Gudručio vaistinė

Mitai apie lazerinę epiliaciją

Lazerinė epiliacija – tai bene patikimiausias ir efektyviausias būdas pašalinti nuo kūno nepageidaujamus plaukelius ilgam ar net visam laikui. Ši technologija taikoma jau daugiau nei 20 metų ir pagrįstai vis labiau įsitvirtina kosmetologijos pasaulyje. Ir vis dėl to, egzistuoja daugybė mitų, susijusių su šia procedūra, kuriuos mes pabandysime išsklaidyti.

Mitai apie lazerinę epiliaciją

1 mitas: lazerinė epiliacija kenkia sveikatai, nes lazeris veikia vidaus organus ir gali juos sužaloti. Lazerio spindulio įsiskverbimo gylis epiliacijos metu siekia 1-4 mm, taigi jis pasiekia tik plaukų folikulus, pilnai išsisklaido ir neprasiveržia gilyn. Vienintelis dalykas, kurį galite pastebėti po procedūros, tai lengvas odos paraudimas, tarsi pasikaitinus saulėje. Po kelių valandų šis paraudimas visiškai išnyksta.

2 mitas: šalinant plaukelius lazerio pagalba, ant odos lieka randelių. Randelių ant kūno likti gali po elektroepilicijos, kadangi šios procedūros metu į odą bedamos adatėlės. Lazerinės epiliacijos metu intervencija netaikoma, oda nėra pažeidžiama, taigi ir randelių tiesiog negali likti.

3 mitas: lazerinė epiliacija – labai skausminga procedūra. Vienareikšmiškai teigti, kad procedūra skausminga arba ne – tiesiog negalima, nes skausmą kiekvienas suvokiame individualiai. Iš tiesų lazerinės epiliacijos metu galimi ne itin malonūs pojūčiai, primenantys odos dilgčiojimą, tačiau įprastai tai juntama šalinant plaukelius itin jautriose kūno vietose, pavyzdžiui, bikini zonoje ar pažastyse. Tokiu atveju papildomai gali būti naudojami skausmą malšinantys kremai. Tačiau jei bijote skausmo, galime užtikrinti, kad plaukų šalinimas vašku yra nepalyginamai skausmingesnė procedūra.

4 mitas: plaukelius visam laikui galima pašalinti vienos procedūros metu. Deja, bet vienos procedūros tikrai neužteks. Lazeris veikia tik „subrendusius“ plaukelius, kurie yra augimo (Anageno) stadijoje. Visi kiti plaukeliai „miega“ ir lazeris jų paveikti negali. Įprastai, praėjus 3-4 savaitėms po pirmojo epiliacijos seanso, “miegantys” folikulai pereina į aktyviąją fazę, taigi ant kūno pasirodo nauji plaukeliai. Būtent šiuo metu pakartojama lazerinės epiliacijos procedūra. Pilnas plaukų keitimosi ciklas užtrunka nuo 8 mėnesių iki 2 metų, taigi, kad būtų paveikti visi plaukeliai, prireiks ne vienos procedūros.

5 mitas: po procedūros plaukeliai atauga storesni ir jų būna dar daugiau. Ši teorija tinka, kuomet kalbame apie mechaninį plaukelių šalinimą peiliukais. Po lazerinės epiliacijos naujai išaugę plaukeliai būna minkštesni, o jų kiekis – gerokai mažesnis. Tiesa, po dviejų epiliacijos seansų kartais pastebimas plaukelių augimo padidėjimas, kitaip dar vadinamas „sinchronizacija“. Tai yra skatinamasis lazerio poveikis, kuomet „pažadinami“ miegantys plaukeliai. Iš esmės tokiu atveju vienos procedūros metu galima pašalinti daugiau plaukelių, taigi pati epiliacija tampa efektyvesnė ir prireikia mažiau lazerinės epiliacijos seansų.

Plaukų šalinimui lazeriu yra labai artimas ir fotoepiliacijos metodas.

www.depiliacija.eu

TAIP PAT SKAITYKITE