REXSAN

GROŽIO KULTŲ PABAIGA: KĄ RENKASI STIPRIAUSIOS MOTERYS?

Prieš metus diskutavome, kad XX a. pabaiga moters figūrai pateikė nemenką iššūkį – patogaus gyvenimo būdo tendencijos stumia moteris į nutukimą, o televizorių ekranuose ir žurnalų viršeliuose besisukantys „skeletai“ verčia rizikingai eksperimentuoti siekiant išskirtinės figūros. Ir nors XXI a. informacijos kanalai tik dar stipriau spinduliuoja ydingą grožio kultą, sociologai praneša gerą žinią – ateina nauja moteriškumo suvokimo era, kai grožis matuojamas ne centimetrais, o sveikata, puikia savijauta ir pasitikėjimu savimi.

Moteriškumas dydžiais nematuojamas

„XS ne dydis“, „tikra moteris – su apvalumais ir iškilumais“ – frazės, įkvepiančios pasitikėjimo toms, kurios negali pasigirti itin liekna figūra. Tačiau ką daryti, jei viešojoje erdvėje vis dar  „karaliauja“ išskirtinai lieknos moterys – jos žvelgia į mus iš televizorių ekranų, žurnalų viršelių, rekomenduoja efektyviausias dietas, demonstruoja naujausių kolekcijų drabužius. Ir itin liekno kūno kultas vėl tampa siektina norma?
Psichologai ragina susimąstyti, kas apskritai gali nuspręsti, kokia yra „tikra moteris“. Nuo seniausių laikų moteriškumas buvo siejamas visų pirma su harmonija – harmoninga kūno sudėjimo ir tam tikrų būdo bruožų išraiška. Todėl neteisinga jį sieti vien su fiziniu aspektu. Moteriškumas – tai emocinė, kultūrinė ir socialinė kategorija.
Aktyvėjantys XXI amžiaus ekologiniai, natūralų gyvenimo būdą propaguojantys judėjimai verčia dažniau atsigręžti būtent į socialinę moteriškumo pusę – moteris iš prigimties yra kūrėja, ji kuria savo gyvenimo būdą, šeimą, karjerą, išvaizdą, o produktyviai kurti gali tik sveika bei laiminga moteris, savo kūną prižiūrinti natūraliais būdais.
Laimingos moters figūros tipas

Plintančią ir pamažu mūsų visuomenėje įsitvirtinančią sveiko kūno ir puikios savijautos „madą“ patvirtina „skeletinės“ figūros normas laužančių ir moteriškos išminties kupinų Lietuvos moterų pavyzdžiai.
Ilgametė šokėja, šokių trenerė, medicinos mokslų daktarė Jūratė Norvaišienė spinduliuoja išskirtinį moteriškumą ir pasižymi stipria sveikata bei nepriekaištinga brandžios moters išvaizda. Kalbėdama apie moterišką gyvenimo būdą, Jūratė Norvaišienė pabrėžia du dalykus: pirma, pagrindinis gyvybės ir sveikatos šaltinis yra judėjimas. Antra, bandymas kovoti su gamta anksčiau ar vėliau pasireiškia rimtais organizmo funkcijų sutrikimais.
Panašios pozicijos laikosi šokių projektų dalyvė, moterų sporto asociacijos vadovė Joana Bartaškienė. Sveiko, raumeningo sudėjimo moteris nestokoja energijos, o meilę savo kūnui išreiškia nebijodama pabrėžti moteriškas kūno linijas. Pasak aktyvų gyvenimo būdą propaguojančios J. Bartaškienės, aktyvus laisvalaikis, reguliarios treniruotės, taisyklinga mityba ir, žinoma, pozityvus nusiteikimas – jos slaptieji ginklai, leidžiantys kovoti su senatve ir įvairiais negalavimais. Šiais ginklais savo gyvenime patariame „kovoti“ kiekvienai dailiosios lyties atstovei.
Kerinčios šypsenos ir lietuviško moteriškumo idealu tituluojama aktorė Gražina Baikštytė taip pat pripažįsta, jog būtent natūralumu pagrįsta organizmo priežiūra ir mankšta padeda jai išsaugoti ne tik nepriekaištingą išvaizdą, bet ir kasdienės moteriškos laimės paslaptį.
Technikos amžius: sveikas gyvenimo būdas be pastangų?

Moterišką žavesį spinduliuojančių, sveikų ir laimingų moterų pavyzdžiai įrodo, kad laimės ir tikrojo moteriškumo paslaptis slypi ne centimetruose ar kilogramuose, o gebėjime nuosekliai bei dėmesingai rūpintis savo kūnu.
Tačiau asmeninį raktą į figūros priežiūros sėkmę atrasti nėra taip lengva, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. XXI a. sveiko gyvenimo būdo principus atakuoja rimtas išbandymas: norime gyventi sveikai, bet esame pernelyg įpratę prie moderniausių technologijų, atliekančių beveik visas fizinių pastangų reikalaujančias užduotis. Todėl didelio fizinio aktyvumo reikalaujančią figūros priežiūrą  mes pagrįstai tapatiname su varginančiu, nemaloniu ir nepatogiu kūno alinimu ir brangaus laiko eikvojimu.
Išeitį siūlo šiuo metu išskirtinio populiarumo sulaukiantis, Šveicarijoje gimęs, Italijoje subrandintas Figurella metodas, kurio principas atitinka vieną pagrindinių XXI amžiaus moters reikalavimų. Išnaudojant naujausių technologijų galimybes ir įdedant minimalų kiekį fizinių pastangų, pasiekiamas maksimalus rezultatas ne tik metant svorį, bet ir tobulinant atitinkamas kūno vietas. Dėl šios priežasties unikalus Figurella metodas yra tinkamas tiek „apvalesnių“ formų moterims, norinčioms atsikratyti keleto nereikalingų kilogramų, tiek liekno sudėjimo moterims, siekiančioms išryškinti moteriškas formas ar padidinti raumeninę masę.
XXI amžius atneša naują moteriškos kūno kultūros suvokimą: svarbiausiu moteriškumo matu tampa sveikata, pasitikėjimas savimi ir paprastų paprasčiausia galimybė savo kūne jaustis laiminga, nepriklausomai nuo kilogramų ir centimetrų kiekio.

Daugiau informacijos:

TAIP PAT SKAITYKITE