Mollers

10 geriausių patarimų veido odos priežiūrai

Stangri, sveika ir švytinti veido oda – pats gražiausias makiažas. Veido odos priežiūros specialistai teigia, kad teisingai ir atsakinai rūpinantis veido oda, jos senėjimą galima gerokai atitolinti be jokių drastiškų priemonių ir chirurginių intervencijų.
Odos sveikatą ir išvaizdą lemia ne tik paveldimumas, bet ir kontroliuojami faktoriai – gyvenimo būdas, mityba ar paprasčiausi odos priežiūros įpročiai – tinkamas jos valymas, drėkinimas. Paruošėme geriausius iš geriausių profesionalų patarimus veido odos priežiūros rutinai.

1.  Apsauga nuo saulės: ir saulėtą ir apsiniaukusią lietingą dieną

Odos būklei didelę įtaką turi saulės spinduliai. Tiesioginiai saulės spinduliai kenksmingi bet kokiai odai, o brandžiai ypač, nes ji yra jautresnė, labiau pažeidžiama, todėl daug labiau sugeria kenksmingus saulės spindulius. Be to, saulė sausina odą, o, kaip jau žinote, odai, atvirkščiai, reikia drėgmės. Nesvarbu koks už lango tvyro oras: nuo saulės spindulių pasislėpti niekaip nepavyks, tačiau jūs galite apsisaugoti nuo jų, vengdamos per daug tiesioginių saulės spindulių saulėtomis dienomis (ypač nuo 10 iki 15 val.) bei kasdien naudodamos (ir reguliariai pakartotinai aplikuodamos) atitinkamus kremus nuo saulės, kurie saugo nuo UVA ir UVB spindulių.

2. Dvigubas veido valymas

Naudoji nemažai makiažo? Gyveni intensyviu miesto ritmu? Daug prakaituoji? Valyti veidą kasdien, ryte ir vakare, privaloma net toms moterims, kurios nenaudoja kosmetikos, kadangi per dieną oda išskiria nereikalingų riebalų, kurie pasiskirsto ant odos paviršiaus, taip pat ją padengia dulkės ir kiti nešvarumai. Atlikti veido valymą galima dviem būdais: pirmasis, tai kasdienė veido priežiūra, valant specialiu pieneliu arba prausikliu, antrasis, tai giluminis veido valymas, kurio poreikis priklauso nuo odos tipo. Pasirinkdamos pirmąjį būdą, jokiu būdu vietoj specialiai veido odai skirtų priemonių nenaudokite įprasto šarminio muilo, nes jis suardo mūsų odą dengiančią apsauginę plėvelę ir keičia normalų odos rūgštingumą (pH) – dėl to oda netenka vandens, sausėja, šerpetoja ir galiausiai – sensta anksčiau laiko. Giluminio odos valymo metu oda išvaloma visapusiškai, pašalinami net giliai esantys nešvarumai, atsikratoma negyvos odos. Po giluminio veido valymo oda bus švelnesnė, lygesnė, be to, ji efektyviau įsisavins veikliąsias medžiagas, esančias kremuose bei kitose kosmetikos priemonėse. Sausos odos savininkės giluminį veido valymą turėtų atlikti vieną kartą per savaitę ar net rečiau (atsižvelgiant į poreikį), riebios – mažiausiai vieną kartą per savaitę.

3. Visada sudrėkink odą po valymo

Kasdienis veido odos drėkinimas padeda ją išlaikyti stangrią, elastingą ir lygią, lėtina raukšlių atsiradimą. Drėgmės odai galite suteikti specialiais drėkinančiais kremais, emulsijomisserumaiskaukėmis bei kitomis intensyvios priežiūros priemonėmis. Patarimas keliautojoms ar nuolat skubančioms damoms  turėkite su savimi rankinėje purškiamą drėkiklį – jis padės atsigaivinti ir neišsausėti odai.

4. Masažuok veidą  prausikliu bei aplikuodama kremą

Sunku skirti extra laisvų minučių veido masažui namuose, tuo tarpu valydama veidą ar aplikuodama kremą – sukamaisiais judesiais švelniai įtrynus į odą, vedžiodamos pirštų galiukais aplink tas sritis, kur daugiausia raukšlelių pagerinama kraujo apytaką, sustangrinama veido oda, kuri ilgainiui sustiprėja ir atgauna natūralias savybes, be to, atpalaiduoja raumenis ir pašalina įtampą. Veido masažą atlikite bent kelis kartus per savaitę po 15 minučių.

5. Reguliarus šveitimas

Prieš tepdamos drėkinamąjį kremą, būtinai turite pašalinti negyvas odos ląsteles. Priešingu atveju kremas neatliks savo užduoties – nepateks į giliausius odos sluoksnius.

6. Aplikuok produktus pagal tinkamą eiliškumą

Jog atitinkamas produktas veiktų efektyviai, taip kaip žada etiketė, būtina aplikuoti kremus pagal jų tekstūras: nuo lengviausios formulės iki sunkiausios: besvoris serumasdrėkinamasis kremas arba emulsija ir ant viršaus – apsauga nuo saulės – užfiksuos sluoksnius ir dirbs išvien intensyviausiai.

7.  Paakių ir vokų priežiūra

Kai tepate paakių kremą, darykite tai lengvais tapšnojančiais judesiais, pirštų pagalvėlėmis. Toks būdas yra geriausias ir saugiausias jautriai vokų ir paakių odai. Priemonę reikia tepti ir ant vokų, pradedant nuo antakių pradžios, tęsiant aplink akis iki grįžtant apatiniu voku link vidinių akies kampučių. Jokiu būdu nereikia energingai ir stipriai trinti, tepti kremą reikia švelniai, nespaudžiant.

8. Kiekvieną savaitę pakeiskite savo pagalvės užvalkalą.

Pagalvės užvalkalus reikėtų keisti kaip įmanoma dažniau, nes ant jų lieka įvairių nešvarumų, makiažo, jei jį nuvalėte ne itin kruopščiai, odos ląstelių ir pan. Be to, pagalvės užvalkalus reikėtų skalbti be cheminių skalbiklių, nes jie gali dirginti odą, sukelti alergijų.

9. Venkite pernelyg karšto dušo ir vonios.

Didelis karštis išdžiovina odą. Todėl maudytis geriausia po drungnu vandeniu.

10. Nenaudokite lūpų balzamo su mineraliniais aliejais

Lūpų balzamas, kurio sudėtyje yra mineralinių aliejų, ant lūpų atrodo visai gražiai, tačiau ilgainiui jis labai išdžiovina lūpas. Jeigu norite išsaugoti lūpų grožį, naudokite balzamą, kurio sudėtyje būtų augalinių aliejų.

TAIP PAT SKAITYKITE