Gudručio vaistinė

Spuoguotai, nešvariai, jautriai odai

Aknė – kone dažniausiai pasitaikanti infekcinė odos liga, su kuria susidurti daugumai tenka dar paauglystėje. Kaip žinia, tai odos riebalinių liaukų sutrikimas, kurio eigoje oda tampa spuoguota, inkštiruota. Per paskutinius kelis dešimtmečius pastebėta, kad ir suaugusieji spuogais beriami gerokai dažniau, nei anksčiau.

Kas vyksta su oda?

Nedidelis spuogelis dėl jame esančių infekcinių bakterijų palaipsniui pavirsta pūliniu. Pavyzdžiui, paaugliui bręstant, suaktyvėjusi testosterono veikla sukelia padidėjusią riebalų gamybą ir riebalinių liaukų išvešėjimą. Vėliau prisideda bakterijos, riebalus paverčiančios riebalų rūgštimis, o šios savo ruožtu sukelia plauko maišelio epitelio proliferacinę ir retencinę hiperkeratozę. Dėl šio proceso užsikemša plauko maišelis ir atsiranda uždarų ir atvirų komedonų (inkštirų). Riebalų rūgščių ir bakterijų poveikis sukelia plauko maišelio uždegimą, o jo pasekmė – pūliniai ir kiti veido, matomiausios mūsų kūno dalies, odos trūkumai.

Kaip teisingai prižiūrėti spuoguotą odą?

Turint spuoguotą odą, patartina vengti ją draskyti, spaudyti, namų sąlygomis draudžiama atlikti „mechaninio odos valymo“ nuo inkštirų. Reikėtų vengti pernelyg didelio odos išsausėjimo ir nepiktnaudžiauti cheminės sudėties preparatais nuo spuogų. Prausimuisi naudoti švelnius preparatus, skysčius ar gelius, kurių sudėtyje nėra alkoholio. Svarbu būti kantrioms ir problematiškos odą tinkamai prižiūrėti. Ant spuoguotos odos, ypač esant sunkiam uždegimu, nepatariama tepti riebius makiažo pagrindus, kurie gali provokuoti naujų komedonų (inkštirų) ir, taip vadinamos, „kosmetinės aknės“ atsiradimą. Tokiu atveju rekomenduojama rinktis gydomąsias kosmetikos priemones, kurios naikina priežastį, o ne pasėkmę. Tokioms priemonėms priskiriamos augalinės žaliavos, turinčios priešuždegiminį, antispazminį, dezinfekuojantį, raminantį poveikį – arbatmedžio eterinis aliejus, ramunėlė, medetka.

Kaip atsikratyti spuogų?

Šalinkime ne pasekmes, bet priežastis!!!

Pamirškite vaistus nuo spuogų, kontraceptikus, pramoninę kosmetiką, pudras.

Pasitelkime natūralias, nuo seno naudojamas medžiagas, kurios visapusiškai šalina spuogų atsiradimo priežastis.

Gamtos gėrybių terapija (vaistažolių  ir eteriniai aliejai):

arbatmedžio aliejus – priešuždegiminės

alavijo ekstraktas– priešuždegiminės

medetkų nuovirai– priešuždegiminės

ramunėlių ekstraktas– priešuždegiminės

kalendrų ekstaktas– priešuždegiminės

kmynų eterinis aliejus – dezinfekuojančios

eukalipto – dezinfekuojančios

rozmarino – dezinfekuojančios

propolis– dezinfekuojančios

Prešuždegiminės antikomedoninės premonės (kremai, serumai, fluidai):

alantoinas – drėkina, ramina gerina gyjimą

izopropilo akloholis – tonerių sudedamoji dalis – sausina, nuriebalina, valo odą.

Neturint laiko ir galimybių naudoti eterinius aliejus ar žolelių nuovirus, puiki išeitis – pasirinkti kosmetikos priemones su šiais augaliukais.

Botanika – jau daugiau nei 7 metus sėkmingai gaminami natūralūs eteriniai ir augaliniai aliejai. Botanika produkcijai gaminti naudojamos tik tos žaliavos, kurios atitinka Europos ir tarptautinius kokybės standartus (ISO 9001).

Pagrindinė ženklo vertybė –  100%  produkcijos natūralumas.

Augaliniai aliejai gali būti naudojami kaip alternatyva kremų praturtinimui. Kiekvieną augalinį aliejų galite naudoti kaip visavertę kosmetinę priemonę, taip pat galite formuoti mišinius su eteriniais aliejais, kurie prisotins aliejų naujomis naudingomis savybėmis ir sustiprins pageidautiną poveikį. Turėdami savo arsenale bent vieną augalinį ir keletą eterinių aliejų, galima kurti įvairias kompozicijas, kurios savo poveikiu gali pakeisti 5 skirtingus kremus. Eteriniai aliejai teigiamai veikia ne tik žmogaus kūną, jo savijautą, bet ir energetiką, taip pat padeda atgauti jėgas, atsikratyti įvairių negalavimų bei neigiamų emocijų. Renkantis iškart kelis eterinių aliejų kvapus atsiminkite, kad kuo aromatų serijos yra arčiau viena kitos, tuo didesnė tikimybė, kad jos bus suderinamos. Gryno eterinio aliejaus negalima tepti ant odos, – iš pradžių būtina jį sumaišyti su augaliniu aliejumi ar kitu pagrindu.

Daugiau informacijos: www.elevita.lt

TAIP PAT SKAITYKITE