Mollers

Susigrąžinkite pasitikėjimą savimi ir išgydykite aknės paliktus randus

aknė

Nemalonūs spuogai ir aknė kankina ne vien paauglius, bet ir daugelį jau suaugusių žmonių. Net po ligos gydymo ant veido gali išlikti nemalonūs randai, kurie daro neigiamą įtaką žmogaus savivertei – veidrodyje matydamas randelius žmogus savimi pasitiki mažiau. Randų gydymas reikalauja daug kantrybės. Lazerinės klinikos „Era Esthetic“ gydytojai-dermatologai kalba kada reikėtų kreiptis į specialistus bei kaip susigrąžinti dėl aknės prarastą pasitikėjimą savimi.

Ne tik paaugliams būdinga liga

Visuomenėje įsivyravusi nuomonė, kad aknė būdinga tik paaugliams. Tiesa, maždaug 80 proc. žmonių 12-25 metų amžiaus kenčia nuo skausmingų spuogų ir susijusių odos uždegimų. Tačiau taip pat pasitaiko, kai šios ligos simptomai neišnyksta net pasiekus brandos etapą. Vyresniame amžiuje ji vadinama vėlyvąja akne. Negydoma ji gali sukelti dar daugiau problemų ir užsitęsti net iki vidutinio amžiaus. Savaime aišku, toks, ne tik fizinis, bet ir psichologinis, diskomfortas gali paveikti ir pasitikėjimą savimi.

Daugeliui sunku susilaikyti neišspaudus iškilusių pūlinių, o vėliau išryškėję randeliai tik dar labiau erzina. O ar galima aknei užkirsti kelią vos pajutus simptomus? Galbūt žinant, kodėl atsiranda aknė, vėliau nebus reikalingas randų gydymas ir su liga bus daug lengviau susitvarkyti?

Dažniausiai pagrindinė priežastis, kodėl atsiranda ši nemaloni odos liga, yra hormonai. Brendimo laikotarpiu hormonų disbalansas gali būti ypač ryškus. Pasikeitusi jų pusiausvyra ir suaktyvėjusi riebalinių liaukų veikla dažnai tampa priežastimi, kodėl pradeda kimštis odos poros ir atsiranda skausmingi spuogai. Ši liga gali būti paveldima genetiškai arba atsirasti dėl netinkamos mitybos, perpildytos angliavandeniais. Kelią šiai ligai užkirsti galima laiku sureagavus ir susisiekus su gydytojais-dermatologais. Tačiau net išsigydžius aknės spuogelius, dažnai iškyla kita problema – likę randeliai.

Randeliai – kuo jie skiriasi?

Kad ir koks bus randas, veidui estetiškumo jis tikrai nepridės, tačiau taip pat pravartu nors kiek žinoti apie randelių tipus. Jie gali skirtis priklausomai nuo kankinusios aknės formos. Randų gydymas taip pat gali priklausyti nuo jų tipo. Patys randeliai gali skirtis ne tik savo gyliu, bet ir struktūra. Kitaip jie dar skirstomi į atrofinius ir hipertrofinius. Kitaip tariant – atrofiniai randeliai yra po aknės likusios duobutės odoje, o hipertrofiniai – randeliai iškilę virš odos paviršiaus. Abiem tipams gali būti taikomas randų šalinimas lazeriu, ypač kai įprastos kosmetinės priemonės, randamos kosmetikos parduotuvėse ir vaistinėse, nebepadeda. Be to, pasirinkus priemones be dermatologo konsultacijos, šios gali ir dar labiau pabloginti situaciją.

Kada kreiptis į specialistus?

Profesionalaus dermatologo konsultacija rekomenduojama vos pajutus fizinį diskomfortą, veidą išbėrus skausmingais ir pūlingais spuogeliais. Labai svarbu nepulti jų spausti, kitaip likę randai gali būti dar didesni, o infekcija taip pat gali patekti į kraują. Jei laiku nesusigriebėte ir dabar kankinatės su veide nuo aknės likusiais randeliais, lazerinė klinika „Era Esthetic“ gali pasiūlyti Jums gydyti randelius lazerio pagalba. Tai neskausmingas ir efektyvus būdas, padėsiantis ne tik sušvelninti ar net visiškai pašalinti veide esančius randus, bet ir susigrąžinti pasitikėjimą savimi. Juk žmogaus savijauta dažnai yra lygiagreti jo išvaizdai.

Randų šalinimas lazeriu – tai estetinė kosmetinė procedūra, kurios metu frakciniu lazeriu odoje išdeginami mikroskopinio dydžio „stulpeliai“ skatinantys odos ląstelių regeneraciją ir veido odos atsinaujinimą. Oda tampa švelnesnė, lygesnė ir šiek tiek pašviesėjusi. Tačiau randų gydymas gali užtrukti, jei į profesionalus nebuvo kreiptasi laiku. Kaip buvo minėta, daug priklauso nuo randų formos, tipo, o taip pat ir nuo jų egzistavimo trukmės. Visgi, lazerinė randų šalinimo procedūra garantuoja ilgalaikį rezultatą, o kuo anksčiau bus užsiimta gydymu, tuo geresnis rezultatas bus pabaigoje.

Tvarkingos mitybos ir aknės santykis

Tiems, kurie turi lengvą šios ligos formą ir nori išvengti spuogelių plitimo, siūloma vartoti daugiau maisto, kuriame gausu vitamino C. Jis naudingas odos sveikatai, padeda atstatyti prarastą kolageno kiekį ir naikina randus. Uždegiminių odos ligų taip pat išvengti padės lapinės daržovės, „gerieji“ riebalai, esantys avokaduose ir žuvyje, žalieji daržovių ir žalumynų kokteiliai pusryčiams. Įtraukite į savo mitybos racioną  daugiau produktų, turinčių Vitamino A, E, B6, seleno ir chromo.

Atsisakykite angliavandenių – miltinių produktų, sūrio, pieno. Taip pat  stenkitės mažinti suvartojamo cukraus kiekį, būtent jis dažnai išprovokuoja aknės plitimą. Venkite riebaus, aliejuje kepto maisto ir itin sūraus skonio patiekalų. Vartojamas maistas turi daug įtakos organizmo sveikatai, o didžioji dalis negalavimų atsispindi veide. Rūpinkitės savo mityba, džiaukitės sveika oda ir pasitikėkite savimi.

TAIP PAT SKAITYKITE