Biorythm

Natūralūs šampūnai – privalumai ir trūkumai

Kokį šampūną rinktis, dažnai priklauso nuo žmogaus odos tipo. Nors natūralumas tampa savotiška mada, kai kurie žmonės gali būti alergiški ir natūraliems produktams. Šampūnams taip pat. Būna, jog visiškai pašalinti nešvarumus ar ištiesinti besiveliančius plaukius gali tik šampūnas su sintetiniais priedais.

Putos šampūnuose padeda atsikratyti odos išsausėjimo, plaukų slinkimo problemų. Natūralūs šampūnai mažiau putoja, o juos įsigiję įvardija tai, kaip didelį minusą ir vėl griebiasi sintetinių. Nors iš tiesų natūralūs šampūnai turėtų būti įvardijami kaip privalumas, nes jie nekenkia nei žmogaus sveikatai, nei aplinkai.

Ką reikėtų žinoti prieš renkantis šampūną? Visų pirma tai, kad ši kosmetikos priemonė skirta nuplauti nuo galvos odos nešvarumus. Daugeliui gamintojų pirmiausiai rūpi, kad šampūnas putotų, todėl deda į jį sintetinį priedą, vadinamą detergentu. Dažniausiai šampūnuose yra detergentai Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Laurech Sulfate ir Ammonium Lauryl Sulfate. Dėl šių medžiagų poveikio nuolat ginčijamasi.

Kitos medžiagos, esančios šampūnuose, sukelia drėgmę. Vienas iš komponentų – glicerolis. Ekologiškuose šampūnuose glicerolis būna augalinės , o visuose kituose – cheminės kilmės.

Jau niekam ne paslaptis, jog šampūnuose, kuriais dažniausiai plauname galvą, yra mineralinių aliejų, kurie gaunami distiliuojant naftą. Nors gamintojai tvirtina, kad ši medžiaga reikalinga odai padengti nematoma plėvele, kuri ją saugo nuo aplinkos poveikio, čia vėl kyla daugybė ginčų. Sveiko gyvenimo būdo propaguotojai įspėja, jog mineraliniai aliejai trukdo odai kvėpuoti ir susilpnina natūralią jos funkciją, gali išsivystyti alergija, atsirasti odos navikai. Įprastuose putojančiuose šampūnuose yra parabenų – cheminių konservantų, kurie tarnauja tam, kad šampūno galiojimo laikas būtų ilgesnis.

Įprastuose šampūnuose yra kvapiklių vadinamų fragrance. Net specialistai sunkiai nustatytų, kokios jie kilmės, tačiau, kad pavojingi sveikatai, kaip ir kitos cheminės medžiagos, neabejojama.

Visiems mums suteikta teisė rinktis natūralius šampūnus, kuriuose nėra pavojingų sveikatai medžiagų. Jei šampūnas neputoja, tai dar nereiškia, kad blogai išsitrinksime galvą. Putojimas visiškai nėra būtinas. Žinoma, paskirsčius putas lengviau galima pašalinti nešvarumus. Tokie šampūnai kaip „Marrakesh“, “Dikson“, “FarmaVita“ neturi sveikatai pavojingų medžiagų – sintetinių detergentų. Jie ne tik plauna, bet ir tausoja plaukus.

Natūralių šampūnų plaunamoji medžiaga dažnai būna kokoso ir kukurūzų aliejų muilas. Šios medžiagos švelniai putoja ir nealergizuoja.Verta rinktis ir natūralius lietuviškus šampūnus, nes juose nėra nei sintetinių detergentų, nei sintetinių kvapiųjų medžiagų, nei parabenų. Įdomu, jog tokie šampūnai galvą išplauna ne blogiau nei sintetiniai, bet skirtumas tas, kad jie būna su dilgėlėmis nuo plaukų slinkimo, su ramunėlėmis, kurios atgaivina silpnus ir pažeistus plaukus ir kitomis vertingomis žolelėmis. Nuo dilgėlės ištraukų gerėja galvos odos kraujotaka, stiprinamos plaukų šaknys.

Ypač naudingi tie šampūnai, kurių sudėtyje yra medus. Jis padeda išlaikyti plaukuose drėgmę. O jeigu šampūno sudėtyje būna citrinos, nepleiskanoja galvos oda. Toks šampūnas veikia ir kaip kondicionierius. Jei ilgą laiką galvą trinkome sintetinių medžiagų turinčiais šampūnais, pereiti prie natūralių reikės laiko, todėl iš pradžių teks naudoti plaukų balzamą. Vėliau jau bus galima galvą trinkti natūraliu šampūnu. Kai šampūnas natūralus, galvą reikia trinkti du kartus iš eilės, o turint ilgus plaukus – ir triskart.. Aktyvios biologinės medžiagos pasisavinamos tik po antro ar trečio plovimo. Tačiau tai neturėtų varginti, ypač žinant, kad šampūne nebuvo silikono ar parabenų. Tiesa, kokybiškuose šampūnuose gali būti naudojami aliejai, dažikliai, aromatizatoriai, tačiau tik natūralūs, todėl būtina skaityti užrašą etiketėje.

Autorius: www.atraskgrozi.lt – elektroninė parduotuvė, kurioje galite įsigyti natūralių ir ekologiškų šampūnų.

TAIP PAT SKAITYKITE