtinas nei aloe vera.

Mineralinės druskos, amino rūgštys, enzimai ir virškinimo fermentai – dygliuotieji alavijai yra tikra gamtos dovana, kuri gali palaikyti žmogaus organizmo gyvybingumą. Lyginant su aloe vera, aloe ferox turi žymiai daugiau naudingųjų medžiagų ir pastaruoju metu yra labai vertinama rūšis iš visos didžiulės alavijų šeimos.

Viena iš papildomų naudingųjų laukinių alavijų savybių yra šios rūšies gyvybingumas ir stiprumas. Visos alavijų rūšys originaliai yra kilusios iš Pietų Afrikos. Čia dažnai kraštovaizdį sudaro nesibaigiantys mėsingų alavijų laukai. Visose kitose šalyse alavijai būdavo auginami tiktai namuose. Keliaudami plačiomis Pietų Afrikos apylinkėmis, galime atrasti vietų, kuriose alavijai auga laisvi, nuo niekieno nepriklausomi. Jie taip pat laisvai ir dauginasi. Alavijai visuomet pasirenka tokias savo augimvietes (tik atvirose vietose), kuriose beveik neauga jokie kiti augalai arba auga išsidėstę labai retai. Papildomo drėkinimo alavijai visiškai nereikalauja, kadangi natūraliai mišri kultūra yra atspari sausroms bei nereikalauja tręšimo. Tokiomis pat savybėmis pasižymi ir kiti kartu su alavijais augantys augalai – jie visi auga harmoningai toje pačioje aplinkoje.

Visgi tokiomis aplinkybėmis augalai auga žymiai lėčiau ir jų derlius būna ne toks didelis. Tačiau aloe ferox sultys yra žymiai labiau koncentruotos nei kultivuojamų aloe vera alavijų. Visos natūralios dygliuotųjų alavijų augimvietės yra Pietų Afrikoje ir priklauso privatiems ūkiams. Natūraliose augimvietėse aloe ferox auga be jokių pesticidų ir fungicidų (ypatingos aloe ferox savybės leidžia augalams visiškai apsisaugoti nuo kenkėjų ir ligų), o krūmai niekuomet nebūna nuskinami visi, tam, kad užtikrintų stabilias pajamas visiems alavijų augintojams. Sonnenmacht aloe ferox lapai skinami tik kartą per ketverius metus, be jokios žalos augalui. Aloe ferox, kaip ir visos alavijų rūšys, gali išgyventi be lietaus daugelį mėnesių. Alavijai kaupia vandenį savo lapuose ir užrakina drėgmę juose. Lapų poros yra uždaros, dėl ko lapai negali išdžiūti.

Dygliuotieji alavijai savyje turi didelį kiekį mukopolisacharido acemanano – ilgosios grandies cukraus. Iki brandos šio mukopolisacharido žmogaus organizmas gali pasigaminti pats, tačiau vėliau žmogui būtina šios medžiagos gauti su maistu.

Kodėl acemananas toks svarbus? Tai viena iš medžiagų, stiprinančių mūsų organizmą. Jis sudaro pagrindą visoms jungiamosios ląstelėms, pvz, kurios sudaro odą, kraujagyslių sieneles, sausgysles, kremzles ir raiščius, taip pat pagrindinės kaulų struktūros pagrindą. Pagerėjusi medžiagų apykaita suteikia organizmui daugiau gyvybingumo ir gerina bendrą savijautą.

Alavijai jau tūkstančius metų prieš mūsų erą buvo žinomi kaip natūralus organizmo priežiūros produktas. Pirmieji įrodymai buvo rasti ant molinių tablečių dar iš Šumerų laikų. Alavijai būdavo naudojami balzamuojant faraonus. Biblijoje pasakojama apie Nikodemą – vyrą, kuris balzamavo Jėzaus kūną mišiniu su alavijais.

Tuo tarpu Kinijos kultūros istorijoje alavijai buvo kaip simbolis jau prieš 6 000 metų. Graikai, romėnai ir finikiečiai paliko šūsnius užrašų ir rekomendacijų apie šį augalą. Net ir indėnams nebuvo svetimi alavijai – tai buvo vienas iš 16-kos šventų augalų, kurie buvo garbinami kaip dievai. Mohandas Gandhi savo laiške literatūros Nobelio premijos laureatui, prancūzui Romain’ui Rolland’ui rašė: „Jūs klausėte manęs apie mano jėgų stiprybę, kuri manęs neapleisdavo ilgais pasninko mėnesiais – tai buvo mano nepajudinamas tikėjimas Dievu, kuklus gyvenimo būdas ir alavijo augalas, kurio raminamąsias savybes atradau atvykęs į Pietų Afriką XIX a. pabaigoje”. Iš tiesų, alavijas iki šių dienų išliko karališkuoju augalu. Daugelis mokslininkų visame pasaulyje tyrinėjo alavijus, kol buvo atskleistos jų naudingosios savybės.

Naudingosios aloe ferox savybės

Dygliuotųjų alavijų sudėtyje gausu naudingųjų medžiagų: polisacharidų, cholino, biotino, folio rūgšties, inozitolio, vitaminų (A, B1, B2, B6, B12, C ir E), fermentų, nepakeičiamųjų riebiųjų rūgščių ir amino rūgščių. Taip pat mineralų: geležies, kalcio, cinko, mangano, magnio, kalio karbonato.

Remiantis moksliniais tyrimais, aloe ferox sultys gali padėti sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje ir palengvinti kovą su diabetu.

Polisacharidai (kompleksiniai cukrūs)

Polisacharidai gali sugerti labai daug vandens, taigi aloe ferox gali ištverti ištisus mėnesius karštame ir sausame dykumos klimate be jokios drėgmės – dėl šių savybių alavijai yra vertinami kaip efektyvus odos drėkiklis. Acemananas yra cukraus rūšis, randama alavijuose, ženšenio šaknyse, valguomuosiuose danteniuose (shiitake grybuose), ryklių kremzlių milteliuose, kulkšnėse (kiniškas augalas), eleuterokokuose (dar kitaip vadinami kaip sibiriniai ženšeniai). Iki brandos acemananas kaupiasi organizme natūraliai, tačiau vėliau jo gauti galime tik su maistu.

Dėl sultyse esančių polisacharidų šis gėrimas gali atnešti palengvėjimą ėdant rėmeniui, esant skrandžio skausmams ir

Vartojimas: mes rekomenduojame išgerti po 50 ml aloe ferox sulčių 2 kartus per dieną, prieš valgį – ryte ir vakare – grynas arba sumaišytas su Jūsų mėgiamomis vaisių sultimis. Atidarytas sultis laikykite šaldytuve ir suvartokite per 1 mėnesį.virškinimo sutrikimams. Ilgesnį laiką vartojant aloe ferox sultis galima susitiprinti imunitetą.

Iš pradžių sultis rekomenduojama pradėti vartoti nedideliais kiekiais, pamažu didinant dozę, atsižvelgiant į savijautą. Jautresnis organizmas gali ūmiai sureaguoti ir prasidėti detoksikacijos simptomai: viduriavimas, galvos svaigimas, skrandžio ir galvos skausmai. Visa tai greitai praeina, tad duokite savo organizmui laiko prisitaikyti ir vartokite aloe ferox mažesnėmis porcijomis.

Aloe ferox sultis galite naudoti ir kaip skaistinamąjį toniką odos priežiūrai. Raminamosios ir uždegimą mažinančios alavijų savybės teigiamai veikia aknės, bėrimų paveiktą odą, taip pat nugairintą saulės ir vėjo., pažeistą įpjovimų, randų (pvz. po operacijų).

Saugumo instrukcija: dėl dygliuotuosiuose alavijuose esančio didelio kiekio aktyviųjų medžiagų šios sultys nėra rekomenduojamos nėščiosioms, krūtimi maitinančioms moterims ir mažiems vaikams.

Daugiau informacijos:

Bioteka

TAIP PAT SKAITYKITE