Nobel biocare

Pamirškite lengvą mankštą – formą išsaugos tik energingas sportas

Oficialūs patarimai, kad 30 minučių švelnios mankštos per dieną pakanka norint pagerinti savo sveikatą, buvo peržiūrėti mokslininkų, kurie pirmieji sukūrė tarptautines fizinės parengties („fitnio”) gaires, rašo „The Guardian”.

Iki šiol vyriausybinės rekomendacijos nurodydavo, kad pasiekti bent jau minimalų geros sveikatos lygį žmonės gali atlikdami įprastines procedūras. Tačiau naujas tyrimas parodė, kad pasivaikščiojimas iki automobilio ar dulkių nuvalymas nėra mankštos dalis. Norėdami būti sveiki ir išvengti nutukimo bei širdies ligų žmonės turi bent dukart per savaitę bėgioti ir kilnoti svarmenis.

Tyrėjai – pasaulio lyderiai visuomenės sveikatos ir sveikos gyvensenos srityse – teigia norintys paaiškinti Pasaulio sveikatos organizacijos suaugusiesiems sukurtas sveikatingumo gaires, kurios buvo taikomos kaip sveikos gyvensenos modelis Didžiojoje Britanijoje. Anot mokslininkų, kai kurie žmonės klaidingai suprato šiuos nurodymus ir pernelyg mažai sportuoja.

„Esama žmonių, kurie nesuprato arba klaidingai interpretuoja originalią rekomendaciją. Kai kurie žmonės ir toliau tiki, kad tik aktyvus gyvenimo būdas pagerins jų sveikatą, o kiti mano, jog lengvas jų kasdienio gyvenimo aktyvumas yra pakankamas norint gerinti sveikatą”, – rašo mokslininkai Amerikos širdies asociacijos žurnale „Circulation”.

Naujosiose gairėse rašoma:

– 30 minučių vidutinės mankštos per dieną tebėra mažiausias, bet turėtų būti rekomenduojamas energingas arba vidutinis aktyvumas;

– jums tik į naudą derinti vidutinės mankštos ir energingos mankštos dienas;

– vidutinė mankšta turėtų būti priduriama prie tokių kasdienių veiklų, kaip vaikščiojimas, apsipirkimas ar šiukšlių išnešimas;

– žmonės turėtų du kartus per savaitę kilnoti svarmenis;

– suaugusieji per 65 metų amžiaus ir tie, kurie yra netvirti penktajame ar šeštajame dešimtmetyje, taip pat turėtų atlikti balansavimo pratimus.

„Daugybė suaugusiųjų, tarp jų ir norintys patobulinti savo asmeninę sveikatą ar toliau mažinti priešlaikinių lėtinių sveikatos sutrikimų ir mirtingumo dėl fizinio aktyvumo stokos, turėtų viršyti minimalius rekomenduojamus fizinio aktyvumo krūvius”, – rašoma žurnale.

Vyriausybių atstovai teigia, kad nerealu reikalauti, jog žmonės atliktų svarmenų kilnojimo pratimus. Esą ir taip gana tingią bei antsvorį turinčią populiaciją sudėtinga paskatinti elgtis pagal tokias ambicingas programas.

Nacionalinio nutukimo forumo pirmininkas Davidas Haslamas sako: „Jeigu pasiūlytumėte visiems čia esantiems dukart per savaitę kilnoti svormenis, jie to nedarytų. Jie neturi laiko ar pinigų sporto klubui. Tai būtų nerealios gairės. Labiau norėčiau, kad į kasdienį gyvenimą įtrauktume sveikus įpročius. Vaikščioti į sporto salę nėra ilgalaikis įprotis.”



TAIP PAT SKAITYKITE