Ditel

Natūrali kosmetika su ŠALTALANKIŲ uogų aliejumi

ŠALTALANKIŲ UOGŲ GALIOS

Spygliuoto krūmo pavadinimas Hippophae reiškia „spindintis žirgas“. Viduramžių legenda pasakoja, kad jau senovės graikai pastebėję, jog kai kurie paliegę arkliai, palikti mirti, atsigaudavę, tapdavę stiprūs ir eiklūs. Ta magija slypėjusi dygliuotuose krūmokšniuose, kurių uogas ėsdavę arkliai. Kitame šaltinyje nurodoma, kad šaltalankių uogų aliejumi įtrindavę žirgų kailį ir jis gražiai spindėjęs.

Šaltalankių aliejų žmonės Kinijoje ir tolimajame Sibire naudojo kaip vaistus nuo neatmenamų laikų. Todėl turbūt nenuostabu, kad daugiausia išsamiausių mokslinių studijų apie šaltalankį ir šiais laikais atlieka kaip tik kinų ir rusų mokslininkai.

Nudegimus ir sunkiausias žaizdas gydantis „raudonasis aliejus“, kaip nuo seno vietiniai Sibiro tautų, Mongolijos, Tibeto, Kinijos žmonės vadino šaltalankių aliejų, mokslininku nuomone yra toks veiksmingas dėl ß-sitosterolio, triterpenoidų gausos jame.

Kosmetikoje šaltalankių aliejus naudojamas visur: kremuose, losjonuose, aromaterapiniuose preparatuose, masažinių aliejų mišiniuose.

Šaltalankių aliejaus kosmetinės savybės:

– puikus antioksidantas, turintis išskirtinį karotinoidų ir vit. E kiekį,
– gerina ir skatina odos gijimą,
– ramina sudirgusią, išbertą, dėl išsiplėtusių kapiliarų linkusią rausti odą,
– karotenai patamsina odą, suteikdami jai natūralaus bronzinio įdegio atspalvį,
– puikus odos minkštintojas, ją išlygina, sušvelnina ir suteikia jai elastingumo.

Todėl jis gerai tinka:

– pavargusiai, praradusiai skaistumą ir švytėjimą,
– subrendusiai, praradusiai stangrumą ir elastingumą, odai,
– nuo dermatitų, žaizdų, sutrūkinėjimų.

Šaltalankių aliejuje itin gausu sočiųjų ir nesočiųjų riebiųjų rūgščių: palmitino (36%) ir palmitoleino (omega 7) (37%), oleino (10%), linolo (omega 6) (12%), stearino, miristino, linoleno (omega 3) rūgščių, gyvybiškai būtinų normaliam organizmo funkcionavimui. Palmitoleino rūgštis yra būdinga tik šaltalankių ir makadamijų (per pus mažiau) aliejams, jos nėra kituose augalinės ir gyvūninės kilmės riebaluose. Palmitoleino rūgštis yra sudėtinė odos riebalų plėvelės – sebumo dalis; ji saugo odą nuo užkrato – virusų ir bakterijų, sąlygoja svarbias odos savireguliacines funkcijas – ląstelių atsinaujinimą, saugo nuo senėjimo. Dėl to šaltalankių aliejus padeda sėkmingai spręsti kuperozės (raudonės), egzemos, aknės problemas.

Šaltalankių aliejuje sukauptas nemažas kiekis mikroelementų: geležies, kobalto, mangano, boro, aliuminio, silicio, magnio ir kt.

Šaltalankių aliejus turtingas vitaminais: ypatingai gausiai jame yra vit. E (tokoferolio), provitamino A (ß-karotino, taip pat jame rasime visą „puokštę“ ir kitų vitaminų: vit.K (filochinono), provitamino D (ß-sitosterolio), .vit. B1, B2, P; karotinoidų, tokoferolių, sterolių ir kitų biologiškai aktyvių medžiagų.

Daugiau informacijos:

www.bionaturoaze.lt

BIONATUROAZĖ, UAB "BNO"

TAIP PAT SKAITYKITE